Huidziekten. TelegrammcH van lieden. STADSNIEUWS. 3. 4. 6. 7. KORTE BERICHTEN. De afwezigheid gisteren en. heden van den voorzitter der Tweede Kamer, den heer Goeman Borgesius, vindt haar grond in ge heel particuliere redenen. De Haagsche Tramweg-Maatschappij vervoerde gedurende de beide Paaschdagen over haar geheele net (op de electrisciie lij nen en op de stoomtram lijn' Den Haag- Delf) te zamen ongeveer 310,000 personen Te Nizza is de vorige week een exposi tie gehouden van 100 Raemaekers-teekenin- gen. Maurice Materlinck heeft haar met een redevoering geopend. Op de Kralingsche Oostkade te Rotter dam is de 5-jarige M. T., uit Capelle a. d. IJsel, overreden door een automobiel, be stuurd door den chauffeur C K. Het meisje kreeg een der wielen over het hoofd en bleef op de plaats dood. HET VOLKSCONCERT. In ons nummer van gisteren stond mej. Van der Hoogt, die morgenavond bij het Volksconcert zal medewerken, verkeerdelijk als sopraan-zangeres vermeld. Zij is alt- zangeres. GESCHUTGEDONDER. Een vriendelijk lezer te Bergen aan Zee melat ons, dat uij, die vast slaapt, Dinsdag morgen half vijf gewekt werd door een zoo hevig kanonvuur, dat alle ramen en deuren van het gebouw trilden en dreunden. Hij stond op en trachtte met behulp van een kij ker wat te zien van een hoog duin af, waar hij reeds een andere ingezetene trof, die even eens wakker geworden was. Men kon echter niets ontdekken, hoorde alleen dat de ka- nonnade, welke kwart na vijf ophield, uit het noord-wésten kwam. De opgegeven tijd en de richting klopt Gisternacht werd weder hevig schieten precies met de gegevens omtrent het gevecht, aan de Belgische grens gehoord. dat aan de Oostkust van Engeland heeft De Landweerlichting 1916 b, dat is de piaats gehad. militie-lichting 1907, zal bijzondere om standigheden buitengesloten omstreeks 20 Augustus e.k. met onbepaald klein verlof huiswaarts worden gezonden. (Avp.) De 12-jarige A. H. te Rotterdam heeft in een sloot aan den 's-G raven weg aldaar een granaat gevonden. Volgens deskundigen aan wie het projectiel ter onderzoek werd af gegeven, is het een granaat van Belgischen oorsprong, afgeschoten maar niet ontploft. Het wetsontwerp tot invoering van den zomertijd, gistermorgen in de Tweede Ka mer aangenomen, kwam gistermiddag bij de Eerste Kamer in. Er wordt gewerkt! In het huis van bewaring te 's-Graven- hage zijn ingesloten drie Duitsche officieren (twee marine-officieren en een officier-vlie ger), geïnterneerd op het fort Wiericker- schans. Zij zullen voor den krijgsraad te 's-Gravenhage terecht staan, beschuldigd van insubordinatie. Een te IJmuiden binnengekomen stoom trawler rapporteert, dat de stoomtrawler „Gerbrig YM 101" naar een Duitsche haven is opgebracht. Loyds seint, dat de Nederlandsche sleepboot „Noordzee" is gezonken. Op 67-jarigen leeftijd is te Groningen overleden Jhr. Mr. Rhijnvis Feith, oud-lid van Gedep. Staten, van dien Gemeenetraad en van de Kamer van. Koophandel. Na het bezoek van den Minister van Oorlog aan Gravestein wordt er een groote verandering aangebracht wat betreft ae ligu ging der gestrafte militairen. Nu de kwestie van al of niet openbaar- heid van waterschapsvergad'eringen.in West- Friesland zeer actueel is, verdient het wel vermelding, dat het bestuur van den Polder Venhuizen met Hem bij algemeene stemmen besloten heeft, voortaan in 't openbaar te ver gaderen. De Prins der Nederlanden, bescherm heer van de vereeniging „De Nederlandsche Padvinders", zal de algemeene vergadering dier vereeniging op 29 dezer te Utrecht bij wonen. tiet Algemeen Steuncomité heeft tot he den m totaal ontvangen 1.306.027. ie Benuekom üoen zich onder de daar gekantonneerde militairen eenige gevallen van roodvonk voor; éen patient is overleden. Gistermorgen half twaalf werd de 32- jarige schoenfabrikant L. van Vegghe, uit Aranem, bij de steenfabriek onder Schayk eenige meters van zijn motorfiets dood op den weg gevonden. Gistermorgen is ui't het water onder het Westelijk viaduct te Amsterdam het lijk van een ongeveer 40-jarige vrouw opgehaald. De grenswacht te Losser heeft Dinsdag nacht op een troep smokkelaars, die op aan roepen niet bleven staan, geschoten. Een hunner werd in den pols getroffen. Op .een groot werk 5ij Haarlem, waar bij veel hout was gebruikt, werd dit na af loop der werkzaamheden verkocht. De aam nemer had het buitenkansje, dat het hout, na een jaar gebruik, drie maal zooveel opbracht als de inkoop had bedragen. In de week van 19 tot en met 25 April zijn ter kennis gekomen van den Centralen Gezondheidsraad de volgende gevallen van meningitis'. 2 te Haskerland, 1 te Assen, 1 te Smilde, 1 te 's-Gravenhage, 1 te Schiedam en 1 të Lichtenvoorde. Eindverslag is uitgebracht nopens het wetsvoorstel van den heer Bos c. s. tot hef fing eener buitengewone belasting tot dek king van oorlogsuitgaven. Volgens de H. Ct. heeft de verkoop van de Emmabloem te 's-Gravenhage en te Sche- veningen een som van ongeveer 7000 opge bracht. 39ste VERANTWOORDINO VAN INGEKOMEN GELDEN VOOR DEN WATERSNOOD. Opbrengst van eene verloting van dames- handwerken te Groot-Schermer 94 85. Met het verantwoorde bedrag ad 16523,19, in totaal 16618,04. GESLAAGD. Te 's-Gravenhage is gisteren yoor het ma chinisten-examen, voorloopig diploma, ge slaagd onze stadgenoot, de heer H C. Heijen. leerling van den heer Keunder. Onder de geslaagden voor het actc- examen L. O. stond gisteren vermeld mei. O T. Visser, van hier. Dit moet zijn mej. E. T. Visser. STEDELIJK MUZIEKKORPS. Uitvoering op ZONDAG 30 APRIL, van 2% tot 4% uur, In den Hout. Programma. 1. The New-York Hippodrome, marsch Sousa. 2. Volksliederen: a. Wien Neêrlandsch bloed Wilms, b. Wilhelmus (oude toonzet ting) Mamix van St. Allegonde. Ouverture „Prinses Juliana" H. A. Maas. Estudiantina, Concert-Wals Waldteufel Fan.taisie de l'opera „Don Carlos" Verdi. P E u z c. Maxim Marsch Léhar. Ouverture-romantique Kéler Bela. 8. Goede bekenden, potpourri Kersten. 9 Finale (30 April 1909-marsch) DE WEDRENNEN. Voor de 7ondag te houden wedrennen zijn voor het eerste nummer ingeschreven 16 paarden en voor het tweede 18 paarden. „Hoe het echter mogelijk is, dat men O] een afstand van toch m. i. minstens 300 K en terwijl de wind Z.-O. dus vlak tégen was, het gedonder van het geschut zóó kan hoo- ren, begrijp ik niet", schrijft de inzender. Toevallig vernamen we dat ook een inwo ner van Heiloo, evenals zijn huisgenooten, op denzelfden tijd door het gedreun werd ge wekt, waardoor de ramen en deuren zoo zeer werden bewogen, dat men in de slaapkamer den indruk kreeg, alsof beneden personen be zig waren deuren en vensters te openen. 4% pCt. HYPOTHECAIRE OBLIGATIE- LEENING TEN LASTE VAN DE COÖPERATIEVE ZUIVELFABRIEK „DE PRINSES" TE URSEM, GROOT 60.000,—. Op bovengenoemde leening werd bij de Noorder Bank alhier, waar de gelegenheid tot inschrijving was opengesteld, ingeschre ven voor een bedrag van 56ÓOO, zoodat nog slechts enkele obligatiën van 500 en 100 kunnen worden afgegeven. VEREENIGING VOOR VOLKS- HU1SVES11NG. In café „Central" had gisteravond de jaar vergadering plaats van oovengenoemde ver eeniging. Na opening door den voorzitter, den heer Dr. Noorduiju, werden de notulen door den secretaris-penningmeester, den heer P. A. de Lange, gelezen en onveranderd goedgekeurd Uaarna werd het jaarverslag uitgebracht, dat constateerde, dat de taak der vereeniging belangrijk moet worden uitgebreid wil zi, aan haai doel beantwoorden? Er is nooit méér gebrek aan woningen geweest en er is nooit minder gebouwd als juist wel in dezen tijd. De vereeniging kon niets dan voorberei dend werk doen om in den woningnood te voorzien; 80 woningen zijn verhuurd, terwijl de gedachte is„dat 200 woningen eerst eeni ge verademing zullen brengen in den nood Het verslag vermeldde de notulen der be stuursvergaderingen, waaruit bleek, dat er hard gewerkt is geworden. Wapneer'echter noch 't Rijk noch de Ge meente helpen, zullen de huren verhoogd moeten worden of er zal niet gebouwd kun nen worden. De huizen zijn alle goed ver huurd, er wordt prompt betaald en, in het oog houdende de buitengewone omstandig heden. kan over de huurders niet anders dan met lof gesproken worden. Het wachten is thans op de Rijkssubsidie en de uitschrijving van een algemeene prijs vraag voor het Karenhuis Door het accep teeren van de huurbons werd 230 schade geleden. Het verslag eindigde met den op roep aan alle leden en aandeelhouders om gezamenlijk te blijven werken en overleggen om in den woningnood te voorzien. De voorzitter dankte den secretaris-pen ningmeester voor zijn verslag. Bij de behandeling van de balans, winst en verliesrekening over 1915, deelde de se cretaris-penningmeester méde, dat volgens de statuten de bescheiden en stukken waren na gezien door een commissie, bestaande uit iwee leden van het bestuur en twee commis sarissen. In het rapport zegt de commissie, dat alles in orde gevonden werd. Zij kon er zich mede'vereenigen, dat 1450 gestort werd in het fonds voor onderhoud en her stel. Zij wenschte ook 900 af te schrijven op gebouwen, waardoor J 180.42 Yi over blijft. Dan kon er 2 pet. dividend ad 112.40 uitgekeerd worden en de rest in het reserve fonds. De commissie had ook overwogen te adviseereu de 180.4214 geheel als dividend uit te keeren. Er is een bruto-winst gemaakt van 2530.42 'A 1 Iet voorstel van het bestuur luidde 2 pet. dividend te geven, waardoor er nog 67.0214 in het reservefonds komt. De com missie wilde echter meer dividend en minder in het fonds. De heer P J. C. van Toornenburgh zette als commissielid uiteen, dat men meende niet zooveel mogelijk dividend te moeten uitkee- ren. Spr. zag daar, met het qog op hetgeen de statuten zeggen, een principieele kwestie in, die hij wenschte uitgemaakt. Spr. kon zich ten slotte wel vereenigen met het voorstel om 2 pet. uit te keeren, maar wenschte het rincipe toch onder het oog gezien te nfonneerd wanneer voor het eerst de rente betaald moest worden. Men had spr. niet in Kunnen lianen, lot nu plotseling bovenom schreven bnel van den Minister kwam. De vereeniging zal nu ook de 4 pet. rente van de reme moeten bptalen, dat is een bedrag an J 46.55. Het voorstel was de daartoe benoodigde som af te trekken van ue J 07.0234, die voor het reservefonds bestemd waren, en de rest dan nog in het fonds te storten. Daartoe werd besloten. Het aftredende bestuurslid, de heer Dr. Noorduijn, werd herbenoemd en dankte voor het vertrouwen daarmede in netn gesteld. De heer Oudt informeerde of het waar was, dat een architect, die voor de vereeni ging werkte, eerst ruggespraak gehouden had met een aannemer, waardoor de laatste een voorsprong kon krijgen. Een discussie ontspon zich, waarbij de voorzitter met nadruk kon verklaren, dat de architect alleen de bedoeling had gehad om de meening van een deskundige nog over te leggen inzake den aanbestedingsprijs. Dat deed hij om aan te toonen, dat de som, waar van gesproken werd, wel voldoende zou zijn. als violist heel wat hooger plaatst. Ook het Albumbblad van Fiedler gaf hij met innige voordracht weer in de „Caprice de Paganini kon hij nog eens toonen dat hij voor geen moeilijkheden vervaard is, niet alleen maar ook in staat ze uit te voeren. De solisten werden door mej. Blom als al tijd op waardige wijze op het klavier bege leid. A. K. (Ongecorrigeerd). DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 27 April. Officieel. Weste lijk front. Ten Z. O. van IJperen openden wij een krachtig vuur op de Engelsche stel lingen. De goede uitwerking kon door pa trouilles worden geconstateerd. Ten Z. van St. Eloi deed ons vuur een sterken, vijande lijken handgranatenaanval mislukken. In de sectoren van Givenchy-Gohelle en Neu-1 ville-St. Faas deden wij met goed gevolg verschillende mijnen springen en ontrukten .dien vijand bij Givenchy een stuk zijner loopgraven en sloegen tegenaanvallen der Engelschen ten W. van de Somme bleven vruchteloos. In het Maasgebied is het, be- vuu gwj/ivnwi J I vruuueiuuo. UI UCl io «V.I., O - Van een vorsprong kan echter niet gesproken haive heftkre artillerie-gevechten, alleen links verzachtende en heeiende werking op Ju:: „MAMknrn I i I O O nrrorl o rif» hllin I )P 3 I II UPl F PPT1 de Haas en Grietje Narold. Pe trus van uer fon, weuuwnaar Van Barbara Schraverus, en Uieuwkt fopma, weduwe van Wilhelm Chnsuaan F mierik Sunren. GEBOREN: 27 April. Anthonms Johannes, z. van Ni- coiaas van de Kamer en Cornelia Emerentia Maria van den Burg. INGEZONDEN MEDEDEEUNGEN. De behandeiing van huidziekten als ec zeem', gordelroos, dauwworm, neteiroos, winterhanden en -voeten, en verschillende andere jeukende huidaandoeningen, vordert m het algemeen veel geduld en volharding. Vóór alles dient men zorg te dragen voor een goeden, stoelgang en licht verteerbaar, gezond voedsel te gebruiken. Voorts zorg te dragen, dat men zooveel mogelijk irissche lucht, rust en slaap geniet. De prikkeling, ontsteking en jeuking, die het gevolg zijn van een huidaandoening, worden spoedig verdreven door de aanwen ding van Foster's Zalf, die een opmerkelijk de heb- worden omdat bij een openbare inschrijving natuurlijk geen voorsprong gegeven kan worden. Allen zijn gelijk en allen kunnen ge lijkelijk oordeelen, Het bestuur stond geheel buiten de kwestie en heeft er zelfs niet over gesproken. De heer Oudt bracht nog ter sprake het feit dat vijf personen die graag de vereeni ging in een of anderen vorm willen steunen, geen lid kunnen worden en ook geen aandee- len kunnen krijgen. De aandeelen zijn niet te splitsen. De heer Cloeck vond het ook een. bezwaar, dat de aandeelen niet gesplitst kunnen wor den. Spr. vond er ook een onrecht in, dat éen aandeel van 100, drie stemmen heeft en den aandeelen van J 10 tien. Het zou billij- xer zijn ais een aandeel van 100 ook tien stemmen kon uitbrengen. Bovendien moest een aandeel van 100 verdeeld kunnen wor den en verkocht in tien aandeelen. Doordat zulks nu niet mag, kan men de vijf personen, die belangstellen in de vereeniging, niet toe laten. Het kwam spr. voor, dat de statuten in dit opzicht gewijzigd moeten worden. De heer Cohen Stuart gaf als zijn meening dat de maker der statuten heeft willen voor komen, dat de erfgenamen van iemand met een aandeel van J 100, die dat aandeel ge splitst zouden erven, een gewoon aandeel- houdertje van 10 konden overstemmen. Bovendien zouden menschen met geld nu spoediger één groot aandeel nemen( en daar mede toch niet de kleineren overstemmen) waar ze anders met een paar kleine zouden volstaan. Na uitvoerige bespreking werd ten slotte besproken eenige minder belangstellende aandeelhouders van 10, die hun aandeelen wel willen afstaan, op te zoeken en deze aan deelen dan te verkoopen aan de vijf door de heeren Cloeck en Oudt bedoelde personen. De heer Leguit bracht weer ter tafel de vraag aan wie de huizen zullen toebehooren over 50 jaar, als de vereeniging aan al haar verplichtingen heeft voldaan en kapitaal en rente betaald heef. Behooren ze dan aan de •vereeniging of aan de gemeente? Spr. wensdh te deze westie nu geheel uitgemaakt zien. Vol gens hem was het logisch dat de vereeniging dan eigenares was. De heer Cloeck ontkende dat. Als alles be taald is dan zullen de huizen overgaan in handen van de gemeente. Spr. was daarvan overtuigd. Na discussie deelde de voorzitter mede, dat de zaak door de Commissie van Bijstand in Den Haag besproken wordt en dat zij stellig In principe uitgemaakt zal worden. Daarna werd de vergadering gesloten. (Ongecorrigeerd) KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. NIEUW LEVEN EN ORPHEUS. Op aen concertavonü van hei gemengu kooi „Nieuw Leven" met mannenkoor „ur- pheus werd er onder leiding van oen neer Lindeooom o. in. ook gezongen van i>wee- uncK t-n Diepenbrock, iwee componisten, waarvan de naam van eerstgenoemde nooit, die van D. bijna nooit op de programma's van Aikmaarsche zangvereenigingen voor komt. De neer L. had zijn aandacht geschon ken aan^ S.'s 122sten psalm en het mag ge zegd worden dat deze proeve volkomen ge slaagd is, hij kan gerust nu en dan een greep in 's meesters koorwerken doen en in studie uemen. Van Diepenbrock werd een 15de eeuwsch bruiloftslied gegeven, dat wel niet dikwijls zal worden uitgevoerd, want de componist heeft de sopranen er niet in ge spaard, en als men voor die partij geen goede krachten heeft, is 't maar beter er niet aan te beginnen. Dat, volgens de uitvoering er van de studie niet tevergeefs is geweest, pleit voor de dames (sopranen). Het dameskoor kwam uit met het mooie „Johannes en Jezuken" en met een geestig, den aardigen tekst van Lovendaal illustree rend werkje „Wat het beduidt", - beide van Zweers, en met mooien klank vertolkt, en het mannenkoor was uitmuntend in „de liefste plek" van Löser, en „Verbeidend" van Geor ge Rijken. Ten slotte zong men gezamenlijk nog „Wiegelied" van A. van der Boer Jr. en .Avondlied" van Vrankén. „Wiegelied" bizonder mooi. De uitvoering van al de gemengde koren is zeer te prijzen en niet minder dan van het dames- en mannenkoor afzonderlijk. Mej. Irma Maschmeijer, sopraan te Ber gen had niet slechts Fransche en een Duitsch lied, maar ook Hollandsche liederen gekozen Sam. de Lange, Cath, van Rennes, Bernard Zweers warvan op een aanhoudend ver langen van het talrijk ^publiek Lied van Z her haald moest worden. De zangeres was vooral jmnc Conform het bestuursvoorstel werd na dis cussie besloten 2 pet. dividend uit te keeren De rekening van den secretaris-penning meester sloot met een totaal bedrag van 161.860.27. De bezittingen hadden een waarde van 156.972.76 en de schulden be droegen 154.685.78(4. Op een batig slot kan dus gewezen worden van 2.286.971^. De secretaris-penningmeester deelde nog mede, dat van aen Minister van. Financiën een schrijven was ingekomen, waarin er op werd gewezen, dat hei geheele voorschot aan de gemeente Alkmaar ad 75.000 reeds uit- goed in die liederen, waarin coloratuur voor- gekeerd was in zeven termijnen. In verband komt, zooals in de „Vilanella van Dell Ac hiermede was de gemiddelde uitbetalingsdag, waarop voor de eerste maal de rente van het voorschot zou moeten worden betaald, be paald op 2 November 1915. De vereeniging was vanaf dien datum in gebreke gebleven de rente te voldoen. Het Rijk vraagt van de rente over die maanden weer 4 pot. rente, zoodat op den 29sten April in het geheel zal moeten betaald worden 3537.8OV2. De secretaris-penningmeester zeide, dat de rente reeds lang klaar had gelegen. Heel veel malen had spr. op het gemeentehuis ge- van de rivier tot infanterie-actie gekomen. Fransche afdeelingen, gewapend met hand granaten, die tot den aanval wilden over-1 gaan, werden teruggeslagen. Duitsche patrouilleondernemingen ten N. O. van Armantières en tusschen Vailly en I Craonne hadden succes, n een luchtgevecht ia de nabijheid van Sanchez evenals ten Z. van Tahure werd een vijandelijk vliegtuig en ten Z. van Palloy een derde vijandelijk vliegtuig omlaag geschoten. De spoorweg in hetNoblette-dal ten Z. van Suippes werd door een Duitsch vliegtuigesader met bom men bestookt. Hedennacht kwamen lucht-1 schipaanvallen'op de spoorwegwerken van Margote aan de Engelsche oostkust tot uit voering. Oostelijk oorlogstooneel. Toestand onveran derd. Een van onze luchtschepen wierp bommen op fabrieken en de haven en spoor wegwerken van Dunaiminde. Balkan geen nieuws. DRIE SCHEPEN OP EEN MIJN GELOOPEN. DEN HAAG, 27 April. (Officieel). Het departement van marine deelt mede, dat de Nederlandsche schepen „Noordzee", „Dubhe" en „Maashaven'' op den 26sten April voorin, ten ongeveer li uur vermoe delijk zijn gestooten op mijnen omstreeks 3 zeemijlen magn. Noord van de Noord- Galioper-boei, dat is dient in de nabijlieiü van de plaats waarop 12 April de „Colum bia" en op 20 April de „Lodewijk van Nassau", beiden van den Kon. West-Indi- schen MaMildienst, op mijnen zijn gestoo-1 ten, n.l. ongeveer 3 a 3(4 zeemijl N.N.W. magn. van dezelfde boei. De sleepbooten „Noordzee' en „Oostzee" van de firma L. Smit en Co. te Rotterdam sleepten het stoomschip „Maashaven'' van Duinkerken naar Rotterdam. Op 2 mijlen afstands voor hen uit stoomde 't stoomschip „Dub he" van de firma van Nievelt Goudriaan te aangedane huid heeft. De Zalf heeft een anti- septiscne werking, droogt niet te spoedig op, en laat zich niet te gemakkelijk wegvegen. Tal van hardnekkige gevallen werden er door genezen en blijvend genezen. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Alkmaar verkrijgbaar bij Nierop Slot- houber, Langestraat 83. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel 1.75 per doos. AMST EK DAM SCI IE BEUKb. Opgave van het LANDBOUWCRF.DIET N( >ORDl lOLLANDSCH Voordain C 11. Alkmaar. Koers van Staatsleenlngen 26 Apr. 27 Apr NEDERLAND. pCt N. W. S. van 500/1000 5 N. W. S. van 500/1000 dito 31 3 21 5 5 41 '4 4 4 4 4 qua. Haar orgaan, een hooge zuivere sopraan leent zich daar uitstekend voor. Haar zang werd zeer gewaardeerd, zij had een schat van bloemen in ontvangst te nemen. De heer Leon Riiledsheim, meermalen als solo-violist bij N. L. en O. opgetreden, maakte bizonder veel indruk door de wijze waarop hij de „Ciaconna" van Bach speelde. Tot nog toe hadden wij grootendeels virtuozenstukken van hem gehoord die hij schitterend weergaf maar nu heeft hij getoond ook nog iets an dere te kunnen en wel op eene wijze die hem Rotterdam, dat vermoedelijk op een mijn stootte en begon te zinken. De „Noordzee" gooide den sleeptros los om hulp te bie den en zag achter de „Maashaven" om- stoomende, ook dit schip getroffen door een1 ontploffing in het voorschip. Kort daarna werd de „Noordzee" zeif getroffen, waarna ze in weinige minuten zonk, de bemanning met uitzondering van den 2en machinist J. Warbout, en den stoker H. Schippers, welke beiden verdronken, kon zich redden in een sloep en werd door de „Oostzee" in den afgeloopen nacht aan den Hoek van Holland aangebracht. De „Dubhe" en de „Maashaven" bleven drijr ven en kregen assistentie van Engelsche vaartuigen. Ook werd nog hulp verleend door het Nederlandsche stoomschip „Ve nus", dat zich in de nabijheid bevond. Pe riscopen van onderzeebooten of bellenba- uen van torpedo's zijn niet gezien. Mr. TROELSTRA. DEN HAAG, 27 April. Wij vernemen, dat het Tweede Kamer-lid, de heer Troelr stra, in het begin van de volgende week te 's-Gravenhage zal terugkeeren. KERKELIJK HOOGLEERAAR. DEN HAAG, 27 April. Door de Alge meene Synode der Ned. Hérv. Kerk is be noemd tot Kerkelijk Hoogleeraar in de Godgeleerdheid bij de Rijks Universiteit te Utrecht, vacature-Dr. Cannegieter, dr. J. R. Slotemaker de Bruine, predikant te Utrecht, en zulks met het lot tegen dr. A. H. den Hartog. predikant te Haarlem. HET EEDSONTWERP. DEN HAAG, 27 April. De Eerste Ka mer heeft het Eedsontwerp aangenomen met 33 tegen 10 stemmen. ERNSTIGE BRAND. VEENDAM, 27 April. In Muntendam bij Veendam staan 3 huizen in lichte laaie. Een daarvan wordt door 4 gezinnen be- woona, 2 huizen waren verzekerd, een was met verzekerd. MISHANDELING. AMSTERDAM, 27 April. Hedenmorgen zou een 13-jarig meisje worden begraven, volgens geneeskundige verklaring gestor ven aan hersenvliesontsteking. Gisteravond kwam een familielid zijn vermoeden aan de politie mededeeitp, dat het kind tengevolge van mishandeling door de süelmoeder was gestorven. Ofschoon elke verdere aanwij zing ontbreekt, is het lijk tot nader onder zoek naar het schouwlokaal van het Wil- helminagasthuis overgebracht. EEN LID VAN DEN RIJKSDAG IN AMSTERDAM. AMSTERDAM, 27 April. Naar wij ver nemen is gisteravond het Duitsche Rijks daglid Karei Legien, een der bekendste leiders van de Duitsche vakbeweging, hier ter stede aangekomen. DR. A. KUYPER. BOEDAPEST, 27 April. Den Neder- landscheni oud-minister-president, dr. Kuy- per, die om zijn beide, bij de hospitaal- dienst verbonden dochters te bezoeken, hier vertoeft, is met zijn familie door den minister-president, graaf Tisza, een lunch aangeboden. BURGELIJKE STAND. GETROUWD: 27 April. Klaas Baltus en Alberdina Hen derika Schuur. Pieter Johannes Obllg. Oblig. Oblig. dito dito dito dito Ned. fnd. I 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrlje Kronenr. Jan.-Jull RUSLAND. Obl. fra. 2500-5000 Iwangorod Dombr. OR. 625 Nicolai Spw. 6 100 Oeconsol OR. 625 Rothschild (consols) OR. 625 Hoep en Co. 1889-90 OR. 625 6e missie, 1894. OER. 625 TURKIJE. Bagdad Spw. Ie serie 1904 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 Provincials en Gemeentel Leeningen. Amsterdam 1915. Rotterdam 1915 Bank- en Credlet-instellfngen. Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Industrieels Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda C. v. v. A. Am. Car. ft Foundry Co. C v. A. Amer. Hide 81 Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mljnbouw-Ondernemingen. Ketahoen gew. A. id. Pfe'- Redjang—Lebong BUITENLAND Oreat Cobar Pittsburg Coal Cultuurondern. Handelsver. en Handelsvennootsch. Cult. Mij. der Vorstenlanden A id id. id. Windstaand Handelsv. Amsterdam Aand 1007/, 98% 83 711/4 611/, 1001/ui A A. A A 441/i 72Vu 68 5S»/l« 56 56'/is 597'g 587/w 51 S6 102s/„ 1021/8 179»/* 232 159G 1641/, 58 V, 431/, 75 V, 81/4 197/g 108 6i/s 23 V» 197 195 298 lOll/, 981»/!, 83ife 71 611/4 100 441/4 727/18 631/s 567/19 571 ti 581/4 Petroleum-Maatschappijen. Oordtsche Petr. Ind. Aand. Qec. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. Sum. Palembang Petr. Mij. New. Schibaioff Petr. Cy. Crt. gew. A. 341.n id. id. Crt. pref. A. 841/, Orion Petrel Mlj. A. 5758 Rubber-Maatschappijen. Amst Rubb. Clt. Mlj. Aand. 1821/4 '83 Scheepvaart-Maatschappijen. Ned. Amerik. Stmv. Mij. Aand. 1° 300 Ned Scheepv. Unie Aand. 1527/, 153 BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. Afgest. A. 19'/, 19i Int. Merc. Marine Afgest. Pref. A. 701/4 70 Int. Merc. Marine Cy Dep Cert. v. Oblig. 4 84»/* 85 Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand 2851/, 249 A'dam Langkat gew. Aand. 208 Id. id. 'Pref. 249 Deli-Maatschapplj Aand. 483 490 Deli Batavia Aand. 403 405 Medan tabak Aand. 156»/4 153 Rotterdam Deli Aand. 195 195 Senembah Tabak-Mlj. Aand. 471 V» BUITENLAND. United Lankat Plant. C. V. A. 395 Spoorwegen. Deli Spoorweg Mij. Oblig. 6 0/Vb Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. 5 102»/b 102'/g Mlj. t. Expl. v. Staatssp; Obl. 5 102»/s 102»/* Mij. t. Expl. v Staatssp. Obl. 4£ 971'/i« BUITENLAND. AMERIKA. Atchis. Top K S. Fé C. v. g. A. 96' Baltimoie Ohio Cettif. v. A. Si's Denv. (k K. Grande Spw. C. v. A. 0 10»/, Erie Sow. Mi). Gewone Aand. 311/, 31 Kans Cyti South. Railw. Cy g. A, 23»/* 23 Missouri Kans. Tex. C. v. A 4'* 4Jk N.-Vork Out. Western 25% 26 Norf. West. Ceil. gew. Aand. 1USV* Southern Pac. Comp. A. 901/, ('01 s South Rlw. Vot. Tr. Gew. A. 171/,. 17% Union Pac. Kailr. Cy. C. g. A.- 125 125% Premieleeningen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100.3 100B/ie Gemeente Crediet 3 92V* BELOIE. Antwerpen 188. 39 As PROLONGATIE 4 pCt. MededeelingènEr bestond heden ter beur ze eenige belangstelling voor Scheepvaart- aandeeien, die vast gestemd waren Neder- andsch-Amerikaansche Stoomvaart 365 pet Nederlandsche Staatsfondsen vast Russische Staa sfondsen onveranderd Oliewaarden vast Rubbers lusteloos. Tabakken voor de hoofdsoorten in vaste stemmingde omzet was van weinig beteekenis Marine-waarden ■•en frartie laeer In de Amerikaansche afdee- ling ging weinig om, het slot was lusleloos 102si* 102% 179% 164i/, 561/, 43% 74 108 231/, 298 133 1831/, 599» 4 225 i/a 185 549 2257/,

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2