IJ. HJ. an grootste on moest moderns Inrichting, speciaal voor Hoeren- on Kindorlleeding, gemaakt en op maat, Alkmaar, Tel ef. 212. Zondags tot 12 nor geopnd. Alkmaar, Telef. 212. Zondags tot 12 nar geopend. Firma H. S. CtOECK, Kieedermakers. Telegrammen van heden. ONDERWIJS I. Prins Az.f Bierkade 11. VERZEKERT UW RUITEN ONDERLING. LAAT, hoek Boterstraat, LAAT, hoek Boterstraat, TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 8 Mei. Opgericht 15 Maart 1865. Slgen werkplaatsen aJtu magazijn. Opgericht 15 Maart 1865. JEigen werkplaatsen a/h. magazijn. Jacquetcostuums. een prachtig schot terwijl hij vlak voor tijd met een kopbal den stand op 3 1 bracht. Alzoo plaatste W. F. C. zich door een 3—1 overwinning in de tweede ronde. Zij speelde goed, doch W. V. heeft weer een aardigen sympathieken indruk gemaakt en uitstekend partij gegeven. Direct hierna begon Z. V. V.Hollandia, waarin de Zaandammers slechts met tien man uitkwamen. De partijen waren volko men aan elkaar gewaagd. Acht minuten na de rust sloeg de Zaandamsche keeper een bal in eigen doel, doch na groote inspanning ge lukte het den Zwartblauwen linksbinnen nog voor 't einde den stand gelijk te maken. Met- tijd was het 1—1 en moest er verlengd wor den tot één der partijen een doelpunt maakte. Na vele onfortuinlijke pogingen van den mid denvoor, wist deze eindelijk na een klein half uur met een prachtig schot het winnende Eunt te maken. Z. V. V. won alzoo met 21. lollandia viel niet tegen. De spelers zaten er flink op. Haar keeper maakte dikwijls ver re wandelingen. Zóó was 't over half vier ge worden voor de wedstrijd AlcmaritPur- mersteijn begon. De bruiawitten pakten da delijk flink aan, terwijl Alcmaria 't wat ge makkelijk opnam, 't Ontaardde weer in treu zelen. De voorhoede was al zeer slecht op dreef. De verdediging daarentegen (keeper en bachs) was zeer goed en hield alles, 't Hing alleen van de voorhoede af, of de wed strijd gewonnen zou worden. Purmersteijn trok haar geheele verdediging voor 't doel samen en toch wilden twee spelers,, van 't binnentrio er maar doorheen drijven, waar bij zij de vleugelspelers absoluut negeerden. Resultaat nihil. Ontmoediging bij 't publiek. Een der voorhoedespelers moest uitvallen, maar er werd een invaller toegestaan. Teen 't uur om was, had nog geen der partijen kunnen doelpunten. Ook in de verlenging wilde het bij Alcmaria maar niet vlotten, tot eindelijk de invaller rechtsbinnen handig het puntje wist te maken, dat Alcmaria in dé tweede ronde bracht, 't Was intusschen over vijf geworden, doch er kon direct begonnen worden met E. D. O.Z. F. C. Dat warm nu twee ploegen, die physiek even sterk warm en er ook een zelfde manier van, spelen op nahielden. De' doelpunten warm duur gistermiddag. De E. D. O.-kee- per werkte zeer zeker en ook aan dm ande ren kant was de verdediging niet te passee- ren. Een paar mooie kansen gingen voor E. D. O. ook door slecht spel verloren. Na een uur was t weer 0—0, zoodat tm derdemalc verlengd moest wordm. Tim minuten werd er nog gespeeld. Tom maakte de rechtsbin nen van E. D. O. 't winnende punt Hij liep een bal, die de keeper niet kon wegwerken, in 't doel. Over dm wedstrijd AlcmariaPurmer steijn nog het volgende. Enkele spelers uit Purmerend hadden de onaangename gewoon te den bal telkens met de hand te spelen. In de verlenging kostte dat P. zelfs een straf schop. Toch vonden wij 't sportief, dat de linksbach dm bal opzettelijk overtrapte, om dat het de beslissing zou geweest zijn van dm heelen wedstrijd en o. L in dit geval een te zware straf. Alcmaria zou dan een over winning hebben behaald, die in 't geheel geen voldoening had geschonken. De leiding van de wedstrijden was bij de heeren Caro, van Alphen, Kappenburg en Kuipers in goede handm. Toch zoudm wij over 't algemeen het optreden der leiders nog wat flinker wenschen, A.s. Zondag 14 Mei wordm nu gespeeld: Spartaan—Stormvogels, E. D. O.Z. V. V. en W. F. C.—Alcmaria. r»F TIIRANTIA" AMSTERDAM, 8 Mei. De'heer J. Wil mink, directeur van de Kon. Holl. Lloyd, die eenigen tijd te Berlijn vertoefde, ver klaarde inzake de „Tubantia", dat dé on derhandelingen door onze regeering wor dm gevoerd, niet door de Lloyd-directie en het momenteel het beste is als er zoo min mogelijk over de zaak wordt geschre ven. DE „NEPERLAND". AMSTERDAM, 8 Mei. In de heden ge houden vergadering der Stoomvaartmaat schappij „Nederland" werd het dividend op 10 pet. bepaald. Ter aanvulling van het college van commissarissen werd met 31 tegen 5 stemmen gekozm de oud-minis ter van Financiën Treub. halverwege waren neergelaten en beelemaal scheef, het sombere uitzicht van het huis nog verhoogden. Hij had verscheidene minuten geduldig Staan wachten, torn de deur een klein beetje werd opengedaan, een slordig hoofd kwam te voorschijn en een meisje met een opval lend vuid gezichtje en een nog vuiler schort, met een onvervalncht Londensch accent, vroeg: „Zoekt u een kamer?" Bramptoh kon nauwelijks nalaten uit te roepen: (Wordt wrvolgd) DÉ GENTSCHE HOOGLEERAREN. DEN HAAG, 8 Mei. Naar wij uit goede bron vernemen heeft de Nederland- sche regeering reeds eenigen tijd geleden stappen gedaan bij de Duitsche regeering, om de vrijheid te herkrijgen van de Gent- sche Hoogleeraren Paul Frederiq eu Pi- renne, die gevankelijk naar Duitschland zijn gevoerd. Zij heeft de Duitsche regee ring verzocht de Hoogleeraren in de gele- enheid te stellen in em neutraal land nun arbeid tm dienste van de wetenschap te hervatten. Zijn wij wel ingelicht dan is op dit verzoek nog gem antwoord inge komen. NAT. VEREENIQINO TOT VERBETE- RINO VAN DE PAARDENFOKKERIJ IN NEDERLAND AFD. NOORD-HOLLAND. AMSTERDAM, 8 Mei. Heden had bij Kras een algemeene vergadering plaats van bovengenoemde vereeniging onder leidt van dim heer II. H. M. Evelein. Em vera van de afd. Noord-Holland van het stam boek voor het Ned. Trekpaard om em ge deelte van het kassaldo op I Januari 1915 aan haar afgestaan werd goedgekeurd. De rekening en verantwoording aan den pen ningmeester werd goedgekeurd. Zij wijst aan in uitgaven een bedrag van 1178 en aan inkomsten van 1438, zoodat het batig saldo bedraagt 260. In het bestuur werden herkozen de heeren J. H. M. Evelein, Jb. Kaan Kzn. m J. D. O. van Gulpen, o de plaats van den heer J. H. Gomelissen die bedankt had', werd gekozen de heer B. Diesheuvel Azn. uit den Ypol- der. Tot afgevaradigde naar de algemeene ver- adering in Den Haag werd gekozm de ieer J. Jl. de Boer en tot pltsv. K. Kistema- ker Azn. Bij de rondvraag wijst da heer Kis temaker erop, dat in het zuidelijk deel meer leden zijn dtan in het Noorden- en midden deel samen. Die dee lm wordm door even veel leden in het bestuur vertegenwoordigd en hij; vraagt of dit billijk is. Na eenige discussie wem besloten dat de vraag in het besutur ondier de oogen zal wordm gezien. De vergadering werd daarna gesloten. Mr. D. K. D. BARON VAN LIJNDEN, t ARNHEM, 8 Mei. Hedenmorgen is overleden de oud-president van de Recht bank Mr. D. K. D. baron van Lijnden. 1NOEZONDEN STUKKEN. HET NIEUWE POSTKANTOOR. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik u eenige plaatsruimte voor enkele op- en aanmerkingen betreffende Het nieuwe Postkantoor. Lang en veel heeft mm gemopperd over de ellendige lokaliteit, waarin het sedert jaren gevestigd was. De ruimte voor het dienst doend personeel, mm kon het duidelijk van uit de wachtkamer zien, was te klein, in de wachtkamer zelf stonden de menschen elkaar te verdringen. Was men eindelijk zoo gelukkig aan de beurt te zijn, d!an nog moest men dik wijls wachten, daar de ambtmaar eerst ande re werkzaamheden moot verrichten. Daaraan scheen in verband met dé ruimte niets te doen te zijn, er was eenvoudig geen ruimte voor meer loketten en meer personeel, 't Is dus wonder, dat door iedereen met name r dé zakenmenschen, die hun tijd zoo goed kunnen gebruiken, met verlangen naar de opening van het nieuwe Postkantoor werd1 uit gezien, welke gebeurtenis 2 Mei j. 1. plaats vond. De eerste indruk is gunstig. De wachtka mer is ruim; het is luchtig en licht. Er staat een flinke lessenaar, <fle ruimte biedt voor meerdere personen, daar hun correspondentie af te doen. Door 't aanbrengen van een brie venbus is men niet meer genoodzaakt zijn brieven en stukken aan een open loket te depo- neeren. En dan, er zijn veel loketten. Menig een, die uit nieuwsgierigheid even een kijkje heeft genomen, zal dénken, „wat eene verbéte ring".* Evenwel em langer en veelvuldiger verblijf in de wachtkamer, en een nauwkeuri ger beschouwen van 't gem er om en toe gaat aan dé loketten geeft 'n gevoel van teleurstel- Wat is nl 't geval? Er zijn tal van loketten doch daarvan zijn er heelemaal 3 in gebruik, evenals op het oude kantoor. En waren ze daar naast elkaar, zoodat men dikwijls aan- twee loketten tegelijk kon worden geholpen, daarvan is nu geen sprake meer. Evenals voorheen moet men aan het loket voor de postzegels dikwijls wachten omdat de ambte naar ook administratiefwerk schijnt te hebben, dat van meer belang is, dan het helpen van 't publiek. Ook het wachten aan het loket voor aangeteekende brieven is nog net als voorheen da a r de ambtmaar «am dat loket ook nog steeds belast is met bet 6paarbankwerk, en van tijd tot tijd nog dem enscheD verzoekt „even" te wachten omdat hij weer wat anders moest doen. Ik geloof graag, dat voor het personeel de verandering eene verbetering is," maar voor de inwoners van Alkmaar, en vooral voor de za kenmenschen is het bestendigen van den ou- dian Zaanland, wat betreft het aantel loketten eu het bedienen daarvan eene groote teleur stelling. Tot mijn genoegen las ik in uw geëerd blad, dat de Kamer van Koophandel in haar jong ste vergadering deze zaak ook onder oogen heeft gezien. Beleefd dankend voor de verleende plaats ruimte. EEN ABONNé. [De geachte inzender schijnt nog nooit verhuisd te zijn. Wie wel eens verhuisde, weet, dat het eenige wekm duurt, voordat mm in zijn nieuwe woning zoo „thuis" is/ dat men bezoek kan ontvangen, dus ook critiek durft te aanvaarden. Zouden we met onze critische opmerken ook maar niet liever nog enkele wekm wachten m de postadmini stratie rustig gelegenheid geven zich zooda nig in te richten, dat de belangen van het publiek en die van het personeel het best wordm gedimd? Red. Alkm. Crt.] Mijnheer de Redacteur. Waar zoovelen htm gedachten hebben laten aan en adviezen hebben gegeven betreffende Ié overstroomde landérijen, die naar aller meening door het meer of minder zoutgehalte van het overstroomde water voor korter of lan ger tijd onvruchtbaar zijn geworden is bet mij vreemd, dat er, naar het schijnt, iets aan de aandacht ontgaan is bij alle schrijvers die ik tot dusver over dit onderwerp gelezen heb. Nu is het best mogelijk, dat mij wat ontgaan is dienaangaande en ook dimt in aanmerking enomen te worden dat ik in deze een leek in ieder geval geen deskundige of een tot oordeelen' bevoegde. Toch zou ik gaarne op een zaak de aandacht willen vestigen van. wél deskundige en wél bevoegde mannen, die het er allen over eens zijn dat voor het gewas het land voorloopig onvruchtbaar zal wezen door het achtergebleven zout. Rest hen dus toe te passen het middel, dat die ontzouting bevor deren zou. Dat middel zal naar mijn meening niet wezm de verdamping 'der waterdeelen want d!an blijft juist ae zoutlaag achter en wel het meest op de oppervlakte waardoor het was of de vrucht moet sterven. Dus ver- amping baat niet. Dan dient em ander mid del toegepast dat tot ontzouting kan dienen en dat in onze provincie naar mijn meening gemakkelijk is toe te passen. Ik bedoel verver- sching door bevloering. Be stel mij dat zoo voor door em eenvoudig voorbeeld. Als onze ingelegde boonen zout zijn dan wordt dat door kooken (dus verdamping) niet beter wel door verversching. Dat wil zeggen mijn vrouw zet ze in versch water, dat een déél van het zout overneemt en veiyerscht dat water tot dat de boonen goed zijn. Nu meen ik dat hijvoorbeeld in den Oostpolder van dm An na Paulownapolder wel dit middel is toe te passen als de waterschapsbesturen goedvin den om ons boezemwater zoo hoog mogelijk op te voeren met het zoete water, wat wij, naar ik meen, van Vecht en Merwede hier m het Noord-Hollandsch kanaal kunnen brengen en de sluis in den Zijperdijk laat dat door in den Oostpoldér waar door het weer uitgela ten wordt in de Zuiderzee, zoodat de spuiing, die thans geschied door de sluizen te Helder, door den poldér plaats heeft. Dan is dit voor mij em zeker middel dat ontzouting bevordert en dat misschien in zeer korten tijd tot goede resultaten «al leiden. De uitvoering der zaak is voor deskundigen en bevoegden, die kunnen uitmaken of het middel ik toe te passen en ook of het water na bevloeiing gewoon is uit te la ten of dat hiertoe de kunstmatige bemaling die nu nog aanwezig is daarvoor gebruikt zou moeten worden. Mijnheer de Redacteur, in de hoop dat u mijn schrijven in uw veel ge lezen blad wilt plaatsen, bied ik u dit daartoe aan. Het mocht eenig nut kunnen doen. J. H. te Br. op L. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR 8 Mei. Aangevoerd 5 Koeien en ossen f 200 a 400, 19 vette kalveren f70 k 130 per K.O. f I,— a 1.40, 94 nucht. kalveren t 8.— a 20.—, 10 magers schapen f 36 a 45, 329 vette varkens 68 a 93 ct. per ned. pond, 12 magere varkens f27 a 38. AMSTERDAM, 8 Mei. Veemarkt. Aangev. 476 vette koeien 115 a 120 ct., 2e kw. 105 a 110 ct., 3e kw. f 1.02 a 0.120 melk en kalfkoeien f 30® a 425, 247 nuchtere kalveren f 12.— a 18.—, 26 schapen f 25 a 50, 1228 lammeren f 14 s. 17, 247 vette varkens, geen handel. Groentenveilingvereeniglng /ZAANDAM en OMSTREKEN." 6 Mei. De noteeringen liepen op deze markt zeer terug. Te ruime aanvoer was hiervan de oorzaak. Vooral radijs en raap stelen moesten het ditmaal erg ontgelden, vergeleken bij den vorigen marktdag. In 't geheel genomen, waren de prijzen beneden middelmatig. Nöteeringen Spinazie, 20—16 per kl. Bi., 45—40 per gr. m., 35-20 ct. per gr. m. 2e soort, f l tot 25 |cts. per kist, postelein 9550 ct. per mand, sla f 4.a 3.55 per 100 krop 2e soort f 5.80 a 4.20 per 100] krop le soort, f 1.a 0.70 per mand 3e soort, bloemkool le soort 10—16 ct., 2esoort, 12 8 ct. p. st., raapstelen f 1—20 ct., rabarber 108 ct. per bos, radijs per 100 bos f2.10 a 95 ct., asperges 2217 ct. per bos, witte en blauwe, selderie 106 per bos, prei (dikke en dunne). BOVENKARSPEL (de Tuinbouw), 6 Mei. 136 ct. per bos (dikke en dunne). Heden besteedde men voor: f 6.80 a 10.20 per 100 bos. Rabarber In Boekbonden en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk en examens. Telefoon 229. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het LANDBOUWCREDEET. NOORDHOLLANDSCH Koers van Staatsleenlngen. NEDERLAND. pCt. Oblig. N. W. S. van 500/1000 5 Oblig. N. W. S. van 500/1000 4* 6 Mei. 8 Mei. 31 3 21 5 5 4 4 4 4 Oblig. dito dito dito dito dito Ned. Ind. f 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrlje Kronenr. Jan.-Jull RUSLAND. Obl. frs. 2500—5000 lwangorod Dombr. OR. 625 Nicolai Spw. 100 Geconsol QR. 625 Rothschild (consols) QR. 625 Holp en Co. 1889-90 QR. 625 6e missie, 1894. OER. 625 TURKIJE. Bagdad Spw. le serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915. 5 Rotterdam 1915 Bank- en Credlet-lnstelllngen Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mti. C. v. A. Industrieels Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda C. v. v. A. Am. Car. Foundry Co. C v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mijnbouw-Ondernemingen. Ketanoen id. gew. A. Pref. A. A. Redjang—Lebong BUITENLAND Qreai Cobar A. Pittsburg Coal A. Cultuurondern. Handolsver. en Handelsvennootsch. Cult. Mij. der Vorstenlanden A id. id. id. Windstaand Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatschappljen. Dordtsche Petr. Ind. Aand. Oec. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. MJj. t. e. v. Petr. br. A. Sum. Palembang Petr. Mij. New. Schibaloff Petr. Cy. Crt. gew. A. id. Id. Crt. pref. A. Orion Petrel- Mlj. A. Rubber-Maatschappijen. Amst; Rubb. Clt. Mlj. Aand Scheepvaart-Maatscha Ned. Amerik. Stmv. Mlj. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND, int. Merc. Marine Cy. Afgest. A. Int. Merp. Marine Afgest. Pref. A. Int. Merc. Marine Cy Dep. Cert. v. Oblig. 4} Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Luigkat gew. Aand. id. id. Pref. Deli-Maatschappl] Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mij. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant. C. v. A. Spoorwegen. 5 5 Obl. 4} Deli Spoorweg Mij. Oblig. Holl. Ijzer. Spoorw. Obi. Mii. L Expl. v. Staatssp Mlj. t. Expl. v. Staatssp. Obl. - ip. c iUITENLAND. AMERIKA. Atchis. Top S. Fé C. v. g. A. Baltimore Ohio Certlf. v. A. Denv. R. Grande Spw. C. v. A, Erie Spw. Mlj. Oewone Aand. Kans Cyti South. Railw. Cy g.A. 92 19* 130 y: Missouri Kans. Tex. C. v. A. N.-York Orit. Western Norf. West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A. South Rlw. Vot. Tr. Oew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premieleeningen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100.3 Oemeeute Credlet 3 BELQ1E. Antwerpen 2i/s PROLONGATIE 4 pCt. Mededeelingen 'De Tabaksmarkt was lieden stemd, met tamelijk veel handel. Deli. Mij. 506—509. Del! Batavia tabak 12% en tne- dam tabak 10% beter. De oliemarkt waa vaat, 1017/8 99V6 83s/4 72»/i« 617/s 1001/is 493/4 72i/, 687/w 637/u 57 V, 57%, 60%, 58%. 521/4 86 1023,4 1027/s 183 232»/4 165 108 60'/, 45« 'i 787', 9* I8i h .03 6%, 251/s 191 176.90 322 190 228 624 230 36* 82 73 198 343 161»/4 22Vs 62 87S/4 240 2243/4 2661/* 491 444 163 2301/4 510 395 1071/8 1028/4 102%, 98i/» 100 847/s 11* 331/, 243/8 5 271/4 113 92 19* 128. 101%, 92* 57%,] 1017/s 993/8 723/8 617/g 100 49* 74 63 56* 57* 6OS/4 57 1023/4 103 183 232* 165 169 60* 45* 79* 108 7 26 330 184* 219 624 74* 199 340 162* 22* 82* 88* 244 225 270 503 455 173 237 515 106* 1023/4 1027/g 98 100 U* 35* 24 5 met uitzondering van Geconsolideerde. No teering 216%21. Slot 219. Mijn enen Cul turen zonder affaire Amerika ongeanimeerd. Rubbers vast. Scheepvaart aandeelen lager. BURGELIJKE STAND. GEBOREN 5 Mei. Cornells Jacob, z. van Jacob Mol- levanger en Antje Dekker. Wil lem Hendrik en Hendrik Willem, zns. van Pieter Johannes van Wijn gaarden en Johanna Alida Segaar. 7 Theodorus Hendrik, z. van Hen drik Jacob vanEijk en Catharina Columbina Groen. 8 Wilhelmina, d. van Willem Nauta en Trijntje Nauta. OVERLEDEN 5 Mei. Maria Rietveld, 1 jaar. 8 Johanna Agatha Hoedjes, 5 ra. Lampje Krooij, gehuwd met Willem Gilles, 57 j. AKRSLOOT. April. Gehuwd: J. Bonda, weduwnaar van M. Roeloffs, en N. Snoeck. Geboren: Petrus Philippus, z. van Ph. J. de Koning en M. van Dam. Guurtje, d, van P. Blokker en N. Pel. Dieuwertje, d. van B. Hoppe en I. de Waard. Maria Ca tharina, d. van P. de Groot en K. Adrichetn. Overleden Catharina Meijne, 21 j. NOORD-SCHARWOUDE. April. Geboren Anclries, z. van G. Gouds blom en A. van Ophem. Overleden: Neeltje Schoorl, 80 j. Levenloos geboren kind van J. H. Geeren en Ca. Keijzer. Getrouwd: F. Bas en Ntje. Hopman. WINKEL. April. Geboren Cornelia Jan, z. van Vor- nelis Beers en Geertje Balder. Pieter Dirk, z. van Teunis Groot es en Trijntje Koom. Aukje, d. van Hart van der Meer en Antje Bilstra. Jantje, d. van Comelis Burger en Maartje Amels. Klaas Hendrik, z. van Dirk van Ham en Bregtje Appel. Greta Anna, d. van Arie Kiesling en Antje Glim Ewoudi, d. van Jan Wit en Klazina Broers. Ootjes, z. van Louwrens Galis en Geertje Bakker. Johannes Christiaan Comelis, z. van Jan Baars en Johanna Maria Louisa Cossaar. Gehuwd: Jan Visser en Grietje Wit. Willem Frederik Langenberg en Jacoba Lei jen. Jan Comelis de Zwarte en Maria Dol. Hendrik Schoorl en Guurtje Boekei. Overleden Neeltje Smit, 72 j., we duwe van Willem Burger, wonende te Oost- woud. Immetje, d. van Arie Bakker en Maartje Leijen, 9 weken, wonende te Barsin- gerhom. Er is maar één Onderlinge Glasassurantie in Alkmaar. De Agenten zijn Gebr. Molenaar, Nieuwesloot en J. Mienis, Bergerhout. Bestuursleden Jb. Gloecx. C. J. P.J. A. Hoksberoen W. M. H. Pels. W. J. D. Appel. Jb. Lind. J. p. Lubbe. J. Rinoers. Medegedeeld door het Kon. Nederlands^ Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den avond van 9 Mei. In het gebied van de waarneming ia de hoogste stand van den barometer 761.2 te Bodo. De laagste stand van den barometer 753.0 te Skudesnaes. VERWACHTING. Meest matige winden uit zuidelijke richtin gen, zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk eenige regen, overdag iets zachter. ADVERTENTIëN. Heden ovqrleed onze geliefde Echtge- noote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw Ij. KROOIJ Echtgenoote van W. OlLLES, In des ouderdom van 57 jaar. W. GILLES. J. G. GILLES. N. GILLES—DE BAKKER. M. C. DB BAKKER-GILLES. Jb. de BAKKER en Kinderen. T. LONDON—Gilles. H. J. W, LONDON. P. J. GILLES1. Alkmaar, 8 Mei 1916. Westerkolkstraat 4. Voor de blijken van deelneming ontvangen bij het overlijden van hare moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Mevrouw de Wed.'C. BOSMAN, geb. O. de Groot betuigt de familie Bosman haren hartelijke* dank. Alkmaar, 8 Mei 1016. 4

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 3