ries van den Tarafiord FEUILLETON. I. Prins Az., Bierkade 11. HET WATER DAALT. Aan de Willemssluizen bij het Tolhuis zijn thans de drie persmolens in werking, die de firma van Hattum onlangs uit Duitschland liet terugkomen; zij werpen per minuut 600 M*. water in het IJ. Ook te Uitdam werken de machines thans geregeld, zoodat er veel land boven water is en de daling dus sneller wordt De kanaaldijk van Buiksloot naar het Schouw is vol gaten,zodoat er geen passen voor personenverkeer worden uitgegeven en de tocht naar Broek in Waterland alléén nog per boot kan geschieden. Door den golfslag der stoombooten wordt de vernieling nog grooter. BELEGDE OORLOGSWINST. Dat 1915 voor velen (inzonderheid voor landbouwers en tuinlieden) onder de vette jaren kan worden gerekend, blijkt wel uit het feit, dat in het afgeloopen jaar door een be trekkelijk klein aantal personen bij de plaat selijke boerenleenbank niet minder dan 150.000 aan spaarpenningen zijn belegd. KORTE BERICHTEN. E>e Minister van Oorlog bracht Zater dagmiddag plotseling een beioek aan de mi litaire arrestantenlokalen in het gebouw Gra- venstein te Leidein. Maandag passeerden boven Vlieland 7 Zeppelins uit Noord-Oostelijke in Noord- Westelijke richting. Wegens gebrek aan grondstoffen is op de cacaofabriek van de firma Bensdorp Co. te Bussum aan de helft van het meisjesperso- neel vacantie verleend met behoud van loon. Op de laatste eiermarkt te Leeuwarden waren 25000 kievitseieren aangevoerd, waarvan 10:000 naar het buitenland gingen. Naar de Maasbode verneemt, is de nieuwe veldjas, die za] worden ingevoerd overeenkomstig de thans bestaande met stij ven kraag, alleen zijn de biezen vervallen en is de jas voorzien van met laken overtrokken knoopen, terwijl de officieren doffe stemmen hebben. Te Rotterdam is een vrouw 's nachts door ontsnapt, gas in den slaap gestikt. De deserteurs uit Breda zijn bij aan komst der boot te Amsterdam gearresteerd en naar Bedra teruggevoerd. De afdeelingen van de S. D. A. P. in het district Zaandam hebben de beide aftre dende leden, de heeren J. W. Duijs en B. W. Binnendijk, opnieuw candidaat gesteld. De mail van de „Westerdijk" is ih En geland aangehouden. Te Middelburg is iemand teruggekeerd, die verleden jaar uit de ouderlijke macht was onzet, maar met zijn vijf kinderen naar Duitschland vluchtte. Hij verzekerde zijn kin deren liever af te staan, dan ze in Duitsch land te laten vérhongeren. Tengevolge van het uitvoerverbod van suikerhoudende producten heeft de directie van de melkfabriek „Neerlandia" te Weesp zich genoodzaakt gezien, gisteren 60 werk lieden van haar personeel te ontslaan, hoofd zakelijk bussenmakers. De Minister van Koloniën heeft aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat hij ver trouwt, eerlang eene regeling aanhangig te kunnen maken tot heffing van belasting op oorlogswinsten in Indië. Er zijn weer elf Russische krijgsgevan genen over de grens gekomen. De Maas is sterk wassende. Bij Grave was het Zaterdag 10.12 M. plus A.P. Uit Winterswijk meldt men aan het Hbld., dat de regeering aan. drie groote ex porteurs opgedragen heeft, voor hare reke ning varkens ie zouten vour een onbekend doei. De „Java-Bode" meldt, dat de Neder- landsche regeering aan het Departement van Landbouw te Batavia heeft opgedragen dui zenden pikols maïs voor Nederland aan te koopen. Van iemand die onbekend wenscht te blijven ontving het hoofdbestuur van „Onze Vloot" een gift van 2000 voor het mobili satie-fonds der vereeniging. Een tweede ploeg werklieden der fir ma Van Heek te Enschedé .heeft wegens ge brek aan grondstoffen gedaan gekregen. Hedenmorgen werd op Schiermonnikoog een korte doch hevige kanonnade uit het Noordwesten gehoord. Te Amsterdam is gisteren door revo lutionaire socialisten van alle richtingen een groote vergadering (door een straaibe- tooging gevolgd) gehoudep, om het verzet tegen den oorlog tot het uiterste te propa- geeren". In Zuid-Limburg -is gisteren ook een Zeppelin gezien. Het schip werd waargeno- een „stril" vertelling van Johan C. W. Juuhl. Uit het Noorseh vertaald door M. A. Z. 11) „Ha-ha-hahoor hem eens, menschen, de Stril spreekt van zich af," riep er een. „Hou je mond maar, ouwe rarekliek!" schreeuwde een ander. Toen trok de juffrouw met de omslagdoek hem weer aan zijn arm. „Wees nou makkelijk, dat we tot een koop kunnen komen," zei ze wat zachter van toon keek naar het groën-blanke kabeljauwtje in de .kuip. „Ik ben altijd gemakkelijk, moeder. Ik ver koop niet goedkooper aan m:n eigen broer, 't Is 'eel goedkoop, 'oor, moede^l" „Laat hem zijn visch toch houden, ik zou er niet om staan bedelen," zei er een uit den hoop. Maar de juffrouw was niet van plan zich dat kabeljauwtje te laten ontgaan. Het zwom zoo spartelend en frisch, dat ze het al zag lig gen in het witte schuim van haar kookpan. „Vraag nu wat billijk is", zei ze. „Dan moet je bieden, mensch De hoektand lachte. „Alles wat boven twee schellingen gaat is voor dat kleine beestje te veel," zei de juf frouw. Andries schudde zijn hoofd. „Ben je nog een kind, dat je geen beter verschil 'ebt?" vroeg hij. Een dienstmeisej lei haar hand op den arm van de juffrouw. men boven Visé (België). - H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins woonden Zondag, Eerste Paaschdag, des voormiddags, de godsdienstoefening bij in de Wilhelminakerk onder leiding van ds. Cramer. Onder Austerlitz, gem. Zeist, werd Zaterdag een 19-jarig meisje door een jong- mensch vastgegrepen en van haar fiets ge trokken met oneenbare bedoelingen. Nog denzelfden dag is de verdachte aangehou den, die bekende en ter beschikking van de jüstiae is gesteld. Maandag zijn wederom twee stoom schepen met graan naar Amsterdam te IJmui- den gepasseerd, n.l. ,Fortuna" van Santa Fé en „Satumus" van Baltimore. De voor IJmuiden kruisende stoom- loodsboot heeft een drijvende mijn met ge weerschoten tot zinken gebracht. Te Amersfoort zijn bij een bejaarde vrouw, wonende achter de kazerne der bere den wapens, door een rijksveldwachter in beslag genomen een paar honderd militaire kleedingstukken. STADSNIEUWS. DE EMMABLUEM. nr is weer goeü werk te doen. nn neuscn, de Hollanders z\ju uan nog wel te vinden. Dat is wel ten duidelijkste g>- o leken in deze oorlogsomstandigheden en tij- uens den watersnood.'Voor viucntelingen en eigen .beiioeltigen werd veel gegeven. En in enkeie maanden was voor de noodlijdenden door den watersnood een kapitale som van meer dan twee millioen gulden bijeen. Dat is mooi, dat is schitterend. En 't geeft ons moed om enkele regelen te schrijven ter herinnering aan het feit, dat den 28sten dezer maand, Vrijdag a.s. dus, de Emmabloem weder ten verkoop op de straat zal worden aangeboden. De opbrengst komt ten bate van de lijders aan een zoo gevreesde ziekte: de tuberculose. De lijders aan deze ziekte zijn er nog erger aan toe dan degenen, die de laatste twee jaren de hulp van hun medemenschen noodig hadden. De vluchte lingen uit België namen hun gezonde licha men en de arbeidskrachten mede om een nieuw oegm te maken met den bouw van hun geluk. En zoo ook de noodlijdenden door tien watersnood: met de hulp, aie verleend wordt, zullen zij in vertrouwen ook hun nestje weer bouwen op den weer veroverden, grond. Maar de tuberculose-lijders! Ziek naar het lichaam, ongeschikt om iets te verrichten tot voorziening in eigen onderhoud of vaak zelfs van het gezin, gevoelen zij zich zoo dikwijls onnut en zijn daardoor geknakt pok naar den geest. Zij gevoelen zoo de ellende van hun toestand! En nu ligt het voor een deel ook aan onze stadgencxxen om voor velen dezer lijders verzachting en hulpe te brengen, ja, misschien een nieuw begin voor sommigen mogelijk te maken! Een nieuw begin ook voor hen Als nu de dames, die zich daartoe zoo wel willend beschikbaar stellen, Vrijdag de Em- mabloempjes zullen aanbieden, dan bedenke men, dat men met het koopen dezer bloeme ook bloemen strooit op anderer levenspad, bloemen van gelukkig herstel, van een nieuw begin men geve ruim! AFDEELING ALKMAAR VAN HET CENTRAAL GeNOOI SCHAP VUOK KlN- dEKHEKö'IELLINGS- EN VACAbJTlE- KÜLON1ES. In café „C-entral" hield Zaterdagavond bo vengenoemde atüeeling haar jaarvergadering onuer leiding van haren voorzitter, nr. J. K. van der Heijde. Behaive vier van de vijf bestuursleden wa ren slecnts Vnkele gewone leden aanwezig, wat den voorzitter Dij de opening der verga dering aanleiding gal, om tot zijn spijt te verklaren, dat de belangstelling van de ruim 2UU leuen, die de afdeeling telt, al heel ge ring is. Under de ingekomen stukken was een cir culaire van het dezen zomer te houden ko loniaal onderwijscongres, met verzoek lid van dit congres te worden. Op advies van het Bestuur werd besloten deze circulaire voor kennisgeving aan te nemen. Een brief van de secretaresse van den Armenraad met opgave van een negental kindereu, voor wie uitzending naar een vaeantiekoiunie wen- acneiijk werd geacnt, werd in handen gestcid van het Bestuur, om daarop te letten, wan neer beslist wordt over de uit te zenden kin deren. Medegedeeld werd, dat voorloopig 8 plaatsen waren aangevraagd voor het tijd- „Kom, juflrouw Nilsen, laten we maar heengaan. Wat behoeven we hier onzen tijd te verdoen met dien rakker van een Stril." Het meisje knipoogde tegen de juffrouw. En deze knikte terug en pakte haar beenen 'op. „Wees nou niet zoo 'aastig, kind riep An dries. „Wees nou makkelijk, dat we tot 'andel komen. „Ik zal je drie schellingen geven, als je er dan zoo vast op staat." „Kan je begrijpen, dat ik 'm voor niks uit de kuip 'aal! „Ja, dan kan je met je visch naar huis gaan en een pak slaag krijgen van je vrouw, gekke Strilriep lachend het dartele meisje. De juffrouw lachte ook, en samen trachtten ze door de menigte heen te dringen. '„Ja, ja, nu is 't wel genoeg," zei Andries kalm. Maar toen de juffroüw hem haar rug had toegedraaid, trok hij den kabeljauw uit de kuip, zette zijn mes er in, zoodat het bloed er uit liep en riep haar achtemaar: Daar 'eb je 'em." Nu eens trok de een dan de ander, nu van dezen, dan van genen kant aan den krommen visscher. Vragen en dingen, gekheid en scheldwoorden gonsden om hem heen. Maar Andries had slechjs een gewaarwording, nl. dat het koper en zilver in zijn groote wollen wpnt zwaarder werd. Als de klantentroep het hem van te dichtbij lastig maakte, of als er eens te erg werd afgedongen, dan sloeg hij zijn armen uit en liet ze kruiselings op zijn borst vallen, zoodat het klapte op zijn oliejas en de vischschilfertjes er afsprongen.. Dan vlogen de aardige dienstmeisjes en de eerbare juffrouwen naar'alle kanten weg, en Andries had ruimte gemaakt. Op die manier had hij in korten tijd ver kocht wat hij in de kuip had, en deze drie of vier maal opnieuw gevuld uit de kaar. Dan dook hij in de boot en leegde zijn want perk van 22 Juli tot 17 Augustus. Door den secretaris, de heer J. J. T. Kooij, werd daarop het jaarverslag gelezen, waaruit we aanstippen, dat het ledental op 31 December 1915 225 bedroeg en dus met 29 was verminderd. Het Bestuur was samen gesteld als volgt: Dr. R. J. van der Heijoc voorzitte, J. J. T Kooij, secretaris, mej. A. G. v. d. Sluijs Veer, pt-nningmeesteresse, me vrouw Schroder en de heer L. C. Oudt. Uitgezonden werden 10 kinderen, waarvan 1 voor 3 maanden en 9 voor 1 maand De re sultaten der verpleging waren vrij goed. Uit de rekening en verantwoording der penningmeesteresse, mej v u Sluijs Veer, bleek, datt tot 31 Dec. 1915 de ontvangsten hadden bedragen 324.71, de uitgaven 323.07, zoodat in kas was 1.64. De reke ning werd nagezien door de heeren Bruin en van Vuure, waarna de penningmeesteresse dank gezegd werd voor haar nauwkeurig beheer. Tot afgevaardigde naar de te 'SrGraven- hage op 30 April te houden algemeene ver gadering werd benoemd de heer Kooij. 'lp plaats van mej. v. d. Sluijs Veer, die tot spijt van het Bestuur gemeend had te moeten bedanken als bestuurslil, werd gekozen zus ter van der Meulen, enquêtrice van de Ver eeniging tot bestrijding der Tuberculose. Aan mej. v. d. Sluijs Veer weerd door den voorzitter nog een bijzonder woord van dank gebracht voor alles, wat zij voor de af deeling had gedaan. Bij de rondvraag werd door den heer Kui per gevraagd, hoeveel kinderen de afdeeling in 't geheel zal uitzenden. De voorzitter antwoordde daarop, dat 'zooveel mogelijk aan alle aanvragen zal worden voldaan. De heer Van Vuure vroeg of het niet moge lijk was nog meer propaganda te maken en meer belangstelling te wekken bij de leden. Naar aanleiding hiervan werd besloten, het jaarverslag te doen drukken en een lijst van leden daarbij te voegen. Ter versterking der geldmiddelen werd nog aanbevolen, om desnoods door middel van een advertentie den ingezetenen te vra gen theelood en zilverpapier voor de afdee ling te verzamelen. Door den secretaris werd nog opgemerkt, dat door andere afdeelingen, dicht bij zee ge legen, groepjes kinderen in de zomervacantie onder geleide zoo nu en dan eens een dagje naar zee werden gezonden. Hij vroeg, of dit ook iets voor onze afdeeling was. Besloten werd, dat deze opmerking in het Bestuur nog eens ampel zou worden be sproken. Daarna werd de vergadering door den voorzitter opv de gebruikelijke wijze geslo ten. FEESTAVOND. Men schrijft ons: Op de 2de Paaschdag werd'door het De pot V een feestavond gegeven voor de militai ren van het garnizoen Alkmaar welke schitte rend geslaagd mag heeten De luitenant Ekhart opende de feestavond, daarna werd direcet met het programma be gonnen en kwam de acrobaat v. d. Ven met zijn partner ten toonele, welke ons versteld deed staan door zijn toeren. Het Duo Diede- ricks was in de operetten en zangduetten zeer voortreffelijk, en deed de aanwezigen schud den van den lach. De cello-solo van den heer Klei was zeer artistiek. De piano-humorist Tummers oogstte veel applaus. Als extra nummer zong de heer de Bont aan de piano eenige nummers. We behoeven niet te schrijven hoe 't nummer „Aspirine van den dokter" in den smaak viel. In de pauze werden sigaren aan de soldaten uitgereikt. Het programma werd vlot afgewerkt. Een woord van dank aan de sergeant Kiburg 3e Compagnie welke de leiding op zich genomen had. De zaal was tjokvol, het was dan ook een recht gezellige avond waarop de militai ren met-dank mogen terugzien. MISVERSTAND. Door een misverstand stond Zaterdag avond in de advertentie van den heer Van der Vaart, firma Bakker, Verdronkenoord, dat de zaak den Eersten Paaschdag geopend was. Inderdaad was dte zaak gesloten. Het publiek dat de dupe kan geworden zijn van deze con tradictie zij hiermede met de oorzaak op de hoopte gested. H DUITSCH LEG E RBE RICHT. BERLIJN, 25 April. Westelijk Oorlogs- tooneel. Aan beide zijden werd de artillerie en vliegersactie weer levendiger. Ten W in het nieuwe schepvat, dat Olina had meege bracht. 't Werd een aardig hoopje geld, Oli na zat op de roeibank te glunderen tegen dien rijkdomze zat te bedenken, hoeveel het wel kon zijn. 't Was een massa klein kopergeld, maar er glinsterden ook blanke stukken tus- Schen van 12 schellingen en heele orten. De gedachte aan al het goede waarin dat geld kon omgazet worden, maakte haar warm in. haar maag en deed haar den honger verge ten.. Ze rekende en beproefde te gissen wat er voor zoo'n groote hoeveelheid al niet te krij gen was. Andries trok de vischkaar op in de boot en deed het laatste wat er in was in de kuip. Met een zwaai zette hij dat vrachtje op den steiger zijn lippen waren saamgeknepen en zijn ge rimpeld gezicht was aschgrauw. Vermoeid heid overviel hem. En hij deed er een stillen eed op, dat de duivel 'ale me, ze het laatste zoodje goed betalen zouden alleen, als hij op 't laatst was op de markt. Daar kwam een welgedane, mooi opgeprik te stuurmansvrouw trotsch aangestapt. Ze droeg een wijden mantel met Kanten en breed uitstaande mouwen en een slappen hoed met wapperende veeren en roode trillen de rozen. „Moet u niet wat fijne bakvisch 'ebben, me vrouw?" vroeg Andries op zoetsappigen toon. „Wat vraag je voor die vischjes in de kuip? „'Et 'eele zoodje kan je krijgen voor een ort twintig," antwoordde Andries. „Niet meer wou je hebben? Schaam je je niet, palingkop?" E>e groote gouden oorbellen rinkelden en de veeren en roode rozen knikten. „Wat biedt u dan?" lijmde Andries. Ze bedacht zich even. „Neen ik weet het waarlijk niet." „Ie wilde ze wel 'eelemaal voor niemandal, niet?" van de Maas kwam hetnachts ten N. O. van Avacoourt tot handgranaten gevechten Een aanval tegen onze loopgraven ten O van de Mort Homme, in verschillenue gol ven ondernomen, mislukte door ons infante- rievuur. Onze vliegers wierpen een aantal bommen op tal van vijandelijke onderstap- den en etappen, een vijandelijk vliegtuig werd bij Tahure naar omlaag geschoten en vernield evenals een ander ten O. van de Maas. Oostelijk oorlogstooneel. Ten Z. O. van Carbonowska mislukten de Russische aan vallen onder zware verliezen. Een Du'tsch vliegtuigeskader tastte met goed gevolg de spoorlijn en magazijn etablissement van Molodefno aan Balkan geen nieuws AMERIKA. LONDEN, (V. D.), 25 April. Central News verneemt uit Nieuw-York, dat graaf Bemstorff verklaart heeft, dat hij uit Ber lijn bericht heeft ontvangen, dat de Duit- sche regeering de eischeu van de Vereenig- de Staten zal inwilligen. DE ZAAK VON IGEL. LONDEN, 25 April. Uit de bij von Igel in beslag genomen papieren blijkt, dat er een komplot van Duitschers bestond om Japan tegen de Vereenigde Staten op te zetten. De gevonden documenten beves tigen voorts, dat in Mexico een Duitsch komplot op touw is gezet. SIR ROGER CASEMENT. LONDEN, 25 April. (Officieel). Sir Ro ger Casement, die, na een mislukte poging om van uit een Duitsch schip wapenen op Ierland te ontschepen, gearresteerd werd, werd Zondagmorgen naar Londen overge bracht, waar hij door de politie aan het Euston-station werd opgewacht en in be waring gesteld. Men verwacht, dat bij' het proces zijn handelingen in Duitschland kunnen wor den nagegaan, dienst SCHIP GEZONKEN. LONDEN, 25 April. Het s s. „Ross", groot 2666 ton, is gezonken. De beman ning werd gered en aan wal gebracht. IN DEN GROND GEBOORD. LONDEN, 25 April. Het Nederland- sche stoomschip „Berkelstroom" is giste ren op de Noordzee door kanonvuur in den grond geboord De bemanning is ge red. Het stoomschip „Berkelstroom" is van de Holl. Stoomboot-Mij. Het vertrok vanuit Amsterdam met bestemming naar Londen en mat 366 Engelsche ton. 1 iet had 535 Holl. ton stukgoed aan boord, be staande uit karton en 1000 zakken cacao, benevens ongeveer 10 ton visch. LONDEN, 25 April. De Daily Chro nicle publiceert een telegram van 24 dezer volgens hetwelk het Neder landsche stoom schip „Berkelstroom" door kanonvuur van twee Duitsche onderzeeërs Maandag tot zinken is gebracht. Het schip stopte om 6 uur 's morgens op bevel van de Duitsche gezagvoerders. De Duitschers vroegen om de scheepspapieren en gaven daarna de bemanning 15 minuten tijd om hét schip te verlaten. De bemanning liet twee kleine booten neer en roeide weg, waarop de Duitschers 4 uur het schip beschoten. Het schip zonk om 10 uur. De bemanning werd door een Engelsch schip opgepikt en te Londen aan wal gebracht. Het vaartuig was onder den gezagvoerder J. Kuiver Zondagavond van Amsterdam vertrokken en zou Dinsdagmorgen te Londen aanko men. Bij de ontvangst van de telegrammen had de directie van deze feiten nog geen kennis gekregen. AMSTERDAM, 25 April. De ..Berkel stroom" had de mail voor Engeland aan boord. Nederland. LICHTING OPGEROEPEN AMSTERDAM, 25 April. Door het Oostenrijksch Hongaarsch consulaat wor den 'de landstormplichtigen, geboren in 1895, opgeroepen voor den verkelijken NEKKRAMP. ROTTERDAM, 25 April. Hier ter stede is een geval van nekkramp voorgeko men met doodelijken afloop. DOODGESCHOTEN. TILBURG, 25 April. Sedert eenigen nu wuuui un ue militaire rustkamer te Tilburg goederen vermist, waarom een schildwacht voor het lokaal werd ge plaatst Gisteravond kwam de 25-jarige milicien der artillerie A. Zuidema uit Gro ningen op de rustkamer geslopen. Toen hij zich verzette tegen den schildwacht, schoot Ze keert Andries haar rug toe. Neen, man, beter niet te bieden, als je zoo overvraagt". „O nee, doe maar geen moeite, je koopt toch niets." De stuuimansvrouw werd door een oude juffrouw staande gehouden. „Dag juffrouw Hansen, ben u dat! Hoe gaat het met uw man Hebt u in den laatsten tijd bericht van hem gehad?" „Ja, God zij lot en dank, ik ben net wezen „trexxen op i kantoor van de reederij." „Zoo, dat is prettig. Hoe bevalt het hem op het nieuwe schip „U goed, juffrouw, hij schrijft alsof hij ■best tevreden is." „Zoo, zoo, dat is heerlijk." ,,'t Is hier vandaag een jodendure markt.' „Ja, dat zegt u wei, voor gewone men schen is hier niet te koopen. U neen, juf frouw Hansen in mijn jeugd was dat anders, dan was de Stril blij, als we hem z'n visch maar afkochten voor wat wij et voor wuden geven," Een dienstmeisje stak haar neus in An dries' kuip. „Is er leven in jouw visch, Stril?" vroeg ze vinnig. „Leven!" Andries begon te blazen van minachting, als er in jou evenveel leven was, zou je wel gauw maken, dat je een man kreeg." „Ik wil geen man hebben", grinnikte het meisje. 0 ik denk, dat je er toch wel mee te doen 'ebt, jij zoowel als ander vrouwvolk", lachte Andries. Het meisje kreeg een kleur, terwijl ze haar hand in de kuip stak, om er een van de vis- schen uit te halen. Wordt vervolgd. deze met zijn revolver op hem. De milicien, werd onmiddellijk gedood. DE ZOMERTIJD. DEN HAAG, 25 April. H«t wetsont werp betreffende dte invoering van den zo mertijd zal morgen in de aMeelingen wor den onderzocht. DEtMMABLOEM. DEN HAAG, 25 April. De Koningin- Moeder heeft eenige boeketjes laten aankoo- pen, omdat H. M. door een rheumatische oogaandoening voorloopig het Paleis niet meer mag verlaten. RAOUL WARAQUé t VAN DE GRENS, 25 April. Naar ge meld wordt is te Brussel overleden, het be kende Belgische parlementslid Raoul Wa- raqué, in den ouderdom van 46 jaar. ZEPPELINS. TERSCHELLING, 25 April. Zondag passeerden hier 7 Zeppelins in westelijke richting, waarvan er Maandag 6 terugkeer den. Uit noordelijke richting wordt zwaar kanongebulder gehoord. 4 grijs geschil derde kruisers trekken om de oost. ONDERWIJS AMS1 ERDAMSC1 IE BECKS. Opgave van het LANDBOUWCREDIET NOORPIIOLLANDSC11 Voordam C II, Alkmaar. Koers van Staattleeningen. 20 Apr. 25 Apr PROLONGATIE 4 pCt. Mededeelingien. De handel was hedien ter beurze van wei nig1 omvang. Ned'erlandsche en Russische Staatsfondsen prijshoudend. Cultur enen mij nen in lustelooze stemming. Oliewaarden vast. Rubbers luier. Scheepvaartaandeelen prijshoudend. Marine waarden vast. Amerika ongemanieerd. MARKTBERICHTEN. AMSTERDAM, 25 Apr. Veemarkt. Aangev 384 vette koeien le kw 110 a D5 ct„ 2e kw. 100 a 105 ct„ 3e kw. 95 a 98 ct„ 185 melk. I I <4 Ml HIPfc lull Mi i, t M in Boek houden en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk en examens. Telefoon 221». NEDERLAND. pCt. Oblig. N. W. S. van 500/1000 5 Oblig. N. W. S. van 500/1000 4* Oblig. dito 31 dito dito 3 dito dito 2$ Ned. Ind. f 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kroneitr. Jan.-Juli 4 RUSLAND. - Obl. frs. 2500—9000 5 Iwangorod Dombr. OR 655 4£ Nicolai Spw. 4 100 4 Oecontol OR. 626 4 Rothschild (consols) OR. 625 4 Hoep an Co. 1889-90 OR. 626 4 6e missie, 1894. OER. 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw. Ie serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 t 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915. 5 Rotterdam 1915 Bank- en Crediet-lnstellingen. Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Industrieels Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda C. v. v. A. Am. Car. Foundry Co. C v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mijnbou w-Ondernemingen Ketahoen gew. A. id. Pref. A. RedjangLebong A. BUITENLAND. Oreat Cobar A. Pittsburg Coal A, Gultuurondern. Handelsver. en Handelsvennootsch. Cult. Mij. der Vorstenlanden A. id. id. id. Windstaand Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatschappijen. Dordtsche Petr. Ind. Aand. Oec. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mlj. t. e. v. Petr. br. A. Sum. Palembang Petr. Mlj. New. Schibaioff Petr. Cy. Crt. gew. A id. id. Crt. pref. A Orion Petrel Mij. A. Rubber-Maatschappijen Amst. Rubb. Clt. Mij. Aand. Scheepvaart -Maatschappijen. Ned. Amerik. Stmv. Mlj. Aand. Ned Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. Afgest. A. Int. Mere. Marine Afgest. Pref. A. Int. Merc Marine Cy Dep Cert. v. Oblig. 4J Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand A'dam Langkat gew. Aand. id. id. Pref., Deli-Maatschapplj Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Seeembah Tabak-Mij. Aand BUITENLAND. United Lankat Plant. C. v. A. Spoorwegen. Deli Spoorweg Mij. Oblig. 6 Holl. ijzer. Spoorw. Obl. 5 Mlj. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 5 Mij. t. Expl. v Staatssp. Obl. 4J BUITENLAND. AMERIKA. Atchis Top S. Fé C. v. g. A Baltimore ft Ohio Certif. v. A Denv K (jrande Spw. C. v. A Erie Spw. Mij. Gewone Aand. Kans Cyti South. Railw. Cy g. A. Missouri Kans. Tex. C. v. A. N.-York Out. 'Western Norf. West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A. South Rlw. Vot. Tr. Gew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premieleeningen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100.—). 3 Oemeente Crediet 3 BELGIE. Antwerpen 188'. ICRs/* 98% 82 711/4 60s', 100 43Vs 72ii, 68 58% 56 V, 58i/4 60 581/, 531/4 86 1021/4 1026/8 178 232 1611/, 1641/4 60u/„ 43 7% 10 1971, 1101/, M/s 24 197 195 3011/4 1358/4 184 598 225i/t 351/, 841/, 53 184:/, 3601/5 150 16% 651 s 31-4 231 2uS 246 481 407 1611/, 195 470 395 1071/, 102 V, 102' 4 97% 97i, 847/, 10 31 233/4 1081 4 907.1b 17 125 1011', 99 83 711/4 61V. 100 44V4 72% 5Ü7/, 56S/4 60 5874 1 003 8 91 591 4 1026/8 1026/8 1793/4 1611/4 1641/, 581/, 43 74 Vs 9 108 23 293 1841/4 599 2251/, 58 I8II/4 351 1501/, 18»/, 69s/, 836/4 285 244 432 403 159 191 102 98 961'4 101/,, 307/g 23G 4i<4 251/, 901', 17 I24G 100

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2