NEDERLAND. Telegrammen van lieïien. Nederland. —Een Amerikaansche commissie zal de te Boulogne liggende Sussex bezichtigen, ten einde ter plaatse een onderzoek naar de oor zaak van de scheepsramp in te stellen. De Engelse hen bereiden in Mesopotanif een nieuwen aanval op de Turksche stellin gen voor, tot ontzet van generaal Towns- bend's leger. Een Wesfaalsch handelaar die zich met 75 pond boter naar de naburige markt begaf, werd op een eenzame heide plotseling aangevallen door een aantal vrouwen, die hem voor het gfootste deel van zijn kostelijke en kostbare waar wisten te berooven, zoodat de man voor zijn restante boter slechts 40 mark kon opstreken. In Keulen is een adres van 35 vrouwen- vereenigingen aan den gouverneur der ves ting aangeboden, waarin van hem een verbod werd gevraagd ten opzichte van de hui dige mode en in 't bijzonder ten opzichte van de wijde rokken en hooge laarzen. Generaal Iwanof, commandant van het Russische Zuidwestfront is als zoodanig af getreden, hij wordt opgevolgd door generaal Broessilof. Het heet dat de reden van dit af treden is dat de generaal geen offensief in Galicië wilde beginnen in Maart, waardoor het offensief in het Noorden mislukte. Von Bissing heeft het Vlaamsch tot be stuurlijke taal in het Vlaamsche gedeelte van België verheven. Na onderhandelingen tusschen de Noorsche, Engelsche, Fransche, Russische en Duitsche regeeringen is overeengekomen, dat in Noorwegen geïnterneerden bij ongeschikt heid voor den dienst wegens hun gezondheid naar hun vaderland kunnen terugkeeren. De keizer heeft generaal von Hindenburg ter gelegenheid van zijn 50-jarig jubileum gelukgewenscht, hem hulde gebracht voor hetgeen hij in vredes- en oorlogstijd gedaan heeft en hem zijn portret in olieverf geschon- ken. De Duitsche keizer heeft den rijkskanse lier telegrafisch gelukgewenscht met „de krachtige woorden, waarmee hij in den Rijks dag opnieuw ons standpunt tegenover verle den en toekomst duidelijk heeft gemaakt.' Het Parijsche blad „l'Oeuvre" is on langs een week door de censuur verboden. Tegenwordig geeft het iederen dag het por tret van eerbiedwaardig uitziend heer, den staatsraad Emiel Gautier, directeur van het censuurbureau, dat nu voortaan dienst doet als „stopper" van het door de censuur ge maakte „wit". DUITSCHE VERKLARING INZAKE. DE „PALEMBANG." (Officieel). Het ministerie van buitenland- sche zaken maakt bekend dat de Duitsche re geering aan de Nederlandsohe regeering het volgende heeft medegedeeld nopens den uit slag van het door de Ehiitsche overheid inge stelde onderzoek in verband met het vergaan van het stoomschip „Palembang". Thans zijn de berichten van alle ook maar eenigszins in aanmerking komende Duitsche oorlogsvaartuigen ingekomen. Volgens deze berichten heeft geen hunner de „Palembang aangevallen. Op het oogenblik dat het ongeval der Pa lembang plaats vond is geen enkel tot de Duitsche oorlogsvloot behoorend vartuig zelfs maar in nabijheid van de plats des onheus ^Demogelijkheid van een onopzettelijk tref fen van het Nederlandsche stoomschip doro een op-een vijandelijk oorlogsvaartuig gemunt torpedoschot moet daarom eveneens als vol komen uitgesloten worden beschouwd. RUILMIDDELEN VAN KLEIN BEDRAG. (Officieel). In verband met de nog steeds aanhoudende vraag van het publiek naar be taalmiddelen van 2.50 en J 1, worüt het volgende medegedeeld: Deze vraag is ongetwijfeld nagenoeg ge heel toe te schrijven aan de vrees, dat te eeni- gerujd gebrek aan dergelijke betaalmiddelen zou kunnen ontstaan, zoodat men goea meent te doen een grooteren of kleineren voorraad in huis te houden. Met nadruk kan verzekerd worden, dat voor deze vrees geen grond bestaat. Zilverbons van J 2.50 zijn tot elk bedrag te verkrijgen, terwijl de regeering bovendien voor een belangrijken reserve- voorraad heeft gezorgd. Door 's Rijksbank zullen binnenkort be langrijke partijen guldens worden afgeleveid, welke munten terstond in het verkeer zullen gebracht worden. Intusschen zijn maatregelen genomen, op dat zoo spoedig mogelijk een groote voor raad zilverbons van 1 ter beschikking komt. Uit het vorenstaande blijkt duidelijk, dat voor overvloed van ruilmiddelen van klein bedrag zorg gedragen word, zoodat het vast houden en oppotten van guldens geheel over bodig is en slechts tot geheel moeilijkheden en renteverlies voor bodig is en slechts tot "geheel onnoodige het pu bliek zelve kan leiden. MELKVOORZIENING. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft den burgemeesters meegedeeld, dat de Nationale Bond van Melkslijters in Nederland hem berichtte het op hoogen prijs te zullen stellen, indien ook melkslijters meer dan tot dusver als leden der verschil lende districtscommissies voor de melkvoor- ziening werden aangewezen. Bedoelde Bond sprak tevens de wenschelijkheid uit, dat over het geheele land een minimum winstmarge van 3 cent per liter rauwe melk zou worden vastgesteld. In den afgeloopen winter heeft op tal van plaatsen het verschil tusschen in- en verkoopprijs slechts 2 cent per liter be dragen, welk prijsverschil onder de tegen woordige omstandigheden te laag zou zijn. De Minister heeft deze wenschen meege deeld opdat de burgemeesters nader kunnen overwegen, of en in hoeverre aanleiding be staat in hun ressort aan de wenschen van den Bond tegemoet te komen. OP EERE WOORD MET VERLOF. Een te Cullen (Schotland) wonende mari nematroos, die te Groningen geïnterneerd is, heeft wegens eene ernstige ziekte zijner moe der toestemming gekregen om naar huis te gaan. Hij moet zich uiterlijk 12 April weer in net intemeeringskamp aanmelden. KON. NAT. STEUNCOMITé. Bij het Kon. Nat. Steuncomité 1914 zijn blijkens de 84ste lijst van 1925 Maart bij dragen ingekomen tot 'n bedrag van 584.82 makende met het totaal der vorige lijsten, ad 3.656.134.76, te zamen 3.656.719 58. BINNENLAND TWEEDE KAMER. De algemeene beraadslaging over de ou derdomswet werd Yortgezet. De heer Rutgers (a, r„ Hilversum) hervat te zijn gisteren afgebroken rede. Hij is van oordeel, dat de voorbereiding van de uitvoe ring der invaliditeitswet onder medeverant woordelijkheid van het geheele kabinet en dus ook van den minister van Waterstaat is ver zuimd. Spr. wijdde daarna eenige opmerkin gen aan het karakter van de periode van 3 jaar voor de vorobereiding van de inwerking treding der wet. Vervolgens had spreker eenige opmerkin gen over de houding van die groepen in de Kamer, die geacht worden het kabinet te steu nen. Hij gaf de regeering in overweging in het ontwerp de bepaling op te nemen, dat als een 70-jarige bedeeling ontvangt de uitkee- ring van 2 gegeven moet word enaan de instelling, die bedeelt. De wet zou anders dubbele bedeeling veroorzaken. Het ontwerp doet de grens tusschen arbeiders en paupers wegvallenhet bevat geen regeling van soci ale voorzorg, maar geeft slechts een aalmoes. Bij de regeling van werkzaamheden wordt het voorstel-Teenstra, om ook Maandagmid dag en Maandagavond te vergaderen, ver worpen met 40 tegen 27 stemmen, na bestrij ding dor de heeren Dumaer van Twist (a. r., Steenwijk), Tydeman (v. 1. Tiel,) Nolens^ (r. k., Venloo), de Savomin Lohman (c. h. Goes en verdediging door den heer Schaper (S..D. A. P. Appinged'am), en nadat de voorzifter de intrekking had aangeraden, omdat de al gemeene beschouwingen Maandag toch niet afloopen. Gemengd nieuws. DE PRINSES JULIANA VAN DE ZEELAND. Uit Vlissingen meldt men, dat de mail boot „Prinses Juliana", welke 1 Februari op een mijn is geloopen en later bij Fetixtow op een bank is gezet, (niet te verwarren met een boot van denzelfden naam der maatschappij „Nederland"), door den storm der vorige week gebroken en thans, evenals het zuster schip „Mecklenburg", verloren is. DUO-RIJDEN. De Kantonr. te Utrecht sprak heden den heer P. H. N. te Utrecht, die op den z.g.n. ba gagedrager van zijn motorrijwiel een persoon had vervoerd, zonder dat de bagagedrager voorzien was van een rugleuning en steun- sels voor de voeten, vrij. De ambtenaar van het O. M. had vrijspraak geëischt NAAR DE BETUWE. Naar het land van de bloeiende bongerds voert ons „Schoon Nederlandss nieuwste nummer, en „het groote voorjaarsfestijn in het land van de Betuwe" toovert ze ons met woord en beeld voor oogen. Het is dan ook ditmaal een zeer geslaagde aflevering, onder de foto's zijn er enkele, die de teere poëzie van het bloesemland zoo volkomen weerge ven, dat men inderdaad allen eerbied moet hebben voor de vaardigheid zoowel als voor 't gevoel van den vervaardiger. De cliché's zijn zooals we dat van „Schoon Neder land" gewoon zijn keurig verzorgd. Het begeleidend artikel is geestdriftig gesteld' en noodigt dringend tot een lente-bezoek aan de Betuwe. DE KLOK EEN UUR VOOR! Naar aanleiding van het feit, dat in Duitschland en waarschijnlijk ook in Frank rijk de klok een uur wordt voorgezet, werpt het Handelsblad de gedachte op, dat ook hier te doen en daarmede' alle officieele opening- uren van scholen, post- en telegraafkantoren één uur te vervroegen, waardoor''szomers de gelegenheid is meer van de heerlijke zon te genieten. Het Handelsblad vindt geen bezwaar tegen de gedachte. Er zijn vele voordeden aan verbondenbe sparing van brandstof, petroleum en olie, be sparing van steenkolen en een hygiënische aagverdeeiing. Onze zomerdag- en nachtver- deel ing is niet een natuurlijke, is een gevolg van de vaststelling van uren voor het geheele jaar, begin-uren. uren voor maaltijden, die ook in den donkeren tijd voor Kerstmis bruik baar moeten zijn. Te Amsterdam denkt men al over gasprijsverhooging, natuurlijk wegens de dure steenkolen. Zouden wij dan niet in elk geval moeten zorgen zoo min mogelijk van dat dure gas te gebruiken? En elders zal het wel niet anders zijn. Het eenige bezwaarzal in Den Haag te vinden zijn. De regeering zou snel maatre gelen moeten nemen. Kan dat niet? Wel, als er groote noodzaak is dat is gebleken. Maar kan het ook thans niet, is dit niet belangrijk genoeg? SCHOENZOOL-CRêME „CYROL". Dat men schoenen onderhouden moet, door ze te poetsen, weet een ieder, en dat de keuze van de daarvoor te gebruiken schoensmeer of schoencrême van groot ge wicht is, is eveneens alom bekend. In geen huishouding, groot of klein, rijk of arm, ont breekt tegenwoordig dan ook schoencrême, van welk merkt 't ook zij. Men poetst tot dusver echter steeds uitsluitend het boven deel der schoenen, met volledige verwaar- loozing van feitelijk de gewichtigste deelen er van: zool en hak. Zulks geschiedt on getwijfeld alleen, wijl men tot dusver geen bruikbaar middel tot het onderhouden der zolen kende; schoencrême toch kan daarvoor niet worden gebruikt, wijl deze te zwaar vet- houdend en gekleurd is, waardoor zolen, met gewone schoencrême ingewreven, vloe ren en vloerkleeden aldra zouden bederven. De N. V. Chemische fabriek „Davo" te De venter, aangespoord door den nadeeligen in vloed, dien de huidige oorlogstoestand op de kwaliteit van het zooileder in het algemeen heeft uitgeoefend, moet er in geslaagd zijn, eene crème te fabriceeren, welke aan de altijd bestaande, doch thans meer dan ooit gevoel de behoefte tegemoet komt. Deze schoenzool- crême „Cyrol' zal, meent de firma, weldra in elke huishouding even onontbeerlijk blijken als de gewone schoencrême; zij maakt de schoenzolen duurzamer en geeft dientenge volge eene zeer belangrijke besparing in de huishouding, waarin de post „schoen-repa ratie" alom eene belangrijke rol speelt. DE HOLL. ARG. HYPOTHEEKBANK. In de heden gehouden algehouden algemee ne vergadering van aandeelhouders van de Hol land- Argentinië Hypotheekbank, geves tigd te Dordrecht, werden Balans en Winst en Verliesrekening over het afgeloopen boek jaar goedgekeurd en het dividend mitsdien bepaald op 5%, betaalbaar op bewijs No. 7 met 50.— per aandeel KORTE BERICHTEN. Te Harderwijk heeft een 8-jarig meisje nekkramp gekregen. De uitvoer van, kievitseieren is toege staan zonder consent. H. M. de Koningin is voornemens Dins dag- a. s. het paleis in het Bosch te betrekken. Voor de Watersnood-Commissie voor Nederlandsch-Oost-Ind'ië is bijeengebracht: Amsterdam ƒ101,867,70, Rotterdam ƒ54,520, Den Haag ƒ71,600, totaal 227,987, 70. Tot ld van de Prov. Staten van Zuid- Holland voor 's-Gravenhage werd' gekozen de heer J. C. Jansen. Te Aardenburg Is aangehouden een Belgische vluchteling, verdacht van spionna- ge. In Engeland is weer een lijst bekend ge maakt van zaken, waarmede Engeschen geen hande mogen drijven. De lijst bevat 26 fir ma's in Nederland en 5 in Ned. Indië. De dijkherstellingen bij Putten en Nij- kerk vorderen goed. Gisteren was de Belgische Koning jarig. In verschillende plaatsen van ons land heb ben de Belgische vluchtelingen dien dag fees telijk herdacht. De „Rijndam" is niet uitgevaren, daar de bemanning wegens de staking bij de H. A. L. niet aanmonsterde. In de aula van het Universiteitsgebouw te Amsterdam had heden de onthulling plaats van het borstbeeld van Prof. Mr. T. M, C. \sser De bij Terschelling gestrande „Medusa ligt met het achterschip onderw ater. Hoogst- warschijnlijk is het schip verloren. De nachtdienst op de stations der Ne derlandsche spoorwegen sedert vorige week Vrijdag in verband met de politieken toestand gelast is weder vervallen In Amsterdam is in een grote vergade ring gehouden tegen de duurte der levensmid delen, die besloten werd met een betooging door de stad. De „Eemdijk" is beschadigd op de Noordzee aangetroffen en naar een Engel sche haven gesleept. Nadere berichten ontbre ken. De Tel. verneemt dat het kamerlid dr. W. Bos weer ongesteld is. Vrijzinnig Tweede Kamerleden willen pogen extra-vergaderingen te houden. Tegen den 15-jarigen moordenaar K., die in December van het vorig jaar te Win schoten een onderwijzeres doodstak, werd door de Rechtbank aldaar gevraagd hem ter beschikking van de regeering te stellen. STADSNIEUWS. DE KAASMARKT. Gisteren stond abusievelijk vermeld de aangevoerde fabriekskaas als 38135 K.G. Dit moet zijn: 3835 K.G. VOLKSCONCERTEN. Naar men ons mededeelt zal de heer H. H. Slinger dezen zomer weder een viertal Volksconcerten organiseeren, waarvan het eerste zal plaats hebben op Vrijdag 28 dezer, des avonds 8 uur, in de Groote Kerk. De bedoeling was het concert te geven ter gele genheid van den verjaardag der Prinses, maar omdat die jaardag op Zondag valt, werd het concert gesteld op den Vrijdag daarvoor. Voor dit concert is reeds medewer king verkregen van een uitstekende violiste, Mevr. F. Abraas-Rovers te Den Haag en van den heer A. F. Smorenberg, bariton-zanger te Amsterdam, die hier den vorigen zomer op het concert van de Vereenigde Zangers zoo uitnemend voldeed. De heer Slinger zal zelf als organist medewerken. Nadere bijzonderheden zullen volgen. VOETBAL. De wedstrijd AlcmaraMilitaire elftal 1.1. Zondag gespeeld is zeer zeker een succes ge weest en beide partijen zoo goed bevallen, dat we morgen een herhaling krijgen. Beide elf tallen zullen echter sterker uitkomen dan de vorige keer. Vooral de militairen schijnen een zeer goede combinatie te hebben. Dat kan dus een spannende match worden. De muziek zal den wedstrijd weer opluisteren. Het be stuur van Alcmaria heeft ditmaal de tribune geresveerd voor heeren officieren en dona teurs met hunne dames. De geheele regeling van deze ontmoeting zal beslist beter zijn, dnn die der vorige, toen alles veel te gehaast moest gaan. De militairen hebben vrij toe gang, terwijl de andere liefhebbers een klein entrée moeten betalen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Onder de predikbeurten is gisteren wegge vallen het aanvangsuur van den dienst in de Doopsgezinde Gemeente. Dit moet zijn 10 uur. TIJD. ARBEIDSBEURS SlADHUib. Correspondentschap der Intercommunale 'Arbeidsbemiddeling. lel. loti. Spreekuur iederen werkdag, behalve Zaterdag, van 1012 uur voorin. 7 April. Gevraagd worden: 1 Behanger, 1 Dienstbode, Jongens (13 20 jaar), o Kleermakers, 1 Stuiteerder. Bieden zich aan: 1 Boekhouder, 1 Handelsbediende, 1 Kan toorbediende, 1 Loddgieter, i Machinist (sto- xer), 1 Reiziger, 1 1 ïmmerman, 1 Wasch- vrouw, 3 Werklieden (los), 1 Werkvrouw (meisje). De Correspondente, A. AUKES1 IMMERS. VERTROKKEN PERSONEN.- G. MeddensMeulema, r.c., Toussaint- straat 4, Amsterdam. R. Blankestein, n.h., Geest 20, Haarlem. T. Stam, r.c., Uiten- boschstraat 29, den Haag, wagenmaker. We duwe C. Ruiter-Roskam, r.c., Westerweg 51, Egmond-Binnen, h. A. Min, r.c., Fnidsen 107, Limmen, dienstbode. A. M. Ruiter, r.c., Nieuwesloot 37, Schoten, dienstbode. C. E. Wittenberg, r.c., Molenbuurt 23, den Haag, klerk H. IJ. S. M. C. Groot, r.c., Huigbrou- werstraat 5, Amsterdam, slagersknecht. A. Stoop, r.c., van der Woudestraat 49, Heiloo, melkrijder. J. Bakker, n.h., Bierkade 3, Beemster, res. luitenant. Wed. A. Stroosnij- der, n.h., Spoorstraat 75, Amsterdam, h. J. van Loon, n.h., Emmastraat 6, Winterswijk, dienstbode. W. F. van Otterloo, n.h., G. K., Emmastraat 6, Winterswijk, insp. H. IJ, S. M., h. O. Gottschalk-de Graaft, n.h., Nieuw- landersingel 71, Nijmegen. J. H. B. Kühne, r.c Doelenstraat 13, Leiden, winkelbedien de H. Cram, n.h, Spoorstraat 75, Amster dam, bankwerker. T. S. Prins, n.h., Kooltuin 29, Vciöcii, kapper. F. G. Roubeek, r.c., fnid sen 66, Beverwijk, arbeider. Wed. J. Schutte, Ger„ Wognumschebuurt 8. Nieuwleusen. P. C. Baltua, r.c., Verl. Iandstraat 23, Ber gen, melkboer, b. G. M. Kager, r.c., Vis- schexslaan 7, Heiloo, dienstbode. F. West- meijer, rc., Zeglis 37, St. Pancras, arbeider. L. Hogewind, geref., Nassaulaan 26, Smilde, dienstbode. C. F. H. de Bert, n.h., Lamoraal- straat 6, Amersfoort. D. Frankfort, n.h., Em mastraat 45, Enkhuizen, dienstbode. E. H. Ostenbrug, Nieuwpnorislaan 109, Weststel lingwerf, rijksveeopzichter, h. W. J. Osten brug, n.h., Nieuwpoortslaan 109, Weststel lingwerf, h. GEVESTIGDE PERSONEN. K. Kikkert, n.h Cabeljauwstraat 8, Zijpe, boerenknecht. J. Rodoe, r.k. Druivenlaan 13, Gramsbergen, machinist. A. J. Venverloo, r.k. Heerenstraat 7, Helder, winkelbediende. W. J. J. Goossens, r.k. Nieuwesloot 49, Zwolle, icellner. C. Hilkhuijsen, r. k., Laat 127, Rijs wijk. J. Visscher, n. h., Koningsweg 61, Bokzijl, arbeider. H. de Vries, n. h., Kitsteeg, Purmerend, los werkman, h. G. O. de Boer, d.g. Laat 1, Grootegast. S. Tamminga, n.h., Baansloot 21, Goes, coupeur. B. Buurman, n.h. Drebbelstraat 24, Rotterdam, orgelma ker. h. W. Vrinds, r.k. n.h., Stuartstraat 14, Amsterdam, kellner. h. H. W. P. Oostwal, n, h. Prins Hendrikstraat 38, Nijmegen, kan toorbediende. A. Hidma, n-h. Nasauplein 7, St. Pancras, dienstbode. H. Mantel, nJi., Schermerweg 70, Amsterdam. D. Masson. n. h., Heul 12, Apeldoorn, lood- en zinkwerken DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 8 April. Westelijk front. Aan den iinker-Maasoever namen de Silezische en Beiersche troepen stormerderhand twee sterke Fransche steunpunten ten zuiden van Haucourt en namen wij de stelling op den rug van den Termietenheuvel ter breedte van ruim 2 K. M. De hedennacht gehouden tegenaanvallen mislukten geheel. Onze verliezen waren gering. Die des ijvands waren aanzienlijk. Buitendien werden 15 officieren en 699 man ongewond gevangen genomen, waar- onde rtalrijke recruten van de lichting 1916. Op de hoogten in Wouevre was de artillerie aan beidé zijden zeer werkzaam. Aan den Hilsnfirst, ten zuiden van Son- dernach, in de Vogezen, drongen kleine Duitsche afdeelingen door in vooruitge schoven Fransche stellingen, welke zij be zetten; 21 man werden gevangen geno men. Wij lieten de Fransche loopgraven in de lucht vliegen. (Oostelijk front). De aanvallen der Rus sen bleven ook gisteren tot een smalle strook grond ten zuiden van het Narefmeer bepaald en werden gemakkelijk afgeslagen (Balkan-front). Toestand onveranderd. DE „EEMDIJK" OP MIJN. LONDEN, 8 April. Lloyds meldt dat de „Eemdijk" op reis van Baltimore naar Rot terdam, bij het eiland Wight op een mijn is geloopen. De bemanning heeft het schip verlaten en is in veiligheid. OP DE NOORDZEE. DEN HAAG, 8 April. (Officieel.) Het departement van Marine deelt mede, dat het door de regeering in de nabijheid van het lichtschip Noordhinder in de Noordzee gestationeerde reddingsschip „Atlas" Maandagavond 10 April zal worden afge lost, door H. M. Schoener voor politietoe zicht op de Zeevisscherij „Zeehond". STAKING OPOEHÏVÏN. FINSTERWOLDE, 8 April. De staking van veldwerkers is opgeheven. AANGESPOELDE MIJNEN. DEN HAAG, 8 April. In het geheel zijn thans sedert het uitbreken van den oor log aangespoeld 924 mijnen, aldus naar oorsprong verdeeld: Engelsche 485, Fran sche 58, Duitsche 180, Onbekende 201. DE CACAO-KWESTIE. DEN HAAG, 8 April. In kringen van cacaofabriekanten wordt toenemende werk loosheid verwacht, hetzij voor een verbod van uitvoer van cacaobonnen en van de producten welke daaruit vervaardigd wor den de aanvoer van grondstoffen weer zal worden verrekend. Onderhandelingen over dit doel schijnen reeds te worden gevoerd. DEN HAAG, 8 April. De Haagsche Rechtbank, heden uitspraak doende in een burgerlijk geding, heeft het boetenbeding der N. O. T goederen geldig verklaard. DE KAASKWESTIE. DEN HAAG, 8 April. Het bestuur van de Nederlandsche Vereeniging van Kaas handelaren heeft aan den Minister van Landbouw, Handel en Nijverheid een tele gram gericht met beleefd verzoek de uit gifte van consenten voor den uitvoef van volvette Goudsche kaas dadelijk te doen hervatten, opdat de exporteurs van dit soort kaas niet de dupe worden van de on regelmatigheden in Friesland, die volgens de dagbladen de aanleiding zijn geweest tot dezen maatregel. DROOGLEGGING DER OVERSTROOM DE GEBIEDEN IN NOORD-HOLLAND. AMSTERDAM, 8 April. Op den 18en April te houden buitengewone zitting van de Prov. Staten van Noord-Holland, komt aan de orde een voordracht van Ged. Sta ten om te besluiten tot voorloopige betaling der kosten van het droogleggen der over stroomde gebieden in Noord-Holland een bedrag van ƒ450.000 terbeschikking van Ged. Staten te stellen. POKKEN. AMSTERDAM, 8 April. Sedert de Iat- ste mededeeling zijn een man en een kind in het Wilhelminagasthuis opgenomen, ter wijl een man uit de verpleging werd ontsla gen, zoodat het antal in het Wilhelmina gasthuis verpleegden thans 10 mannen, 10 vrouwen en 3 kinderen bedraagt. ,Het aantal in observatie gen om enen vermeerder de met 5 en verminderde met 2, zoodat het thans 77 bedraagt, behalve de 44 in de ba rak aan het einde van de Bellamystraat ondergebrachten. De Hoogere Burgerschool voor meisjes wordt Maandag a. s. weder geopend. De leerlinge dezer school, die aan pokken lij dende was, is heden uit de verpleging ont slagen. BURGELIjKE STAND. GjcBOREN 0 April. Maria Helena Johanna, d. van Stephauus Wilhelmus Arniz en Ma ria Johanna Goes. OVERLEDEN: 8 April. Maartje van Lienen, gehuwd met Hendrik Jan Huizer, 48 jaar. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat heden op de Gemeente-Secretarie ter visie is gelegd het aan hen ingediende ver zoek met bijlagen van de Firma BOTS Co., aldaar, om vergunning tot het UIT BREIDEN van hare GRAANMALERIJ, be staande uit het vervangen der aanwezige stoommachine met stoomketel door een ZUIGGASMOTOR van 27—30 P.K., in het perceel FNIDSEN, Wijk C, No. 34. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden ingediend ten Raadhuize dezer Ge meente, mondeling op Zaterdag 22 April e.k., 's voormiddags te elf uur, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kan de verzoeker en hij, die bezwaren heeit ingewacht, op de Secretarie dezer Gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen ken nis nemen. Alkmaar, 8 April 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd,, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. AMS1ERDAMSCHE BEURS. Opgave van het LANDBOUWCREDIET. NOORDHOLLANDSCH Voordam C 11, Alkmaar. Koers van 7 Apr. 8 Apr Ex-dividend. PROLONGATIE 4H pCt. MededeelingenDe geheele markt ver keerde in eene iets vastere stemming, doch de handel was van zeer weinig beteekenis. Ta bakken beter voor Senebah Rotterdam Deli. Koninklijke iets beter op 550 pet. De Ameri kaansche markt was zeer stiL Staatsleeningen. NEDERLAND. pCt. Oblig. N. W. S. van 500/1000 5 Oblig. dito 3$ dito dito 3 dito dito 2\ Ned. Ind. f 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-Juli 4 RUSLAND. Obl. frs. 2500—5000 5 Iwangorod Dombr. OR 625 4£ Nicolai Spw. 100 4 Oeconsol OR. 625 4 Rothschild (consols) OR. 625 4 Hoep en Co. 1889-90 OR. 625 4 6e missie, 1894. OER. 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw. Ie serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915. 5 Rotterdam 1915 Bank- en Crediet-instellingen. Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Industrieele Óndernemingen. BUITENLAND. Anaconda C. v. v. A. Am. Car. Foundry Co.C v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mijnbouw-Ondernemingen. Ketahoen gew. A. id. Pref. A. RedjangLebong A. BUITENLAND. Oreat Cobar A. Pittsburg Coal A. Cultuurondern. Handelsver. en Handelsvennootsch. Cult. Mij. der Vorstenlanden A. id. id. «id. Windstaand Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatschappijen. Dordtsche Petr. Ind. Aand. Oec. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mlj. t. e. v. Petr. br. A. Sum. Palembang Petr. Mij. New. Schibaioff Petr. Cy. Crt. gew. A id. id. Crt. pref. A. Orion Petrel Mij. A. Rubber-Maatschappijen. Amst. Rubb. Clt. Mij. Aand. Scheepvaart -Maatschappijen. Ned. Amerik. Stmv. Mij. Aand. Ned Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND, int. Merc. Marine Cy. Afgest. A. Int. Merc. Marine Afgest. Pref. A. Int. Merc. Marine Cy Dep. Cert. v. Oblig. 4J Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. id. id. Pref. Deli-Maatschappij Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mij. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant. C. v. A. Spoorwegen. Deli Spoorweg Mij. Oblig. 6 Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. 5 Mlj. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 5 Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 4£ BUITENLAND. AMERIKA. Atchis. Top 8i S. Fé C. v. g. A. Baltimore 8t Ohio Certif. v. A. Denv. R. Orande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mij. Oewone Aand. Kans Cyti South. Railw. Cy g. A Missouri Kans. Tex. C. v. A. N.-York Ont. Western 8t. Norf. 8t West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A. South Rlw. Vot. Tr. Qew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premieleeningen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100.3 Gemeente Crediet 3 BELOIE. Antwerpen 188'. 2f 102 82 701/4 59S/4 100 437/, 72 62 l/s 57 523/4 56 553/4 553/8 54 861/8 1027/g 1021/4 '791/5 2333/4 1597/8 1653/4 636/8 45 75®/i« 14i/i 24i'4 106 6Ve 25 194i/, 194,5 299 V, I8H/4 1781/, 549 211 37 841/, 53 187 367 154 18 681/3 856/8 226 219 264 480 414 162 191 4721/4 395 107 102 1023/4 973/4 99 847/8 101/4 33 233/4 46/8 27 1121/4 91 i/s* 18 1281/g lOOU/jo 90 59 102 8 701/4 591/s 100 62V, 523/4 558/4 558/, 1791it 1598/4 165 63i/4 441/, 741/, 241/4 300 178 550 53 188 366 150 17 687/,* 851/4 228 219 264 484 416 162 193 475 107 998/4 99 IO1/4 33 233/4 43/4 263/4 911/4 177/8 126 s

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2