ss I 41'* Staatsloterij. FEUILLETON. Na lange Jaren Telegrammen van heden. van Hall afscheid genomen als directeur der Prins Hendrik-Stichting te Egmond aan Zee en is officieel als zoodanig geïnstalleerd de heer J. HL Teeneana. Dam wij, in tegenstelling met biauen tu< de groote steden, geen uitnoodiging tot bij woning van deze gebeurtenis ontvingen, kunnen wij daarvan natuurlijk geen verslag geven en moeten wij liet tot ons leedwezen hii deze korte mededeeling laten. J UIT AKERSLOOT. Door de Prot. Kiesvereeniging is in haar gehouden ledenvergadering voor de a. s. ver kiezing voor lid van den gemeenteraad (vac. Dil) candidaat gesteld den heer J. van t riof. Bij het te Haarlem gehouden examen voor onderwijzeres zijn geslaagd de dames J. M Verduin en M. A. Renkel alhier. UIT SCHAGEN. Te Schagen is een Naamlooze Vennoot schap opgericht tot exploitatie eener kaasfa- briek. Tot bestuursleden zijn gekozen de heeren Jn. Buis Jz., P. Stammes Jbz., Jb. Schoorl Jz., A. Schenk, C. de Groot en P. Henneman. Dit bestuur heeft uit zijn midden tot directeur verkozen de heer J. Buis Jz. UIT ANNA PAULOWNA. Hadden de boeren in het overstroomde deel van den Westpolder tot voor eemgen tijd nog al hoop, dat hunne weilanden met Mei weer beweid konden worden, het blij kt nu, dat deze hoop ijdel is geweest. Het gras slinkt langzamerhand weg, terwijl de grond met een witten zoutuitslag bedekt wordt. Geen gras, geen vee, zoodat enkele aan den Kleiweg reeds het treurige besluit hebben genomen, hun vee te verkoopen. Wel dra zullen op drie boelhuizen 47 kalfkoeien onder den hamer worden gebracht. UIT EGMOND AAN ZEE. Bij den heer H. J. J. Smit is weer gelegen heid voor herhalingsonderwijs ter verkrij ging van het diploma als schipper op stoom- visschersvaartuigen. x De cegadigden moeten in het bezit zijn van een boekje „Cordia", uitgever S. M. Gaastra te Bussum. Naar wij vernemen wordt de Eerste tg- mondsche Lunchroom wederom geopend en geëxploiteerd door den heer G. S. Groene- woud. UIT LIMMEN. De gisteren in deze gemeente gehouden verkoop van tuberculose-bloempjes, wier aantal (200) niet toereikend bleek te zijn bracht 33.90 op. ÜÏT SCHOORL. keuring van den aankoop va verbreeding te Lutjewinrel van grond voor de idem gcedkeu- o yan der. afstand van het tramwachtlo- kaal te Winkel aan de H. IJ. S. M. ^en. proces-verbaal van kasopneming d.d. 28 Maart 1916 waaruit blijkt, dat tot op dat oogenblik was ontvangen 53327.8! A, uitgegeven 50328.86 Mizoodat in kas be hoorde te zijn 2998.95, overeenkomende met de vertoonde gelden, terwijl boeken en bescheiden in orde zijn bevonden. Een mededeeling van mevrouw van Leer- sumvan Gulik, dat zij hare benoeming tot lid der commissie van toezicht op het hand- werkonderwijs te Winkel aanneemt. Een dankbetuiging van den heer Egmond voor zijne gratificatie; idem van mej. P. Wit lam voor de verbooging van hare jaarwedde. Alles voor kennisgeving aangenomen. Rekening Gasfabriek. Aangeboden werd de rekening der gasfa briek over 1915, benevens een afschrift van den uitslag van het onderzoek van een ac countant, waaruit bleek dat die rekening in orde was, en alle ontvangst enen uitgaven daarin zijin opgenomen. Aanvankelijk zou de bijdrage aan de ge meente 3239.99 bedragen, doch tengevolge van een besluit der commissie is dit geworden 3499 67, terwijl nu voor stichting en uit breiding 303.72 H zal moeten worden be taald. De rekening zal worden gedrukt en voor de behandeling rondgezonden. Tegen het besluit der vorige vergadering om 2000 te leenen voor bedrijfskapitaal voor de gasfabriek en de rente en aflossing daarvoor uit dit bedrijf te vinden, hadden Ged. Staten bezwaar, zij wenschen de ge meente aansprakelijk gesteld1 te zien voor ren te en aflossing en de aflossing te doen plaats hebben in 5 jaren. Dit veranderde de zaak zoodanig en is zoo bezwarend op de gasprijzen dat de vraag ge steld is of het niet het beste is, terug te kee- nen tot de oude regeling en de gemeente weer in geld voorzien, zoonoodig daarvoor kasgeld leenen en de gasfabriek de rente betalen. De heer Spaans achtte het voor een zuivere toestand het beste een eigen bedrijfskapitaal. De voorzitter verwachtte daarvan niet zoo veel moeilijkheden, er wordt een staat opge maakt van alle ontvangsten en uitgaven voor de gasfabriek, vanaf de stichting, zoodat er ten allentijdte een zuiver overzicht te veiikrij- gen is. Voorts deelde de voorzitter mede, dat er voorstellen ingekomen van de Gascommissie De Algemeene Vereenigde Commissie ter Leniging van Rampen door Watersnood in Nederland had gisteren in totaal een be drag ontvangen van 2.463.656.12. De Limb. Koerier schrijft uit goede bron te vernemen, dat de heer Jean Beckers, algevaardigde voor Sittard, het voornemen neeft, om bij de periodieke Kamerverkiezin gen van net volgend jaar zich met meer her kiesbaar te stellen. In Kampen heeft zich een geval van be smettelijke nekkramp voorgedaan bij een 16- jarig jongmensch. Te Leiden deed zich ook weer een geval van nekkramp voor. In Amsterdam is iemand aangehouden, verdacht van medeplichtigheid bij de oplich ting eener bank voor 22.000. BOVENKARSPEL (de Tuinbouw). 2 M«i. Heden besteedde men voor: Rabarber f 5.70 a 9.2Q per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK, 2 Mei. 1330 boa rabarber per 100 bos f 5.70 a 6.,500 K.O. rabarber per 100 K.G. f 5,80 a 0,—. INGEBONDEN MEDEDEEUNÜEN. twee dagen op den gletschfr hebben wij in stormaanval de stelling Crozzo di Fargori- da-Crozzo di Lacfs-Col di Lane-Tavento genomen waarbij 103 gevangenen (3 offi cieren), 2 machinegeweren en munitie in onze handen vielen. SMYRNA BESCHOTEN. KONSTANT1NOPEL 3 Mei officieel. Enkele vijandelijke schepen verschenen m I yan M«t Mötttl. de wateren voor Smyrna en Mekn. Zy be-1 schoten zonder succes eenige plaatsen op de kust. Van de overige fronten kwamen STADSNIEUWS. MELKVOORZIENiNG. Bij de regeling waarnaar in de zomerperi ode (van 1 Mei tot 31 October 1916) de dis tributie van de consumptiemelk in onze ge meente zal plaats hebben, is bepaald, dat de prijs van de melk, te leveren aan den consu ment, zal bedragen 11 cent per liter. Hiervan komt 814 cent ten goede aan den producent Lii 2 A cent aan den slijter. voor niet-consumptiemeik zal 91/2 ceQt Per uter worden betaald. Met ingang van 1 Mei hebben de vereenig- de melkverkoopers alhier besloten op Zon dagavond geen melk meer te doen bezorgen GESLAAGD. Onze stadgenooten, de heeren J. A. Haak man en J. C. F. Pieters, slaagden voor het gisteren te Haarlem gehouden onderwijzers examen. VEREENIG1NG VAN LUTHERSCHE PREDIKANTEN. In de gisteren onder leiding van Ds. H. Makkink, van hier, gehouden vergadering I van Luthersche Predikanten hield de heer Makkink een rede over „Samenleven". HET NIEUWE POSTKANTOOR. Er was gisteren veel bezoek in het nieuwe postkantoor, gisteravond vooral liep het druk van menschen, die nu juist niet een of ander te doen hadden, maar meer uit belang stelling kwamen. Ze wilden het nieuwe kan toor pok eens zien en dan liefst bij avond met de verlichting. t De verlichting is goed in de hal. Twee sterke electrische lampen werpen hun licht in I de rondte. Etoor de drukte is de inwijding goed geweest. Men heeft lustig op de lesse- Naar we vernemend de Koninklijke goed FfSS üS^lodSTkS keuring verleend tot hetj houden jan^eene gm die noodzakelijk zijn en uitbreidingen die ^omt natuurlijk Sog verloting ter gelegenheid van de jaarlijkschc 1 ^enschclijk zijn tentoonstelling alhier. De commissie is ïeeus Noodzakelijk werd geacht een nieuwe oven, met de voorbereidende werkzaamheden be- zuiveringskist, verbetering der kolenloods, gunnen om op den dag van de paardenmarkt, I oygj-^ekking der oerloods en een laadmachine in de maand Juni, eene tentoonstelling te or- i)aarv0or zal in totaal een uitgaaf worden ganiseeren van paarden, pluimvee en komj- ^revorcierd1 van ongeveer 9900. Wenschelijk wordt geacht: een tweede gas houder, aankoop van grond en het bouwen van stokerswoningen. Omtrent de noodzake lijkheid van aankoop van grond bij de fabriek staakten in de gascommissie de stemmen. De ze grond is in handten van 3 leden der com missie. Voor woningen was de meening verschil lend, omdat het niet aanwezig zijn van een woning niet als de eenige reden kan worden beschouwd dat de voortdurende wisseling van stoker plaats heeft. In deze gemeente is een gemeentewoning met 1 Juni a. s. open en de voorzitter deelde mede, dat Burgemeester en Wethouders de bestemming daarvan aan deze beslissing zul len laten afhangen, hoewel er al genoeg ge gadigden geweest zijn. De wenschelijke uitbreiding zal een uitgaaf vorderen van ongeveer 19000. Deze voorstellen zijn van ingrijpenden aard en het kwam den voorzitter voor dat liet aan beveling verdient die ook vooraf ernstig te overwegen, en stelt voor een beslissing betref- fende voorziening en bedrijfskapitaal en uit breiding aan te houden tot de eerstvolgende vergadering. Aldus besloten. Gvereenkomstig het voorstel der gascom missie, wordt met het oog op de hooge steen koolprijzen, besloten met ingang van van 1 Mei de gasprijs te bepalen op 12 ct. per M". De rondvraag levert niets op. Met een woord van dank voor de belang stelling sluit dte voorzitter de vergadering. EEN ZONDERLINGE BBARS. Reeds drie jaar verschijnt eiken zomer in een sloot te Berkenwoude een baars, die op een plons in het water aan de oppervlakte komt, om zich uit de hand te laten voeren. De baars komt op deze wijze zijn maal wonnen halen en is zoo weinig schuw, dat hij zich on bevreesd' laat grijpen. Elke herfst verdwijnt de visch weer om tegen half April terug te keteren. KORTE BERICHTEN. Te Groede zijn weer twee gevallen van riijfe REGEERINGSBOKKING. nen. UIT WINKEL. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Winkel op 2 Mei 1916. Tegenwoordig aile leden, uitgezonderd tie heer .l. Breebaart Jzn. Ut voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom. Aanbesteding schoolbouw: Ingekomen il biljetten: Smit en Hoogland, Beverwijk, j 23560; C. Kriller, Schoorl, J 23500; Adr. Boekei, Medemblik, 21875; J. Leegwater, Heerhuffowaard, 18997,- F. Ittema, Heerhu- gowaard, 19100; J. R. Vlaming, Schagen, j 22622; T. Kuin, Schellinkhout, J 24997; D. Kaaij, Winkel, 20458; C. Rutten, Nieu we Niedorp, 20465; J. D. D. Westenberg, Haringhuizen, 24000P. Smit Gz., Winkel, j' 22912.90. Begrooting 18610. De gunning werd aangehouden. Daarna werden de notulen der vorige ver gadering gelezen en onveranderd goedge keurd. A In verband met vorige besluiten deelde de voorzitter mede: dat de aanbesteding niet heeft kunnen plaats hebben op 15 April, aangezien de be stekken dan niet gecorrigeerd en gedrukt konden zijn; dat ter voorziening in tijdelijke leslokalen geen kolfbaan noodig is gebleken, doch kon worden volstaan met het weeshuis en een lokaal in de handwerkschool. Van het wees huis is nu ook de bovenzaal in gebruik geno men en daarvoor wordt per week 2.50 huur betaald. Door die bovenzaal in tweeën te splitsen is het mogelijk dat voor het ach- terste lokaal meer licht noodig zal zijn., het geen gevonden kan worden door gaslicht of net makei^van een kozijn in den achtermuur. echter nog blijken >rte wordt een tuinbouw- Een en ander moet ei door den heer Po: cursus voorbereid; dat voor de bestrating zijn aanbesteed en gegund 30.000 steenen voor de rijstraat a 22 per 1000 en 30.000 steenen voorde loopstraat 18.50 per 1000. Ingekomen ntukken: Een mededeeling van Ged Staten, houden de goedkeuring der begrooting voor 1916; idem van het besluit tot het doen van beta ling uit onvoorziene uitgaven; idem goed- nekkramp geconstateerd. De directeur van de Holland-Amerika- lijn, de heer J. V. Wierdsma, heeft als zooda nig'afscheid genomen. Aan een en ander gin gen feestelijkheden bij de maatschappij ge paard. Werden de laatste dagen de liefhebbers voor Regeeringsbokking nog al eens teleur gesteld doordat, wegens geringen aanvoer, de bokking heel spoedig was uitverkocht, voortaan behoeft daarvoor geen vrees te be staan. De aanvoer is nu zoodanig, dat ruim schoots aan alle aanvragen voldaan kan wor den. VOETBAL. Onze stadgenooten, voetballiefhebbers, zullen ongetwijfeld met genoegen een kijkje nemen bij de firma de Frenne in de Lange- straat, waar ter eere van de Alcmaria-Beker- wedstrijden een alleraardigste étalage is ge maakt. Een voetbalveld van graszoden waar op twee-en-twintig spelers bezig zhn een in teressanten match te spelen. Een der doelen verkeert in gevaar. Een aanvaller wordt ge haakt de grensrechter vlagt, 't Geheel is naar den eisch ingericht. Zoo goed als niets is vergeten. Eenige dames stadgenooten en vooral de heer Jansen van het Alkmaarsch Warenhuis hebben zooveel mogelijk gehol pen 't Lijdt geen twijfel of dit miniatuurvoet balveld, waarnaast tevens de prijzen zijn uit gestald, zal heel wat belangstelling trekken. AANGESTELD. Met ingang van 1 Mei is de sergeant-ma joor administrateur O. J. Krans, van het Re giment Grenadiers te 's-Gravenhage, aange steld tot Adjudant-Onderofficier schrijver bij de 3de Infanterie Brigade. RECTIFICATIE. Abusievelijk stond in ons nummer van Maandag, dat Zaterdag te Haarlem de Noord-Ho 1 landsche Vereeniging „Het Witte Kruis" vergaderde. Dit moet zijn „De Pro vinciale Noord-Ho 1 landsche Vereeniging tot bestrijding van de Tuberculose". De heeren dr. F. G. van Asperen te Wor- merveer en dr. G. Straver alhier werden dus niet tot bestuursleden van „Het Witte Kruis" doch tot die van de Noord-Hollandsche Ver eeniging tot bestrijding van dte Tuberculose" gekozen. VAN HÉT ITALIAANSCHE FRONT. ROME, 3 Mei. Officieel. In het Adanel- lo-gebied zijn bergafdeelingen op 29 April na de wachtposten van Lobbia Funa te heb ben overrompeld', het ravijn van de Boven- Ghiese doorgetrokken en hebben vervolgens aanvallen gedaan op den steilen kam van Chorida tot aan Tavento. Na gevechten van geen belangrijke bercihten Ln. Jittdurhuid. DE GRAANVOORZIENING. AMSTERDAM, 3 Mei. Naar het Pers bureau Vas Diaz verneemt, zijn in deze da gen in de Amerikaansche havens een groot aantal schepen voor onze regeering in graanlading. De Engelscbe regeering heeft de verzekering gegeven, dat ze onze graan- ladingen spoedig zal doorlaten, zoodat wat de vermeerdering van onzen graan- voorraad betreft, behoudens buitengewone omstandigheden, geen vrees behoeft te be staan. HOFBERICHT. DEN HAAG, 3 Mei. H. M. de Koningm vertrok hedenochtend uit de Residentie tot het brengen van een bezoek aan een ge deelte van de provincie Noord-Holland. ANNA PAULOWNA 3 Mei. H. M. de Koningin arriveerde hedenmorgen te kwart over tien te Oude Sluis, waar H. M. werd ontvangen door de Burgemeesters van An na Paulowna en Zijpe. Te paard reed' H. M. over Kleine Sluis naar den Oostpolder om den herstellingswerken in oogenschouw te nemen. Bij Kleine Sluis begaf H. M. zich per mo- itorboot naar Ewijcksluis om daar de dijk- breuk gade te slaan. Mr. TROELSTRA. DEN HAAG, 3 Mei. Mr. Troelstra was heden voor het eerst weer in de Tweede Kamer-vergadering aanwezig. Van ver schillende zijden werd hij hartelijk met een handdruk begroet. VOORJAARSPAARDENMARKT. PURMERENR, 3 Mei. Op de voorjaars paardenmarkt werden aangevoerd 143 paarden, werkpaarden 250 a 500, slachtpaarden 160 h 300, hitten 150 k f 400, handel matig. DE POKKEN. AMSTERDAM, 3 Mei. Sedert de vorige opgaven is één nieuwe lijder, een niet inge ënt kind, in het Wilhelminagasthuis opgeno men zoodat het aantal verpleegden thans 9 mannen, 6 vrouwen en 7 kinderen be draagt. Het aantal in observatie genomenen vermeerderde met 4 en bedraagt thans 47 BUROELIJKE STAND. OETROUWD 3 Mei. Johannes Leek, wedr. van Maria van der Steen, en Guurtje Admiraal, wed. van Arnold Mol. GEVONDEN VOORWERPEN. Een reticule inh. portemonnaie met geld, eenige handschoenen, een ijzeren duimstok, een zakmesje, eenige sleutels, twee gouden ringen met steentjes, een rijwiellantaarn, een zilveren armband, een zilveren ketting, eenige portewonnaie's met en zonder geld, een witte muts, eenige taschjes, een borstel, een kinderwagen, een koralen armbandje, een koralen beursje met geld, twee kippen, een band van een kinderwagen, een vulpen-1 houder, een schort, een paar klompjes, een R. C. kerkboekje, een zilveren dameshorloge met koordje, een rijwiel, een hond, een sigarenpijpje, twee Kilometerboekjes, een paardenhoofdstel, een zak bruine boonen, een gouden broche en een portefeuille. Alkmaar 3 Mei 1916. De Commissaris van Politie, W. Th. VAN GRIETHUIJSEN. MARKTBERICHTEN Groentenveilingvereeniging „ZAANDAM en OMSTREKEN." 2 Mei. Spinazie, hooge prijzen, totale aan voer 113 kisten, 51 gr. mud., 90 mandjes. Prijzen: 70—69 ct. per gr. m., 35-30 per kl. m,. 140—100 ct. per kist 2e soort. 180—160 ct. per kist le soort, rabarber le j 12—10 per bos. 2e soort 9—7 ct. per bos, 13e soort 6—4 ct. per bos, prei le soort 12—10 ct. per bos, 2e soort 9—5 ct. per bos, selderie 17 en 12 ct. per bos, pieter selie 8—3 ct. per hos, zuring 15 ct. per mand, bloemkool le soort 2421 ct. p. si, le soort 13—11 et. p. st., raapstelen 42—26 10 bos le soort, 20—16 ct per lObos Er ia geen verontschuldiging voor, als gij er zelf aanleiding toegeeft. Overvloed van urinezuur in het bloed is een kwaad ding. Bij sommige menschen vormt zich tweemaal zooveel urinezuur als bij anderen. Het ontstaat gedeeltelijk uit vleesch en andere sterke voeding, gedeeltelijk uit weefsels van het lichaam bij inspanning. Slachtoffers van urinezuur zijn rheuma- tisch, zenuwachtig, slecht gehumeurd, achter dochtig, lijden aan hoofdpijn, zijn soms dui zelig of worden gekweld door plotselinge, vreemde pijn. Zij worden te spoedig oud en na verloop van tijd ontwikkelen zich hart kwalen, niergruis, verharding der aderen, waterzucht of de noodlottige Brighfs ziekte (chronische nierontsteking). Neemt uw maatregelen bij het eerste tee- ken van urinezuur-kwalen. want urinezuur is het kwaadaardigste vergift, dat aan de we tenschap bekend is. Eet weinig vleesch en niet te veel van hetzelfde voedsel. Drinkt melk en water. Neemt voldoende lichaamsoe fening en rust, en slaapt meer. Gebruikt Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen om de verzwakte nieren te herstellen en verschaft aan deze or ganen de noodige hulp om hen in staat te stellen het urinezuur uit het bloed te filtree- ren. Foster's Rugpijn Nienen Pillen verwijderen het urinezuur en andere niergiften, de gewone oorzaak van niersteen, blaasontsteking en rheumatiek, en zij helpen het opgehoopte wa ter bij waterzucht af te voeren. Dit genees middel werkt alleen op de nieren en blaas. Te Alkmaar verkrijgb. bij Nierop en Slot- houber, Langestr. 83. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwis sel! f 1.75 voor één. of f jo.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen weigert elke doos,dieniet voorzien is van neven staand handelsmerk. 1 rekking van Dinsdag 2 Mei 1910. 4e KLASSE 2e LljSi. Prijzen van f65. per 2e soort. 38 ct. 2e k 14 ets. radijs 50—40 ct. le kwaliteit, 40— kwaliteit per 10 bos, bloemen 16 per 5 ruikers, asperges 50 en 45 Trekking van heden. No 2398 5000; No. 2922 1000; Ns. 12321 en 17854 400; Ns. 1593 5148 en 20362 200; Ns. 9842, 10313, 16188, 17076 en 19966 10O komen, maar het smalle, schrale gezicht Van den veertigjarigen man was zeer verschillend ets. per bos. sla (aanvoer Loosduinen 150 - yan het ^gei,^ schoone gelaat van vijftien 130 ct., 120—100 ct90-75 ct. per 25 stuks, g^en toen zij vrienden geweest wa- snijsla 40 ets. per kist, postelein 150—130 J,fcn ct( ets. per per maud, stuk komkommers 10 ets. en 13 door L. O. MOBERLY. naar het Engelsch. 21 kwam", zei hij fluisterend tot den geneesheer uit Londen, „wij moeten zooveel mogelijk spoed maken, er is geen tijd te verliezen ie- aer oogenbliK is kostbaar, en Eensklaps zweeg hij midden in zijn volzin, want de zieke sloeg eensklaps de oogen op en vestigde ze recht uit op zijn gezicht. Wat Christoffel zei hij zoo zacht, dat de' chirurg" alleen de woorden verstaan kon was, de man dien hij niet had herkend door de rimpels van zijn gezicht en den baard, zijn geheel tegenwoordige omgeving verdween op dat oogenblik voor Christoffels' verbeel ding. Hij stond niet meer in de kamer van den millionnair op een Engelsch landgoed, maar in een mijnwerkerskamp aan de uiterste grens "vriend 1 De nevel trok op i de zich het gezicht van het meisje, dat hij had liefgehad, het gezichtje even zacht van tint als haar eigen rozen, net haar van de kleur van'een rijpe kastanje, wanneer de zon er op scheen, de oogen die hij grijze sterren ge noemd had. Joyce was zijn verloofde geweest totdat Jem Douglas, zijn vriend, tusschenbei- de kwam. Zijn vriendDe nevel trok op uit De chirurg en de dokter gingen samen naar i uc I hieven en pijnbosschen in steile helling af- de kleedkamer, die evenals de rest van het „wat, uinsionei daalden naar een rivier, die bruiste in een huis in de oogen der beide mannen het top- hpt hewusteiin Maar Brampton bleef bergkloof, heel in de diepte. Daar waren zij punt der weelde bereikte. Wanden met witte elijk staanJ alle kleur verdween uit beiden geweest, hij en de andere man, die zijn tegels, een ingemetseld marmeren badkuip-J. het was of hii versteende bruine oogen zooeven had opgeslagen tot de een parketvloer, waarvan de rose lkeedjes wa- zijn gezicht, het was ot mj versteenue. mete zulk een zonderlingen angst en ren opgerold, er mankeerde niets in dit ver- HnnFDSTIIK II I vrees in hun. diepte, dte man die gefluisterd trek dat de rijke man had laten inrichten met nuurua had:,,Wat Christoffel!" Maar in dien tijd alle moderne uitvindingen, die tot zijn gemak ver Inden had de man niet Tracey geheeten _zi] ken- konden dienen. den hem alleen onder den naam van E>ouglas De dokter, die de verdoovende middelen weel der irr ingerichte kleedkamer met of Jem - Jem Douglas, de meest roekelooze moest toedienen, opende zijn taschje; dr. Grey betegelde muren en marmeren badkuip, een collega uit de naburige stad en de m haar blauw gekleede verpleegsters, hadden allen hun plaats ingenomen en toen Brampton zijn aatient naderde kwam dezelfde gedachte weer pat bij hem op: het verre zonnige de geneesheer met zijn verdoovend middel, i die reeds met zijn werk begon, de doktoren en pleegzusters dit alles verdween voor de oo- nem op: *1 n den chirurg. Hij zag niets meer van „Ale deze overvloedige rijkdom kan dat alles. het gejuid der fluisterende stemmen ziekte niet verre houden. De Dood klopt aan de twee woorden ge- de deur en rijkdom en weelde kunnen hem m patient, die ééne bUk van toa. 1 Lzieke had<ta hem geepenbaard wie h,, waaghals van de geheele troep waaghalzen. Waar de hoornen waren omgehakt stond een hutje; Qhristoffel zag dat hutje zoo duidelijk of het in werkelijkheid voor hem lag. En over het hutje hingen dte rozen van de rozenstruik die Joyce Trevor in bloei had gekweekt, dien zomer toen zij en hij samen wandelden in de bosschen, Joyce en hij. Waar was de kleine Joyce nu? En uit den nevel van het verleden vertoom bergen en dennewouden verflauwde; het hutje en de geliefde rozen zag hij niet langer, noch het jonge meisje, dat hem aan d- deur op wachtte om hem te begroeten met haar glim lachende, schitterende grijze oogen. Hij was teruggekeerd in de kleedkamer van den rijken man de stem van den man, die len z^ke ver doofde, zei bedaard: „De patient is gereed voor u". Gereed voor hem? Douglas gereed om ge opereerd te worden door den man tiie voor God en de menschen gewettigd was zijn erg ste vijand te wezen. Wanneer liet niet zoo vreeselijk tragisch was zou er iets komisch ge weest zijn in den toestand, dacli hij grimmig Jem Douglas hier aan een verschrikkelijke ziekte ten prooi en hij, door het Noodlot uit gezocht om hem te opreeren! Kon het nood,ot hem een treuriger poets gebakken hebber Geen wonder dat hij Jem niet had he.'Ken 1. Niet alleen gaf de baard hem een ander voor Maar Jem had een Judasrol gespeeld, hij had Joyce gestolen, ontstolen had hij hem zijn liet meisje en hij had hem in zijn gezicht uit gelachen omdat hii een te groote dwaas ge weest was om de liefde van een jong meisje te behouden. Joycewaar was Joyce nu? Langen tijd geleden had hij gehoord dat Joyce, nadat hij het mijnwerkerskamp had verlaten met wan hoop in het hart, met Douglas naar een ver verwijderde stad was gereisd om te trouwen. Maar later luidde het gerucht, dat Douglas reeds genoeg van Joyce bad gehad voordat hij met haar getrouwd wasdat hij het jonge meisje laaghartig in den steek had gelaten, het jonge meisje, dat niet veel meer was dan een kind, dat hij haar alleen had laten terug- keeren naar haar vader in het mijnwerkers- kamp of misschien was zij in de stad gebleven met gebroken hart, alleen. Hij ging naar het Oosten en verdlween uit het van zijn vrienden. Toen hij zich de oude geschiedenis herinnerde balde Christoffel plotesling de vuist, hij dacht hoe en Joyce's vader gezocht haddenhoe hij na den dood van haar vader overal nasporin- gen gedaan had naar het jonge meisje, in de eene std' en de andere na, totdat hij eindelijk na vruchtelooze pogingen naar Engeland was teruggekeerd en zijn carrière als medicus weer had opgevat, die was afgebroken door de jaren die hij op reis in het Westen had doorgebracht. (Wordt vr-volgd) Ja, No. 15869 1 250001 No. 13964 1 2000. No. 237 f 1500. Nol. 1846 en 8541 «Ot f 1000. «Ik 1400. Non. 612 en 1401 No. 1383 1 200. No». 163% 1499 en 10646 «Ik f 100. 1876 3999 6410 8464 11114 13093 1934 4038 6568 2032 4011 6653 2040 4285 6680 2097 4433 6688 2205 4499 6699 2218 4615 6737 15184 17175 IWlS 8533 11290 13124 15159 17184 18927 8563 11296 18126 U26J 17202 1B&04 8669 11363 13194 15291 17214 IflCW 8693 11433 13232 15294 1/235 19082 B720 11431 13307 15310 17237 19090 8723 11465 13347 153^4 1/277 19127 6757 8735 11468 13446 15326 17c84 19154 6765 8777 11591 13505 15357 1734) 19391 6774 8975 11600 13577 15439 1,394 19402 6776 8980 11623 13539 15519 17415 19614 6777 8997 11633 13546 15560 17439 19653 6819 9045 11658 13602 15564 17455 19565 6841 9064 11669 13610 15670 17479 19666 6854 9067 11676 13638 15730 17620 I9b90 6953 9105 11771 13861 15755 17621 19706 6961 9123 11777 14035 15766 17628 19767 7060 9166 11803 14,80 15803 17670 1,810 7069 9173 11896 14165 15861 17825 19905 7296 9213 11924 14185 15882 17833 19948 7418 9304 12050 14192 15892 17872 19295 7481 1320 12161 14h8 15911 1790j 20006 7583 9358 1217j 14201 159^2 17947 20.42 7592 9573 121,9 14205 15968 17955 20088 7686 9 89 12196 14206 15969 18000 20124 7698 8712 12290 14241 15994 18013 20155 7,14 9966 12409 14263 16053 18079 20183 7790 9976 12454 14331 160c9 18110 20433 7883 10010 12509 14340 16185 18116 20539 7109 10011 12553 14394 16253 '."'50 2054) 7938 10081 12603 14423 163J1 18243 20580 7944 10106 12607 14428 16345 18257 20584 7965 10247 1"615 14456 193/8 18303 20707 7968 10273 12b31 14546 16389 18340 20720 7986 10358 12/83 14624 16417 18381 20825 8008 10374 12702 14637 1^438 18389 20917 8018 10j81 12733 14694 16492 18401 20967 8C28 10475 12775 14787 16509 18403 2Q98o 6113 10493 12793 14791 165«2 18408 8117 10564 12805 14850 16551 18411 8140 10565 128o2 14878 16562 18479 6182 10577 12856 14884 1661/ 1872T 8258 10604 12857 14889 16796 18763 8271 10628 12925 14949 16812 18815 8272 10650 129b8 14973 16874 18850 8282 10890 12985 14980 16877 18854 8294 11066 13060 15005 1696u 1/884 8351 11076 13008 15009 17083 18885 8369 11092 13048 15068 1 141 1>897 8393 11096 13075 15130 1,148 189u2 4e Klasse le Lllsti 8788 m.n.8798, IS4C1 m.ï 18491, 19^98 m.i 19398. Op eenige lijsten staat 19040, dit m a. U046. 16 139 186 247 274 319 320 338 400 456 495 499 153 569 573 600 628 657 659 802 927 1005 1017 1045 1051 1054 1135 1153 1159 1162 1178 1202 127/ 1282 136 4 1569 13,4 1400 1407 1513 1591 1606 1703 1718 1742 1761 821 I860 2230 2259 2264 2317 2:30 2487 2525 2537 2608 2706 2789 2869 2880 2924 3024 3033 3040 3083 3126 3127 3130 3133 3152 3189 3227 3293 3443 3509 3579 3597 3634 3638 3649 3687 3690 3711 3713 3758 3822 3827 3892 3991 3997 4621 4627 4637 4724 4730 4783 4867 4969 4981 4999 5015 5029 5097 5117 5123 154 5171 5185 5208 5314 5323 5390 5444 5446 5633 5650 5739 5771 5793 5799 5810 5831 5842 5884 6909 5951 5988 6001 6003 6070 6143 6193 6275

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2