DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. .no. m im Broodvoorziening. 27 APRIL DONDERDAG Honderd en achttiende jaargang. Abonnementspriis per 3 maanden f 1—, fr. p. post f 1.25. Advertentieprijs 10 ot p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERffls. COSTER ZOON, Mam C 9. Telefnr. 3. YARIA. ALKMAAR, 27 April. Bij de Galloper-boei zijn gisteren-voormid dag te elf uur achtereenvolgens drie Neder- landsche schepen op een mijn geloopen, n.l. de Dubhe, to'ebehoorende aan de Rotter lam- sche Stoomvaart-Maatschappij v. Nieveld Goudriaan en Co., metende 3233 ton en ge bouwd in 1912, de Maashaven, toebehooren- de aan de Rotterdamsche maatschappij Maas haven (directie Gebr. van Uden, metend 2609 ton, en Noordzee, toebehoorende aan de Rot terdamsche firma L. Smit en Co., metend 299 ton. Bij de Galloper-boei ligt wel het kerkhof van Nederlandsche schepen! Daar toch zijn in enkele maanden (den 12en April de, Co lombia, den 20en April de Lodewijk van Nas sau, beiden van den Kon. West-Ihdischen maildienst) verschillende handelsbodems op een mijn gestooten. Intusschen de ramp had erger gevolgen kunnen hebben. Toen de Noordzee, die met de Oostzee de Maashaven van Duinkerken naar Rotterdam sleepte, de Dubhe zag zinken, gooide de sleepboot den sleeptros los om hulp te bieden, zag daarna echter ook de Maashaven getroffen en werd tenslotte zelf getroffen. De Noordzee zonk onmiddellijk en de 2de machinist en de stoker vonden den dood in de golven, terwijl de bemanning overigens door de Oostzee aan den hoek van Holland werd aange bracht. De Dubhe en de Maashaven bleven evenwel drijven, zij kregen hulp van het Ne derlandsche stoomschip Venus van de Ko ninklijke Nederlandsche Stoomboot-Maat schappij, welke stoomboot heden nacht te IJmuiden is aangekomen, terwijl eenige En- gelsche gewapende mijnenvegers eveneens bijstand boden. Gepoogd werd de Dubhe en de Maashaven, welke no& dreven, ergens aan den grond te zetten. Of deze pogingen slaag den is nog niet bekend. Vergissen we ons niet, dan liep de Maashaven onlangs ook reeds op een mijn en werd zij naar Duinker ken gesleept en werd de opgeloopen averij daar hersteld. Uitdrukkelijk wordt in het officieele tele gram over. het gebeurde opgemerkt, dat er geen periscopen van onderzeebooten' of bel- lenbanen van torpedo's zijn gezien. Behalve deze Nederlandsche schepen heeft de Noorsche bark Carmanian en de Noorsche stoomboot Stromöner (241 ton) een ramp ge troffen; beiden zonken. De Noordzee doet thans niet slechts van zich spreken door het groote mijnengevaar, dat hoe langer hoe meer eiken overzeeschen handel met stopzetten bedreigt, doch ook door hetgeen Zeppelins, vliegtuigen, slag schepen, hulpkruisers, gewapende trawlers en onderzeeërs er uitvoeren of te ondergaan hebben. De Duitsche schepen, die weer voor het eerst na den 23sten Januari 1915 de En- gelsche kust bezochten, hebben wel veel kruit verschoten, maar weinig effect bereikt. Vermelding verdient echter, dat de Engelsche stoomtrawler King Stephen, die indertijd weigerde de bemanning van het Duitsche luchtschip L 19 te redden, toen het ter zee in nood verkeerde, in den grond geboord is en dat de bemanning gevangen' genomen werd. Wij moeten hierbij echter opmerken, dat de trawler destijds een gewoon visscherevaar- tuig was, terwijl het thans als voorpostschip dienst deed, zöodat de bemanning wel niet dezelfde zal zijn gebleven. De Duitschers maken verder melding van het in den grond boren van een Engelschen onderzeeër (E 22), van welks bemanning 2 koppen gered werden. Gisteravond tusschen 10 en 11 uur werden er weer Zeppelins boven de Oostkust van Kent gesignaleerd. Nadere berichten zijn er hierover nog niet Met betrekking tot het Amerikaansch- Duitsche geschil blijft het stil. Bij Verdun wordt wel hevig gevochten, maar vorderin gen worden er aan geen van beide kanten gemaakt. Met vrijmoedigheid bespreken de Engel sche bladen hetgeen in Ierland is voorgeval len. Zij mogen van oordeel zijn, dat de re geering te slap of wel met tact is opgetre den, zij mogen in Sir Edward Carson, die de Ieren opstookte en wapende, al of niet den medeschuldige zien, hierover zijn zij het eens, dat de revolutionnaire beweging mis lukt is en dat dit opluchting geeft. De aanhangers van de Sinn Fein („wij zelf, wij alleen"), de in 1904 opgerichte Ier- sche vereeniging, welke Ierland onafhankelijk strijdi luchtschepen wil maken, die in samenwerking met in troebel water visschende Duitschers hebben gepoogd opstand te verwekken (er is sprake van een vrachtboot onder Nederlandsche vlag, welke met 20.000 geweren, eenige mi trailleurs en munitie aan boord voor de kust lag) zijn gemakkelijk overwonnen. Intusschen heeft de heer Asquith op een vraag van Sir Edward Carson verklaard, dat de voorstellen van de regeering tot uitbrei ding van de wet op den militairen dienst niet zullen gelden voor Ierland. LUCHTQEVECHTEN. lijkertijd met den aanval van onze ■achten ter zee viel een eskader marine- in den nacht van den 24en op den 25en de Oostelijke graafschappen van Engeland aan, zegt een officieel Duitsch be richt. De industrie-inrichtingen van CambridL ge en Norwich, de spoorwegemplacementen bij Lincoln, de batterijen bij Winterton, Is- wich, Norwich en Harwich, alsmede de vijan delijke voorpostschepen bij de Engelsche kust werden met succes gebombardeerd. Trots de hevige beschieting zijn alle luchtschepen on gedeerd teruggekeerd. Van Engelsche zijdie wordt bericht dat dë Zeppelins bij dien mond van de Theems hon derd bommen wierpen en in de Oostelijke graafschappen insgelijks honderd. De schade bepaalde zich tot een paard, dat gedood werd een vernielde hooiberg en tal van gesprongen ruiten. Over verdere luchtacties kwamen van ver schillende kanten berichten in. Zoo melden de Duitschers dat de vliegtuigen hunner marine- yfiegerafdeelingen in Vlaanderen op 25 April in dien ochtend de havenwerken, versterkingen en het vliegterrein van Duinkerken krachtig met bommen beworpen. Alle vliegtuigen keer den ongedeerd terug. De Franschen zeggen dat Dinsdagmorgen om drie uur een Fransch vliegtuig, met een kanon gewapend, hij Zeebrugge, op 4000 M. boven de zee, een Zeppelin heeft aange vallen en er 19 brandgranaten op heeft afge schoten. De Zeppelin «heen getroffen te zijn. Terzelfder tijd heeft een ander met een ka non voorzien Fransch vliegtuig verscheidene schoten gelost op Duitsche torpedobooten, dïe ook zijn getroffen. Een Fransch vlieger heef gisterochtend een Fokker geveld die bij Hoeville (ten noorden van Lunéville) binnen de Fransche linies is gevallen. De Duitsche vlieger, die gewond' was, is krijgsgevangene gemaakt. ZEEGEVECHTEN. Over het zeegevecht bij Lowestoft wordt van Duitsche zijde medegedeeld dat de vloot op dien 24en April bij het aanbreken van den dag met succes gewichtige punten van Great Yarmouth en Lowestoft beschoot en daarna 'n groep vijandelijke vliegers, kleine kruisers en torpedojagers onder vuur nam. Een kruiser werd in brand geschoten, een torpedojager en twee vijandelijke voorpostschepen in den frond geboord, een van deze laatste was de ngelsche treiler „King Stephen" die destijds weigerde de bemanning van de in zee geval len zeppelin L 19 op te nemen. De bemanning van het visschersvaartuig werd gevangen ge nomen. De andere vijandelijke schepen trok ken zich terug, de Duitschers leden geen ver liezen. Het Engelsche ministerie van oorlog zegt dat de schade te Yarmouth en Lowestoft aan gericht, hoewel de plaatsen met grof geschut beschoten werdén, betrekkelijk gering is. Te Lowestoft zijn een inrichting voor herstellen den, een drijvend badhuis, de pier en 40 woonhuizien zwaar beschadigd en ongeveer 200 woonhuizen licht. Twee mannen, een vrouw en een kind zijn gedood, drie menschen ernstig gewond, negen licht. Te Yarmouth is een groot gebouw ernstig beschadigd door brand, een andër gebouw licht door granaatvuur. Van andere Engelsche zijde wordt bericht, dat het eskader lichte kruisers en torpedoja gers dat aan 't gevecht deenam, behouden in de havens is teruggekeerd. Twee kruisers had den treffers doch op onbelangrijke plaatsen 'n jager had een granaat in de machinekamer. In het geheel waren er 25 dooden en gewon den. Een officieel Duitsch marinebericht spreekt nog van het in den grond boren op 25 April in Yt Zuidelijke deel van de Noordzee van den Engelschen onderzeeër E 22, er konden twee man gered en gevangen genomen worden. Een Duitsche onderezeeër trof op denzelfden dag een Engelsche kruiser van net Arethusa type met een torpedo. KORTE BERICHTEN. De melk te loonden kost bijne 30 ets. de liter. De Russen melden een afgeslagen Turkseh offensief in de richting van Ereing- han. Op het binnenplein van de Buigaarsche legatie te Athene is een bom ontploft zonder ernstige schade aan te richten. De ministers Asquith, Bonar, Law en Kitchener hadden gisteren een conferentie met de leiders der vakvereenigingen over de nieuwe werving. De hoofdredacteur van Meyers Conver sation Lexicon, de heer Julius Bommüller is te Leipzig overleden. De Enterde heeft opnieuw aan Orieken- land gevraagd de spoorwegen te mogen ge bruiken om Servische troepen naar Macedonië te zenden. Dadelijk na dit verzoek hield de Grieksche regeering ministerraad. De Turken hebben een Engelsch trans portschip dat op den Tigris in de richting van Koet el Amara voer, buitgemaakt De oud papier inzameling in Frankrijk heeft van 15 tot 21 April 1 millioen K. G. op gebracht. Er zijn weer Russische troepen in Mar seille aangekomen. Officieel wordt uit ltalii tegengespro ken dat de Oostenrijkers steunpunten op den Col di Lana bezet houden. De gemiddelde bevolking van Berlijn bedroeg het vorige jaar 1.878.247, tegen 2.029.852 in 1914 en 2.082.111 in 1913. De Britsche regeering maakt geen prac- tisch verschil meer tusschen volstrekte en voorwaardelijke contrabande, daar in de vij andelijke landén moeilijk onderscheid' ge maakt kan worden tusschen militaire en bur gerlijke bevolking, de laatste neemt ook voor een groot deel middellijk of onmiddellijk aan den oorlog deel. Bij een veiling ten bate van het Roode Kruis te Londen werd' een expresse lijk daar voor vervaardigde teekening van Raemaekers verkocht voor 1300. BINNENLAND. EERSTE KAMER. Er werd begonnen met dé beraadslaging over het wetsontwerp tot nadere voorziening betreffende het eedsvraagstuk. De heer Franssen (ar., Overijsel) ver klaarde, dat de voorgestelde regeling zijn ge weten niet bevredigde, zoodat hij er tegen zou stemmen. Hij meende, dat de overheid niet uit den weg moet gaan voor de bezwaren van hen, die Gods almacht niet erkennen. De heer Bosch van Oud-Amelisvaerd (r.k., Utrecht) bracht den minister dank voor de indiening van een tweede ontwerp, dat zich z. i. in veel gunstig onderscheidt van het vorige. Hij koesterde eenige vrees ten aanzien van de rechtszekerheid, maar hoopte, dat deze niet zal worden bewaarheid. De heer Van der Hoeven (c. h., Zuid-Holl.) kon zijn stem aan diriontwerp niet weigeren, al was hij bezorgd voor de gevolgen ervan. Hij wist evenwel geen betere oplossing, en het ontwerp is een verbetering van het vorige. De heer Van den Biesen (r. k., Noord-Bra bant) beschouwde het ontwerp als het graf voor den eed, en zeide, dat het voor zijn gods dienstig gevoel een krenkende achteruitzetting is, dat aan den eed1 van den geloovige en aan de verklaring van ongeloovige gelijke kracht zal worden toegekend. Hij was dus tegen het ontwerp. De heer Lucasse (a.r., Zeeland, zou ook niet zijn stem aan het wetsontwerp kunnen ge ven, dat z. i. veel verder gaat, dan het beken de arrest van den Hoogen Raad noodig maakt. De heer Verheijen (r. k., Noordbrabant) zou voor het ontwerp stemmen, zij het met ze- kerens chroom. Als men met deze regeling geen vrede neemt, zal een nonpossumus van welke regeering ook moeten volgen. De heer Van Vassenaer van Catwijck (cJh., Gelderland) achtte een andere oplossing dan het ontwerp geeft, niet mogelijk. De heer Reekers (r. k., Gelderland) ontwik kelde verschillende bedenkingen tegen het ontwerp. TWEEDE KAMER. De vergadering werd geleid door den heer Schaper. Na raaanleiding van wat er vóór het Paaschreces is voorgevallen met een door den heer Dumaer van Twist voorgestelde motie van orde, stelt dé heer Beumer (a. r., Kam pen) een motie voor, volgens welken een mo tie volgens het reglement van orde moest wor den behandeld, als zij is onderteekend of on dersteund door 5 leden. Deze motie zal op een nader te bepalen dag wordén behandeld. Nadat in de afdeelingen is onderzocht het wetsontwerp tot verleening van ouderdoms renten aan behoeftigen. De heer Limburg (v. d., Groningen) lichtte een amendement-Bos c. s. op art 1 toe, om de sluiting van de bedeelde te doen vervallen. Hij verklaarde daarbij het gevoeVte hebben, een open deur in te trappen. De heer Days (S. D. A. P., Zaandam) lichtte toe een amendement der osciaal-demo- craten om den leeftijd voor het pensioen van 70 jaar op 65 jaar te brengen. Een beroep op den oorlogstoestand aanvaardde hij niet. De heer Lasman (c. h., Goes) ichtte een amendement toe, dat tot strekking heeft dui delijk te doen uitkomen, dat alleen behoeftigen recht op de uitkeering hebben, en om aan den wet den naam van Staatsarmenzorgwet te ge ven. De heer Kooien (r. k., Grave) lichtte een amendement toe, dat wil hebben gesproken van Ouderdomsuitkeering. De heer Rutgers (a. r., Hilversum) lichtte een amendement toe, bedoelende, dat de be hoeftigheid van de gebenificeerden worde vooropgesteld. Het ontwerp tot invoering van den zomer tijd werd zonder stemming aangenomen. Bij de voortzetting xan de behandeling van de ouderdomswet lichtte de heer Snoeck Hen- kemenarts (c. h., Apeldoorn) een amendement toe om als eisch voor rentetoekenning niet te stellen het aannemelijk maken, dat men zon der geregelde uitkeering niet kan voorzien in het onderhoud van zich en/zijn gezin, doch in het noodzakelijk levensonderhoud. Spr. zou voor het amendement tot verlaging van den leeftijd tot 65 stemmen, als de regee ring geen zekerheid geeft van invoering van de invalidieteitswet, en was, evenals de heeren Van Idsinga (c. h., Bodegraven) en Aalberse (r. k., Almelo) tegen uitsluiting van bedeel den. KAMERVERKIEZING DISTRICT WEERT. Bij de gisteren in het district Weert gehou den stemming ter verkiezing van een lid' van de Tweede Kamer (vac. Jhr. De Stuers) zijn uitgebracht 4793 geldige stemmen, waarvan op mr. dr. Henri van Groenendaal, te Zwolle, 1245; op den heer J. Kellenaers, te Leiden, 719; op mr. W. Kolkman, burgemeester van Weert, 1850 en op den heer G. Peetere, bur gemeester van Bergen (Limb.) 979, zoodat er herstemming moet platas hebben tusschen de heeren Van Groenendaal en Kolkman. DE BROODOORLOG. Van welingelichte zijde vernemen wij, dat er onder dë bakkerspatroons het plan is geop perd, dat, wanneer een bakker noodgedwon gen personeel moet ontslaan en minister Posthuma daarom dezen bakker geen regee- ringsmeel meer verstrekt, alle bakkers zouden besluiten, om geen regeeringsbrood meer te bakken. Wij vernemen van andere, eveneens zeer be voegde zijde, evenwel dat, wanneer inderdaad een voorstel in dézen geest zou worden aan genomen, er heftig verzet tegen zal komen. Volgens onzen laatsten zegsman toch zou dit middel niets uitwerken en als werkelijk de drastische maatregel door den minister mocht worden uitgevoerd, dan is het eenige, wat den bakkers te doen staat sluiting hunner zaak. (Tel.) Gemengd nieuws. HUN EIGEN MEENING VOLGEN. Niettegenstaande de geestelijkheid in het district Bergen-op-Zoom er op aandringt dat alle roomsch-katholieke kiezers zich bij de Roomsch-Katholieke Kiesvereeniging aan sluiten zullen, klaagt de secretaris dier ver eeniging er over in een openbaar schrijven, dat vooral de beter ontwikkelde kiezers aan die roepstem niet algemeen gevolg geven. EEN WOESTELING. Een stoker uit Schiedam kreeg Dinsdag avond op het Haagscheveer te Rotterdam twist met een 19-jarig meisje, die hij verdacht van hem een bankbiljet van 25 te hebben gestolen, hetgeen evenwel niet gebleken is. Flij riep er politieagenten bij en toen deze gekomen waren, zou hij hen eens laten zien, wat hij deed. Voor men het verhinderen kon, had de stoker zijn zakmes te voorschijn ge haald en het meisje de rechterwang openge sneden. Dadelijk werd hij gegrepen, terwijl hij hevig bloedende ter verbinding naar het ziekenhuis werd gebracht. (N_ Rott. Ct.) DE ARMENRAAD VAN SCHIEDAM OPGEHEVEN. Naar aanleiding van het kon. besl. van 5 April 1. 1. tot opheffing van den Armenraad te Schiedam wegens voortdurende mobilisatie van den secretaris en moeilijkheid om een an dere secretaris te vinden, schrijft de heer J. F. L. Blankenberg in Tijdschrift voor Armen zorg, na er op gewezen te hebben, dat de Ar menraad te Schiedam samengesteld was uit vertegenwoordigers van 26 besturen Deze 26 besturen van instellingen van ar menzorg te Schiedam zijn wel twijfelmoedig gebleken, Waamog zoo ontzettend veel te her vormen valt, waar de gezinnen van behoefti gen en armen nog voor iedere gave van meer dan één bestuur aparten bezoeker moeten te woord staan en geregeld te hunn enhuize ont vangen, waar verzwijgen van onderstand, ontvangen van instelling A. instellingen B en C enz. wellicht tot ongemotiveerde hulp ver leiden, waar het vervormen der verspreide po gingen tot verbetering van het lot der Schie- damsche armen, tot één geheel, nog niet be reikt, en toch van het allerhoogste Belang is, daar geven de heeren en dames het, na nau- welijke een groot jaar „arbeiden", reeds op, gaan met de handen in dien schoot zitten, en noodzaken de Regeering hun „Raad" te slui ten 1 In het (eerste) jaarverslag, over 1913, zegt het bestuurreeds hier de algemeene op merking te plaats, dat, naar het bestuur voor komt, de Armenraad te Schiedam langza merhand wel een belangrijke plaats zal inne men op het terrein van de armenzorg." Enkele maanden daarna Laat dezelfde Raad zich moedwillig begraven. De vraag is hier geoorloofd, is hier wel met ernst beproefd des Raad's dpel te bereiken Hebben de leden den moed zoo snel opgegeven, óf is in Schie dam de Armenzorg volmaakt, óf ondervond men zooveel tegenwerking? 1 leeft Jan Salie het van Jan Couragie gewonnen? „Wie zal het duistere helder maken?" OPLICHTING VAN 22.000. Een groote bankinstelling te Amsterdam is de dupe geworden van een handige oplich ters-truc. De oplichting, waarvan bij de poli tie aangifte gedaan is, heeft zich als volgt toegedragen: Een Duitsche firma bestelde bij een be kenden eierenhan delaar in ons land drie wa gonladingen eieren, voor een waarde van 22 a 23 duizend gulden. Wanneer de eieren ver zonden waren, kon de eierenhandelaar bij de bank, waar de Duitsche firma een deposito De BUROEMEESTER van ALKMAAR, brengt ter kennis van belanghebbenden dat de eerstvolgende verwisseling van broodkaarten zal plaats hebben op Maandag 1 Mal a s. van O 1 en van 2 uur, In het perceel Ummerhoek 8 alhier; dat aan bakkers en meelhandelaren dien dag geen meel zal kunnen worden verstrekt. Alkmaar, 26 April 1916. De Burgemeester voornoemd, O. R1PPINO. had, het bedrag innen, op vertoon der vracht brieven. Op de een of andere wijze kwam iemand, die ook wel eens in eieren gehandeld had, te Rhenen wonende, er achter. Hij maakte ral- sche vrachtbrieven, maakte ook het post stempel van het station Veenendaal na, en ging met deze vrachtbrieven en met valsch onderteekende kwitanties naar de bankinstel ling. Deze betaalde daarop het bedrag uit, waarmee de oplichter verdween. Later vroeg de Duitsche firma, wanneer de ladingen eieren kwamen en toen bleek, dat deze in het geheel niet het stafion Veenen daal gepasseerd waren Toen bleek ook, dat er oplichting' in het spel was geweest, en werd de politie gewaarschuwd. De politie stelde dadelijk een uitgebreid onderzoek in, om den oplichter te arrestee ren. Tot dusver is de man nog niet aange houden. (Hbld.) PRINS HENDRIK-STICHTINO Het 41e jaarverslag van den directeur dor Prins Hendrik-stichtig te Egmond aan Zee loopende over 1915 en gistermiddag uitge- bracht in de algemeene vergadering van le den, geeft allereerst een klein overzicht van de wording en de ontwikkeling der Stichting en brengt dan een woord van dank aan allen, die medehielpen, de nationale inrichting tot bloei te brengen. Het verslag vertelt dan van vele giften van bekende en onbekende gevers. Het aantal verpleegden bedroeg op 31 De cember j. 1. 165. De winst- en verliesrekening over 1915 wijst als totaal der exploitatiekos ten een bedrag aan van ƒ31.596. Uit alles blijkt, dat 1915 ook voor de Prins Hendrik Stichting een nadeelig jaar is ge weest, waartoe de buitengewoon hooge prijzen van de eerste levensbehoeften niet weinig bij droegen. NOORDHOLLANDSCHE TRAMWEG MAATSCHAPPIJ. Aan het jaarverslag der Noord-Holland sche Tramweg Maatschappij en Tweede Noord-Hollandsche Maatschappij, uit te brengen in de op 28 April a. s. te houden jaarlijksche algemeene vergaderingen van aandeelhouders, ontleenen wij het volgende: Alhoewel de uitkomsten over het boekjaar 1915 zeer bevredigend' mogen worden ge noemd, acht de directie het niet geraden, divi dend uit te keeren. Op 14 Januari 1916 toch is het bedrijf zwaar getroffen door de over stroomingen, veroorzaakt door de doorbraken in de zeedijken van Waterland en den polder Katwoude, tengevolge waarvan de baanvak ken Buiksloot-Edam, ZundérdorpPurme- rend en Edam-Volendam moesten worden ver laten. Zoowel het tijdstip, waarop h'et verkeer wederom geheel hersteld zal wezen, als de toestand waarin dé baan bij het droog worden zal verkeeren, liggen nog vrijwel in het duis ter. Op grond hiervan wordt voorgesteld het ge- heele beschikbare saldo na aftrek der gewone afschrijvingen, tegoed te schrijven aan het Reservefonds. DE „EMMABLOEM". Even vóór H. M. dë Koningin met Prinses Juliana gistermiddag uitreed, tot het maken van een auto-rit, ontbood ze de jonge damp, dié bij het Huis ten Bosch belast was met den verkoop van dë „Emmabloem", ten einde van Hare hooge belangstelling te doen blijken. Eerst moest Prinses Juliana bloemen kie zen. Deze rammelde in haar taschje, deed parmantig drie gulden in het buschje en hup pelde vroolijk weg naar den gereedsaanden auto, waarna H. M. met eenige vriendelijke woorden een bloempje nam, het busje eveneens verrijkte en van de jonge dame afscheid nam. UIT BERGEN. Voor het acte-examen L. O. slaagden gis teren te Haarlem de dames W. van Benne- kom, J. C. Catijn, P. A. van Haften, J. J. E. Margot, H. A. M. Mutb, en M. A. Renkel, allen van hier. UIT HOORN. Op de gisteren alhier gehouden voorjaare veemarkt werden aangevoerd 1509 runderen, waarvan de prijzen waren als volgt: Melkkoeien 290 h 450; geldekoeien 280 h 400; vare-koeien 280 400; Vette koeien 300 a 450; pinken 120 h f 160; stieten 180 A 300. Handel vlug. UIT HEILOO. In de heden gehouden vergadering van de ingelanden van den Oosterzijpolder alhier, zijn herkozen met algemeene stemmen de heeren Pieter Frans Jz., als dijkgraaf, en W. J. Hoogland, als hooflingeland. UIT NOORD-SCHARWOUDE. Naar ons wordt medegedeeld, heeft bij een der bakkers alhier de politie beslag gelegd op een partij pas gebakken wittebrood, die bestemd was voor een feestelijke gelegenheid. ALRMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1