Rund vet i.b. lis. Ui i tal BOELHUIS KUB il it MI M. Preijer &Zn., rs, UITSLAG DER VERLOTING, J. F. VAN DER Noordhollandsch Landbouwcrediet. Safe-loketten. - en AANBESTEDING. Bouwterrein De grootste sproeten Broek op Langendijk. De Hulzen, Schuur, Erven en Water J. E. HEENK, 16 stuks uitimintend HOORNVEE, De moed der vrouwen. Vereeniging tot liet houden vai Jaarlijksche Paaschtentoonstellingen van Vee te Schagen, gehouden op Donderdag 13 April 1916, ten overstaan van Notaris 6. L. van [den Bergh te Schagen. van de Paaschbeesten, 55 CENT per 5 ons. Voordam C 9, Alkmaar. Maakt U opmerkzaam op hare N assau-Kwartier. Lindelaan, Lamoraalstraat, Van der Meystraat, Nassau- plein, Egm on der straat, Nassaulaan. Notaris L. TOP. De koemest is Dit de hand te koop. Slechte weinige mannen geven zich de re kenschap van al dien moed en de geestkracht die sommige vrouwen aan den dag leggen om hare taak als huisvrouw te volbrengen. Men mag zonder overdrijving zeggen dat er op vier vrouwen minstens eene voorkomt voor welke de huisnoudelijke werkzaamhe den een bron van oververmoeienis en van vreeselijke pijnen zijn, en indien een man de zelfde pijnen moest verduren, zou hij thuis blijven en aan anderen zijn werk overlaten. Maar er is niemand die het werk van een vrouw en moeder kan doen. Zij is onmisbaar en aldus gaat zij voort met werken en met lijden. De ongemakken welke deze arme vrouwen het meeste kwellen, zijn pijnen in den rug en in de lendenen, steken in de zijete, aanhoudende hoofdpijnen; zij hebben geen eetlust meer en zijn buiten adem bij de ge ringste inspanning; zij gevoelen zich ge knakt, vernietigd en houden zich slechts staande door inspanning van alle krachten. De mannen lijden niet op deze wijze en zeer weinigen zouden dezelfde geestkracht heb ben. Wat zijn nu de oorzaken van al deze onge makken? Bijna altijd bloedarmoede en ver zwakking van het zenuwgestel. Verrijk het bloed, sterk de zenuwen en gij zult zien dat de ongemakken minder worden en »verdwij- nen De Pink Pillen zijn in dit geval als ver sterkingsmiddel het meest aangewezen, want zij doen het bloed krachtig herleven en zij zijn uitstekend om het zenuwgestel op te wekken. Laat uw zieke Pink Pillen innemen, en pii zult zien dat zij spoedig hare krachten en eetlust herkrijgt dat de pijnen in den rug en de steken in de zijde wegblijvenevenzoo verdwijnt ook de schele noofdpijn. Tegelijk met de gezondheid komt ook de vroolijkheid terug. Zoo zal zij gemakkelijk en zonder ver moeienis den dagelijkschen arbeid volbren gen die haar zooveel lijden veroorzaakte. De Pink Pillen geven altijd de beste uit werking' in alle gevallen van algemeene ver zwakking, bloedarmoede, bleekzucht der jon ge meisjes, schele hoofdpijnen, zenuwziek ten maagniinen. neurasthenie rheumatiek De Pink Pillen zijn verkrijgbaar h 1 75 oer doos. en 9 per zes doozen bii het Hnnfdcfénöt der Pink Pillen Dacostakade 15. Amsterdam Te Alkmaar bii de firma Nierop pn Siohonber. Langestraat 83. sluiting bij een keuringsdienst beter zou gaan. De burgemeester van Warmenhuizen merk te op persoonlijk een keuringsdienst zeer nuttig te vinden. Het was even wei een kwes tie van den Raad en de gezondheidscommis sie te Schagen heeit al jarenlang getracht on der haar gebied een keuringsdienst op vleesch en visch in het leven geroepen. De gemeenten Haringcarspel, Oudkarspel, Noord-Scharwoude en Zuid-Scharwoude slo ten zich daarbij aan. In Warmenhuizen, Broek op Langendijk en St. Pancras ging men er evenwel niet toe over. Nu betrof deze dienst er eene op zeer eenvoudige schaal. Het was toen 1912 en er bestaat kans, dat men er thans beter over denkt. De heer Blom wist althans zeker, dat er thans personen in den Raad zitting hebben, die er wel voor ge voelen. Z. i. zou 't zeer zeker een krachtigen invloed hebben indien Alkmaar daarbij de leiding nam. De burgemeester van Oudkarspel vertelde ons al dadelijk van den keuringsdienst in de vier gemeenten, waarover ook de burgemees ter van Warmenhuizen had gesproken. De heer A. C. Kroon merkte op, dat deze dienst niet zoo breed is als door Alkmaar ge- wenscht wordt, aangezien die ook op andere levensmiddelen alsmede op melk en niet te vergeten op brood zal worden toegepast. Vooral tegenwoordig liet het gehalte en het gewicht van het brood wel wat te wenschen over. Een controle daarop oordeelde de heer Kroon wel noodig. De groote vraag is, wat dit zal kosten. Met het oog hierop zou het z. i. veel beter zijn indien de Provincie ingreep. De socale maatregelen oordeelde spreker een plicht, doch zij drukken doorgaans het zwaarst op de kleine burgers. De keuringsdienst op vleesch en visch was voor de gemeenten Haringkarspel, Oudkars pel, Noord-Scharwoude en Zuid-Scharwoude zoodanig geregeld, dat deze dienst zich zelve betaalde. Waar er geen uitzicht op is dat een Rijks wet in deze noodzakelijken gezondheids-eisch zal voorzien, daar veronderstelde hij, dat een Prov. regeling goedkooper zou zijn en daar door meer kans van slagen had. Spreker had evenwel vertrouwen dat een regeling met Alk- mar er ook wel door zou komen. De meeste gemeenten zullen daar wel voor zijn. Het nut van een keuringsdienst was voor den Langendijk al aangetoond door het feit, dat er thans veel meer koeien en schapen den grond in gaan dan voorheen het geval was. Dit was te danken aan het correcte optreden van den keurmeester, een kalm beslist optre dend man. Zeer zou spreker zich er over ver heugen-- indien bii een collectieve regeling, waar spreker zich krachtig voor zou verkla ren, deze keurmeester aan den dienst verbon den kon wordén. Wegens een sterfgeval was de burgemees ter van Noord-Scharwoude verhinderd zijn meening over het vraagstuk te zeggen. De burgemeester van Zuid-Scharwoude was van meening, dat hoe beter een keurings dienst werkte, hoe meer men de belangen voor de volksgezondheid diende. De heer W. C. Kroon wees er op, dat ge zegd kon worden, dat Zuidscharwoude door aansluiting bij den door de gezondheidscom missie te Schagen in het leven geroepen keu ringsdienst getoond had voor deze zaak iets te gevoelen. Persoonlijk was hij ee# voorstander van een uitgebreide keuringsdienst. De burgemeester van Broek op Langendijk verklaarde niet veel voor de gedachte rege ling te gevoelen. Hij kon zich niet goed voor- 5 ellen, dat wij alleen als courant onze in lichtingen inwonnen en maakte aanvankelijk de veronderstelling dat wij door de gemeente Alkmaar in haar belang waren uitgestuurd. Wij lachten hier recht hartelijk om en wis ten de heer A. Slof al spoedig van het tegen deel te overtuigen. De heer Slot betoogde verder dat Broek op Lan<*end>ik nog ten deele vast zat aan den keuringsdienst van de gezondheidscommissie te Schagen. Bovendien had men In Broek op Langen dijk knappe slagers. Ook had hij niét de over tuiging, dat er irauduleuse waren werden in gevoerd Kwam de regeling evenwel zonder Broek op Langendijk tot stand, dan zou het wat la ter misschien voor Broek op Langendijk ook wel weer gaan. Maar dan zeker tegen ver- noogde kosten, verslagg.). De neer Slot had er evenwel, zoo zeide üij, weinig idee van en beüield zich ten dien opzichte dan ook alle vrijneid voor. Er was tegenwoordig zooveel aan de orde en er was niets of het kostte geld/ De burgemeester van Si. Pancras zei-de het magnifiek te vinden. Voor groote plaatsen oordeelde hij ha zeer noodig. Kwam er een goed werkende algemeene re geling, dan was de heer Kroonenburg er voor dat ook St. Pancras zich daarbij aansloot. Toen destijds de gezondheidscommissie van Schagen met haar plan kwam voor Warmen huizen, Harencarspel, Oud-karspel, Noord- Scharwoude, Zuid-Scharwoude, Broek op Langendijk en St. Pancras oordeelde de heer Kroonenburg dit een halve maatregel en kon hij zich daarvoor niet geven. De in het artikel ontwikkelde regeling voor Alkmaar en ge meenten was z. i. afdoende. Deze had zijn volle sympathie en daarvoor gaf hij gaarne zijne medewerking. De burgemeester van Oudorp was helaas niet aanwezig, terwijl wij den tijd misten om het oordeel van de burgemeesters van Ha ringcarspel, Nieuwe Niedorp, Oude Niedorp, Heer Hugowaard, Schermerhorn en Koedijk te vragen. Van Heer Hugowaard, welke gemeente, on der de invloed van de tijdsomstandigheden reeds zelfstandig een brood- en meelverorde- ning in het leven riep, mag men overtuigd zijn, dat voorstellen tót aansluiting bij een collectieven keuringsdienst in den Raad gun stig onthaal zullen vinden. De besprekingen in de laatste raadsverga dering te Koedijk wettigen de veronderstel ling, dat men aldaar wel tot aansluiting zou besluiten. Het is dan ook onze overtuiging, dat een keuringsdienst voor Alkmaar en omgeving eenmaal goedwerkende in de toekomst op de aansluiting van alle in den omtrek zullen kunnen worden gerekend. STADSNIEUWS. -BOND VAN ZUIVELFABRIEKEN IN NOORD-HOLLAND. Naar aanleiding van een opmerking uit de vergadering zette -de voorzitter uiteen, dat de Bond geen onaangesloten fabrieken met ver tegenwoordigers aanwezig wil hebben in zijn vergadering. Die fabrieken willen nrofteeren maar niet steunen en daarom -had spr. ook iemand van die fabrieken geweigerd, die een vergadering. Die fabrieken willen profiteeren inleiding over een zaak wilde houden. Die den bond niet steunen wil, hoort er niet in. Zij vereenigen zich dan maar in een bond van speculatieve fabrieken. De Bond doet echter zijn best in alle opzichten. Naar aanleiding van den central-en inkoop en verkoop van kaas voor Duitschland is de vraag gesteldIs het gewenscht dat wordt overgegaan tot gemeenschappelijken verkoop van kaas? De heer Avis hield over deze kwestie een inleiding. De oorlogsomstandigheden waren reden, dat de producten een goeden prijs maakten. Door den oorlog is' de behoefte aan onze producten zoo groot gebleken, dat de Regee- ring noodig vond, ter bescherming van hen, die niet het voorrecht hebben boer te zijn, die producten te doen verkrijgen voor ma tige prijzen. Niemand keurt die bescherming af. want het volk moet gevoed en alle pro ducten mogen niet over de grens gebracht. Maar het is niet billijk, dat de Regeering de regeling maakt ten koste van den producent. De Regeering had de regeling moeten maken ten koste van het algemeen, want dat had ook gekund. De boeren zullen zich echter in de omstandigheden schikken, maar de uitvoe ring der regelingen moet dan ook goed ge schieden. Spr. vermoedde, dat in den kaashandel iieel veel misbruiken zijn voorgekomen, die den producent treffen. Tegen verschillende Handelwijzen i£ dan ook geprotesteerd. De producent wordt echter geprikkeld en zal er 10e komen het initiatief te nemen. Spr.'s bedoeling is in deze vergadering ten le de wenschelijkheid uit te spreken tot oprichting van een coöperatieve vereeniging of Naamlooze Vennootschap op coöperatie ven grondslag, tot verkoop van kaas in het Buitenland; ten 2e wanneer de eerste vraag bevestigend wordt beantwoord, te besluiten de oprichting en uitvoering in alle opzichten los te stellen van den Bond, ten 3e een com missie te benoemen van 5 personen, die trachten zal een exportvereeniging op te rich ten en gerechtigd is zich personen te associ- eeren. Spr. hoopte, dat allen willen medewer ken om dit plan te verwezenlijken. Vele be zwaren zullen moeten overwonnen worden, maar het zal zijn tot heil van den boeren stand. Naar aanleiding van deze inleiding deelde de heer Groot van Edam mede, dat, naar de bedoeling van den heer Avis, door hem en den heer Schardam, is begonnen. En op de pogingen is reeds veel succes verkregen, zoo veel reeds, dat spr. met stelligheid kon ver klaren en verzekeren, dat enorme voordeden konden verkregen worden. Spr. zou in dis tricten willen \Verken-. De heer Avis zette uiteen, dat zijn bedoe ling is te werken los van hetgeen de heeren Groot en Schardam doen. Spr. vond een pro vinciaal werken beter dan in districten. De heer de Boer vroeg in hoever wij te spreken hadden gehad in de eerste regeling van den Centralen Inkoop en bij de vaststel ling der prijzen. De heer Commandeur deelde een en ander mede. omtrent hetgeen verhandeld _werd in de vergadering op den 22en Maart f.1 te Am- INGE70NDEN MEDEDEELINGEN sterdam van het hnpprt- «n Export-Bureau, waarop voor N ooro.-Holland mtgenoodigu waren de heeren firma K. H. de Jong, üebr. Stuit, H. de Vries en H. K. Koster. De heer Koster werd vervangen door spreker, die da delijk op die vergadering protesteerde, dat de producent te slecht vertegenwoordigd was, waar het toch gold de prijsbepaling van de kaas/ Spr. deed voorts nog mededee- lingen. De voorzitter deelde mede, dat weer de volgende week Maandag eenzelfde vergade ring zal worden gehouden. Spr. zou weer alleen de producenten moeten vertegenwoor digen, maar spr. vond dat te weinig, daarom had hij bereids den heer Commandeur ge vraagd mee te gaan, hetgeen deze toezegde. Na deze uitweiding heropende de voorzit ter de besprekingen over de inleiding van den heer Avis. De heer de Boer drong er op aan krachtig samen te werken. Het blijkt wel, dat de han del scherp tegenover de producenten komt te staan. Wil men nu het tafellaken doorgesne den hebben, dan zal het ook gebeuren. Spr was er voor, dat eerst juist gevraagd zal worden aan de handelaren wat zij willen. Zij moeten zich duidelijk uitspreken. Spr. was er voor een gezamenlijke export vereeniging op te richten. Spr. geloofde, dat die er per slot van rekening zou komen door de samenwerking der groote fabrieken, die zooveel uitvoeren. Spr. apprecieerde niettegenstaande veel de werkzaamheid van den handel. Men moeit in het oog houden, dat we leven onder buiten gewone omstandigheden. En na den oorlog zullen we niet kunnen blijven werken als ex portvereeniging. En daarom moet gedacht De heer Avis zette uiteen, dat zijn bedoe ling is door algemeene samenwerking een or ganisatie te vormen, waarmede de handel zal moeten blijven rekenen. In de samenwer king, die de heer de Boer bedoelt, heeft spr. geen vertrouwen. Na nog eenige discussie werd gepauzeerd. De voorzitter bracht na de pauze weder aan de orde het voorstel-Avis om een export vereeniging op te richten op coöperatieven grondslag en daartoe een commissie te be noemen die in de eerstvolgende vergadering advies zal uitbrengen. Dat voorstel werd zonder stemming aangenomen. Een discussie ontstond Over de vraag of de exportvereeniging over de geheele provin cie zal werken als een geheel of in districts zelfstandigheden. De voorzitter meende, dat te dien aanzien niets vastgesteld behoefde te worden. Een pik wprice. zoo hij zelf wil in zijn district of cted En de te benoemen commissie zal voor den Bond wel met een bepaling komen in wplke richtin? men wil gaan. Door den secretaris den heer O Nobel, werden daarna mededeelinem gedaan over de voorziening in de nehoefte aan kaas voor f"'nnen1andseh uebruik Dp finaücteele stand van zaken is gunstig en de voorraden zijn voldoende voor een directe voorziening. De minderwaardige kaas wordt geregeld ver kocht tegen minderwaardigen prijs. Bij de veehouders zijn nogal moeilijkheden, doch een bekorting op den prijs hopen wij te be dwingen. Liet voornemen bestaat de kaas- controle in een vasten vorm te leiden. Spr. gaf aan hoe. Het plan is ook de regeering te verzoeken een wettelijke regeling in te voe ren voor een controle over het geheele land. Spr. memoreerde, dat de grenssluiting tot oorzaak had een frauduleuze handeling in Noord-Holland. De firma Heil in Haarlem was daarvan schuld. Zij had voor export ge leverd kaas van 36.8 pet. vetgehalte in de droge stof in plaats van 40 pet. Toen de „unumssie kwam was ae kaas al weer ver voer a naar eigen pakhuis. dij üe piaais gpnau nebbende bestuursver kiezing in üe vacature-Commandeur werd de ueer u. de Boer van Stompetoren gekozen iut oestuursiid. Tot lid van de Bouwcommis sie werd nerkozen de heer iü. v. d. Meer. De secretaris deelde vervolgens inzake de meiKVOurziening tengevolge van uen waters nood meüe, üat üe commissie tot regeling uaarvau zal traenten tabrteken die door groo- ien aistanü oi anüerszms moeilijk kunnen le veren, uil te schakelen. En tevens het vei voer .c veigemaKseiijken. Desioten weru üe Bouwcommissie uit te urt-iuen üoor toevoeging van een ueskunaigc. Door uen secretaris werü de Noorü-Hoi- -anüscne Z-uivelorgamsatie toegelicnt. De se cretaris stelde daarna voor te oesiuiten aan ue regeering een adres te zenden, waarin het verzoek wordt gesteld om, indien een wette lijke regeling voor de kaascontröle afkomt, and De secretaris gaf als zijn meening te ken- caarbij de regeling van Noord-Hollaiid blij vend te doen zijn. nen, dat langzamerhand de kleine fabrieken zullen verdwijnen en samensmelten tot groote. De heer dr. L T. G. Scheij, zuivelconsulent voor Noord-Holland, beval hetgeen de heer Nobel wil, sterk aan. De tegenstand tegen kaascontröle is van de zijde der producenten nooit gekomen, maar juist wel van de zijde üer handelaren. Op het oogenblik is die te genstand weg en daarom moet de gelegen heid benut Het voorstel-Nobel werd daarna aangeno men zonder stemming. De commissie voor de vorming van een ex portvereeniging werd, naar de voorzitter me dedeelde, samengesteld als volgt: de heeren J. Best Nz., Baarsdorpermeer, J. Avis, Mid- woud, J. Lakeman, Ilpendam, Grootjes, Jac. Met, Heerhugowaard, en D. de Boer, Stom petoren. Bij de rondvraag werd op voorstel van den heer Kaij besloten ook aan de niet-aan- gesloten fabrieken te verzoeken adhaesie te willen betuigen met het adres aan den Minis ter inzake de kaascontröle. De heer C. Groot, van Koedijk, vroeg wie eigenaar was van de kaas in de pakhuizen. De voorzitter zeidè, dat, practisch gespro ken, de producent eigenaar was, maar de Mi nister zegt theoretisch, dat de koopman eige naar is. In een discussie deelde de secretaris mede. dat, wanneer in Den Haag een vertegenwoor diger van den Bond woonde, die voortdu rend de belangen behartigde er voor den Bond enorme voordeelen verkregen zouden worden Friesland heeft ook een vertegen woordiger in Den Haag en ze heeft dat niet voor niets De heer Ham wenschte in dezen geest een voorstel te doen. De voorzitter waa sterk voor een besluit. En daarbij zou de secretaris de aangewezen persoon zijn. MaaT dan moet hij zich ook geheel daaraan kunnen wijden en losgemaakt worden van zijn andere werkzaamheden. Er Worde dan een levenspositie voor hem ge schapen en dan geloofde spr., dat zeer veel nut van de vertegenwoordiging kan worden verkregen. Over deze kwestie werd nog gediscussi eerd, waarbij velen sterk er voor waren, zoo als bleek. Waarschijnlijk zal van de leden uitgaande op de volgende vergadering een desbetreffend voorstel aan de orde gesteld worden. In zijn sluitingsrede uitte de voorzitter de hoop dat de nu nog niet aangesloten fabrie ken mee zullen komen in den Bond Een dracht maakt macht. We zullen zeker nnu moeilijke tijden krijgen, maar in gezamenlij- ken arbeid kan veel bereikt worden. Spr dankte voor de prettige samenwer kt n? ADVERTENTIëN. Voordam 8 Alkmaar p. 45 fl. p. fl. St. Emilion f 30— f 0,70 Pauillac Médoc f 34,— f 0.80 St. Estèphe f 38,— f 0,90 St. Julien f 42— f 1,— Graves f 38,— f 0,90 Barsac f 44,f 1,05 Petit Bourgogne f 48,f 1,15 VRAAGT PRIJSCOURANT. (goedgekeurd bij Koninklijk Besluit d. d. 24 November 1915, No. 39), door da Als hoofdprijzen zijn gevallen op de nummers: 3089 een os; 10860 15419 23242 772 2226 een vaars; 11355 4175 19382 een tilbury; 960 een maaimachine 14377 een hooihark; 15086 4162 21259 451 11924 3605 een varken; 22313 een driewieldekar; 4535 6692 715 23585 een volledig kartnig 11539 een tweeschaar ploeg; 7437 4082 15679 een damesrijwiel; 19371 8350 een heerenrijwiel; 413 een buffet 3645 een egge 21212 17791 13856 4864 11780 4949 18755 9073 14075 15545 2803 6507 291 17369 71 14031 16589 5133 5109 3551 10293 2382 11136 11446 21674 8280 15223 17075 108 12835 22761 15704 15268 22166 5243 4497 7417 10466 17148 8623 4452 een schaap; 3647 4105 een mangel 5088 20318 7429 een naaimacnine 14442 21478 een waschtafel 10959 7111 15644 een regulateur; 18534 18607 een waschmachine 16191 een fornuis; 13770 5023 een ledikant; 13796 16913 24580 een pendule met coupes; 1945 21307 13693 23970 13569 22343 15486 15933 3928 17364 een korf kippen. De Commissie der verloting: P. BUIS Jz., Voorzitter. A. C. ROGGEVEEN. Secretaris. P. TRAPMAN, Penningmeester. Officiëele trekkingslijsten verkrijgbaar na toezending van 11 cent, bij TRAPMAN en Co., Drukkerij, Schagen. bij de 5 pond D1JKORAAF en HEEMRADEN van >t AMBACHT van WESTFRIESLAND, ge naamd GEESTMERAMBACHT, zijn voor nemens op ZATEltDAG 3» APRIL e.k., des middags te 12 ure in het Logement „Noord-Holland" b/d Frieschebrug te Alk maar, bij inschrijving aantebestedeu a. Het gewoon jaarlijksch onder houd van den Geestmerdmbachts- dijk en Groote Mallegatsluis bij Veenhuizen. b. Het graaf- en baggerwerk in den Raaksmaatsboezem in 't Perceel. c. Onderhoudswerken te Aartswoud. d. Het snijden van het riet in den Raaksmaatsboezem in 5 per- ceelen. e. Het verpachten van Grasgewas (voor den tijd van drie jaren) a/d Veenhuizerhave in 16 Perceelen. Bestekken verkrijgbaar bij den Secretaris S. SCHUITEMAKER te Noordscharwoude en den Opzichter J. WARTEN HORST te Dirkshorndie voor Sub a en d tegen f 0.25 en die voor sub b en t tegen f0.50. Het Bestuur van bovengenoemd Ambacht, O. BOS Wzn., Dijkgraaf S. SCHUITEMAKER, Secretaris. IN HET en donkerste zomer- verdwijnen geheel na 't gebruik van één potje Sl'RETOL. Alle goede drogisten in iedere plaats verkoopen Sprutoi. Te Alkmaar bij NIEROP en SLOTHOUBER, Langestraat, en ANSINGH en MESMAN, Magda- lenenstraat. te BERGEN, op het erf van den heer C. TEGEL, op Woensdag 19 April 1916, voormiddags 10 uur, van Bakwagen met lemoen en dissel, Tilbury, slede met zijborden, voerkist, haverton met deksel, 3 kuipen, vuurplaat met staand ijzer, mestvork, slechtvork, kruiwagen met bak, dito zonder bak, twee tafels, stoelen, 2 hou ten harken, 1 ijzeren hark, koperen balans, winkelbascule, koperen ketel, koffiebus, ban ken, trap, 4 emmers met halsjuk, enz. enz. Notaris*GOTTMER te Qbdam, zal Dinsdag IS April 191$, avonds uur, in het Café Marktzicht vaa den heer KUIPER verkoopen aldaar kad, bskend in Seetie A, nos. 2244 a/d Oosterkoog, gr. 1 A. 64 cA. 2347 aldaar, 86 cA. an In Saatle B, nos. 1663 a h dorp, groot 2 A. 5 c.A. 1776 aldaar, 19 c.A. Behoorende aaa j. BRUIN. Aanvaarding bij de betaling. notaris ts UITGEEST, des voormiddags 10 ure, ten huize van den Heer S. BOOIJ, in de Woude, gemeente AKERSLOOT, om contant geld publiek als 9 kalfkoeien, 4 zomerkalfkoeien, 2 herfst- kalfkoeien, 1 gelde koe; benevens 1 kuikalf, 1 bruin merriepaard, 6 jaar oud, 1 bruin merriepaardgelijktands, beiden mak bij den weg. 1 kapwagen op veeren, 1 nieuwe bak wagen met hokken, 3 driewielde karren, waarvan met 1 ierbak en spreier, 1 nieuwe tweepaards Cornicks-maaimachine, 1 Bobby- hooischudder met zitting, 1 Ransome hooi hark, trekharken, 2 kruiwagens, bietensnijder, kaastobbe weeker emmers zoutkisten makers en zetters voor middelbare, com missie en kleine kaas, standaardkaaspers, kaasborden, schragen, doorhaalders, teemsen, veevoederketel, koperen ketels, waterketels, landbouw -gereedschappen, praam schuitje, schrammen, hok, biggenkorvên, slijpsteen, koek- en haverkisten, paarden tuigen, opjaaglijn met schijven en lengen, purtU Hooi, eenig riet, 17 koemest, bene vens eenig Huisraad. wordt door 21.000 artaan erkend als het besta versterkingsmiddel Lichaam. Zenuwen voor Telefoon 25. Telefoon 78. BOEKBINDER Te bevragen bij A. G. DEN BOES4 TERD, Nassanplein 41, Tel. 568. zal op WOENSDAG, 19 APRIL 1916,

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 6