Dienstbode. mu een(e)bediende Carbid 25 '8 5! Licht verteerbaar Ged. Nieuwesloot beschaafd© Juffrouw Jongen gevraagd, Aangeboden f Telegrammen van heden. VERZEKERT UW RUITEN ONDERLING. F. Q. L. Landman, Gevraagd een Boerenknecht en Dienstbode, Alkmaarsche Stoom-, Wasch- en Striikinricbting, TEHUUBtöEYKAAGD een© nette Woning, 50 A. MEIBOOM. le ja d» wtetemöe en whftuatf^e KfförfjSBfeanJe door het ontbreken van ierlingen in de klas- een Vb en Vlb tot onder het getal 19 daalt, blijft zijn jaarwedde op het in art. 2 genoem de bedrag gehandhaafd; eveneens worden de jaarwedden van de sub 4—g genoemde leer aren op de vastgestelde bedragen gehand haafd, als door liet ontbreken van leerlingen, die ui de door hen onderwezen vakken on derwijs verlangen, het aantal hunner lesuren vermindering ondergaat Indien de sub f en g genoemde leeraren in het geheel geen les geven, wordt hun als wachtgeld de helft van hun jaarwedde toegekend. Jaren onder het genot van wachtgeld doorgebracht gelden als dienstjaren voor het toekennen van perio dieke verhoogingen. Art. 3 b: Indien door splitsing van klas sen aan de leeraren meer lesuren worden op gedragen dan de in art 3a genoemde maxi ma bedragen, wordt elk lesuur daarboven met 100 gesalarieerd. Deze som wordt, op dezelfde wijze als zulks geschiedt bij de vas te jaarwedde, vermeerderd naar gelang van het aantal dienstjaren, van den betrokken leeraar met vijf driejaarlijksche verhoogin gen van 10 tot een maximum van 150. De rector is niet verplicht meer dan 16 uren per week les te geven; voor de leeraren bedraagt dit aantal 24. Aan den rector mogen niet meer dan 18, aan de leeraren niet meer dan 28 lesuren per week worden opgedragen. Art. 3c: De jaarwedde van den concierge bedraagt 700, welk bedrag telkens na drie jaren verhoogd kan worden met 30, tot een maximum van 850. De jaarwedde van den1 amanuensis bij het natuur- en scheikundig onderwijs bedraagt 100, met 5 driejaarlijksche verhoogingen van 10. Adressanten wijzen er op, dat juist in de tegenwoordige omstandigheden het ontbre ken van een salarisregeling, die aan billijke eischen voldoet, ten zeerste gevoeld1 wordt, redenen waarom zij den Raad verzoeken zoo spoedig mogelijk over te willen gaan tot een herziening der salarissen overeenkom stig het door hen ontworaen concept. In een Memorie van Toelichting wordt o. a. betoogd, dat het gymnasium een bloei ende inrichting is, welke 2,5 maal zooveel leerlingen telt als bij de oprichting bevredi gend werd beschouwd, dat de salarissen der eeraren echter verre achter staan bij die in andere plaatsen. Waar nu de salarissen in deze gemeente van zoovele gemeente-ambte naren ten vorigen jare reeds herzien zün en waar onder de tegenwoordige omstandighe den het onbevredigende der vigeerende en naar hunne meening verouderde verordening door hen des te meer gevoeld wordt, achten ondergeteekenden zich in alle opzichten ge rechtigd thans met gepasten nadruk op her ziening der salarisregeling aan te dringen. Tenslotte wijzen zij er op, dat bij aanne ming van dit concept-ontwerp de. uitgaven voor de salarieering van rector, leeraren, concierge en amanuensis van het gymnasium direct zullen stijgen met 1990; voor de ge meente zal dus de vermeerdering der kosten, indien de regeering haar goedkeuring aan de regeling hecht, dadelijk 995 bedragen. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Vervolg Zitting 9 Mei. SPOORWEGONGEVAL. Te Hoorn hadden 1 len Febr. j. 1. eer epoorwegongeval plaats, dat geweten werd aan de roekeloosheid van den machinist bij de H. IJ. S. M. A. P. H. 44 jaar, te Hoorn. Deze stond nu terecht om zich te verant woorden. Bdd. zei de niet met opzet gehandeld te hebben. De Pres. wees den bekl. er op, dat het ook een opzetdelict betrof, maar een schuldde- ict. Uit het verhoor bleek, dat bekl., terwijl hij met een van de groote T.-locomotieven en on geveer 25 wagens rangeerde, niet gelet heeft op een signaal „onveilig" van de seinpaal P. Dat had hij wel moeten zien. Hij heeft een signaal „stoppen" (3 stooten) gehoord van den rangeerder en stopte dan ook dadelijk Verder hoorde hij geen seinen. Volgens de ge tuigenverklaringen in de instructie hebben de rangeerder en de hulprangeerder door meerdere stooten noodseinen gegeven en ook het station gaf noodseinen. De rangeerders had bekl. niet gehoord, wel de station-seinen. En toen hoorde hij ook al de trein 356, die om half vier binnen moet komen, aankomen. Bekl. had toen geen gelegenheid meer om terug te stoomen. Bekl. had op twee seinen te letten: op dien rangeerder en op de seinpaal. Op de seinpaal had bekl. niet gelet en daardoor ongevallen veroorzaakt. Toen het stopsein van den rangeerder kwam heeft be klaagde ook dadelijk gestopt. Bekl. is door de Maatschappij gestraft jnet twee dagen inhouden van loon, een zware straf bij de Mij. Eerst legde dte inginieur van tractie, de heer M. H. Rovers, eenige verklaringen af omtrent het reglement. Bekl. was 25 jaar in dienst der Mij. geweest en stond als machi nist goed bekend. De stationschef van Hoorn H. v. d. vertelde, dat hij tegen den tijd, dat trein 3 moest binnenkomen, zich op het perron begaf der ontvangst. Zijn aandacht werd plotseling getroffen door de vele noodseinen, die hij van verschillende kanten hoorde. Oet. nam toen ook den rangeertrein waar die door het onvei lig signaal liep. Get. liep den trein met opge stoken armen, het gezichtstopsein, tegemoet, maar werd blijkbaar niet opgemerkt. Een oo- genblik later zag get. den sneltrein den hoek omkomen en toen volgde de botsing. De getuige Th. van der Meer, die bij het ongeval rangeerder was, verklaarde, dat hij het vooruitsein voor den rangeertrein gaf en dat desniettegenstaande de trein achteruit ging, dóór net onveiligsignaal van paal P neen. Oet. seinde toen dadelijk „stoppen", maar de trein stoomde langzaam door, zelfs door wissel 28 heen. Get. heeft ook andere stop en noodseinen gehoord, die door anderen gegeven werden. Get. heeft zelf wel honderd maal getoeterd om te stoppen. De bekl. maakte zich boos en verklaarde positief, dat hij maar éénmaal het stopsein heeft gehoord en toen ook dadelijk gestopt. Vóór dat oogenblik heeft hij in 't geheel geen seinen gehoord. De Pres. wees den get. van der Meer op het gewicht van den eed' en vroeg hem of hij meer mal «nhet stopsein had geblaznn om dén ran- get. bleef Mi zijn verklaring. Hij had eind. geerftrifes te tvffloKknu Sbor wftee! 2® S»n ie gaai, voortdurend geseim Bekl.: Als Van der Meer dan zag dat ik de seinen niet hoorde, dan had hij zelf op een wagen moeten springen en moeten remmen. Er zijn remmen genoeg op zoo'n trein. Get. verklaarde dat het zijn plicht was den machinist te waarschuwen. Het reglement schrijft hem niet voor zelf te remlmen. Dat had ook weinig geholpen. Get. Sely, hulprangeerder, verklaarde' zelf ook telkens „stoppen" geseind te hebben. Bekl. had deze get. in 't geheel niet gezien i ook zijn seinen niet gehoord. De Blokhuiswachter T. Lavement en de sta- tions-assitent B. H. Leijding hadden beiden de signalen gehoord Beiden hebben, toen zij het gevaar zagen, ook geseind dat „gestopt" moest worden. De commies van Dug teren hoorde de seinen ook. Bekl. hield tegenover al deze verklaringen vol, dat hij seinen niet hoorde vóór hij door het onveilig signaal was. Het O. M. vond de zaak niet moeilijk. De getuigenverklaringen zijn duidelijk en niet te genstrijdig. De bekl. maakte op spr. geen on- sympathieken indruk. Hij is reeds gestraft. Dat spreekt dus voor verzachting. Spreker vroeg voor den beklaagde 14 dagen hechte nis. Bekl. vroeg oplegging van een geldboete. DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 10 Mei, Officieel. Westelijk front. In Argonne beproeven de vijand in aansluiting aan mijnotploffingen de Duit sdie loopgraven binnen, te dringen. Hij werd echter teruggedreven. Ten Z. O. van de hoogte 304 werden dé Franschen uit vooruitgeschoven stellingen werden terug gedreven. Een Fransche luisterpost werd in verrassing genomen. Onze nieuwe posities op de hoogte zijn verder uitgebreid. Onze vliegers wierpen bommen op het fabriekster rein van Dombash en Raon en van Lotap- gelijk front Ten Z. O. van Garboenods- ka, ten W. van Dunaburg werden Russi sche aanvallen over een kort front onder zware verliezen voor den vijand afgeslagen. Balkanfront niets bezonders. Nederland. DE DIPLOMATTIE. DEN HAAG, 10 Mei. Naar wij verne men heeft de Nederlandsclie gezant te Berlijn, Baron Gevers, het voornemen in den loop der volgende week enkele dagen te VGravenhage te komen doorbrengen. BELOONDE DAAD. DEN HAAG, 10 Mei. Door het Ge meentebestuur te 's-Gravenhage werd aan schipper Jan Pronk overhandigd den zil veren beker, hem door de Engelsche regee ring geschonken als belooning voor de be wezen diensten aan de opvarenden van het in de Noordzee verongelukte motorschip „Theodoor" van New-Castle. DE „JiAN PIETERSZN. GOEN." AMSTERDAM, 10 Mei. Naar wij ver nemen wxdt het s, s. „Jan Pieterszoon Coen" van de stoomvaartmaatschappij „Nederland" opgelegd. UITVAAR! Dr. D. BOS. DEN HAAG, 10 Mei. Onder buitenge woon talrijke blijken van deelneming werd heden op de begraafplaats Oud-Eik-eu- Duinen ter aarde besteld het stoffelijk over schot van het Tweede Kamerlid voor Win schoten Ds. D. Bos. Ter begraafplaats wa ren o. a. aanwezig alle Ministers (behalve de heer Rambonnet). Voorts dé voorzitter en zeer vele leden oer Tweede Kamer en enkele Eerste Kamer-leden, de Burgemees ters van Den Haag, Winschoten, Veen dam, Dordrecht en Loosduinen, de oud-Minister Heemskerk en Harte van Tekelenburg. Voorts deputaties van onderscheidene lichamen en genootschappen waarin Dr. D. Boa zitting had, vertegenwoordigers van vakscholen, van vereenigingen op het gebied van vakonderwijs, van verschillen de N.V., Maatschappijen en instellingen in de provincie Groningen, benevens van po litieke vereenigingen. Tal'van bloemstukken waren op de lijk baar gelegd, waaronder van H. M. de Ko ningin, van de U. L. Kamerclub, van dien V. D. Bond, enz. Aan de groeve werd! het woord gevoerd door den Minister-President Cort van der Linden, nantens dé regeering, door het Ka merlid Merchant namens zijn politieke vrienden, door den burgemeester van Win schoten. den heer Schönfeld, namens dïe emeente, en door den heer Doyes namens ie Hypotheekbank te Veendam. BURGELIJKE STAND. O e t r o u w d 10 Mei. Qerardus Jaspers en Trijntje van - H, Diepen, tharina Jonker, iendrik Stam en Ca- O e b o r e n 8 Mei. Anna Hendrika en Meinoutje, ds. van Gijsbertus van Vegten eu Sitno- netta Slot. Overleden: 0 Mei. Klaas Blom49 jaar, wonende te St. Pancras. INGEZONDEN STUKKEN. 'T WAS MAAREEN EKSTERPAAR. Zij hadden 't vorig jaar een stevig nest ge bouwd, Hoog in een boom, op 't erf van goede men- schen, Hun Ekster kroost verzorgd, en samen groot gebracht, En 't ging het Eksterpaar, als zij slechts kon den wenschen. En toen dit voorjaar zij weer kwamen aange vlogen, Toen staarden naar den boom, verbaasde Ek- steroogen, Want, weg was 't nest, geen takje was er meer, Oeheel vernield, door 't ruwe winterweer. Maar vlug besloten zij, opnieuw weer te gaan bouwen In and'ren boom, bepaald in het vertrouwen, 't Zal hier wel beter gaan, En Moeder Ekster ving met eierenleggen aan. Nu was men klaar, geen last van storm of wind, Maar ...nu vwscfeeen «en, dapper?, men- achenkind Hoog in den boom, nam onder H krijschen van het Eksterpaar, De eieren weg, daalde weer naar d' Aards En het „heldenstuk" was klaar. En wie het hoorde, hoe dien Eksters klaag den, En als het ware om hun eitjes vraagden, Wie 't zag, en meegevoel niet vreemd was, zei: Wat staat een knaap, (al klimt hij hoog), toch laag, Door 't rooven van „een vogelei". INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Zijt gij even gezond als de vrouw van het platteland Zij bewijst u, dat vrouwen even gezond kun nen zijn als mannen, als zij willen. Indien vrouwen in het algemeen niet zoo sterk zijn als mannen, is dit dan. niet, omdat zij te lang werken, zich te veel zorgen maken en niet voldoende ontspanning krijgen? In sommige streken op het platteland, waar de vrouwen het werk buitenshuis der mannen doen en losse kleeding dragen, zijn het beel den van gezondheid. Een eenvoudige leefwijze verzekert gezonde nieren,' volkomen zuivering van het bloed en geen urinezuur-kwalen. Urinezuur in het bloed (als gevolg van verzwakte nieren) ver oorzaakt rugpijn, rheumatische en zenuw-kwa len, hoofdpijn, duizeligheid, moedeloosheid, waters toom issen en gevaar voor niergruis, waterzucht en uierontsteking. Als gij reden hebt om uw nieren te verden ken, gebruik dan Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij hebben duizenden vrouwen gehol pen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen hebben een verzachtende, versterkende en opwekkende werking op zwakke nieren, en voeren deze zachtjes tot gezondheid en werkzaamheid te rug. Zij helpen haar om het overvloedige uri nezuur af te voeren evenals het overtollige water bij waterzucht Zij dienen alleen voor nier- en blaaskwalen en weiken niet op de in gewanden. Om beter te worden en te blijven is het aan bevelingswaardig om iederen dag uw huise lijk were een poosje te laten liggen en een op wekkende wandeling te maken. Drink water, eet eenvoudig voedsel en slaap voldoende. Een betere gezondheid 'maakt u een betere moeder of vrouw. Te Alkmaar verkrijgb. bij NieropenSlot- houber, Langestr. 83. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwis sels f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos,dieniet voorzien is van neven- "M. staand handelsmerk. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 10 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt. Geldig tot den' avond van 11 Mei. la hat gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer beneden 765 Zuid-Oost-Duitschland. De laagste stand van den barometer 754.1 te Christiansund. VERWACHTING. Matige tot krachtige, later tijdelijk afne mende Westelijke tot Zuidelijken wind, tijde lijk opklarend, later wellicht weer regen, zelfde temperatuur. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat heden op de gemeente-secretarie ter visie is gelegd het aan hen ingediende verzoek met bijlagen van J. Z. LUITING, slager aldaar, om vergunning tot het op richten van een electro-motor van 6 P. K., dienende tot het in werking brengen van twee mengmachines, een gehaktmolen en een slijpsteen, in het perceel Spanjaardstraat, Wijk C, no. 3. ezwaren tegen deze oprichting kunnen worden Ingediend ten raadhuize dezer ge meente, mondeling op Woensdag 24 Mei e.k., 's voormiddags te elf uur en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kan de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht, op de secre tarie dezer gemeente van de terzake inge komen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 10 Mei 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, RIPPING, Voorzitter. DONATH, Seeretaris. Er is maar één Onderlinge Glasassurantie In Alkmaar. De Agenten zijn ©bbr. Molhnaar, Nieuwesloot en J. Mienis, Bergerhout. Bestuursleden Ja. Cloeck. G. J. P.J. A. Hoksbbrgen W. M. H. Pats, W. J. D. Appel. Jb, Lind. J. F. Lubbe. J. Rinobrs. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 10 Mei. Tuinbouw- en Hait- delsvereenigiijg „f Spinazie Postelein Zuring Sla Radijs Raapstelen Rabarber Asperges Wortelen Prei Bloemkool Komkommers In de marktnoteerlng van gisteren stond abusievelijk vermeld sla 517'/», dit moet zijn 57 LANGENDJÏKER GROENTEVEILING. 550 bos rabarber f 6 80 per 100 bos, 300 K.G. rabarber per 100 K G. f 6.40 a 0, Groentenveilingvereeniging „ZAANDAM en OMSTREKEN." Het kopdc weer had op déze veiling ia< 5—12 per mandje. 13%16 n 5-6 mandje. 22—50 10 krop. 32-48 25 bos. 30—36 25 24—38 10 16-30 bos. 100 10 bos. 26 5 bos. 16—22 stuk. 21 tunrHjk Invloed op de prijzen. In vergelijking met de vorige veiling, waren de prijzen thans vrij wat beter. De aanvoer was ruim. een kalm verloop. Kooplust regelmatig. De markt had dien tengevolge Noteeringen Sla f 4.15 a 3.35 per J100 krop, 1.60 a 1.50 per kist, 70 a 55 per mand (23 a 24 st.) postelein 85 a 60 ct. per mand, wortelen 19 a 16 ct. per bos, 2725 ct. per bos 1 e soort, raapstelen 12% en 11 ct. per bos (bui tengewoon), f 3 20 a 3.per 100 bos le soort, f 2.40 a 1.40 2e soort, f 1.3e soort, radijs per 100 bos le soort f 3.40 a 3.2e soort f 2.50 a 1.70, spinazie f 1 75 per gr. mand, f 2.a 1.— per kist, selderie 100 a 90 ct. per 10 bos le soort, 70 ct. per 10 bos 2e soort, bloemkool le soort 14105 ct. per stuk 2e soort, 22 21 ct. 2e soort, 2927 ct. le soort, rabar ber 1315 ct. per stuk 2e soort, 118 ct. per stuk 3e soort, schorseneeren 1 mandje 40 ct., prei 7—6 ct. oer bos 2e soort, 14— 10 ct. per bos le soort, rabarber 12lOct. 2e soort per bos, 16—13 ct. le soort per bos, asperges 2419 ct. per bos, bloemen 19—12 ct. per 5 bos. BOVENKARSPEL (de Tuinbouw), 9 Mei. Heden besteedde men voor: Rabarber f 8.20 a 12.80 per 100 bos. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het LANDBOUWGREDIET. NOORDHOLLANDSCH Voordam C 11, Alkmaar. Koei® van Staatsleeningen. 9 Mei. 10 Mei NEDERLAND. pCt. Oblig. N. W. S. van 500/1000 5 Oblig. N. W. S. van 500/1000 44 Oblig. dito dito dito dito dito Ned. Ind. f 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bei.vrlje Kronenr. Jan.-Jul! RUSLAND. Obl- frs. 2500£000 Iwangorod Dombr. OR. 625 Nlcolai Spw. 100 Oeconsol OR. 625 Rothschild (consols) OR. 625 Holp en Co. 1889-90 OR. 625 6e missie, 1894. OER. 625 TURKIJE. Bagdad Spw. Ie serie 1904 5 5 jpv BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915. 5 Rotterdam 1915 Bank- en Credlet-inatellingen Amsterdantsche Bank A Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Industrleele Óndernemingen. BUITENLAND. Anaconda C. v. v. A. Am. Car. Foundry Co. C v. A. Amer. Hide 8t Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mljnbouw-Ondernemingen Ketahoen id. Redjang- Lebong Nl ew. A Pref. A. BUITENLAND. Great Cobar A. Pittsburg Coal A. Cultuurondern. Handelsver. en Cult. Mij. der Vorstenlanden A id. id. id. Windstaand Handelsy. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatschappijen. Dordtsche Petr. Ind. Aand. Oec. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mlj. t. el v. Petr. br. A. Sum. Palembang Petr. Mlj New, Schibaioff Petr. Cy. Crt. gew. A. id. Id. Crt pref. A. Orion Petrel- Mij. A, Rubber-Maatschappijen. Amst. Rubb. Clt. Mij. Aand. Scheepvaart -Maatschappijen, Ned. Amerik. Stmv. Mij. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND, (nt Merc. Marine Cy. Afgest. A. Int. Merc. Marine Afgest. Prof. A. int. Msrc. Marine Cy Dep. Cert. v. Oblig. 4J Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. id. id. Href, Deli-Maatechappij Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mlj. Aand. BUITENLAND. United Lankat- Plant. C. v. A. Spoorwegen. Dell Spoorweg Mlj. Oblig. 6 Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. 5 Mlj. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 5 Mlj. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 4$ BUITENLAND. AMERIKA. Atchis. Top S. F6 C. v. g. A. Baltimore Ohio Certff. v. A. Deav. R. Qrande Spw. C. v. A Erie Spw. Mlj. Qewone Aand. Kans Cytf South. Railw. Cy g. A, Missouri Rans. 8t Tex. C. v. A. N.-Yerk Ont. Western Norf. ft West. Cert. gew. Aand, Southern Pac. Comp. A. South Rlw. Vot. Tr. flow. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premieleeningen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (1100.3 Gemeente Crediot S BEI-GIE. Antwerpen r.sgj 2% ox dividend. 101% 996/8 838/4 727/8 621/s 1001/8 566/8 581/, 102 997/8 1001/s 481/8 56i/4 1028/4 103 185 232% 169 601/4 451,4 78% 101/s 181/1 190 176i/i 327 192 224 628 231 371/1 821/» 751/1 199 332 1637/» 22 80 87»/4 247 230 275 511 463 173 233 497 395 106 102% 102% 99 180 83 HVie 36% 24% 5>/lê 287,h 113 92% 19% 130% 877/g 102% 185 233 166 169% 59% 45% 781/4 lOlVu 93% 57% 261/4 189 177 327 194% 222 626 221% 37% 82% 75 195 335 162 22 80% 87% 249 230 276 509 454 174 231 498 106 102% 99 100 121/4 351/4 24% 5% 21% 92% 20% 131 93% PROLONGATIE 4X pCt Mededeelingen: De Tabaksmarkt was over het algemeen iets lager, met weinig handel. De Oliemarkt was niet veel veranderd bij gis teren. Geconsolideerde nloten op 224/4 pet. Nederlandsche Staatsfondsen vast. Amerika nauwelijks prijshoudend. Rubbers iets lager. Scheepvaart-aandeden zwak. ADVERTENTIëN. Onzen hartelijken dank aan allen, die blijken van belangstelling hebben betoond bij onze 40-jarige Echtvereeniging op 30 April 1916. K. GELDER. N. GELDER—Molenaab. Alkmaar, Mei 1916. Oef rouw d: J. VAN ASSENJzn. en HENR 1ETTE R. LOEFF. De Heer en Mevrouw VAN ASSEN LOEFF betuigenook namens wederzijd- sche familie hun dank voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk onder vonden. DANKBETUIGING. Ondergeteekenden betuigen bij deze mede namens hunne kinderen en behuwdzoon, hunnen hartelijken dank aan familie, buren en kennissen, voor de vele blijken van be langstelling, bij de herdenking van hun 25- jarig huwelijk ondervonden. J. SCHERMER. A. SCHERMER—Schoen. Limmen, 8 Mei 1916. De ultdeeltngBfijut in het faillissement van S. PEPER, timmerman te Texel, ligt vanaf heden gedurende tien dagen ter griffie van de Rechtbank te Alkmaar en van het Kantongerecht te Helder voor de erediteu- ren ter inzage. Alkmaar, 10 Mei 1916. Mr. D. SLUIS, Curator. Is Ondergeteekende bericht hier mede, dat hij is verhuisd van de HEUL' naar de üfo. 115, tegenover de Gemeenteschool. Beleefd aanbevelend Aanspreker en Ondernemer van Begrafenissen. Alkmaar, 6 Mei. Mevrouw HOEKSTRA, Heiloo, vraagt voor toezicht op kinderen en hulp in de huishouding. Extern. Mevrouw BERKHOUT, Stationsweg, H e i I ovraagt wegens ziekte der tegen woordige, een nette, flinke b(| O HOK, HENSBBOEK. Westerweg. Aanbiedingen aan de fabriek. zoo spoedig mogelijk, goed kunnende fietsen. Adres bureau van dit blad. Op HANDELSKANTOOR hier ter stede wordt voor tijdelijk gevraagd, ter assistentie in de BOEKHOUDING grondig bekend met Boekhouden. Brieven met voll. Inlichtingen no. 259 bur. v. d. blad. Br. no. 262 bureau dezer Courant. E*a Zit- en a slaapkamer» aange boden met of zonder pension, direct of later. Te bevragen bij Firma Zwaan Zn., Boekh. Nieuwesloot. een gemeubileerde zit- of zit-slaap- kamer aan de KAASMARKT. Br. onder no. 260 bureau van dit blad. Gevraagd een eenvoudig Zit-Slaapkamertje met volledig pension, liefst in 't centrum der stad. Adres no. 261 bur. Alkm. Cour. Op een gezond dorp (zandgrond in N. H.) bevattende twee kamers, slaapkamertje en keuken. Franco brieven met opgave van huurprijs onder no. 255 bureau Alkmaarsche Courant. direct uit voorraad leverbaar In lusten van 50 Ho. Kantoor Magazijn Oudegr. D 26. Telef. 84, li B t» n n jj n n ft tt v> n 34 3 24 4 4 4 4 Handelsvennootsch. 498/4 743/4 68%, 62% 60 60 60 73 62 628/4 60 60 877/s 166 !08' 67 Jb 267/18 f tu

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 3