FIUILLETOH. Na lange Jaren ontstemming aan Engelsche zijde over den uitvoer van een beperkt, aantal stuks melkvee (waarbovqi men in Dui+schland zelf stellig net slachtvee geprefereerd zou hebben) Im mers, Engeland laat reeds sinds dertig jaren geen Nederlandsche koeien toe. Ook zelfs de invoer van vleesch (waarvan trouwens bij dfe geldende bepalingen bijkans geen sprake kan zijn) wordt in Engeland eer bemoeilijkt dan bevorderd. Nochtans schijnt de verzending van aanzienlijke partijen „bar cou" naar Engeland ernstig te worden over wogen. BINNENLAND. Gemengd nieuws. MARINE IN INDIë. Omtrent de ongeregldheden die zich voor gedaan hebben op het pantserschip „De ze ven Provinciën", zooals wij reeds een paar dagen geleden mededeelden, geeft de Haag- sche Nie uwe Courant het volgend commen taar: De zaak is ernstig, wijl wij ons met onze zwakke scheepsmacht in Indië, waaraan in deze dagen zulke hooge eischen van waak zaamheid en activitiet worden gesteld, „onge regeldheden" van eenige beteekenis aan boord kunnen pennitteeren. Het minimum van in lichtingen dat ons omtrent het voorgevallene, van regeeringswege verstrekt wordt, is niet geschikt om de gerustheid te doen bewaren. Indien er iets ergs op de vloot in Indië is gebeurd, is het beter dat dit hier te lande ten spoedigste in zijn vollen omvang en zijn juis te beteekenis worde bekend gemaakt. Aan particuliere berichtgevers mag ae zorg daar voor niet worden overgelaten. Zoo ontbreekt ons nog altijd eenige regee- rings-inlichting betreffende het Duitsche komplot dat in April zou zijn ontdekt en bij we Ito vorbereiding blijkens de verhooren zelfs regenten uit West-Java en de Vorstenlanden betrokken althans aanwezig geweest zouden zijn. Ongerustheid omtrent de gezindheid der inlanasche bevolking en haar hoofden behoeft dat bericht naar wij gelooven, niet te wekken. De afgetreden gouverneur-generaal heeft nog pas op zijn terugreis, te Kaapstad, waar hem een spontane ontvangst bereid was, gewag gemaakt van de verblijdende teekenen van ge hechtheid der inlandsche bevolking aan ons fe zag, welke zich alom in Indië bij het uit reken van den oorlog openbaarden. Hij zou dit niet gedaan hebben indien zich sindsdien redenen hadden voorgedaan om aan haar trouw ook maar eenigszins te twijfelen. En ee nige van de gemelde bijzonderheden klinken ook tamelijk onwaarschijnlijk. Ook in dit geval is het echter te betreuren, dat van Koloniën niets werd vernomen om het alarmeerende bericht van het Nieuws van den Dag v. N.-I. van 28 April en van wat Reuter daaraan op 24 April liet voorafgaan, in het rechte licht te stellen. Onze Regeering moet daaromtrent nu toch volledig ingelicht zijn. Waarom het land niet? Zij kan toch niet mee- nen dat men er hier geen belang in stelt. En voorzoover dit helaas het geval mocht zijn, zou haar stilzwijgen over zoo ernstige dingen slechts kunnen strekken om zulk gebrek aan belangstelling te bevorderen 1 DE BLOEMISTERIJ OP'HET LOO. De Apeldoomsche correspondent van het N. v. d. D. is in tegenspraak gekomen met het Haagsche Persbureau Belinfante en Vas Diaz omtrent de opheffing van de bloemiste rij op Het Loo. Hij beweert, dat zijn bericht .„niet van allen grond ontbloot was", zooals de beide persbureaux mededeelden, doch dat de oorspronkelijke plannen eenigszins gewij zigd zijn. Het denkbeeld van produceeren voor de publieke markt is opgegeven, en dat geene van de bloemisterij, wat nog niet omgezet is in tuinderij, zal verder als bloe misterij gespaard blijven. Wel was een des kundige uit het Westland op Het Loo ge weest, om van advies te dienen, en oordeelde den grond van de bloemisterij uitstekend ge schikt voor den aanleg eener tuinderij. MALVERSATIES AMSTEL-HYPO- THEEKBANK IN LIQUIDATIE. Oisteren hield de Amstel-Hypotlieekbank in liquidatie, te Amsterdam een buitengewo ne vergadering. De malversaties door den te Hilversum wonende directeur, Mr. D. A. E., die thans onder politietoezicht staat, bedroe gen 64000 aan prolongaties, 98000 aan gefingeerde hypotheek en 49000 vermoede lijk. Het totale bedrag der verduistering is 162.0000. Het actief wordt geschat op 90.0000. naar het Engelseh, door L. G. MOBERLY. 11, „Al hielden wij v«n elkander," antwoordde üij op een zaciiten, maar heftigen toon, „u weet, dat ik u liefheb. Dat heb ix u zoo even gezegd en ik denk dat ik het wel te kennen gegeven heb van te voren, zonder het uit te spreken. Ik kan het niet allés in mooie woorden kleeden, maar ik houd daarom niet minder van u. Het is een gevoel, grooter dan ik ooit ondervonden heb. Ik wou zoo graag weten of u misschien ooit wat om mij zoudt kunnen geven? Ik wil u niet overhaasten maar misschien zou het later kunnen en ik zou mijn best zoo doen u gelukkig te maken." Door den eenvoud en oprechtheid van zijn woörden getroffen, stak het meisje hem on willekeurig haar hand toe. „U is zoo goed voor mij geweest," zei ze, „ik zou niet anders kunnen dan een beetje van u houden, en mooie woorden heb ik met noodig. Het is al zoo mooi, zoo heerlijk te weten dat u mij liefhebt. Maar hoe zou ik u zulk een offer kunnen laten brengen? Want het zou een opoffering zijn. De heele wereld zou u een dwaas vinden indien u trouwde met een ziekenhuispatiënt, waar u niets ter wereld van af weet." „Ik geef geen zier om die heele wereld," antwoordde hij met heftigheid, ,.en ik weet al wat ik noodig heb te weten. Ik weet dat u mij dierbaarder is dan iets ter wereld. Ik weet dat ik u liefheb." Zij bloosde nog meer dan te voren bij zijn heftige woorden en haar oogen schitterden MINISTER CORT VAN DER LINDEN. Uit het (Haagsche) „Dagblad" blijkt, dat 't verslag van ae receptie op Zondag 1.1. bij Min. Cort van der Linden niet geheel volledig geweest. Dat van de vreemde gezanten, die den Minister kwamen geluk wenschen, slechts eenige, speciaal de Duitsche en Oos- tenrijksche en eenige neutrale genoemd heeft. De gezanten der Entente mogendheden heb ben den Minister echter eveneens namens hunne regeeringen gecomplimenteerd. Dit is echter geschiedt nadat de verslaggever reeds vertrokken was, zoodat hij een onwillekeuri ge blunder beging. DIEFSTAL AAN 's RIJKS MUNT. Aan 's rijks Munt te Utrecht heeft een ern stig geval van diefstal zich voorgedaan, meldt de Tel. Een groot aantal onafgewerkte guldens, d. w. z. ongestempelde glad-zilveren schijven, is ontvreemd. Een zekere U., te Utrecht, werd op het Sta tionsplein aldaar aangesproken döor iemand die hem van gezicht bekend was. Naam en adres van den man wist hij niet. Deze vroeg hem, of hij geen kans zou zien om een partij zilver te verkoopen. U. had wel lust in het zaakje; hij zou de 110 zilveren schijven' mee naar Amsterdam nemen en daar trachten aan den man te brengen, 's Avonds zouden dé twee elkaar dan weer in Amsterdam ontmoe ten, om af te rekenen. Zoo gebeurde, maar de verkoop lukte niet; U. werd gewaar schuwd door iemand dien hij kende, dat het guldens waren, die hij te koop aanbood Volgens U.'s verklaring is hij toen bang ge worden, is naar Utrecht teruggegaan, heeft dé partij teruggegeven aan zijn „lastgever" en gezegd, dai hij niets meer met de zaak te maken zou hebben. De Utrechtsche politie kreeg lucht van het zaakje en nam U. m arrest, die zijn onschuld betuigde. Hij werd geconfronteerd met het geheele personeel van 's Rijks Munt, maar herkende niemand als zijn lastgever in den guldens-verkoop, en werd Dinsdag naar Am sterdam gebracht, waar hij werd geconfron teerd met de menschen, die hij bezocht had, om de schijven te verkoopen. De dader U.'s lastgever is nog niet gevonden. HET OVERSTROOMDE GEBIED. De polders Punnerland en Purmerend (Vurige Staart) resp. ter grootte van 800 H. A. en 300 H. A., wier bemaling aan Vissers Landbouwkantoor Amsterdam was opgedra gen zijn nu sedert een paard agen geheel droog gekomen. De bemaling van Purmerland is geschied door het eigen motorgemaal, versterkt door een centrifugaalpomp, afgestaan door den Prins-Hendrikpolder op Texel, en gedreven door een motor op wagen. De nog geheel in stand zijnde windmolen heeft zooveel mogelijk van den wind geprofi teerd. Deze verschillende machines hebben het overstroomingswater uitgeslagen op de Wonnerringsloot, behoorende tot Schermer- boezem, en hebben op deze wijze ook meege werkt tot afmaling van de geheele vlakte. Toen Waterland den laagsten stand bereikt had, begon de afmaling van den polder zei ven voor het gedeelte ten Noorden van den spoordijk was het polderpeil reeds lang be reikt, zelfs ver daaronder tot 1.80 A. P, het water van het zuidelijke gedeelte kon door de 2 hiervoor geopende bruggen in den spoordijk niet genoeg toevloeien. Ook voor dit doel is nu echter 1.60 A.P. bereikt. De bemaling van de Vurige Staart (Banne Purmerend) geschiedde door een locomobile, die de centrifugralpomp van het bestaande watergama il aandreef. Bedoeling is wel in beide polders zoo laag mogelijk af te malen, zoodat zoo mogelijk al het zoute water naar buiterf wordt gebracht. Daar Purmerend niet is aangesloten met het electrisehe net, was de aangewezen weg voor deze hulpbemaling motoren of locomo bielen. Orote moeite heeft het gekost om die machines ter bestemden plaatse te krijgen. Een zeer zware loccwnibiel moest vanaf Purmerend naar Nek, een afstand van pl. m. 2 K M. en'kon daar niet anders komen dan per zolderschuit via Spijkerboor, Knollen dam, Wormerveer en den Wonner, hetgeen een afstand is van pl. m 32 K.M. Voor andere werktuigen moest een zolder schuit eerst over den weg gehaald worden om daarop verder vervoer mogelijk te maken. Ook de aanschaffing van zoet water voor de machines berokkende veel last en moeite. De bovengekomen landen zien er triest uit, even als de zijne, maar een gevoel van kiesch- heid tegenover hem noodzaakte haar nog steeds weerstand te bieden aan zijn ernstig aanzoek. „Ik heb zelfs geen naam dien ik de mijne kan noemen", zei ze peinzenct, „hoe kan ik zoo iets toelaten? trouwen met een vrouw zonder naam o neen, dat kunt u toch met doen." „Kan ik dat niet?" Zijn lach klonk geluk kig. „Dat gebrek zouden wij spoedig kun nen verhelpen. Ik houd veel van den naam dien ze u gegeven hebben," zei hij. „Charity is juist een lieve naam voor iemand die zoo lief is." „O stil," antwoordde zij en ze sloeg de oogen neer voor zijn blik, „u moet niet zulke dwaze dingen zeggen, u ziet mij door een veel te rooskleurigen bril. U weet niets van mij af, niets hoegenaamd. Ik ben misschien wel een afschuwelijke avonturierster, ix weet er zelf ook niets van. Het zou niet mooi van mij zijn als ik u met mij liet trouwen. Denk eens aan als ik later bleek iets vreese- iijks te wezen." „Ais dat gebeurde," zei hij lachend, of schoon er een oneindige teederheid kwam in zijn stem, „dan maakte ik mij nog niet on gerust." Hij vatte de hand die zij hem had toegestoken en hield die stevig vast. „Ik zal de risico op mij nemen van alle mogelijke ge beurlijkheden ik weet dat er niet veel kans is dat zij zullen gebeuren. Als u maar genoeg van mij houdt om mijn vrouw te willen wor den, dan komen alle andere dingen er niets op aan." „Maar u kent mij nog maar zoo kort." „U is hier gekomen in het eind van Maart en nu is het midden in Mei," antwoordde hij, „maar ik heb van u gehouden van de eerste minuut af aan, dat ik u gezien heb, toen ze u in de operatiekamer binnen brachten, zoo bleek en zoo stil en zoo lief; oogenblikkelijk het oudé in rotting overgegane gras, ver meerderd met de noodige kroos, ligt als een laag op het land Aangezien daardoor de lucht zou worden afgesloten, ia het waar schijnlijk wel gewenscht deze laag met de kettingegge te behandelen. Alle geboomte staat volop in blad en toch zullen deze volgens overlevering van 1825 alle doodgaan. Het is bijna niet te gelooven, en zeker zeer te hopen, dat dit overdrijving zal zijn. De dorpen gaan er anders trooste loos uitzien. De rijkstuinbouwleeraar N. Nobel is thans bezig om de gronden der ondergeloopen streek te onderzodien, en gebleken is, dat over 't algemeen het zout gehalte betrekkelijk laag is en mede te oordeelen naar de uitkomsten van de genomen proeven is er dan nog wel kans dat den grond bij goede keuze der ge was een behoorlijke oogst zal kunnen opbren gen. Van de gewassen, die thans nog ge zaaid en geplant kunnen worden, komen voor al in aanmerking: koolsoorten, keukenbieten, stamslaboonen (vooral variëteit „Vroege Wa genaar") en ook tuinbouwwortelen en sla liefst jonge planten), terwijl op de gronden met het laagste zoutgehalte ook van augurken nog wel een redelijke opbrengst mag worden verwacht. Voor komkommers en postelijn staan de kansen echter minder gunstig. Het beste zal zijn volgens den heer N. Nobel om de bak- gronden te betelen met stamslaboonen, de ramen kunnen dan spoedig worden opgebor gen worden, terwijl de grond wordt blootge steld aan den invloed van bet regenwater, 't geen ongetwijfeld voor vermindering van het zoutgehalte, zooals te Monnikendam reeds bleek, van groot belang is te achten. DE WATERSNOOD. De Directie der H. IJ. S. M. heeft voor elk van het personeel te Ewijcksluis ter tegemoet koming in de geleden schade bij de laatste watersnood een bedrag van 200 beschik baar gesteld. SCHRIJFWIJZE VAN DE NEDERLANDSCHE TAAL. De Staatscommissie van 1909, die in het begin van 1912 haar rapport over het spek lingvraagstuk uitbracht, neeft daarin o. m. aanbevolen dat, indien de meer algemeen in gebruik zijnde schrijfwijze van de Neder landsche taal onzekerheden overlaat of als afwijkingen daarvan in breeden kring ingang hebben gevonden, de Regeering voor zien zélve heeft uit fe maken, welke keuze zij ten deze te doen heeft en dat zij in dat geval het advies zou kunnen inwinnen van een door haar te benoemen commissie, samenge steld uit personen die geacht mogen worden voor wat de schrijfwijze der Nederlandsche taal betreft, hiertoe genoegzaam gezag te be zitten. Naar wij vernemen, bereidt de Regeering de samenstelling van een Staatscommissie van advies als hier bedoeld voor en is de be noeming weldra te verwachten. CHILISALPETER. ZWAVELZURE AMMONIAK. Het is den landbouwer uit ervaring maar al te goed bekend, dat chilisalpeter veel vlug ger werkt dan ammoniak. Dit komt omdat de plant dé stikstof het liefst in den vorni van een salpeterzuurzout opneemt. Zwavel zure ammoniak nu moet eerst hierin omgezet worden. Die omzetting heeft plaats, als aan zekere voorwaarden is voldaan. Zoo moet in de eerste plaats dé lucht in den bodem voldoende kunnen toetreden, zal ammoniak in salpeterzuur veranderen. In stijve gron den gaaf dus de omzetting uiterst langham Maar behalve de zuurstof der lucht spelen ook lagere organismen bacteriën een groote rol. Deze bacteriën ontwikkelen zien het best in een vochtige humus houdende grond, waar de bodem met te zuur reageert. Ook de temperatuur doet zijn invloed sterk gevoe len. Zoo werken de bacteriën het levendigst bij pl. m. 37°. De invloed der warmte is zoo groot, dat bij genoemde temperatuur de sal peterzuurvorming 610 maal sneller ver loopt dan bij een temperatuur van 1114° We mogen dus in 't algemeen wel zeggen, dat zwavelzure ammoniak geen meststof is voor natte, koude, stijve, zure gronden. De hoeveelheid stikstof, die in beide kunst meststoffen voorkomt, is verschillend. In chilisalpeter garandeert men 15Vè pet., ter wijl men in zwavelzure ammoniak ruim 20 pet. stikstof vindt. Willen we nu voor het oogenblik de werking van beide zouten ge lijkwaardig stellen, dan is het toch duidelijk, dat de geldelijke waarde in ronde getallen scheen ik zeker te weten dat u het was, u al leen, die ik tot de mijne wenschte, u alleen. Zou er niet een dag komen dat u van mij be gon te houden Zij sloeg haar bruine oogen op tot de zij ne met een verlegen blik, die zijn pols sneller deed kloppen en haar stem trilde toen ze fluisterend zei ,.Ik geloof dat ik nu al veel van u houd maar „Je mag niet zeggen „maar"," zei hij en zijn hand raakte haar zacht haar aan en zijn gezicht was vlak bij het hare, „er staat geen „maar" in onze dictionnaire als je van mij houdt en ik van jou." „O jawel, jawel!" riep ze uit en ze trachtte zich van hem terug te trekken. „Luister, tracht mij te begrijpen. Ik kan u niets vertellen om trent mij zelf, in 't geheel niets, maar er is iets anders, waar wij aan moeten denken, iets zeer gewichtigs. Iemand moet mij dit gegeven Hebben, er moet iemandw ezen die aanspraak op mij heeft". Zij stak hem haar linkerhand toe, waaraan de prachtige smaragd prijkte. ioe kan ik u beloven wat ge wensoht wanneer ik misschien aan een anderen man gebonden ben?" HOOFDSTUK IX. Humphry. Mijnheer Tracey zat in een armstoel dicht bij 't open venter in de bibliotheek, die uit zicht had op den tuin, schitterend in de Mei zon, welriekend dbor voorjaarsbloemen. Zijn vrouw liep langs hem heen en weer en vestig de haar donkere oogen dikwijls op hem met ernstige vereering en 'n uitdrukking van on uitsprekelijke vreugde op haar klein, benepén gezichtje. De natuur had mr. Tracey niet vriendelijk bedeeld op uiterlijk gebied, maar de liefde hervormde die onregelmatige trelc- ratgednrkt, zich vertioudt als 15 tot 20 of a's 3 tot 4. Betaalt men dus voor de chili 18 per baal, dan mag de zwavelzure ammoniak niet meer dan 24 kosten. En welke hooge prijzen durft men wel niet te vragen. Men schaamt zich niet ze voor 50 aan te bieden. Jammer dat de Regeering geen maximumprijs heeft vastgesteld en de handel geheel vrij laat. W. UIT HEILOO. WIELRIJTOCHT. De Ned. Vereen, tot Afschaffing van Alc. Dranken heeft het plan opgevat om een 100 K. M. tocht te organiseeren op Zondag 25 Juni a. s. De route zal ongeveer zijn. Heiloo, Limmen, Uitgeest, Wormerveer, Wonner, Pur merend, Avenhora, Hoorn. Wognum, Oud- karspel, Warmen'huizen, Schoorl, Bergen, Alkmaar, Heiloo. Aan den tocht kunnen deel nemen zoowel dames als heeren. Het vertrek is bepaald op 9 uur 's morgens en het tempo 15 k. M. per ,uur mag niet te boven gegaan worden. Maximum rijtijd is opgegeven 7 uur, minimum 9 uur. Als herinnering zal iedere deelnemer (ster) een medaille .ontvangen, mits dien tocht in den bepaalden tijd is vol bracht De dames die den tocht volbren gen ontvangen een andere prijs. Eventueele beschikbaarstelling van medailles of prijzen, door rijwielhandelaren of vereenigingen zal dankbaar aanvaard worden. Inschrijving bij den heer P. A. Holtes te Heiloo. UIT PURMEREND. Tot Hoofdingeland van het Waterschap de Wijde Wonner werd gisteren herkozen oe heer J. Haan Dz. te Wijde Wonner. KORTE BERICHTEN. Voorloopig mogen thans geen consen ten meer worden afgegeven voor den uitvoer van Roode Star en Industrie, aardappelen van zand- en veengronden. De Koningin heeft het beschermvrouw- schap aanvaard van de te Haarlem gevestig de Nederlandsche mycologische vereeniging. Mgr. N. Prins, Oud-Katholiek bisschop van Haarlem is ernstig ziek. In Glanerburg wordt nog altijd veel ge smokkeld, nu weer is er in allerlei schuil plaatsen als konijnenhokken en kippenhokken 1000 pond spek ontdekt Van uit Scheveningen zullen dit jaar wel een vijftig nieuwe loggers ter haringvis- scherij gaan. En dit terwijl tegenwoordig een logger 1000 meer kost dan 't vorige jaar. De Wester suikerrafinaderij heeft we- fens gebrek aan suikerbieten haar productie elangrijk moeten inkrimpen, die bedraagt nu 90 procent minder dan in gewone tijd. B. en W. te Renkum hebben den heer O. Wolzak medegedeeld, omdat hij zich vrijwil lig verbonden had bij de landstorm, dat hij ingevolge art 23 juncto art. 25 opgehouden heeft lid te zijn van den gemeenteraad. Twee werklieden van het „Vriesseveem" te Amsterdam werkzaam aan het s. s. „Kan- gean" geraakte heden onder een uit de strop schietende baal mais. Een hunner, zekere Lagman werd op slag gedood. De ander ern stig verwond naar het Binnengasthuis over gebracht Van het in de Noordzee verongelukte stoomschip „Lodewijk van Nassau" is een scheepsboot opgepikt en te Gravesend aan gebracht, bovendien zijn een groot aantal kisten en vaten opgevischt, waarschijnlijk van hetzelfde stoomschip afkomstig. Onder Koudekerke is het lijk aange spoeld van een man, vermoedelijk een En gelseh marine-matroos. Op het lijk zijn ge vonden een portemonnaie met eenig En gelseh geld en een tabakspijp. Het vijfjarige zoontje van dï. v. B. H. te Wamsveld is gisteravond half zeven onder de stoomtrad ZutphenHeigelo geraakt. Rechterbeen en rechterarm werden het ventje afgereden. Twee kelners van een Hotel-restaurant te Groningen hebben uit een openstaande brandkast 500 ontvreemd. De daders zijn ter beschikking van de justitie gesteld. De doorvoer door Duitscnland van le vende runderen, bereid vleesch van die die ren en alle soorten vleeschwaren, spek, boter, enz. uit Nederland is verboden. Uitgezondera echter wanneer het voor Oostenrijk is bestemd Om het verbod van bakken van rogge brood te ontduiken, bakken de bakkers te Eindhoven beschuitbollen. Officieel is dat nu ook verboden. Oisteren is te Wateringen een paarden stal, waarin soldaten en paarden waren inge kwartierd, en toebehoorende aan den land bouwer A. v. L. in elkander gestort. Gelukkig ken op een wonderlijke wijze en gaf aan haar oogen een helderheid en glans, die ze bijna schoon maakte. Een trillende glimlacht van geluk zweefde om haar lippen. Haar echtge noot. was herstellende] nij was opgestaan van zijn ziekbed en bevondz ich op den goe den weg, dank zij „dien merkwaaridgen man, dien Brampton, zooals zij zich uitdrukte en erw as geen plats in haar hart voor iets an dera, behalve voor die heerlijke gedachte. Het had haar meer dan gewoon verbaasd, dat de chirurg zijn patient nooit meer bezocht had na de operatie. Zij had gedacht dat Bramp ton telkens te Addersham zou komen om te zien of alles goed ging, maar de patient zelf gaf zijn verwondering geenszins te kennen over zijn wegblijven. „Brampton wist, dat ik volkomen veilig was in Grey's handen", zei hij", ,,'t is niet noodig hij zich de moeite geeft te komen, er is niets meer voor hem te doen; hij heeft zijn werk afgedaan en ik heb hem niet meer noo dig". De lieve, kleine mevrouw Tracey was al tijd bereid alles wat James zeidie, als de waarfieid en als de volle waarheid aan te ne men. Zij sprak hem nooit tegen en nam zijn beslissing altijd aan met de kalme verzekerd heid, dat het goedm oest wezen. Toen zij zich zelve en haar verarmd landgoed onder zijn hoede had gesteld, had zij hem tevens een volledige toewijding geschonken, die geen ge brek zag in hem dien zij liefhaden het is waar, in haar tegenwoordigheid was haar echtgenoot een vriendelijker, beter mensch dan degenen, die hem van een ander standpunt hadden leeren kennen, voor mogelijk hadden gehouden. Misschien hielp haar geloof in zijn goedheid hem zijn best te doen en zoo goed mogelijk te leven en ofschoon men niet kon zeggen, dat hij ooit zijn best deel 't een of an der ideaal teb ereiken, ofschoon hij inwendig op de levensopvatting en het gedrag van zijn vrouw, een weinig spottend neerzag, toch waren op dat oogwMfk noch manschappen, noch paarden in den stal aanwezig UIT BEROEN. Het bouwen van de ziekeninrichiing aan den Kerkedijk alhier, waarvan gisteren de heibesteding plaats had, is gegund aan de laagste inschrijvers B. rluizinga en G Berk houwer voor de som van 7283. UIT OUDESLUIS. Uitslag der aanbesteding dér heratelLings- werken aan de slluis te Oudesluis, met bijko mende werken. Deze sluis is een keersluis tusschen Zijpe en Anna Paulowna. De groo te Sloot spuit daar op het Oude Veer: J. Veuger, St Maarten, 12700; J. Kees man. Schagen, 11985; J. Jonker Kz., Anna Paulowna, 13270-H. Jonker, Anna Pau lowna, 8025: A. Boon, Helder, 10120; A. Droog, Kolhom, 13621 J. Spruit, Heb der, Gegund aan H. Jonker. UIT WIERINGERWAARD. Bij de Woensdag alhier gehouden locale premie- en stamboekkeuringen van TuigL en TrTekpaarden zijn premiën toegekend als volgt: a. Tuigpaarden: Merrieveulen, eig. F. A. F. Groneman te Wieringerwaard, f 30; Rie- ka, eenjarige merrie, eig. O. W. Waiboer te Anna Paulowna, 10j Azië, driejarige mer rie, eig. F. A. F. Groneman, Wieringer- waardV reisgeld; Itskia, vijfjarige merrie, ei genaar O. W. Waiboer, Anna Paulowna, 25 en reisgeld; Irmina, vijfjarige merrie, eig. G. W. Waiboer, Anna Paulowna, 25 en reisgeld. b. Trekpaarden: Merrieveulen, eig. C. Geerligs, Anna Paulowna, 30; Calanda v. Turicum, eenjarige merrie, eig. K. Burkli, Halfweg, 40; Markant, driejarige merrie, eig. P. Visser Az., Wieringerwaard, 50; Bertha, driejarige merrie, eig. J. K. Kaan, Wieringerwaard, 50; Jet, vierjarige mer rie, èig. C. Oeerligs, Anna Paulowna. In het Stamboek zijn opgenomen van de TuigpaardenAzië en Lnnina, reeds boven genoemd, en Joletine, 5-jarige merrie, van O. W. Waiboer, Anna Paulowna. Van de Trekpaarden werden' opgenomen: Marie, 4-jarige merrie, eig. J. G Geerligs, Anna Paulowna; Markant en Bertha, even eens reeds genoemd, en Trees, 5-jarige mer rie, eig. H. P. Pateer, Anna Paulowna. GEHEIMZINNIG VLIEOTUIG. Het Veluwsch Nieuwsblad meldt nog om trent het geheimzinnige vliegtuig dat eenige dagen geleden te Epe op een huis neerkwam, nog het volgende: Het zal hoogstwaarschijnlijk één van de kabelballons zijn geweest, die Vrijdag aan het Fransche front dooi den storm aldaar zijn losgeslagen. De staaldraadkabel met .en ge deelte ketting en anker sleepte o. a. iii de buurtschap Wissel over den grond, waar ee nige militairen dezen trachten vast te houden, wat niet gelukte. Dat de kracht nog al aan zienlijk was, bleek toen de ballon over de vil la van den heer Jl van Lohuizen dreef, de ka bel vast raakte aan een ijzeren schoorsteen kap van 200 K. G. zwaar, deze afrukte, over de pannen mee sleepte naar een dennenbosch, daar eenige boomen beschadigde en zonder kap weer de reis vervolgde. STADSNIEUWS. NIEUWE VINDING VOOR DE SCHEEPVAART. Heden is op de scheepswerf en machinefa briek ,,'t Hondsbosch" alhier gereed geko men een voor de reederij van den heer J. H. Bergman te Amsterdam gebouwde motor boot voor de pleziervaart. Deze boot bevat een 35 P.K Kromhout middeldrukmotor, is electrisch verlicht en heeft een snelheid van 17 K.M. per uur. Het merkwaardige van deze boot is, dat ze vol komen betrouwbaar is op zee en ook aan alle eischen voor de binnenvaart voldoet. Het is met deze boot onnoodig voor de bruggen te wachten, aangezien de linnen tent in een minimum van tijd kan worden weggenomen. Voor buitengewone omstan digheden op zee ontbreekt een hulpinast en zeil niet. Nog is het mogelijk, om deze boot, d'ie dek ruimte biedt voor 60 personen, des win ters, wanneer met de motorboot voor plezier niets te doen is, voor de sleepdienst te ge bruiken. In scheepvaartkringen, waar men tot nog toe een model miste, dat zeewaardig was en ook aan de binnenvaarteischen voldeed, is men nieuwsgierig óf men thans met „De scheen zij eenigszins bij machte al het beste \tipt in hem was, naar de oppervlakte te drin- gèn. Zij las niet veel, waarschijnlijk had zij de volgende regels van den dichter nooit ge hoord: „And she who most believes in man, Makes man what she believs." (En zij, die het meest gelooft in den man, maakt hem, wat zij gelooft). En toch bewees zij iederen dag de waarheid van die woorden, tenminste terwijl ze bij hem was, begon John Tracey een vage vergelijking te vertoonen met denm an, dien haar groote liefde in hem zag. Nadat zij zich overtuigd had dat alles on der zijn bereik lag, dat er niets mankeerde, ging zij naast hem zitten en maakte het hand werkje los waaraan zij bezig was. Het was een plechtige overlevering in de familie Tracey, dat ledige handén bijna misdadig warenen Marion had buien van wroeging, wanneer zij soms haar borduur- of breiwerk verwisselde voor een boek. Lez enwas niet meer dan een uitspanning, het gebruik van naald of brei pennen was werken en zelfs de plagerijen van James konden haar nooit overtuigen, dat het goed zou kunnen wezen zoo maar te zitten en niets uit te voeren. Hij lag achterover in haar stoel en keek naar haar ijverige vingers met een spottende uitdrukking op zijn gezicht. „Men zou meenen, dat je je brood moest verdienen met de naald," zei hij droomerig, „waarom werk je toch altijd alsof je leven er van afhing? Dat is zoo niet, dat weet je toch. Ik heb nooit een vrouw gezien, die iets zoo lang kon volhouden. „Ik dacht dat het goed was, James," ant woordde zij treurig. „Ik zal het natuurlijk niet meer doen als het je zenuwachtig maakt, maar ik heb beloofd zooveel mogelijk te maken voor de bazaar teen ik dacht dat ik mijn best moest doen." fSPordt vervolgd!

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2