Bm m H a mm% m i m m m ii m n m VERKOOPINti H 91 11 H 11 m H 9 81 9 I H 9 11 Vraag en Aanbod. van een bBfaiigrijkepartij AFBRAAK. m m lü j§f Jfj MÜ M op Vrijdag 9 Juni 1916, TE ALKMAAR, Mr. A. P. H. RE LANGE, IN DEN TREKSTAND. Wit (de heer Visser te Amsterdam) wist in den volgenden stand heel aardig de winst te iorceeren. Hsl Wm Zwart: 6, 8, 9, 10, 13, 14, 16, 17, 18, 20. 22, 30. Wit: 26, 27, 31, 33, 36/39, 42, 43, 47, 48. 1. 37—32 1. 8—12 (om de dreiging 27—21 te voorkomen' 2 'Yl28 2 1410 (om 28—23!! te voorkomen) 3. 27—21 3. 16 27 4. 26—21! 4. 17:37 5. 28 8 5. 13 2 6. 43:13! Om te onthuoden! Ter oplossing voor deze week: Een schitterend probleem van den te vroeg gestorven componist C. Meeuwe. Een harde noot om te kraken. Met belangstelling zien we dan ook oplossingen tegemoet, 't Zal ver moedelijk alleen aan onze meest getrouwe oplossers gelukken de verborgen ontleding te vinden. Probleem 393 van C. MEEUWE (t). mm Zwart: 2, 4, 7, 9, 15, 19, 22, 24, 36 en dam op 3. Wit: 25, 26, 32, 34, 35, 37, 38, 40, 41, 43, 47. Oplossing vóór of op 8 Juni, bureau van dit Blad. INGEZONDEN STUKKEN. GEDEMPTE GRACHTEN. In het verslag der voordracht van den heer Weissman, secretaris van Heemschut, hier ge houden den Mei (Zie Alkm. Cour. nr. 123) lees ik: „Hierbij wees spreker op de schoonheid van de grachten, dre de nederlandsche steden een bijzonder karakter gevenwees er op, dat men in de tweede helft van de 19e eeuw de ongelukkige gedachte heeft gehad, dat deze grachten gedempt moesten wor denOok in Alkmaar heeft men heel wat gedemptMaar wat is er nu voor verkeer op een gedempte grachtHet is geen mooie straat geworden. Daarvoor is zij te breed. Het is aan ook heelemaal iets mislukts. Den laatsten tijd heeft men in Alk maar meerdere dempingsplannen gehad, die voorloopig mislukt zijn. Spreker hoopte, dat men daarvan de algeheele dwaasheid zal in zien en de stad voor verdere dempingen zal sparen." geers smeekende tot den man, die haar had overgehaald haar huis in tiet Dunkers Camp te veriaten. zij zag het sombere kosthuis in de somoerste van alle denkbare straten; zij herinnerde zien het gevoel van benauwüheiu en akeligheid dat de stad haar inooezemde, haar verlangen te vluchten terug naar ber gen en bosschen; naar de frisscne, zuivere lucht, toen James Douglas haar verstootte en zi] alleen was. Hard? Ja, hij was zeer hard en wreed, daar was geen twijfel aan. Het kostte haar geen moeite ai de verklarin gen van mevrouw Marshall te gelooven. 1 och kon zij nie nalaten zich te binnen te brengen, dat niettegenstaande al zijn hard vochtigheid van vroeger, Jem buitengewoon blij scheen te wezen naar te zien toen ze el kaar toevallig op een kantoor, waar zij schoonmaakster was, ontmoetten. Zij dachi hoe hij haar had opgezocht in haar kosthuis in Londen en daar een brief voor haar ach tergelaten waarin hijhaar smeekte hem een onderhoud toe te staan. Zou het mogelijk zijn, dat hij nu, op middelbaren leeftijd mis schien zachter van karamer geworden was? Was nel mogelijk, dat naar uude mvio^u uu^ eens over hem zegevierdeHerinnerde hij zich niettegenstaande zijn huwelijk met de ei genares van Addersham Grange nog steeds in zijn hart iets van de vrouw die hij eens had liefgehad en verworpen? Had zij, Joyce, nog eenige macht over hem? En indien zij die macht had hier ontstond een lange pauze in haar gedachte, zij deinsde terug om door te denken. Zij wenschte niet tot het einde toe haar gedachten te vervolgen. Maar haar aangeboren oprechtheid noodzaakte haar niet terug te deinzen, zich zelve ant woord te geyen op de vraag die op den bo dem van haar ziel verrees Indien indien het werkelijk was. zooals zij zeker meende dat haar oude invloed op James Douglas herleefd was; was het dan niet haar plicht dien invloed te gebruiken en hem over te ha len den heer Raeburn recht te doen weder varen. Indien zij bij machte was hulp te ver- leenen, was 't dan niet haar plicht te helpen? Ofschoon telkens als deze gedachte bij haar opkwam, zij er al meer en meer voor terug deinsde, toch keerde zij terug met toenemen de kracht en al haar afkeer verdreef de ge dachte niet. (Wordt vervolgd INOEZONDEN MEDEDEELINGEN. Eczeem. Eczeem begint gewoonlijk met kleine puistjes, vaak optredend tusschen de vingers, in de oksel enz., die aan de huid een heldeH roode kleur geven en vergezeld gaan van hevige jeuk en prikkeling. Zij kunnen zich spoedig uitbreiden en laten den patiënt rust noch duur. Aandere huidkwalen, die den lijder veel ongemak en last bezorgen, zijn gordelroos, vurigheid der huid, dauwworm, netelroos, winterhanden, huiduitslag enz. De martelende jeuk en prikkelende pijn van eczeem, gordelroos en alle jeukende huidziekten worden verzacht door de eerste aanwending van Foster's Zalf en zelfs hard nekkige gevallen, die jarenlang weerstand boden aan andere behandeling, moesten spoedig zwichten voor de genezende eigen schappen van deze zalf. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Alkmaar verkrijgbaar bij Nierop en Slot- houber, Langestraat 83. Toezending ge schiedt franco na ontv. v. postwissel a 1.75 per doos Ten aanzien der vroegere dempingen alhier bestaat bij den heer Weissman wellicht ook bij anderen een misverstand, dat dreigt grooter omvang te nemen waar een welwil lend en veelzins gezaghebbend man ervan doet blijken, t ls van burgemeester Pont, die voor de dempingen ijverde, volstrekt dé bedoeling niet geweest, de stad van nieuwe verkeerswegen te voorzienhij had alleen het gezondheidsbelang op het oog, en men moet den toestand in dien tijd gekend hebben om nu nog te loven wat vooral door zijn invloed gedaan is De Laat (uitgenomen het oostelijk gedeelte) en de Lange Nieuwe sloot, de twee voornaamste dempingen, waren smalle, vol strekt niet fraaie grachten, die slechts aan de eene zijde van het water boomen hadden. De Heul en de Lange Nieuwesloot hadden maar aan. één kant één weg, de Korte had er 2. maar de eene was zoo smal dat zij niet bere den kon worden. De efenzijdige Ramen was zonder boomen. Het slootje langs de Paar denmarkt, dat de Lange N. S. met het Geest water verbond, was een type van armelijke morsigheid. Alle genoemde waren verzamel plaatsen voor tal van riolen, echte stink- grachten zonder doorstrooming. De meeste gebouwen, die eraan stonden, waren onaan zienlijk. De demping heeft de straten niet te breed gemaakt, maar bijgedragen tot de vestiging van verschillende nieuwe inrichtingen, tot den bouw van nieuwe of de opknapping van be staande perceelen. Het gedempte slootje achter de synagoge, dat aan de z. z. der Oudegracht naar het Kweerveh en wat nu Baanstraat is lagen geheel in,,.-sloten tusschen huizen en erven, de Baansloot ten halve, eft hadden geen fris- scher bestemming dan de hierboven genoem de. Over de dempingen langs het Baanpac buiten de Boompoort en enkele nuttelooze stilstaande slootjes in den Hout zal ik maar geen woorden meer verspillen Merkelijk later, nog in 1899, is het Geest water van de Scheteldoeksnaven tot de Mallegatsluis (bij de gasfabriek volge- worpen, dat geheel op besloten terrein lag en ook geen openbare weg is geworden. Neen, er moge dikwijls reden zijn om te klagen, dat er door allerlei lieden hier zoo onlogisch en smakeloos gebouwd Wordt, aan gedempte grachten is niet aan stadsschoon verloren gegaan. Dat men sedert eenige ja ren de Voormeer boomloos laat bevreemdt te meer, aangezien deV enkele overgebleveifê bij den stoombootsteiger getuigen hoe goed het daar groeien wil. Niet minder dan de heer Weissman betreur ik het als door demping een schilderachtige gracht verdwijnt, zooals te Amsterdam de N. Z. Voorburgwal, en zou ik de verandering van het Rokin in een breede straat een gruwel achten. C. W. B. M. de R. Bij vuoioaat najn dan* voor de ruimte, die U wei zun wuien reseiveeren voor deze be- sdiuuwui£ naar aanleiding van de scliouw- uurgjnannen ui onze geineeme. In wil echter vuuiopstellen dat u zeer eenzijdig is, daar u alleen veroand houdt me. datgene, dat ntij en mogelijk ook anderen zeer oeiangrijn vooraoint n.l. in hoeverre het bouwen van een oehuuwburg kan bijdragen tot het otaasschooii. Daarbij is het niet alleen de vraagzaï men een gebouw zetten dat archi tecturale waarde heelt, maar ook: zal men het geoouw zóó piaatsen dat het stadsbeeld er genoegzaam van profiteert en er door verlraaid wordt. Over het algemeen kan men zeggen, dat elk schoon stadsbeeld eischt een climax d. i. een gebouw, waarin de versiering zich con centreert. Die clemax moet zoo gelegen zijn dat ze onmiddellijk de aandacht trekt en zoo mogelijk zich bevindt op een plaa.s waar ze voor meer dan een stadsbeeld dienst kan doen. Goeue voorbeelden hiervan vinden wij in onze onmiddellijke nabijheid. Men denke aan de aisiuiting van de Langestraat en oe Koolstraat door de Groote Kerk. Ook het Luttik Oudorp is prachtig aigesloten door net Waaggebouw. Het gerechtsgebouw voiiui ten s^hi.ieiende afsluuuig van uai Be utc.it tuii uu oniguigidcni, dai net oeheeracht enz Bij ai deze voorbeelden, üie nog met veien uit onze naaste omgeving zouden zijn te vermeerderen vormen de huizen der snaai, üe boomen e. d. als het ware een ïyuime van gdijksoortige motieven, terwijl ae schoonheid van het openbare gebouw, door het overheerschen van den climax de dikwijls minder mooie gevels der woonhui zen met zoozeer in het oog loopen. Een openbaar gebouw, mits goed geplaatst kan dus zeer veel bijdragen tot het schoo- ne van een stadsbeeld en des te meer naarma te het van vele zijden goed zichtbaar is. Mr Fockema Andreae zegt o.a. in het werkje over ,Hedendaagsche Stedenbouw": .ik denk verder vooral aan den invloed ten goede, dien hij (de stedenbouwer) kan uitoefenen door een bijzondere zorg te beste- üen aan het uiterlijk der van gemeentewege te sticluen openbare gebouwen en daarnaast groote aandacht te wijden aan de plaatsing van publieke bouwwerken in het algemeen, in dien zin n.l. dat deze zooveel mogelijk zelve tot hun recht komen niet alleen, maar ook het gansche stadsbeeld opsieren, relevee- ren zelfs. En even verder haalt hij aan een opmerking voorkomende in de „Mercure de France" van 1748: „c'est qu tra bel édifice ae multiplie pour l'omement d'une ville au- tant de fois que vous dommez de points dif- ferens pour le voir, au lieu que celui qui n'est oü que d'un suil point ne fuit jamais qu'un edifice." Ook bij plaatsing op of aan een plein moet het openbare gebouw een opvallende plaats innemen, maar daarbij komt dan ook nog, dat aan de overige bebouwing hoogere eischen moeten worden gesteld dan bij een straat, daar de omringende huizen tegelijk met het hoofdmotief worden gezien en op de juiste manier daarbij moeten aansluiten. Het plaatsen van een voornaam geoouw op een groote ruimte mét onaanzienlijke huisjes omzoomd kan nooit een aangenaam stads beeld vormen. Integendeel zal het groote gebouw daar steeds een indruk van vereen zaming geven, welk euvel niet door plant soen is te verhelpen. Mr. F. A. zegt aan gaande pleinen o.a.: Een gesloten plein kan slechts tot zijn volle recht komen als er bebouwing zoowel wat de proporties als wat het uiterlijk betreft daartoe het hare bij brengt en geeft dan enkele voorbeelden aan van goede en minder goede opvatting daar omtrent In dit opzicht kan ik het werkelijk ook niet te betreuren, dat de Gemeenteraad den Ber gerhout niet beschikbaar heeft gesteld voor net plaatsen van een schouwburg. Een goed stadsbeeld zou hier zeker niet verkregen wor den en allerminst wanneer het gebouw (zoo als naar meen ik de bedoeling was naast het Gerechtsgebouw zou moeten staan, daar dit op zichzelf reeds een magnifieke climau vormt, die de gevolgen van een concurrentie door een daar vlak bij gezet gebouw, tot zijn nadeel zou ondervinden. Vergelijken wij ook anderen genoemde ter reinen met bovengestelde eischen dan komen we in geen geval tot gunstige resultaten. Het terrein van ae te slechten gasfabriek is bij uitstek geschikt tot het stichten van een openbaar gebouw, maar gaan wij na den vorm van het terrein in verband met de ei schen die een schouwburg aangaande grond vorm en voornaamste gevelplan stelt, dan blijkt wel, dat in dit geval ook geen gunstig resultaat te verwachten is. Ook het terrein van den heer Kalverboer zal niet aan gestelde eischen kunnen voldoen, immers is de indeeling daarvan er geheel niet op berekend een gebouw van eenige beteekenis op te nemen. De schouwburg ware daar met recht opgeborgen en van geen enkele zijde te overzien, zoodat van verhooging van de schoonheid van het stadsbeeld ook geen spra ke zou zijn. Een veel gunstiger terrein zou gevonden kunnen worden op het Nassauplein, inder daad zijn hier vele factoren aanwezig die een goede oplossing van het schouwburg-vraag stuk uit schoonheidsoogpunt beschouwd) zou den mogelijk maken. De hoofdgevel aan één der korte zijden van het waarschijnlijk onge veer rechthoekig plan zou zoo geplaatst kun nen worden dat te minste twee straten op aan gename wijze kan afsluiten, de aansluiting met omringende bebouwing kan zeer goed ge vonden worden terwijl de overblijvende ge deelten van het driehoekig terreintje gunstige gelegenheid zou bieden voor een weinig plant soen. Ook de ruime aanleg der omringende straten is m. i. een niet te onderschatten voor deel, vooral, wanneer later de verbinding met de stad nog verbeterd wordt. Gaarne geef ik dan ook dit denkbeeld den stichters in over weging, terwijl ik hoop dat in alle gevallen deze korte bsechouwing ertoe moge bijdragen dat men niet al te lichtvaardig een terrein kie- ze en ernstig rekening houde met de eischen van het stadsbeeld waarvan het te stichten ge bouw een voornaam zoo niet het voornaamste deel zal uitmaken. L. GROEN. Geachte Redactie! Ondergeteekende verzoekt beleefd eenige plaatsruimte in uw veelgelezen blad, bij voorbaat zijn dank. De manschappen van het 21ste Landweer- Bat., betuigen hiermede hun welgèmeenden dank aan oen lsten luitenant Verhulst uit Den Heider. Door het initiatief van dezen luitenant zijn zij, tijdens het intrekken van het verlof, ües Zondags in de gelegenheid ge weest met een salonboot van de Alkmaar Packet van Den Helder naar Haarlem of Am sterdam te reizen om nog enkele uren in nuiselijke kring door te brengen. Voor hon derden Landweermannen en Landstormsolda ten is het intrekken van het periodiek verlof de oorzaak geweest van zware straffen. De ondernemingsgeest van luitenant Verhulst daarentegen en zijn kennis van de ziel van een Hollands solüaat (die het lietst met ver lof gaat) heeft velen hunner daarvoor gevrij waard. Zij brengen hem bovendien hunne hulde voor het trotseeren van alle vermoeie nissen, die elke reis met zich mee bracht. Van 's morgens 4 uur tot den daarop vol gden nacht 12 uur, op een boot met hon- erden soldaten eenige orde te houden en zorg te dragen, dat alles bij he* op- en af stappen geregeld en zonder ongelukken plaats heeft, was zijn taak, welke hij geheel belangeloos op zich heeft genomen en waar van hij zich o. i. uitstekend heeft gekweten. H. SNOEKS, Landweersoldaat 21 L. W. Bat. 4e Comp. Fort „Erfprins" Den Helder. DE ROPJESKUIL. Geachte Redactie! Reeds meermalen bij het wandelen door de heerlijke laantjes van de Ropjeskuil is het mij opgevallen dat de fietsers hier vrij spel hebben. Onophoudelijk wordt men opge schrikt door het bellen van voorbijtrappende of aankomende fietsers, terwijl bij een kruis punt men uiterst voorzichtig moet zijn. Dat het wandelen vooral met kinderen veel van zijn bekoring verliest, behoeft geen ver der betoog. Daar, waar het fietsen in het plantsoen bij de fontein verboden is komt het mij ge- wenscht voor om in de eerste plaats het fiet sen in de Ropjeskuil te verbieden aangezien de Ropjeskuil vooral in verband met zijn ve le laantjes, door wandelaars meer geprefe reerd wordt, dan eenig ander plantsoen. Dankend voor de plaatsing Hoogachtend, EEN WANDELAAR. Alkmaar 28 Mei 1916. KANTONGERECHT TE ALKMAAR Zitting van 26 Mei 1916 P. O. te Alkmaar, overtreding trekhonden wei 2 boete of 1 dag hechtenis. M. K., te Alkmaar, nachtrumoer verwek ken, 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. C. M., C. E. B. te Alkmaar, overtreding arbeidswet, de ie 4 boete of 2 dagen hech tenis, de 2e J 3 boete of 2 dagen hechtenis. D. K. te Alkmaar, K. Z., G. V. te Egmond aan zee, N. b. te Egmond-binnen, overtre ding Leerplichtwet, üe le 8 boete of 6 da gen hechtenis, de 2e en 3e vrijspraak, de 4e J 10 boete oi 5 dagen hechtenis. E. G. Flz., L. b. Le Egmond aan Zee, C. D. A. J. W. te Bergen, overtreding Jachtwet, de le 10 dagen heuitenis, de 2e 20 boete o:i 10 dagen necntenis, 'de 3e 2 boete of 1 week tuchLSChool, de 4e teruggave aan zijn voogd. J. de G., J. S., K. v. T., G. v. d. S. T. W. te Limmen, J. D. te Bergen, G. D. te Egmond aan Zee, straatschenderij, de le, 2e, 3e, 4e, 5e, 7e teruggave aan hunne ouders, de 6e voor waardelijke plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van een maand met een proef tijd van 1 jaar. L. C. P., J. D., G. G., C. B., P. A. de H., W. V., B. J. S., C. J., J. P., J. H., J. W„ L. W., D. B., J. v. Z. te Alkmaar, R. F., B. de V., zonder vaaie woonplaats, J. v. B. te Am sterdam, C. K. te Oterleek, W. B., C. B. te bi.-Pancras, L. S., L. b. Az. te Egmond aan zee, dronxensaiap, de le, 3e,-5e, 8e, 9e, 10e, 13e, 14e, 17e, 18e, lye ieder J 2 boete of 1 dag hechtenis, de 2e 3 dagen hechtenis en 1 jaar opz., de 4e en 6e ieder 6 boete of 3 dagen hechtenis, de 7e 3 boete of 2 da gen hechtenis, le en 15e ieder 3 dagen hech tenis en 6 maanden opzending, de 12e J 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 16e 5 boete ol 3 dagen hecnteuis, de 20e 2 maal 10 boete ol 2 maai o tiagen hechtenis, de 21e en 22e ieder J 4 boete of 2 dagen hechtenis. C. B. te Zuidscharwoude, G. G. te Lim men, G. A. K. te Oudorp, G. L. T. te Castri- cum, J. H. te Noordscharwoude, P. S., N. K., J. F. S., D. B. te Heiloo, F. Z. te Winkel, K. v. S., A. G., N. S. te Fleer-Hugowaard, P. F. te Uitgeest, A. B H. te Oudewater, J. B. te Warmenhuizen, T. W., J. J. L., K. v. T., L. A., A. N., F. J. Jz., J. K., P. G., C. G., L. F. P., J. W., J. v. d. M., C. de H., K. de G., G. M. v. V., J. K., J. N., J. P., C. J. v. E., C. T., C. N., G. v. O. te Alkmaar, overtreding Rijwielreglement, de le, 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 7e, 8e, 10e, 12e, 14e, 15e, 16e, 17e, 19e, 20e, 22e, 24e, 25e, 26e, 30e, 31e, 32e, 36e, 38e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 9e, 13e ieder 2 boete of 1 week tuchtschool, de 11e, 23e 4 boete of 3 dagen hechtenis, de 18e, 21e. 29e, 35e ieder teruggave aan zijne ouders, de 27e, 34e ieder 1.50 boete of 1 dag hechtenis, de 28e 2 boete of 1 dag hechtenis, de 33e 3 boete of 14 dagen tuchtschool, de 37e 2 maal 3 boete of 6 dagen hechtenis. J. H., C. J. A. H., J. B. M. S., O. P. H. v. d. K., A. v. d. K., D. R„ H. v. d. S., G. J. M. V., A. S., J. BJ. B., N. de V., P. A. v. d. H„ M. V., C. de G., C. W., P. V., J. W. O., A. P., A. P., G. K., C. H. R„ IJ. M. B. te Alk maar, C K. Cz., A. D. J. B. te Heiloo, N. v. K., zonder vaste woonplaats, B. L. te Lim men A. V. te Rotterdam, A. v. V. te Heer- hugowaard F. 't V. te Castricum, overtre ding politieverordening, de le 2e, 4e, 25e ieder teruggave aan hunne ouders, de 3e, 13e ieder 1 boete of 1 week tuchtschool, de 4e 4 boete of 2 dagen hechtenis, de 5e, 6e, 7e, 8e, 12e, 20e ieder 1 boete of 1 dag hechte nis. de 9e, 11e, 17e, 19e 21e, 27e 28e, 29e, 30e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 10e 1 50 boete of 1 dag hechtenis, de 14e, 15e ieder 2.50 boete of 2 dagen hechtenis, de 16e 2 en 8 boete of 1 en 5 dagen hech tenis, de 18e, 23e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 22e 2 maal 3 boete of 2 maal 3 dagen hechtenis, de 24e 5 boete of 3 dagen hechtenis, de 26e 2 boete of 1 dag hechtenis. Advertentiën I 5 regels 25 Cts. Jb. HARTLAND, Koningsweg B 69. Be leefd aanbevelend voor in- en verkoop van 2e hands Kinderwagens, Sportkarren, Ledi kanten, enz Ook aan huis te ontbieden. SW Aan hetzelfde adres weder een best VEERENBED te koop. J. B. L. SIMON, Steenhouwer, Konings weg 46, Marmerslijp tot onderhoud van marmeren vloeren. Marmerpolitoer voor Schoorsteenmantels, Waschtafels enz. On overtroffen kwaliteit. Beroemde FONGERS RIJWIELEN vanaf f 70.— NED. RIJWIELTRUST, Alkmaar, Langestraat 33. STEENHOUWERIJ A. KALLANSEE. NIEUWESLOOT No. 1. Specialiteit in GRAFZERKEN. Foto gratis. HELDERSCHE WASCH-, GLANS- en STRIJK1NR1CHT1NG. Helder waschgoed. Billijke prijzen. Beleefd aanbevelend F. HARMS—Schipper. Geen krachtiger en smakelijker GLAS BIER dan het beroemde TRAPPISTEN BIER. Ook per halve flesch verkrijgbaar, bij J. H ALBEKS, in den Bierkelder, Verdron- xenoord, ingang Kapelplein. uEVhrvHUO een funk DAGMEISJE, met ouieuat iü jaar. zondags om 11 uur vrij. Aüres: Verdronkenoord 123. HEDEN REUZENKOOPJES, in alie sooneu Tafels, Stoelen, Spiegels, ineuiafels, Vuilnisbakken, Bloemtafels, enz., n.i lOBEEI iüioKOuLTUIN 9. Utiüergeteekenüe beveeit zich beieefd aan voor de levering van MUZIEK voor Bruilol- ten, Kermissen, Partijen, enz. Piano disponi bel. JOH. v. d. STOK Jzn., ALKMAAR, ZEGLIS 76. TE KOOP: DRIE KOZIJNEN met SCHUI1 RAMEN waarin SPIEGELGLAS 1 van 2.18 X 1 10 Meter 2 van 2.18 X 0.50 Meter. Te bevragen bij F. H. RINGERS en Zoon C KUIT SCHILDER en BEHANGER, TOUSSAINTSTRAAT 19. WERKPLAATS: GEEST 39. TE KOOP GEVRAAGD een in goeden staat zijnde GEBRUIKTE DAMESFIETS. i ranco brieven, 2e Kanaalstraat F 15. K. SLICHT, LANDSTRAAT 58, beveelt zich beleetd aan tot het REPAREE- REN van KLOKKEN, HORLOGES, enz., te gen sterk concurreerende prijzen. H. H. HENGELAARS! Ontvangen een groote sorteering Hengel- Sport-Artikelen, Karper-, Brazem-, Baars- en bnoeksnoer, Haken met en zonder crimlijn. Aanbevelend, P. W. N. NAP, HEKELSTRAAT C 10. Borstelwerk, Straatbezems, Mattenklop pers, Gordijnlatten, platte en ronde Jalou- zieèn, Gordijn- en Schilderijkoord. Aanbeveiend, P. W. N. NAP, HEKELS! RAAI C 10. Het adres voor liet schoonmaken van Rol- tapij tscliuiors TE HUUR WERKPLAATS, groot 65 Meter üov ENP/vKHUlö, aan oen Aciiier- weg, fiink licht en groote berging. I e bevragen bij J. LIND TE KOOP AANGEBODEN Een nieuwe nog niet gebruikte NAAIMA CHINE Gekost hebbende 50, thans voor 35 met kast. P. KROM, Gashouderstraat 2. MANUFACTUREN. GEVRAAGD een JONGEN voor loop- en winkelwerk. LAAT 133. IMHULSEN HOYER. ADVERlENliëN. OPENBARE voorm. 10 uur, op het terrein van de Naaml Venn. Cacao- en Chocoladefabriek „ALCMARIA" aan de Spanjaardstraat waaronder60 BALKEN van verschillende lengten, DEUREN, KOZIJNEN, PLAN KEN enz. Ongeveer 60 duizend Steenen. Verder van eenige nieuwe REKKEN en eene belangrijke hoeveelheid NIEUWE BLIKKEN BUSSEN. Een en ander 's morgens vóór den aan vang der verkooping te zien. H. J. HAASBROEK, Deurwaarder Alkmaar. (wegens sterfgeval), op DINSDAG 27 JUNI 1916 bij opbod en op DINSDAG 4 Juli 1916 bij afslag en com binatiën, telkens des avonds 6 uur, in het café „Het Wapen van Haarlem", van den heer C. VAN TWISK, aan de Nieuwesloot, ten overstaan van den Notaris van de volgende perceelen te ALKMAAR: 1. Een WINKEL- en WOONHUIS met ERF en STEEG, aan het Groot Nieuw- land, No. 18, groot pl. m. 1 a. 10 c.a. Verhuurd aan den heer M. Grootkerk voor 4,per week. 2. Een HUIS en ERF, achter perceel 1, met uitgang aan het Groot Nieuwland, groot pl. m. 25 c.a. Verhuurd aan den heer G. Evers voor ƒ1,per week. 3. Een HUIS en ERF, achter perceel 1, met uitgang aan het Groot Nieuwland, groot pl. m. 27 c.a. Verhuurd aan den heer G. Evers voor 1,per week. 4. Een WINKEL- en WOONHUIS met ERF en STEEG, aan het Groot Nieuw land, No. 8, groot 2 a. 30 c.a. Verhuurd aan den heer J. Dekker voor 5,per week. 5. Een PAKHUIS mét afzonderlijke BO VENWONING, aan het Groot Nieuw land, Nos 6 en 6a, groot pl. m. 52 c.a. Verhuurd beneden aan den heer Kuit voor 1 75 per week en boven aan den heer W. T. Veer voor 1,75 per week. 6. Een HUIS, ingericht voor winkel, woonhuis en BAKKERIJ, met ERF, aan het Groot Nieuwland, No. 4, groot pl. m. 1 a. 49 c.a. Verhuurd aan den heer A. H. de Lan ge voor 6,— per week. 7. Een HUIS, waarin SMEDERIJ, met SCHUUR en ERF, aan het Groot Nieuwland, Nö. 1, groot pl. in. 58 c.a Verhuurd aan den heer H Hekket voor J 3.50 per week 8. Een PAKHUIS, aan het Groot Niëuw- land, No. 3, groot pl. m. 20 c.a. Verhuurd aan den heer Kleverlaan voor 1,per week. 9. Een WINKEL- en WOONHUIS, aan het Groot Nieuwland, No. 5, groot pl. m. 32 c.a. Verhuurd aan den heer J Klaver voor 2,per week. Behoorende tot de nalatenschap van wijlen den heer J. KEESJE. 10. Een WINKEL- en WOONHUIS met ERF, aan de Oudegracht, No 23, met een PAKHUIS aan de Oosterburgstraat, a een PAKHUIS me. BOVENWO NING aan de Oudegracht, No. 21, te za- men groot 1 a. 45 c a. Verhuurd aan den heer G. Kaper voor 4,per week en aan den heer A. f loekma voor 2,per week Behoorende tot de nalatenschap van Mej. de Wed D. VETH. Te aanvaarden bij de betaling der koop penningen. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van voornoemden Notaris aan de Breedstraat A 10 te Alkmaar. m X; mrm/m WFfy/

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 6