DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 100 Honderd en aohttiende jaargang. 191« Abonnementsprlis per 3 maanden f 1—, fr. p. post f 1.25. YRIJDAG ct p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij Y.h. HERffls. COSTER 4 ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. 28 APRIL NEDERLAND. ALKMAAR, 28 April. De lange legerbericaten melden van geen der oorlogsterreinen iets belangrijks. Havas verklaart, dat er alle reden is om aan te ne men, dat de Duitsche operatie, waaraan bij gebreke van een anderen naam, die van 6lag bij Verdun zal worden gegeven, geëindigd is „Het echec van 'svijands plan kan als vol komen en definitief worden beschouwd. De eenige zorg van onzen tegenstander is nog om het gewicht er van te verbergen voor de oogen van het Duitsche volk en voor de we reld, door nog eenige hekatomben op te rich ten." Wij laten deze opvatting geheel voor reke ning van het Fransche nieuwsbureau. Het is mogelijk, dat de strijd tot staan is gekomen, maar waarschijnlijk is dit niet en zoolang niet met stelligheid het einde valt te consta- teeren, zijn zulke Havas-beschouwingen min stens Voorbarig. Naar van Duitsche zijde verluidt, moet het gelukt zijn inzake het Duitsch-Amerikaan- sche geschil de formule te vinden, welke in de belangen van beide landen tegemoet komt, zonder aan de nationale waardigheid te kort te doen. Dit wil natuurlijk zeggen, dat het onder zeeërswapen niet geheel buiten werking, maar dat aan het roekeloos, onmenschelijk optreden van de onderzeeërs-commandanten paal en perk wordt gesteld. Trouwens naar de ervaring van onze scheepvaart te oordeelen, doen de mijnen in de laatste dagen meer kwaad dan de onder zeeërs! In de lucht gevlogen is het Deensche schip „Johan". Een officieel Duitsch bericht meldt, dat 3 vliegmachines 31 bommen heb ben geworpen op het Russische linieschip „Sslawa" in de golf van Riga. Op het schip werden branden veroorzaakt en de machines keerden ongedeerd terug. Zoo onschuldig als de Engelsche regee ring de gebeurtenissen in Ierland heeft voor gesteld, zijn ze blijkbaar toch niet. Men kreeg uit de in het Lagerhuis afgelegde ver klaringen den indruk, dat de Iersche opstand, nu ja iets onaangenaams was, maar geen be- teekenis had en alreeds een smadelijke mis lukking mocht heeten. De Engelsche pers was echter niet zoo zeker van den toestand. Zoo werd de opmerking gemaakt, dat het be langwekkend was te vernemen, dat de regee ring „onze vrienden in het buitenland" had ingelicht, maar dat men toch liever in Enge land zelf nadere inlichtingen had gehad. Ieder moet gevoelen schreef de Times dat de regeering niet de geheele waarheid zegt'. Het blad verweet de regeering, dat zij het zoover had laten komen en verzekerde, dat de Sinn Feiners met de voorbereiding van den opstand heelemaal nietgeheimzinnig waren geweest: zij wapenden zich, werden gedrild, hielden parades en oefenden zich zelfs in straatgevechten in de hoofdstad 1 Uit de sindsdien bekend geworden bijzon derheden over het debat in het Lagerhuis bleek, dat van gezaghebbende zijde de mee ning was verkondigd, dat de toestand in Ier land hoogst ernstig was, wanneer er niet krachtig werd ingegrepen. En gisteren heeft de minister-president in het Lagerhuis verklaard, dat de toestand in Ierland inderdaad ernstig was, dat de op standelingen nog tegenweer boden en eenige belangrijke gebouwen te Dublin bezet hiel den, dat er nog op straat gevochten werd, dat de beweging zich wel naar het Westen zou uitbreiden, dat er voorloopige maatrege len waren genomen, dat er voldoende troe pen waren gezonden, dat de staat van beleg onverwijld over geheel Ierland zou worden afgekondigd en dat generaal Sir John Max well 't gezag id handen zou krijgen. De Ier sche afgevaardigde Redmond verzekerde, dat het overgroote deel van het Iersche volk af schuw gevoelt voor dezen opstand en Sir Ed ward Carson verklaarde, dat hij met den heer Redmond alles zou doen om den op stand te onderdrukken. De regeering zal een onderzoek doen naar de oorzaken en de schuldigen de Times wijt alles aan minis ter Birrell en het blad raadt hem onomwon den aan af te treden en plaats te maken voor een krachtiger man. Er valt ook al is de opstand ernstiger, dan aanvankelijk werd toegegeven niet aan te twijfelen of de regeering baas zal blij ven. En ook staat het troepen-aantal, dat daarvoor noodig ia, in geen verhouding tot de massa's op de fronten. 'Maar met dat al is het een bedroevend feit, dat er midden in den oorlog een burgerkrijg uitbreekt, waarin bloed vloeit, omdat burgers van hetzelfde rijk op elkaar schieten. Engelsche bladen beweerden eergisteren, dat het in Ierland een zorgvuldig voorbereid Duitsch offensief gold en dat het de werving weer zou vergemakke lijken zouden ze er nu nog zoo over den ken? Wat het ingediende dienstplicht-ontwerp betreft, volgens hetwelk de jongelingen als zij den leeftijd van 18 jaar hebben bereikt, dienstplichtig zouden worden en de tijd voor sommige vrijstellingen zou worden ingekort, dit werd van alle kanten zoozeer gecritiseerd, dat de heer Asquith het heeft ingetrokken en de volgende week de beslissing der regeering in verband met de intrekking zal mededeelen. Hij verklaarde daarbij de kracht te erkennen van het argument, dat de regeeringspolitiek een geheel moet zijn. Volgens Reuter wordt algemeen aangenomen, dat de intrekking van het ontwerp hoofdzakelijk geschiedde omdat het Lagerhuis het geheele regeeringspro- gram, den 25en dezer ontvouwd, tegelijk wenscht te behandelen, de positie der regee ring in die richting aanmerkelijk heeft ver sterkt. Inmiddels is een eerste poging tot het ver krijgen van de noodige mannetjes gedaan: in alle deelen des lands zijn biljetten aange plakt, waarin de ingeschreven gehuwde man nen van 28 tot 35 jaar, tegen 29 Mei worden opgeroepen. En terwijl men zich in Engeland het hoofd breekt met het recruteeringsvraagstuk, is het noodig geweest Fransche journalisten langs het Britsche front te zenden, teneinde de* on geruste gemoederen in Frankrijk, die vragen wat de Engelschen eigenlijk doen (zooals Reuter formuleert) in te lichten. In Frankrijk kwam een nieuwe afdeeling Russische troepen aan, terwijl president Poincaré de leden dér internationale handels conferentie hartstochtelijk heeft toegesproken en heeft verzekerd, dat het zwaard niet zal worden opgestoken voordat het kwaad tot onmacht is gedoemd en het onrecht is ver pletterd. KORTE BERICHTEN. Maandag heeft zich boven Boedapest een wolkbreuk ontlast, die een gedeelte der stad onder water zette en veel schade aan richtte. De Amerikaansche regeering heeft ver klaard dat koopvaardijschepen, tot aanvals doeleinden bewapend, geen recht op gastvrij heid in neutrale havens hebban Naar de N. R. Ct. uit goede bron ver neemt heeft de Duitsche regeering allen uit voer van wollen, halfwollen, katoenen en ma nufacturen en confectie naar het buitenland verboden. Alleen de uitvoer van heelzijden stoffen blijft geoorloofd In verschillende deelen van Engeland zijn proclamaties aangeplakt, waarbij de ge huwde mannen, die zich voor den dienst aan meldden, tussch de leeftijden van 28 en 35 jaren voor den dienst worden opgeroepen te gen 29 Mei. Dit is de laatste poging van de regeering. Men verwacht in Noorwegen een alge meens werkstaking van mijnwerkers en me taalbewerkers, nu reeds staken 18000 arbei ders. De verzekeringspremies voor oorlogsri- sico zijn in Engeland met 6 verhoogd voor schepen komende van of gaande naar de Westkust van Engeland. In Engeland verschijnen geregeld lijs ten van artikelen waar naar vraag is. Op de laatste lijst komen o.a. voor armen en beenen voor poppen, wielen voor speelgoed, lont- vuurtuig, poppenkoppen enz. Al deze artike len betrok Engeland vroeger uit Ehiitschland. De Amerikaansche gezant te Berlijn, de heer Gerard, is gisteravond op audiëntie bij den Keizer in 't hoofdkwartier geweest. DRIE SCHEPEN OP EEN MIJN. De „Venus" is gisterochtend te Amsterdam aangekomen. De gezagvoerder, kapitein K. Fiuges, die dus getuige is geweest van niet minder dan drie mijnontploifingen, vertelde nog het volgende: Gisteravond was de Venus" in de nabij heid van de Galloper-boei. Voor hem uit stomoed de „Bubhe"achter hem bevond zich de „Maashaven", die gesleept werd door de „Noordzee" en de „Oostzee". Ook was er nog een Zweed in de nabijheid. Om 10 uur werd de „Dubfae" door een mijn offen. Een hevige waterzuil steeg bij den boeg ophet voorschip zakte een eind naar beneden. De sleepboot „Noordzee" gooide los van de „Maashaven", om naar het getroffen schip te stoomen. Een half uur na de eerste mijnontploffing liep nu ook de „Maashaven" op een mijn. Daar de „Maashaven" op ongeveer 150 Me ter van de „Venus" verweaderd was, werd op de „Venus" een buitengewoon hevige trilling waargenomen en harde knal gehoord. De sleepboot „Noordzee" liep vervolgens ook nog op een mijn en dit vaartuig zonk bin nen drie minuten. Op de „Venus werd een sloep gestreken en ïrd geroeid naar de plaats, waar de was. wer ger<x Noordzee" gezonken was. De sleepboot „Oostzee was echter reeds bezig met het red den van de schipbreukelingen. Twee kwamen om. Ook de „Ehibhe" en „Maashaven" hadden hun sloepen gestreken. Toen echter bleek, dat de „Dubhe" en de „Maashaven" bleven drijven keerde de equi page weer in de sloepen naar haar schepen terug. De „Venus behoefde verder geen hulp te verleenen, daar op de „Oostzee" de mannen van de Noordzee" overgebracht werden. Tot drie uur bleef de „Venus" echter in den omtrek van dep laats, waar de rampen plaats gevondën hadden. Een viertal Engesche gouvemementsvaar- tuigen waren bdji de „Maashaven" en „Dub he", die naar Engeland gesleept werden. Voor zoover de gezagvoerder van de „Ve nus" vernemen' kon, zijn beide schepen drij vende gebleven. Met het Zweedsche schip „Bavaria" koerste de „Venus" daar naar Nederland. Men kan begrijpen, wel k een consternatie deze drievoudige mijmen-ontploffing onder .de bemanning van de „Venus" veroorzaakt. Het gistermiddag van Londen den Nieu wen Waterweg binnengekomen stoomschip Guardian rapporteert, het stoomschip Dubhe te zijn voorbijgekomen, koersende naar Har wich, gesleept wordende door twee sleepboo- ten- en begeleid door twee Engelsche oorlogs schepen, Reuter seint uit Londen, dat volgens een Lloydsbericht de Dubhe is beschadigd, maar nog drijvende is. Reuter seint verder, dat volgens een Lloydsbericht de Maashaven op ongeveer 2400 meter van Beach End aan den is gezet, en dat de vooruitzichten op berging goed zijn. BINNENLAND. EERSTE KAMER. Er werd voortgegaan met de beraadsla ging over het wetsontwerp tot nadere voor ziening betreffende het eeasvraagstuk. De minister van justitie zette zijn gisteren afgebroken rede voort Hij meenae, dat misbruik met behoeft te worden gevreesd, en bestreed de meening van den neer v. Biesen, dat dit ontwerp het graf voor den eed zou zijn, en voorts de bewering dat hier iacultatieisteiiing van eeü en belofte zou zijn ingevoerd. Wat den decisoiren eed betreft, de munster stelde op den voorgrond, dat er geen vol doende grond bestaat om voor deze verkla ringen hoogere waarborgen te vragen dan voor den eed in strafzaken. Voor 't overige is hij overtuigd, dat de decisorre eed uit ons procesrecht zal verdwijnen. Er kan, meende de mininter, van deze wet een groote zedelijke kracht uitgaan, indien ze een werkelijk nationale wet zal zijn. Daarom wekte hij de leden op, er hun stem aan te geven. De heer C o 1 ij n (a.-r., Gelderland) was van plan, voor het wetsontwerp te stemmen, maar was aan het twijfelen geraakt door de verklaring van den minister, dat een getuige zal kunnen beoordeelen, of een zaak ai dan niet gewichtig genoeg is om er den eed voor af te leggen. Daardoor zal het afleggen yan den eed afnemen. Er zijn toch vele meuschen, die den eed mogen afleggen* als de overheid dien vordert. De heer D r u c k e r (v.-d., Noord-Hol land), meende, dat bedoelde onderscheiding, welke de minister zou willen toelaten, zou leiden tot allerlei onaangenaamheden in de rechtszaal. De minister merkte op, dat er een be zwaar moet zijn, ontleend aan de godsdien stige gevoelens van den getuige, en meende, dat zijn opvatting niet zoo ver staat van die der heeren Colijn en Drucker. De heer B a v i n c k (a.-r., Zuid-Holland) achtte de interpretatie van den minister met de wet in strijd. Hij zou voor het ontwerp stemmen, maar met volkomen ecarteering van wat de minister heeft verklaard. Het wetsontwerp werd daarop in stem ming gebracht en aangenomen met 33 tegen 10 stemmen. De Kamer heeft verder zonder stemming aangenomen het wetsontwerp betreffende den zomertijd, nadat de heer D o j e s (lib., Groningen) daartegen bezwaren had geop perd met het oog op den landbouw, en het wetsontwerp houdende voorzieningen ten be hoeve van de statistiek van in- en doorvoer, nadat de minister van financiën verklaard had, dat het niet praejudiceerde op de zaak van het nieuwe gebouw voor de statistiek. De Kamer is daarop tot nadere bijeenroe ping uiteengegaan. TWEEDE KAMER. Er werd voortgegaan met de beraadslaging over art. 1 van het wetsontwerp tot verleening van ouderdomsrenten aan behoeftigen en over de daarop voorgestelde amendementen. De heer Tydeman (v. 1., Tiel) achtte de door de regeering in art. 1 gebrachte wijzi ging, betreffende het criterium van behoeftig heid, geen verbetering. Wat de amendementen aangaat, hij hoopte, diat de regeering de be slissing van het amendement-Boa (het laten vervallen van de uitsluiting van de bedeel den) aan de Kamer zou overlaten. Ter wille van de waarheid in de wetgeving zou spre ker tegen het amendement-Lobman stemmen, dat van staatsarmenzorgwet wil hebben ge sproken. Er is groot verschil tusscben armen zorg en regeling. legen verlaging van de amendemen t-Duijs) had spreker in de tegen' woordige omstandigheden bezwaar. Als de bedeelden worden opgenomen, zal dit kosten 3 tot 11 millioen gulden, en als de leeftijds grens tot 65 jaar werd verlaagd, zou er nog wel 12 millioen bijkomen. De heer Limburg (v. d., Groningen).vroeg namens de •commissie de commissie van rap porteurs het woord wekelijiksehe in: wekelijk- sche uitkeering, te schrappen. De minister van waterstaat verdedigde de in art. 1 aangebrachte wijziging en bestreed voorts' de meening, dat hier van staatsarmen zorg gesproken zou kunnen worden. Spreker gaf toe, dat de uitdrukking: „voor zien in het onderhoud'' vaag is, maar elke an dere uitdrukking, welke hij zou kunnen kie- zij* zou even vaag zijn. til vele deelen des lands zal men de belastinggrens als maatstaf vrijwel zonder bezwaar kunnen toepassen, en voor 't overige kan men deze zaak met gerust heid overlaten aan de colleges van Gedepu teerde Staten, die de jurisprudentie in déze zullen vestigen. Over het amendement-Bos, louter een fi- nancieele kwestie, zou de minister van finan ciën spreken. Wat de verlaging van de leeftijdsgrens be treft, de heer Duys hennnere zich, wat aan de totstandkoming van dit ministerie is voorafgegaan. Werd het amendement-Duys aangenomen, dan zou spreker schorsing van de verdere behandeling vragen, om intrek king van het wetsontwerp te overwegen. De minister ontraadde aanneming van het amendement-Kooien, om den naam ouder domsrente te vervangen door ouderdomsuit- keering en om niet te spréken van recht op uitkeering, doch eenvoudig van toekenning van uitkeering. Spreker liet aan de Kamer de beslissing over om het amendement-Van Id- singa om recht van beroep in zake rente-toe kenning buiten kijf te stellen. Hij ontraadde ten slotte zeer de aanneming van het amende ment-Lohman, om den eisch van behoeftig heid te doen voorafgaan aan den leeftijd, ten einde het karakter van armenzorg beter te doen uitkomen. De minister van financiën ont raadde met het oog op den toestand der fi nanciën de aanneming van het amendement- Bos c. s. tot opneming ook van bedeelden. Hij verklaarde het echter niet onaannemelijk. De Kamer zal evenwel voor d$. middelen hebben te zorgen, daar de kosten ervan zul len stijgen van 3% tot 11 millioen per jaar. De heer Duymaer van Twist (a.-r., Steenwijk) meende, dat het op het volk een vreemden indruk moet maken, dat van vrij zinnige zijde geen woord ter verdediging van de leeftijdsverlaging wordt vernomen, daar wij voorheen daarvoor steeds ijverden. De heer De Meester (u. 1., was het met den heer Kooien eens en verdedigde het amende ment Bos. Het standpunt van den Minister van Financiën kon spreker zich zeer goed verklaren. De crisis-uitgaven buiten beschou wing latende vindt spr. den toestand van on ze financiën niet verontrustend. Nederland, dat buiten den oorlog bleef, heeft op verschil lende andere landen zelfs een voorsprong. Vervolgens repliceerde de heer Duys (s. d1. Zaandam) en verklaarde onder groot rumoer in de gegeven omstandigheden zijn amende ment in te trekken, handhaafde iuj toch toch zijn amendement dan werd het met de hulp van rechts aangenomen, doch dan verdwijnt de heele wet. Het volk zal men evenwel mobiel maken om de wet uit te breiden. Daarna repliceerden de heeren Van Idsin- ga, (c. h., Bodegraven) en Lokman (c. h., Goes.) Sprekers verklaarden o. a. te zullen stem men tegen het opnemen van de bedeelden in het ontwerp. Ten slotte repliceerden nog de heeren De Visser (cii., Katwijk en Rutgers (a. r., Hil versum. De laatste zette van morgen zijn rede voort STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Gisterochtend zijn de Staten bijeengeko men ter behandeling van de nota van Gede puteerde Staten inzake de voorloopige plan nen van droogmaking van het overstroomde gebied. s De voorzitter deelde mede, dat, waar de commissie uit de Staten voor deze nota zich had voorbehouden nader de wijze te bespre ken, waarop de waterschapsbesturen ditmaal hun taak hadden vervuld en het toezicht daarop door Gedeputeerde Staten gehouden, een lid den wensch had uitgesproken, bij het verstrekken van de inlichtingen daaromtrent in het bijzonder antwoord te ontvangen op verschillende vragn inezake het toezicht op waterkeerende werken van Ged. -Staten en de uitvoering door de verantwoordelijke bestu ren. De commissie deelde mede, dat Gedepu teerde Staten van plan zijn deze vragen, met nog andere, in een derde nota aan de Staten te beantwoorden. Daarop werd er aan de orde gesteld het punt, waarvoor de Staten bijeen waren geko men. De heer Duys verzocht eenige inlichtingen omtrent het blijven bestaan van een noodkee- rmg aan oe zaan, voorai van Oie aan ae oos- tenjxe zijde, en stelt bovendien de vraag of Gedeputeerde Staten genegen waren de aan- wonenaen aan die wateiKeering voor een aeei schadeloos te stellen in de nosien. Vei- oet vroeg nij, of in de derde nota van Gede puteerde Staten antwoord zou kunnen wor den gegeven op de vraag, of het nu geen tijd werd net plan-Visser ter hand te nemen. De heer Thojnassen klaagde over de wijze van werken, die gemaakt waren door de ver- eenigde waterschapsbesturen, en vroeg Gede puteerde Staten of, daar het opbouwen van de huizen ter hand genomen zou worden, geen korting van het eerste jaar huur kon worden toegestaan en of Gedeputeerde Sta ten de meeste arme menschen tegemoet zou den kunnen komen in de kosten. De heer Verkouteren stelde ten slotte de vraag of het geen tijd werd, dat Gedeputeer de Staten het onderzoek der zeewerende dij ken en waterkeerende dijken in eigen beheer namen. Ten slotte werd het voorstel van Gedepu teerde Staten zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd en de vergadering gesloten. Gemengd nieuws. EEN ENGELSCHE TWEEDEKKER. Gister voormiddag is door den Scheve- ningsche logger Sch. 187 van de reederij Zuurmond te Scheveningen in de haven een vliegtuig aangebracht, dat de Fransche kleu ren droeg, maar waarin een Engelsch offi cier zat. Het vliegtuig een tweedekker werd in volle zee, 40 mijlen uit de kust, dus buiten de territoriale wateren, opgepikt. De Engelsche officier had, vóórdat hij met zijn vliegtuig door de Sch. 187 werd opgeno men, ongeveer 30 uren op zee rondgezwalkt Hij had wegens benzinegebrek moeten dalen. Als gered schipbreukeling aangebracht door een neutraal visschersvaartuig, is de of ficier-vlieger vrijgelaten, terwijl het vliegtuig wordt opgelegd tot na het einde van dien oorlog. BISSCHOPSJUBILEUM. Vandaag herdenkt Haarlems Bisdom den dag, waarop' vóór twaalf en een half jaar zijn tegenwoordige Bisschop, Monseigneur Augustinus Josephus Callier, in de Kathe draal der Bisschopstad de heilige wijding ontving. LUGUBERE VONDST. Hr. Ms. torpedoboot G 5 heeft op den 20- sten dezer in de Roompot drijvende gevon den het lijk van een vrouw, voorzien van een reddingboei, dat in verregaanden staat van ontbinding verkeerde. Op de kleedingstukken bestaande uit witte wollen kousen, grijs baaien onderbroek, witte onderrok, blauwe cheviot bovenrok met dito blouse, wit schort met kruisband en ceintuur met zilveren gesp, bevonden zich geen initialen of kenteekenen. Het iijk is tot zinken gebracht. Een gouden ring met drie blauwe steentjes en twee bril- lanten en een zilveren gesp zijn te Hellevoet- sluis aan den burgemeester-strandvonder ter hand gesteld. DE PRINS HENDRIK-STICHTING. Omtrent de gehouden vergadering te Am sterdam kunnen we nog melden, dat aan gif ten het af gel oo pen jaar is ontvangen een be drag van 4845.05. Een groot deel daarvan is ingezameld aan boord der mailbooten. De gezondheidstoestand der verpleegden was niet slecht; er kwamen 22 sterfgevallen voor. Het aantal verpleegden is gedaald tot 165. De aftredende regenten, de heeren Joh. G. Wertheim, mr. G. Uttewaal en W. Ruys wer den bij acclamatie herbenoemd. Van 1 Mei af, zal dë heer J. Teensma als directeur der stichting optreden. Aan het slot van de vergadering richtte dé voorzitter, de heer W. G. Wendelaar, een hoogst waardeer end afscheidswoord tot den aftredenden directeur, de heer G. E. A. van Hall, waarna deze tot eere-regent benoemd werd. EEN EIGENAARDIGE VERORDENING. Uit Gent wordt aan de Telegraaf geschre ven: Op een eigenaardige verordening moet ik hier nog wijzen. Als ge in uw hok jonge ko nijnen verwacht, moet ge de blijde gebeurte nis aangeven. De Duitschers komen de jon gen opschrijven. Sterven er, dan moet ge hun overlijden melden. Zijn de overlevenden groot, dan koopt de bezetter ze op. Zoover is 't gekomen, daar, waar eens de soldaten van 't groote leger in kwistigen overmoed fles- schen wijn en stukken bloederig vleesch aan 't gepeupel toereikten. EEN BETREURENSWAARDIGE VERGISSING. Dinsdagmorgen kwam iemand van het stadhuis te Groningen aan de woning van de vrouw van den milicien H. Zuidema aan den Ganzevoortsingel. Hij vond haar niet thuis, ging toen naar haar moeder, die echter ook afwezig was, en liet daar de boodschap ach ter, dat mej. Z. op het bureau van militaire zaken moest komen, vertelt het N. v. h. N. De boodschap gehoord hebbend, gingen mej. Z. en haar moeder daarheen; voorzich tig. werd haar meegedeeld, dat de milicien, haar man, dood was. Men overhandigde haar het volgende tele gram: „t ilburg 25 April 1916, Milicien Zuidema van de 2e batterij, 1ste regiment veld-artille- rie uit uw gemeente gisteravond plotseling overleden. Wil familie laten weten". Brief volgt. Kapitein Bessem. ALRMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1