DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. nmei. DE OORLOG. Tabak J. R. Keuss. No. 128 Honderd en achttiende jaargang. 1916 Ir. p. post f 1.25. Advertentieprijs 10 ct p. regel, groote letters naar WOENSDAG i. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERIfls. COSTER 4 ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. YAKIA. NEDERLAND. Herstemming Gemeenteraad. ALKMAAR, 31 Mei. Honderd dagen heeft de worsteling bij Verdun nu al geduurd. Zij is begonnen tij dens wintersche sneeuwbuien en zij wordt voortgezet bij zomersche hitte. Zeer juist merkt een buitenlandsch blad op, dat het niet meer gaat om een vesting of een stad, maar dat het een strijd is geworden op leven en dood, een strijd om de kracht, de beenderen, het bloed van twee groote naties. Meer dan drie maanden dunt nu de Dood de gelederen der .groote en dappere armeeën en strakjes zal de overwinning te beurt vallen aan die partij, welke iets minder uitgeput is dan de tegenpartij. Niet te verwonderen zou het zijn, wanneer er over eenigen tijd als resultaat van de lange reeks moorddadige gevechten een vrij plotselinge, belangrijke beslissing viel. In afwachting daarvan blijft het zaak de krijgsverrichtingen eenvoudig te beoordee- len naar de dagelijksche resultaten. En nu hebben de Duitschers na verschillende tever- geefsche aanvallen een voordeel behaald tus- schen den begeerden „Dooden Man" en het reeds vroeger genomen dorp Cumières. Ber lijn zegt, dat de Fransche stellingen tusschen den zuidelijken kam van den „Dooden Man" en het dorp Cumières (de lengte van het front bedraagt hier ongeveer 2,5 K. M.) over de geheele lengte bezet zijn en dat aan onge- wonde gevangenen 35 officieren (onder wie verscheiden staf-Officieren en 1313 minderen in Duitsche handen vielen. Parijs zegt, dat de Franschen gedwongen werden de strijd krachten terug te trekken ten zuiden van den weg BéthincourtCumières en hun stellin gen aan den zoom van het dorp Cumières te ontruimen. Het laatste Fransche communiqué zegt, dat de hevige beschieting van den Dooden Man in de streek van Cumières voortduurt De „Doode Man" begint gevaar te loopen, nu hij in zijn flank wordt aangetast en de Duitschers hier hun krachten concentreeren! Het Oostenrijksche oorlogsperskwartier waarschuwt, dat in verband met de tot dus verre aan het Italiaansche front snel bereikte resultaten men de eerstkomende dagen op een matiging van het aanvalstempo moet re kenen, daar voor het snel oprukkende leger de voorziening met munitie en levensmidde len, vooral in het bergachtig terrein, met groote bezwaren gepaard gaat Daarbij moet rekening gehouden worden, met den tegenstand, dien de Italianen op sommige ge deelten van het front bieden en die den voortgang, zoo snel als de Oostenrijkers hem hopen, verhindert. Van Arsiero veroverden de Oostenrijkers volgens het laatste legerbe- richt het pantserfort Punta Corbin, ten wes ten van de vesting werd de overgang over de Posina geforceerd en werden de zuidelijke oeverhoogten bezet Aan het Bessarabische front en in Wolhy- nië hebben hevige gevechten plaats waar, schijnlijk heeft men hier te doen met een af- leidings-offensief der Russen, waarop in de Italiaansche pers zoo herhaaldelijk is aan gedrongen. Het Duitsche legerbericht over den Balkan zegt, dat het een Duitsch-Bulgaarsche strijd macht (en dus niet enkel een Bulgaarsche) is geweest, welke den Rupel-pas aan de Stroema heeft bezet, dat dit is geschied, ten einde zich te beveiligen tegen een waarschijn lijk voorgenomen verrassing door de enten te-troepen, dat de zwakke Grieksche bezet ting zich terug moest trekken en dat de Grieksche souvereine rechten zijn verzekerd. Hieruit volgt, dat de bezetting geen offen sieve bedoeling heeft, maar dat men door een 25.000 man vooruit te schuiven zich in veiligheid wil nemen tegenover de strijd krachten van generaal Sarrail en eventueel gelegenheid wil hebben de verbinding Salo- nikiKawala snel te kunnen afbreken. Volgens de entente-bladen is de ontstem ming in Griekenland over de bezetting van Grieksch grondgebied zeer groot. Fransche gendarmes zouden de Grieksche politie heb ben moeten helpen om de orde te handha ven, de bladen van de ex-premier Venizelos verschenen in rouwrand en het heet, dat er een geschil is gerezen tusschen regeering en volk. Gezonken is het Engelsche stoomschip Southgarth (2400 ton), terwijl de Italianen verklaren in den nacht van 28 Mei in de ha ven van Triëst een groot, niet genoemd, transportschip in1 den grond te hebben ge boord. DE ECONOMISCHE CONFERENTIE DER GEALLIEERDEN. De „Times" verneemt uit Parijs dat de economische conferentie der geallieerden waarschijnlijk den 19en Juni onder leiding van minister Clementel geopend zal worden. De conferentie kan niet eerder gehouden worden, daar de Italiaansche minister van Handel en Landbouw Rome niet kan verla ten, omdat hij de besprekingen over den oogst moet bijwonen. Men zal de maatre- felen bespreken, die tijdens den oorlog en na et sluiten' van den vrede genomen moeten worden en voorts overwegen wat dienstig kan zijn om de commercieele samenwerking der geallieerden blijvend te bevorderen. De Matin schrijftover de aanstaande eco nomische conferentie der geallieerden, dat zij in de eerste plaats het verbod van handel met den vijand tijdens den oorlog en de ver boden van in- en uitvoer in alle landen der entente op gelijken leest zal schoeien. In den overgangstijd van oorlog naar vre de zal de invoer van Duitsche voortbrengse len naar de ententestaten verboden worden en aan Duitschers het verblijf in die staten ontzegd zijn. Voor den vredestijd zal de conferentie maatregelen ter ontwikkeling van eigen nij verheid en vooral van de chemische nijver heid beramen. KORTE BERICHTEN. In Parijs zijn berichten ingekomen van ernstige onlusten in Athene na het bekend worden van de overschrijding der Grieksche grens door de Bulgaren. De voorzitter van de Russische Doema de heer Rodzianko, heeft ook zijn persgesprek met een Amerikaansche jouranlist gehad. Hij sprak tegen dat er in Rusland een vredespar tij bestond of dat er een omwenteling dreigde. Rusland zou doorvechten tot Duitschland ver slagen was. Uit een dezer dagen vanwege het militai- bestuur te Dublin uitgegeven communiqué blijkt, dat 64 vrouwen en 139 mannen, die ge detineerd waren, op vrije voeten zijn gesteld, omdat voor hun medeplichtigheid aan den op stand geen bewijs bestond. De Engelsche werklieden hebben beslo ten, op aandringen van minister Lloyd Geor ge, hun Pinkstervacantie er aan te geven. Voor de prijsgegeven vacantiedagen krijgen ze anderhalf maal hun loon Aan de fabrie ken van Krupp in Essen wordt wèl vacantie verleend. Bij. aanvallen op Engeland, uit zee en uit de lucht zijn 2166 slachtoffers gemaakt, naar in het Lagerhuis werd medegedeeld. Bi] de 3 zee aanvallen zijn 61 mannen, 40 vrou wen en 40 kinderen gedood, en 611 menschen gewond; bij de 44 luchtaanvallen 222 man nen, 114 vrouwen en 73 kinderen gedood, en 1005 menschen gewond; in totaal dus 550 dooden en 1616 gewonden. Het is gisteren de honderdste dag van den slag bij Verdun geweest. De heer Tague, lid van het Amerikaan sche Huis van Afgevaardigden heeft een voorstel ingediend om de post tusschen de Ver. Staten en onzijdige landen met Ameri kaansche oorlogsschepen over te brengen. De Times verneemt uit Tokio dat graaf Okoema, de Japansche minister-president ontslag heeft gevraagd. Baron Kato wordt als zijn opvolger genoemd. De Zwitsersche Bondsraad heeft de speelbanken verboden, met dien verstande dat de thans nog bestaande nog vijf jaar hun be drijf mogen uitoefenen. In de Fransche ministerraad deelde ad miraal Lacaze mede, dat het Servische leger thans geheel van Korfoe naar Saloniki is ge bracht. Oelukwenschen aan het Servische le ger werden toen verzonden. VERBEURDVERKLARING. De minister van Buitenlandsche Zaken brengt in de Staatsct. ter kennis van belang hebbenden, dat voor den Britschen prijsrecn- ter een eisch is ingediend tot verbeurdverkla ring van verschillende goederen geladen in het s. 8. Nieuw Amsterdam. De lijst der goederen is opgenomen in Staatsct. no. 127. NEDERLANDSCH SCHIP VRIJGELATEN. Wolff seint uit Emden, dat het Neder- landsche zeilschip „Cormoran" (niet Hol land), dat verdacht van spionnage naar de reede van Borkum was opgebracht, weer is losgelaten nadat gebleken was, dat de verden king ongegrond was. DE TOENADERINGSPOGINGEN. Het bestuur van den Nederlandschen An ti-Oorlog Raad heeft, zooals wij gisteren reeds meldden, het oordeel van verschillen de vooraanstaande personen hier te lande gevraagd over de mogelijkheid van toenade ring tusschen de oorlogvoerenden in verband met de laatste uitlatingen der verantwoorde lijke staatslieden in Duitschland en Enge land. Wij laten het voornaamste uit deze uitspra ken hier volgen: De heer H. Colijn, oud-minister van oor log en lid der Eerste Kamer, kan instemmen met de meening, dat, al moge een onmiddel lijke vrede nog niet mogelijk zijn, de uitin- ;en van Sir Edward Grey en van den rijks- anselier toch wellicht in verschillende op zichten den weg geëffend hebben tot een toe nadering tusschen beide oorlogvoerende zij den. ALKMAARSCHE OVERAL VERKRIJGBAAR. Dr. H. T. Colenbrander, directeur van 'a Rijks geschiedkundige publicaties, acht het feit, dat de verantwoordelijke staatslieden in Duitschland en Engeland in hun redevoerin- ;en en gen niet meer uitsluitend voor hun eig land spreken, maar zich, zoo al niet in d vorm, dan toch in wezen, tot elkander rich ten, op" zichzelf reeds een eerste begin tot een toenadering. Hij gelooft dat president Wilson zal af wachten tot het vermoeden gevestigd zal zijn, dat de beide oorlogvoerende vrede be- geeren. Mr. H. C. Dresselhuys. voorzitter van den Nederlandschen Anti-Oorlog Raad ant woordt: „De uitlatingen van de verant woordelijke staatslieden in Duitschland en Engeland kunnen niet anders strekken dan tot het uit den weg ruimen van misverstan den tusschen beide partijen." Jhr. mr. dr. W. J. M. van Eysinga, hoog leeraar in het volkenrecht aan de Universi teit, te Leiden, oordeelt dat de uitingen van Sir Edward Grey en van den Rijkskanselier, wellicht in verschillende opzichten den weg geëffend hebben tot toenadering. Mr. S. van Houten, oud-minister van bin nen landsche zaken, verklaarde: „De uitin gen van von Bethman Hollweg en Grey toe wijzen wel eenigen wensch tot toenadering, maar tevens dat zij den weg daartoe niet goed gekozen hebben." De heer H. H. van Kol, lid der Eerste Ka mer, beschouwt de uitingen van Sir Edward Grey en van von Bethmann Hollweg zeer ze ker als gunstige teekenen. Het maakt een in druk alsof men aan beide zijden tracht el kaar te ontmoefep. Jhr. mr. A. F. de Savomin Lohman, oud minister van binnenlandsche zaken, lid der Tweede Kamer, lid van het Hof van Arbi trage, verklaarde den indruk te hebben ge kregen dat geen van beide partijen zich over wonnen verklaart, wat dan ook moeilijk kon worden verwacht; dat echter ook geen van beide partijen meer van de andere die verkla ring eischt; dat daarentegen beide partijen waarschijnlijk bevreesd voor het dood bloeden van Europa gevoelen, dat het, bij den tegenwoordigen stilstand der krijgsope raties, noodig is geworden wederzijds blijk te geven van geneigdheid om stappen te doen tot den vrede." Mr. J. A. Loeff, oud-minister van justitie, lid der Tweede Kamer, beschouwt de uit spraken door verantwoordelijke staatslieden in verschillende oorlogvoerende landen ge geven, meer zijn dan persoonlijke gedachten- uitingen: als proefballons. Ontegenzegge lijk treedt aan beide zijden een verlangen aan den dag om een einde te maken aan de zen oorlog. Mr. M. W. F. Treub, oud-minister van fi nanciën, acht op dit oogenblik de kansen om met goed succes door bemiddeling te pogen tot vrede te komen nog niet zeer groot. Wel zijn er verschillende teekenen, die er op wijzen, dat te verwachten is, dat binnen niet te langen tijd en naar ik hoop voor het begin van den herfst, ernstige bemiddelings pogingen om tot vrede te komen, aan de ver schillende oorlogvoeerende mogendheden niet onwelkom zouden zijn. Tijdige voorbe reiding van zulk een poging is dus ge- wenscht. M. i. geeft de rede van Grey meer aan- knoopingspunten om tot bemiddeling te ko men, dan die van den Duitschen Rijkskanse lier. Von Bethmann Hollweg stelt zich nog te uitsluitend op het standpunt dat de vrede waarborgen moet bieden aan Duitschland. Zoolang dat standpunt in Duitschland niet verlaten wordt, zal m.i. van een duurzamen vrede geen sprake kunnen zijn. Mr. B. C. J. Loder, lid van den Hoogen Raad, en bestuurslid van de „International Law Association", besluit uit de bedoelde uitlatingen, dat de vrede van alle zijden wordt gewenscht Bemiddeling van neutra len zou zonder twijfel kans van slagen heb ben, wanneer slechts eemgermate vaststond wat iedere partij meent te kunnen en te wil len bereiken. Mr. Th. Heemskerk, oud-minister van binnenlandsche zaken, lid van den Raad van State, kon teekenen dat de vrede spoedig ko men zal, nog niet zien. Het verlangen naar vrede wordt nog niet voldoende door de oor logvoerende volkeren gedragen. De toonaangevende pers in de landen der geallieerden is oorlogszuchtig. Inmiddels wordt het hoog tijd, dat men begint aan het voorbereiden van vrede, DUURTETOESLAG. De Minister van Financiën heeft den Com missarissen der Koningin verzocht, na te vorschen welke gemeenten moeten worden geacht te behooren tot die, waar, als gevolg van het vreemdelingenverkeer, voor hen, die blijvend in de gemeente gevestigd zijn en „en pension" wonen, eene belangrijke stijging der pensionprijzen valt te constateeren. Hierbij is tweeërlei in het oog te houden. Vooreerst kunnen zich deze moeilijkheden voordoen door het verblijf van buitenlanders, b.v. Belgen, die hun domicilie tijdelijk naar een Nederlandsche gemeente verlegd hebben, terwijl daarnaast teven» gedacht dient te worden aan die gemeenten, waar ook reeds in gewone omstandigheden een aantal in woners van andere gemeenten in de zomer maanden plegen te verblijven, doch thans een ongewoon sterke vraag naar pension ruimte te constateeren valt nu aan het reizen naar het buitenland groote bezwaren zijn verbonden. WEER EEN OPDRIJVING DER RUNDVEEPRIJZEN. Te Amsterdam is de marktprijs van het rundvleesch gisteren weder opgeloopen tot ƒ1.28 per K. G., dit is slechts 2 cent onder den hoogstens prijs van de zenuwachtige markt van 15 Mei. De marktprijs van het geschatte slachtge- wicht was ook nu weder voor eerste qualiteit 1.40 en liep voor eenige prima beesten tot 1.50. Verschillende slagers hebben zich niet kunnen voorzien. Als oorzaak van deze nieuwe stijging van de veeprijzen werd op de markt genoemd het gerucht dat toestemming zou worden verleend voor de verzending van vet vee naar België voor de voorziening der ziekenhuizen aldaar. „Wij hebben onmiddellijk geïnformeerd cnrijft het Hbld. wat er van dit gerucht juist zou kunnen zijn. Het bleek ons daarbij, dat er geen enkel stuk vet vee over de grens wordt gelaten, geen slachtkoe en geen melk koe. De vorige week werden uit Sas van Gent 310 stuks verzonden voor de bevolking van België en Noord Frankrijk. Dat was het laat ste, en thans kunnen alleen nog kennelijk drachtige koeien en jonge stieren worden uit gevoerd! Op grond van deze mededeeling zou men kunnen concludeeren, dat de prijsverhoogin- van het oogenblik uitsluitend zou moeten wor den toegeschreven aan speculatieve overwegin gen. Tevergeefs vragen wij ons echter af welke dan wel de basis is der haussiers?" IN FRANKRIJK OPGEBRACHTE GRAANLADINGEN. De Bond van Nederlandsche Graan- en Zaadimporteurs heeft zich met een adres tot den minister van Buitenl. Zaken gewend, meldt de Nieuwe Courant. Het adres houdt o. m. in de namen der firma's en de hoeveelheid 4er aangehouden maïs, de lading uitmakende van het s. s. Grog Szerenyi Bilo. Reeds in 't begin van den oorlog werd dat s.s. opgebracht naar Frankrijk, tevens op spoedige afwikkeling aandringende. De Nieuwe Crt. deelt nog mede dat er niet betwij feld behoeft te worden of het gewenschte re sultaat zal nu wel bereikt worden. BINNENLAND. TWEEDE KAMER. De beraadslaging over het wetsontwerp tot regeling van het M. U. L. O. en het L. O. wer den voortgezet. De heer Van der Molen (a.r., Sliedrecht) zou van harte met de regeering medegaan. Spr. meende dat de wet van 1910 gunstige re sultaten voor den bloei van het M. U. L. O tegen tendentieuze Wegens [den Hemel. SfW vaartsdag zal de Courant morgenavond niet verschijnen. De Directie. De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR brengt, overeenkomstig art. 55 der Kieswet, ter algenieene kennis, dat de her stemming ter benoeming van een lid van den Gemeenteraad in het le Kiesdistrict zal plaats hebben op DINSDAG 6 JUNI a. s„ van des voormiddags 8 tot des namiddags 5 uur. Candidaten zijn: BAK, F. BOSMAN, Mr. W. C. Artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht luidt „Hij, die opzettelijk zich voor een ander uit gevende, aan eene krachtens wettelijk voor schrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar". ALKMAAR, 31 Mei 1916. De Burgemeester voornoemd G. RIPPINQ. wijs, waaruit het is opgegroeid, doen behou den. De heer Oerhardt s. d. a. p., Amstrd. II) >k op grond van het ministrieel betoog zijn amendementen betreffende de afzonderlijke subsidieering van M. U. L. O. in. doch diende een motie in, teneinde een principieele beslis sing dienaangaande te krijgen. De heer van der Molen (aj., Sliedrecht) diende een amendement in om Staatsinrich ting onder te brengen bij Vaderlandsche Ge schiedenis. Het amendement Gerhardl werd verworpen met 28 tegen 26 stemmen. Het amendement van der Molen werd zon der stemming aangenomen, het amendement- Otto verviel. De andere amendementen van den heer Ot to werden ingetrokken of verworpen. Het amendement van den heer van Wijnber gen om het diploma van de Nationale vereeni- ging voor Handelsonderwijs gelijk te stellen met de acte voor handelskennis werd overge nomen. Hierna ging de kamer tot 14 Juni uiteen. heeft gehad en kwam schoolverslagen op. Spr. wees op de te Rotterdam opgerichte vormscholen. Hij vroeg of het in de kleinere plaatsen noodig is de kinderen in groepjes van 16 tot 24 in een afzonderlijke school te wringen ,en of men daar volstaan kan met de gewone school met vervolgklasse. Spreker was het niet eens met het denkbeeld van den heer Otto, om het onderwijs in land en tuinbouw in de plaats van dat in het Fransch te stellen, maar zou de voorkeur ge ven aan afzonderlijke cursussen. De heer Van Wijnbergen (r.k., Eist) vond het gelukkig, dat het bevriezingsartikel thans verdwijnen gaat. Met het stelsel Gerhard kon spreker niet mee gaan, omdat het thans onmo gelijk te beoordeelen is. Voor het regeeringst- voorstel was hij dankbaar. De heer de Visser (c. h., Katwijk) had het ontwerp met gemengde gevoelens begroet we gens de antithese met het rapport der ineen- schakelingscommissie. De minister heeft n.l. onderwijs met 3 moderne talen en wiskunde als M. L. O. aangemerkt, waardoor de be zwaren van genoemde commissie tegen ver vangend M. O. dubbel zwaar wegen. Spreker noemde dan verschillende bezwaren op en vreest, dat het peil van het onderwijs er door verlaagd zal worden. Niettemin zou hij zijn stem aan dit ontwerp niet onthouden. Spreker drong er voorts op aan, dat een 10- jarige M. U L. O.-school het subsidie ook zal krijgen, al wordt in het 7de leerjaar geen onderwijs gegeven in de drie moderne talen en wiskunde. De minister van binnenlandsche zaken acht te thans den tijd tot-verandering van het sub sidiestelsel niet gekomen. Hij wilde daarom van een afzonderlijke subsidieering van de M. U. L. O.-scholen en de verplichting tot toelating van on- en minvermogende leerlin gen door de bijzondere scholen niet hooren. Spreker gevoelde meer voor uitbreiding van de subsidievakken, dan voor inperking daar van. Hij wilde voorts ook het uitgebreid lager onderwijs, dat uit de maatschappij is opge groeid, handhaven, en het voortgezet lager onderwijs het karakter van het lager onder- Gemengd nieuws. ALG. VEREEN. COMMISSIE TER LENI GING VAN RAMPEN DOOR WATER SNOOD IN NEDERLAND. Bovengenoemde vereeniging ontving o.m. uit na te noemen plaatsen: Beemster, op brengst van een Concert van het fanfarecorps „Excelsior" 40.30, Krommenie, opbrengst van een uitvoering van het Liefhebberij Too- neelgezelschap Dr. E. Laurillard" 122.07, Broek in Waterland, opbrengst der bussen bij de booten van 1 tot en met 7 Mei 11.77", Velsen, opbrengst collecten in verschillende afdeelingen der gemeente 5294.70. DIENSTWEIGERAARS- MANIFEST. Gisteren diende voor den Hoogen Raad de zaak van ds. M. H., predikant te Schager- brug, gem. Zijpe, door het gerechtshof te Am sterdam met vernietiging van een vrijsprekend vonnis der rechtbank te Alkmaar veroordeeld tot 75 boete of 15 dagen hechtenis wegen» le. opruiing, 2e verspreiding van het bekende d ienstweigeringsman if est. De verdediger mr. Gerlings, advocaat te Utrecht, trad in eenige beschouwingen over de opvatting van de beteekenis van het beken de manifest en verklaarde, niet te hebben wil len zoeken naar cassatiemiddelen den vorm betreffende, maar zijn middelen te hebben ge zocht, in voortzetting van de in deze gevoerde verdediging, met betrekking tot de beteekenis van de in het manifest gebezigde woorden ten betooge, dat hief van geen misdadig opzet sprake is. Als eerste middel stelde pleiter: schending althans verkeerde toepassing van artt 131 en 132 van het Wetboek van Strafrecht, door al» opruiend te beschouwen een manifest dat blij kens zijn inhoud slechts is een getuigenis: als tweede middelschending althans verkeer de toepassing van dezelfde artikelen en teven» van art. 95 van het Crimieel Wetboek voor het Krijgsvolk te lande, door te beslissen, dat de in het manifest bedoelde dienstweigering ,,ee- nig strafbaar feit" zou wezen en zou vallen onder genoemd artikel van het Crimineel Wet boek voor het Krijgsvolk te lande; en als der de middelschending althans verkeerde toe passing van art. 40 van het Wetboek van Strafrecht, door te beslissen, dat een innerlij ke drang tot handelen zonder meer, niet üs overmacht in der zin der wet Conclusie O. M 13 Juni. as. UIT HEILOO. De Raad vergaderde heden in voltallige zitting. De voorzitter las na opening als secreta ris de notulen, die onveranderd werden vast gesteld. i Ingekomen een schrijven van den heer v. d. Aardweg, houdende dankbetuiging voor de ten zijne bate getroffen regeling. Van den heer Obdam was een schrijven ingekomen waarin medegedeeld werd, dat de electriciteitscommissie aansluiting van de boerderij „Nieuwpoort" van gemeentewege had geweigerd. Adressant verklaarde zich thans bereid om zijn jaarlijksche vordering op de gemeente groot 5 'voor het plaatsen van palen op zijn grond, te laten vervallen, indien de gemeente alsnog de aansluiting voor haar rekening wil nemen. COURA

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1