J. i VAN DEO HIK, PiistenÉl Bouwterrein net Dagmeisje, een Dagmeisje, Hot COELHUIS Huishoudster, ASSISTENTE In de Huishouding Vrijdag 28 April. Honderd en Zeventiende Jaargang. Woensdag 19 April. Waterstoornissen. Koningsweg 30, Alkmaar. Openbare Verkooping van te HEILOO. DINSDAG 9 MEI, des avonds 7 uur, perceel BOUWTERREIN, Openbare Verkooping. J. VAN DER VEEN, Notaris te Alkmaar, te Alkmaar in het openbaar te Yerkoppen: een Woon- en v Winkelhuis, Rijwiel vermist. MEISJE-ALLEEN. G-evraagd net DAGMEISJE, Br®. 00. 1916. BINNENLAND. MLLKVOORZIENING. De Minister vau Landbouw, Nijverheid en Handel heeft de volgende aanvulling tot dé regeling voor de nieikvoorziening in den zomer 1916 vastgesteld: 1. Melkveehouders, die in den vorigen zo mer, alüians in vorige, jaren, melk voor de consumptie leverden, behooren dit te blijven doen naar diezelfde gemeente. Zij zijn echter niet gehouden om te leve ren aan denzelfden persoon of aan dezelfde melkinrichting (gemengd bedrijf), 2. De verplichting tot consumptiemelkle- vering rust op het bedrijf. Indien bijv. een melkveehouder als bedoeld sub 1 zijn bedrijf overdoet aan een ander, dan gaat de verplichting tot levering van consumptiemelk op dien ander over. 3. Overtollige melk mag niet tot zuivel worden bewerkt, behoudens: a. door slijters en melkinrichtingen (ge mengde bedrijven), onder inachtneming van de hoeveelheden, die zij in normale omstan digheden gewoon waren te verwerken; b. door bedrijven, welke in bijzondere ge vallen gewoon waren des zomers van slijters overtollige melk af te nemen en hun daarvoor des winters met melklevering bij te staan, mits hierop van gemeentewege behoorlijke Gontröle wordt uitgeoefend; c. door melkveehouders, als bedoeld sub 1, die ten genoege der Rijkscommissie van Toezicht op de Vereeniging van Fabrieken van Melkproducten kunnen aantoonen tijdig pogingen in het werk hebben gesteld om te gen den Vastgestelden maximum-productie-, prijs hunne melk te verkoopen in de gemeen te, waarheen zij gewoon waren te leveren, of in andere voor die levering in aanmerking komende gemeenten. Hun kan door de voornoemde Rijkscom missie eene bijzondere machtiging tot ver werken van de overtollige melk op zuivel worden verleend, 'mits zij zich verbinden op eerste aanmaning van genoemde Rijkscom missie hunne melk te leveren naar de ge meente, welke hun door meergemelde Rijks commissie daarvoor wordt aangewezen. Overtollige melk behoort in de eerste plaats te dienen voor de beschikbaarstelling van melk voor kinderen en zieken tegen ver minderde prijzen (wet van 11 Maart 1916, Staatsblad No. 125, Beschikbaarstelling van melk tegen verminderde prijzen.) Verder ware zij te leveren voor rechtstreeksch ver bruik in andere gemeenten, waar behoefte aan consumptiemelk bestaat. GRONDWETSHERZIENING. Gistemamiddag kwam in het gebouw der Tweede Kamer de commissie van rapporteurs bijeen omtrent de grondwetsherzienings- voorstellen, met de bedoeling, gelijk gemeld, ook eventueel heden te vergaderen in ver band met de opstelling van het voorloopig verslag. Dr. A. KUYPER OVER DE NEDER- LANiDSCHE WEERMACHT. De gewezen eerste minister Kuyper, die thans te Boedapest vertoeft, om zijn dochters die als liefdezusters werkzaam zijn, te bezoe ken, heeft aan een medewerker van het Pester Journal, op diens vraag, of de versterkingen van Vlissingen voldoende veiligheid boden tegen een landing van Engelsche troepen in den Scheldemond, geantwoord. „Dat zou ik denkenDaar komt geen macht ter wereld met geweld door heen ook de Engelsche vloot niet. Ik wil er tevens op wijzen, dat wij strategisch zoo goed zijn toegerust, dat dit de grootst mogelijke waarborg voor onze neu traliteit geeft. De nieuwe vesting is nog wel niet geheel af, maar in Schelde liggen mijnen en daar komt, zooals ik reeds gezgd heb geen macht ter wereld doorheen. Overigens kan ik u de verzekering geven, dat wij ook oecono- misch voldoende zijn toegerust. Wij zullen het kunnen uithouden. De onderstelling dat Duitschland zou bijgedragen hebben tot ver hooging onzer oplettendheid en weermacht, is onjuist. Wij Hollanders hebben alles zelf tot stand gebracht. De man, wien Nederland al les verschuldigd is, is de eerste minister. Ons leger is uitstekend georganiseerden heeft een kracht die niets te wenschen overlaat." Op een vraag betreffende de stemming in Nederland ten opzichte van de centrale mo gendheden heeft Kuyper geantwoord: „Ik zal een openhartig antwoord geven. De stemming is verdeeldde eene zweert bij Duitschland en zijn bondgenooten, dev anderen bij Engeland en zijn vrienden". PREDIKANTSTRACTEMENTEN IN NOORD-HOLLAND. Aan het jaarverslag van de vrijzinnige Tractementsvereenigmg in Noord-Holland ontleenen wij het volgende: Werden in 1914 door de verhooging van het tractement de gemeenten Kolhorn, Oude- sciiild en Weivershoof bezet, in 1915 volgden Groot-Schênner, Schermerhom en Wierin- gerwaard. Vacant bleven nog steeds Callantsoog, Ou de Niedorp en Oosterland, ofschoon ook van deze plaatsen de tractementen zijn verhoogd. Er is echter goede hoop, dat minstens één hiervan binnen korten tijd zal worden bezet. Aan 17 gemeenten Anna Paulowna, Callantsoog, Egmond a. d. Hoef, Groot- Schermer, lieer Hugowaard, Kolhorn, Mid- delie, Nieuwendam, Oosterland, Oosterdijk, Oude Nièdorp, Oudeschild, Oudendijk, Scharwoude, Schermerhom, Wervershoof en Wieringerwaard werden toelagen ver leend tot een gezamenlijk bedrag van 2225. Doordat eenige gemeenten vacant bleven of slechts een gedeelte van het jaar bezet wa ren, werd echter niet het geheele bedrag, maar 1529,17 uitgekeerd, en wel aan 14 ge meenten. Als lid of donateur zijn bij de Vereeniging aangesloten 80 kerkvoogden, 386 personen en 4 kerkeraden en diaconieën. De tractementen van bijna alle vrijzinnige gemeenten in Noord-Holland zijn gebracht op een minimum van 1400. Men had gaarne verder willen gaan, en het minimum willen brengen op 1500, omdat vele predikanten met hun gezin moeilijk kun nen rondkomen in deze dure tijden. Maar groote giftien of legaten lieten op zich wach ten, zoodat deze wensch niet vervulling kon treden. Gelukkig gingen enkele gemeenten al of niet op aansporing der Vereeniging, zelf over tot verhooging van het tractament, terwijl twee kerkvoogdijen legaten ontvingen, waar door zij zich wat ruimer konden bewegen. De Vereeniging blijft op een minimum van 1500 aansturen. Vroeger berekende zij, dat voor nog min stens 3500 per jaar noodig te hebben. Maar nu verschillende gemeenten of reeds meer heb ben gegeven of met eenige inspanning zou den kunnen geven, meent zij, aan 2900 ge noeg te hebben. Ter vermeerdering van het kapitaal houdt zij zich zeer aanbevolen voor groote giften en legaten. Uit dit verslag blijkt duidelijk, dat de Ver eeniging met uitnemende vrucht werkzaam is. Gemengd nieuws. Wederom wem een vergader mg genou- den om hier 'te komen tot een Loopeiaueve xeaiiuuupvereeniging met Maierij. uuur uen neer van der Meer, vuoizuier uer vuunoupi- ge commissie, verwelkomde de runn 4U aan wezigen, inzonderheid de neeren viseer en Kiaij van Berkhout, die de aanwezigen zui len voorlichten omtrent de stichyng en de werkmg eener dusdanige coöperatie. In het kort releveerde de heer van der Meer wat in dezen aan de nu gehouden vergadering is voorafgegaan, waarna het verslag der vorige ".vergadering werd voorgelezen door den heer Chr. Vis. Hierna gal de voorzitter het woord aan den heer R. Visser. Deze verklaarde geen bepaalde rede te zul len houden, doch eenvoudig het een en ander ais inleiding ten beste te geven, om daarna door het beantwoorden van eventueel te stel len vragen, die inlichtingen te verstrekken, Welke men van het meeste belang acht. Spr. gaf in korte trekken de wordingsgeschiedenis der thans bloeiende vereeniging te Berkhout en vond daarbij gelegenheid, allerlei wenken ten beste te geven voor een op te richten Co öperatieve Aankoopsvereenigmg met Malerij. Voor benoodigde gelden acht spr. de Boe renleenbanken een ware uitkomst; niet dat de coöperatie als geheel bij die instelling een leeamg kan aangaan, doch draagkrachtige personen, leden der coöperatie, kunnen als geldopnemers of borgen optreden. Teneinde de leden aan de cöperatie te bin den wordt te Berkhout door ieder lid een schuldbekentenis aan de coöperatie verstrekt van 100. Bij eventueele gevallen heeft de vereeniging hierdoor althans eenigen vat op haar leden. Hoofddoel moet niet zijn, winst te maken, of goedkooper dea elders te kun nen betrekken, doch waar te hebben voor zijn geld en steeds te weten, wat men krijgt. Spr. ontraadt ten zeerste bij de malerij langer crediet te verleenen dan hoogstens een maand, teneinde de administratie niet te ver- grooten en niet voor allerlei moeilijkheden te komen. Beter is het, dat de leden zich tij delijk van geld voorzien bij de Boerenleen bank. Wat betreft de plaats voor een malerij, spr. achtte de aangewezen plaats aan het water, met het oog op besparing van transportkos ten. Voor deze omgeving wordt door spr. b. v. genoemd het Verlaat; een belangrijke factor evenwel acht spr. ook het kunnen be schikken over electrische drijfkracht. Wat plaatsing, bouw, machineriën enz. aanbe langt, spr. acht het Landbouw-Instituut in dit opzicht van groot nut voor het inwinnen van informaties. Voor aankoop van graan wijst spr. op het bestaan van den Bond, welke omvat bijna al de vereenigingen be noorden het IJ. Deze stelt personen aan, die voor den Bond koopen op de Beurs, terwijl de vereenigingen hun orders slechts hebben op te geven bij den Bond. De kosten worden voor een goed deel bestreden uit provisie; het lidmaatschap van den Bond bedraagt 50 ct. per 1000 omzet. Na deze inleiding meende spr., dat het wellicht meer gewenscht is de aanwezigen gelegenheid te geven tot het stellen van vra gen, opdat men juist de meest gewenschte inlichtingen bekome. Na den spreker, onder applaus der verga dering, te heb.ben dank gezegd voor zijn in leiding, geeft de voorzitter gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een ruim ge bruik wordt gemaakt. De gestelde vragen en antwoorden gaven aanleiding tot een zeer vruchtbaar debat, waarbij door den heer Visser nog menig nut tige wenk werd gegeven. Teneinde ons verslag geen te grooten om vang te doen krijgen, geven we nog het resul taat dezer vergadering, hierin bestaande, dat door 31 leden een officieele 'verklaring van lidmaatschap werd geteekend. Tot 1 Mei wordt toetreding opengesteld, waarna een algemeene vergadering zal worden gehou den tot vaststelling van statuten, verkiezing van een bestuur enz. Hierna sluiting. UIT WIERINGERWAARD. De heer W. Wijker Wz., zoon van onzen vroegere plaatsgenoot, thans te Doetinchem, behaalde te Arnhem zijn acte als onderwij zer. Acte gymnastiek was reeds vorig jaar door hem behaald. UIT SCHERMERHORN. Bij den alhier gehouden vijftigslagen Kolf- wedstrijd voor spelers le en 2de klasse be- haaldten de heeren P. Meereboer te Heerhugo- waard met 513. P. Kostelijk te Heerhugo- waard met 501, D. Blom te Zuid-Scharwoude met 489 en de serieprijs L. Hagenaar te Hensbroek met 87 punten. Van de 2de klasse spelers behaalden prij zen de heeren J. 'Smit te Beemster met 489, W. Kuiper te Noord-Scharwoude met 455, A. Klingelaar te Zuid-Scharwoude met 432 en dé serieprijs J. Schenk te Barsingerhora. UIT KOEDIJK. Donderdagavond werd door de leerlingen van het herhalingsonderwijs, die den tweeja rigen cursus hadden afgeloopen, de laatste les bijgewoond in der schoollokalen onder lei ding van het hoofd der school en den onder wijzer De Wijn. Aan deze les werd deelgeno men door 9 leerlingen, n.l. 7 meisjes en twee jongens, mede waren uitgenoodigd B. en W., de commissarissen van het schoolverbond en ouders der leerlingen. De les werd geopend met een woord van welkom aan leerlingen en belangstellenden, door het hoofd der school. Daarna werd een aanvang gemaakt met de les, welke ongeveer anderhalf uur duuide, waarna de getuigschriften werden uitgereikt. Hierna sluiting met een woord van dank aan het schoolverbond. UIT SCHAGEN. Het Schager Marktfonds ter verzekering van tuberculoos slachtvee, verzekerde in nel eerste kwartaal van 1916: 1431 x runderen, buiten die van de tentoonstellingsmarkt, 143. In het eerste kwartaal van 1915 wer den 1010 stuks verzekerd, met inbegrip van de tentoonstellingsmarkt, 165. Afgekeurd werden in de openbare slachthuizen 9 geheel en 20 gedeeltelijk. De ontvangsten bedroe gen 4156.73, de uitgaven 3o83.40, zoodat dit kwartaal een batig saldo van 573.33 opleverde. UIT SCHOORL. Op 1 October 1856 wérd de kermis alhier door .den Raad vastgesteld op Maandag en Dinsdag 10 en 11 Juni, of óp Maandag en Dinsdag welke het eerst volgen op 10 en 11 Juni. De paardenmarkt werd bepaald op Maan dag 10 Juni of op den eersten Maandag daarna. In deze datums is thans eene wijziging ge bracht. Wanneer Maandag en Dinsdag 10 en 11 Juni met de Pinksterdagen samenvallen, is het wegens het drukke vreemdelingenver keer op Pinkster niet wenschelijk ook nog kermis te houden. De Raad heeft nu besloten, welk besluit door Ged, Staten van Noord- Holland is goedgekeurd, om, zoo de kermis op Pinkster valt, haar dan 14 dagen later te houden. De paardenmarkt blijft ongewijzigd. UIT STOMPETOREN. Het bouwen eener zuivelfabriek met capa citeit voor de melk van 1500 koeien, benevens een directeurswoning en twee dubbele wo ningen, is opgedragen aan de firma R. K. Koppen te West-Graftdijk. Voor de leverantie van machines en werk tuigen is de medewerking ingeroepen van h'et Technisch Bureau ingeroepen van den Federatieven Nederl. Zuivelbond. UIT HEILOO. Voor de betrekking van gemeente-ont vanger hebben zestien sollicitanten hun stuk ken ingezonden. UIT NOORD-SCHARWOUDE. „Cresendo" heeft j. 1. Donderdag, naar wij vernamen, in het locaal van den heer D. Stam een goedgeslaagde uitvoering gegeven. Daartoe uitgenoodigd konden wij deze uitvoe ring niet bijwonen. Den 2den Paaschdag heeft echter eene herhaling der uitvoering plaats. Wetende het hooge peil van „Cresen- do's zang en ook 'de algemeene achting en waardeering van het publiek tot de vereeni ging, zullen zeer velen zich zeker aangetrok ken gevoelen de Paaschdagen te besluiten met het genot van deze zangkunst. Wat meer ge presenteerd wordt, vindt men in de adverten tie die onze courant heden bevat. KORTE BERICHTEN. De Engelsche torpedojager „Medusa" zit thans geheel onder het zand bedolven. Hij wordt als verloren beschouwd. In Amsterdam zijn reeds 1800 zwakke magen geconstateerd; 1800 personen kregen een attest van den geneesheer om wittebrood te gebruiken. Gisteren werd bij Losser op een 5-tal smokkelaars geschoten. Van één werd een arm verbrijzeld. Een adres tegen Vrouwenkiesrecht is ingezonden aan de Tweede Kamer, voorzien van ruim 43.000 handteekeningen van Neder landsdie vrouwen. H. M. de Koningin en Z. K. H. De Prins waren gisteren in de Groote Kerk te 's-Gravenhage onder het gehoor van ds. Ver meer. Bij Westcapelle is een Fransche mijn aangespoeld. De vier vorige zijn alle gede monteerd zonder ongevallen. In Wormerveer werd een persoon aan gehouden, die vóór acht jaren deserteerde van Hr. Ms. „Friesland", die toen te Kopen hagen lag. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Waarom wordt het water zoo nauwkeurig onderzocht bij ieder geneeskundig onderzoek? Omdat de urine aantoont of de nieren ver zwakt of ziek zijn. Als het water dik en bewolkt is, sterk ver kleurd, van een scherpen, doordringenden reuk of branderig, is dit een zeker teeken van nieraandoening. Sommige patiënten moeten 'snachts dik wijls opstaan om het water te loozen dit kan wijzen op niergruis, blaassteen of ge vorderde nierkwaal. In normale toestand worden omstreeks l1/» liter urine per dag geloosd, maar onder en kele vormen van nieraandoenng is deze hoe veelheid veel grooter. Daarentegen kan de hoeveelheid ook zeer beperkt zijn en het water branderige pijn veroorzaken. Anderen kunnen het water niet ophouden en het komt ook voor, dat de urineloozing ver stopt raakt. Al deze verschijnselen zijn ernstig, niet al leen door den last dien zij veroorzaken, maar ook doordat zij duidelijk ernstige kwalen aan duiden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken rechtstreeks op de nieren en blaas en geven spoedig baat in de meeste gevallen van wa terstoornissen, doordat zij de natuurlijke wer king der nieren en blaas herstellen. Vele moe ders spraken ook hare tevredenheid uit over de werking van dit geneesmiddel in gevallen van blaaszwakte bij kinderen, (bedwaieren.) Te Alkmaar verkrijgb. bij Nierop en Slot- houber, Langestr. 83. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwis sels f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen weigert elke doos,dieniet voorzien is van weven- staand handelsmark. BOEKAANKONDIGING. LEVEN EN WERKEN. Dit uitstekende Maandschrift van de Mij. tot uitgave van goede en goedkoope lectuur geeft in het Aprilnummer het vervolg van den Roman van Nico van Suchtelen „De suae lach". Dan volgt een in terrassan te verhanüe- ling over de schélpen van ons strand van C. Voute en daarna enkele verzen van rrans Bastiaanse, „Aprilgroet" en „Avond". De bouwkundige ingenieur J. B. van Log- hem geeft een artikel over Dr. H. P. Berlage in verband met de moderne architecteur. Hij bewondert den grooten bouwmeester om zijn waarachtig en monumentaal werk. Hij acht hem omdat hij tegenover de burgerlijkheid stelde de macht, die noodzakelijk is voor den bloei van kunst en bouwkunst in het bijzon der. De beide redactrices geven artikelen over Dante en Beatrice. In waarheid wordt ge- gezegd, dat Dante door iedereen bij name gekend en in theorie bewonderd wordt, maar toch o zoo zelden gelezen.' Men kent hem uK boeken van anderen, maar niet uit die van hem zelf. De redactrices zouden dat anders willen. Zij wijzen op wat in de W. B. van Dante ver scheen en Amnie Salomons bespreekt dan zijn „Nieuwe Leven". Aan Dante ontsloot Liefde een Nieuw Leven. En die liefde is Beatrice, de aangebedene. Er staat niet ten onrechte boven het eene artikel „Beatrice" en 't had geen „Dante" moeten zijn. Want Dante ware er niet zonder Beatrice. Van haar ontving hij de begeeste ring voor zijn kunst. Door haar trilt in hem de geest des levens en „van haar wilde hij zeggen, wat nog nooit van eenige vrouwe gezegd werd". En toch, zijn middel (de wijsbegeerte) voor dit doel juffrouw Knappert wijst daar zelf op werd hem zelf aoel. Dante ware er niet zonder Beatrice. Maar ook: Beatrice ware er niet zonder Dante. Haar schoonheid vond zijn schoonheid.' En haar ziel leefde na den dood in den hemel met zijn ziel op aarde. De vrucht daarvan, de heerlijke vrucht, kan nog gesmaakt worden in Dante's" werken, die de redactrices van Leven en Werken meer willen gelezen heb ben. INGEZONDEN STUKKEN. KAART VAN ALKMAAR EN HEILOO. Naar officieele gegevens bewerkt. Oude kaarten worden vaak geraadpleegd en zelfs in rechte als bewijsstukken gebezigd, om kennis te nemen, van vroegere toestanden en geschilpunten tot oplossing te brengen. De meerdere of mindere betrouwbaarheid de zer kaarten dient daarbij degelijk in aanmer king te komen. Nieuwe kaarten worden eenmaal oude, en dus is het van belang reeds bij hare verschij ning de mate van betrouwbaarheid vast te stellen. .Willi! De ondernemende heer Frankenberg heelt alsnu een nieuwen platten grond van Alk maar uitgegeven, waarvan de naam hierbo ven staat. Moeten wij ons daarover verheu gen of bedroeven? Helaas het laatste, en dan is zeker de vraag gewettigd: aan welke per sonen heeft de uitgever zijne „officieele ge gevens" te danken of te wijten? Ongeluk kiglijk is hij bij volstrekt onbevoegden te land gekomen, die hem er leelijk hebben doen inloopen. In 3 talen staat er achter op de kaart dat zij tot wegwijzer moet strekken. Nu, zij kan een vreemdeling voor verdwaling behoeden, hem dén weg naar de stations der époor- en tramwegen en van de Alkmaar-Packet doen vinden, hotels, restauraties en banken echter niet. Maar niet hem verklaren voor welk opmerkelijk gebouw hij zich bevindt (b.v. het diaconiehuis, het restant-Koning-Wil- iemshuis, de beide weeshuizen, de openbare en r. c. meisjesscholen, het provenhuis van Wildeman enz.). Van het gerechtshof, het huis van bewaring, den watertoren, het Rijks-opvoedingsgesticht, de Kapeikerk, de 3 r. c. kerken (om van de kleinere kerken maar niet te spreken), de bestaande gasfabriek, het congregatiehuis, ae molens op de bolwer ken, de scneepswerven, de fabrieken, het Doe len veld, de huishoud- en mousuiescnooi, het, St. Elisabeth's gesticht, het hospitaal der ca dettenschool is geen spoor te vinden. De ter reinen benoorden het Nooronoilanüsch Ka naal en buiten de voormalige Nieuwlander- poort doen zich als onbebouwd voor. De Mosterdsteeg doet zich voor als een vrij>breede straat. Erger is, dat de Gasthuis straat Zevenhuizen heef en Zevenhuizen zelf volkomen ontbreekt. De Briliesteeg wordt Krebüesteeg genoemd, de Houttilstraat Hout- til, de Steynstraat Steijnstraat. De Kruislaan (westelijk'deel) Doodenweg alsof een kruis met 4 arben behoeft! De namen Ach terom, Bagijnenstraat, Clarissenbuurt, Com pagniestraat, Drebbelstraat, Eiland, Honds- bosch, Kapelsteeg, Keetgracht, Noorder-Kerk plein, Kitsteeg, Heerenstraat, Tweede Kanaal straat, Kweerenpad, Middenstraat, Klein Nieuwland, Paardenmarkt, Noorder- en Zui- der Pleinstegen, Popmans (niet Poppelmans) laan, Schedeldoekshaven, Siikstoeg, van Tey- lingenstraat, Vlaanderhof, Victoriepark, Vo gelenzang, Waagplein, Waaigat, Wildemans pad, Wortelsteeg, Zandhoek, Zevenhuizen (bij de zoutkeet de Eendracht) en Zoutsteeg worden gemist, al geven wij toe, dat sommi gen dezer te klein waren voor het formaat der kaart. Van de malle namen „Kennemer" Straatweg en Varnebroek spreken wij maar niet meer: de vox populi schijnt het zoo te willen en de bevöegde macht zich hierbij neêr te leggen. In Geester- en Kennemerhouten zouden verscheidene lanen ook namen kunnen ver- toonen, maar wij mogen hiervan geen grief maken, ook op de in 1909 bij de firma Hs. Coster Zoon uitgegeven kaart ontbreken deze; beide kaarten van toen en thans hebben van het park Middenhout een rommel ge maakt, hoofd- en bij lanen niet te onderschei den. Op de bijkaart van Heiloo missen wij noode de namen Nijenburg en Kuillaan; waaróJT de Westerweg zich bij het Sparre- bosch'eensklaps zoo vernauwt is niet te ver klaren. Vooreerst zullen wij het riog moeten doen met de in de onderlinge verhouding der stadsdeelen veel zuiverder kaart van 1909, mits men de als bebouwd geteekende Paar denmarkt met een stukje wit papier om- plakt. C. W. B. TIJDELIJKE ARBEIDSBEURS STADHUIS. Correspondentschap der Intercommunale Arbeidsbemiddeling. Tel. 158. Spreekuur lederen werkdag, behalve Zaterdag, van 10 tot 12 uur voorm. 22 April. Gevraagd worden: 1 Bakkersknecht, 1 Boerenarbeider, Jon gens (1320 j.), 18 j.1 Machinist (Sto ker), 1 Opperman, 1 Waschvrouw, 1 Werk vrouw. Bieden zich aan: 1 Grondwerker, 1 Handelsbediende, 1 Kantoorbediende, 1 Koksmaat, 1 Loodgieter, 2 Mach. (Stoker), 2 Reizigers, 1 Schrijver, 1 Timmerman, 1 Waschvrouw, 7 Werkmeisjes (los) 1 Werkvrouw. De Correspondente, A AUKES—TIMMERS. ADVERTENTlëN. J. VAN DER VEEN, Notaris te Alkmaar, is voornemens op in het Café „de Onderneming" van den heer J.. Ruiter te Heiloo in het openbaar te verkoopen het midden in de kom der gemeente Heiloo zeer gunstig aan den straatweg liggende te veilen in twee perceeien. Eigendom van Mevrouw de Wed. E. VAN DER HORST. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van Notaris J. van der Veen, Oudegracht 291 te Alkmaar. is voornemens op Woensdagen 17 Mei 1916 bij opbod en 24 Mei 1910 bij afslag, telkens des avonds 7 unr, in het Café „da Kroon" van den Heer J. Kramer ingericht voor Vleeschhouwerij, met ERF te Alkmaar, aan de Laat, kadaster Sectie A nummer 2741 groot 1 are 89 centiaren. Eigenaar de heer C. VAN 'T HOFF te Alkmaar. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van Notaris C. NOLET te DE RiJPen van genoemden Notaris J. VAN DER VEEN, aan de Oudegracht 291 te Alkmaar. by ADR SCHOORL, wordt in plaats van Woensdajg 26 April gebonden op Notaris GOUVERNE. Besch. JUFFR., 43 jaar, P.G., 5 jaar als werkz., z. pi. w. omst. b. eenjg HEER of KI- GEZIN m. h.vr. werk, g. refer. Brieven onder No. 203, bureau van dit blad. Degene, die Vrijdag 14 April bij den Heer SCHERMERHORN, Waagplein, vermoede lijk een verkeerd rijwiel heeft medegenomen, wordt verzocht dit ten spoedigste om te ruilen bij genoemden Heer. Gevraagd direct of met 1 Mei een voor halve dagen, niet beneden 15 jaar. Adres Wed. P. BLAAUW, Ritsevoort 37. Gevraagd om dadelijk in dienst te treden, niet jonger dan 17 jaar, voorzien van goe de getuigen. Persoonlijke aanb. tusschen 7 en 8 uur 's avonds, Metiusgracht 7. Net MEISJE, 19 jaar P. O. zoekt tegen 1 of 15 Mei een betrekking als of als Br. lett. N. H. aan DE ROOIJ's Adv. Bur. Nieuwesloot 95 Alkmaar. niet beneden 15 jaar, voor HALVE of HEELE DAGEN. Adres: STEIJNSTRAAT 41. Ataanle tont, UIA iiJLUlUiUUOW.ru-u.VU. öcneen ücl wei ui ue opueiuu^ um ujjui Odie öLUUOl ivu. i tUUiCi iUiluei evince ie geiimuiLiiig iituu uu>ia6 luu luijgwu, Uil Uiijai lucu mei ücl gevui ie zijii. uuui 10 uuueiS van icgcuwuuieuge eu tuesuiitoiige iceruugen is u.i. lol ueu. owtieu uei vuzuen gericiii, goeuzeurmg ie onuiuuucu «uui uci ucsoeueiienae Raadsbesluit.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 7