4ile Staatsloterij. gezemel Een gevolg van de leefwijze. Telegrammon van heden. De tew Maas Qwateraaw deelde mede, dat de heer Obdarn destijds de eenige was, die voor aet plaatsen van een paal voor het elecirisch bedrijf, vergoeding vroeg. De heeren v. d. Molen en Bruter verkiaar- deh met deze overeenkomst niet oekend te zijn. De voorzitter beweerde het tegendeel. Besloten werd om van gemeentewege een maximum van 10 lichtpunten in „Nieuw- poort" aan te leggen, mits de heer Obdam bewees, dat de door hem genoemde overeen komst inderdaad met de gemeente bestond. De wethoudersbenoeming was hierna aan oe orde. Met 6 tegen 1 stem op den heer Mulderj werd de heer Maas Geesteranus als zoodanig gekozen. De heer Maas Geesteranus verklaarde zich vereerd met het uitgesproken vertrouwen en hoopte de functie tot de tevredenheid van de gemeente en den Raad te zullen waarnemen. De voorzitter zeide, dat de heer Maas Geesteranus gedurende zijn raadslidmaat schap steeds het belang van de gemeente had voorgestaan. Spreker feliciteerde den Raad met de gedane keuze en sprak den wensch uit vele jaren met den gekozene te mogen sa menwerken. Op voorstel van de electriciteits-commissie werd besloten om ingevolge de uitbreiding van het net, het salaris van den administra teur van het electriciteitsbedrijf van 300 op 400 te brengen en wel met ingang van 1 Juni. Nog werd besloten om voor de betaling van den grond voor de nieuwe begraafplaats een tijdelijke leening van 1000 aan te gaan. Voor de uitvoering van het werk zal een plan en een begrooting gemaakt worden, om dit werk dan van het najaar uit te voeren. Mede zal alsdan een definitieve leening wor den aangegaan. Het ligt in de bedoeling om de tijdelijke leening alsdan in de definitieve op te nemen. Op een vraag van den heer Maas Geeste ranus deelden de heeren v. d. Molen en Butter mede, dat de wallen van den toe gangsweg naar de aan te leggen begraaf plaats bij den weg behooren. De gemeente zal den toegangsweg dus gemakkelijk kunnen verbreeden. De lijst van de voor kostelooze geneeskun dige hulp in aanmerking komenden werd hierna vastgesteld. Op verzoek van den heer Mulder zal aan den aanlegger van het plantsoen om de oude begraafplaats verzocht worden, de pas ge plante Iindenboomen af en toe wat water te geven, aangezien gevreesd wordt, dat zij het anders niet zullen houden. De heer Zwart oordeelde het nog ge- wensciit om de puin aan de Westerzijde in den weg te verwerken. De voorzitter zegde overweging toe, waarop de vergadering werd gesloten. De geheel nieuw gebouwde „Rustende Jager" van de wed. van der Horst zal mor gen voor het publiek geopend worden. Deze landelijke herberg, die eenter alle moderne gemakken biedt, voorziet in de behoefte van een groote zaal. De zaal van 20 X 10 M. zal zeker gaarne gebruikt worden, wanneer een openluchtbijeenkomst in deze gemeente plotseling door ongunstig weer onmogelijk wordt! UIT WIERINGERWAARD. In eene gehouden vergadering der Rund- veefokvereemging werd de heer H. Scheltus te Nieuwe Niedorp met algemeene stemmen be noemd tot controleur-stamboekhouder-secreta- ria. UIT CALLANTSOOG. Bij de veehouder M. B. te Callantsoog is besmettelijk rotkreupel onder de schapen ge constateerd. UIT EG MOND AAN ZEE. Maakte het gesloten zijn van de Lunch room en het bekende hotel 1 rompenberg geen aangename indruk thans krijgt mede door het heropenen van beide zaken Ggmond aan Zee weer een gezellig aanzien. Moge het den heer Rike (een oud-Alkmaarder) in Trompenberg niet aan belangstelling ontbreken I De een paai jaar geleden geplante boomen langs den wcj van Egmond aan den Hoef naar Egmond aan Zee komen al aardig tot ontwikkeling. Voor zoover deze boomen ln Eg mond aan Zee staan, doen zij het beter dan die in het aan Egmond-Bim.en behoorendc gedeelte.. Dit zichtbaar resultaat rnoct zijn toe te schrijven aan de mee. utre zorg welke men in Egmcud aan Zee, door hei vau onderen vrij houden der naaste omgeving van deze boo men, besteedt. In de Voorstraat geven vele van die boo men rcu.a> ,,.vveti8Clue schaduw. Een veiauiding van het einde dei- Voor straat naar de BouLvard van het vroegere Kurhaus zou voor de plaats een zeer ge- wenschte verbetering zijn, De voordeden door de tot standkoming van de gemeentelijke waterleiding, waardoor men het water zooveej goedkpoper dan el ders krijgt, voor het' vreemdelingenverkeer zijn al merkbaar. UIT ST. PANCRAS. Beroepen als predikant naar de Geref. Kerken alhier en te Heerhugowaard de heer M. Gravendijk, candidaat te Rotterdam. VAN PROLETAKlëR TOT MIIJJON- NAIR. Bij een ingezetene van Oldenzaal werd een zilverbon in betaling ontvangen, waarop aan Je achterzijde de volgende dichterlijke ontbuezeining te lezen staat, schrijft het Handelsblad Van huis uit proletariër, Van armoe vegetariër. Bij 't smokkelen solidair; Dat maakte mij millionnair. Daaronder stonden de initialen van een ingezetene uit de gemeente Looser, die dit Kar voor 't eerst voorkomt cp de lijst van aogstaanges agenen in Ovcrijsel. iwRTE BERICHTEN. - Gisteren kwamen te Vnssingen aan 40 ontslagen geïnterneerde Duitsdiers uit En- gelsche kampen. De Roode kruisbrigade be hoefde geen hulp te verleenen. Onder de gemeente Clinge is gisteren een smokkelaar doodgeschoten door een mi litair, tevens buitengewoon kommies. Te Katwijk heeft zich weder een geval van nekkramp voorgedaan onder de militai ren. De patiënt is naar Leiden overgebracht. In een perceel aan de Hieronynus v. Alphenstr. te Haarlem had gisteren een hevi ge gasontploffing p'aats, door een defect aan de ondergrondsche gasleiding. Deuren, ra men, muren werden stuk geslagen. De bewo- Het O. M. der H&arl Rechtbank efsch- te o maanden gevangenisstraf tegen Kt. R. en j. i uu zaumnatïi, tut ui uicunenaciiap cp uen weg /.aanaam—wosizaun drie liu- wadden aigeranscio en ue netsen ver meld. De heer job Bonman, directeur der rtandeisdagschoot en van den Handeisavond- cursus ie /.aanttam. is öenoemd tot directeur der Hoogere Handelsschool aldaar. Gisteravond tusschen Heerenveen Leeuwarden is de auto, waarin Prins Hen drik met gevolg zat door een achterop rij dende auto aangereden. De auto werd be schadigd, geen der inzittenden bekwam Jet- sel. Te Zegwaard hjeeft zien een geval van nekkramp voorgedaan dij den 30-jarige vee handelaar L. De patiënt is naar Leiden over gebracht. De vermoedelijke dader van den zilver diefstal aan de Munt te Utrecht is te Nijme gen gearresteerd. Het is een zekere N., vroe ger aan de Munt werkzaam. Tot directeur der Nederl. Bank te Am sterdam is gekozen de heer Joost van Vol leuhoven, terwijl de heer D. Rokusen herko zen werd als zoodanig. Te Steen wijk hebben de neringdoenden op particulier initiatief besloten de negen' uurwinkelsluiting m te voeren. Te Diedam werd een smokkelaar aange- scüoten door de grenswacht. Het Hoofdbestuur van den Algem. Ned. Ambtenaarsbond heeft een telegram verzon den aan den Minister van Justitie met ver zoek de tusschentijdsche betaalbaarstelling der verhoogingen alsnog te doen geschie den. De maximumprijzen voor kaas voor de maand Mei zullen ook voor Juni gelden. De Algemeene Vereenigde Commissie ter Leniging van Rampen door Watersnood in Nederland ontving tot heden totaal 2,492,989.75. De Zaandamsche gemeenteraad besloot gisteren het minimum uurloon voor schil dersgezellen in bestekken voor gemeentewer ken te brengen van 27 op 29 cent. Uit Groningen ontving de minister van financiën ten behoeve van Rijks schatkist, met aanwijzing „voor Regeeringsbrood" van N. N. 5. De bakker H. S. Jr. te Haarlem is ge straft wegens het verkoopen van wittebrood met drie maanden uitsluiting ter bekoming van regeeringsmeel. De gemeenteraad van Zaandam heeft bij strafverordening verboden de regenbak ken als middel tot drinkwater-voorziening te gebruiken. De putten moeten nu worden leeg gepompt, gereinigd en ontsmet. Bij mevr. KoomansTimmer, secr. v. het Revol. Soc. Comité te Schiedam is huis zoeking gedaan. Alle stukken betrekking hebbende op het manifest aan de militairen zijn in beslag genomen, eveneens een vlug schrift over de stakingsactie. ners kwamen met de schrik vrij. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Ns. 5398, 5511, 5555, 7597, 11945, 16367 en 18251 1000. No. 17134 4U0. Ns. 6526, 7226 en 13206 200. Ns. 743, 4653, 7729, 8608, 13052, 15012 en 18299 100. STADSNIEUWS. HET BAKKEN VAN WITTEBROOD. Het R. K. Bakkersgilde alhier ontving van het Rijksbureau voor de distributie van graan en meel te Den Haag de mededeeling, dat het bakken, bezorgen en verkoopen van witte brood uitsluitend op Zaterdag bij een doelma tige regeling dei- werkzaamheden zeer wel mogelijk is, en dat het niet in de bedoeling van den Minister van Landbouw, Nijverheid en I iandel ligt, de vergunning te verleenen tot liet dagelijksch bakken van klein witte brood. Wel zal, zoodra de omstandigheden zulks toelaten het bakken van wittebrood op ruimer schaal worden toegelaten. DE KAAS-UITVOER. Uit zeer betrouwbare bron vernemen we, dat de combinatie van Hooi .•.scire firma's on der leiding van K. H. de Jongs exportlian- del, welke als eenige leverancier voor de Zentrale Einkaufsstelle optrad, beeft opge houden te leveren. Naar men hoopt is er titans een betere re- Ie verwachten, welke zoowel de pro- geling uucent ucenten als de exporteurs zal bevredigen en waarbij natuurlijk het z. g. n. fooienstelsel zal zijn afgeschaft. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Bij de gisteren gehouden stemming voor een lid van den Gemeenteraad in de vacature Fortuin waren uitgebracht 1113 stemmen waarvan 54 van onwaarde en 3 blanco, ter wijl de overige aldus waren verdeeld tus schen de hoeren Bak 461, Mr. Bosman 291, Elfring 158, van 'tVeer 146, zoodat her stemming Dinsdag a.s. zal plaats hebben tusschen de heeren Bak en mr. Bosman. De gedetailleerde uitslag is aldus: Stadhuis H. en I. School 876 Totaal 1412 663 28 242 202 75 116 1113 57 461 291 158 146 Aantal kiezers 536 Uitgebrachte stemmen 450 Van onwaarde 29 Bak J. F. 219 (R.K) Bosman W. C. 89 (V rijürg) Elfring J. H. 83 (Vrijz.) van 't Veer K. 30 (soc. dem.) BENOEMING TOT LID EXE AMEN-COMMISSIE. De heer Jl. Henri Oushoorn alhier is uitge- noodigd zitting te nemen in de Commissie van de examens (vak viool) door de Nederland- sche Toonkunstenaarsvereeniging in de 2de helft van Juli te Den Haag te houden. HELING. Ter zake heling van een rijwiel alhier ont vreemd is eergisteren aangehouden te Am sterdam H. J. G., die naar Alkmaar werd overgebracht. Hij zal voor den officier van justitie te Amsterdam geleid worden. DIEFSTAL. Angehouden is P. S. ter zake diefstal, ge pleegd in den Anna Paulownapolder. Hij werd hedenmiddag naar het Huis van Bewa ring overgebracht. DE COMMISSARIS DER KONINGIN. De commissaris der Koningin wordt Vrij dag alhier verwacht, hij zal o. a. om 12 uur ten stadhuize de Raadsleden ontvangen. MEETINGS TEGEN DE DUÜRTE Zondag 4 Juni zullen er op 20 plaatsen in ons land vanwege het Revolutionnaire Comité tegen den oorlog, protestvergaderingen wor den gehouden tegen de levensmiddelenpoli- tiek der Regeering. i Geageerd zal worden voor het terugbren gen van de prijzen der levensmiddelen tot het peil van vóór den oorlog. Mede zal betoogd worden, dat de directe levensbelangen der Nederlanasche arbeiders klasse eiscTit, dat Nederland geen steun ver leent aan welke strijdende mogendheid dan ook, de levensmiddelenpolitiek der regeering wordt hiermede in strijd geacht Als arbeiders eisch zal mede algeheele de mobilisatie gesteld worden. Hier ter stede wordt deze vergadering Zon dag a. s. des middags om 3 uur gehouden. Als sprekers zullen alsdan Ds. Schermerhom, Mevr. Henriette Roland Holst en de heer B. Lansing; secretaris van het Nationaal arbei ders secretariaat het woord voeren. JUBILEUM. De heer J. G. M. Goemans, seinhuiswach ter 2e klasse alhier hoopt op 15 Juni den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar bij de H. IJ. S. M. werd aangesteld. BUITEN ZITTEN. De Alkmaarsche gelegenheid tot buitenzit- ten van het Hotel „De Nachtegaal" van den heer van der Sleesen aan de Bergeipoort, is door het aanbrengen van cementtegels in het terras en het plaatsen van een paar wind- schutten, aantrekkelijker gemaakt. Ongetwijfeld zullen thans nog meerdere dan voorheen van deze gezellige gelegenheid tot buitenzitten gebruik maken. BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 22 tot 27 Mei zijn in het badhuis van het witte Kruis genomen. 89 kuipbaden, 116 regenbaden Ie klasse. 397 re- genbaden 2e klasse. Te zamen 602 baden. VERTROKKEN PERSONEN. N. Nol-Stam, z., Fnidsen 19, Amsterdam. M. C. Zwier, db., Nassaulaan 28, Velzen. O. A. J. Boogh, sergeant, Parkstraat 2, Den Haag. N. Slot, z., Kinheimstraat 45, Helder. C. van de Kappelle, metselaar, Achterwezel 48, Nijmegen. M. Zwager man, z., Ie Landdw. straat 14, Bakkum. C. Koom, barbiersbed., Laat 139, Zandvoort. M. H. H. Woltering, 2., Mient 10, Vlijmen. R. van Wijk, Boekhouder, Schermerweg 24, Den Haag. A. D. M. V. Fraijman, z., Ver- dronkenoord, 61, Cettersum. A. J. Roskam, z., Laat 25, Purmerend. J. E. Al? z., Mient 16, Amsterdam. C. Kreuger, winkeljuffr., Houttil, Hoorn. *H. Bruning goederenbest. Van der Woudestr. 26, Gorinchem. J. M. Kollmer, manufact. bed., Laat 175, Leiden. T. J. de Gier, d.b., Ie Kabelstraat 27, Oterleek. 'Wed. H. Koster en T. Zwart, z., St. Annastraat 23, Schermerhom. C. P. Koot, metaaldraaier, Zeglis 29, Rotterdam. A. Maassen, slagerskn., Houttil 11, Bergen. E. W. A. Dingerdïs, d.b., Verdronkenoord 60, Amsterdam. *E. Visser-Wittebol, z., San- dersbuurt, 3 Haarlem. Wed. S. van der Molen, z., Kraanbuurt 4, Amsterdam. G. Potgieser, winkelbed., Stuartstr 64, Noord1- wijlt. P. J. C. A. Duinker, koopman, Gees tersingel 38, Amsterdam. C. Tromp, boe- renarb., Ritsevoort 40, Schermerhom. Hoofd van een gezin. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Zitting van Dinsdag 30 Mei. DE VROUW IN T SPEL. 't Was raar met 'm gegaan. Met z'n eerste vrouw, kon hij niet overweg en daarom scheidde hij. Toen vond hij een tweede vrouw, waarmede hij. S. P., timmer man te Zijpe, 't wel kon schikken. Maar de zaken hij werkte toen op Texel wilden niet vlotten en den 28sten October werd hij failliet verklaard. Bekl. gaf echter den moed niet op en wilde zijn geluk beproeven in Amerika. Dat was goed, maar hij ging daarbij later over tot verkeerde handelingen, die hem in aanraking konden brengen met den strafrechter. Door de omstandigheden werd hij er echter toe ver leid. Hij verzocht den burgemeester van Texel stukken op zijn naar" om daarmede naar Amerika te gaan. Toen hij zijn bewijs van Ne derlanderschap had ontvangen, kwam bij hem de gedachte om ze na te maken op den naam van Klein Jansen en daarmede te gaan reizen Ook voor de tweede vrouw, waar mede hij leefde, wilde hij een stuk maken. Dat deed hij alleen om zijn eerste vrouw te ontloo- pen. Alles ging goed. Bekl. gaf papier en zegel aan getuige Alderlieste, nachtwacht op Texel, die voor hem alleen schreef met copieerinkt naar het model van het echte stuk. Bekl. zelf maakte den naam van den Burgemeester, Buysing Damsté, na en met de op deze on rechtmatige wijze verkregen stukken vertrok bij naar Amerika. Maar ook daar vlotten de zaken niet. Schul den werden gemaakt en hij keerde, om onaan- ;enaamheden te voorkomen, weer terug naar iet vaderland. Enkele maanden had hij dus geslingerd tusschen hoop en vrees en berouw had hij over zijn daad, want van uit Amerika zond hij den Burgemeester, die aanwezig was, de valsche stukken. De Officier van Justitie hield rekening met hetgeen beklaagde had doorgemaakt en rekende ook zijn berouw dat oprecht was. De spreker vroeg een gevangenisstraf van 14 da gen. „Heb je nog wat voor je verdediging in te brengen", vroeg de President. „Neen, meneer", antwoordde de bekl.. „de straf is licht en ik verdien toch ook straf Het werd gezegd met berusting. VERVAL. een paar eitjes te pikken. Op z'n boot stond voorop een kist vol. En hij kon er vanuit zijn machinekamer juist op zien. Dat was te erg. Hij kaapte er zes. Aan deze oogenschijnlijk onschuldige zaak lag een droevige oorzaak ten grondslag. Met z'n kleine salaris we konden niet verstaan hoe weinig beklaagde verdiende kon hij niet rondkomen, maakte schulden en viel in handen van een woekeraar, die hem elke weck van eiken gulder schuld een dubbeltje liet be talen. Tegen deze uitzuigerij was het geen uit houden voor den man. F.r was thuis weinig eten ook en daarom eigenlijk nam hij wel eens eieren weg, niet maar zoo voor zich zelf. Hij bracht ze (htrie en ze 't was echter nog niet dikwijls gebeurd. Door de finna Zurmühleh, waarbij bekl. meer dan twee-en dertig lange jaren had ge werkt, werd bekl. ontslagen. Als hulp werkt de oude man mi elders. En zijn gezin ging in grooter verval. De Officier vroeg slechts een geldboete en wel van 15. „Kun je dat wel betalen, beklaagde?" vroeg de president. „Wel in drieën, meneer P' De Rechtbank zal zien. IN VERZET. De Officier van Justitie vroeg tegen H. v. d. B„ sjouwerman te Hoorn, die in verzet kwam tegen een veroordeelend vonnis, be krachtiging van dat vonnis met wijziging van de straf in 3 dagen hechtenis. DRANKWETOVERTREDING. De winkelier H. H. O. van Urk had zich schuldig gemaakt aan overtreding van de Drankwet. Verscheidene malen. Op 'n keer waarschuwde de rijksveldwach ter Tj. Brouwer den beklaagde, dat hij over trad door den verkoop van sterken drank, ter wijl hij geen vergunning had. „Ik geef je 15." zei beklaagde toen tegen den veldwachter. En dat was erger! Want hij kon daarmede den veldwachter uit zij betrekking hebben gestooten indien de laatste voor de verzoeking ware bezweken. De veldwachter deed echter zijn plicht, niettegen staande bekl. nog meer deed om hem om te koopen. „Je bent een flink politieman en je hebt je plicht naar behooren gedaan, Brouwer", zeide de President. Dat deed den veldwachter goed. De bekl. hoorde juist ook om zijn po en tot omkooping een zware straf te heb&en. De Officier vroeg 50 boete subs. 14 dagen hechtenis. BALDADIGHEID. De photograaf Joseph Brügemann te Scha- gen nad op 30 April een onaangename ge waarwording toen hij als rustig burger in de huiskamer bij zijn zieke moeder zat. Hij hoor de de groote ruit van den winkel op een gege ven oogenblik rinkelen. En toen hij zich naar voren spoedde zag hij dat de ruit ingeworpen was. De menschen voor de deur riepen „Dat deed de Wit". De Wit stond nu terecht en bekende het feit te hebben gepleegd. Hij had den photograaf ook nog verschillende klappen op het hoofd gegeven, toen deze hem over het ongepaste van zijn daad onderhield. De moeder van den heer B. was erg ge schrokken door het inwerpen van de ruit. De Officier eischte 15 subs. 10 dagen. De schade was door bekl. vergoed. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Terugkeer tot verstandige gewoonten zou meer voor de algemeene gezondheid doen dan alle geneesmiddelen van de wereld. De meesten onzer, hoewel slechts eeh be trekkelijk geringe hoeveelheid voedsel noodig hebbend, eten te veel. Ook overwerken wij ons, maken wij ons steeds zorgen, drinken wij te veel, nemen wij niet voldoende li chaamsoefening en slapen wij te weinig. Deze slechte gewoonten overladen het bloed met gassen en urinaire vergiften. De inspanning om het zware, met schadelijke stoffen bezwangerde bloed te filtreeren ver zwakt de nieren. Om onze aandacht op nierzwakte te ves tigen zendt de natuur rugpijn, duizeligheid, neerslachtigheid, zenuwkwalen, waterstoor- uissen; verlies aan gewicht en een gevoel van uitputting. Om zich voor erger kwalen te vrijwaren is het noodig, dat men verstan dig wordt, zijn slechte gewoonten laat va ren en de nieren helpt met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen voorkomen dat de afgewerkte nierstoffen en het overtol lig urinezuur te lang in het gestel achterblij ven en verdrijven de prikkelende stoffen, die de nier- en urineorganen doen ontsteken. Foster's Pillen werken niet op de ingewan den; dit geneesmiddel dient alleen voor nier en blaaskwalen en dal is de reden, dat het zoo succesvol is. Te Alkmaar verkrijgb. bij Nierop en Slot- houber, Langestf. 83. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwis sels f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen weigert elke doos, die niet voorzien is van neven- 0W1)' staand handelsmerk. SMYRNA GEBOMBARDEERD. KONSTANTINOPEL. 31 Mei, officieel. De 29e wierpen vijandelijke vliegtuigen 30 bommen op Smyrna, waarbij verschillende personen werden gedood of gewond, eenige huizen werden beschadigd. De 27e deden vijandelijke torpedobooten en vliegtuigen een aanval op El Arin, 7 personen werden gewond. Nederland, ZAKEN SClIRöDER. AMSTERDAM, 31 Mei. Heden heeft het Hof alhier uitspraak gedaan in de zaak van den heer J. C. Schroder, Hoofdredac teur der „Telegraaf" inzake het onderschrift onder een ingezonden stuk, aanvangende •met de woorden„In het centrum van Euro pa bevindt zich een groep gewetenlooze schurken, die dezen oorlog veroorzaakt heb ben". Voorkomende in de Telegraaf van 16 Juni 1915. De advocaat generaal mr. Ba ron van der Feltz eischte 6 maanden ge vangenisstraf. Het Hof heeft beklaagde vrij gesproken. In het arrest betreffende deze zaak wordt o. m. overwogen, dat door dit artikel de neutraliteit niet in gevaar is gebracht. Het Hof, in de 2e zaak uitspraak doende, betreffende het op 27 Nov. 1915 in de „Te legraaf' voorkomend artikel onder het hoofd „de Perscamarilla te Amsterdam", waarin o. m. voorkomt: „Waartegen van onzen kant de verzekering staat, dat wij niet zullen een medei onder het mom van een „waardige liteit" door een onverantwoordelijke uit- voerpolitiek Duifschland voorziet enz., heeft beklaagde van rechtsvervolging ont sla 'geit- De advocaat-) cfer Feltz, had eischt. mRl, Mr Baron van jaar gevangenisstraf gc- MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 31 Mei. Tuinbouw- en Han- delsvereeniging,, Algemeen Belang." 5—156 per mandje. 9-14 365 per mandje- 1719 per mandje. 24—85 25 bos. 26-54 5 3250 25 krop 1822 per 5 bos. 4045 per 5 bos. 8550 per 25 bos. 2257i/s n 5 bos. 20—30 p. stuk. 16 i/s18i/s 6—12 814 ct. per stuk 1836 per bos 2129 per pond. Spinazie Postelein Zuring Aardbeien Radijs Rabarber Sla Uien Prei Raapstelen Wortelen Bloemkool Ie soort 2e soort 3e soort Komkommers Asperges Peulen LANGERIJKER GROENTEVEILING. 8600 K.G, rabarber f 5,30 a 7.50 per 100 K.G., 470 bos rabarber f 2.10 per 100 bos, 7 zak Schotsche muizen f 8.20 a 9.10, 2 zak drielingen f 4.20 a 5.— per zak 35 kg. HOORN, 31 Mei. Kaas. 25stapels kleine fabriekskaas f 58,50, 55 stapels kleine boeren kaas f 53.50, 0 stapels fabrieks commissiekaas f 59 stapels boeren commissiekaas f 52,Aanvoer ongeveer 110000 K.G. Handel goed. SCHAGEN, 31 Mei. Aangevoerd werden 4 paarden f 200 a 400 veulens f a 2 stieren f 120 a 450, 30 geldekoeien ("ma gere) f 250 a 320, 44 vette id. f 230 a 750,— 93 kalfkoeien f 290 a 480, vaarzen f 0 0—a 14 pinken f 120 a 190 graskal veren f a f0, 53 nucht. ld. f 10 a 30, magere schapen f -* a ,0 vette ld f a 339 overhoud, f 36 a f 59, 572 lammeren f 18 a 20.50, 0 bokken en geiten f 0,00 a 7 mag. varkens f 20 a 30, 5 vette 78 a ets. per kilo. 153 big gen f 14-af 21.18 konijnen f 1.00 a. 1.75, 70 kippen f 0.40 a 2-50, 0— Duiven f 0.a 0.0 eenden f O.— a 0,—, 473 K.G. boter f 1.45 a 1.65, 25 K. G. kaas f 0,60 a 0.80, 38261 kipeieren f 5,75 7, per 100, 2500 eenden dito f 7.—. trekking van Dinsdag 30 Mei 1016. 5e KLASSE 10e UJST. Prijzen van 170. noeo NIETEN. BURGELIJKE STAND. GETROUWD: 31 Mei. Johannes Petrus Scholten en Chrisb tina Margaretha Kaandorp. Theodorus Cornelis Schot en Alida de Moes. Willem Bijl en Aafje Man tel. Willem Fredrik Clermont Rike en Jantje van Diggelen. GEBOREN: 29 Mei. Petrus, z. van Petrus D'haene en Maria Johanna Smit. Margare tha Johanna Maria, d. van Jacobus Johannes Antonius Netten en Hele na Maria Paleari. No. 5080 en 18T4B elk I 1000. No. 6855 4001 No. 9408, 9550; 9566. 16148 en 18171 elk 1 5001 No. 519; 1155, 6668, 7239, 12947, 13029, 13947, 14190; 19432 in 20229 elk t WO. 33 1678 159 1751 293 1801 361 1826 >84 1863 198 1976 424 2016 439 2171 464 2180 666 .2387 705 2500 724 2505 160 2707 870 2767 932 2805 930 2814 972 3010 1025 3027 1039 1112 1104 3147 1136 3236 11G6 3328 1200 3426 1281 3454 1358 3535 1361 3630 1390 3697 162Ü 3155 81 2264 119 2336 145 2362 149 2426 188 2437 202 2439 206 2444 268 2511 271 2522 3777 6287 3790 6384 3826 6561 8878 6670 4010 6706 4101 6745 4144 6858 4180 6862 4188 6903 4222 6962 4358 1002 4633 7130 4878 7142 5031 7146 6058 7527 5291 7561 5419 7603 8533 7607 5627 7609 5634 7735 8661 7739 5738 7895 5817 7964 6022 8021 6123 8097 6157 83"1 6183 8438 6234 8523 8531 8540 8698 8709 8811 8819 9046 9059 9226 9423 9450 9454 9584 6803 9952 9999 10018 10043 10060 10207 10219 10231 10254 10339 10494 10555 10588 10747 10792 10831 10854 10958 11059 11093 11175 11176 11188 11263 11304 11401 11456 11536 11776 11819 11947 12061 12C58 12060 12081 12252 12188 12661 12684 12715 12/28 12759 12795 12881 12990 13049 13157 132 40 13276 13323 13434 134.4 13462 13523 13764 13822 138(6 15929 14041 14424 14527 14573 14623 14632 14690 12806 14707 14991 15335 15376 15443 15498 15508 15595 15669 15832 15990 15894 16222 16242 16247 16275 16342 16402 16437 16507 16533 16568 16605 16721 16746 16753 17040 17232 17293 17405 17406 17484 17198 17535 17587 17716 17723 17786 17878 18057 18302 18332 18385 183S8 18477 18532 18550 18562 18584 1885) 19027 19074 19092 19120 19129 19162 1920S 19283 19314 19419 19422 19430 19490- 19560 19580 19051 19688 19762 19886 19964 20223 20325 20334 20361 20425 20461 20523 20518 20721 20743 20939; 314 321 2526 2544 351 2587 854 2691 870 2600 381 2623 428 2660 449 2735 471 2738 529 2748 578 2781 075 2792 716 2866 722 2877 728 2878 77H 2938 841 2950 853 2966 863 297o 877 3020 975 3021 966 3031 108ü 3069 1113 3091 1117 3113 1177 3123 1210 3125 1261 3170 1265 3175 1308 3229 1322 3239 1334 3317 1336 3356 1406 3404 1440 3179 1503 3499 1531 8507 1553 3615 1561 3533 1577 3542 1637 3565 1646 3572 1694 3589 1708 3P10 1735 3771 1749 3773 1785 3782 1786 3783 1799 3788 1953 3823 1957 3833 1958 3853 1995 3899 2000 3934 2036 3956 2073 3983 2074 4004 2092, 4006 2106 4092 2117 4102 138 4113 5* KUaae I 4172 4176 4196 4214 4256 4281 4282 4307 4344 4415 4434 4452 4454 4457 4478 4497 5997 6134 6083 6101 6109 6153 6160 6213 6216 6241 6260 6303 6341 6361 6368 6419 4520 6421 4539 6422 4564 4583 4586 4598 4(349 4060 4669 4627 4765 4831 4860 4875 4876 900 4908 4935 4959 4968 4994 5034 5124 5168 5175 5178 5267 5288 5293 5361 5381 5382 5392 5404 5438 6454 5489 5496 5501 5508 5578 5652 5665 5676 5690 57)1 5749 5791 6925 5939 6992 5969 5972 5992 8223 10541 8387 10594 8450 1063/ 8499 10(342 8619 10676 8630 10682 8639 10692 8o40 10787 8644 10806 8639 10832 8671 10908 8682 11004 8699 11018 6763 11085 8788 11070 8812 1107 J 8901 11110 8914 11117 8955 11167 8960 11197 9003 11219 906j 11221 9086 11260 9102 11286 9153 11316 9157 11405 9220 11416 9256 11431 9325 11435 9396 11453 9427 11502 9477 11520 9486 11542 951» 11664 9515 11580 9534 11619 9538 U646 9562 11681 9646 11706 9856 11716 9908 11718 9928 11900 9933 11902 9945 11916 9981 11919 7378 10007 11930 7386 1C009 12011 7464 10066 12038 753/ 10067 12045 7543 10088, 12245 7567 10113 12247 7519 10140 12255 7640 11.148 1230u 7658 10163 12322 7665 10180 1'2326 7738 10194 12328 7756 10197 12377 7771 10236 12450 7779 10246 12465 7784 10262 12487 7814 10287 12508 7918 10298 12540 7928 10316 12628 7961 10337 12647 7987 1034U 12869 8029 10348 12878 8071 10417 12690 8123 10460' 12710 8148 10506 12741 8190 10529 12781 6425 6141 6466 64.9 6189 6501 6517 6561 6585 6677 6717 6779 6860 69^ 6945 6983 7052 7077 7133 7141 7192 7212 7221 7258 7308 7340 7369 KUne 9e LBiti «459 1 10 i ■9 I Dl «dl I B u u 1281! 14819 17389 19597 12942 14876 17450 19600 13005 14899 17458 19610 13018 14937 17487 19629 13038 14977 17541 19675 13047 15042 17549 19097 13070 15078 17571 19707 13119 15085 17591 15b70 13247 15214 17609 I9b94 13296 15262 1/(27 10895 13312 (5300 17819 19922 13320 '5401 11.30 19970 13327 15432 l/c54 19984 13344 15476 17871 19996 13346 15496 17)77 2C001 13367 15530 17899 20020 13380 15567 I791j 20047 13389 15588 17940 20108 13406 15598 17960 20110 13451 15)20 17976 29178 1347) 156/1 18008 20212 1347.4 15u28 IcOlO 20213 13490 15712 10618 20215 13491 15782 1Ö0820242 13534 15792 18123 20248 13586 15843 18207 20257 13644 15856 18287 20280 13681 1)859 18313 20328 13746 15902 10374 20383 13770 15925 18394 2039 13813 15981 1419 2042 13834 16919 18152 204. 4 13845 16CÜ0 H490 20436 13851 16122 18491 20445 13896 16123 18510 20464 13910 16138 16)29 ;0469 13927 16165 18535 204(6 1)967 16191 18551 20485 13983 16253 18609 20513 13086 16292 18651 20522 13999 16313 18659 205-2 14010 16319 18690 20609 14023 16372 18692 i0632 14043 16419 18095 20675 14045 16442 18795 20714 14055 16465 18117 20724 14078 16479 187t-8 20731 14153 16490 18844 20741 14193 16546 I 888M 20759 14231 16567 18901 'Q.,l 14299 16591 lö95B 20881 14311 16638 18981 14301 13069 13990 14365 16726 I59s4 14379 16743 19036 14441 10754 191 5 1447/ 16775 Ie.03 14506 16868 190(6 14517 10895 19111 14532 16941 I"2o7 14587 1694/ 19211 14588 1697) D2J9 14589 1(98.1 I 260 14643 1709(1 l o 141)44 17159 1 14693 17211 183b) 14724 17290 1953;. 14739 17321 19541 14790 17325 19 '3 1 14800 1.7381 19 5b 4159 I 10; 509) en 2033

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2