DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 101 Honderd en achttiende jaargang. 1916 Abonnementsprijs per 3 maanden f 1.— fr. p. post f 1.25. Advertentieprijs 10 et p. regel, ZATERDAG naar i. Brieven fr. N. Y. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERNIs. COSTER 4 ZOON, Yoordam C 9. Telefnr. 3. 29 APRIL UEDERLAM. Yeryroeging Wettelijke Tijd Toegang tot de Gemeente- Begraafplaats. ALKMAAR, 29 April. De legerberichten brengen geen bijzonders. Er heerscht wel levendige actie op verschil lende fronten, maar deze leverde nergens iets v van beteekenis op. Ook van den strijd in de lucht valt niets bijzonders te melden. Ter zee hadden enkele belangrijker gebeurtenissen piaats. Het Britsche slagschip Russell (1400Ü ton, gebouwd in 1901, snelheid 19 knoopen) is op de Middellandsche Zee op een mijn ge- loopen en gezonken; van de bemanning (676 koppen) worden 124 man gemist. Aan de Oostkust van Engeland werd een Duitsch on derzeeër in den grond geboord, de beman ning werd grootendeels gevangen genomen ln/den Atlantischen Oceaan werd de Britsche stoomboot Industry (4000 ton) tot zinken ge bracht, in de Noordzee de Deensche schoener Christian. Griekenland blijft bij zijn weigering qjn den Serviërs toe te staan de Grieksche spoor wegen te gebruiken. De. diplomaten van de entente wachten nieuwe lastgevingen af. De toestand schijnt wel verscherpt të zijn. Nadere berichten geven een beeld van den opstand in Ierland, welke zich niet slechts tot Dubiid bepaalt, maar zich ook in enkele andere graafschappen heeft uitgebreid. Die berichten leeren, dat men te doen heeft met een welvoorbereide en nog niet overwonnen revolutionnaire poging. Toen Maandag de klok twaalf uren sloeg, verzamelden de op standelingen zich op. dit vooraf afgesproken signaal ijlings om een schip, dat met gewe ren was geladen, te lossen. Intusschen ver scheen er een automobiel waaruit munitie werd rpndgedeeld. Vrouwen in uniformen marcheerden naast eiken man. Zij droegen gordels met patronen, die zij tijdens het ge vecht aan de mannen uitdeelden. De eerste botsing had plaats met een afdeeling cavale rie. De opstandelingen openden het vuur, doodden een aantal paarden en verwondden veie soldaten en burgers. De opstandelingen bezetten bijna "onmiddellijk het postkantoor, waar ze hun vlag heschen. Met bajonet en revolver verdreven ze de meeste beambLen. Het vuren iokte een talrijke menig te op straat In het algemeen was het volk tegen de opstandelingen, maar het machtsvertoon van deze boezemde de menschen schrik in. Zij vuurden op eiken' soldaat en politiebeambte tusschen de menigte Een aantal burgers wer den daardoor gedood en gewond. Na tele graaf- en telefoonverbindingen te hebben doorgesneden, richtten de opstandelingen in het postkantoor barricades op van tafels en lessenaars, met geweren gewapende lieden werden op het dak geplaatst, van waar ze onophoudelijk op de soldaten en politie vuurden. Tezelfder tijd dat het postkantoor werd vermeesterd bezetten andere benden verschillende openbare gebouwen, zooals het paleis van justitie, twee spoorwegstations, twee dagbladbureaux en een aantal huizen. Aan de stations werden de treinen opgehou den, de sporen werden opgebroken, het per soneel verjaagd. De opstandelingen bezetten eveneens het voornaamste plein van de stad, St. Stephens Green, waar ze barricades oprichtten en loopgraven aanlegden. Zij vuurden op het groote hotel aan een der hoeken van het plein. Sedert Woensdag zijn de bewoners van dit hotel feitelijk gevangenen. Alle auio's werden aangehouden. Vaak werd zonder waarschuwing op de chauf feurs geschoten. De auto's werden dwars over de straten geplaatst om als barricade te dienen. Zoo vertelt een ooggetuige, die Woensdag middag de stad verliet. In den ochtenr van dien dag hadden autoriteiten zeer krachtige maatregelen genomen om den toestand mees ter te worden. Twee veldkanonnen schoten in vijf minuten veertig granaten op Liberty Hall, het vrijheidsgebouw, het hoofdkwar tier der opstandelingen, die aan de achterzij de wisten te ontkomen, zoodat de soldaten zich, ouder liet gejuich der menigte van de ruïne meester maakten. Een later officieel bericht zegt, dat de mili taire operaties tot demping van den opstand te Dublin goeden voortgang maken, dat de opstandelingen beperkt zijn tot enkele wijken met het postkantoor als hoofdkwartier, dat liet schieten uit de huizen in verschillende gedeelten van de stad nog voortduurt en dat er groote schade wordt aangericht door branden, die Donderdag nog niet gebluscht warm. De minister van Ierland, de heer Birrel, heeft zich in gezelschap van Engelsche en Amerikaansche journalisten naar Edinburg begeven. KORTE BERICHTEN. Het stoffélijk overschot van maarschalk von der Ooltz pasja zal voorloopig te Con- stantinopel worden bijgezet en eerst na afloop van den oorlog naar Duitschland worden overgebracht. In Parijs zijn berichten uitTKonstantino- pel ontvangen dat maarschalk von der Golfz vermóórd is. Woensdag is in Pruisen weder de aan wezige voorraad aardappelen opgenomen. In Pruisen worden alle personen, diie niet als militair dienstplichtig zijn of daar voor afgekeurd, opgeroepen om behulpzaam te zijn bij de verpleging en het vervoer van in den oorlog gewonden. Een Engelsche veldprediker heeft het Victoriakruis gekregen omdat hij drie dagen achtereen onder heftig kanon- en mitrailleur- vuur gewonden van het slagveld redde. In Amerikaartsch verduurzaamd vleesch voor de Italiaansche troepen zijn microscopi sche kleine stalen haakjes gevonden, men ver moedt dat Duitschers in Amerika hierin de hand hebben. In Lancashire is er weer roering in het katoenvak. De arbeiders hebben bij stemming uitgemaakt, dat zij om loonsverhooging zul len staken. Men hoopt echter, dat het zoover niet zal komen. Zaterdag heeft de koning Engeland voor het eerst sedert zijn ongeval paard: gere den. Boven Porrentruy in Zwitserland heeft Woensdag geruimen tijd een Duitsche vlieg machine gevlogen. Dit is de 13de maal, dat op deze wijze de Zwitsersche neutraliteit door Duitschland is geschonden. Men is in het land zeer ontstemd over dit feit. In de Oostzee zijn drie Englesche onder zeeërs aangekomen, die er in slaagden, de Russische operatie basis te bereiken. Om in de schaarste' aan papaier te voor zien heeft die Parijsche gemeenteraad oude kranten en tijdschriften gevraagd om die naar dë papaiermolens te zenden. Uit Keulen wordt gemeld dat de Tarken Koetel Amara bombardeeren, de Engelschen beantwoorden het vuur zwak. Men verwacht dat de Turken zullen gaan bestormen. In Duitschland gaat men nu misschien bierkaarlen invoeren, als er niet meer gerst aan de brouwerijen verkocht wordt. Te Namen zijn 10 bewoners door het drinken van Maaswater aan typhus gestor ven. Bij1 Zeebrugge moet een zeppelin bran dende' gedaakkdjn. De bemanning werd ge deeltelijk gered. De overblijfselen van het luchtschip zijn 'snadhts naar Gemmenich ver voerd meldlt men uit Maastricht. In Griekenland, dat geweigerd heeft Servische troepen over zijn spoorwegen te ver voeren, moet dp toestand zeer ernstig zijn. De regeering is vast besloten, de gezanten der Entente wachten op nieuwe instructies. DUITSCHE PROPAGANDA IN OOST-INDIë. De Telegraal-correspondeut seint uit In- die aan zijn blad: Het „Nieuws van den uag van iNea.-indie publiceert uit oüicieeie oron verscüuieude verklaringen van getui gen, voor den assistent-resinent te Buiten zorg algeiegd in de zaak tegen Keil, den Duitsciiai ex-administrateur van „Straits boenda-syudicaat", zooals men weet, be schuldigd de Arabische bevolking tegen de Nederiandscüe regeering te hebben opgezet. Die stokerijen nebben van November tot Januari onrust en beroering verwekt. De getuigenverklaringen moeten zeer in het nadeel van Keil zijn. Zoo werd verklaard, dat Keil in meetings waar voorname Arabieren en regenten uit West-Java, zelfs uit de Vorstenlanden tegen woordig waren, beloofde, dat de oorlog spoedig zou uitbreken. De Nederlanders zouden uit Java verdre ven worden en Duitschland zou zorgen voor het noodige geld, voor geweren en munitie. Volgend deze getuigen werden onder de ver gaderden reeds een aantal geweren uitge deeld. De kwestie heeft in geheel Indië groote verontwaardiging gewekt. De officier van justitie heeft de zaak thans in handen. KAAS. De Minister van Landbouw enz. heeft den maximum kaasprijs voor binnenlandsch ver bruik behalve voor room- en lunchkaas, komij nekaas in Leidsch of Delftsch model en kaas bereid onder rabbiaal toezicht gedurende de maand Mei 1916 bepaald. A. van den verkoop in het grootvoorvol vette Goudsdie en Edammer kaas met Rijks- merk, seizoen 1915 ƒ54; idem zonder Rijks- merk 52; Goudsche en Edammèr kaas 40 -f seizoen 1915 ƒ50; volvette joiige Goud sdie en Edammer kaas met Rijksmerk 40; id. zonder Rijksmerk 38jonge Goudsche en Edammer kaas 40 -f 3730 -|- 31id. 20 25jonge magere Goudsche en Edam merkaas (voor zoover voorradig) 15 en na gelkaas in fabrieken gemaakt 18; alles per 50 K. G. B. voor verkoop in het klein: resp. 0.68; 0.66; 0.60; 0.50; 0.48; 0.46; J 0.390.32 Y,0.20 en 0.23, alles per Va K.G. Onder kaas, gemerkt 40 30 -f- of 20 wordt kaas verstaan, welke resp. 40 pet. of meer, 30 pét. of meer of 20 pet. of meer vet in de droge stof bevat. Exporteurs zijn verplicht ten behoeve van den kaasverkoop voor binnenlandsch ver bruik aan de centrale pakhuizen te leveren tegen ƒ4.beneden dien maximum prijs voor verkoop in het groot. De in de centrale pakhuizen aanwezige kaas wordt aan, bij de Rijkscommissie van toezicht op de kaasvereeniging ingeschreven, grossiers geleverd tegen 2— beneden den maximuinprijs voor verkoop in het groot. Bij verkoop aan detaillisten kan door deze grossiers 2.boven den maximumprijs voor verkoop in het groot in rekening wor den gebracht, indien de hoeveelheid ten hoogste 50 K.G. per zending en per week aan denzelfden afnemer bedraagt. Het is den detaillisten verboden onaange- sneden kazen te verkoopen. CHILISALPETER. Het Ned. Landbouwcomité meldt: Het stoomschip „Lodewijk van Nassau", geladen met 4500 ton Chilisalpeter voor de Nederlandsche regeering, waarnaar door de landbouwers zoo verlangend werd uitgezien, is in het Engelsche Kanaal gezonken, zooüat de kostbare lading geheel verlpren is gegaan. Tot onze groote voldoening kunnen wij aan deze treurmare terstond een blijde tijding verbinden, n.l. dat het stoomschip „Maas dijk", eveneens geladen met Chilisalpeter voor de Nederlandsche regeering, behouden in ons land is aangekomen. De „Maasdijk" heeft 8500 ton Chilisalpe ter aan boord. Alle provinciën, die nog niets of niet ten volle 50 pet. van het bestelde had den ontvangen, zullen een zoodanig aandeel van de lading krijgen, dat iedere besteller na de verdeeling van deze partij in het bezit zal zijn van 50 pet. van het bestelde. Het stoomschip „Maartensdijk" met 7900 ton Chilisalpeter, ligt in Engeland en worui spoedig hier verwaajt ls deze lading aange komen, dan zal opnieuw 10 pet over alle bestedingen kunnen worden verdeeld, terwijl tevens kan worden gezorgd voor de bestelde hoeveelheden door de kleine bedrijven. De stoomschepen „Audijk" en „Riouw", die santen 16,000 ton Chilisalpeter inhouden, hebben Chili reeds verlaten en zijn via het Panama-kanaal op weg naar Nederland; wanneer deze schepen geen tegenslag onder vinden, kunnen zij ongeveer half Mei ons land bereiken. Het laatste schip, dat Chilisalpeter voor de regeering zal aaiiorengen, kan niet voor hall Juli verwacht worden. Voor den oogst van dit jaar kan deze partij dus niet meer wor den gebruikt. DE VAART OP INDIë. De directies van de Stoomvaart-Maatschap pij „Nederland' en den Rotterdamschen Lloyd hadden gisteren een conferentie met den Minister van Koloniën, waarin de kwes tie der molest-risico nogmaals ter sprake werd gebracht. Reeds vroeger was er door de stoomvaartmaatschappijen op aangedron gen, dat de regeering, evenals dat in Enge land geschiedt, een deel der molest-risico zou overnemen- Men weigerde zelfs te varen, zoolang dit verzoek niet ingewilligd was. De directie der Maatschappij „Nederland'' deelde ons mede, dat in de heden gehouden bijeenkomst in principe overeenstemming was verkregen. Het gevolg is, dat de booten weer zullen varen. De „Koningin der Neder landen" vertrekt Dinsdag om 11 uur; de „Grotius" Dinsdag te 5 uur. BINNENLAND. TWEEDE KAMER. De beraadslaging over art. 1 van de O u- derdomswet met de daarop ingediende amendementen werd voortgezet. De heer Rutgers (a.-r., Hilversum) ver volgde zijn gisteren afgebroken repliek en verdedigde het amendement-Snoeck Henke- mans (om in den eisch van niet kunnen voor zien in het levensonderhoud' in de plaats van het laatste woord te lezen „noodzakelijk le vensonderhoud") tegen het van de regee- ringstafel geuite verwijt van onmenschelijk- heid. Voorts verdedigde spr. de houding van de rechterzijde ten aanzien van het ingetrok ken ainendement-Duys tot verlaging van de leeftijdsgrens. Hét ligt echter niet op den weg der rechterzijde dat amendement over te nemen. Spr. kritiseerde dan de houding der vrijzinnigen en den sociaal-democraten. Spr. oefende voorts kritiek op de houding van den minister van waterstaat ten aanzien van de voorbereiding van de uitvoering van de radenwet en de invaliditeitswet. De heer S a n n e s (S. D. A. P., Veendam) trad in een bestrijding van de heeren de Sa- vomin Lohman en Rutgers. Spr. kwam ook op tegen verschillende iü- terpretatie? door de heeren, de Visser en' Rut gers van de wet voor haar toepassing gege ven. en bestreed het amendement-Snoeck Henkemans. Spr. gaf voorts een vingerwij zing voor een ruime toepassing van de wet. De heer van Vuuren (r.-k., Zevenber gen) besprak het vervallen van de uitsluiting der bedeelden en de daarvoor te vinden mid delen. Spr. zou voor het amendement-Bos stemmen, omdat onze armenzorg anders zou worden gedenatureerd. De bedenkelijke fi- nancieeie gevolgen kunnen siecüts worden getemperd door de uitsluiting van de over- heiusöedeelden te handhaven. Regenng van werkzaamheden. Met 45 tegen 24 stemmen werd besloten de volgende week ook Dinsdag- en Donderdag avond te vergaderen ter behandeling van ae molestverzekermg en de oorlogswinstbelas- ting. De behandeling van de Ouderdomswet werd hervat. De heer Kooien (r.-k., Grave) lichtte een nieuw amendement toe, om als eisch voor uitkeering alleen te stellen, dat men niet kan voorzien in de behoeften van zich en zijn ge zin. De Minister van Waterstaat, de heer Le- 1 y, repliceerend, kwam op tegen de woor den van den heer Rutgers, die betoogde, dat hij zich ten aanzien der Invaliditeitswet door uitvluchten aan zijn verplichtingen onttrekt. Aan den term „geregelde" uitkeering hechtte spreker wel degelijk waarde. Spreker herin nerde er aan, dat de wetten vaak beter zijn, naarmate er minder instaat (als in de oude wetten), zoodat ze zich kunnen aanpassen aan de omstandigheden. Aan de administra tieve colleges kan dan veel worden overgela ten. Spreker bestreed het amendement van den heer Kooien om weg te laten de woor den: „zonder een geregelde uitkeering". Het betreft hier ouden van dagen en de term is ontleend aan de bepaling voor blijvende iva- liden in de Ongevallenwet. Tegen het wegla ten van wekelijksche (bij uitkeering) had spr minder bezwaar. Nadat de heer Limburg (v. d., Gronin gen) het standpunt der commissie van rap porteurs ten aanzien der diverse amendemen ten had uiteen gezet en de Minister had ver klaard het amendement-Van Idsinga (redac tiewijziging) over te nemen werd gestemd over de sub-amendementen. Met 4527 stemmen werd verworpen het sub-amendement-Snoeck Henkemasn om in- p laats van „onderhoud" te spreken van „noodzakelijk levensonderhoud" Met 42—29 stemmen werd verworpen het sub-amendement Koolen-Rutgers (om niet van recht van uitkeering te spreken. Met 4227 stemmen werd verworpen het amendement- Kooien-Rutgers om „rente" te veranderen in uitkeering. Met 45—26 stemmen werd verworpen het amendement-Kooien om uitkeering boven zijn inkomsten te doen vervallen. Z. h. s. werd het sub-amendement der com missie van rapporteurs (om wekelijksche te doen vervallen) aangenomen. Eveneens werd zonder h. s. aangenomen het amendement-Bos (schrapping van de uit zondering van bedeelden) en Art. 1 werd daarna met 4427 stemmen aangenomen. In ae avondvergadering werd behandeld het wetsontwerp tot het toekennen' van een duurte-toeslag aan de lager bezoldigde rijks ambtenaren. Het ontwerp werd zonder stemming aan genomen. KONINGIN EMMA. De Koningin-Moeder is lijdende aan aan doening aan de oogen (iritis). De ongesteld heid, hoewel pijnlijk, heeft een normaal ver loop en de toestand is zeer bevredigend. ZILVERBONS VAN 1 EN 2.5Ü. Bij Kon. Besluit van 22 April (Staatsblad No. 168) zullen, naar gelang van de behoefte, worden uitgegeven tien miilioen zilverbons van 1 en zes miilioen zilverbons van 2.50. Een omschrijving van den uiterlijken vorm dier zilverbons is opgenomen in Staatscou rant No. 100. Gemengd nieuws. ONBETROUWBAAR KADER. De commandant van een der divisiën heeft den commandanten van onderdeden zijner divisie bericht, dat kaderleden die met de jongste feestdagen zich aan ongeoorloofde verwijdering van hun korps hebben schuldig gemaakt, z. i. wegens onbetrouwbaarheid niet langer in hun rang gehandhaafd behoo- ren te blijven. In verband hiermede is, yolgens de Avp., mededeeling verzocht van kaderleden als hier bedoeld en de aan hen opgelegde straf fen. DE EERSTE TWENTSCHE KAASMARKT. Sedert de Vestiging van Hollandsche boe ren in Twente, is men zich te Almelo en in de omgeving gaan toeleggen op de vervaar diging van kaas. Het gevolg hiervan was, dat gisteren te Almelo de eerste Twentsche kaasmarkt werd gehouden, welke als ge slaagd mag beschouwd worden. Er was veel aanvoer, die tegen goede prijzen door kaas handelaren ook uit Holland werd op gekocht, de meeste voor export. De hoogste prijs, welke besteed werd, bedroeg .0.73 per X K.G. - (Hbld.). HOOG MILITAIR GERECHTSHOF. Voor het Hoog Militair Gerechtshof ston- dlen terecht: F. F. oud 24 jaar, geboren te Aken, in Duitschland, reservist bij het 25e regiment in fanterie van het Duitsche leger, geïnetmeerd te Bergen, beschuldigd van het behulpzaam zijn bij de bevrijding of zelfbevrijding van de Duitsche luitenants Harpe en Klein en het doen van een gift of belofte aan een schild wacht. Beklaagde werd eveneens naar den com mandeerenden officier voor eventueele krijgs- tuchtelijke bestraffing, waarbij in aanmerking ware te nemen het voorarrest van 17 Novem- De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR, brengt hierbij ter algemeene kennis, dat sedert gisteren in werking is ge treden, de wet van 27 April 1916/Stsbbld. no. 172) tot tijdelijke afwijking van de Wet van 23 Juli 1908 (stbl. np. 236) waarbij bepaald is, dat van 1 Mei 191'6 af tot 1 October d. a. v. de in art. 1 van laatgenoemde wet bedoelde wettelijke tijd met een uur wordt vervroegd. De overgang zal geschieden in deze voege dat wanneer de middelbare zonnetij d van Am sterdam middernacht aanwijst tusschen 30 April en 1 Mei e. k., het geacht wordt één uur des voormiddags op 1 Mei 1916 te zijn. en dat, wanneer het volgens de eerstaange- haalde Wet middernacht is tusschen 30 Sep tember en 1 October a. het wordt geacht elf uur des namiddags te zijn op 30 September 1916. Alkmaar, 29 April 1916. De Burgemeester voornoemd, G. RIPPING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van be langhebbenden, dat de GEMEENTE-BE GRAAFPLAATS, tot nadere aankondiging, op ZON- EN FEESTDAGEN GEOPEND ZAL ZIJN des voormiddags van 9 tot 12 uur en des namiddags van 3 tot 6 uur. Alkmaar, 29 April 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. DRANKWET. BUREMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat bij hun college is ingekomen een ver zoekschrift van G. BRUIJN, wed. van K. Smit, aldaar, om vergunning tot den verkoop van sterken drank in het klein voor het per ceel Heiligland, C 28. Binnen twee weken na deze bekendmaking kunnen tegen het verleening der vergunning schriftelijk bezwaren worden' ingediend. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. Alkmaar den 27 April 1916. ber tot 10 December 1915. A. K., oud 21 jaar, geboren te Wierden, mililcien-soldaat, beschuldigd van het aanne men van een gift, ten einde in strijd met zijn plicht behulpzaam te zijn bij de ontvluchting der Duitsche officieren. Beklaagden werd eveneens naar den com mandeerenden officier verwezen voor eventu eele disciplinaire bestraffing, waarbij in aan merking ware te nemen het voorarrest van 17 November 1915. AFGEBRAND. Hedenmorgen te 4 uur verbrandde door onbekende oorzaak de boerenplaats van den heer C. Peetoom, in de Wester Moerbeek, gem. Oude.Niedorp. De heer J. Nagelhout heeft zich zeer.verdienstelijk gemaakt door het redden van een kind. UIT SINT PANCRAS. Met algemeene stemmen is de heer Jb. Wagenaar Sr. herkozen als lid van het be stuur van den Vroonerpolder. UIT HOORN. De Ambtenaar van het O. M. bij het Kan tongerecht te Hoorn eischte gisteren tegen B. I'euschens, van Amsterdam, eigenaar der iworstfabriek te Hoorn, 5 hechtenisstraffen, elk van 5 dagen, wegens het slachten van on gekeurd vee en wegens het doen vervoeren van ongekeurd vleesch. Beklaagde ontkende alle feiten. Voor de vacature van predikant der Ned. Herv. Gemeente te Beets is het volgen de drietal opgemaakt: A. J. P. Boeke te Schoorl, W. A. Kastein te Wervershoof en T. Lundertz te Oosterwolde (Fr.). Voor het acte-examen L. O. zijn te Haarlem geslaagd onze stadgenooten, de dames A. C. Bruins, A. T. Mantel, A. Quer- ner, A. v. d. Veen en M. Bakker. UIT RUSTENBURG. De afdeeling Ursem van den Bond voor Staatspensionneering gaf 27 April j.l. eene uitvoering, om voor het doel dier instelling te propageeren. Ten tooneele werd gevoerd „de blinde be delares", welk stuk op uitstekende wijze ver tolkt werd; het spel van Margaretha Wenzel was verdienstelijk. Op het drama volgde een kluchtspelletje, „Het pootige wijfje", waarin op geestige wij ze met den berekenenden zakenman en ge leerde den draak werd gestoken. Beide nummers werden afgewisseld door enkele tweestemmige liederen. De afdeeling heeft den bezoekers een pret- tigen avond bezorgd. UIT HENSBROEK. Bij den heer heer Gunder alhier is gister avond een vergadering gehouden van veehou ders om in samenwerking met Heer Hugo- waard te komen tot een Coöperatieve aan- koopvereeniging met eigen malerij. De heer V;m der Meer, voorzitter van de voorloopige commissie, verwelkomde de aan wezigen, waarna hij zeide geen lezing te zul len houden zooals per abuis op de uitnoodb ging stond, maar een en ander over het on derwerp als inleiding te zullen geven om ver- Dit nummer bestaat uit 3 bladen. ALKMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1