Horemans (Bfilg) de Bruin (Rotterdam) bekerwedstrijden i Locaal DE GrEUS. ALCMAHIA YICTRIX. i olcyammcii vmi bedmi. WARME]yHUIZEN. Waterzucht geen ziekte. 's Middags 3 uur en 's aionds I uur. Vergadering r. d. gemeenteraad v. Alkmaar. VERBITTERING VAN NET NOORDZEEKANAAL In zijn memorie van Antwoord over het wetsontwerp tot verbetering van het Noord- zeekanaal stelt de minister van Waterstaat nader in het licht, dat niettegenstaande den verbeteringswerken toch behoorden, te wor den ter hand genomen, omdat 't nog meerde re jaren zal duren, vóórdat de scheepvaart daarvan partij zal trekken. Met inbegrip van den termijn noodig voor de onteigening mag een tijdperk van 10 jaar voor het gereedko men van de nieuwe sluis vrij zeker als noo dig worden aangenomen. STADSNIEUWS. Zondag a.s. Zondag 21 Mei aanstaande lOOO Caramboles. Cadre 35 en verder Kunst enz. Neemt men hierbij in aanmerking, dat de slagdorpeldiepte van de tegenwoordige sluis nog slechts een decimeter meer bedraagt dan de diepgang van 't grootste schip dat is ge schut, dan mag de gevolgtrekking niet te ge waagd worden geacht, dat het ter hand ne men der voorgenomen verbetering reeds zoo urgent is, dat de thans heerschende omstan digheden geen reden mogen zijn voor langer uitstel. EEN STOUT STUKJE! Men meldt uit Glanerbrug aan die N. Ct.: Dezer dagen werden door de militaire kom miezen des nachts nabij de grens eenige smokkelaars gesnapt, die zakken met vet spek trachtten over te brengen. Aangezien de aan gehaalde waar voor het vervoer bij nacht te zwaar bleek, werden de zakken op een boerde rij in 't Aamsveen neergelegd om ze des mor gens bij dag tc kunnen ophalen. Reeds bij net krieken van den morgen kwam met paard en wagen een z. g. militaire com mies (feitelijk een der smokkelaars in een sol datenpak gestoken) de vracht halen, die be reidwillig werd meegegeven. Toen later op den dag de militaire kommie zen kwamen, werd de truc bemerkt. Na een ernstig onderzoek, direct door deu politie ingesteld, zal men den brutalen sin jeur wel vinden; men heeft reeds een goed spoor in handen. UIT PURMEREND. 40-jarig bestaan van het „Stedelijk Muziekkorps Voor de herdenking van dit jutüilé ontvangt het Bestuur van „Het Stedelijk Muziekkoros" (voormalig gemeentecorps), Eere-Directeur den heer J. P. Groot, Directeur den heer J. Brlugge, talrijke bewijzen van medewerking. Voor het festival op 25 Juni melde zich groo- te korpsen tot deelname aan. De feestcommis sie, die is benoemd, zal, evenals de plaatselij ke vereenigingen, aan dit herdenkingsfeest I candidaat te stellen, zal ei Maandagavond een gecombineerde vergadering van de R. K. en oe Christelijk Historische Kiesvereenigin- gen plaats hebben, m alsnog te trachten bij het stellen van een candidaat tol voereensteunp ming e komen. ROOMSCH GEWORDEN. Iemand, die ds. Vethake te Koedijk nog kent uit zijn jongensjaren, schrijft aan het Week blad voor de Vrijzinnige Hervormden: „Ds. Vethake heeft een positief orthodoxe opvoe ding genoten, en bezocht de zoogenaamde Christelijke lagere school, zoodat dikwijls met verbazing werd vernomen, dat hij vrijzinnig predikant te Koedijk was." Men weet overi gens, dat ds. Vethake zelf ontkend heeft, als vrijzinnig te Koedijk te zijn gekomen; even min trouwens als orthodox. „Zijn vader, die predikant is te Leiden, ver liet indertijd (de N. H. Kerk om zich bij de Doleantie te voegen, maar keerde later tot haar terug. Zullen wij den zoon ook nog eens zien terugkeeren?" Naar aanleiding van ons interview met den heer Vethake schrijft het Weeblad: „Het is echter misschien het best, en het is stellig tegenover den heer Vethake het vrien delijkst, aan die woorden weinig of geen waarde te hechten, en te bedenken, dat zij niet zijn van hem zelf, maar van een verslaggever. flinke medewerking verleenen. Voor den Vaandelwedstrijd zijn als Juryle den benoemd Mevr. CavaljéRoyaard, Mevr Drost, Mevr. Jürgens en Mevr. Worp, bene vens den heer W. Postema. Door de firma D. Ansingh Co. te Zwolle en de Firma W. Hampe te Amsterdam is een le klas muziekinstrument aangeboden, terwijl nog talrijke schenkingen zijn toegezgd voor de te houden verloting onder deelnemende vereenigingen. Waar het alom bekende corps in 1902 en in 1908 de toen gehouden muziekfeesten uitne mend deed slagen, zal ook nu weder daaraan niet te twijfelen zijn. De heer J. P. Groo-t, Eere-Directeur der vereeniging, die kort gele den ook zijn 40-jarig jubilé als organist te Punnerend herdacht, heeft het voornemen te kennen gegeven een zijner bekende Concours nummers, n.l. ..En Fête", met goede bezet ting op het feestconcert te dlrigeeren. ter. P. Messelaar te Alkmaar 3.83 per kub meter. Laagste inschrijver gegund. Alles voor rekening van het Geeshner Am bacht, Oosterdijk en Molengeersen. UIT KOEDIJK. Zondag zal de heer Vethake niet als predi ker voor de gemeente optreden, terwijl ver wacht wordt dat hij spoedig zijn ontslag zal indienen. In de Donderdagavond gehouden vergadering van de afd. der Maatschappi; tot Nut van 't Algemeen heeft de heer Vethake afscheid genomen als voorzitter. Na het slui- ten der vergadering besprak men met den heer Vethake zijn veranderde overtuiging waarbij het eigenaardig aandeed ehm als Katholiek te hooren spreken. Men scheidde van hem met een handdruk, doch zeker met gemengde gevoelens. Burgemeester Kooiman is gekozen tot voorzitter van boven vermelde afdeeling. KORTE BERICHTEN.. De bekende oude waterpoorten in het oude Friesche stadje Sloten zullen gerestau reerd worden. Den Groningschen professor Weber is de leerstoel voor oude geschiedenis aan de universiteit te Frankfort aangeboden. Dr. D. van der Vliet, burgemeester van Zierikzee en lid van de Prov. Staten van Zee land heeft om gezondheidsredenen voor zijn zetel bedankt. De verwondingen van de soldaten bi] de granaatontploffing te Utrecht zijn van onbe- Feekenenden aard gebleken. Te Delft is bij de jongste stemming voor een gemeenteraadslid, een stem uitgebracht op een reeds maanden geleden overleden kie zer en op oude kaarten twee kiezers toegela ten tot de stembus. De raadsverkiezing zal nu ongeldig verklaard moeten worden. In het St. Andreasgesticht te Tiel is een negen jarig meisje opgenomen, overdekt met wonden, toegebracht door de moeder of den man waarmede de moeder leeft. Men zegt dat het kind nog een kleine erfenis te goed hac van har inmiddels overleden vader. H. M. de Koningin zal Maandag a.s. een bezoek brengen aan Zaandam en omstre ken. H. M. komt te Zaandam aan te 9.27 en vertrekt weder te -4.22., Van den stijlen dijk te Herwijnen viel de heer L. v. A. uit Ho Houw tegen een muur en bekwam een schedelbreuk, waaraan hij 's nachts overleed. Dopr de schrik stierf de schoonzuster van A. GEMEENTERAADSVERKIEZING IN DISTRICT I. De R.-K. Kiesvereeniging „Vrijheid en Recht" stelde in hare gisteravond gehouden algemeene vergadering tot candidaat voor de a s gemeenteraadsverkiezing de heer F Bak. Naar wij vernemen heeft de heer Bak deze candidaatstelling aangenomen. Nu de R. K. Kiesvereeniging „Vrijheid en Recht gisteravond besloot de heer F. Bak Ze zijn immers in de hoogste mate oppervlak kig en onbeduidend. Praatjes als over den jaus en de bisschoppen, door Christus gege ven als leiders, en over de Synode, die bij het uitbreken van den oorlog niets beters wist te doen dan naar huis te loopen, zijn niet waard dat men er nader op ingaat." Wanneer de schrijver, om het vriendelijkst tegenover den heer Vethake te handelen meent een blaam te mogen werpen op een onzer ver slaggevers, dan teekenen wij daartegen pro test aan, aeelen hem mede, dat de geïnter- viewcle vóór de publicatie het verslag goed- gekeurd heeft en vertrouwen, dat de redac tie van het Weekblad dit ter kennis van haar lezers zal brengen. HOOGHEEMRAADSCHAP DER UITWA1 ERENDE SLUIZEN IN KENNE MERLAND EN WEST-FRIESLAND. In de gisteren alhier ten stadhuize gehou den vergadering van het Bestuur der Uitwa terende Sluizen in Kennemerland en West- "riesland werd den Dijkgraaf, Jhr. Mr. P van Foreest, onlangs 48 jaar zitting hebben de in het Bestuur, eerst als Hoofdingeland, ater als Hoogheemraad en sedert 1900 als Dijkgraaf, door de Bestuursleden, den on langs afgetreden Hoogheemraad H. Stam, den Secretaris, den Penningmeester en den Architect, bij monde van den Hoogheemraad K. Kaaskooper, een keurig uitgevoerde aqua rel aangeboden, voorstellende de beide slui zen te Zaandam. In dezelfde vergadering werd een staat van aanbeveling opgemaakt, ter benoeming van een Hoogheemraad, in de plaats van den heer H. Stam, wien, wegens gezondheidsre denen, op zijn verzoek onlangs ontslag als zoodanig is verleend, bestaande uit de hee- ren: P. Bark, te Eetersheim, A. Honig, te Heemstede, en E. Vas Visser, te Aerdenhout OPDRACHT. Door den heer J. B. van Loghen, bouwk.- ingenieur te Haarlem is namen de K. E. M. te Bloemendaal, opgedragen aan den heer Joh. Apeldoorn, aannemer alhier(behoudens goedkeuring van B. en W.) het bouwen van een werkplats en magazijn met bovenwoning aan de van der Kaaistraat alhier voor ruim 14000. ALKMAARSCHE CREDIET- EN EFFECTENBANK. In de deu 19 dezer gehouden algemeene jaarvergadering van aandeelhouders van bo vengenoemde instelling werden het verslag, de balans en winst- en verliesrekening over 1915 goedgekeurd. Aan het verslag wordt het volgende ont- leend: Hoewel in vele opzichten het jaar 1915 voor de instelling ongunstig was, geven de resultaten blijkens het hieronder genoemde dividend toch nog reden tot tevredenheid. Eem ongunstige factor was het feit dlat op de effectenrekening een verlies werd geleden van circa 4000, welk verlies echter geheel werd afgeschreven. Een andere belangrijke gebeurtenis voor de Bank bestond in het zich vrij maken van een instelling, waaraan zij door een contract nauw verbonden was. In de statutenwijziging welke hierdoor noodzakelijk was, werd in het nieuwe jaar door een buitengewone algemeene vergade ring van aandeelhouders voorzien, terwijl inmiddels de koninklijke goedkeuring op het ontwerp-statuten-wijziging werd verkregen. De balans vermeldt o. a. de volgende cij fers: Activa: Kassa 5715.55, coupons en vreemde geldswaarden 1214.78, debiteuren en acceptatie-rekening 158 149.28%, effec ten-rekening 19.275.23, kantoorgebouw f 21.000, inventaris 1, borgstellingen N. O. T. 36601. Passiva: Crediteuren en deposito's 97.682 56%. herdisconto's 65.250, reser ve 3600, vordering borgstellingen N. O. T. 36.60.1. Op de winst- en verliesrekening komt voor een onverdeeld winstsaldo over 1914 groot 1732 02 >4. Provisie 7331.06V2, rente 5367.30%, onkosten en salarissen eischten een bedrag van 8052.67. Op effectenrekening werd af geschreven 3999.86, waarvan een winstsal do verkeert groot 2377.86%. Van dit saldo wordt een dividend van 4 pet. over het ge- stoite kapitaal uitgekeerd en het restant ad 3U5 84% op nieuwe rekening overgebracht. GRONDAANKOOP GEESTERSINGEL BIJ DE SPOORSTRAAT. B. en W. stellen den Raad voor te beslui- ten: Overwegende dat het wenschelijk is voor de gemeente, van de heeren L. W. Russcher en K. Boot, onder aangegeven voorwaarden, aan te koopen een gedeelte van de bij hunne perceelen aan den Geestersingel bij de Spoorstraat behoorende voortuintjes en wel van den heer L. W. Russcher een gedeelte ter grootte van ruim 11 'M7., voor een koopprijs van 300 en van den heer K. Boot een ge deelte ter grootte van ruim 0,5 M7., voor een koopprijs van 10, ten einde den hinderlij ken hoek aldaar voor de Spoorstraat uit springende, tot in de voetlijn verwijderd te krijgen. VROUWENKIESRECHT De Provinciale Landdag van den Ned. Bond voor Vrouwenkiesrecht zal gehouden worden op Zondag 4 Juni a. s. op het land goed „Nijeiïburg" te Heiloo, daartoe welwil lend afgestaan door den eigenaar Mr. P. van Foreest. GESLAAGD DIPLOMA LINGERIE. Geslaagd te Utrecht voor bovengemeld di ploma onze vroegere stadgenoote mej. E. J. Akkerman, Adjunct-Directrice der Huishoud en Industrieschool te Leeuwarden. VOETBAL. De wedstrijd Spaartaan Alcmaria zal morgen op den vastegstelden tijd plaats vin den. Deze match zal ongetwijfeld groote be langstelling trekkeninmmers Alcmaria heeft nog zoo iets als, een flinke nederlaag goed te maken. Alleen als de 'aanval van Alcmaria nu eens direct begint met vurig op te treden, dan zou er misschien in een wedstrijd van een uur nog een verrassin gkunnen gebeuren. Moet alles echter weer op de verdediging aan dan gaat de Spartaan beslistm et de overwin ning strijken. Zeer jammer is het dat Z. V. V. morgen onmogelijk kan komen. Zij moet haar laatste competitiewedstrijd spelen tegen Rapi- tas te Weesp en niet opkomen zou haar 't haar tweedeklasserschap nok kunnen doen ver liezen. Daarom moeten zij naar Weesp en jammer genoeg heeft zij door de mobilisatie ook geen tweede elftal beschikbaar. Misschien is het nog mogelijk dat de wed strijd Z. V. V. E. D. O. op 28 Mei 's mor gens wordt gespeeld. Heeft E. D. O. daar echter bezwaar tegen dan komt zij in de fina le, terwijl Z. V. V. moet spelen o p28 Mei te- ;en den verliezer SpaartaanAlcmaria. Morgen zal er echter evengoed een tweede wedstrijd worden gespeeld n. 1. de Cadetten F. C. tegen een Militair elftal. Voor het win nende elftal heeft Alcmaria elf zilveren draag medailles beschikbaar gesteld. Daar zal dus fanatiek om gespeeld worden en den geheelen middag zal zoodoende de voetbal o pt' Alc- mariaveld weer rollen. TIJD. ARBEIDSBEURS STADHUIS. Correspondentschap der Intercommunale Arbeidsbemiddeling. TeL 158. Spreekuur iederen werkdag, behalve Zaterdag, van 10—12 uur voormiddag. 20 Mei. Gevraagd worden: 1 meubelmaker (kun nende beeldhouwen), 2 timmerlieden, 1 dienstbode (—18 j.), 1 opperman, 1 wasch vrouw, eenige werklieden (los), 2 werkvrou wen, 1 huisknecht. Bieden zich aan: 1 fietsenreparateur, 1 gas fitter, 1 handelsbediende, 1 kaasmakers knecht, 1 kantoorbediende, 1 loodgieter, 3 reizigers, 1 reizigster, 1 schrijfster, 1 tim merman, 1 waschvrouw, 2 werkvrouwen, 1 verstelnaaisfer, 1 pensionhoudster. De Correspondente. A. AUKES—TIMMERS. 6 Vaststelling van het primitief kohier der «lasting op de gebouwde eigendommen, dienst 1916 (Bijlage no. 51.) belasting dienst 1916 (Bijlage no. 51.) 7. Voorstel inzake het an de Vereeniging voor Volkhuisvesting vrleende voorschot (Bi[- 'e no 52). egr. J. Idem tot vaststelling der jaarwedde van den marktmeester ter kaasmarkt (Bijlage no. 54.) 9. Idem inzake grondaankoop Geestersin gel bij de Spoorstraat (Bijlage no. 55.) 10. Vaststelling 3e suppl. begrooting der j gemeente, dienst 1915 en lste suppl. beg der gemeente, dienst 1916. 11Voorstel inzake oprichting van een con cert- en schouwburggebouw (Bijlage no. 47). 12. Behandelin gvan reclames tegen aan slagen in den hoofdelijken omslag, dienst 1915. Nagekomen advertentie. VOORSCHOT AAN DE VEREENI GING VOOR VOLKSHUISVESTING ALKMAAR". B. en W. stellen den Raad voor te beslui ten' I. met wijziging van het bij raadsbesluit van 3 November 1915 No. 7a, goedgekeurd door de Ged. Staten bij besluit van 9 Febru ari 1916 No. 98, aan de Vereeniging voor Volkshuisvesting verleende voorschot van 70.000, overigens onder de daarbij vermel de voorwaarden, te bepalen op: a. ten hoogste 6000 voor den aankoop van grond, zullende voor rente en aflossing gedurende 75 jaar eene annuïteit moeten worden voldaan groot 4.550 ten honderd van het werkelijk verleende voorschot en b. ten hoogste 64.000 voor den bouw van 32 arbeiderswoningen, zullende voor rente en aflossing gedurende 50 jaar eene an nuïteit moeten worden voldaan groot 4.556 ten honderd van het werkelijk verleende voorschot, welke annuïteiten aan de gemeente moeten worden voldaan op de tijdstippen, nader door Burgemeester en Wethouders te bepa len, in verband met de tijdstippen, waarop de door de gemeente te betalen annuïteiten zullen vervallen; II. voor kosten van toezicht ter zake van de onder 1 a en b bedoelde voorschotten aan de Vereeniging 0.1 pet. van die voorschotten in rekening te brengen. VASTSTELLING JAARWEDDE MARKTMEESTER TER KAASMARKT. Tot heden was de betrekking van markt meester ter kaasmarkt opgedragen aan den heer P. Fellinga, tevens hoofdagent van poli tie. Nu aan hem uit deze laatste functie een eervol ontslag is verleend en hij het verlan gen heeft te kennen gegeven in eerstgenoem de functie werkzaam te blijven, is het noodig zijn jaarwedde als zoodanig opnieuw te re gelen. In verband daarmede stellen B. en W. den Raad voor te besluiten de jaarwedde van den marktmeester ter kaasmarkt, ingaande 1 Mei 1916, te bepalen op 500. GEEN REGEERINGSVISCH! Een vreemd schouwspel deed zich heden middag bij 't afgesneden kanaalvak voor. De mensühen vedrongen elkaar aan de kade, om te zien naar een aantal groote visschen, die de diepte van het water hadden verlaten en aan de oppervlakte rondzwommen. Met de hand kon men ze grijpen, en 't spreekt van zelf, dat menigeen de kans om zoo'n mooie groote visch voor zijn middagtafel machtig te worden niet liet voorbijgaan. Met allerlei geimproviseerd en werkelijk vischtuig trok men ook van de booten die in het kanaal la gen aan 't werk, en een rijke buit werd binnen gehaald, 't Is evenwel te hopen dat de vis schen, die blijkbaar het in het water benauwd gekregen hadden, niet op de een of andere wijze gevaarlijk zijn I UITBREIDING ZAAK. De heer J. B. Brouwer heeft een belangrij ke uitbreiding aan zijn zaag gegeven, zijn da meskapsalon is zoodanig ingericht, dat er 2 dames gelijk geholpen kunnen worden, terwijl hij in het voorste gedeelte van dat deel van zijn perceel een sigarenhandel heft gevestigd, waar een keur van bekende merken sigaren, sigaretten en tabek verkocht worden. Alles bij een mag hier van een flinke verbetering ge sprok enworden. De onmiddellijke nabijheid van het nieuwe postkantoor zal dit keurige si garenmagazijn mogelijk zeer ten goede ko men. l1/2-21/2 uur: Spartaan—Alcm. Victrix. 21/2-3i/ï Cadetten F. C.Milit. Elftal. Yoorverkoop Fa. DE FRENNï. TOELAGE PERSONEEL H. IJ. S. M. AMSTERDAM, 20 Mei. Naar wij ver nemen zal aan het personeel der H. IJ. S. M. een extra uitkeering worden gedaan over Juni. Deze uitkeering zal bedragen: voor ambtenaren 7/,0 per maand, voor de beambten 7 dagen bezoldiging en voor de werklieden 60 4" het uurloon. In de ter men valt het personeel dat op den dag der uitkeering in dienst der H. IJ. S. M. is, door do Heeren uitgezonderd diegene die op dien dag in militairen dienst zijn of op 29 Juni een be zoldiging van 1500 "of meer per jaar hebben. ONTSLAGEN. HOOGEZAND, 20 Mei. Hedenavond wordt de bandenfabriek „H.E.V.E.A. ge sloten, daar de N. O. T. weigert de rubber vrij te geven. 270 Arbeiders worden hier door ontslagen. H. CHR. VEGTEL. t DEN HAAG, 20 Mei. Heden overleed op 47-jarigen leeftijd de heer H. Chr. Vegtel, sedert 1911 lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, oud-lid van de Tweede Kamer en van den Haagschen gemeente raad. SUIKER. DEN HAAG, 20 Mei. (Officieel). Het staat vast, dat de Minister van Landbouw, Handel en Nijverheid voor de eerstvolgen de campagne de thans geldende maximum prijzen van 51 de 100 kilogram voor den groothandel en van 55 cent voor den klein handel niet zal verhoogen. Verder in de volgende campagne in de voor jje binnen- landsche berustende suiker, uitsluitend verkrijgbaar zal zijn door tusschenekomsf van een in te stellen distributieijbureau, waarbij zal worden toegezien dat niemand meer. verkrijgt dan de normale behoefte van zijn bedrijf, maar waarbij ook de ze kerheid zal bestaan dat een ieder in die normale zal kunnen voorzien. Er bestaat dus niet de minste rede om thans suiker op te slaan met het oog op prijsverhoo- ging op te verwachten gebrek aan suiker. Dit opslaan van suiker met speculatief doeleinde brengt trouwens gevaar mede, daar het de bedoeling is hiertegen streng op te treden, op een wijze die voor de hou- ders alle kansen op voordeel uitsluit. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. Waterzucht dient niet beschouwd te wor den ais een ziekte, maar als een ziektever schijnsel. De ziekte zelf zetelt gewoonlijk in de nieren. Trage nieren onttrekken namelijk niet vol- doenae watei aan liet biueü en dit water ver spreidt zien op aiiuere wijze. En ue onna- muriijite aisdieidmg uit de bloedvaten leidt tot waterzuchtige zwellingen onder de oogen, in de ledematen en het lichaam. Len kenmerkend verschijnsel van water zucht is, dat de zwellingen zich slechts lang zaam weder vullen, nadat men er met den vinger op gedrukt heeft. Als de nieren de oorzaak zijn, treden gewoonlijk ook urine- stoormsseu, rugpijn en bezinksel ut het wa ter op. Dampbaden en aftapping verlichten onge twijfeld het verschijnsel, maar genezen het met. Er is geen betere behandeling in zulke gevallen dan met Eoster's Rugpijn Nieren Billen, die de nieren tot werkzaamheid oren gen, heeien en versterken, en het urinezuur en de andere belemmerende onzuiverheden uit de urinekanalen en blaaa verwijderen Zij verschaffen een vrijen uitweg aan het op gehoopte water, en de waterzuchtige zwellin gen verdwijnen langzamerhand. Een geregel de leefwijze, voldoende rust, warme baden en irissdie mcht, alsook weinig gebruik van vleesch, thee, koffie en alcohol zijn bevor derlijk voor uw genezing. Foster's Rugpijn Nieren Pillen hielpen zelfs in gevorderde gevallen van nierkwalen en de daaruit voortvloeiende kwalen als wa terzucht, niergruis, rheumattek, rugpijn, ischias, niersteen, spit enz., hoewel natuur lijk de beste resultaten verkregen worden bij tijdige behandeling en gebruik bij het optre den der eerste verschijnselen van nieraandoe ning. Te Alkmaar verkrijgb. bij Nierop an Slot- heuber, Langestr. 83. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwis sels f 1.75 voor één. of f 10.voor ze» doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen .weigert elke doos, die niet voorzien is van neven staand Handelsmerk CORRESPONDENTIE. C. B. Alhier. Wij hebben uw stuk naar den schrijver van het artikeltje opgezonden. en AMS1ERDAMSCHE BEURS Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBGUWCREDIET. Voordam C 11, Alkmaar. Koers van Staatsleeningen. 19 Mei. 20 Mei NEDERLAND. pCt Oblig. N. W. S. van 500/1000 5 102i/„ 02i/g Oblig. N. W. S. van 500/1000 4* IOO1/4 100i/* Oblig. dito 3) 831/4 83 dito dito 3 71 718/, dito dito 21 611/4 61 V, Ned. lnd. f 1000 5 100 i/s 100»/, BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-Jull 4 49 47»/4 RUSLAND. Obl. frs. 2500—5000 5 Iwangorod Dombr. OR 625 4$ Nicolai Spw. 100 4 Oeconsol OR. 625 4 Rothschild (consols) OR. 625 4 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 4 6e missie, 1894. OR. 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw. Ie serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provincial» en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915. 5 Rotterdam 1915 Bank- en Crediet-inatellingen Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. industrieele Óndernemingen BUITENLAND. Anaconda C. v. v. A. Am. Car. ft Foundry Co. C v. A. Amer. Hide Leather Conip. Unit. Stat. Steel Corp. C.g. A. Mijnbouw-Ondernemingen. Ketahoen gew. A id. Pref. Redjang—Lebong BUITENLAND. Oreat Cobar Pittsburg Coal Cultuurondern. Handelever, en Handelevennootsch. Cult. Mij. der Vorstenlanden id. id. id. Windstatnd Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatsehappijen. Dordtiche Petr. Ind. Aand. Oec. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t. e. v. Petr. br. Sum. Palam bang Petr. Mlj. New. Schibaioff Petr. Cy. Crt. gew. A id. id. Grt. pref. A Orion Petrel Mlj. A. Rubber-Maatsehappijen. Amst. Rubb. Clt. Mlj. Aand. Scheepvaart -Maatschappijen. Ned. Amerik. 3tmv. Mij. Aand. Ned Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. Afgest. A. Int. Merc. Marine Afgest. Pref. A. Int. Merc. Marine Cy Dep. Cert. v. Oblig. 6 5 5 44 A. Woensdag 24 Hel 10141. Punten van behandeling 1. Vaststelling der notulen van de vorige vergadering. Medelingen. Ingekomen stukken 2. Benoeming van stembureaux voor de a. s. verkiezingen van den gemeenteraad en de provinciale staten (Bijlage no. 53.) 3. Vorstel tot het verleenen eener toelage aan de stads-vroe dvrouwen (Bijlage no. 48). 4. Idem naar aanleiding eener vraag om toelage uit de gemeentekas (Bijlage no. 49.) 5. Vaststelling van een suppletoir kohier der belasting op de gebouwde eigendommen, dienst 1915 jBijlaget no. 50.) Tabake-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Lanjjkat gew. Aand. id. id. Pref. Dali-Maatachapplj Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mij- Aand BUITENLAND. United Lankat Plant. C. V. A. Spoorwegen. Deli Spoorweg Mij. ObKg. Holl. IJaer. Spoorw. Obl. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Obl. Mij. t. Etcpl. v Staatssp. Obl. BUITENLAND. AMERIKA. Atehis. Top S. Fé C. v. g. Baltimore Ohio Certil. v. A Denv. R. Grande Spw. G. v. A. Erie Spw. Mij. Gewone Aand. Kans Cyti South. Railw. Cy g. A. Missouri Kans. ft Tex. C. v. A. N.-York Ont. ft Western ft. Norf. ft West. Cert. g«w. Aand. Southern Pac. Comp. A. South Rlw. Vot. Tr. Onw. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premie leen ingert. NEDFKLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100.— 3 Gemeeute Crediet 3 BELG1E. Antwerpen 1887 2U, PROLONGATIE pCt. MededeelingenAmerikaansciie waarden nagenoeg prijshoudend. Oliewaarden vast met weinig handel. Tabakken ongeanimeerd. Rubberwaarden vast met flinken omzet Cul turen en Mijnen beter 49 75 69 62 571/4 62 if, 62 63 51V. 92i,« 10314 1 03'/g 180 232 173 170 60»/, 46 80 't 9 191/» 1098/4 7Vi 25 202 1911/» 337 63 64 64 53 928/» 1027'g 1038/» 1691/, 60»/t 46 8U1,» 98/4 110 8 26 V, 204 193 343 194 237 630 229 361/4 831/» 72 2061.9 333 1648/» 22'/ls 8314 91 23084 250 300 524 479 DU/» 242 514 395 IO6V4 06 103 9971, 1011', 83 13r-, 367/, 25 58', 281/4 115 931/8 21*/» 1321', 1021', 9418/™ 61 238 636 37 S0 72 207 338 64 22»/. 83 92 247 250 301 522 475 192 241 518 163 997/, 1017/, 84", 14' 4 371/4 28 6 28i/i 94 22 133 V»

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2