FBUILL ETON. Na lange Jaren f tieve familiën, plus den ambtenaar van den Burgerlijken Stand, een half uur op worden gewacht Toen kwam vader per fiets aange sneld. ,,'t is in orde met koe en kali; g» nu maar trouwen!" En te halt een. zomertijd, werden twaalf huwelijken voltrokken. DE KONINGIN NAAR HET WATERSNOOD-GEBIED. Met het doel, door eigen aanschouwing te zien, hoe het land zich na den watersnood heeft hersteld, heeft de Koningin heden an dermaal een bezoek gebracht aan de dorpen in Waterland, die zoo zeer door het over- stroomingswater werden geteisterd. H. M., die haar verlangen had geuit, dat dit bezoek ceremonieel zou plaats hebben en geen fees telijk karakter dragen, was vergezeld van freule Six en jhr. Hooft Graafland. Te 9 u. 27 kwam H. M. per gewonen trein, waarin een koninklijk rijtuig was in- geiascht, te Zaandam aan, waar zij ontvan gen werd door den heer Ter Laan, burge meester, en P. Kraan, secretaris dier gemeen te, terwijl mede aanwezig waren de burge meester van Koog aan de Zaan, de heer C. Maarschalk, en de heer Ph. Beemink, secre taris. Er werd geen toespraak gehouden, zoodat terstond de auto's werden bestegen voor een korte tocht door Zaandam. Op het stations plein had zich een groote menigte opgesteld, die H. M. luide en hartelijk toejuichte Aar- dig was ook de ovatie van de schoolkinderen van school G en van de Ooievaarstraat, die op het plein stonden geschaard. In een ma tig tempo ging het nu door de westzijde over Koog aan de Zaan en de Noorderbrug door de oostzijde, die de grens vormt van het overstroomde gebied. Hier werden drie arbeiderswoningen be zocht, waarvan de bewoners heel vreemd op keken, zoo onverwacht in den vroegen mor gen zulk een hoog bezoek te ontvangen. Met belangstelling vroeg de Koningin waar zij een onderkomen tijdens de ramp hadden ge vonden, of zij veel schade hadden geleden en of deze vergoed wordt. Daarna werd de tocht door de Oostzijde, waar velen evenals elders in de stad ten fee ken van ingenomenheid met het bezoek de vlag hadden uitgestoken, vervolgd. Aan het Weerpad werd door het Zaandamsche ge meentebestuur afscheid genomen. De weg werd nu vervolgd naar Oostzaan, waar bur gemeester Teer en de wethouders Kwak en de Ridder H. M. op het gemeentehuis wel kom heetten. Kort daarna werd de tocht vervolgd door Oostzaan in de richting van Ilpendam. Zoowel in de eerste als in de laatstgenoem de plaats uitte de Koningin den wensch, en kele huizen van binnen te zien, aan welk verlangen aanstonds werd voldaan. Ook hier weer dezelfde belangstelling in het lot der bewoners. Ook aan de kerken in beide gemeenten, die dienst hadden gedaan als vluchtelingen-oorden, werd een bezoek ge bracht. Te ongeveer 12 uur vertrok het gezelschap per motorboot van Ilpendam naar Broek in Waterland. (N. R. Ct.) UIT TEXEL. Op de Maandag gehouden 2den lammeren- markt werden plm. 6900 stuks lammeren aangevoerd. Prijzen van 20 tot 27 gulden, gemiddeld kon voor hoede lammeren 22 h 23 gulden worden bedongen. Handel vlug. Op Hemelvaartsdag zal des middag in het bekende boschje „Doolhof" op Texel eene Zendingsbijeenkomst worden gehouden. Spre kers zijn Ds. F. A. Visser te Den Hoorn, die den bijeenkomst zal openen, cand. E. L. Smit te Katwijk aan Zee, over het onderwerp Licht en duisternis in Spanje, ds. J. A. Visscher te Drachten over „Het koperen feest van den ar beid op de Friesche en Groninger heide, en ds. D. E. Boeke te Eierland, die de bijeen komst zal sluiten. Ter opluistering zal het Chr. Harmonicorps „Excelsior" te Oosterend zich laten hooren. UIT ZIJDEWIND. Zondagavond gaf de tooneelvereeniging „Ons Oenoegen" alhier, ter gelegenheid van haar 12^-jarig bestaan een openbare uitvoe ring in het lokaai van den heer P. Bruin, die in alle deelen goed slaagde. Opgevoerd werd „Kroonprins en Martelaar" en „Knok de Zuidpooluitvinder". Bij het laatste stukje was het soms een onbedaarlijk gelacht, wel eens wat hinderlijk om het spel te volgen. Tot slot bal. maar het Engelsch, door L. O. MOBERLY. 20] „Ik woon graag in een stille straat, zooals dieze", antwoordde het jonge meisje, Dulcie genaamd, dadelijk, „en ik ben zelf volstrekt niet riilc, ik ben heel arm. Waarschijnlijk zal ik werk zien te krijgen, in ieder geval moet ik heel kalmpjes leven totdat weder brak zij haar volzin middenin af en juffrouw Bru- ce's nieuwsgierigheid werd in hooge mate opgewekt. „Ik zal u heel graag bij mij nemen, juf frouw, voor zoo lang als u maar blijven wilt", antwoordde zij, „en ik zal mijn best doen het u naar den zin te maken, als u maar niet kwalijk neemt dat de dingen niet zoo heel fijn zijn." „Als u maar gced voor mij is zooals u jor juffrouw Trevor geweest is, dat is al wat ik verlang", zei Dulcie uit den grond van haar hart. „Ik heb een kalm plekje noo- dig om uit te rusten en eens rond te zien en na te denken. Ik wil de kamer van juffrouw Trevor graag hebben, kan ik morgen ko men Toen zij de voorwaarden bepaald en daar over overeengekomen was met de hospita, vertrok Dulcie en beloofde den volgenden dag te zullen terugkomen. Eenige minuten later trad zij in de kamer van Christoffel Brampton en keek den grooten chirurg pein zend aan, met bezorgd gelaat en ernstige oogen. „Ik ben uw raad komen vragen", zei ze, UIT PURMEREND. Bij K. B. is Mr. C. de Ooede Hzo. op ver zoek mei ingang van 1 Juni eervol ontslag verleend als kantonrechter-platsverv. onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. UIT SCHERMERHORN. Maandagmiddag vergaderde de Raad de zer gemeente. Afwezig de heer Nierop, bene vens één vacature. Na opening en voorlezing der notulen van de vorige vergadering werd medegedeeld: dat de kohieren van de Hoofdelij ken Om slag en de belasting op de honden door Ged. Staten zijn goedgekeurd dat de gemeente van de Vereeniging „de Proeftuin" een dividend over 1915 heeft ont vangen van 20 procent voor de aandeelen, welke zij van deze vereeniging heeft Van B. en W. is ingekomen een verslag van den toestand der gemeente over 1915; van de Vereeniging de Ambachtsschool te Alkmaar mede het verslag over 1915. Van het gemeentebestuur te Nieuw Leuzen een schrijven met verzoek adhaesie te betuigen aan een door deze gemeente gedaan verzoek om ter bevordering van het onderwijs aan het onderwijzend personeel de verplichting op te leggen minstens twee jaar op eenzelfde stand plaats te moeten blijven, wordt voor kennis geving aangenomen. Van de Gezondheidscommissie gezeteld te Purmerend is ingekomen de rekening en ver antwoording over 1915, aangevende in ont vangsten 1567,53, in uitgaven 849,74 met een batig saldo van 717.79. Van de afdeeling Alkmaar van den Bond van Gemeente-ambtenaren een verzoek (met toelichting) om de salarissen van de ambte naren werkzaam aan de Secretarie der ge meente te herzien. Zal in nadere overweging worden genomen. Eenige ingekomen bezwaarschriften tegen den aanslag in den H. O. werden gesteld in de desbetreffende commissie. Van den heer Rolff is ingekomen een ver zoek om afschrijving van zijn Hoofd. Omslag vanaf 1 Mei wegens vertrek uit deze gemeen te. Mede is ingekomen van den heer Rolff een schijven met verzoek hem als lid van de schat tingscommissie voor de inkomstenbelasting ontslag te verleenen. Van de hooistekers is ingekomen een schrij ven met verzoek hunne jaarwedden met 10 gulden te verhoogen. Aangezien voor deze verhooging geen gronden zijn aangegeven wordt op voorstel van den heer Honig met al- gemeene stemmen besloten afwijzend op dit verzoek te beschikken. De behandeling van het schrijven om toe te treden tot de vereeniging van Klein Stedelijke Belangen werd aangehouden tot de volgende vergadering. Door B. en W. werden nog voorgesteld een bedrag van 368.38 A, zijnde een overschre den som van eenige posten van de begrooting af te schrijven op te noog geraamde posten en van de post voor onvoorziene uitgaven eene som van 36.63 af te schrijven, waartoe met ajgemeene stemmen werd besloten. Tot lid van de schattingscommissie voor den Ink. Bel. werd in de vacature Rolff gekozen de heer K. Honig. Bij de hierna gehouden rondvraag werd door den heer Voerman ge vraagd om bij het herstel van bestrating een afvoergoot te maken door het erf van den heer S. Knol op verzoek van deze, wat door den voorzitter werd toegezgd. Hierna werd de vergadering gesloten. UIT STOMPETOREN. Maandagmiddag hield de Onderlinge Schermer I'aardenverzekering bij den heer K. Brak alhier hare jaariijksche aigemeene vergadering. Na een woord van welkom door den voorzitter bij het openen der ver gadering las de secretaris de notulen der vorige, welke met dankzegging ongewijzigd werden goedgekeurd. Daar er geen ingekomen stukken waren oraciit de secretaris nierna zijn jaarverslag uit, dat ditmaal heel kort was en waaruit bleek, dat liet afgeloopen boekjaar zeer voor- deelig is geweest. Van 84 deelhebbers wa ren gemiddeld verzekerd 134 paarden voor eene waarde van 38880. Siechts 1 paard werd afgekeurd, waarvoor een omslag werd geheven van 30 cent van elke 100 der ver zekerde waarde, dus 7 A cent per kwartaal; meerdere omslag was niet noodig. Ook dé rekening en verantwoording van den pen ningmeester was spoedig afgeloopen en sloot met een nadeelig saido van 19.36. Op ver zoek van den voorzitter belastten de heeren P. Spaan Kz., A. Raat en J. Molenaar zich nadat hij haar vriendelijk gegroet had, „ik kan u nu iets vertellen, dat u weten wou toen u mij voor het eerst in het ziekhuis zag." „Iets dat ik weten wou?" Brampton scnoof een stoel voor haar neder en ging aan zijn schrijftafel zitten tegenover haar. „Zeg eens wat dat was en wat ik doen kan om u te helpen. Het doet mij genoegen, dat u er zooveel beter uitziet, heel anders dan toen ik u het eerst gezien heb." „Dank zij u en al die lieve menschen in het St. Jude's ziekenhhuis, die zoo vriendelijk voor mij geweest zijn, zen ik nu volkomen wel", antwoordde zij met een lichte huive ring in haar stem, „ik herinner mij nu alles wat ik mij al dien tijd' niet kon herinneren. Alles is weer in mijn geheugen teruggekeerd. Er is niet langer een sluier tusschen mij en het verleden." Brampton's gelaatsuitdrukking verander de, hij boog zich vol belangstelling voor over. „Is uw geheugen geheel en al eeruggeko- men? Wanneer is dat gebeurd?" vroeg hij. „Ik ben verscheidene dagen voor zaken af wezig geweest en ben niet in het ziekenhuis geweest. Vertel mij wat van u zelf en van hetgeen u 't oplichten van den sluier noemt. Het is hoogst belangwekkend." „Twee dagen geleden begon ik mij te her inneren", antwoordde zij en daar het zon- iel, ij u mij eensklaps te binnen. Er was geen ledige licht op haar gelaat viel, merkte de dokter opnieuw op hoe mooi zij was; „alles kwam ruimte meer in mijn geest, ik had geen gevoel meer of alles opgesloten en verborgen was in zwarte duisternis. Het was alsof een sluier of een gordijn werd weggerold en het geheele verleden weer duidelijk voor mij lag." met hei nazien der overgelegde stuiken, die alle volkomen in orde werden bevonden, zoodat den penningmeester dank gezegd werd voor zijn beheer. Met bijna algemeene stemmen werden als reden van het bestuur herbenoemd de heeren J. Bruyn en C. Tool, die hiertegen geen be zwaar hadden. Vervolgens was aan de or de: Bespreking eener wijziging van Art 15 van 't reglement, waarin ais maximum der verzekerde waarde van een paard is vastge steld 600. Door de buitengewoon hooge prijzen, die tegenwoordig voor paarden be taald worden, werd dit te laag geacht en op voorstel van den heer D. de Jong met alge meene stemmen verhoogd tot 800 gulden. Na gehouden rondvraag, die slechts enkele zaken van ondergeschikt belang opleverde, gaf de voorzitter zijn leedwezen te kennen over de afwezigheid van den heer W. de Geus Cz.. omdat hij hem een woord van dank wilae brengen voor alles, wat hij in het belang der paardenverzekering heeft gedaan, en ons nu binnenkort gaat verlaten door zijn benoeming tot burgemeester van Broek in Waterland. Alle aanwezigen stemden hier mede in, waarna de vergadering op dc ge wone hartelijke wijze door den voorzitter werd gesloten. KORTE BERICHTEN. De heer D. Hooft te Dordrecht, is be noemd tot inspecteur van politie te Hoorn. Blijkens de verschenen „Middelenstaat" heeft de accijns op vieesch, in de eerste vier maanden van 1916 3.067.000 opgebracht of bijna 6 ton meer dan in hetzelfde tijdvak 1915. Dat bedrag is zeker niet aan vermeer derd vleeschgebruik te danken, maar aan duur vieesch door hoogen accijns. Door de politie te Middelburg is pro ces-verbaal opgemaakt tegen den heer G. J. Smit Jr., lid der gemeenteraad van Amster dam en voorzitter der Ned. Bond van Han dels- en kantoorbedienden, inzake beleedi- ging firma Bosasson Co en van den Com missaris van Politie. Onder zeer groote belangstelling had isteren de uitvaart van wijlen mgr. N. rins, oud-bisschop van Haarlem, plaats. Te Varsseveld is een Duitsche deser teur, die naar het front moest, aangekomen. Hij was uit den Elzas. Te Ulft kwam een deserteur uit Dusseldorf aan. Een 5-jarig meisie van den arbeider v. O. te Kockengen (Utr.) is Zondagmiddag bij het spelen te water geraakt en verdronken. Professor Moll heeft wegens een erns tige oogziekte ontslag als hoogleeraar in dé botanie van de Groningsche universiteit ge vraagd. In Friesland is men al druk aan het gras maaien. Daar het weer nog niet ge schikt is om te hooien, wordt het gras over al ingekuild. De nieuwe bons van 1 zijn versche nen; ze zijn weder zorgvuldig uitgevoerd en van het zelfde model al6 die van 2.50, be houdens het waarde-cijfer, terwijl de kleur bruin ia. Een man uit Monnikendam, die per Noord-Holi. stoomtram een uitstapje maakte werd door de warmte bevangen. Naar het binnengasthuis te Amsterdam vervoerd, bleek hij reeds overleden. Te 's-Hertogenbo8ch is een groote be weging op touw gezet tegeu de viering van carnaval, te meer daar de carnaval in de laatste jaren, vooral sinds de mobilisatie niets meer om 't lijf heeft. Van totale af schaffing zal dan ook niet veel meer gemerkt worden. De rijkspolitie heeft te Buiksloot, met de gemeente-veldwachter van Nieuwendam, twee personen uit Zunderdorp gearresteerd, die op valsche verklaringen een partij waters- nood-hout hadden weten te bemachtigen. De Tel. deelt mede, dat de invoer van edelgesteenten in Frankrijk is verboden. Door dien maatregel wordt vooral de roos- pi :fen. j es-branche getrofl De Rijksveldwachter J. D. te Amers foort zag van uit zijn woning dat er brand ontstaan was op een boerenhoeve te Hoog land. Vliegensvlug legde hij de 4 K.M. af. De vlammen hadden reeds het woonhuis be- „Ja? Vertel mij daar alles van", zei Brampton met nieuwsgierige, belangstellen de stem; „weet u wie u is en waar u van daan komt; en hoe het ongeluk u overko men is?" „Ja, alles. Mijn naam is Dulcie Graham en ik ben langen tijd op reis geweest met mijn moeder. Wij waren samen, moeder en ik, vader is eenigen tijd geleden gestorven en mijn zusje ook. Mijn moeder en ik waren alleen overgebleven." Zij zweeg en keek zoo droevig, dat Bramp ton vriendelijk zei: „Ik ben bang, dat u veel verdriet hebt ge had, de herinnering heeft treurige gedachten wakker geroepen." „Ja". Zij stak de manden uit met een pijn lijk gebaar, „wij hebben veel droefheid ge had het eene voor, het andere na, nu kan ik mij alles herinneren. De laatste maanden dat wij op reis waren brachten wij in'Zwit serland door, en daar.is moeder ges vlak voordat ik hier terugkeerde." Haar lip pen trilden even en toen ging zij dapper voort: „Ik keerde terug naar Engeland en was van plan als ik in Londen kwam, naar de Jeremiahstreet No. 44 in Marylebone te gaan, om de persoon op te zoeken, waar u mij naar gevraagd hebt. Juffrouw Trevor. Ik wist zeker dat die mij helpen zou." „Joyce Trevor?" riep Brampton uit. „Ja, Joyce Trevor. Drie jaar geleden gaf zij les aan mijn zusje wij woonden toen in Londen. Mijn vader zij hield even op en ging toen met eenige inspanning voort, „mijn vader werd betrokken in een frauduleuze zaak en wij moesten Engeland plotseling verlaten, wij konden het juf frouw Trevor niet eens laten weten voor ons vertrek. Het moest alles zoo geheim gehou den worden." reikt. Noch roepen noch inslaan dér ruiten konden de bewoners wekken. Hij slaagde hierin door zijn revolver binnenshuis af te schieten. Zonder den kranige veldwachter zouden de zes bewoners in de omgekomen. vlammen zijn Toen de Westlandsche stoomtraf Zater dagavond te Loosduinen stil hield, klauterde een 7-jarig jongetje tusschen de wagens. Toen ae tram weer vertrok, viel hij en sloeg tegen een boom, terwijl de wielen over zijn voeten gingen. Zondag is het kind in het ziekenhuis te den Haag overleden. Zondag is op den dijk onder Krimpen a/d. IJsel een automobiel, door het overrij den van een hond, van den dijk afgetuimeld. De chauffeur C. v. d. P., is gedood, terwijl de inzittende heer ernstige kwetsuren opliep. HOOFDPRIJZEN DER STAATSLOTERIJ. Nos. 5635 en 14173 elk 11000; Nos. 5856, 7571, 8163 en 16534 elk f 400; Nos. 1915 en 8580 elk f 200; Nos. 347, 950, 2570, 3898, 4929, 6742, 6747, 8767, 9912, 10731, 11754, 12611, 13475 en 15412 elk f 100. dam, beiden te Edam. Belde heeren mitw hun eigen kaashandel aan kan! doen, en als directeuren elk een jaarlijksch inkomen krij gen van dertienduizend gulden. Voor verschillenden gemeentebesturen van marktplaats, zooals Alkmaar, Hoorn en Pur merend, zal het oprichten dezer vereeniging een groote vermindering van wik- en weeg loon beteekenen, eene vermindering, die op ettelijke tienduizenden guldens per jaar ge schat wordt. Ook de voor vreemdelingen zoo interessante kaasmarkt te Alkmaar zal op Vrijdag veel van zijn belangrijkheid ver liezen. Immers, al de aanvoer van de fabrie ken, de grootste kaasproducenten vervalt, omdat de kaas direct uit de fabriek naar het buitenland wordt getransporteerd. Ook voor vele kaashandelaren, die nu worden uitge schakeld, is het een groote tegenslag. DE VIGILANTIE. Aan den gemeenteraad is het volgend adres gezonden: „Het Bestuur van den Bond Heemschut tot behoud der schoonheid van Nederland heeft vernomen, dat de weduwe B. J. Veer het zeer fraaie pakhuis „de Vigilantie" aan hét Ver- STADSNIEUWS. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Bij de heden gehouden candidaatsstelling voor de vacature ontstaan m district I door het bedanken van den heer A. Fortuin, zijn lijsten ingediend, bevattende de namen der heeren: F. Bak, mr. W. C. Bosman, J. H. El- fring en K. van 't Veer, respectievelijk gecan- dideerd door de R.-K. Kiesvereeniging „Vrij heid en Recht", de Liberale Kiesvereeniging „Eensgezindheid"', een groep burgers en de afdeeling Alkmaar der sociaal-democratische partij. De Christelijk Historische Kiesvereeniging, die aanvankelijk den heer O. S. Amoureus gecandideerd had, heeft in een gisteravond gehouden vergadering besloten deze candi- datuur weer in te trekken. Misverstand in zake een afspraak tusschen de besturen der R. K. en de Christ. Hist. Kiesvereenigingen moet er toe hebben geleid, dat beide een candidaat hadden gesteld. CONCERT- EN SCHOUWBURGGEBOUW. In het voorstel van B. en W„ dat de Raad morgen zal behandelen en, gezien het ver loop van deze zaak in de afdeelingen naar alle waarschijnlijkheid zal aannemen mis sen we bij de bereidverklaring van de ge meente om deel te nemen in het te vormen aandeelenkapitaal tot een maximum van 10.000 en om gedurende 25 jaren een rente van 3 pCt. te garandeeren van het oprich tingskapitaal tot een bedrag van 3000 plus 3 pCt. van het kapitaal voor den aan te koo- pen grond, het stellen van een termijn. Het is natuurlijk een klein verzuim, waarop toch even de aandacht dienst gevestigd. Wordt er niet vastgesteld voor hoe lang dé bereidverklaring geldt, dan is dé gemeente voor altijd gebonden. Zij blijft dat ook, wanneer onverhoopt de actie van Vreemde lingenverkeer thans niet mocht slagen. Stelt men evenwel een termijn, zoodat het tijdstip van het ingaan en dat van het beëindigen van de bereidverklaring bepaald zijn, dan geeft men niet slechts het bestuur van Vreem delingenverkeer een prikkel tot vlug hande len (het bestuur zal dezen echter wel niet noodig hebben) maar dan verschaft men dat Bestuur ook een krachtig argument, hetwelk gebruikt kan worden tegenover de menschen- van-de-kat-uit-den-boom-kij kerijtegenover die gegoede ingezetenen dus, die wel van goeden wille zijn, doch die door hun „het Heeft geen haast" menigmaal een beletsel voor het snel afdoen van een zaak vormen. DE KAASHANDEL. Volgens het Handelsblad zullen evenals in Friesland thans ook de Noord-Hollandsche Zuivelfabrieken de kaas, zonder tusschen- komst van kaashandelaren, direct coöpera tief naar het buitenland verzenden. Opgericht is n.l. de N. V. „Gestam," Kaasexportvereeniging van Zuivelfabrieken in Noord-Holland, gevestigd te Edam, met een aandeelenkapitaal van een half millioen gulden. Mislukten vroegere pogingen dikwijls door gebrek aan goede bedrijfsleiders, door de oprichters van deze vereeniging is inge zien, dat de arbeid van goede directeuren niet spoedig te duur betaald is. Om zich nu van uitstekende krachten te verzekeren, zijn door de oprichters tot direc teuren benoemd' twee groote kaaskoopers, die dus met den kaashandel en de export naar 't buitenland volkomen vertrouwd zijn. Het zijn de heeren J. W. Groot en J. Schar- „En heeft u haar toen uit het oog verlo ren?" „Ja. een heelen tijd. En toen een poos daar na, bij den dood van mijn vader, heb ik haar geschreven over al het verdriet dat wij op reis gehad hadden en zij schreef mij een heel lieven brief terug, een brief geheel zooals zij zelf was. Zij was verhuisd, schreef ze, naar de Jeremiahstreet 44, maar ze schreef niet wat ze op dat oogenblik uitvoerde. Zij schreef alleen over onze moeilijkheden en verdriet, en op dat oogenblik was ik daar van ook uitsluitend vervuld. Vader stierf van smart, moet u weten, tengevolge van al de armoede en ellende waarin wij vervallen waren. En hij was niet bepaald de schuld van al wat er gebeurd was. Ik weet zeker dat hij het werktuig was van een ander, dat weet ik dat weet ik zeker I" Er was een hartstochtelijken klank in haar stem. Chris toffel Brampton zag haar medelijdend aan. „Mijn zusjes stierven kort daarna, beiden in één week," ging Dulcie voort, met overspan nen, vermoeide oogen; „het was of de dood ons van alle kanten aangaapte; en ik had niet den moed zelfs aan juffrouw Trevor te schrijven. Na den dood van vader heb ik geschreven, maar na dien tijd niet meer." „Arm kind!" sprak Brampton. „De dood gaapte ons van alle kanten aan," herhaalde het meisje. „Eenige maanden na den dood van mijn zusjes begon moeder ziek te worden en zij scheen niet beter te kunnen worden, daar was zij te zwak voor. zij kon de ziekte niet te boven komen. Naciat al de anderen gestorven waren, had zij geen le vensmoed meer. Ik geloof werkelijk dat het dat was zij had geen moed meer om lan ger te leven en zoo was mijn offer ver- eefs." Toen zij haar geschiedenis verteld ad, eindigde zij met een snik, terwijl de dronken Oord, hetwelk van omstreeks 1660 dagteekent, en op bladzijde 51 van het eerste gedeelte van het tweede stuk der „Noord- Hollandsche Oudheden" vanwege het Ko ninklijk Oudheidkundig Genootschap met ondersteuning van het Provinciaal Bestuur uitgegeven, is vermeld, aan de gemeente Alk maar te koop heeft aangeboden. „Daar bedoeld pakhuis ten zeerste ver dient, in stand te blijven, en dit, werd de ge meente eigenaresse, gewaarborgd zou zijn, verzoekt het Bestuur voornoemd Uwen Raad met den meesten aandrang, tot het aan- koopen te besluiten." BUREAU VAN ADVIES VOOR DEN MIDDENSTAND. In de gisteravond gehouden bestuursver gadering van de Alkmaarsche vereeniging voor den Handeldrijvenden en Industrieelen Middenstand is besloten op 1 Juni des avonds 6 uur in de bovenzaal van café Cen tral een vergadering te beleggen om te ko men tot de definitieve oprichting van het bu reau van advies voor den middenstand. De heer Begeman uit 's-Gravenhage, rijks- nijverheidsconsulent voor den Middenstand, zal de vergadering bijwonen. Alle Middenstandsvereenigingen in N.- Holland benoorden het IJ zullen worden uitgenood igd. Afgevaardigden van patroonsvereenigin- gen hebben recht van toegang. Het ligt in ae bedoeling om de vergadering die om 6 uur zal beginnen een zoodanig verloop te ;even, dat de bezoekers weder om 8 uur unnen vertrekken. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Uitspraken van heden. U. Z„ te Hoorn. Bevestiging van het vonnis Verzetzaak J. H. K., te Egmond a. d. Hoef 25 boete suhs. 14 dagen hechtenis. C. de W. te 't Woud gem. Bergen, 25 boete subs. 14 dagen hechtenis. A. N. te Helder, mishandeling, 7 boete of 7 dagen hechtenis. Mina M. dito, ƒ10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Verduistering. L. v. T. en J. v. T. te Akersloot, jachtwet overtreding. Ieder 20 boete subs. 14 dagen hechtenis. J. B. te Alkmaar, overtreding plaatselij ke belastingen, 6 boete subs. 6 dagen hech tenis. Aagje Brommer, dito. W. ae L. dito. J. Ph. C. S. te Alkmaar, dito. Allen ƒ6 boe te of 6 dagen hechtenis. J. den O. Diefstal, 3 maanden gevangenis straf met 3 jaar proeftijd/ J. B. te Zuidscharwoude, zedenzaak 10 boete of 5 dagen hechtenis. Zitting van heden. GEEN EIGEN RECHTER SPELEN. Als eerste zaak diende heden een verzet- zaak van P. K. te Den Helder. Deze beklaagde had in zijn café een lasti- gen bezoeker, zekeren van Os, geslagen en er uitgetrapt. Beklaagde had verwacht, dat van O. hem een klap terug gegeven zou heb ben. De president veronderstelde, dat beklaag- des optreden mede een gevolg was, omdat v O. destijds ten zijne nadeele verklaart heeft, bracht hem onder het oog dat de Nederland- sche staat dit niet du 1de. De Officier van justitie eischte bevestiging van het vonnis n.l. één maand gevangenis straf. oogen van den geneesheer met aandacht op haar gevestigd waren. „Uw offer?" herhaalde hij en hij zette zijn eigen groot verlangen, om alles wat zij hem vertellen kon van Joyce Trevor te weten te komen, op zijde en trachtte het meisje tegen over hem te helpen. „Wat deed u dan „Dit!" Zij stak haar linker hand uit niet een onwillekeurig dramatisch gebaar en aan den derden vinger zag hij den prachtigen ring, dien hij den eersten keer dat hij bij haar geroepen werd reeds had opgemerkt. De smaragd ving de zonnestralen op, die het groote venster binnenvielen en vertoonde een schitterend groen, de prachtigste edel steen, gezet in fonkelende brillanten, scheen al het licht uit de kamer in zich op te nemen. Brampton riep onwillekeurig uit: „Ik geloof niet, dat ik ooit zulk een prach tigen ring gezien heb." „Wij waren heel arm", ging het meisje voort, schijnbaar geen acht slaande op zijn woorden, vervuld als zij was met haar eigen gedachten. „Moeder was zoo ziek, ik wist niet wat ik doen zou, het scheen de eenige uitweg te zijn. Ik kon er niet anders op bé denken, en hij maakte mij alles zoo gemak- noodig daarvoor beloofde ik mij zelf aan hem te ge ven." „Herinnert ge u iets van het ongeluk, waardoor u in het St. Jude's Ziekenhuis werd opgenomen?" vroeg Brampton, ziende hoe diep ontroerd zij was en verlangend haar te helpen haar zelfbeheersching terug te krijgen. „Was u op weg van het station toen het ongeluk gebeurde?" „Het was geen ongeluk", antwoordde zij met groote oogen vol angst; „het was vree- ki

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2