DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. II fl No. 104 Honderd en achttiende jaargang. 1916 Abonnementsprijs per 3 maanden f 1—fr. p. post f 1.25. Advertentieprijs 10 ct p. regel, groote letters naar WOENSDAG imte. Brieven fr. N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERIHs. COSTER tf ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. 3 MEI MDEKLim ALKMAAR, 3 Mei. De Franschen maken opnieuw melding van een bij Verdun behaald succes. Zij heb ben in de operaties van 2730 April op de hellingen van den Dooden Man ongeveer 1000 meter van de voorste loopgraven der Duitschers vermeesterd, over een diepte, wis selend tusschen 400 en 600 meter en Maan dagavond ten Oosten van de Maas en ten Zuid-Oosten van het fort Douaumont een der Duitsche loopgraven der eerste linie over een lengte van 500 meter genomen. De Duit schers deelen enkel mede, dat ten Westen van de Maas handgranaten-gevechten der meest vooruitgeschoven posten plaats hadden en dat ten Oosten in een gevecht van man tegen man, hetwelk verscheidene uren duurde, al de stellingen behouden bleven. Uit een en ander blijkt, dat niet alleen het goed vooruitkomen, maar ook het afknabbe len van het vijandelijk front een einde heeft genomen. Zoowel het een als het ander heb ben de Franschen tot staan gebracht "Het lijkt nu niet meer voorbarig, om te spreken van een Duitsche mislukking vóór Verdun, immers er is geen enkele aanwijzing, dat de aanval op groote schaal zal worden her haald. De eenige troost, die den Duitschers blijft, is, dat misschien doch ook nog maar missphien de plannen der entente in den war gestuurd zijn. Uitstel is echter geen afstel en elders zal de strijd opnieuw hevig ontbranden gaat het bij toerbeurt, dan is thans het iniatief aan de entente. De omstan digheid, dat er steeds meer Russische troe pen te Marseille aankomen, wijst er op, dat het hier toch meer dan een betooging betreft ai de mogelijkheid is tenslotte niet uitgeslo ten, dat de Russische hulp inderdaad is be doeld als versterking voor een geruimen tijd geleden beraamd entente-offensief. Men zou de gevaren van de reis niet zoo vaak troisee- ren en er niet zooveel scheepsruimte aan spendeeren, wanneer het doel enkel de monstratie was, gelijk bij ééne zending viel aan te nemen. Zal een nieuw offensief een nieuw strijdmiddel brengen? Yperen bracht giftgas, Gorlice en Tamow, thans precies een jaar geleden, roffelvuur. Nieuwe midde len geven bij het eerste gebruik voordeel, maar bij de herhaling blijkt, dat de tegen stander voorbereid is en dat het middel zijn uitwerking heeft verloren. Het gaat ook daarmede als met zooveel in den oorlog: pro en contra wegen tegen elkaar op, de evenwichtstoestand wordt spoedig bereikt en men ziet niet in, hoe en wanneer de evenaar op het slagveld zal doorslaan ten gunste van een der partijen. De heer Asquith heeft in het Lagerhuis een verklaring afgelegd betreffende de regee- ringspolitiek. Heden zal hij één enkelen maat regel voorstellen, om het recruteeringsvraag- stuk eens en voorgoed af te doen. Er bestaat naar Reuter meldt, eenigen twijfel betreffende den juisten aard van het in te dienen voor stel, maar algemeen denkt men, dat het het volledige regeeringsplan is, hetwelk op 25 Apfjl is aangegeven. Ter herinnering deelen we mede, dat de heer Asquith op 25 April in een geheime zitting van het Lagerhuis voorgesteld heeft om jongelieden, die op 15 Augustus 1915 nog geen 18 jaar waren, zoodra zij 18 jaar werden bij het leger in te lijven; aanstonds pogingen aan te wenden om getrouwde man nen, die nog niet zijn ingeschreven, tot dienstneming te bewegen en, indien er den 27en Mei a.s. van die mannen geen 50.000 zijn gevonden, onmiddellijk het Parlement om bevoegdheid tot dwang te vragenvoorts om ook dwang te mogen gebruiken, indien er na den 27en Mei niet wekelijks 15.000 man bij komen, welke dubbele bevoegdheid om dwang uit te oefenen van kracht zou blijven tot er 200.000 nog niet ingeschreven mannen zijn verkregen. Overigens heeft de minister-president be toogd in verband met de critiek, welke op de regeering wordt uitgeoefend Ierland en Mesopothamië geven weer rijkelijk Btof aan de oppositie-bladen en de Times heeft op nieuw verklaard, dat de groote oorlog niet kan worden gewonnen door dit kabinet dat minister Pitt en de hertog van Welling ton aan den vooravond van den slag bij Sa lamanca ook aangevallen waren. Bedoelde slag had in den Peninsular-war, den Bchier- eiland-oorlog plaats, in welken oorlog En geland Spanje en Portugal steunde tegen Frankrijk. De latere hertog van Wellington won dien slag in 1812 en al was de overwin ning in hare gevolgen niet zoo belangrijk als werd verwacht, het einde van den veld tocht liet toch Zuid-Spanje in Engelsch- Spaansche macht. Over de aanvallen op de regeering aan den vooravond van den slag bij Salamanca vinden wij niets vermeld in de ter onzer beschikking staande bronnen, wel natuurlijk over de moeielijkheden, welke het Engelsche ministerie in verband met de Ier- sche kwestie in latere jaren ondervond. De heer Asquith wees op de rol, welke Engeland zoowel te land als ter zee in den oorlog heeft vervuld. Welke misgrepen en fouten er ook gemaakt zijn, het aandeel van Engeland bij het nastreven van het gemeen schappelijk doel is grooter geworden en wordt nog steeds grooter, maand na maand, de weermacht is beter georganiseerd en grooter dan ooit te voren, de strategische positie der entente is nooit gunstiger geweest dan thans, zeide de minister-president. Het Daily News wijst er op, dat de laster, waaraan Groot-Brittanje gedurende bijna een jaar is blootgesteld, eindelijk bloot gelegd is. In Engeland is het getal van de voor den dienst geschikte persoon tot 12 pet. opge voerd, terwijl men gewoonlijk op 10 pet re kent. Wanneer eenmaal de taak van de vloot bekend zal worden, zal dat ieders ver bazing wekken. Hetzelfde geldt voor de han delsvloot, waarop de bondgenooten, voor zoover hun voorziening betreft zijn aange wezen. Verder wijst het blad op het transport van munitie en kolen, naar de bondgenooten. Het geld, dat Engeland voor het voortzetten van den oorlog verschaft wordt verkregen door de buitengewone activiteit van den Engel- schen handel. Dit alles werd door Engeland gedaan ge durende maanden, terwijl een laagstaande pers onzen naam in het oog van de wereld zwart maakte en ons volk aan de kaak stelde als luiaards en plichtverzakers, aldus eindigt het Daily News zijn beschouwing. Over de Duitsch-Amerikaansche betrekkin gen blijft officieel nieuws ontbreken. Naar verluidt zou Zondag a.s., de dag, waarop een jaar geleden de „Lusitania" werd getorpil- leerd, de termijn voor de beantwoording der laatste Amerikaansche nota verstrijken. Gezonken zijn het Engelsche stoomschip Rochester City (1200 ton), de Braziliaansche Rio Branco (2300 ton) en de Zweedsche Fridland. Het laatste Italiaansche legerbericht maakt melding van een succes tijdens tWeedaagsche gevechten behaald in het gletschergebied in de omgeving van den Col di Lane. De ter reinwinst schijnt van meer beteekenis te zijn dan het aantal gevangenen, daar er slechts 103 Oostenrijkers gevangen genomen wer den. KORTE BERICHTEN. Het Fransche legerbericht zegt, dat zoo als gebleken is, door de Franschen van 27 30 April ten Noordien van den „Mort Hom- me" Duitsche loopgraven 1000 M. breedte en 400500 M. diepte zijn veroverd. De operaties in Afrika tegen de daar nog toevende Duitschers, die sterke stellingen bezt houden, worden bemoeilijkt door den grooten regenval. Het aantal te Dublin gemaakte krijgsge vangenen bedroeg gisteren 1000. De Grieksche Gezant te Sofia heeft aan den Bulgaarschen minister-president het leed wezen der Orieksche regeering betuigd over den bomaanslag op de Bulgaarsche legatie te Athene. Onderhandelingen tusschen Rusland, Engeland en Perzië over financieele steun aan laatst genoemd land zijn tot een gunstig einde gebracht De mijnwerkers in Zuid-W ales eischen 15 procent loonsverhooging. De Duitsche vlieger, die onlangs het Zwitsersche gebied geschonden heeft, ia ont slagen. De heer Haase, de leider der afgeschei den 60C.-democratische Rijksdaggroep, heeft van de S. D. Vereeniging te Koningsberg, zijn kiesdistrict, een motie van vertrouwen ge kregen, die met 168 tegen 17 stemmen is aan genomen. E ergisterenmiddag is een tamelijk ster ke aardbeving in Steirmarken waargenomen, de schade is niet groot. Op den eersten Paaschdag is het stad huis te Rijssel afgebrand. Er moeten heel wqt schilderijen van waarde vernietigd zijn. Van de boekerij is ongeveer een derde door Duit sche soldaten gered. In Boedapest werd een afvaardiging van den Bulgaarschen Sobranje feestelijk ontvan gen- De Franschen namen een Duitsche loop graaf ten Z. O. van het fort Douaumont. In Mesopotanië werden Britsche en Turksche zieken en gewonden uitgewisseld. Er zijn gisteren weer Russen in Marseil le geland. De Weensche bladen herdachten giste ren het feit, dat voor een jaar dé groote door braak aan dé Doensjetsy plaats had, waar door dé groote Russische terugtocht aanving. In een Chemische fabriek.ie Rochelle aan de Fransche kust had een brand, gevolgd door een ontploffing plaats, 20 menschen werdén gedood. DE DUITSCHE DESERTEURS IN VRIJHEID. De commissie te Bergen, die in December van het vorige jaar, haar door 2500 Neder landers van allerlei richting en stand ge steunde adres, tot vrijlating van de Duitsche geïnterneerde deserteurs, aan de regeering zond, ontving hierop heden van den Minister van Oorlog het volgende antwoord: Naar aanleiding van het mij ter behande ling overgegeven request aan den Minister van Binnenlandsche Zaken van mejuffrouw Bosch van 's-Gravenmoer en anderen inzake de Duitsche zoogenaamde deserteurs, heb ik de eer U mede te deelen, dat de Regeering is voortgegaan met het onderzoek naar de juist heid van hun beweerde desertie. Dit onderzoek heeft ten aanzien van enke len inderdaad het bewijs opgeleverd, dat zij als deserteurs moeten worden beschouwd. Hunne vrijlating zal dan ook volgen. Ten aanzien van anderen heeft het onderzoek nog geen definitieve resultaten opgeleverd. Intus- schen wordt het voortgezet en mocht het tot bewijs van de desertie leiden, dan zullen ook zij in vrijheid worden gesteld. Alleen zij, wier desertie, ook na dit voort gezet onderzoek, niet bewezen kan worden en die dus niet als deserteurs kunnen worden beschouwd, moeten geïnterneerd blijven tot na den oorlog. (w. g.) De Minister van Oorlog, BOSBOOM. UITVOER VAN UIEN. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft bepaald, dat met ingang van heden ontheffingen van het uitvoerverbod voor uien in versdien en gedroogden toe stand niet meer zullen worden verleend. Voor partijen gedroogde uien en uitenpoe- der, welke bij het in-werking-treden dezer be schikking in de drogerijen aanwezig zijn, zal nog zooveel mogelijk vergunning tot uitvoer worden toegestaan. Belanghebbenden kunnen te dien einde hunne verzoekschriften op gezegeld papier gesteld, indienen bij den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel. INLIJVING LICHTING 1916. In de hieronder vermelde tijdvakken' zullen van de dienstplichtigen der lichting 1916 worden ingelijfd: 1. in het tijdvak van 16 20 Juni 1916: a. de dienstplichtigen, toegewzen aan het korps pontonniers en bestemd voor het tweede in te lijven gedeelte; b. het thans nog overschietend gedeelte van de getallen der dienstplichtigen, toegewzen aan de compagniën wielrijders met uitzon dering van hen, die het in art. 70 der militie- wet bedoelde bewijs van voorgeoefendheid hebben verworven. Deze laatsten zullen twee maanden later worden ingelïjft: 2. in het tijdvak van 1 5 Juli 1916: de helft van de getallen der dienstplichtigen, toe gewezen aan de regimenten huzaren. Alleen om zeer gewichtige redenen waar onder in dit geval ook studiebelangen worden gerekend kan aan deze in te lijven dienst plichtigen uitstel van eerste oefening worden verleend, indien zij daartoe alsnog ten spoe digste zelf htm verlangen bij (ongezegeld) verzoekschrift aan den minister van Oorlog te kennen geven, met overlegging van een deugdelijk bewijsstuk omtrent het werkelijk bestaan van de reden der aanvrage In het verzoekschrift zal de dienstplichtige behooren te vermelden de gemeente, voor wel ke hij is ingeschreven alsmede het korps en het korpsonderdeel waaraan hij is toegew zen. De dientsplichtigen zullen echter rekening moeten houden met de mogelijkheid, dat het uitstel wordt ihgetrokken, zoodra de omstan digheden daartoe aanleiding mochten geven. BINNENLAND. TWEEDE KAMER. Nadat de vergadering wegens het ontbre ken van het vèreischte aantal aanwezige le den was geschorst, werd bij heropening ae be raadslaging over de ouderdomswet voortgezet. Aan de orde was art. 2 met de daarop door den heer Rutgers en door den heer Duys e. s. ingediende amendementen. De heer Sannes (S. D. A. P., Veendam) lichtte beide amendementen-Duys c. s. toe, waarin wordt voorgesteld de uitsluitingen van het recht op ouderdomsrente (veroordee ling tot bepaalde vrijheidsstraf en bekend slecht levensgedrag) te laten vervallen. Spr. meende, dat ae uitsluitingen tot onbillijkheden zullen leiden. Bovendien meende hij, dat de tweede uitsluiting ten aanzien van de drank zuchtigen wegens art 28 (mogelijkheid van uitkeering in natura) niet noodig is. Spr. beriep zich op de adressen van geheel onthoudersvereenigingen, die het amendement onde steunen en vreesdien ten slotte van de redactie van da tweede uitsluiting, dat daar onder zullen vallen personen, die ongehuwd samenleven. De heer Rutgers (a. r., Hilversum) lichtte zijn amendement (opneming van een derde uitsluiting wegens nalating van ge re gelden arbeid) toe met een beroep op Enge land, waar zijn uitgesloten zij, die in een werkhuis zijn opgenomen. De heer D e V is s s r (c. h., Katwijk) achtte het een bezwaar, dat noch met het verleden, noch met de toekomst rekening zal worden ge houden, dus wat het laatste betreft, iemand die op zijn 72ste jaar aan den drank raakt, de rente zal genieten. Spr. zou het mogelijk willen maken, niet alleen aan de drankzuchti gen, maar aan allen die een erkend slecht le vensgedrag leiden, de rente in natura uit te keeren. iDe Min. v. Waterstaat verdédigde de in het artikel opgenomen uitsluitingen te genover het amendement-Duys. Gevallen die juist boven of onder de vastgestelde grens vallen, zullen er altijd zijn. Voorts bestreed' de minister de door den heer de Visser tegen de redactie aangevoerde bedenkingen. Ten slotte betoogde spr., dat de door den heer Rutgersgewenschte uitsluiting slechts van theoretischen aard is, blijkens het zeer geringe aantal uitsluitingen op dien grond in Engeland. Overigens achtte de minister het amendement niet onbedenkelijk. De heer Duys (S. D. A. P., Zaandam) kantte zich tegen het betoog van den heer de Visser, die wenschte te reageeren tegen de be- "issing der Kamer, dat dé ouderdomsrente een recht en geen gunst zal zijn. Spr. bestreed voorts het amendement- Ruigere. Na repliek van den heer Rutgers verde digde de heer Limburg (v. d., Gron.) de voorgestelde uitsluitingen. Het amendemient- Rutgers bestreed hij, deels op practiseh gron den. Spr. gaf dien minister in overweging om ter tegemoetkoming aan den heer Sannes in het artikel te spreken van „na het 65ste le vensjaar." Na repliek van den heer Sannes zeide de heer van I d s i n g a (c. h., Bodegraven) dat het onmogelijk zal zijn een beslissing te nemen over art. 2, zooiand de minister niet verklaarde, welke zijn houding zal zijn ten aanzien van art. 28 n.l. of hij daaraan een uitbreiding zal geven in den door den heer de Visser verlangden zin. (De minister had dit,punt aangehouden). Andérs zou spr. voor het tweede amendement-Duys c. s. moeten stemmen. Spr. zou daarom willen voorstellen de beraadslaging te schorsen, totdat men aan art. 28 gekomen ia iDe Voorzitter ontraadde dit. Na repliek van den hqer de V i s s e r deedé de voorzitter mede, dat de heer van I d s i n- g a in bovengenoemden zin een motie van or de had voorgesteld. De motie werd verworpen met 43 tegen 16 stemmen. Het amendement-Duys ca., om uitsluiting van de veroordeelden te doen vervallen werd verworpen met 50 tegen 14 stemmen (voor: de sociaal-democraten en de heer de Mu- ralt en van Id sing a). Het andere amendement-Duys werd ver worpen met dezelfde stemmenverhouding. Het amendement-Rutgers, om de balieklui vers uit te sluiten werd verworpen met 43 te gen 22 stemmen (links tegen rechts, op den heer Bichonvan IJ se lm on de na). De heer Duys fichtte de amendementen toe, om bij de bepaling, of iemand rente moet ontvangen, niet in aanmerking te nemen, of dé betrokkene nog arbeiden kan en ook geen on derhoudsvorderingen op bloedverwanten in de rechte zijn, die men liever niet instelt. Na bestrijding door den heer Rutgers (a. r., Hilversum) en verdëdiging door den den heer Sannes (s. d., Veendam) en, wat het eerste betreft, door den heer Limburg (v.d. Gron.) werd dat door den Minister overgenomen, na verklaring van den minister dat de niet gebruikte vorderingen buiten de amendementen blijven. De heer Tydeman (v. 1., Tiel) lichtte het amendement toe; om niet alleen vrije inva liditeitsverzekering tot een bedrag van vijf gulden niet in aanmerking te brengen bij toe kenning van de ouderdomsrente, doch ook an dere vrije verzekering en het pensioen van den werkgever. De heer R u t g e r s (a. r., Hilversum) wil de hetzelfde voorrecht voor iedere besparing en voor verplichte invaliditeitsverzekering. De heer De Muralt (u. 1., Oostburg) lichtte het amendement toe om geen onder scheid te maken tusschen vrije-rente en daar mede gelijk te stellen inkomsten. In de avondvergadering was aan dé orde het wetsontwerp houdend machtiging tot het aangaan van verzekering-overeenkomsten te gen het gevaar van molest in verband met den tegenwoordigen oorlogstoestand. Minister Posthuma zeide, dat herzie ning van het ontwerp noodig was ter verzeke ring van een voldoendé vaart in het belang van dé voorziening van hetgeen ons land noo dig heeft en dat over zee moet worden aange voerd. Van verplichtingen tegenover de rea ders is geen sprake. De heer van R a a 11 e (u. 1., 'Middelburg) lichtte een amendement der commissie van rapporteurs toe om te doen uitkamen dat de Staat alleen in de uiterste gevallen als verze keraar zal optreden en met name niet als te hooge premiën moeten worden betaald. De Minister nam dit amendement over. Aan de orde was het wetsontwerp tot hef fing eener oorlogsbelasting. De heer Ankerman (c. h., Harlingen) betoogde dat slechts één grief tégen het ont- WAARSCHUWING. De Burgemeester der gemeente Alkmaar brengt hierbij ter algemeene kennis, dat P. B1JPOST, broodbakker, wonende Wester- weg 20 alhier, door hem, wegens overtre ding van de voorschriften, is gestraft met inhouding van Regeeringsmeel gedurende één maand. Alkmaar, den 3 Mei 1916. IDe Bnrgemeester voornoemd, O. RIPPING. weip is aan te voeren, namelijk deze, dat het anderhalf jaar te laat komt en daarvan in oorzaak, dat de politiek in de kwestie is haald. Als het spoedig na het begin van oorlog ingediende ontwerp tot heffing van uitvoerrechten niet was ingetrokken omdat het strijdig was met de beginselen der linken, zijde, zou dit ontwerp niet noodig zijn ge weest en zou de heffing veel eenvoudiger zijn geweest, daar rij dan bij1 dé bron zou hebben plaats gehad. Terwijl nu dé uitvoering der wet practiseh buitengewoon groote moeilijk heden zal opleveren. De heer Duymaer van Twist (a Steenwijk had gewenscht dat onderscheid zou laakt worden naar de wijze, waarop oor- insten rijn gemaakt isscherij bijv. heeft haar vaste winst ver kregen onder moeilijke omstandigheden. Voorts acht hij vrijstelling van 1000 te laag 2000 moest minste rijn. Gemengd nieuws. EEN NIJVERHEIDSTENTOON STELLING. Heden, Woensdagmiddag, werd in het ge bouw „De Vereeniging" te Rotterdam een Nijverheidstentoonstelling geopend in tegen woordigheid van autoriteiten en genoodig- den. Een der directeuren, de heer Franc L. B. Berkhout, hield daarbij een rede, waarin hij wees op het belang van een Nederlandsche nijverheidstentoonstelling vooral in tijden als deze, om het publiek te kunnen toonen, dat wij niet zoo geheel afhankelijk rijn van het buitenland. Hij dankte allen die hunne medewerking hadden verleend, vooral de heer C. Sijthoff, de man van het initiatief, en noodigde daarop mej. Nini Sijthoff, onder aanbieding van een gouden schaar, uit, het laatste beletsel, dat de aanwezigen van de aanwezigen van de tentoonstelling scheidde, door te knippen. Daarna werd de tentoonstelling bezich tigd. Ruim 50 fraaie standen konden in de verschillende zalen van het gebouw plaats vinden en even zoovele industriën rijn daar vertegenwoordigd, als machinerie, scheeps bouw, beton-constructie, viool-, orgel- en pi- anobouw, kunsttegels, zilversmeedkunst, electriciteif, huistelefoon, rijwielen, koks- en combuisartikelen, metaal-industrie, brandkas ten, kofferfabricage, kunstnaaldwerk, kunst handel, papierbewerking, schrijfmachines, dassenfabricage, sigarettenfabricage, enz. enz. Oud-Rotterdam is er vertegenwoordigd door een fraaie collectie platen uit het ge meente-archief. De arbeidnbeurs exposeert statistieken. E. H. B. O. demonstreert de eer ste hulp. Kortom de tentoonstelling is heel interessant LANDBOUW- HUISHOUDONDERWIJS. Van verschillende plaatsen kwamen ver zoeken om weer een nieuwen vijfjarigen ciu> sus voor meisjes van 1315 jaar op te rich ten, zoowel te Hoorn als te Alkmaar. Met bestuur der vereeniging voor Land- bouw-huishoudonderwijs is gaarne bereid aan deze wenschen te voldoen, wanneer al thans voldoende localiteit is te bekomen en ook finaneieelen steun verkregen wordt. In verband met de voorbereidende maatre gelen kan worden meegedeeld, dat het aantal aangiften reeds zoo groot is, dat eventueel nog maar voor enkele leerlingen plaats is. De cursus wordt gedurende de eerste twee jaren twee dagen en de laatste drie jaren één dag per week gehouden. MOORD. Zondagmorgen kreeg de slager B. in de herberg van den landweerman V. te Neder- weert (L.) twist met den slager J. De twist 'liep uit op een vechtpartij, waarin ook de zoons van B. en de eigenaar van het café zich mengden. Hierbij kreeg B., die ondanks het vroege uur reeds onder invloed van sterken drank was, een slag op het hoofd, waardoor hij bewusteloos ineen zoqk. Gistermiddag is de verslagene, een man van ruim 60 jaar, overleden zonder rijn bewustzijn te hebben herkregen. UITGELEIDE GEDAAN. Gistermiddag landde voor hetbadpavil- joen op het strand te IJmuiden de Neder landsche vliegmachine M 1, waarin de vlie gers luitenant ter zee 2e kl. Nieuwenhuizen en de 3e luitenant der infanterie Van Oosten. Zij waren van Soesterberg gekomen om het stoomschip „Koningin der Nederlanden" uitgeleide te doen, aan boord waarvan zich hun kapitein-instructeur bevond op rein naar Indië. Zoowel de landing als het weder op stijgen geschiedde zonder eenige hindernis ofstoring. DIRECTORAAT PRINS HENDRIK-STICHTING. Gisteren heeft, gepaard met eenige plech tigheden en feestelijldieden, de heer O. E. A ALKMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1