41 te Staatsloterij. H op WOENSDAG 19 APRIL a.s. lil! Telegrammen van heden. te Alkmaar, ting is totaal uitgekeerd 3.998.161.785 tover net algeloopen jaar j b6.573.8U, terwijl j 2.925.92 aan pensioenen ia uitbetaald). Bij de wiskundige reserven zijn de verplichtin gen ae» vereeniging zoo hoog, de baten daarentegen zoo laag mogelijk getaxeerd. De 31 December-koeraen ais maatstai voor de waardeberekening gebruikende, moest een koersverlies van 70265 geconstateerd worden en wel van 52121,25 op de 2% pet. inscli rijvingen grootboek en 18143.75 op de effecten.* Tot dekking van dit koersverlies is het vorig jaar 46.000 gereserveerd, zoo-, dat thans nog van de extra-reserve een be-s drag van,/ 24.265 moest worden gebruikt. Bij de extra-ieserve is bijgeboekt het bedrijls^ saldo ad 45.780.56^. Tenslotte verklaart de directie aan de hand van de uitvoerige gegevens, welke het verslag vergezellen, dat'de vereediging zich regelma tig blijft ontwikkelen en er finantieel zeer krachtig voorstaat. DE BROODVOORZIENING. Men meldt aan de „N. R. Ct.": Een niet te verwaarloozen factor, welke heeft meegewerkt tot het thans in ons land bestaande gebrek aan tarwe, is de belangrij ke broodvoorziening van de Belgische grens- plaasen, waaronder ook Luik, aopr de bak kers van de Nederlandsche grensgemeenten, van Rozendaal tot Maastricht. Wekelijks gaat er één millioen K.G. brood naar België, waarvoor 13,000 baaltjes tarwemeel benoo- digd zijn, of 6.5 pCt. van de hoeveelheid meel, welke wekelijks voor de broodvoorzie ning van ons eigen land verbruikt wordt. Van de zijde der bakkerspatroons is hierop bij de bespreking, welke Zaterdag gehouden werd met den directeur van het Rijks-graan- bureau, gewezen. BRUINBROODREGELING. De Provinciale Friesche Bakkersbond heeft zich Zaterdag telegrafisch tot den minister van Landbouw gewend met het verzoek, bij invoering van de nieuwe bruinbroodregeling de broodkaarten voor goedkoop bruinbrood af te schaffen en den prijs van; het ongebuilde meel zoo laag mogelijk te stellen. Verder is verzocht, tarwebloem voor be schuit- en banketbakkers beschikbaar te stel len, daar er anders in het bakkerbedrijf groote werkloosheid zal ontstaan. Het hoofdbestuur der Nederlandsche Ver eeniging van werkgevers in het Bakkersbe drijf werd heden ochtend door den minister van Landbouw, nijverheid en handel ontvan gen ter bespreking van de maatregelen, die door dat bestuur aan den minister zijn voor gesteld ter voorkoming van werkloosheid on der de bakkersgezellen. (N. R. Ct.) EEN VERGISSING! Dezer dagen werd van Hoek van Holland gemeld, dat er een mijn was komen aandrij ven vóór of binnen den Waterweg en dat er marinebooten uitgezonden waren om een on derzoek in te stellen. Gebleken is, dat deze z. g. mijn een zwarte rok was, waarin het kada ver van een hond. ST AATSLEENING 1914. De minister van financiën maakt bekend, dat tot 15 dezer 'uit de opbrengst der Staaits- leening 1914 aan provinciën en gemeenten uit 's Rijks schatkist rentedragende voor schotten zijn toegezegd tot een gezamenlijk bedrag van 2,498,800, waarvan per s^ldo was uitbetaald of betaalbaar gesteld een to taal bedrag van 1,025,600. (St.-Ct.) PROV. KEURINGSDIENST IN OVERIJSEL. Aan Ged. Staten van Overijsel is door het gemeentebestuur van Ommen een adres ge richt met verzoek, een prov. keuringsdienst op de levensmiddelen c.a. in te stellen, even als dat in Friesland en Drente het geval is. Van de overige gemeenten in die provincie hebben zich 31 vóór dé invoering en 9 er te gen verklaard, terwijl 17 gemeenten zich nebben onthouden. (Tel.) WATERSNOOD. i Uit Ann a-P aulownapolder. De hulpdijk in den doorbraak heeft nu overal de vereischte hoogte en kruinbreede gekregen. De bemaling van den Oostpolder, die aan zienlijke vertraging ondervond door moei lijkheden bij de plaatsing van het groote motorgemaal bij de Van Ewijcksluis, wordt nu krachtig voortgezet. Ten behoeve van deze machine is een betonvloer gelegd, Waar op het gemaal geplaatst wordt. Men denkt dit Dinsdag in werking te kunnen stellen. Door het malen is het water reeds 20 c.M. gezakt. Men hoopt den Oostpolder over 3 weken van het overtollige water bevrijd te hebben. WIERINGERWAARD (Maandagmorgen). Bij de Driemolens is de waterstand in den Anna-Paulowna thans 55 c.M. beneden A.P. De hoogste stand is geweest 1.13 boven A. P., een verschil alzoo van 1.68, Op den rijweg zal nog ongeveer 40 c.M. water staan en op 't land 60 c.M. Het gebouw der Ned. Herv. Kerk te Nieuwen dam', dat door zijn lage ligging over stroomd was, is nu weer geheel droog geko men. De wekelijksche godsdienstoefeningen welke sedert de overstrooming in het gebouw gestaakt zijn, zullen Zondag 7 Mei a. s. weer een aanvang nemen. Men is dezer diaken begonnen het kerkgebouw e reinigen. De landerijen in den polder Oostzaan, ge legen langs de Oostzijde van Zaandam, ko men weer bo/en water. Overigens staat den geheelen polder nog blank. De dorpen Landsmeer, Den lip en Purmt- land, welke in een lijn aan elkander grenzen, liggen nog geheel onder water. Alleen te Landsmeer i3 een gedeelte in liet midden van deze gemeente, de kerkbuurt en de keering, droog gekomen. Té den lip en Purmerland is nog geen droog plekje te vinden. De verbin ding met oneven gemeenten wordt in deze dorpen nog steeds met vaartuigen onderhou den. Benoorden het Y deed de storm gister avond1 het water dalen tot 90 c. M. beneden den A. P. zoodat zich weer voetgangers op de binnenwegen vertoonden. De wegen zijn echter doorweekt en daarom werden ae toegangen te Buiksloot, Nieuwen- dam, Schellingwoudë en Durgerdam terstond door hekwerk afgesloten, om het verkeer met Voertuigen te belemmeren. Nu bijna alle vluchtelingen van den wa tersnood te Zaandam weer in hun woningen zijn teruggekeerd en daardoor in staat zijn na te gaan welke schade het overstroomings- water aan hun eigendommen heeft toege bracht, is aldaar een comité gesticht tot rege ling der geledén schade aan eigendommen en in het bedrijf. EEN ÜEóTGORDE BRUILOFT. Te Clinge (Zeeland) vertoefde sinds eenige maanden een Belgisch militair, die uit het interneeringskamp te Harderwijk had weten te ontvluchten. Waar hij zich aan dé ge dwongen gevangenschap had weten te ont trekken, begaf hij zich te Clinge vrijwillig m een andere, namelijk in die waarvan Amor de rechter is. Deze week stapte hij in 't hu welijksbootje, maar welk een ontgoocheling, toen een uurtje na de kerkelijke inzegening van het huwelijk twee maréchausséé's het jonge paar reeds weder scheidden en de man naar Harderwijk werd' overgebracht, zijne jonge gade in Clinge achterlatende. (TeL) UIT HOORN. De zang- en orkestvereeniging „Sappho," te Hoorn, directeur'de heer J. Stroomberg, zal dit jaar haar 65-jarig bestaan herdenken. Als inleiding tot die feesten zal ze 2 Mei opvoeren het oratorium „die Jahreszeiten" van Haydn. Als solisten treden op mej. Jan na Brandsma van Amsterdam, en de heeren Walter van Son te 's-Hertogenbosch en J. Ph. Caro van Utrecht. Bovendien zal 8 en 15 October een natio nale zangWedstrijd worden gehouden voor enkele mannenkwartetten, dubbel gemengde en dubbel mannenkwartetten, elk verdeeld in 2 afdeelingen, n.l. een 2e afd. voor kwar tetten, die geen len of 2en prijs hebben be haald en een le afd. voor kwartetten die wel een len of 2en prijs behaald hebben. Bovendien wordt gehouden een eerewed strijd tusschen de le en 2e prijswinnera en een hoogste eerewedstrijd1 tusschen de eerste eereprijswinners. Uitgeloofd worden gouden-, verg. zilve ren-, zilveren- en bronzen medailles en ver guld zilveren dasspelden, de, waschbehandeling enz. KORTE BERICHTEN. De S. D. A. P. heeft tot candidaat voor de Prov. Staten in het district Schagen ge steld den heer'W. A. Michels te Den Helder. De „Noord-Brabant," op weg naar Ned. Indië, heeft naar officiéél wordt ge meld, tot nog toe een goede reis. Op Zaterdag 13 Mei houdt de Liberale Unie haar jaarlijksche vergadering te Am sterdam. De agenda vermeldt o.a. een rede van mr. P. Rink, ovef evenredige vertegen woordiging. Naar het „Vad." verneemt, zullen dit jaar geen Paasch ver loven bij het leger wor den verleend. Onder Colijnsplaat is weder een mijn aangespoeld, evenals bij Hoek van Holland. Dr. Kuyper is te Boedapest aangeko men om zijn dochter Mej. H. S. S. Kuyper te bezoeken. Aan de Imeermaas bij Maastricht is een Duitsch militair in aanraking gekomen met de electiische grensversperring en op slag gedood. In Maastricht heeft gisternacht een 13- jarige jongen in een kapperszaak ingebroken en 16 ontvreemd. De recherche spoorde hem op. In de bureelen van het „Dagblad van Zuid-Holland en 's-Gravenhage is gister nacht ingebroken. Uit de brandkast in de ad- administratiekamer wordt 37 vermist, de groote brandkast vertoont geen sporen van inbraak. De Koningin vertrok hedenmorgen te 7.42 per S. S. uit 's Gravenhage, vermoedelijk tot het maken van een inspectie-tocht. Prins Hendrik is Zaterdagavond van Het Loo teruggekeerd.. Te Delfshaven is een moedertje overle den van 103 jaar en 6 maandep. STADSNIEUWS. KEURINGSDIENST VOOR ALKMAAR EN OMGEVING. Door de heeren O. J. Verkerk en J. Cloeck leden van den Gemeenteraad, is het volgende voorstel bij den Raad ingediend: Ondergeteekenden, leden van den Gemeen teraad, hebben, naar aanleiding van het ver schijnen van het voorstel van Burgemeestu en Wethouders, b lage no. 28, 1916, de eer 'Jwen Raad voor te stellen: Burgemeester en Wethouders uit te noodi- gen zich in verbinding te willen stellen met 'e gemeenten in de omgeving, ten einde uaardoor een keuringsdienst te kunnen krij gen in een gebied, bevolkt met ongeveer 65000 zielen. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Uitspraken van heden. T. H. de B., glasblazer te Leerdam,, rijwiel diefstal, 5 maanden voorwaardelijke gevan genisstraf. J. F., J. W. A. R. en Th. v. d. P., allen verpleegden in het Rijksopvoedingsgesticht te Leiden, mishandeling en verzet, de eerste twee tot voorwaardelijke gevangenisstraf van 2 maanden en de derde vrijgesproken. J. B., sjouwerman te Hoorn, 14 dagen hechtenis. W. K. en J. D., kinderzaken, diefstal, de eerste ter beschikking gesteld der regeering, de tweede veroordeeld .tot 6 maanden Tucht- schoolstraf. H. S., bakkersknecht te Hoorn, diefstal, voorwaardelijke gevangenisstraf van 8 maan den op een proeftijd van 3 jaar. C. G., schipper te Harenkarspel, vervoeren van goed in strijd met een bepaling van den Stellingcommandant van Amsterdam 5 boete subs. 1 dag hechtenis. J. B., D. R. en R. V., allen te Uitgeest, mishandeling, de eerste 14 dagengevange nisstraf, de beide anderen vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. W. M.,' koopman te Amsterdam, verzet- zaak, huisvredebreuk, het gewezen vonnis be krachtigd. G, C., kinderzaak, diefstal, één jaar fucht- schoolstraf. DE FRANSCHE CURSUS. Onderstaand adres werd heden door de afd. Alkmaar van den Bond van Nederl. On derwijzers aan den Raad gezonden in ver band met het voorstel van B. en W. inzake bovengenoemden cursus. De afd. Alkmaar van den Bond van Ne derlandsche Onderwijzers, kennis genomen hebbende van het voorstel van B. en W. om de heeren Hellinga en Eits te benoemen tot onderwijzers aan den Cursus in de Fransche taal aan de 4e en eventueel ook aan de 6dë Gemeenteschool geeft met verschuldigde gevoelens te ken nen, dat het haar hare meeuing niet alleen in het belang van het onderwijs, maar ook meer in overeenstemming met de eischen van billijkheid ware geweest, indien alle bevoeg de onderwijzers en onderwijzeressen naar üie betrekking hadden kunnen soiuciteeren, waardoor de mogelijkheid was geopend, dat voor deze betrekking-ook in aanmerking kon den komen personen, die doordat ze dage- lijksch dat onderwijs geven, voor een derge- lijken cursus zeker meer geschiktheid bezit ten, dan iemand die nog nooit klassikaal on derwijs in het Fransch gegeven heelt; Recien, waarom adiessuiue Uwen Raad verzoekt het daarheen te witten lemen, oat alsnog een oproeping van sollicitanten naar die betrekking kan plaats hebben. Het belang van het onderwijs zou h. i. een daarvoor misschien noodzakelijke verschui ving van dien aanvang van den cursus ge noegzaam wettigen. NATIONALE VEREENIGING TOT bitUN AAN MILICIENS. Gisteravond had in de Unie de vergadering plaats van de af deeling Alkmaar der Natio nale vereeniging tot steun aan miliciens. De voorzitter, de heer Wakker, opende de verga dering en gaf het woord aan den secretaris- penningmeester, den heer Vonk, om het jaar verslag voor te lezen. Hieruit nemen we het volgende over: Het boekjaar 1915 liep geheel anders uit dan gehoopt was, want daar de oorlog nog niet geëindigd is, zijn onze militie en lanct- weermannen in dienst gebleven. Daardoor ontving de commissie geen aanvraag om steun. De circulaires, die door de afd1. Alkmaar zijn verzonden om giften in te zamelen brachten op 443. In verband met besprekingen te Amster-, dam gehouden, zou de afdeeling Alkmaar trachten te den Helder en Hoorn afdeelingen op te richten, waarin men geslaagd is. Het aantal leden verminderde door over lijden met 2, terwijl 1 nieuw lid ingeschre ven is. Het totaal is dus op 1 Jan. 1916 60. Het jaarverslag gaf in totaal voor inkoms ten en uitgaven aan 562.35, waarvan 515 casso. Nadat de heer Vonk wederom was aange wezen als afgevaardigde voor de algemeene vergaderingen, sloot de voorzitter de verga dering. VERBETERING. In het bericht over de uitvaart van wijlen den heer van Spall, in ons nummer van gis teren, werd als President-Commissaris van de ijzer- en metaalgieterij genoemd de heer van Tekelenburg, dit haa moeten zijn P. E. Tegelberg. VEREENIGING VOOR GEZINS- - VERPLEGING. In de maand Maart verpleegden de zusters 59 patiënten, waarvan 39 kosteloos geholpen werden. 28 van deze laatsten waren fonds patiënten. Zij brachten 898 bezoeken, waar van 593 kosteloos. 428 bezoeken werden aan de fondspatiënten gebracht. Zeven maal werd hulp verleend bij aflegging. BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 10 tot 15 April zijn in het badhuis van het Witte Kruis genomen: 109 kuipbaden, 139 regenbaden le klas, 305 re- genbaden 2e klas. Te zamen 553 baden. DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 18 April. Westelijk front. On ze artillerie heeft de Engelsche stellingen in dë streek van St. Elois krachtig onder vuur genomen. Een zwakke handgranaten- aanval op een door ons bezetten krater werd in den loop van den nacht zonder moeite afgeslagen. Aan weerszijden van het kanaal van La Bassée ontwikkelde zich, evenals ten N. G. van Loos, een levendi ge handgranatenaanval. In de streek van van Neuville en Beuvraigne lieten wij niet goed gevolg een mijn springen. Aan weerszijden van dë Maas had een hevig artilleriegevecht plaats. Dichtbij de rivier hebben de Sakkers bij een stormaanval den vijand weer steunpunten ontnomen bij een stelling van 700 M. voor de hoeve van Haudraumont en op den heuvel ten N. W. van de hoeve Thid'umont, waarbij 3. staf- ofiicieren en 39 andere officieren benevens 1646 manschappen ongewond werden ge vangen genomen. De namen dezer gevan genen zullen evenals van alle andere in den oorlog gevangen genomen Franschen in de .„Gazette de Verdun" gepubbliceerd, even als de namen van de tot nu toe in de ge vechten in het Maasgebied sedert 21 Fe bruari gevangen gemaakte Franschen, zijnde 711 officieren en 38155 man. De aanleiding tot deze opmerkingen is de po ging van officeuze Fransche zijde om on ze opgaven in twijfel te trekken. Aanvalspogingen van den vijand bij en in het Cailettebosch werden reeds door ons vuur verijdeld, terwijl de Fransche troe pen daardoor in gereedheid werden ge bracht. De Fransche artillerie was bui tengewoon bedrijvig tegenover onze stel lingen in de Woeuvreviakte en mede op de hoogten ten Z. W. van Verdun tot in de streek van St. Michiel. Ooètelijk front. Hedenochtend misluk ten Russische aanvallen over een smal front op het bruggenhoofd van Dunaburg voor onze stellingen ten Z. van Debu- nawski met groote verliezen voor den vij and. Balkanfront geen nieuws. HET BELGISCHE LEGER. HAVRE, 18 April. (N. Rott. Crt.) Een Belgisch Koninklijk Besluit is verschenen, waarbij de dienstplichtige Belgen in Ne derland van de lichting 1916 gehouden zijn zich vóór 10 Mei aan de Belgische legatie of een der Belgische consulaten, het dichtst bij de woonplaats gelegen, ten einde zich te doen inschrijven. Bovendien moeten de Belgische niet-militairen tus schen 25 en 35 jaar, die in Nederland wo nen, zich bij dë plaatselijke Belgische au toriteiten laten inschrijven in verband met het onder de wapenen roepen van onge- huwden. Nederland. POKKEN. AMSTERDAM, 18 April. Sedert de vo rige opgaven zijn uit de stad geen nieuwe lijders naar het Wilhebnina Gasthuis ver voerd, terwijl een man uit de verpleging is ontslagen. Het ahntal verpleegden be draagt dus thans 7 mannen, 10 vrouwen en 5 kinderen. Uit de observatie werden 17 sonen ontslagen, zoodat overbleven 54, lalve de 44 in de barak aan het eindë van de Beiiamystraat ondergebrachten. DE BRUINBROODREGELING. AMSTERDAM, 18 April. In zijn gis teren gehouden vergadering besloot het Hoofdbestuur van den Algemeenen Neder- laudschen Bond in het Bakkerbedrijf, zich te verzetten tegen dë aangekondigde regee- ringsmaatregel inzake het bakken van uit sluitend bruinbrood. Het Bondsbestuur zal zich met zijn bezwa ren tot den minister wenden en heeft daar toe telegrafisch een audiëntie aangevraagd Omtrent dë nadere stappen die het Bonds- besuur denkt te doen, zal het trachten over leg te plegen met het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Vereeniging van Werkge vers in liet Bakkerbedrijf. DE TEYLERSKWESTIE. HAARLEM, 18 April. Zooals men weet heeft een nakomeling van de fam. van der Hulst zich tot de Rechtbank gericht en uitspraak gevraagd in een civiele procedu re tegen het Teylersmuseum, teneinde de erfenis van Pieter Teyler van der Hulst los te krijgen en te doen toevallen aan de wer kelijke erfgenamen. Op verzoek van jhr. Mr. F. W. van Stirum is thans vier weken uitstel verleend voor het antwoord namens directeuren der stichting. KON. BEZOEK. AMERSFOORT, 18 April. H. M. de Koningin wordt hedenmiddag na Haar bezoek aan het garnizoen te Ede per auto te Amersfoort verwacht, vanwaar H. M. ongeveer half 5 per koninklijken trein naar de Residentie zal terugkeeren. DE BRUINBROODREGELING. DEN HAAG, 18 April. Vanwege den secretaris der Nederlandsche Vereeniging van Werkgevers in het bakkersbedrijf wordt het volgende medegedeeld. Omtrent de he denmiddag gehouden bespreking met den minister van Landbouw, Handel en Nijver heid over de bruinbroodregeling. Gelijk reeds was medegedeeld was aa nden minis ter voorgesteld aan de bakkerij te vergun nen om, waamog groote voorraden bloem bij bakkerijen voorradig zijn, dëze voorra den te mogen gebruiken voor het bakken van klein wittebrood. Van dit voorstel wil den de minister niets weten. Ten opzichte van het gevaar dat döor de getroffen regeling een gedeelte van bakke rij personeel overtollig zou worden, deelde dem inister mede dat hij regeeringsmeel zou onthouden aan die patroons die om deze reden gezellen zouden ontslaan. Door den minister werd toegezegd, dat het tarwebloem gebruikt zal mogen worden voor.het maken van beschuit, koek en ban ket. Toevoeging van tarwebloem aan onge- build meel, zal evenwel worden verboden. trekking van Maandag 17 AprO 1916. 3e KLASSE le UJS"L Prijzen van f 45^ Trekking van heden No. 16844 25000. No. 15525 5000. No. 14597 1500. Nos. 5448, 5689, 9907 1000. No. 13831 400. Nos. 846, 9558, 15350, 15776, 20851 100. BURGELIJKE STAND. GEBOREN: 18 April. Femmigje, d. van Berend van Veen en Zwiertje Rietberg. INGEZONDEN STUKKEN. BUREAU VOOR INWONINGZOEKENDE MEISJES, KEIZERSGRACHT 404 AMSTERDAM. Meisjes die in Amsterdam geen tehuis hebben, worden gewezen op het Bureau voor Inwoningzoekende Meisjes, waar- een lijst is aangelegd van tehuur zijnde kamers bij fatsoenlijke gezinnen, van alle gezindten, in verschillende stadsgedeelten, tegen alle prijzen. Het stelt zich slechts aansprakelijk voor die gezinnen waar de meisjes direct dpor het Bureau geholpen zijn. Meisjes worden ingeschreven tegen matig tarief. Het Bureau dat geen betrekkingen ver schaft, is geopend' 's-Maandags van 12—2 uur en Woensdagavond van 89.30. Goede adressen, niet te ver van het cen trum der stad worden steeds gevraagd: in- schrijvingskosten 0-25 k 0.50. De Besturen van: De Ver. t. Behartiging der Belangen van Jonge Meisjes. De Vrouwenbond t. Verhooging v. h. zedelijk Bewustzijn. Het Tehuis Koningin Wilhelmina. R. K. Int. Ver. t. Bescherming v. Meis jes Afd. Amsterdam. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het LANDBOUWCREDIET. NOORDHOLLANDSCH Voordam C 11, Alkmaar. Koers van Staatsloeningen. 17 Apr. 18 Apr NEDERLAND. pCt. buitenland. PROLONGATIE 4 pCt. Mededeelmgen. De beurs was voorname lijk voor Oliewaarden vast. Deze konden echter de hoogste prijzen van deq. dag niet geheel handhaven. Koninklijke 587—594, Geconsolideerde 179184 lA. Aandeelen van Indische suikermaatschappijen eveneens vast. Tabakken iets beter maar stil. Rub berwaarden onveranderd. Amerika hoo- ger. Russen vast. Wisselkoersen heden zeer vast. Zicht Berlijn liep heden op tot 44 75 doch zakte weer in tot 44. No. 16T80 f2000. No. 14516 f 1000. No. 350 en 6904 elk f400. Na 415. 6288 en 11890 elk f200. Na 3600, 6890, 8327 en 12877 elk f 100. 19 2012 4 101 2048 4 228 2049 4 285 2057 4 303 2089 4 410 2192 4 425 2233 4 433 2247 4 441 2288 4 498 2294 4 517 2356 4 524 2404 4 527 2420 4 546 2488 614 2460 629 2468 646 2531 786 2555. 825 2567 164 2584 943 2644 I 961 2647 979 2671 1010 2710 '024 2721 1042 2791 1663 2794 1081 2828 1084 2856 1096 2895 1130 2977 1143 2997 1164 8065 1242 3117 1272 8129 1341 3144 1421 3316 1438 3329 1586 3431 1623 3555 1.64 3570 1C93 8602 1728 3609 1765 3559 1807 3665 1842 3732 1919 3798 1960 3902 1999 4045 2005 1057 8414 10684 8419 10782 8542 10805 8545 10895 6546 109.0 8594 10943 8688 10.74 8712 11024 8764 11040 8804 11060 8968 11103 9014 11129 9016 11131 9023 11152 9035 11227 9066 11349 9068 11374 9211 11390 9241 11413 9270 11414 9315 11444 9349 11463 9357 11493 9399 11491 9409 11507 9536 11640 9552 11696 6579 11717 9652 11(48 6665 11755 0683 11787 6739 11810 6749 11832 9780 11852 9820 11932 I 10102 11941 I 10134 11970 i 10198 12073 10299 12116 10309 12165 10346 12167 i 10393 12231 10505 12238 K582 12289 10612 12307 1(624 12324 10633 12423 l 10638 12437 j 10648 12438 i 10956 12490 12498 15539 12612 15568 12627 15597 12692 15693 12701 15698 12703 15787 12740 15806 12745 15809 12874 15851 12890 15868 12901 15920 12959 13951 13011 15965 13022 15982 13109 16003 13117 16010 13186 16038 13254 16079 13370 16118 13387 168-9 13455 16233 13465 16239 13632 16250 13715 16264 13769 16298 13907 16322 14135 16359 14174 16360 1119Ó 16390 14233 16410 142.9 16123 14414 16440 14473 16506 14477 16535 14578 16556 14590 16572 14719 16607 14748 16760 14763 16821 14768 16879 14866 16945 14927 16955 14940 17014 15173 17129 15177 17164 15184 17207 15273 17253 15276 17302 15402- 17497 15534 17503 f7514 17537 17 54 175-0 17580 17602 17616 17793 17808 17809 17851 17903 17942 17975 17991 17999 18040 18076 18105 18160 18189 18101 18316 18412 18475 18497 18531 18561 18507 18621 18656 18671 18683 18805 18868 18869 18968 19039 19077 19113 19133 19181 19247 19276 19291 19293 19297 19328 19335 19363 f9415 19431 19437 19473 19478 19511 19588 19618 19624 19654 19725 19731 19743 19719 19840 19954 20035 20059 20146 20195 20294 20370 20417 20460 20470 20511 20558 20563 20603 20633 20663 20696 20775 20812 20901 20942 20961 20970 Op eenlgö iqsten der 2e Hasae te lli»t «laat Na 11733. '"op^eenlgê 2a "nfft UJ*t «taal Na 1690, dit nu. 1693. B(| afname van een pak Inhoud 18 knot f 7.20. Oblig. N. W. S. van 500/1000 5 1017/S 101«/« Oblig. N. W. S. van 500/1000 41 Fnidseu 84, Tel. 31 ALKMAAR. 3i 3 2| 5 5 4} 4 4 4 4 4 en. 6 5 5 4* -A. 43i/, 71% 65 581/, 561/4 57 5S»/g 563/8 54 861/8 1023/4 1026/s 180 233*/4 1581/s 16416/18 6U/s 431/4 74 5 201/, 110 i/s 61/8 23% 1941/, 194,5 296 1791/, 1751/, 576., 222 341/4 84', 55 182 359 154 16% 651/4 841/8 230 200 245 474 4ü3i/s 160 196 465 395 107 1021/, 1023/, 977/8 98% 847/8 10 317/fi 231/4 41,4 26 Vs 108 901/4 17) '4 1263/4 101 Va 90 581/, 706/8 60v, 100 43 717/a 65 581/, 551/4 571/, 1Q2S/4 180 1581/, 165 6U/, 433/4 746/8 Oblig. dito dito dito dito dito Ned. Ind. f 1000 OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-Juli RUSLAND. Obl. frs. 2500—5000 Iwangorod Dombr. OR 625 Nicolai Spw. 100 Geconsol QR. 625 Rothschild (consols) OR. 625 Hoep en Co. 1889-90 OR. 625 6e missie, 1894. OER. 625 TURKIJE. Bagdad Spw. le serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915. 5 Rotterdam 1915 Bank- en Crediet-instellingen. Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Industrieele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda C. v. v. A. Am. Car. Foundry Co. C v. A. Am&r. Hide 8t Lea th&r Cowip. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mijnbouw-Ondernemingen. Ketahoen gew. A. id. Pref. A. RedjangLebong A. BUITENLAND. Graaf Cobar A. Pittsburg Coal A. Cultuurondem. Handelsver. en Handelsvennootsch. Cult. Mij. der Vorstenlanden A. id. id. id. Windstaand HandeJsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatsehappij Dordtsche Petr. Ind. Aand. Gee. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mlj. t. e. v. Petr. br. A. Sum. Paiembang Petr. Mlj. New. Schibaioff Petr. Cy. Crt. gew. A. id. id. Crt. pref. A. Orion Petrel Mlj. A. Rubber-Maatschappijen. Amst. Rubb. Clt. Mij. Aand. Scheepvaart -Maatschappijen. Ned. Amerik. Stmv. Mij. Aand. Ned Seheepv. Unie Aand. BUITENLAND. Int. Mere. Marine Cy. Afgest. A. Int. Merc. Marine Afgest. Pref. A. Int. Mare. Marine Cy Dep. Cert. v. Oblig. 4£ Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. id. id. Pref. Deli-Maatschappij Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mlj. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant. C. v. A. Spoorwegen. D&li Spoorweg Mlj. Oblig. Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. Mlj. t. Expl. v. Staatssp. Obl. Mlj. t. Rxpl. v. Staatssp. Obl. BUITENLAND. AMERIKA. Atchis. Top St S. Fé C. v. g. Baltimore St Ohio Certif. v. A. Denv. St R. Orande 'Spw. C. v. A Erie Spw. Mij. Qewone Aand. Kaiw Cyti South: Railw. Cy g. A. Miasourf Kans. Tex. C. v. A. N.-York Ont. Western St. Norf. West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A. South Rlw. Vot. Tr. Gew. A. Union Pac, Railr. Cy. C. g. A. Premieleeningen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100.3 Gemeente Crediet 3 BELQIE. Antwerpen 186'. 2 1017/8 987/5 82 701/, 597/8 100 24 i/s 1941/, 298 179 592 55 184 368 154 17 66 84 230 200 242 480 403 160 196 468 107 1028/s 1028/4 977/s 1 01/4 318/4 23V, 41/8 263/4 171/, 127

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2