Gij kunt er door zijn aangetast in de Rijks directe belastingen in de verschil lende provinciën over 1916 In Noord-Holland was het aantal hoogst aangeslagenen 738 Het laagste gezamenlijk bedrag van aanslagen, dat tot plaatsing op de lijst heeft geleid, 1311.36. Voor de overige provincies, zijn deze cijfers onderscheidenlijk: Drenthe 115 en 594.49s: Groningen 218 en 917.37 Zuid-Holland 927 en 1833.37Utrecht 192 en 1917.10; Friesland 239 en 825.42; Overijssel 255 en 1082.92; Limburg 221 en 615.86; Noord- Brabant 415 en 802.17 >4; Gelderland 426 en 1107.24; Zeeland 155 en 738.30. PROV. KERKBESTUUR VAN NOORD-HOLLAND. Het Provinciaal Kerkbestuur van Noord- Holland heeft wegens het overschrijden van den in het Syn. Regl. voor K. O. en T. gestel den termijn den kerkeraad van Castricum niet ontvankelijk verklaard in zijn beroep van de beslissing van het Class. Bestuur van Haar lem. Er zal dus te Castricum een nieuwe stemming voor kerkeraadsleden moeten plaats hebben. voorzien door eene tijdelijke benoeming van zuster x cv re te s-Gravenuage. uil rttSitdUUUWAAKU in net totcaai van oen neer pijper werfl «u vergaocnng genouaen tot net vaststenen oer auuuien eu not biezen van een bestuur voor uooperaueve AauAoopvereemguig van veevoeder enz. annex iviaaiuenj. ue neer Van. üui Meer opeuue ü£#e verga dering niet uen wensen, dat üeze coopeiatie ui ucze veigauermg op pooien zaï woxueu gezel, waarna aoor üen neer Uin. V is ae uit gebreide notuien der vorige vergadering werden geiezen. uu de presentielijst oiijkt, dat 34 personen aanwezig zijn, aie verklaarden lid der coöpe ratie te wezen, het ledental is reeds gestegen tot ruim 50. Hierna werd het ontwerp-statuten aan de orde gesteld; in nooidzaak wordt hierbij ge volgd het voorbeeld van Opmeer, Berkhout en Zijpe, terwijl enkele artikelen worden ge- Aan deze verbetering kan worden toege voegd, uat ae Kamer van Koopnanoei ea 3 aiiriinx.il a.u Maandagavond m een spoed «vxgaoenng zaï bespresea, wat er aaa woi- den gedaan, om een gunstiger treinenloop m verband met <ie kaasmarkt te verkrijgen. Het is te nopen, dat H. Ij. 8. M., vtxugenciu uoor de tvamer, net groote belang, voor Aix- maar tneroij betrokken, zal inzien eh daar naar zal kunnen en winen handeien. DE HOUT IN HEf VOOKjaak. net is nu mooi in oen riom. v oiop lente. Alles groent en bloeit. Overal tusseaen hei gras bnnken de gele en witte stipjes van bo terbloemen, paardeoioeincu ui mauenetjes en tusschen net kreupemout scuiet ue dolle kervel welig op met zijn breeüe witte bloem trossen. Een genot is het er nu te wandelen. En wien dan opmerkzaam om zich heen ziet, zullen eenige veranderingen treffen en hij zal moeten erkennen, dat die veranderingen ver beteringen zijn. De heer Hoek heeft met zijn we coöperatie zal den naam dragen „De te Gemengd nieuws. FRAUDE MET REGEER1NGSMEEL. Men meldt uit Arnhem: Eenige bakkers alhier zijn wegens ontdui- o king der bepalingen omtrent het bakken van I wer<j deze vastgesteld op 20 pet. van hetgeen brood door den burgemeester gestraft met 1S betrokken eu voor het betrokken lid is ge goede verwachting" en wordit gevestigd Heerhugowaard Vrij. wat discussie werd gevoerd over de strafbepaling bij willekeurig uittreden oi ontzetting uit de vereenigmg. Ten slotte inhouding van regeermgsmeel. Zij hadden brood gebakken niet van gewoon ongebuild meel maar van meel, waaraan bloem was toe gevoegd, of waaraan zemelen waren onttrok ken. EEN GEÏMPROVISEERDE PROVOOST. Te Tilburg zijn de militairen, die met de Paaschdagen zonder verlof hun kantonne- meut verlieten, met provoost gestraft. Een honderaiai ondergaat, wegens gebrek aan zooveel provoost localiteit, deze straf in d&anoe ingerichte goederenwagens op het stations-emplacement, onder strenge milnai re bewaking, meldt de Amh. Crt. EEN BRUTTALE THEE-VERVALSCHINO. Het Maandblad tegen de Vervalschingen schrijft: Wij hadden gelegenheid in ons, van een der militaire centra hier te lande gezonden thee, een zeer brutale vervalsching te consta teer en. Het bleek ons dat behalve een min- maien in het jaar voorafgaande aan dat oer uittreding. De afschrijving werd bepaald op minstens 3 pet. totdat 50 pet. zal .zijn afge lost; wat meer wordt afgelost zal worden be schouwd als leden kapiteal. Het bestuur zal bestaan uit 7 leden: voor zitter en penningmeester worden uit en door het bestuur gekozen. Met 25 tegen 8 stem men werd hiertoe besloten. Minstens 2 algemeene ledenvergaderingen zullen worden gehouden en wel in Juni en October. In de Juni-vergadering wordt reke ning en verantwoording gedaan. Door V» der leden kan een algemeene vergadering worden aangevraagd. In de volgende vergadering zal het huis houdelijk reglement worden vastgesteld. Nog werd in de statuten een bepaling opge nomen om te voorkomen, dat de coöperatie een familiezaak zou kunnen worden. Na de vaststelling der statuten werd over- der soort thee, de volgende bestanddeelen in gegaan tot de verkiezing van een bestuur, belangrijke mate aanwezig waren: schillen en schalen van allerlei zaden en vruchten, stukjes hout, houtskool, theelood-stukjes en andere onzuiverheden. Het spreekt van zelf dat behalve dat de kooper, in casu de militaire cantine, schro melijk bedrogen wordt, een als thee bereid aftreksel uit een dergelijk mengsel van aller lei vuilnis, schadelijk op de gezondheid moet inwerken. Wij hebben maatregelen genomen opdat de militaire autoriteiten van deze zaak kennis kunnen nemen, en vertrouwen dat de schuldigen in deze hunne straf niet zullen ontgaan. Een streng toezicht op hetgeen aan onze militairen in cantines geleverd wordt, is natuurlijk steeds wenschelijk, doch wordt gebiedend, waar het blijkt dat de mees, grove vervalschingen, zooals in casu, gepleegd worden. SCHOlïWEyRGPLANNEN TE ROTTERDAM. Te Rotterdam bestagt groote behoefte aan een eersie-klasse localiteit voor het geven van tooneelvoorstellingen en muziekuitvoe ringen. Rotterdam heeft toch slechts twee schouwburgen, waarvan slechts een een fraai gebouw genoemd mag worden, terwijl de an dere niet alleen niet voldoet aan de tegen woordige eischen van een eersten-rang schouwburg, maar ook bestemd is binnen kort te verdwijnen. Dit treeft bij den heer H. A. Dijkstal, sedeit jaren verbonden aan de administratie van de Maatschappij Groote Schouwburg, het denk beeld doen rijzen te Rotterdam een nieuwen schouwburg te doen verrijzen, welke gelegen in het centrum van de stad, alle moderne comfort zal bevatten en tevens door artistic- ke inrichting en' intimiteit geschikt zal zijn voor eerste-klas uitvoeringen op allerlei kurjtgebied. Dit denkbeeld vond al dadelijk sympathie bij een aantal mannen van naam, die het dan oök met warmte aanbevelen, als de heeren D G. van Leuningen, A. Kolff, N. E. Kröller, A. C. Mees, Ph. Mees, J. T. de Mpnchy, Ph. van Ommeren jr., Jac. van Stolk, E. Sijthoff en J. C. Veder. Er zal een vennootschap gevormd met een maatschappelijk kapitaal van 500.000 in aandeelen aan toonder van 1000. In een verspreide circulaire wordt een en ander nader uiteengezet. UIT OUDE N1EDORP. In de gisteravond gehouden vergadering van de aldeeling van den Bond voor Stauits- pensionneering alhier in het lokaal van den lieer A. Mijts, werd tot afgevaardigde naar de Federatievergadering te Schagen benoemü de heer W. Zweed en tot plaatsvervanger de heer J. Glas. De onlangs gehouden propaganda-verga- dering heeft een nadeeiig saldo opgeleverd van J 8.80. UIT ANNA PAULOWNA. Dat het vee alhier bij alle ellende zijne waarde niet verloren heeft, bleek op de vee- boelhuizen van Vrijdag aan den Kleiweg. Van de 47 melk- en kalfkoeien was de gemid delde prijs ongeveer 325. De hoogste prijs was 470. Een koppel oonschapen van 15 stuks ging tegen öl per stuk. UIT OBDAM. Tengevolge van de liquidatie der Land bouw- en Handelsvereeniging Hensbroek-Ob- dam is hier thans voor afbraak publiek ver kocht tiet voor een paar jaar nieuw gebouw de veilingsgebouw met aanlegsteigers enz. Kooper werd de R.-Kath. Land- en "Iuin- bouwbond voor 2555. UIT SCHAGEN. Ds. J. J. Spaargaren te Driehuizen is be roepen bij de Ned. Herv. Kerk te Wormer. Tevens ontving Ds. Spaargaren toezegging van beroep naar Oterleek. Voor Oterleek stond met hem op het tweetal Ds. D. v. d. Most van Spijk te West-Graftdijk. De zes groote lammerenmarkten zul len op Texel gehouden worden op Maandag 15 Mei en de vijf daarop volgende Maanda gen. Die van Pinkster-Maandag wordt op dien dag 13 Juni gehouden. UIT BARSINGERHORN. In de vacature door het vertrek van zuster de Zeeuw bij dë Gezinsverpleging alhier is ïórmuleerd, zooals ze luiden in de statuten I personeel dezen winter niet stil gezeten. Ze der coöp. zuivelfabriek „Excelsior". De nieu- hebben gehakt, gekapt, gesnoeid en geplant, r 1 en de Hout is eenige prachtige doorkijkjes rijker geworden. Op plaatsen waar indertijd mets te zien was dan een oude, scheef ge- gewaaide iep of wat verwaarloosd kreupel hout, ziet men nu een rijzige groep beuken of kastanjes in vollen bladerdos zich verhef fen, welke vroeger door dat minderwaardig hout geheel aan 't gezicht onttrokken waren Op andere plaatsen is uit den rijken voor raad van de kweekerij was jong goed overge plant, dat zich te zijner tijd zal ontwikkelen tot krachtig houtgewas. Elders is weer een pad verlegd, zoodat het nu meer volgens den smaak van het publiek loopt, die eerder al tot uiting kwam door een loopen over het gras, x>in „af te snijden", terwijl men het pad zelf negeerde. De heer Hoek is er zooveel mogelijk op uit, het den mensdien zoo gemakkelijk moge lijk te maken en daardoor juist oök den Hout te sparen. Hij dwingt ze met in allerlei boch tige en kronkelige paden te gaan, maar langs inooie strakke, flauw buigende wegen, die rechtstreeks in elkaar overloopen, zoodat van het „afsnijden van hoeken geen sprake be hoeft te zijn. Ook bij de begraafplaats moet nog op een verbetering gewezen, het gras je er voor is doorsneden met een weg, t men er voortaan niet meer omheen behoeft te loopen om bij het hek te komen. In den geheelen Hout wordt al jaren lang gewerkt, langs groote voorop gestelde lij nen, die geleidelijk voeren tot steeds meerde re schoonheid van het bosch. Dat er nog hee wat te verbeteren valt, zal ieder erkennen De vroeger geplante iepen zijn bijna zonder uitzondering schraal gebleven en scheef ge waaid. Toch gaat het praatje, dat in dit kli maat niets groeien wil, niet op, men zie maar eens bij de begraafplaats, daar strekt zich de Westerweg uit als een groote, scheef ge waaide boomengalerij, maar vlak bij het hek van 't kerkhof steken een paar flinke eiken kaarsrecht hun toppen de lucht in. En in den Hout staan tal van beuken, eiken en kastan jes als sprekend bewijs, dat hier in den Hout wel degelijk iets flink en recht groeien wil ondanks den zeewind, hls men de zaak maar op de goede manier aanpakt en verzorgt. De iepen zijn dan ook alle gedoemd langzamer hand te verdwijnen en niemand zal daar rouwig om zijn, met al die oude scheeve stammen tusschen zijn mooi opgaand gewas zou de Hout nooit een breed en vorstelijk heel kunnen worden. Maar nu begint daar al wel op te lijken. Er wordt dan ook veel voor den Hout gedaan. Weinig Alk- maarders zullen echter weten in welk een bevoorrechte positie boven vele andere ste den ze zich bevinden Den Haag, dat toch doorgaat vöor een plantsoenstad en dat bo vendien het machtig Haagsche bosch bij zich heeft, bezit per inwoner gemiddeld 5.76 vierk Meter plantsoen, waarvoor aan onder; houd jaarlijks 31 cents ten koste wordt. Volgens dezen maatstaf heeft maardcr 20 vierk. Meter plantsoen en be hoeft daarvoor slechts 60 cents aan onkosten te betalen dus gemiddeld per vierk. Meter de helft van wat een Hagenaar betaald- Zulke getallen spreken en doen erkennen, dat we hier in Alkmaai met onze ruim 40 H A. ge- meenteplantsocnen lang niet slecht af zijn. waarvoor een tweetal stem bureaux werd ge vormd. Tot aller vreugde verkreeg reeds bij de eerste stemming een zevental personen de meerderheid. Alzoo werden gekozen ver klaard de heeren P Kant, K. Molenaar en Jc. Zomer uit Heerhugowaard, K. Kamp en A. Schroder uit Hensbroek, J. Voorthuizen uit de Wogmeer en P. Blaum uit Veenhui- zen. Hoewel enkele der gekozenen eerst eenig bezwaar maakten, namen toch allen op aan drang van den voorzitter hunne benoeming aa. Nog werd eenigen tijd van gedachten ge wisseld over not aanbod van den heer J. Bent, om als loonmaler voor de coöperatie op te treden en over de plaats, waar de fa briek zou moeten verrijzen. Meerdere stem men gingen op, om voorloopig met Best in zee te gaan. Hierna sluiting der vergadering. KURit BEK1UH1EN. Ui. J. k. oionmaxer ae oruine neen zijn oenouiiuig lui noogiccraar ui ue Uooge- ïeeroneid vanwege ue incU. xlerv. j\erx aan genomen. li. ui. ue Koningin-Moeder neelt een mans uoeu uezorgen aan net sterinuis te uueuii van uen luiienant-generaai Oaoron, aujuuxuil ui uunengewonen Uienst van H. M. de Koningin, oud-Mimsier van Oorlog. Het sloomscüip „jan Pieterszoon uoen van de atoomvaarimaaiscnappij „Ne- uenanü", is gisteravond te ijmuiuen aange komen. in uistrict V van Amsterdam is voor den gemeenteraad gekozen de heer j. G. van Kuijkhoi (S. D. A. P.J met 2644 stemmen te gen 1190 op den neer Venekamp, gesteld door een groep winkeliers. Aan de Nieuwe Courant wordt verze kerd, dat er Donderdag jd. te Kerkrade ruimscnoots wittebrood verkrijgbaar was en dat er voor 12 uur 's middags een groot aan tal vrouwen op weg naar België was, met hoeveelheden wittebrood bepakt. Zondagavond worden met den avond sneltrein ongeveer 20 in Duitschland geïnter neerde Engelsclien over Goch te Vliasingen verwacht. Aan de gemeentebesturen is, naar het Hbld. meldt, kennis gegeven, dat er ander maal een beperkte hoeveelheid rundvet be schikbaar is. Deze zal worden gedistribu eerd tegen den prijs van 0.70 per K G. Aan de grens bij Bergen (Limb.) heeft één militair-hulpkommies gisteren tien run deren in beslag genomen en drie van de vier geleiders aangehouden. Te Kampen is een persoon aan nek kramp overleden. Ook een kindje, dat in ob servatie was, is overleden. In het gezin van den arbeider J. te Nieuwkoop zijn bij zijn kinderen weer twee nieuwe gevallen van nekkramp vastgesteld. Prins Hendrik reikte gisteren te Arnhem aan zuster Burghgraef, directrice van het Roode Kruis-hospitaal aldaar, de medaille van verdienste in zilver van het Roode Kruis uit. Eene boerderij nabij Schellingwoude, ruim 15 H.A. groot, bracht tot voor twee jaar 800 per jaar pacht op. Thans heeft zich een huurder aangeboden voor 1600. Dit is opmerkelijk, omdat het land ligt in het overstroomde gebied. Ten tweeden male is door den betrok ken militairen commandant het houden van een vergadering te Zeist, waarbij ds. Scher merhom zou spreken, geweigerd. De verga dering zal nu worden gehouden in de „Prins van Oranje", in het nabijgelegen Drieber gen, op 8 Mei a.s. Bij Koninklijk Besluit van 4 Mei is ver boden ae uitvoer van gras, klaver en ander groenvoeder. Ie gelegïd elk Alk- STADSNIEUWS. DE KAASMARKT EN DE TREINENLOOP. In een deel van de oplage van gisteren is het slot van het bericht onder bovenstaand hoofdje terecht gekomen onder het bericht van „Probité" De welwillende lat: zal dit gemerkt hebben. epi OPENLUCHT-SAMMENKOMSTEN Maandagmorgen vergaderde in de cate chisatiekamer van de Doopsgezinde Kerk het comité voor openluciiisamenkuinstui voor Vrijzinnig-godsdienstigen voor Alkmaar en omstreken. Deze vergadering was belegd, naar de Kerkbode meldt, met liet oog op de sloioepa- lingen voor den Hemelvaartsaag. Medegedeeld kan worden, dat het comité bestaat uit: Ds. Groot, voorzitter; Ds. Wes- tia, secretaris; de heer Stroïnk, penningmees ter; Mevr. A. G. Beionje-Bosman, Mej. van Toorenburg, en de heeren: d3. Eiierts de Haan, ds. Nieuwburg, ds. Boeke, ds. Mak kink en de heer H. Bossert Hz. Er werden verschillende commissies sa mengesteld, die aldus zijn gevormd: Mevr. Belonje, Mej. Toorenburg en ds Boeke; mu- ziek-commissie; ds. Eiierts de Haan, de heer Stroïnk en Bossert: terein-commissie, ds Nieuwburg en Westra, colportage-commis-, sie. Een spreekbeurt hebben op zich genomen: Mej. Wolters van Leiden, ds. de Leeuw van Oudkarspel, ds. van Dom van Hoom, ds Buruma van Oost- en West-Graftdiik (veld prediker) en ds. Boeke. De onderwerpen 2ullen later worden bekend gemaakt. De te zingen liederen voor het koor en allen te za nten zijn: Lied 6:1,2, 3; lied 26 1, 2, 3; lied 164 1, 2, 3, 4, 5. Danklied van F. Commer; Alles wat adem heeft; Boven de sterren; Pinksterlied. Het openings- en het slotwoord zullen, respectievelijk, door voorzitter en secretaris worden gesproken van het podium af. VOOR DEN KRIJGSRAAD. De auditeur-militair van den Haagschen Krijgsraad eischte tegen J. K., milicien der infanterie, afkomstig uit Alkmaar, ter zake van mishandeling van den caféhouder K alhier, drie maanden gevangenisstraf. VOETBAL. Als de voorteekenen niet bedriegen, belooft het morgen voor Alkmaar een mooie, interes sante voetbaldag te worden, tfie ongetwijfeld velen naar het sportterrein aan de Nieuw- poortslaan zal trekken. De Bekerwedstrijden zullen ongeveer kwart voor één officieel worden geopend, waarna om één uur de wedstrijd W. F. C.-Wiihelmina Vooruit zal aanvangen. Beide elftallen zijn hier he tend. Men ziet ze gaarne spelen. Z V. V;—Hollanüia, de tweede match, zal nog te meer van betang zijn, omdat nog leon geleden beide clubs elkander hebben ont moet voor de N H. voetbalbeker, waarbij L. V. V. met 4—0 won. Hoiiandia zal er au ongetwijieid alles op zetten revanche te ne men. Alcmaria—Purmersteijn zal ook genoeg belangstelling trekken. We kunnen mededee- ien, dat Alcmaria met een vrij sterk elftal zal uitkomen. Op zijn hoogst drie invallers. E. D. O.Z. F. C. kon wel eens een aar dig besluit zijn van den eersten dag. Beide elftallen spelen hetzelfde soort spel en wie weet, misschien zorgt Z. F. C. voor een ver rassing. Ten slotte hopen alle liefhebbers natuur lijk op mooi weer en geen teleurstelling. Dat zij zoo. DE VACATURE VAN DEN HEER A. FORTUIN. Van, verschillende kanten hoorden wij be weren, dat de heer J. H. Elfrink in de vacatu re van den heer A. Fortuin mede candidaat gesteld zou worden. Heden spraken wij den (heer Elfrink, die juist voor een paar weken op reis geweest was en deze deelde ons mede reeds voor geruimen tijd door verschi llende burgers gevraagd te zijn of hij een candidatuur zou aanvaarden. De heer Elfrink heeft de vragenstellers steeds ten antwoord gegeven, dat hij daartoe wel ge negen zou zijn, doch gaf daarbij stegds te k men, dat hij daarbij in geen geval te vinden zou zijn om eenig politiek program te onder schrijven, aangezien hij de politiek bij het be hartigen van de gemeentebelangen onge- wenscht oordeelt. Reeds in het vorige jaar besprak hij met en kele burgers, (onder inspiratie van de te Bergen opgerichte vereeniging „Bergens Be lang") de wenschelijfcheid van een vereeni ging van burgers, waar men los van politieke of godsdienstige richting de behartiging van verschillende gemeentebelangen kon bespre en steunen. Deze vereeniging kwam evenwel nog niet tot stand. Een zoodanige vereeniging zou evenwel wanneer zij tot stand kwam de sym pathie van den heer Elfrink wel hebben. Van andere zijde vernamen wij, dat de groep burgers die de oprichting van „Alk- maarsch Belang" bespraken, mede het candi- dëenen van raadsleden ondier de oogen heb ben gezien, aangezien velen zich met de can- dddaten van ^Eensgezindheid" niet konden vereenigen en bovendien de wijze waarop „Eensgezindheid" met haar candidaten komt veroordeelden. De vereeniging „Alkmaarsch Belang waarvan de oprichting eenigszins vertraagd werd zal, zeide men ons ten spoedigste ge constitueerd worden. De candidaatstelling van den heer Elfrink staat vast zoo vernamen wij verder, aangezien hij bij niet tot standkoming der genoemde vereeniging, door een groep burgers gesteld zal worden. HELINO. Woensdag diende voor het Qerechtshof te Amsterdam in hoger beroep de zaak contra B. A. D., als verdacht van heling van 26 rij- wfelea. De Procureur-Generaal eischte bevestiging van het vonnis (2 Y, jaar gevangenisstraf). DESERTEUR. Door de politie alhier werd aangehouden een deserteur van de landmacht. ONZEDELIJKE HANDELINGEN. Door de politie alhier werd tegen twee personen proces-verbaal opgemaakt terzake van onzedelijke handelingen met meisjes van 6 en 7 jaar. TIJD. ARBEIDSBEURS. Stadhuis. Sirrespondentschap der Intercommunale rbeidsbemiddeling. Telef. 158. Spreekuur lederen werkdag b. h. Zaterdag van 10 tot 12 uur voormiddag. 6 Mei. Gevraagd worden 1 bakkersknecht, 1 opperman, 1 wasch vrouw, 3 werkvrouwen. Bieden zich aani 1 grondwerker, 1 handelsbed., 1 kaasma kersknecht, 1 kantoorbed., 1 loodgieter, 1 loop jongen, 1 opperman, 3 reizigers, 1 reizigster, 1 schrijfster, 1 schrijfster, 1 schrijver, 1 tim merman, 1 waschvrouw, 3 werklieden (los) 1 werkvrouw. De Correspondente, C. AUKESTimmers. van de Rederijkerskamer „Bilderdijk" maat regelen worden genomen om bij de voorstel ling van Woensdag a s, niet meer plaatsen ic laten bespreken dan beschikbaar zijn. LICHTSCHIP „TERSOHELLINGERBANK" DEN HAAG, 6 Mei. (Officieel) Het Departement van Marine deelt mede, dat in verband met het volgen van de route be noorden Schotland door de scheepvaart, e erstdaags het lichtschip „Terschellinger- bank" weder zal worden uitgelegd. De da tum zal nadter worden bekend gemaakt. BALLON WAARGENOMEN. ZWOLLE 6 Mei. Hedenmorgen 6 uur dreef een ballon over Zwolle. Het gevaarte was zoo laag, dat het ankertouw bijna over de huizen sleepte. In het schuitje meent men twee personen te hebben waargeno men. De punt van de ballon was slap en waaide ter zijde. Zij bewoog zich met vrij groote snelheid in de richting van Hasselt. veel be- Ondanks het vroege uur was er kijks. BURGELIJKE STAND. GEBOREN: 4 Mei. Elisabeth, d. van Theodorus van Baden en Johanna d e Graaf. 5 Mei. Petrus, z. van Adrianus Hemels eu Trijntje Schouten. OUDE NIEDORP. April. Geboren: Petrüs Jacobus, z. van S. Vlaar en A. Koppes. Fijtje Aaltje Geertje, d. van H. Hendriks en J. van Gorkum. Adrianus, z. van D. v. d. Fluit en E. Beem- sterboer. Anna, d. van C. Kramer en T. Groot. Jacobus Josephus, z. van Jb. Rui ter en O. Vlaarkamp. Ondertrouwd: H. Kaijer te Hoog woud en Veronica Jong, alhier. P. Glas te pe en C. E. Bruin alhier. F. Spanjaard Harenkampei en A. Visser alhier. J. van Kleef te Zuid-Scharwoudë en M. Beem- sterboer alhier. A. Kamp te Winkel en A. Rempt alhier. Overleden: Adriana Koppes, echt- renoote van Simon Vlaar, 30 jaar. TpIouti»mmiMi van Ijnlvti. LICHTING 1916. DEN rlAAG, 6 Mei. (Ofiicieel) De dienstplichtigen van dte militielichting 1916 wier* opkomst aanvankelijk bepaald was in het tijdvak van 16 20 April of in het tijdvak 1 5 Mei j. 1. en die werd uitge steld, zullen worden ingelijfd in het tijdvak van 16 20 Mei. De opkomst der land- stormplichtigen wier inlijving eveneens is uit gesteld zal nader worden geregeld. HET VERGAAN VAN DE LODEWIJK VAN NASSAU". AMSTERDAM,'6 Mei. De Raad voor de Scheepvaart heeft heden uitspraak ge daan betreffende het geschil van het stoomscnip „Louewijk van Nassau". De Kaan xS van o^rdeei, dat net vergaap van de „Lodewijk van Nassau" moet wor den toegeschreven aan het stooten op een ontplotöaar voorwerp, vermoedelijk een onaer water drijvenae mijn, tengevolge waarvan een gat in het schip is geslagen en het achterschip vol water geloopen is, Dat bij deze ramp 5 menschen het leven verloren, meent de Raad toe te moeten senrijven aan het feit, dat het schip bij het te water laten van de booten stuurboord één aan de liefzijde nog vaart liep. Het zal naar s raads meening aanbeve ling verdienen, dat zoolang men in de ge' vaarlijke zone verkeert, alle schepelingen die voor cieu dienst niet onmisbaar zijh, zich in het middenschip vereenigen bij de sloepen en allen voorzien zijn van red dingsgordels. Door deze amatregel kan een paniek worden voorkomen, althans be perkt en is de kans grooter, dat bij een ramp, als welke de „Lodewijk van Nas sau" heeft getroffen, alle opvarenden gered worden. BILDERDIJK. Naar wij vernemen zullen door het bestuur KENNISGEVING. Het HOOFD van het Plaatselijk Bestuur te ALKMAAR brengt, op groitd van artikel 1 der Wet van 22 Mei 1845 (Staatsblad No. 22) ter kennis der ingezetenen, dat bij hem inge komen en aan den Ontvanger der Rijks Di recte Belastingen binnen deze gemeente ter invordering is overgegeven HET KOHIER DER PERSONEELE BELASTING No. 3, VOOR HET DIENSTJAAR 1916, executoir verklaard door den Directeur der Directe belastingen in Noord-Holland te Amsterdam den 4 Mei 1916; dat ieder verplicht is zijn aanslag, op den bij de Wet bepaalden voet, te voldoen en dat heden ingaat de termijn van zes weken bin nen welken daartegen bezwaarschriften kun nen worden ingediend. Alkmaar, den 6 Mei 1916. Het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur voornoemd, G. RIPPING. INGEZONDEN MEDE DEELINGEN. zonder het te weten. Nierkwalen bekruipen u onverdacht. Zij kunnen jaren bestaan, zonder dat de patiënt zich er van bewust is en plotseling onaer ge vaarlijke vormen optreden. Eenvoudige rug pijn is soms een waarschuwing. Daarom zijn rugpijn (zelfs licht en voorbij gaand), troebele urine, met bezinksel, voort durende aandrang tot loozing, hoofdpijn, dui zeligheid, moeite bij bukken, opzweimig der voeten en een algemeen onwelzijn verschijnse len, die men van het eerste oogenblik af dient te behandelen. Verwaarloozing dezer ver schijnselen leidt tot ernstige kwalen als nier steen, waterzucht, nier- of blaasontsteking, enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen hertellen de goede werking dernieren en blaas, reinigen de urinewegen en verdrijven het urinezuur de groote oorzaak van rheumatiek, jicht, isch ias, niersteen enz. en eveneens het overtolli ge water, dat waterzucht veroorzaakt. Zij kunnen zonder gevaar door iedereen, mannen, vrouwen, grijsaards en kinderen gebruikt worden. Te Alkmaar verkrijgb. bij Nierop en Slot- houber, Langestr 83. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwia- sels f 1.75 voor één of f 10voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen weigert elke doos,dieniet voorzien is van neven- ""k- staand handelsmerk. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 5 Mei. Fabriekskaas. Kleine f 63. kleine boerenkaas f 63. commis sie fabriekskaas f.commissie boeren kaas f 62.50, middelbare fabriekskaas f 61.— Aangevoerd 379 stapels, wegende 219356 Kilogram. Handel goed. ALKMAAR, 6 Mei. Aangevoerd 7 paarden f 300 a 400, 82 koeien en oasen f 100 a 470,203 nucht. kalveren f 10.— a 22.,714 magere schapen f 30.a f 56 vette id f 0 a 1183 lammeren 16 a 23, 166 magere varkens f 28, a 57.311 biggen f 16 a 28. 45 bokken en geiten f 4,a 13,.26 kleine bokjes f 1.a 3 boter, per kop hoogste prijs f 0.778, middelprijs f 0.726, laagste prijs f 0.65aangevoerd 5680 kop, eieren f 6.a 6.50 perlOO. een deneieren f 0.— a 0. Afslag Vereeniging BEEMSTER, PUR- MEREND en OMSTREKEN. Bloemkool f 21,— per 100 stuks, spinazie 45 a 71 ct per dubb. mand, sla f 2.3.80 per 100 krop, rabarber f 6.40 a 9.80 pes 100 bos. Ffandel zeer vlug. HOORN, 5 Mei. Tarwe f 14.50 a 15—, rogge f 0,a 0,gerst f 12.— a 14. haver f 8,25 a 8.73, witte erwten f a .0, groene dito f a grauwe f 24,— a 29,—, vale f 22,a 30.—, bruine, boenen f aItarweizaad f a mosterdzaad f a 240 biggen f 18. a 28.—, 0 kippen f 0 a 0, kipeieren f 6.25 a 6.50, 2055 kop boter 80 a 85 per kop.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2