MaxImumprijzeR m Levensmiddelen. n IVIpfmuMmfin Tan Imlfj». thans het gemeentebestuur Y*$n ^piepftjk aïs het meest geschikte middelpunt de cursus zou worden gehouden, ai wij zend beschikt om het schoollokaal en het raadhuis te mogen ge bruiken. Met heeie plan ligt zoodoende nu in duigen, en de zomercursus zal dit jaar niet worden gehouden. Uli ni-i-K-HUUoWAAKiJ. iAAjr ue j*cu> upgerii^Kc ouop. Aansoop- vereeniging met maienj „de uoede verwaca- rm^'' weiu leu lüüaie van den neer lrijpei een ïeuenvergauernig geuouden ter oenanue- nng eener zeer uitgebreide agenda. Na de opening door den voori. voorzitter, den heer i'. Kant en iezmg der notulen door den oua- secretaris, den neer Chr. Vis, werd meege deeld, dat door het yoorloopig bestuur de sucütings-acte was geteekenü, waarna werd overgegaan tot het teekenen van het ledenre- gister. tlierop kwamen 3/ handteekemngen, terwijl van nog ongeveer 30 personen toetre ding weraYerwauu. Door ae aanwezige le den werd nu het olficieeie bestuur gekozen, waarbij met bijna aigem. stemmen ue leuen van net voorioopig bestuur werden aange wezen, die allen verklaarden de benoeming aan te nemen. L>e behandeling van het Huish. reglement werd uitgesteld tot na de beüandeüng dei overige punten van de agenda. Na oreedvoe- rige tustussie werd met 27 tegen 6 siemmen besioteu de gebouwen te plaatsen aan den droekernoek en te accepteereu net uaargeie- gen stukje land, groot 1 H.A. 7 A., van den neer C. ue Boer legen den prijs van J /UUU. Met aigemeene stemmen werd üesloteu tot toetreding tot den bond van Coöp. Aankoop- vereennigingen in N.-tiolland. lerloops kwam in oenandeling een schrijven van dien Bond betrefiende het nemen van aandeelen in de Zeeuwsdie fabriek van kunstmeststof fen. Hoewel hiervoor veel werd gevoeld, werd deze zaak, met het oog op de uitge breidheid der agenda voor aeze vergadering aangehouden tot de volgende bijeenkomst. Tot commissie van aankoop werden geko zen de heeren C. Kuiper en P. Kant. terwij) in de volgende vergadering nog een derde lid zal worden gekozen. Aan de leden zal een circulaire worden gezonden, waarop zoo spoedig mogelijk dient te worden opgegeven de hoeveelheid benoodigd veevoeder. Aan de aankoopvereenniging weid opge dragen, indien zich daartoe de gelegenheid aanbood, Amerikaansche lijnkoeken te be trekken en zoo noodig daarvoor een opslag plaats te zoeken. Bij de bespreking der geldmiddelen werd besloten de vereenniging lid te doen worden van de Boerenleenbank alhier, terwijl voorts een obligatiejeening zal worden uitgeschre ven tegen 4Vz pCt. Men verwacht hiermee een flink bedrag van de leden te zullen krij gen. Obligaties zullen worden uitgegeven van ICO eq van 50 gld. Voorts werd het be stuur gemachtigd verdere maatregelen te ne men om aan de benoodigde gelden te komen. Besloten werd de borgstelling door den Penningmeester te verstrekken te stellen op 10.000. Omtrent salarieering van functionarissen werden door het bestuur nóg geen voorstel len gedaan, aangezien men nog zoo weinig omtrent de werkzaamheden weet. Hoewel het reeds heel laat was geworden en zoo al en toe enkele leden vertrokken, achtte de voorzitter het toch gewenscht nu ook nog punt 4 der agenda af te werken n.l. vaststelling van het Huish. reglement. Geluk kig gaf dit weinig aanleiding tot discussie; slechts enkele wijzigingen werden in het con cept aangebracht, waarna liet l.iuish regl. weid aangenomen. Ook de rondvraag leverde niet veel meer op, zoodat even na middernacht de voorzit ter tot sluiting kqn overgaan. Hierbij werd een woord van warmen dank gebracht aan den heer M. G. Visser, wiens landbouwkun dige lezing voor de afd. der Holl. M. v. Landbouw tot de stichting dezer nieuwe ver- eemging had geleid en aan den heer Van der-Meer, die zich had belast met de leiding der eerste vergaderingen. De heer Visser dankte voor deze woorden, verheugde zich ten zeerste over het verkregen resultaat cn verwachtte van de vereenigiug veel goeds: hij wenschte haar toe, dat ze groeie en bloeie, dat ze veel zal afwerpen voor deze omgeving. UIT OUDKARSPEL Messentrekken is iets wat tot heden in onze gemeente vreemd was. Tegenwoordig zijn we echter overstroomd met vreemde arbei ders, waaronder er enkelen zijn die naar het ons blijkt het gebruik van alcohol niet ge-1 heel vreemd is. Een inwoner van de Spoorstraat, w. de V., heeft er tenminste een drietal ingekwartierd, die danig van de natte gemeente zijn. Een ervan kreeg het Zaterdagavond te kwaad, en een buurman, die hem aanraadde naar binnen te gaan, zou het hebben moeten ontgelden, ware het niet dat hij hem juist op tijd onschadelijk wist te maken. De kostganger kwam met getrokken mes op hem af, doch buurman V. gaf hem met een wateremmertje, dat hij juist in zijn handen had zoo'n gevoelige tik op zijn hoofd, dat de messentrekker voorover tuimelde, hiervan maakten ijlings toegeschoten buren gebruik hem het nies afhandig te maken. Door werk neergelegd. Alle veldarbeid ligt stil. Een van de leden der bemaninng van de gezonken Duitsdien kruiser „Frauenlob" die te Hoek van Holland was aangebracht, doch inmiddels was overleden is te 's Gravrnzande j onder veel belangstelling begraven. De Duit-1 sche gezant de heer von Kuhlmann was o.a. tegenwoordig. Aan de Bredasche gasfabriek zijn 900.000K, G. steenkolen tekort, waarschijnlnk door het slecht toezicht van dien adjunct-di recteur bij de aflevering, waardoor veel inge- wogen kon worden. Voor de fabriek een na deel van ongeveer 13.000. Kerkvoogden te Kubaard, Waasum, Spannum en Oosterend in Friesland hebben de torenuurwerken weer een uur teruggezet. De zomertijd beviel niet! Bij paal 19 te Texel is gisteren een bom aangedreven vermoedelijk afkomstig van een Zeppelin. >e Russische regeering heeft den in voer van bloembollen verboden. De tweede Noord-Holl. Tramweg Mij. heeft het baanvak PurmerendSchouw her opend. Een nieuwe dienstregeling Alkmaar Schouw is vastgesteld. Gisteren is te Rotterdam een knaap van 15 jaar, zekere A. V. uit Sneek, aangehouden wegens verduistering van 375. Bij aan houding had hij nog 75 in zijn bezit. Minister Posthuma vertrekt morgen naar Ruurlo, tot voortzetting van zijn rust kuur. Minister Pleyte vertoeft nog steeds in Zwitserland, in verband met de nog steeds voortdurende ernstige ongesteldeheid zijner aldaar verpleegd wordende echtgenoote. Door den inspecteur v. d. Frieschen Prov. keuringsdienst is bij een aantal bakkers te Wolvega wittebrood in beslag genomen, dat niet voldeed aan het voorgeschreven ge wicht. Het brood is naar Leeuwarden ge zonden om als voedsel voor de soldaten al daar te dienen. H. v. N. uit Herwijnen is gevankelijk naar Dordrecht gebracht als verdacht van kindermoord. Zekere C. L. te Dordrecht viel Zaterdag in het water, zijn eigen zoontjes haalden hem er uit, doch hij was reeds overleden. Een der te Hoek van Holland aange brachte Duitschers, een vaandrig, is ont vlucht. Op de gisteren te Amsterdam gehouden veemarkt waren de prijzen even hoog als op de markt van 15 Mei. Het vermoeden- is, dat de veehouders nog steeds hopen op een her opening der grenzen en hun vee dus slechts in beperkt aantal ter markt brengen. Te Brunnepe bij Kampen zijn door een feilen brand 3 huizen vernield. Vier huisge zinnen zijn daardoor dakloos. Te Harderwijk heeft zich opnieuw een geval van nekkramp voorgedaan bij een Ne- derl. n D. invaart Mij. „Zeeland" zal we gens mindere ontvangsten en geleden verlie zen over 1915 geen dividend uitkeeren doch de gehv :1e winst bestemmen voor afschrij De compagnies-kas van het 3e bataljon le reg. laf. te Ede is weer eens bestolen, nu voor een bedrag van 800. Dit is nu de derde keer. De gemeenteraad van Velsen besloot op voorstel van den heer Netscher stappen bij de regeering te doen om gelden uitgetrokken te krijgen voor de stichting van een Rijks H. B S. STADSNIEUWS. STATEN-VERK1EZ1NG. Bij de heden .ehouden candidaatstelling voor i a. s. v« ikiezing voor een lid van flé Provinciale Staten voor het district Alkmaar zijn gesu-id d heeren Jhr. mr. El. Oevers te Heemskerk (chr.-hist. attr.),' A. W. Udo, (vriizen O. J. Verkerk (soc. dem.,) beiden te Alkmaar. lig te ra de ;er zelf om de worsteling echter wercf de kastgangc zoodanig met zijn mes toegetakeld, dat het hoog noodig geoordeeld werd geneeskundi gen hulp te halen en de politie met een en ander in kennis te stellen. Door bloedverlies vrijwel uitgeput was het naaien en verbinden, wat door 2 dokters ge schiedde, niet zeer moeielijk, doch toen de dokters en de anderen weer vertrokken wa ren scheurde hij in een aanval van razernij de windsels van zijn hoofd af waardoor weer bloedverlies het gevolg was Om half twaalf moesten dokters en politie macht weer worden ontboden. Onze burgemeester en gemeente-veldwach ter waren tot ongeveer half twee 's nachts op den been. Over 't algemeen zijn wij over het gedrag der vele vreemde arbeidskrachten, die hier zijn gehuisvest en bij den heer Verburg wer ken, bijzonder tevreden, zoodat wij vertrou wen dat de heer Verburg met dit drietal, die natuurlijk voor de buren ook een last zijn. wel spoedig maatregelen zal nemen. KORTE BERICHTEN. Wegens loongeschil hebben gistermor gen ongeveer 100 landarbeiders, mannen en vrouwen te Wagenborgen in Groningen het Donderdagavond a. s. 8 uur zal de heer A. W. Udo, alhier, candidaat voor de Prov. Staten in de Harmonie in een openbare verga dering het onderwerp; „Statenverkiezing en Vrijzinnig en" behandelen. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Uitspraken van heden. N. C. H., Zijpe, diefstal, 1 maand gevange nisstraf .voorwaardelijk niet 2 proefjaren. H. v. d. B., Hoorn. Hooger beroep vonnis Kantongerecht vonnis bevestigd, H. 11 G., Urk, Omkooping, 50 boete subs. 20 dagen hechtenis. W. W Schagen. Vernieling en mishande ling 25 boete subs. 20 dagen hechtenis. Jb. de R., overtr. pi. Iron denbelasting 6 boete of 1 dag hechtenis. S. P., voorh. te Texel, valschheid in ge schrifte, 14 dagen gevangenisstraf AANTAL KIEZERS VOOR DE PROVIN ClALE STATEN IN HET KIES DISTRICT ALKMAAR. Stemdlstricten. Aant. Qesch. Kfesbev. Akersloot Alkmaar I Alkmaar U Alkmaar 111 Alkmaar IV Castricum Egmond aan Zee Egmond-binnen 1 Egmond-binnen 11 Heemskerk Heiloo Limwen Oudorp Uitgeest TüTAAT NEDERLANDSCHE BOND VOOR V ROUW E N K1 ES RECHT. Men meldt ons Als gevolg van den uitstekend geslaagden Provincialen Landdag te Heiloo zijn alleen tot de Afdeeling Alkmaar van dien Bond reeds 53 leden toegetreden. EFFECTEN. Men verzoekt ont te melden, dat de nieuw opgerichte firma Bakker en Polak, commissi- onnairs in effecten, zich alhier gevestigd heeft in het perceel Oudegracht 213. 395 10 385 577 3 574 1323 3 1320 1198 7 1191 037 7 930 670 8 662 454 1 453 209 3 206 196 4 192 678 20 658 631 13 618 331 6 325 179 4 175 710 7 703 8488 ~96 8392 BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 29 Mei tot 3 Juni zijn in het badhuis van het Kitte Kruis genomen87 kuipbadx, 119 regenbaden le klasse, 330 re- genbaden 2e klasse. Tezamen 536 badlen. VOLKSHUISVESTING Onder leiding van den voorzitter, den heer Dr. J. P. F. A Noorduvn, is gisteravond in de groote zaal van café Central een matig be zochte ledenvergadering van de vereeniging voor Volkshuisvesting „Alkmaar" genouden. Als eemg punt stond op de agenda: mach tiging aan het dagelijksch bestuur tot het koopen van grond en het aanvragen van voorschotten. Nadat de secretaris, de heer P. A. de Lan ge, de notulen van de vorige vergadering had gelezen, welke werden goedgekeurd, deelde de voorzitter mede, dat men zich be treffende hel verzoek in de vorige vergade ring gedaan, tot de commisoie van bijstand had gewend, doch dat nog geen antwoord was ontvangen. Hierna werden de besprekingen over het punt in kwestie geopend. De voorzitter deel de mede, dat het plan was, twee terreinen aan den Westerweg te -koopen. waarvan het eene van de familie Koning voor 80 ets. de vierk. meter en het andere van notaris Gou- veme. De plannen tot bebouwing waren ter visie gelegd. De heer L C. Oudt vroeg waarom de heer Stuyt uit Amsterdam met het teekenen van de plannen belast was, en geen Alkmaarder dit was opgedragen. De voorzitter zeide dat dit op een vorige vergadering was goedgekeurd. De heer Oudt kon zich hier niets van her inneren, wel herinnerde hij zich, dat op een vorige vergadering er op aangedrongen was, voortaan zulk werk aan' Alkmaarders te gunnen. heer Noorduyn merkte op dat vóór B.„adering al besloten was net maken de plannen aan den heer Stuyt op te dragen, dat was al 2 jaar geleden geschied, voortaan zullen echter de belangen van Alkmaarders behartigd' worden. De heer Oudt vond dat men de aannemers te veel uitschakelde. De voorzitter betreurde het dat men zoo persoonlijk werd, men diende toch in de eerste plaats het belang van „Volkshuisves ting" in 't oog te houden. De heer Oudt oordeelde dat de leden eigen lijk wel van de openbare vergadering konden weg blijven, het bestuur behandelde toch ai- les buiten hen om. Na eenige discussie verzekerde de voorzit ter nogmaals met nadruk, dat voortaan met de belangen der Alkmaarsche architecten re kening zal worden gehouden. De heer J. Koster vroeg of hij goed was ingelicht, dat het voorste gedeelte van het land van den heer Gouveme werd afgehou den. De voorzitter vond dat met deze vraag op de zaak vooruit geloopen werd. De heer de Lange las nog eens voor wat op de agenda stond, men besloot echter de formule te wijzigen en te lezen: aanvraag machtiging tot het koopen van land en een bouwsom van 120.000. De heer Stoel stelde een maximumprijs voor waartegen het land gekocht kon wor- den. M De heer de Lange oordeelde dit niet diens tig nu de onderhandelingen nog loopende waren. De heer E. E. Stoel vond het wèl noodig in deze openbare vergadering uitdrukkelijk te verklaren dat men niet hooger wilde gaan dan 1 per Ma., met het voorterrein er bij De heer van Toornenburgh von<J het voor stel te vaag, hij wilde liever dat het bestuur de onderhandelingen ten einde bracht, om dan met een gedetailleerd voorstel te komen, Men kan dan nu alleen het terrein van dt familie Koning koopen. Dit terrein bleek in Juli te kunnen worden aanvaard, op een ge deelte ervan kan dadelijk gebouwd worden, op een ander deel slaan de barakken, dat is in huur bij»het Rijk. Het voorstel om tot aankoop van het land van de familie de Koning over te gaan, werd op verzoek van den heer Bakker in stemming gebracht en aangenomen met 22 tegen 3 si. en éen onthouding. Hierna volgde een breedvoerige discussie over het land van den heer Gouveme, waar van de heer Stoel verklaarde dat hij er al drie jaar lang over onderhandeld Heeft, en 't steeds voor 25000 kon krijgen. Hij was er dan ook zeer tegen nu meer te betalen. Ten laatste werd besloten dat het bestuur op een volgende vergadering met voorstellen dienaangaande zou komen. Door eenige aanwezigen werd aangeboden een kostenberekening te maken van de ophoo ging, rioleering enz. van het aan te koopen terrein dit mede omdat ze van meening ver schillen met het bestuur, dat oordeelde dal hiervoor weinig onkosten in rekening ge bracht zouden moeten worden. Het aanbod werd dankbaar aanvaard. Met het voorstel, het bestuur te maclitigen 120.000 aan te vragen voor bebouwing van het terrein werd lot de volgende verga dering gewacht. Verscnillende aanwezigen oordeelden het verder nog onlogisch, dat men plannen liet maken voor men grond heeft. Dc heer Cohen Stuart kon zich goed' ver plaatsen op tiet standpunt door aannemers- Kringen ingenomen, die er tegenop kwamen dat net bestuur alles onder elkaar bedisselde en de openbare vergadering weinig in de za ken kende. De heer Stoel oordeelde dat het bestuur niet homogeen was en stelde voor de verga dering eenige oogenblikken te schorsen, op dat het bestuur over de kwestie kon beraad slagen-en men een gemeenschappelijk stand punit kon innemen. De heer Cloeck oordeelde dit piet noodig, als 't plan niet beviel kon d'e vergadering het verwerpen. De heer Leguit constateerde dat het plan van den heer Stuyt slechts een situatie- en geen bouwplan was, hij betreurde dat men, waar het hier een tuindorp betrof, den tuin architect Springer geen opdracht had gege ven. De voorzitter oordeelde dat, waar men met den heer Stuyt begonnen was, men hem verder ook moest aanhouden. Hiermede wa ren verschillende leden der vergadering het niet eens, het had nooit in hun bedoeling gelegen den heer Stuyt met de geheele be bouwing te belasten, hiervan was ook nim mer sprake geweest. De heer Stoel oordeelde eveneens dat de heer Stuyt niet verder belast behoefde te worden. De voorzitter stelde nu voor de zaak als nog aan te houden, op deze manier liepeni die toch vast heer Koster was in f algemeen niet voor prijsvragen, maar meende nu toch dat men in dit geval het bouwplan ter uitwer king moest geven, dan krijgt men 't goed en goedkoop en langs ruimer weg dan den tot dusver bewandelden. Daar niemand meer het woord verlangde sloot de voorzitter hierop de vergadering. «XJPDPRÏJZBN STAATSLOTERIJ. ALKMAARSCHE IJZER- EN METAALOIETERIJi. Tot directeur der Alkmaarsche Ijzer- en Metaalgieterij is benoemd de heer Ph. M. Bosscher, werktuigkundig-ingenieur te Rot terdam. INGEZONDEN STUKKEN Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik u plaatsing voor de vol gende regelen. Eerst heden werd mijn aandacht gevestigd op een verslag van 't verhandelde voor de Ar- rondissements Rechtbank alhier, voorkomende in Uw geëerd blad van 31 Mei 1.1. en waar boven de woord-en „In Verval" staan. De indruk wordt hier gewelf alsof het ge ringe salaris aan den beklaagde gegeven, in direct oorzaak van het misdrijf zoude zijn. Dit is nu onjuist, zijn salaris bedroeg 17 per week, daarenboven nog emolumenten; de oorzaak lag dan ook elders. Het geheele verslag lijkt mij daarenboven wat getint daar gesproken wordt van een ou den man ;de persoon in kwestie was in zijn 48e levensjaar. Waar hier de voorstelling ingang zoude kunnen vinden dat de Maatschappij in wier dienst beklaagde was een blaam trof, daar meen ik 't recht te hebben een oogenblik be leefd aandacht voor 't bovenstaande te vra gen. U ik prijzen, vastgest Landbouw, Nijv dankzeggende voor de plaatsing teeken Hoogachtend C. BAKKER. Agent der N. V. Stoombootdienst van Gebr. Zur Mühlen. Alkmaar, 6 Juni. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van de aankondiging van onzen E.A. Heer Burgemeester in uw num mer vau heden omtrent het verstrekken van regeeringsaardappelen, zij het mij vergund eenige opmerkingen over den aardappelhan del hier ter stede te maken. Bij voorbaat mijn dank voor de plaatsing. Zooals wij allen weten, worden de regee- rings-levensmiddelen welke verstrekt wor den, erwten en boonen, meel, brood enz., en in den afgeloopen winter de koolrapen en uien, alle per gewicht verhandeld en zal dit met de aardappelen ook moeten gebeuren, terwijl de burgemeester den prijs per kilo zal vaststellen. Dit nu komt in botsing met de gewoonte van aardappelverkoop hier ter stede en dit zal verscheidene groentehandela ren er voor doen afschrikken -regeerings aardappelen (waaraan op het oogenblik met het oog op de prijzen groote behoefte be staat) te bestellen. We hebben hier ter stede een stelsel meten, hetwelk eigenlijk geen stelsel is j k< Nos. 3401, 7641, 19759, 1000. Nos. 6897, 11699,13361,14347,14406, 19741, 400. Noe. 8225, 9382, 13122, 200. Nos. 4438, 10366, 10422,2884,12215, 12983, 14860, 17262, 18829, 19636, 20314, 100. BURGELIJKE STAND. GETROUWD: 6 Juni. Johannes Hendricus Visser en Neel- tje Heinis. GEBOREN: Juni. Lucas Dirk, z. van Frederik Johan nes Appelman en Pietje Jacobs Kampen. OVERLEDEN: Juni. Johannes Petrus Lunding, 20 jaar. De BURGEMEESTER der gemeente ALK MAAR brengt hierbij ter kennis van de inge zetenen onderstaande nieuwe lijst van artike len, met de daarvoor aangenomen maximum- esteld door den Minister van ijverheid en Handel d.d. 2 Juni 1916, No. 39914, tengevolge waarvan de vroeger voor deze artikelen vastgestelde maximumprijzen vervallen zijn. Klachten tegen overschrijding der prijzen kunnen worden ingediend mondeling en schriftelijk ter gemeentesecretarie of bij den Commissaris van Politie. Alkmaar, 5 Juni 1916. De Burgemeester voornoemd, O, RIPPING. LIJST VAN EENIGE DER MEEST VOORKOMENDE ARTIKELEN MET DAARVOOR AANGENOMEN MAXI MUM-PRIJZEN. (Deze prijzen hebben uitsluitend betrekking op de gewone kwaliteiten. De Luxe-sortee- ringen, waarvoor in gewone tijden reeds veel hoogere prijzien worden betaald, blijven bui ten aanmerking). GROOTHANDELPRIJZEN. Regeeringstarwemeel (bij verkoop op meel- kaart) per 100 K. G. ƒ11.80. Tarwebloem (gebuild inlandsch) per 100 K. G. 19.25. Tarwemeel (ongebuild) per 100 K.G. 16.50. Boter (bij verpakking in wit fust van 50 K.G. (1) per K. G. 1.40. Boter, bij verpakking in wit fust van 25 K.G. (1) per K.G. 1.40. Boter (bij verpakking in Delftsch of Leidsck fust van 20 K.G. (1) per K.G. 1.45. Bo ter (bij verpakking in Delftsch of Leidsda fust van 10 K.G.) (1) per K.G. 1.46 Volvette, Goudsche en Edammerkaas met Rijksmerk, seizoen 1915 (l)per50K-G. 54 Volvette, Goudsche en Edammerkaas seizoen 1915 (1) per 50 K. G. 52.Kaas 40 J 191 jonge merk ge Gc van tijk geen steisei is. De een geeft voor 5 kop bijna 2 maten vol, de ander geeft alleen ae maatopgehoogd vol, een derde geeft voor 5 kop 4 maal de - twee kop vol enz., zoodat dezelfde aardappelen soms voor 4 k 5 verschillende prijzen worden verkocht en het van de meer of minder goede luim van den groenteboer afhangt, hoeveel hij voor een bepaald kwantum geven wil. Onze maten moeten evenais alle andere ook gewoon geijkt worden, maar dat kan gerust worden nagelaten, want er is volstrekt geen controle, hoeveel wij voor 5 kop geven moe ten. Nu wij groentenhandelaren bij het betrek ken van regeerings-aardappelen gedwongen zullen worden te wegen, zou ik willen voor stellen onze maten meteen maar op te ruimen en met het oog op de aanstaande nieuwe aardappelen het weegstelsel in te vceren. De nieuwe aardappelen koopen wij toch ook bij gewicht en het aanschaffen van weegwerktui gen kan toch ook geen bezwaar zijn hier ter stede in een magazijn zijn basculen ver krijgbaar tot een gewicht van 10 kilo voor ongeveer 2.50 per stuk. Wij zullen z»o doende alle oneerlijke concurrentie doen op houden en het publiek zal gunnen controlee ren hoeveel waar het voor zijn geld kriigt waar in deze dure tijden terdege op gelet wordt. Ook zal er meer eenheid van prijzen der aardappelen verkregen worden. Een on zer collega s heeft in het afgeloopen voorjaar de proef genomen en de aardappelen per ge wicht verkocht. Volgens zijn verklaring is het publiek bij hem in de buurt-daarmede ten zeerste ingenomen en lk geloof dat bij eens gezind optreden ln deze ons-verouderd stel sel van meten spoedig tot het verledene zal behooren. Alkmaar 6 luni 1916 H PASTOOR I ORD KITCHENER VERDRONKEN? LONDEN, (officieel). Het s. s. „Hamps hire" op weg naar Rusland met Lord Kit chener en zijn staf is gisteren westelijk van de Orkni Eilanden Noordelijk van Schot land op een mijn geloopen of getorpedeerd. Het schip is onmiddellijk gezonken, er is weinig hoop dht er overlevenden zijn. KON. Ned«rlnnd. BEZOEK UITGESTELD. DEN HAAG, 6 Juni. Naar wij vernemen is van het bezoek aan Soestdijk door H. M. de Koningin-Moeder bekend. tot heden nog niets KONINKLIJKE BIJDRAGE. DEN HAAG, 6 Juni. Naar wij vernemen zal H. M. de Koningin aan het uitvoerend comité, opgericht om de nagedachtenis van Jan Ligtnart te eereh, een bijdrage doen toe komen, ten einde een volksuitgave van zijn geschriften te kunnen tot ptand brengen K. B. MILITIEDIENST. DEN HAAO, 6 Juni. Bij Kon. Besluit zijn de dienstplichtigen die reeds in militie- dienst zijn en het dienstverbond van 5 ja ren hebben aangegaan te weten 3 A jaar werkelijken dienst en 1 f4 jaar reserve dienst na volbrenging van hun diensttijd van alle verdere militieplichten en landweer onthe ven. Edammer en Goudsch model, seizoen 1) per 50 K. O. 50.Volvette ioudsche en Edammerkaas mat Rijtos- (1) per 50 K. O. 40.—. Volvette jonge Goudsche en Edammerkaas 1per 50 K.G. 38.Jonge kaas 40 (Edammer- ea Goudsch model) (1) per 50 K.G. 37. Jonge, kaas 30 -f- (Edammer- en Ooudsd» model) (1) per 50 K.G. J 31.—. Jonge kaas 20 -j- (Eaammer- en Goudsch model) (1) per 50 K.G. 25.Jonge magere kaas (Edam mer- en Goudsch model) (L) per 50 K-G- 15. Nagelkaas in fabrieken gemaakt (1) per 50 K. O. 18.— Rijst (Grofmiddel Baasein &/of Rangoon) le handcondities per 50 K.G7 13.50. Rijst (Voorloop Bassein &/of Rangoon) le handcondities per 50 K.G 14 25. Rijst (Grof voorloop Bassein /of Rangoon) le handconditiea per 50 K.G. 14.75. Havermouth per 100 K.O. 28. Suiker (witte geraffineerde) (1) p. 100 K.Q. 51.—. Margarine (2). Peekoffie per 100 K.G. 31.Cichorei per 100 K.G. 26.—. Z«ep (zachte, groene of gele). (2). Raapolie (2) Soda per 100 K. G. f 12. Kleine schelvisch per 50 K. G. 9. Wijting per 50 K.G. 7.50. Kleine gul per 50 K.G. 12.Kleine poon en pieterman per 50 K.G. 8 Horsmakreel per 50 K.G. 6.Kleine schol per 50 K G. 12.—. GROSSIERSPRIJZEN. Kleine schelvisch, per K.G. 4 0.22. Wij ting per K.O. 0.19. Kleine gul per K.G. 0.28. Kleine poon en pieterman per K.Q. 0 20. Horemakreel per K.G. 0.16. Kleine schol per K.G. 0.28 KLE1NHANDELPRIJZEN. Regeeringsbrood (bij verkoop op brood kaart) per K.G. 0.12. Tarwewaterbrood (gebuild) per K.Q. 0.23. Tarwewaterbrood (gebuild gebakken onder rabbinaal toezicht) per K. G. 0.24. Tarwebrood (ongebuild; bruinbrood) per K.O. 0.20 Roggebrood (3). Regeeringstarwemeel (bij verkoop op meelkaart) 0.14. Tarwebloem (gebuild in landsch) per K. G. 0.25. Tarwemeel (onge build) per K.G. 0.21. Boter (l) per J-4 K.O. 0 80. Volvette Goudsche en Edam merkaas met Rijksmerk, seizoen 1915 (1) per K. G. 0.68. Volvette Goudsche en Edam merkaas, seizoen 1915 (1) per 'A K.G./ 0.66. Kaas 40 4- (Edammer en Goudsch model, seizoen 1915 (1) per D K. G. ƒ0.60. Vo-lv. jonge Goudsche- en Edammerkaas met Rijks merk (1) p. A KG. ƒ0.50. Volvette jonge Goudsche- en Edammerkaas (1) p. Yt K.G. 0.48. Jonge kaas 40 (Edammer- en Goudsch model) (1) p. A K.G. 0.46. Jon ge kaas 30 (Edammer- en Goudsch model (1) per S K.G. 0.39. Jonge kaas 20 (Edammer- en Goudsch model (1) P- A KG0.32°. Jonge Magere kaas (Edam mer- en Goudsch model) (1) (voor zoover voorradig) per Vi K.G. 0.20. Nagelkaas in fabrieken gemaakt (1) per A K.G. 0.23. Rijst (grofmiddel Bassein &/of Ran goon) per y, KG. 0.16. Rijst (voorloop Bassein of Rangoon per A K.G. 0.17. Rijst (grof voorloop Bassein of Ran goon per A K. G. ƒ0.18. Havermouth per A K. G. I 0.18. Suiker (witte geraffineerde) per A K.G. 0 27M. Margarine (2). Koffie (Santos), gebrand) (2). Peekoffie (in pakjes) per 0.1 K. G. 004. Cichorei (in pakjes) per 01 KG. 0 03». Raapolie (2). Zout per K.G. 0 09. Zeep (zachte, witte of gele) (2). Soda 0.18 p. K. G. Petroleum per L. ƒ0.12. Kleine schel visch p K. G. 0.30. Wijting P- K- O- /0 27. Kleine gul per KG. 0 36 Kleine poon en pieterman per K G. 0 ,2é. Horsmakree' per K.G. 0 24. Kleine schol per KG 0 36. De hierboven vermelde prijzen gelden voor de maand Juni behoudensvroegere vernn- en Jjgf jj€

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2