Uitvoerig werd over dit punt gesproken. Slechts de heeren Baltus en Veenihuijsen stem den er voor, om den leeftijd bij den kinderaf trek op 18 jaar te stellen. Bepaald werd hier voor den 16 jarigen leeftijd te nemen. Pum 4 kwam merna in behandeling. Er werd besloten om voor het kohier van den hoofdelijken omslag de aftrek voor het noodzakelijk levensonderhoud van J 500 op 600 te stellen. Aan de inwoners zal geen beschrijvingsbiljet worden gezonden. Als maatstaf voor den aanslag zal de aanslag voor de Rijksinkomstenbelasting gelden. De kinderaftrek is op 25 gesteld. Het percenta ge zal in de laagste klasSen 2.4 pet., in de noogste klassen 4.2 pet. bedragen. Voor de erkenning van heteigendomsrecht zal jaarlijks voor het leggen en hebben van riolen in de heerlijkheid Bergen aan d n Jbe zitter van die heerlijkheid 1 betaald moeien worden. Bovendien zal men steeds met hem overleg moeten plegen over het plaatsen van die riolen, opdat de Doornen zoo weinig mo gelijk last daarvan zullen ondervinden. De heer Baltus vroeg, of er in verband hiermee van „Bergen's Belang" geen schrij ven was ingekomen. De voorzitter zeide, dat dit niet het geval was. De heer Baltus zeide, altijd overtuigd te zijn geweest, dat de voorzitter aan de ge meente een weldaad bewees, indien hij stand deed van al die rechten. In de heerlijk heid Heemstede heeft men dit ook gedaan. De heer Barnaart wees er op, dat de heer lijkheid in andere handen kan overgaan. Spr. betreurde het, indien alsdan de boomen zou den vallen. De heer Baltus bleef het zeifs een struikel blok vinden, ook al bleef de heer Van Ree- nen eigenaar. De voorzitter dacht van zijn kant de ge meente een weldaad te doen, door het certifi- tuut voor 1 te geven. De gemeente behoeft nu niet in de beurs te tasten Een eenmaal verkregen recht geeft men nu eenmaal niet zoo dadelijk Cadeau. D? heer Maschmeijer meende, dat het ei gendom van die wegen voor den voorzitter niets anders dan last opleverde, dat de ge meente gemakkelijker lanen met boomen kan aanplanten dan een particulier. De voorzitter zeide, dat deze kwestie, wan neer de gemeente eens in een beteren toe stand is, altijd nog wel eens een punt van overleg kan uitmaken. Hierna werd tot het aangaan van de over eenkomst besloten. Bij het aangaan van de regeling voor het recht op het gebruik van den grond bij de muziektent, voor welk recht de gemeente 5 per jaar zal moeten betalen, zeide de heer Baltus gaarne te zien, dat de gemeente van dien grond eigenaar werd. De voorzitter verklaarde, daartoe nog niet te willen overgaan. De gemeente had nog zooveel te doen, dat spr. niet kon voorstel len, om het voor zooveel te koopen. De heer Oldenburg meende, aat juist die overweging voor den voorzitter aanleiding kon zijn, om te zeggen: „Ik geef het de ge meente voor een koopje". Tot het aangaan van de overeenkomst werd hierna besloten. Ook tot het aangaan van een overeenkomst voor het hebben van een electrische gelei ding naar de waterleiding werd overeenkom stig het ontwerp besloten. Mede werd met de Bouwmaatschappij een overeenkomst aangegaan voor het leggen van kabels in de gronden van die maat schappij. Inzake punt 5 werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Voor den nieuwen leerling zal ƒ40 aan de Ambachtsschool betaald worden, terwi 1 Ber gen de 76 subsidie zal blijven verleenen. Men wenschte hierover evenwel ieder jaar te beslissen. Punt 6 werd uitvoerig beproken. Beslo ten werd om een openbare aanbesteding uit te .schrijven, waarbij opgave gedaan zal moe ten worden voor den bouw v«m de barak aan den Nesdijk of aan den Kerkedijk nabij de begraafplaats. Punt 7 wei men. werd voor kennisgeving aangeno- Inzake punt 8 werd besloten niet aan hei verzoek van adressanten te voldoen, alvorens de zekerheid is verkregen, dat de aangren zende eigenaars bereid zijn ieder 5 M van hun grond af te staan voor wegenaanleg. De nieuwe wegen zullen 10 M. breed moe ten zijn. Voor en aleer dit niet is geschied, zal geen bouwvergunning ter plaatse meer verleend worden. Het voorstel, genoemd in punt 9, werd aangenomen, medé dat wat onder punt 10 van de agenda vermeld staat. Deze geldleening mag ten hoogste 5 pet. doen en zal in 20 jaar worden afgelost. In verband met punt 11 werd besloten den Minister te berichten, dat de nadere plannen van den Minister zullen worden afgewacht, onder toezegging, dat daarop zooveel moge lijk goedgunstig en beschikt zal worden. Tot geldophaler voor het electrisch bedrijf werd uit 6 sollicitanten de heer W. Rensink benoemd. De bedrijfsverordening van het electrisch bedrijf werd zoodanig gewijzigd, dat de heer Punt voortaan niet meer als administrateur kassier zal optreden, doch alleen als kassier met behoud van zijn salaris groot 300. Tot administrateur werd met algemeene stemmen benoemd de heer Nennstiehl op een salaris van 800. De heer Beets werd met algemeene stem men als lid van de commissie tot Wering van schoolverzuim herkozen. Tot wederopbouwing van de ingestorte schoolmuur werd besloten. Voor het registreeren van het archief werd 1000 uitgetrokken. Aan de weduwe Hopman-Slikker werd als schoolschoonmaakster op haar verzoek eer vol 'ontslag verleend. Zij zal een pensioen van ongeveer 75 per jaar genieten. Bij het doen van een nieuwe oproeping zal in het oog gehouden worden om deze functie in één hand te houden met die van de kachelaanmaakster. Het bekende adres van de gemeente Nieuw Leuzen werd voor kennisgeving aangenomen. Op het verzoek van een circusonderne ming, die in Bergen wenschte te komen, werd afwijzend beschikt Het verzoek van de afdeeling Alkmaar en omstreken van den Bond van Gemeente- Ambtenaren werd mede voor kennisgeving aangenomen. met het oog op de plaatsruimte geven wij morgen van netgeen vanai punt 5 vermeld worut, uitvoeriger verslag. UIT NOORD-SCHARWOUDE. Voor ihet acte-examen L. O. slaagden te Haarlem de dames A. Keizer en N. 11. Vos van Zon, van hier.' WLibVOORSTELLEN. Hoewel de Commissie van Rapporteurs der Tweede Kamer nopens de voorstellen betref fende de Grondwetsherziening twee dagen achtereen vergaderd heeft, n.i. op Goeden Vrijdag en op den z.g. Stillen Zaterdag, moet net atüeeiingsverslag daarom nog niet in de eerstvolgende dagen te verwachten zijn. De beide vorenbedoelde vergaderingen waren n.l. de eerste die sedert de samenstelling der commissie gehouden zijn en die eerste bijeen komsten van rapporteurscommissiën zijn in Oen regel, vooral wanneer het omvangrijke wetsontwerpen betreft, nog niet bestemd voor de eigenlijke vaststelling van het aidee- lings-rapport. Er zullen waarschijnlijk nog wel eenige vergaderingen der commissie noodig zijn alvorens tot die vaststelling en de daarop in den regel zeer spoedig volgen de openbaarmaking van het verslag zal worden overgegaan Gisteren kwam de commissie van rappor teurs over het tot de nieuwe belastingvoor stellen behoorende wetsontwerp tot heffing eener belasting als bijdrage in de kosten van toekenning van ouderdomsrente (de pensi oenbelasting) bijeen. KORTE BERICHTEN. In liet Sprenger, de uitmonding van de Greveiingen, is in den nacht van Maandag op Dinsdag een aangedreven mijn vernietigd. In de rivier de Merwede voor Dordrecht werden vier bruinvissen opgemerkt. Tot nu toe was niet bekend, dat de dieren zoo diep het land inzwommen. Ook Z. K. H. Prins Hendrik heeft door het aankoopen van Emmabloempjes van zijn belangstelling doen blijken. D^ schepen „Kambangan", „Noor- dam", „Rijndam" en „Gorredijk" hebben de post voor Indië en Amerika in Engeland moeten ontschepen. Aan de landbouwers zal 50 pet. van de bestelde chilisalpeter door de kunstmest- commissie worden geleverd. De maïscommissie kon 30 pet van het bestelde aan de landbouwers toewijzen. Langs de Belgische grens bij Sas-van- Gent zijn gisteren twee Zeppelins waargeno men, varende in westelijke richting. De Watersnood-Commissie verant woordt thans een totaal bedrag van 2.462.469.25. Het Duitsche postbestuur in België deelt mee, dat de stad Leuven thans tot het briefverkeer met Nederland en Nederlandsch- Indië is toegelaten. De stoomtrawler „Dordrecht" is op zee met machineschade drijvende gevonden en te IJmuiden binnengesleept door een anderen trawler. De oud-minister van oorlog, generaal F. H. Sabron, is ernstig ongesteld. Weer zijn 3 mannen, 1 vrouw en 2 kin deren, thans uit Sloten, te Amsterdam als aan pokken lijdende in het Binnengasthuis opgenomen. Te Baarn is een geval van nekkramp geconstateerd. In Twente staan vele landerijen blank. Tusschen Markelo en Lochem staat bijna al les onder water, van den trein uit gezien, links en rechts zoo ver men zien kan. Aan den voet van den Lochemschen berg staat zoo goed als de geheele buurtschap Zwiep in het water. De Bergsche Maas is enkele dagen zeer gestegen. De meeste uiterwaarden zijn over stroomd. Te Heusden is de aanlegkade over stroomd. De goederenloodsen staan diep in het water. De aanwezige goederen zijn intijds geborgen. De weg van het rijksveer te Herpt is overstroomd. Evenals de veerweg van Heus den naar Nederhemert. Waal en Maas was sen onrustbarend. Een Belg te Vlissingen deed bij de poli tie aangifte van een diefstal van 3000. De vermoedelijke daders zijn bekend en worden opgezocht. De vele eieren, op de Tilburgsche markt aangevoerd werden door den Burgemeester tegen 5 Y> cent per stuk in beslag genomen. De boeren dachten 8 cent te krijgen Twee broers en een zuster te Rotterdam zijn door een lek in de gasleiding gisteren ge stikt. Te Boxtel brandde een stroohulzenfa- briek geheel uit, waardoor ook weer arbeiders zonder werk kwamen. Ingezonden. HET MIJNENGEVAAR. Te IJmuiden binnengekomen stoomtraw lers rapporteerden op de hoogte van Scheve- ningen een groot aantal mijnen bij elkaar te zijn gepasseerd. Voorgaats van IJmuiden zijn gisteren door de stoomloodsboot eenige mijnen tot zinken gebracht. STADSNIEUWS. GESLAAGD. Voor het examen L. O. slaagden te Haar lem de dames N. Bruin, M. M. van Dijk, P. F. J. H. Nettenbreijers en G. T. Visser allen van hier. REGEERINGSBOKKING. De hedenmorgen aangevoerde 15 tal zachte en 5 tal harde regeeringsbokking was in een oogwenk geheel verkocht. Zóó druk liep het, dat morgen eenige agenten bij de regeling hun medewerking moeten verleenen. Het laat zich aanzien, dat de aanvoer aanmerkelijk grooter zal moeten zijn dan heden, om aan de vraag te voldoen. DOOR DE RUIT. Gisteren is in de Hekelstraat een paard door de ruit van den winkel van den heer Doets gesprongen. De schade is aanstonds vergoed. VOETBAL. Holland zou op den Eersten Paaschdag spelen tegen een club uit Amsterdam (niet de Stormvogels van IJmuiden, zooals wij Za terdag vermeldden.) De Amsterdammers lie ten Holland echter onkosten maken voor niets Zij bleven stil in Amsterdam en er werd zoo doende niet gespeeld. Voor Alcmaria zag het er eerst ook niet zoo fortuinlijk uit op den tweeden dag. Na heel veel moeite en inspanning was 't bestuur er in geslaagd een behoorlijk elftal op de been te brengen. Om twee uur was de tegenpartij echter nog niet aanwezig. Maar toch met den trein van kwart over twee arriveerde V. R. A. zoodat om 2.45 uur begonnen kon worden, Het aantal bezoekers was, vooral door 't uit- stedig zijn van vele menschen, niet zoo groot als men verwacht had. Alcmaria had eenige invallers, maar speel de voor de rust toch een goede partij tegen de Amsterdammeres. Zij nam zelfs de leiding. Daarna doelpuntte V. R. A. driemaal en met den stand 31 kwam de rust. Na de pauze .werd het 41, maar toen begon Alcmaria zich nog eens duchtig in te spannen. De mid denvoor maakte het tweede punt en uit een voorzet van den rechtsbinnen maakte de links binnen nummer drie. 't Scheelde niet veel of de stand was nog gelijk geworden. Met 43 bleef de overwinning aan V. R. A., bij wie Artzenius als rechtsbinnen en Mr. Hambur ger als spil uitblonken. Ook de Bruijn in 't doel verrichtte goed werk. Bij Alcmaria werd vooral door de beide backs uitmuntend' werk geleverd. Maar ook de voorhoede vertoonde dikwijls heel aardig combinatiespel, vboral op den rechtervleugel. SPOEDBESTELLING. Op den 11 en Augustus in 1914 werd te Amsterdam een prentbriefkaart zonder post zegel in de bus geworpen. Op een onbegrijpe lijke wijze kwam zij in Haarlem terecht, waar zij eerst gisteren werd afgestempeld. Giste renmiddag werd de kaart aan den geadres seerde, een stadgenoot, bezorgd. Zij deed wel een vreemde en lange reize BUITENLAND. KORTE BERICHTEN. Het schijnt dat een der oorlogvoerende partijen aan Denemarken zal vragen, krijgs gevangenen te willen herbergen. De Krifgraad te Parijs deed Maandag uitspraak in een zaak tegen een aantal doc toren d'ie op frauduleuze wijze soldaten had den afgekeurd, ze werden veroordeeld op straffen van 10 tot 15 jaar dwangarbeid en 2000 tot 1500 gulden boete. In Zwitserland iseen Duitsch opkoopers- complot ontdekt waarbij ook de Duitsche le gatie te Benf betrokken is. Groote hoeveelhe den chocolade, koffie en thee werlen bij kleine beetjes opgekocht en op gezette tijden uitge voerd. i In de katoenspinnerijen van Lancashire zullen 150.000 werklieden 10 procent loons- verhooging vragen. De Engelschen zijn 26 K. M. ten oosten van het Suez kanaal aangevallen door Tur ken, doch konden zich handhaven, een post, 43 K. M. van het kanaal moesten ze terugne men. De Engelsche admiraliteit deelt mede, dat aan de laatste Zeppelin aanval 4 of 5 luchtschepen deelnamen, die ongeveer 70 bom men wierpen, tot dusver is er slechts bericht over een slachtoffer ingekomen. De Amerikaansche minister van oorlog verklaarde na een gesprek met Wilson dat men niet voornemens was, thans de Ameri kaansche troepen uit Mexico terug te roepen. De E>oema heeft er zich voor verklaard, de in Rusland beschikbare gronden onder de minder gegoeden te verdeelen. De spanning tusschen Duitschland en Amerika neemt, van Berlijn uit gezien, iets af. De kanselier ging weer nara het hoofd kwartier. Er zijn aanwijzingen, dat Duitsch land zich zeer tegemoetkomend zal betoonen. Een Franschrltaliaansch syndicaat zal worden gevormd tot bevordering van wedër- keerige betrekkingen op industrieel gebied. INGEZONDEN STUKKEN. NIET COMPETENT. Op dit standpunt plaatste zich de Alkm. Raad bij de behandeling van het adres van den Transportarbeidèrsbond, inzake het ver zoek om in aanmerking te mogen voor de toe passing van de artikelen 1638 c en d van het B. W. Het grootste aandeel in de discussies had den de twee juristen van den Raad. M. i. was echter het standpunt van de niet- juristen, n.l. dat der heeren Udo en Verkerk het juiste. Mr. Leesberg toch wees op de rechterlijke beslissing: „dat een kleermaker die met een patroon is overeengekomen om voor deze een aantal broeken, vesten enz. voor een bepaal den prijs te maken, een arbeidsovereenkomst heeft gesloten, omdat die reeks van aanne mingen een arbeidsovereenkomst vormen, wat hier niet het geval is, omdat die lossers van daag werken voor de Gasfabriek, morgen voor de Wi'ld enz." De heer Leesberg zal echter weten, dat de ze jurisprudentie slaat op thuiswerkende kleermakers, om te doen uitkomen dat pok de z. g. n. huisindustrie onder de wet valt, waar door dit voorbeeld niet in de eerste plaats toe passelijk is, op de aanneming van werk. Dat de lossers van daag hier en morgen daar werkzaam zijn, beteekent niet, dat hun aanneming zich bepaalt tot het lossen van een enkel schip, maar hier was overeengeko men, dat zij alle schepen zoudt lossen, die nog voor 't werk benoodigd zouden zijn. Het is dus juist dat het hier eep reeks van aannemingen geldt, bovendien is hier ook sprake van een gezagsverhouding van den werkgever, die telkens heeft te bevelen wan neer er begonnen moet worden met 't lossen waarvoor de betrokken arbeiders zich beschik baar hebban te stellen. Dat de begrippen arbeidsovereenkomst en aanneming eikaar niet uitsluiten, blijkt duide lijk uit de Memorie van Antwoord 2e Kamer, waarin de minister van Raalte zelf een geval van aanneming van werk vermeldt, dat hij als een arbeidsovereenkomst beschouwt. En, wanneer men bedenkt, dat de aannemer van de gasfabriek deze menschen wel be schouwt als zijn werklieden, wanneer het de toepassing Ongevallenwet betreft, omdat deze hem hieroe verplicht, wat niet het geval zou zijn als deze menschen waren te beschouwen als „aannemers" in den waren zin van het woord dan gevoelt men al direct de enge opvatting van B. en W. en die der Raads- meerderheid. De heer Sluis meende handig te zijn door voor te stellen uit te maken dat deze zaak thans behoorde bij den kantonrechter en niet tot de competentie van den Raad behoorde, maar hij vergat dat adressanten hoewel zij de interpretatie van B. en W. van „Aanne men" aanvechtbaar vonden verzochten een formuleering te vinden in de verordening, welk eene zich steeds aan het leven aanpas sende jurisprudentie mogelijk maakte, wel niet in deze bewoordingen omschreven ze dit, maar ze wezen er op, dat al zou de opvatting van B. en W. juridisch juist zijn, zij toch ver zochten het daarheen te willen leiden, dat zij van die goede bepalingen gebruik konden maken. De meerderheid van den Raad had blijk baar geen idee, de besprekingen daar heen te willen leiden, om aan de door het Gemeente bestuur vastgestelde verordening een breede- re en ruimere opvatting ten grondslag te leg gen. Wel is waar was deze verordening in 't leven geroepen om den arbeiders wil le, maar het bleek dat wanneer een categorie van arbei ders die op zich zelf toch al zooveel met rechteloosheid hebben te kampen door ju risten buiten deze verordening kan worden gehouden, en nog een gretige meerderheid was te vinden, het voorstel van niet competent te ondersteunen. De toekomst zal uitwijzen, in hoeverre dit een ondoordacht gesluit was. Met vr. dank voor de plaatsing. Uw. dw. K. VAN 't VEER. Ambtenaar Bureau voor Arbeidsrecht. Heerhugowaard, 26 April. M. de Redacteur. Gaarne eenige plaatsruimte voor 't volgen de, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Gisteravond om negen uur ontving ik twee telegrammen resp. uit Hoorn en Arnhem, die daar resp. om 2 uur 24 min. en 3 uur 50 min. waren aangeboden. Wordt het nu geen hoog tijd, dat hierin verandering wordt gebracht en dat telegra- feeren niet de langste, maar ook voor Heerhu gowaard de korste weg is. Zooals de toestand nu is, is het verstandiger een „boodje" te stu ren, Wanneer men dringende zaken heeft, dan te telegrafeeren. Hopende, dat 't bovenstaande de aandacht trekt van hen, die hierin verandering kunnen brengen teeken ik hoogachtend, Uw. dw. Th. v. d. MEER. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoekt ondergeteekende een plaatsje in uw veelgelezen blad voor onder staande regelen. Bij vooroaat mijn hartelijken dank. Als men gestraft wordt, dan is daar zeer zeker eene oneerlijke, ten minste een met de waarheid in strijd zijnde daad verricht. Welnu. Vrijdag 21 April j.l. stonden in uw blad vermeld C. J. Erkamp en C. Appel, als gehandeld hebbende in strijd met de voor schriften betreffende het verkrijgen en ver- koopen van „Regeerings-Groenten". Wat is het geval? Vrijdag 14 April kreeg ondergeteekende bericht, dat hij een vat zuur kool in ontvangst kon nemen. Ik stuurde mijn knecht er heen, maar deze kwam toen het kantoor reeds gesloten was. Denzelfden dag sprak ik met den heer C. J. Erkamp af, dat hij dat vat zuurkool van mij zou overne men, daar ik voor mijn bedrijf, en mede den tijd in aanmerking genomen, nog voorraad genoeg had, zijnde twee vaten. Daar dat vat zuurkool nu op Zaterdag ge haald moest worden, voor mij een drukke dag, zou de heer Erkamp mij den vrien dendienst bewijzen, door het zelf te halen. Zulks is dan ook geschied, zelfs met mede weten van den heer Drost, die nog verklaar de, er niet tegen te zijn, indien ik het voor inkoopsprijs aan Erkamp over deed. Mijnheer de Redacteur. Zulke gevallen zijn geregeld gebeurd. Den geheelen winter hebben wij, groentenhandelaren, elkander ge holpen, ook met medeweten van de commissie, sie. Nu lees ik voor dit onschuldig misdrijf on ze namen in uw courant. Een handeling die tot nu toe altijd is toegestaan en dan nog wel met goedvinden van de Commissie zelf.. Wij, gestraften, konden toch niet vermoeden, dat wij verkeerde handelingen pleegden. Mijnheer de Red. nog even iets over de straf zelve. De straf opgelegd aan C. J. Er kamp is buitengewoon zwaar. Genoemde heer „voor altijd' uit te sluiten van „Regeerings- groenten" voor genoemd misdrijf is onrecht vaardig. Wat mijn straf betreft, die is van geen beteeken is daar er in genoemde maan den toch geen regeeringsgroenten te verwach ten is. Mijnheer de Red. Om te voorkomen dat door de „Waarschuwing" in uw blad van Vrijdag j.l. onze namen die op aller tong zijn in een verkeerd licht worden gesteld, zagen wij ons verplicht met uwe goedvinding bovenstaand stukje ter plaatsing aan te bie den. Nogmaals dankend voor de verleende plaatsruimte teeken ik met de meeste hoogach ting C. APPEL. Groentenhandelaar. MARKTBERICHTEN. AMSTERDAM, 26 Apr. Veemarkt. Aangev 166 veite kalveren le kw. 130 a 140 ct., 2* kw. 120 a llOct., 3ekw.a ct., 96 nucht. 8 a 10, schapen f 212 vette varkens, geen handel. IttiogruiiiiiiUM \au kutiuü. EKANbCH VLIEG IDlU GELANG. DEN HAAG, 26 April. Naar wij verne men is heüenoenienu een rranden vnegtu.g Dij Vlissingen geiand, naaat hec uour scnildwachten was beschoten. De inzitten den werden voorloopig onaer militaire be waking gesteld. Zij zijn niet gewond. AaN WAL GEBRACHT. DEN HAAG, 26 April. Medegedeeld wordt, dat in den afgeloopen nacht aan boord van het reddingsvaartuig „Atlasis aangekomen de bemanning van het Engel sche visschersvaartuig „Alfred R 166'% dat door een Duitschen onderzeeër 12 uur des namiddags tot zinken was gebracht. De onderzeeër heeft de bemanning naar het lichtschip Noordhinder gesleept. DE ZOMERTIJD. DEN HAAG, 26 April. De Tweede Ka mer heeft zonder hoofdelijke stemming aangenomen het wetsontwerp tot invoe ring van den zomertijd POKKEN. AMSTERDAM, 26 April. Sedert de vo rige opgave is in het Wilhelminagasthuis één nieuwe lijder opgenomen, zoodat het aantal verpleegden thans 9 mannen, 7 vrouwen en 7 kinderen bedraagt Van de laatst aangekomen patiënten uit Sloten zijn twee mannen en één vrouw ernstig ziek, terwijl de toestand der overige ver pleegden gunstig is. Het aantal in observatie genomenen vermeerderde met 6 en verminderde met 3, zoodat het thans 43 bedraagt. A A tb 1 LKDAMSU lL BEURb. Opgave van het LANDBOUWCREDIET. NOORD1IOLLANDSOH Voordam C 11, Alkmaar. Koers van 25 Apr. 26 Apr PROLONGATTIE 4 MededeelingenDe meeste belangstelling bestond heden ter beurze voor Marine-waar den, die vast gestemd waren, en de omzet was nog al beteekenend. Nederlandsche staatsfondsen lager. Russische Staatsfondsen prijshoudend Mijnen en Culturen lustelos. Oliewaarden vast, maar de handel was van weinig beteekenis Rubbers ongeanimeerd Schei pvaant-aandeelen prijshoudend Ameri ka stil. INGEZONDEN STUKKEN. Geachte Heer C. W. B. Zeer tot mijn verwondering las ik in de Alkmaarsche Courant van 19 April 11. onder het opschrift Kaart van Alkmaar en Heiloo" critiek op een door mij uitgegeven wandel- kaart. Zeer geachte Heer C. W. B., wij schijhen in ons oordeel, wat de bedoeling moet zijn van dit kaartje, beide eene andere meening toegedaan. Zeer terecht merkt U op, dat, indien dn kaartje eens a.s bewijs in rechten moet dienen of zij.i bestemming moest vinden in het Gemeente-Archief, er dan wel het één of ander aan ontbreekt, doch mijne opvatting bij de uitgave was een geheel andere, ik wenschte slechts een kaar tje te maken, opdat een vreemdeling (immers de inwoners van Alkmaar Weten uui weg zonder toelichting) zich opoeuig Kan oriën teeren voor eenig punt ut beziuiswaardig- iietd der stad. I loofdzaak is en blijft een practisch goed koop uitgevoerd kaartje, dat handig op de wandeling voldoet Wat doet het ei dan toe of de schaal van een siraat iets verschilt dat de naam eenigszins afwijkt? U schrijft, Houttil deugt niet, doch de gemeente schrijf dit zelf op naambord;es op den ln der straat zoo ook is dit het geval met d dr r U gewraakte benaming van de Steijnstraai In een gids van Alkmaar en orns'reken 1007* 99 83 71V* 61V* 100 44 V* 73 V» 56 56s/* 59'/8 587/8 102 s* 1026/8 179s/* 161 164 58 V» 43 Vs 75 V» 103 23 Va Staatsleeningen NEDERLAND. pCt. Oblig. N. W. S. van 500/1000 5 Oblig. N. W. S. van 500/1000 4( Oblig. dito 3J dito dito 3 dito dito 2$ Ned. Ind. f 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-Juli 4 RUSLAND. Obl. trs. 2500—5000 5 Iwangorod Dombr. OR 625 4£ Nicolai Spw. 100 4 Oeconsol GR. 625 4 Rothschild (consols) OR. 625 4 Hoep en Co. 1889-90 OR. 625 4 6e missie. 1894. OER. 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw. le serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 (5 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915. 5 Rotterdam 1 '15 Bank- en Crediet-instellingen. Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Industrieels Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda C. v. v. A. Am. Car. 8Foundry Co. C v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mijnbouw-Ondernemitigen. ■Ketahoen gew. A. id. Pref. A. RedjangLebong A. BUITENLAND. Great Cobar A Pittsburg Coal A. Cultuurondern. Handelsver. en Handelsvennootsch. Cult. Mij. der Vorstenlanden A id. id. id. Windstaand Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatschappijen. Dordtsche Petr. Ind. Aand. Oec. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mlj. t. e. v. Petr. br. A Sum. Palembang Petr. Mlj. New. Schibaioff Petr. Cy. Crt. gew. A id. id. Crt. pref. A. Orion Petrel Mlj. A. Rubber-Maal schappijen Amst. Rubb. Clt. Mlj. Aand Scheepvaart-Maatschappijen. Ned. Amerik. Stmv. Mlj. Aand. Ned Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. Afgest. A. Int. Merc. Marine Afgest. Pref. A. Int. Merc. Marine Cy Dep Cert. v. Oblig. 4j Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand A'dam Langkat gew. Aand. id. id. Pref. Deli-Maatschapplj Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mlj. Aand BUITENLAND. United Lankat Plant. C. v. A. Spoorwegen. Deli Spoorweg Mij Oblig. Holl. Ijzer. Spoorw. Obl Mlj. t Expl. v. Staatssp. Obl. Mlj. t. Expl. v Staatssp. Obl. BUITENLAND. AMERIKA. Atchis. Top S. Fé C. v. g Baltimore Ohio Certif. v. A. Denv. R. Orande Spw. C. v. A Erie Spw. Mij. Gewone Aand. Kans Cyti South. Railw. Cy g. A Missouri Kans. Tex. C. v. A N.-Vork Ont. Western bt. Norf. West. Cert. gew. Aand. Southern Pa'c. Comp. A. South Rlw. Vot. Tr. Qew. A. Union Pac. Railr. Cy. C- g- A. Premieleeningen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100.—). 3 Oemeente Crediet 3 BELOIE. Antwerpen 188, 21 6 5 5 A. 01 i's 99 83 71V* 61 Va 100 441,4 727/le 63 589/16 567 563/4 59"/i# 587/8 51 86 1026/s 1026/s 1793 4 232 1611/4 1641/9 58 i's 43 741/3 9 197/g 108 6i/s 239/i6 197 195 298 1841*4 1827if 599 2251/2 341 g 84i a 58 181 i/a 358 1501/2 18 6/s 698/8 838/4 235 208 249 482 403 1593/4 195 469 395 1071/s 10212 1023 1 9716/16 96/ 4 847/b 10i/18 31 233, 41', 2 M/s 1081', 90' 17 1241 s 0ü»/i6 901/i6 591 pCt. 1841/* 183',11 599s/* 53 182 358 1527/8 196/8 701/* 843/* 483 403 156s/* 471 i/s 1028/s 1023,, 97W16 10 31 23 41/* 90V» 171/s 125 921/*

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2