kosthuis mot vrije slaapkamer. Wyb erf de Nederlanden de Nederlanden v»n i84i Telegrammen van heden. ■mrnófgag; tfte te te cmaea. Htó STADSN|EUWS. 485 407 64 202 476 Vlo ei end te spreken TsbieötK Reunnsestersr D. Skmes, AEteasr, It. W. Keesom, Tessel, J. Buia Jz., Schagen. Voor de beste melkkoe, geb. ia 1913, ge kalfd nè 1 Jan. 1916: Prijs 10 W. Kaagman, Haringbuizen. Voor idem kuispink, geb. in 1915: Prijs 10 C. Keizer, Winzel, pr. 5 A. Snijder, Stroet, St Maarten. Keurmeesters: A. v. d. Oord, Moerbeek, j de Veer, Schagen, Dr. D. Bakker, Alk maar, K. Zijp, Wieringerwaard. Voor de beste ooischapen met of zonder lammeren: Prijs 10 A Brak Jr., Zijpe. Voor de beste geit: x Prijs 5 Alb. Gielen, Harenkarspel. Voor de beste vette varkens: Prijs 2.50 A Visser Az., Wieringer waard. Voor idem fokzeug met jongen Prijs ƒ10 L. v. Dam, Ursem, pr. 5 de- Keurmeesters: D. A. Luiting, Alkmaar, N. Kuhn, Alkmaar, K. Brands, Alkmaar, J. Kweldam, Schagen, Pluimgedierte. (Buff Orpington: Prijs 2.50 mej. Sutherland-Noë, Noord- Scharwoude. Wyandotte: Prijs 2.50 C. Teerhuis, Alkmaar, pnjs Sutherland-Noë, Noord-Sch iar- ver- 1.50 mej woude. Schoonste toom, niet in programma m Prijs 1.50 mej. Sutherland-Noë, Noord- Scharwoude. Keurmeesters: C. Kistemaker, Winkel, K. Groot, Nieuwe Niedorp, N. Jol, Alkmaar, Th. Roep, Scha|eQM£RTIjD De N. Rott. Ct. verneemt, dat op heit voor- »tel van de Nederlandsche Spoorwegmaat- Bchappijen tot invoering van den zomertijd yan üoogerhand afwijzend is beschikt. Het Haagsche Correspoadentiebureau ichrijft nog: Waar de Amsterdamsche tijd wettehj* is ingevoerd, zou uitteraard slechts langs wet- teiijken weg een nieuwe tijd kunnen worden ingesteld. Wij vernemen dat het Tweede Kamer-lid, jhr. mr. W. Th. L. van Doom, de volgende vragen in verband met deze quaestie tot de Regeering heeft gericht: Is de Regeering niet van oordeel dat de tijdsverzetting welke op 1 Mei a.s. in Duitschland pplaats vindien, in hooge mate storend zal werken op onze spoorwegverbin dingen met dat rijk en acht de Regeering het met dringend noodig dat zonder verwijl tot wijziging der wet van 1908 (Staatsblad No. 236) worde overgegaan of meent de Regee ring dat ook zonder zulke wetswijziging in de bezwaren kan worden voorzien? Acht de Regeering het niet gewenscht dat ook afgescheiden van die bezwaren tijdsver zetting bij ons mogelijk gemaakt kan wor den om besparing van kunstlicht in de hand te werken? EEN ZWERVELINO. Op de Veluwe werd een Engelsch spreken de persoon aangehouden, van wien men meende, dat hij uit het intemeeringskamp was ontvlucht. Hij werd naar Groningen overgebracht, maar daar kende men hem niet De Engelsche consul-generaal erbarmde zich over hem. TE VEEL IJVER. Men schrijft aan het N. v. d. D.: U weet zeker wel, dat H. M. de Koningin door het geheeLe land, door bemiddeling van „Tesselschade", overal sub-comité's van het Steuncomité heeft doen oprichten, die bij wijze van werkverschaffing, aan vrouwen en meisjes wol uitdeden voor sokken voor de militairen te breien. Geld en wol worden door H. M. verstrekt. Ik heb 41 vrouwen aan 't breien, ik verze ker het is geen sinecure. Nu was 't vandaag 7.15 in den morgen. Er wordt gebeld. Mevrouw schrikt wakker, roept mijnheer. Dienstmeisje (dagmeisje) blijkbaar nog niet aanwezig. Beiden vliegen rp. Een familielid is ernstig ziek, zou er Men durft niets zeggen. Mijnheer schiet haas- jig de noodzakelijkste kleedingstukken aan, daaM de trap af. Boven luistert mevrouw angstig„Mag ik alsjeblieft wol voor sokken?" (Historisch.) WOORDSPELING OP PROVINCIENAMEN. De Haagsche Post schrijft elke week een zoogenaamde Postogram-prijsvraag uit; le zers moeten een volzin maken uit de letters van een gegeven woord. Genoemd weekblad geeft zijn lezers thans een reeks van provin cienamen ter behandeling. Deze week is de provincie Noord-Holland aan de beurt, ove rzichK van den penningmeester gaf tot uittslag: ontvangsten 181.62, uitgaaf 167.45, saldo 14,17. Deze rekening werd onder aankwg^nng goedgekeurd. De nu vol gende verkiezing voor het bestuur had tot uit slag dat den heer Jb. Gtto werd herkozen, en in de plaats van den heer P. Visser werd ge kozen de heer P. Oud, die beiden hun benoe ming aanvaardden. Op voorstel van den voorzitter werd bet aftredend lid, de heer P. Visser benoemd tot eerelid der afdeeling, welk voorstel met applaus werd aangenomen. Ver volgen werd ed beschrijvingsbrief voor de Al- gemeene Vergadering behandeld, welke eeni- ge besprekingen uitlokte, waarvan de afge vaardigde hier van nota konden nemen. Vervolgens werd' de circulaire Statenver kiezing behandeld. Besloten werd krachtig mede te werken bij de a. s. verkiezing. Het be stuur zal zich in verbinding stellen met de iederatie Schagen. Bij de rondvraag werd'de wenscheiijkheiü besproken de compiese-leden at te schatten, hetgeen op een volgende ver gadering breeder zal worden besproken. In de bestuursvergadering werden als af gevaardigden gekozen de heer en A Bakker en Jb. Otto. De heer W. de Geus werd be noemd als secretaris. UIT WIERINGERWAARD. Woensdagmorgen is van den meelmolen van den heer K., alhier, tijdens men aan het malen was, een der ijzeren roeden aigebro- ken. Een wonder mag 't wel heeten, er geen persoonlijke ongelukken zijn te betreuren. Het gevaarte woei u.l. over den molen heen en kwam terecht op den achterklep der meel- wagen, waarop twee personen juist een kist lijnkoeken hadden neergezet. Ook de paarden voor den wagen gespannen, bleven onge deerd. UIT L1MMEN. De uitslag der gisteren gehouden verkie zing van Hoofdingelanden van den Groot Limmerpolder luidt als volgt: Periodieke verkiezing vac. J. Adrichem en T. Valkering: uitgebracht 53 stemmen, 2 on waarde, C. Twisk, Castricum, 49 stemmen; j. Adrichem, Limmen, 39 stemmen; D. Twisk te Castricum, 1 stem; T. Valkering, Limmen, 2 stemmen. Gekozen: C. Twisk, Castricum, en J. Adri scben, Limmen. Tusschentijdsche verkiezing wegens vaca ture J. P. Kuijs: Uitgebracht 53 stemmen, 17 onwaarde. C. Twisk, Castricum, 8 stemmen; N. Kuijs, Limmen, 22 stemmen; D. Schoen maker, Limmen, 5 stemmen; C. Kuijs, Lim men, 1 stem. Gekozen: N. Kuijs te Limmen. KORTE BERICHTEN. De bevolking der hoofdstad bedroeg op 1 Maart 1.1.: 298,269 mannen en 321,016 vrouwen, dat is te zamen 619,285, tegen een totaal van 616,590 op 1 Januari 1916. De heer Goeman Borgesius leidde gis teren weder de vergadering der Tweede Ka mer. Naar de Avp. verneemt zal mr. Troel- sria a.s. Zaterdag in de residentie terugkee- ren. De Watersnood-Commissie ontving thans in totaal 2.422.307.92. prooagtrDde-erand gehouden met als spreker Ds. F. Sinninghe Damsté, van Dirkshom, waarbij ook de heer Kater als declamator, de heer Landman met zijn bekend mannen kwar tet en mej. Aarts medewerking verleenden. Deze avond deed 50 bezoekers als nieuwe le den toetreden, een succes, te danken zoowel aan het bezielend woord van den spreker als aan de ijverige bemoeiingen der propaganda- commissie, bestaande uit de heeren Jimmink, Oudt, Beijeneveld en Landman en aan den fi- nancieelen steun der Federatie Alkmaar. Het ledental, op 31 December 1914 groot 402, verminderde door vertrek, overlijden en bedanken met 27, vermeerderde met 58, zoo dat het op 31 December 1915 bedroeg 433. DE HANZE. In de gisteravond gehouden Hanze:verga- dering besloten dé afgetreden bestuursleden, op verzoek der vergadering, voorloopig de vacante zetels te blijven bezetten. Tevens werd een commissie benoemd, be staande uit de heeren v. d. Klei, Geels, Ja- cobse, Keijsper en Endel, om in den kortst mogelijken tijd te onderzoeken, op welke wij ze de middenstanders zich het voordeeligst en meest solide zouden kunnen verzekeren tegen oorlogsmolest, vooropstellende het feit dat de meeste middenstanders geheel hun bezit hebben vastgelegd in huis, inboedel en goederenvoorraad. BEKRONING. Voor zijne inzending Landbouw-werktui- ren op de Paaschtentoonstelling gister te zfln op hal! April bepaalde terugkeer nog eenige weken was uitgesteld. DE WETHOUDERSKWESTIS TE BREDA. BREDA, 13 April. Het besluit van B. en W. te Breda, waarbij wethouder Stuur- meier werd geschorst, is door Ged. Staten van Noord-Brabant vernietigd. POKKEN AMSTERDAM, 13 April. Sedert de vo rige opgave is een nieuwe lijderes in bet Wühelminagasthuis opgenomen en werd één man van de in observatie genomenen naar de ziekenbarak overgeplaatst, terwijl één man uit de verpleging werd ontslagen zoodat het aantal verpleegden thans be draagt 9 mannen, 9 vrouwen en 5 kinde ren. 't Aantal in observatie'genomenen ver meerderde met 5 en verminderde met den in verpleging genemene, zoodat het thans 81 bedraagt, behalve de 44 in de barak aan het einde van de Bellamystraat onderge- brachten. Braad Verzelsriag Xn&raakf Hoofdkantocc t* a-G»T«n5aee «OvPtTAAi fftOOWtCo WMJÖOTff <te wütaiöe B3fcem»«8 '*lte •ayplfchitogat» dw Levensverzekering-Maatschappij sche rekening gevraagd. Er liepen geruchten dat heden ook te Berlijn voor deze fondsen zreer vast waren. Ex-dividend. MARKTBERICHTEN. ïagen gehouden, verwierf onze stadgenoot de heer V. S. Ohmstede J. Czn. epn medaille en geldprijs, in 't bijzonder voor zijne verbe terde Fahria Patent grasmaaimachine, en Fahr's nieuw systeem gierpomp. DUIT SCH LEGEKBEK1CHT. BERLIJN, 13 April. (Oüicieel). Weste lijk ooriogstooneeL In het algemeen heelt zich door den vrij ongunstigen waame- mmgstoestand, die gisteren heerschte, geen belangrijke gevechtsactie ontwikkeld. Ech ter bleet aan weerszijden van de Maas in de Woëvre-vlakte en op de hoogte ten z.o. van Verdun de artillerie-actie levendig. Ten z.-o. van Albert nam een Duitsche pa trouille in een Engelsche loopgraaf 17 man gevangen. Een Fransche gas-aanval m de streek ten n.o-. van Compiègne had geen succes. (Oostelijk front). Ten zuiden van het Na- ratsjmeer is het vuur der Russische artille rie tot aanmerkelijke sterkte gestegen. Ten oosten van Baranowitsj werden de aanval len van vijandelijke afdedingen afgeslagen. 'waarop o. m. de volgende oplossingen werden ontvangen, woord: Noord-Hollana. 1. Niettegenstaande onze overoude reus achtige dijken had ons lage land alweder nieuwe doorbraken. 2. Na ontzettende overstrooming roepen de Hollanders om leegmaking. Lente-arbeid noodzaakt daartoe. 3. Nederlanders! Overstroomingen over weldigden reeds duizenden hectaren onzer landouwen. Legt aan nieuwe dijken 4. Nederland's overstroomingsgebied on dervond ruime deelneming; hooger ontvlam de liefde, leniging aanbrengend naast dijk- herstelling. i 5 Noodlottige overstroomingen ontzetten rechtschapen dorpelingen; hoevelen onzer landgenooten laakten aanstonds Neêrland's dijkbestuur 6. Nog overstroomde oorden roepen dnn gend: helpt ons lijdend land aan noodwe- rende dijken. 7. Nederlanders, ondier onze rijkste dreven hoort on3 lage land aan Noordzee-kust. 8. Na onverwachte overstroomingen restau- reeren de heemraden aanmerkelijk Noordhol land's dijken. 9. Nooit ondervond ons rijk door Holland s overstroomde lage landerijen angstiger, nete liger dagen. 10. Nauwgezetter onderhoud onzer reus achtige dlijken hergeeft onzen landgenooten levenslust, arbeidzaamheid nevens dankbaar' heid. UIT KOEDIJK. Woensdagavond vergaderde de afdeeling van den Bond voor Staaitspensionneering in het lokaal van den heer A. Bak, onder leiding van den heer A. Bakker. Na opening were fen verslag uitgebracht van de stand der RAAD VAN STATE. Bij Kon. besluit, gisteren medegedeeld in de openbare vergadering van den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van be stuur, is vernietigd een besluit van B. en W van Alkmaar van 1 Juli 1915, waarbij een nieuwe voorwaarde is verbonden aan eene in 1867 door B. cn W. van genoemde ge meente verleende vergunning tot oprichting van een koffiefabriek te Alkmaar, van welke vergunning houdster is de N. V. „De Maat schappij Noord-Holland", te Alkmaar. Over wogen is hierbij o. a. dat op deze, waarvoor niet was vereischt eene vergunning krachtens een Koninklijk besluit voor het in werking treden van de HinderweL art. 17 juncto art. 29 der Hinderwet niet van toepassing was. Een door appèllante geopperde grief dat zij niet vooraf was gehoord over het opleggen der nieuwe voorwaarde werd afgewezen op grond dat een termijn was gesteld, waarin zij bezwaren er tegen nad kunnen inbrengen. PROVINCIALE STATEN. Bij besluit der Staten van 7 December 1915 werd in handen van Ged. Staten gesteld een schrijven van Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, houdende verzoek om subsidie ten behoeve der op 1 October 1915 geopende handelsschool met 2-jarigen cursus dier ge- meente. De aanvrage om Rijkssubsidie was echter te laat ingediend, dan dat daarmede nog bij de Staatsbegrooting voor het jaar 1915 en bij die voor het jaar 1916 rekening kon worden gehouden. Daarop opmerkzaam gemaakt en begrij pende dat onder die omstandigheden ook van een provinciaal subsidie geen sprake zou kunnen zijn, heeft het gemeentebestuur mede gedeeld, zijn daartoe strekkende aanvraag niet te handhaven. Het gemeentebestuur is echter voornemens daarop te zijner tijd terug te komen. DE DOORBRAAK. Vandaag is een begin gemaakt met de doorbraak WaagpleinGedempte Nieuwe- sloot JUBILEUM. Den 18en van deze maand zal de heer A. Koreman, kapitein bij de Alkmaar Packet, zijp 40-jarig jubileum herdenken. BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Aan het jaarverslag der afdeeling Alkmaar van den Bond voor Staatspensionneering over 1915, uitgebracht in de algemeene le denvergadering, ontleenen wij het volgende: Het bestuur verloor in April een zeer ver dienstelijk lid in Ds. A. C. de Regt, door ver trek naar Groningen, in wiens plaats werd gekozen de heer C. de Boer. Het bestuur be stond daarna uit de heeren J. A. Verkuijl, voorzitter, J. Cloeck; onder-voorzitter, Leemeijer, secretaris, M. L. C. Pool, pen ningmeester, C. Groot, C. de Boer en Dr. R. G. C. Schroder. In Mei sloot de afdeeling zich aan bij den Anti-Oorlogs-Raad. 17 November werd een GEVONDEN VOORWERPEN. Een R. C. kerkboek, een grijze hand schoen, een étui met instrumenten, een unster, een étui mnt potlooden, eenig kin derspeelgoed, eenige sleutels, eenige rozen kransen, eenige tollen, een wandelstok, een vulpenhouder, een zakmes in étui, een gou den broche, eenige portemonnaies met geld, een stemflult, en een onderstuk van een oorbel. Alkmaar, 13 April 1916. De Commissaris van Politie, W. Th. VAN GR1ETHUIJSEN. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het LANDBOUWCREDIET. NOORDHOLLANDSCH Voordam C 11, Alkmaar. Koers van Staatsleeningen. 1 Apr. 13 Apr NEDERLAND. pCt Oblig. N. W. S. van 500/1000 5 Oblig. N. W. S. van 500/1000 Oblig.' dito 3J dito dito 3 dito dito nu (Balkan). Niets nieuws. FRANSCH LEGERBERICHT. PARIJS, 13 April. Ten westen van de Maas hevige beschieting van hoogte 304, het district van. Esnes en de Mort Homme. Geringe artillerieactiviteit, oostelijk van de Maas en geen nfanterieactie. Onze artllere trad actief op in de buurt van Langemarck. Door ons vernielend vuur zijn olpograven verwoest ten westen van Parveillers en in de streek van Roye. Wij liet envier tegen- mijnen in de Argonne springen en hebben na een gevecht met handgranaten de zuide lijke randen bezet. GETORPEDEERD. BARCELONA, 13 April. Het Neder landsche stoomschip „Daveraire" ko mend^ van Mexico, heeft hier 9opvaren- den ontscheept van het Russische zeilschip „Imperator", dat door een Oostenrijksche onderzeeër was getorpedeerd. Van de ge redden waren verscheidene gewond. Nederland. DE „TUBANTIA"/ DEN HAAG, 13 April. (Officieel). Het departement van Marine deelt mede, dat het stoomschip „Wodan" Dinsdag 11 April des namiddags 5 uur te Maassluis is teruggekeerd van het onderzoek op het wrak van de „Tubantia". Het wrak ligt op een afstand van ongeveer 6.2 zeemijlen, in de richting oost 7. noord (magn.) van het lichtschip Noordhinder. d. i. op ongeveer 51 graden 48 minuten 40 seconden N.B. en 2 graden 50 minuten 15 seconden O.L. van Greenwich. De gunstige weersgesteldheid en bijzondere helderheid van het water op Zondag en Maandag gaven gelegenheid het wrak nauwkeurig door duikers te laten onderzoeken. Het schip ligt bijna geheel plat op zijn bakboordzijde, zoodat de stuurboordzijde, waarin door de ontplof fing een gat van ongeveer 12 Meter wijdte geslagen ise naar boven is gekeerd. Het boord ligt ongeveer 10- Meter onder de wateroppervlakte. De duikers onderzoch ten de bovendekken en daalden door ge noemde opening in het schip af. Overblijf selen van een torpedo of mijn werden niet gevonden en er werden ook geene bijzon derheden ontdekt die eenig licht in deze zaak zouden kunnen verspreiden. Uit an dere bronnen zijn echter zeer belangrijke aanwijzingen omtrent de vermoedelijke oorzaak der ramp verkregen. Behalve de reeds in de mededeeling van Zaterdag 25 Maart genoemde stukken metaal, welke ge vonden zijn in twe sloepen van de „Tu bantia" en waarvan één stuk met vrij groo- te zekerheid als een deel van een bronzen luchtkamer van een torpedo werd herkend, zijn ook in een andere sloep van de „Tu bantia", die op 1 April j.l. door de Neder landsche torpedoboot G 3 op Terschelling is aangebracht, stukjes metaal gevonden. Eén daarvan is een stuk van een onderdeel van het mechanisme van een torpedo en gemerkt met een ingeslagen nummer, waardoor in verband met het feit, dat, voor zoover bekend, torpedo's met bron zen luchtkamers alleen door de firma Schwarzkopf worden gemaakt, vermoede-^ lijk de identiteit van de torpedo, die de' Tubantia" trof, zal zijn vast te stellen. De Ned. Ind. f 1000 BÜITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-Juli RUSLAND. Obl. frs. 2500—5000 lwangorod Dombr. OR. 625 4ij Nicolal Spw. -£100 4 Qeconsol OR. 625 4 Rothschild (consols) OR. 625 4 Hoep en Co. 1889-90 OR. 625 4 6e missie, 1894. OER. 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw. Ie serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provincials en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915. 5 Rotterdam 1915 Bank- en Crediet-tnsteilingen Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Industrieele Ondernemingen BUITENLAND. Anaconda C. v. v. A. Am. Car. Foundry Co. C v. A. Amer. Hide 8i Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A 10U3/la 991/is 82 s/4 697/18 591/2 1001/16 Mijnbouw-Ondernemingen. Ketahoen id. Redjang- gew. Pref. -Lebong BUITENLAND. medewerking der Duitsdie regeering is daartoe ingeroepen. Mr. TROELSTRA. AMSTERDAM, 13 April. Het Volk meldt, dat het reden heeft te twijfelen aan de juistheid van het bericht van de Avond post, dat Mr. Troelstra Zaterdag a.s. in de residentie zal terugkeeren. Enkele dagen geleden schreef de heer Troelstra nog, dat Oreat Cobar A. 6% Pittsburg Coal A. 258/4 Cultuurondern. Handelsver. en Handelsvennootseh. Cult. Mij. der Vorstenlanden id. id. id. Windstaand Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatschappljen. Dordtsche Petr. Ind. Aand. Oec. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. J Sum. Palembang Petr. Mij. New. Schibaioff Petr. Cy. Crt. gew. A id. id. Crt. pref. A Orion Petrel Mij. Rubber-Maatschappijen. Amst. Rubb. Clt. Mij. Aand. 'Scheepvaart -Maatschappijen Ned. Amerik. Stmv. Mij. Aand. Ned Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND. Int. Mere. Marine Cy. Afgast. A Int. Mere. Marine Afgest. Pref, A Int. Mere. Marine Cy Dep. Cert. v. Oblig. Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. "id. id. Pref. Deli-Maatschappij Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mij. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant. C. v. A. Spoorwegen. Deli Spoorweg Mij. Oblig. 6 Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. 5 Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 5 Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl. BUITENLAND. AMERIKA. Atchis. Top S. Fé C. v. g. Baltimore Ohio Certif. v. A. Denv. R. Grande Spw. C. v. A Erie Spw. Mij. Gewone Aand Kans Cyti South. Railw. Cy g. A Missouri Kans. Tex. C. v. A. N.-York Ont. Western 8t. Norf. West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A South Rlw. Vot. Tr. Gew. A. Union Pac. Railr. £y. C. g. A. Premieleehingen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100.3 Gemeente Crediet 3 BELOIE. - Antwerpen 1887 2\ 57 PROLONGATIE 4 pCt. Mededeelingen: Ook heden was op de beurs weinig handel. Alleen aandeelen Ko ninklijke Petroleum, die van 572—579 no teerden, genoten nog al belangstelling. Het bericht omtrent dividend en kapitaaluitgifte, waarbij men voor drie onderaandeelen h pari op een nieuw aandeel zal kunnen inschrij ven, droeg hier wel toe bij. Het slot was la ger op 573. De Amerikaansche markt was iets flauwer. Tabakken en Rubberwaarden saldo onveranderd. Russische Staats- tdsen in vastere stemming, en'voor Duit- 101 s/4 99 827/g 70 591/s 100 431/8 718/8 631/s 58V, 53r/9 55.K/U 561/, 55 54 85 1028/4 1023/4 177 2338/i 159Vs 167 61 441/s 751/s 141', 20 V, 108 1941/s 194,5 2998/4 1781/, 1761/, 5681/, 2fl 35 841/, 531/s 185 366 1548/4 171/s 6ö 1/9 84 s/s 230 220 263 486 4241/4 164 2031/, 476 395 107 1018/4 1011/4 97% 997/16 847/8 101/4 321/4 233/4 41/, 267/8 1061/, 909/i« 178/4 1271/, lOO'/it 90 58V, 531/, 56 56V, 551/, 85 1028/4 HOORN 13 Arp. Kaas. 26 stapels kleine fabriekskaas f 73.—, 25 stapels kleine boe renkaas f 73,—, 1 stapels fabrieks com missiekaas f 67.—, 42 stapels boeren com missiekaas f 70,Aanvoer 93 stapels, wegende ongeveer 100000 kilo. Handel vlug. SCHAGEN, 6 April. Aangevoerd 3 paarden f 125a 300 veulens f a 5 stieren f 75 a 180, 62 geldekoeien (ma gere) f 240 a 320, 156vette id. f 220 a 490,-- 80 kalfkoeien f 260 a 450, 10 vaarzen f 185 a 230, 16 pinken f 145 a 165 graskal veren f a f 201 nucht. id. f 12 a 30, 0 magere schapen fa 0,vette id. f a 492 overhouders f 34 a 47,50, lammeren f a 0 bokken en geiten f a magere varkens f a 2 vette 76 a 80 cents per kilo. 133 big gen f 15.— a f 24.—, 6 konijnen f 0.50 a 2.20, 60 kippen f 0.50 a 2.00, 0— Duiven f 0.a 0.7 eenden f 0.a 0,655 K.G. boter f 1.30 a 1.40, 30 K.G- kaas f 0.Q0 a 0.—, 60284 kipeieren f 6,50 a 7,50 4000 eenden dito 7.25. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 13 April. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt Geldig tot den avond van 14 April'. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 754.1 te Haparanda. De laagste stand van den barometer 738.1 te Skulesnaes. VERWACHTING. Meest matige tot krachtige zuid-westelijke tot westelijken wind, betrokken of zwaarbe wolkt, met tijdelijke opklaring, regenbuiën, zelfde temperatuur. - ADVERTENTIëN. uaaa&taaatane Den 23en April hopen onze geliefde ouders KOK en H. OBOOT hunne 40-Jarlge Echtvereenlglng in stilte te herdenken. Hunne liefhebbende kinderen. 177 159 167 61V* 441/4 741/8 108 •xesasa Geboren: AEELTJE, dochter van P. GROOT en A. ©ROOT—de Jon«. Bergen, 12 April 1916. 178V» 179 575 53 Vi 1841/1 362 l54 17V8 657/8 84% 229 107 101% 977/8 99 V* IOV4 "32 23% 4% 17% 127% 105% 57 Uit een exploit van mij, deurwaarder van 7 April 1916, uitgebracht ten verzoeke van MAKTINU& KBAMKR, wonende te Alkmaar, ten deze aldaar domicilie gekozen hebbende ten kantore van den procureur Mr. Th. GOUVERNE aan de Langestraat no. 74, en op de bij de wet voorgeschreven wijze gedaan aan MABGIBETHA KEI- Zi.lt. eehtgenoote van mijn requirant, zon der bekend verblijf binnen het Koninkrijk, blijkt, dat aan MARGARETHA KEIZER is beteekend le. de grosse van een vonnis van echt scheiding, op 17 Februari 1916 tusscheu den insinuant als eischer en de geïnsin ueerde als gedaagde gewezen 2e. een extract uit de minuten, berustende ter griffie der Arrondissements-rechtbank te Alkmaar, houdende de op. 16 Maart 1916 toegestane opschorting van de comparitie naechtscheiding ter voorziening in de voogdij en de toeziende voogdij over het minderjarige kind van partijen. I Terwijl voorts bij dit exploit de geïnsi nueerde is opgeroepen om op Donder dag, 15 Juni 1916, v.m. 10 n n r, te verschijnen in Raadkamer der Arrondis- sements-Rechtbank te Alkmaar, ten einde te worden gehoord omtrent de voorziening in de voogdij en de toeziende voogdij over haar minderjarig kind IIEXDRIKMBA- 91 Kit. G. S. AMOUREUS, deurwaarder. Alkmaar, 13 April 1916. TWEE VRIENDEN zoeken een net Brieven onder Jïd. 170 bureau van dit blad. deknod, zyne hoorder» werkclyk te boeien, dil ka» miftt bereiken ronder een heldere, qrmpfttntflfB en daar by onvermoeide stern- stellen U daartoe'i» «t*«i al» «een tweede ralddd. Hm werkzame bertafddeelen, brengen een vermeerderden sneekceltoevl ned teweeg, en dlenteitf evolge blyyen de •iembanden voortdurend frlicfa. Ze seyn zoo klein, dat ze onopgemerkt Ingenomen kunnen worden. Een doo» lnh. 4<X> tubleüen bij alle apotheker» en drpgliten A «O cent er krllabaar. ïegen namaak wordt gewoaarhuwd. Vraagt stead* .Wytwrt-tahletKm-.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 3