DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Militie. Vrijstellingen. No. 103 Honderd en achttiende jaargang. 191$ Abonnementsprijs per 3 maanden f 1—fr. p. post f 1.25. Advertentieprijs 10 et. p. regel, groote letters naar plaatsrnimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERffls. COSTER ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. DINSDAG 2 MEI I NEDERLAND. Kwade praktijken bij da keu ring van ingeschrevenen voorde Militie. ALKMAAR, 2 Mei. De bladen en berichten der entente melden, dat er in Vlaanderen en in Noord-Frankrijk binnenkort belangrijke acties tegemoet wor den gezien. Men verwacht een Duitsch offen sief op groote schaal en grondt deze ver wachting op het door Engelsche vliegers met groote stoutmoedigheid vastgestelde feit, dat de Duitschers eenige nieuwe divisies voor het Engelsche front van Atrecht tot Yperen hebben samengetrokken en dat er ook groote troepenmassa's in de omgeving van Lens zijn geconcentreerd. Bij Verdun behalen de Franschen kleine voordeelen in plaatselijke acties. Er wordt om den „Dooden Man" nog steeds verwoed gevochten, maar de Fransche kanonnen en mitrailleurs beletten den Duitschers vooruit te komen, zoodat hun inspanning al sinds geruimen tijd tevergeefs blijft. In het Oosten is de toestand van voor het Russische offensief weer ingetreden, daar de Duitschers er in geslaagd zijn den Russen de door dezen behaalde voordeelen weder af te nemen. i Ook hier treffen dus weer de schommelin- v gen rondom den evenwichtstoestand. Volgens informaties van Italiaansche vlie gers hebben de Oostenrijkers in de laatste weken groote verbeteringen aangebracht aan de wegen naar Durazzo, waar tevens nieuwe stukken zware artillerie zijn aangekomen. Eveneens werd waargenomen, dat de Oosten- rijksche voorhoeden nieuwe versterkingen hebben gekrêgen. Men verwacht, naar uit Mi laan wordt geseind, dan ook, dat de Oosten rijkers binnenkort zullen trachten verder te gen Walona op te rukken. Eén oorlog is intusschen geëindigd: de burgeroorlog te Dublin. Alle opstandelin gen-commando's in de stad hebben zich over gegeven, Dublin wordt volkomen veilig ge noemd en de opstandelingen in de landelijke districten geven zich aan de mobiele colon nes over, meldt Reuter officieel. Er schijnt alle aanleiding om aan te nemen, dat de Duitschers ih dezen opstand mede de hand hebben gehad. In Londensche kringen is men van oordeel, dat Duitsche agenten ook de thans uitgebroken algemeene staking onder de machinisten der sleepbootén en lichters in de haven van Nieuw-York hebben voorbe reid, ten einde daardoor'het vervoer van mu nitie te belemmeren. Men wijst er in de Engelsche hoofdstad op, fiat in 1911, toen Engeland partij koos in het Agadir-incident, een algemeene transport staking in Engeland' uitbrak, waarin Duit sche agenten de hand hadden en dat in Frankrijk een algemeéne spoorwegstaking werd geproclameerd toen het M'arokko-con- flict met Duitschland zijn hoogtepunt had be reikt. In verband met het Amerikaansch-Duitsche geschil wordt medegedeeld, dat de Améri- kaansche gezant gisteren uit het Duitsche hoofdkwartier zou terugkeeren. President Wilson heeft een redevoering gehouden bij de opening van een oefenkamp voor vrouwen ter opleiding van verpleeg sters tot oorlogsdienst, waarbij hij o. m. zei- de, dat God mocht verhoeden dat Amerika ooit in den oorlog betrokken zou worden. Mocht dit echter gebeuren, dan zal het land aan ieder, die twijfelen mocht aan den geest, die de nieuwe wereld beheerscht, duidelijk maken, dat zij nog altijd de kampioen is van de menschelijkheid. De Grieksche regeering wil niet toestaan, dat de rest van het Servische leger, na een herstellingskuur op Korfoe gebruik maakt van den Griekschen spoorweg Patras-Saloni- ki, gelijk de entente wenscht. Flet is thans de vraag of de geallieerden ook zonder de ge vraagde toestemming het troepenvervoer zul len doorzetten. De Grieksche minister-presi dent heeft aan een juomalist verzekerd en diens desbetreffend bericht goedgekeurd, dat de regeering alle spoorwegwerken en -bruggen zou laten springen, indien men po gen zou 't plan te volbrengen. Uit Londen wordt gemeld, dat men daar zeer goed ge voelt, dat de positie der Grieksche regeering een zeer moeielijke is, waar deze zeer geïnti- i miteerd wordt door de gezanten der midden- mogendheden, die gedreigd zouden hebben de toestemming der Grieksche regeering tot het doortrekken der Servische troepen als eene vijandelijke handeling te beschouwen, welke den Bulgaarschen en Duitsch-Oosten- rijkschen troepen het volste recht zou schenken in Macedonië naar goedvinden op te treden. Doch men doet eveneens uitkomen, dat de militaire doeleinden van de entente het transport van het Servische leger naar Salo- niki absoluut noodig maken. Griekenland zou dus een wijzere politiek volgen door zich niet tè buigzaam te toonen, daar anders de onverbiddelijke oorlogsnoodzaak de en tente tot stappen zou kunnen drijven, die ernstige gevolgeü met zich mede zouden sleepen. Het bovenstaande doet zien, hoe lastig de positie van Griekenland is, ondanks of ten gevolge? van de 63 protest-nota's, welke de regeering moet hebben verzonden. Volgens de Times is de actie aan het Grieksche front hervat met een hevige be schieting der wederzijdsche artillerie, terwijl er voorposten-gevechten plaats hadden. De entente heeft de Belgische regeering be loofd haar bij de vredesonderhandelingen medewerking tê zullen verkenen tot de hand- having van den Belgischen Kongo men weet, dat er herhaaldelijk sprake van is ge weest, dat Duitschland België zou ontrui men en den Belgischen Kongo zou koopen, met het geld waarvoor België zou kunnen worden hersteld. In de Middel landsche Zee zijn het gewa pende jacht Aegusa en de mijnenveger Nas turtium op een mijn geloopen, het Engelsche stoomschip City of Lucknow (3700 ton) is getorpilleerd, het Engelsche stoomschip Hen- donhall (4000 ton) gezonken. Het Tubantia-geschil tusschen Nederland en Duitschland Schijnt op voor ons land be vredigende wijze te zullen worden opgelost. Men is te Berlijn tot de overtuiging geko men, dat een Duitsche torpedo dit schip tot zinken heeft gebracht en naar alle waar schijnlijkheid zal aan de Kon. Holl. Lloyd een iets grooter stoomschip van de Ham- burg-Amerika-lijn als vergoeding worden ge geven, mits de Engelsche regeering dan dit schip als Nederlandsch eigendom zal willen erkennen. Intusschen is het te hopen, dat het Duitsche standpunt of liever de verandering van standpunt der Duitsche regeering nader toegelicht zal worden. Men weet, dat eerst de Duitsche admirali teit, daarna de Duitsche regeering, heeft ver klaard, dat er „met betrekking tot de torpil- leering van de Tubantia geen sprake kan zijn noch Van een Duitsche onderzeeboot, noch van een Duitsche torpedoboot". En juist daarom zou het interessant zijn te vernemen, waarop de Duitsche overheid zulk een kras se, achterna geheel onjuist gebleken, uit spraak heeft gegrond. KORTE BERICHTEN. Alle aanvoerders der rebellen te Dublin hebben zich overgegeven. Het Fransdie legerbericht meldt dat er Zondag 7 Duitsche vliegmachines tot dalen zijn gedwongen of zijn vernield. Hier onder waren 4 Fokker vliegtuigen. De Amerikaansche gezant te Konstanti- nopel heeft ontslag aangevraagd Burgemeester Dessaint van Mechelen, bevindt zich als tiviel gevangene te Anrath bij Crefeld. De gemeenteraad te Kopenahgen heeft ruim een millioen guldén bestemd als duurte toelage voor dé gemeentelijke ambtenaren. In Denemarken kan geen soda gemaakt worden, noch uit Engeland, noch uit Duitsch land komen grondstoffen. Het schijnt dat in Engeland gebrek aan suiker 'is, men kan slechts 2 K. O. tegelijk be komen. Er zijn in Londen 867 menschen in 1915 gedood en 28.869 gewond bij ongelukken, dit is respectievelijk 48 procent en 37 procent meer dan in 1914. Oorzaak js het donker hou den van de straten, 'sr-avonds. In Dusseldorf hebben alle scholieren een dag vrij gekregen. Reden de val van Koet- el-Amara. Ook in Engeland zijn Russische solda ten en eveneens in de koloniale bezittingen der Entente. Een aantal Franschen van aanzien, le den van het Instituut de France, bezoeken Spanje. Overal werden ze hartelijk ontvan gen. De Portugeesche regeering heeft nu ook Oostenrijksche schepen, die op de Taag lig gen in beslag genomen. CONVOOI GESTAAKT. (Officieel). Het Departement van Marine deelt mede, dat de op 1 April j.l. door de Re geering genomen maatregel, waarbij aan de Neder landsche koopvaardijschepen gelegen heid werd geboden om op het traject tus schen Noordhinder en de Golloperbank te worden voorafgegaan door 2 sleepbooten, 30 ge- ter beveiliging tegeü verankerde mijnen, April is gestaakt. Van dit convooi is slechts gebruik maakt: Op de uitreis van 1 tot en met 18 April op 7 verschillende dagen door 18 schepen; van 19 tot en mH 29 April door 1 schip; op de thuisreis in het geheel slechts door één schip, zoodat voortzetting van den maat regel onnoodig wordt geacht. ENGELSCHE BUNKERKOLEN. Het stoomschip „Waal", van de naaml. vennootschap Houtvaart te Rotterdam, be vracht van Cardiff naar Bizerta en bestemd om na lossing aldaar op te stoomen naar Sfax, om een lading fosfaat te 'laden voor Amsterdam, voor de Amsterdamsche Super- fosfaatfabriek, ligt sinds den tweeden Paasch- dag te Cardiff, waar het wordt opgehouden door de weigering der Engelsche autoriteiten om permissie te verleenen, bunkerkolen, wel ke reeds gekocht waren, aan boord van ge noemd stoomschip te laden. Deze permissie wordt alleen verleend op voorwaarde, dat het stoomschip op zijn terugreis lading naar Engeland zal vervoeren; verlangd wordt dat de afgesloten charter naar Nederland gean nuleerd zal worden. De Amsterdamsche Su- perfosfaatfabriek, welke de fosfaat voor haar bedrijf zeer noodig heeft, staat er natuurfijk op, dat de boot voor Amsterdam laadt, en de Engelsche regeering staat er evenzeer op, dat de boot naar Engeland zal laden. DE „TUBANTIA". Het Hblid schrijft: Naar wij vernemen zijn de besprekingen die thans te Berlijn gevoerd worden over de torpedeering van dé „Tubantia" in zoodanig stadium, dat de mogelijkheid bestaat, dat daaromtrent spoedig een definitieve beslis sing kan worden verwacht. Zoowel het relaas van de beedigde verklaringen die bij het on derzoek voor den Raad van Scheepvaart wer den afgelegd, als de materieele overtuigings stukken die werden overgelegd; hebben de au toriteiten te Berlijn tot dé overtuiging ge bracht, dat het inderdaad een Duische orpedo moet zijn geweest, waardoor de „Tubantia" tot zinken werd' gebracht. Onmiddellijk daarop zijn de voorloopige besprekingen over de schadevergoeding be gonnen. Van de zijde der Duitsche Regeering bleek een bereidverklaring om de boekwaarde van de „Tubantia" te vergoeden wel verwacht te kunnen worden, doch de directeur van den Kon. Holl. Lloyd', de heer Wilmink, die de be sprekingen voerde, voor zich overtuigd dat die boekwaarde, al te zeer achter blijft bij de marktwaarde, vond1 geen vrijheid op een dér- gelijk aanbod in te gaan. Hij keerde de vori ge week uit Berlijn terug en pleegde overleg met dé commissarissen der vennootschap. Midderwijl werden, op grond van een be reidverklaring van dén tekenden directeur van de Hamburg- Amerika-lijn, den heer Bal- lin, om een van dé grootste stoomschepen de zer lijn aan den Kon. Holl. Lloyd over te doen, de besprekingen met Berlijn voortgezet. Voor de tweede maal is de heer Wilmink daar op naar Berlijn vertrokken. Door dé regeling welke thans, met zeer veel kans op welslagen, in bespreking is, wordt de quastie boekwaarde of markten- waarde, voor den Kon. Holl. Lloyd althans geheel vermeden. Ook de samenhangende quastie van dén geldkoers wordt 'daardoor zeer beperkt. De verrekening van de koopsom toch zal namelijk geschieden tusschen de Duitsche regeering en de Hamburg-Amerika- lijn. Het verschil in waardé tusschen het ver loren en het aan te koopen schip het stoom schip waarover de onderhandelingen loopen is wat tooninhoud betreft nog iets grooter dan de „Tubantia", doch kan juist nog door de sluizen te IJmuiden zal dan door den Kon. Holl. Lloyd worden gesuppleerd, waar door de Hamburg-Amerik-lijn de beschikking krijgt over eenige contanten. Ter plaatse waar wij onze inlichtingen ver kregen, hield men zich overtuigd, dat de En gelsche regeering, wanneer de overeenkomst zal zijn tot stand gekomen, den stoomer van de Hamburg-Amerika-lijn die alsdan aan dén Kon. Holl. Lloyd zal zijn overgegaan, als Ne derlandsch eigendom zal erkennen. DE „BERKELSTROOM". De N. Rott. Crt. schrijft: De vernieling van de „Berkelstroom" eischt nog wel beter opheldering, dan ons uit de verslagen van den kapitein en de be manning gegeven is. Twee vragen moeten beantwoord worden. Had de Duitsche duikbootkapitein recht het schip als prijs te beschouwen? En zoo ja, mocht hij het dan vernielen? Tot wij beter zullen zijn ingelicht, zullen de beide vragen ontkennend beantwoord moeten worden. Verbeurdverklaring van een contrabande vervoerend neutraal schip is veroorloofd althans volgens de Londensche zeerechtdecla ratie veroorloofd indien die contrabande hetzij door zijn waarde, hetzij door zijn ge wicht, hetzij door zijn omvang, hetzij wegens den vrachtprijs, meer dan de helft van de la ding uitmaakt. De kapitein van het schip is van oordeel, dat dit niet het geval is ge weest, en de duikbootkapitein schijnt trou wens naar deze omstandigheden geen onder zoek te hebben ingesteld. Alle schepen, moet deze hebben verklaard, die levensmiddelen naar Engeland vervoeren, hoe groot of klein die hoeveelheid ook is, zullen vernietigd worden. Dit is eene geheel nieuwe uiting van inter nationaal onrecht. Krachtens welke bevoegd heid de duikbootkapitein dezen regel als rechtsregel heeft opgeworpen is niet duide lijk. Het spreekt toch van zelf, dat hij dit niet eigener autoriteit doen kan. Indien hij, geen beter grondslag voor de door hem bewerk stelligde inbeslagneming kan aanvoeren, wanneer de zaak van de „Berkelstroom" voor den Duitschen prijsrechter komt, dan zal de Duitsche regeering ook voor deze, zooals wij haar tot nu toe inzien: wilde, oorlogsdaad, schadevergoeding hebben te voldoen en verontschuldiging aan te bieden. EEN MAL GERUCHT. In de groote Duitsche bladen is de vorige week een bericht overgenomen uit de „Tribune, het orgaan der S. D. P. en liefst van 19 April, een bericht waarin niets min der stond dan dat een Nederlandsch oorlogs schip door de Engelschen bij vergissing in den grond zoü zijn geboord. Dat zou het fa- meuse feit zijn geweest door de „Breda" waargenomen, waarover zulke geheimzinni ge aanwijzingen in de couranten verschenen. Nu het bericht via dé groote Duitsche bla den en via lezers van ons blad ons opnieuw bereikt, kunnen wij mededeelen, dat wij er inlichtingen over hebben ingewonnen en dat het natuurlijk onjuist is. De marinestaf heeft het blijkbaar te mal gevonden om het zelfs ernstig tegen te spreken. Nu, dat is wel zoo: dat er aanleiding toe zou zijn of dat het mo gelijk zou zijn om het vernietigen van een Nederlandsch oorlogsschip vele weken ge heim te houden, zal wel geen normaal mensch aannemen. (Hbld.). BINNENLAND. DE MILITAIRE WETSONTWERPEN. Zooals men reeds heeft kunnen lezen, zijn door de regeering ingediend vier militaire ontwerpen. Het schijnt noodig, aldus dé Haagsdie medewerker van de Tel. op dé be doeling en strekking daarvan nog even terug te komen. I. Het eerste ontwerp betreft de militie lichtingen, welke onder de wapenen zijn, en wier diensttijd bij de militie zou eindigen op 31 Juli a. s. Zij behooren tot de onbereden korpsen, de bereden korpsen (lichtingen 1906, 1907 en 1908), de pantserfort-artillerie en dé torpedisten (1906, 1907, 1908, 1909) en de zeemilitie (1909, 1910, 1911). Hun diensttijd1 wordt verlengd tot uiterlijk 31 December a. s. De militie-lichtingen 1908 en 1909 van de infanterie zullen op 1 Augustus a s. naar de landweer overgaan. II. Er zijn vier landweer-lichtingen, die op 1 Augustus a. s. naar den landstorm zouden overgaan, namelijk 1907, 1908, enl910 (is militie-lichtingen 1899, 1900, 1901 en 1902). Deze lichtingen, die op het oogenblik reeds met klein verlof zijn, gaan niet tot den landL storm over, doch blijven tot 31 December as. bij dé landweer. III. Op grond van dé indertijd1 aangeno men wet-Colijn ging toen de landweerlichting 1904 (militie-lichting 1896) over naar den landstorm. Deze lamdstormlichting (het zijn 40-jarigenf zou op 1 Aug. a. s. geheel en al uit dien militaire dienst worden ontslagen. Dit echter zal nu niet gebeuren, de lichting blijft nog tot 31 December a. s. in militairen dienst. Men weet, dat deze landstormmannen niet onder de wapenen zijn geroepen met de mobi lisatie: zij zullen alleen opkomen in geval van oorlog. Het vierde wetsontwerp is voor onze mili tairen van het meeste belang. Zie hier. De verleden jaar aangenomen wet tot na dere uitbreiding vap den landstorm, had tot Uoel, om cioor oproeping van vrijgestelden en vnjgeioten, de landweer al te lossen. In uen considerans van de wet staat dan ook, oat zij üient tot aflossing van „landweer mannen". De regeering stelt nu voor, om in plaats van landweermannen te lezen „dienst plichtigen", zoodat ook andere militairen Kunnen worden afgelost De gang van zaken zal dan, voor zoover wij het uit de stukken Kunnen bemerken, als volgt zijn: De Landstormwet machtigt de regeering, om de vrijgestelden en vnjgeioten, die niet ouder zijn dan 30 jaar, op te roepen. Intus schen zou er, indien de geheele landweer was afgelost, nog een aanzienlijk aantal vrij gestelden en vrijgeloten over blijven, dat met in dienst was geroepen. De regeering stelt nu voor, dit overschot te gebruiken om ook an dere militairen (niet-landweermannen) af te ïossen. Achtereenvolgens zuilen dus de vrij gestelden en vrijgeloten tot aan 30 jaar wor den opgeroepen. Het volgende zal dan plaats hebben: a. eerst worden afgelost de nog onder de wapenen staande landweer-mannen, ook die, welke 1 Augustus a.s. naar de landweer overgaan (zie boven onder 1); b. vervolgens worden afgelost de miliciens van de bereden wapens, van de pantserfort- artillerie en van de torpedisten, voor zoover zij behooren tot dezelfde lichtingen als de met verlof gezonden landweer-mannen; c. eindelijk worden afgelost de miliciens van de lichtingen (van alle wapens), die nog niét naar de landweer zijn overgegaan, of waarbij geen overgang naar de landweer plaats heeft'. Men ziet hier dus uit, dat te zijner tijd ook de militie voor aflossing in aanmerking zal komen. Dit is de bedoeling van het wetsont werp. Men kan dus wel zeggen, dat, als de oorlog nog lang duurt, bij aanneming van het ontwerp, alle vrijgestelden en vrijgeloten van 30 jaar of jonger onder de wapenen zul len worden geroepen, en dat voor ieder hun ner een ander (landweerman of milicien) met VERGADERING op Woensdag 3 Mei 1916, des avonds hall negen uur. A. PRINSVoorzitter. Mr. J. VERDAMSecretaris. De BURGEMEESTER van ALKMAAR; Gelet op art. 52 der Militiewet, in verband met art, 60 van het K. B. van- 13 April 1912, Staatsblad No. 145, brengt ter algemeene kennis, dat Gedeputeerde Staten van Noord- Holland bij hun besluit van 19 April 1.L, No. 144, voor den tijd van' één jaar hebben VRIJGESTELD wegens het bekleeden van een geestelijk of een Godsdienstig-mensch- lievend ambt of de opleiding daartoe, de na te noemen ingeschrevenen der Militie dezer gemeente voor de lichting 1917: J. J. BRUNO, N. J. A CASSEE, P. J. CO- N1JN, H. F. COPPENS, M. A FRANSE, J. J. HENNEMANj A. J. I. LEESBERG, G. F. SCHNEIDERS, J. F. VASKE en N. M. A. VELZEBOER; dat zij bij hun besluit van denzelfden da tum, No. 143, om dezelfde reden voor goed hebben vrijgesteld de ingeschrevenen dier lichting: J. A B. M. WINKEL en C. J. DE WIT; dat zij bij hun besluit van1 denzelfden da tum, No. 146, voor den tijd van één jaar hebben VRIJGESTELD wegens KOSTWIN NERSCHAP de ingeschrevenen dier lichting J. J. DE HOYER, G. W. VAN DER KROON, P. PEEREBOOM, A. SINGE- LING, K. VAN THIJN, D. TOORENBURG, N. URSEM, J. E. VERBERNE, J. VISSER, D. G. J. WELBERGEN, P. WIT, H. VAN DEN BERO, P. BOL, W. J. GöTTMER en C. J. HOEBEN; dat zij bij hun besluit van denzelfden da tum, No. 145, om dezelfde reden voor goed hebben VRIJGESTELD de ingeschre venen dier lichting J. N. VAN DIEPEN en K. DE HAAN. Van deze uitspraken kan gedurende tien dagen, te rekenen van heden, bij de Koningin in beroep worden gekomen: lo. door den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of door zijn vader, moeder, voogd of curator; 2o. door elk der overige voor de gemeente ingeschrevenen of door zijn vader, moedér, voogd of curator; 3o. door den Commissaris der Koningin in deze provincie. Alkmaar 29 April 1916. De Burgemeester voornoemd, G. RIPPING. De BURGEMELST1ER van ALKMAAR; Overwegende, dat gebleken is dat er per sonen zijn, die er hunne praktijk van maken, om aan toekomstige Militieplichtigen, tegen betaling van eene som gelds, hunne hulp aan te bieden, ten einde hunne ongeschikt verkla ring voor den Militiedienst te verkrijgen; Waarschuwt voor bovenbedoelde praktij ken en wijst belanghebbenden met nadruk op het bepaalde in art. 206 van het Wetboek van Strafrecht, luidende als volgt: Met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaar wordt gestraft lo. hij, die zich opzettelijk voor den dienst bij de Militie ongeschikt maakt of laat ma ken; 2o. hij, die een ander op diens verzoek op zettelijk voor den dienst ongeschikt maakt. Indien in het laatste geval het feit den dood ten gevolge heeft, wordt gevangenisstraf van ten hoogste zes jaren opgelegd. Brengt verder te hunner kennis, dat de be moeiing van bovenbedoelde personen in geen enkel opzicht tot afkeuring van den be trokkene kan leiden, terwijl de raadpleging dier personen den Militieplichtige Blechts financieel nadeel kan berokkenen. Alkmaar, 1 Mei 1916. De Burgemeester voornoemd, G. RIPPINO. verlof zal gaan. Hierbij doet zich echter een omstandigheid voor, die in de Staten-Gene raai wel zal worden besproken. Wanneer op het oogenblik de landweer wordt afgelost door den landstorm, dan beteekent dit, dat ouderen worden afgelost door jongeren, het geen economisch, veelal een voordeel zal zijn. Bij aanneming van het nieuwe ontwerp echter, als ook de militie voor aflossing in aanmerking komt, zullen geleidelijk de jonge ren worden afgelost door ouderen, zal het mogelijk zijn dat de miliciens van 20 jaar worden vervangen door landstormers van 28, 29 en 30 jaar, vaders van gezinnen en hoofden van zaken. Ons dunkt: daarover zal wel een woordje gezegd worden. Mr. P. J. TROELSTRA. Men meldt uit Nijmegen aan dé Maasb: Gistermiddag arriveerde hier van uit Duitschland Mr. P. J. Troelstra. Alhoewel de ALKMAARSCHE COURANT. 0

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1