DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Stemming Provinciale Staten. No. 133 Honderd en achttiende jaargang. 1916 fr. p. post f 1.25. Advertentieprijs 10 cl p. regel, groot© letters WOENSDAG naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERIHs. COSTER 4 ZÓÓN, Voordam C 9. Telefnr. 3. 7 JUNI. YAR1A. NEDERLAND. f ALKMAAR, 7 Juni. Er zijn twee feiten vandaag, welke den in druk wekken, dat het gesprek van leidende staatslieden uit de oorlogvoerende landen over de bereidwilligheid1 tot vredessluiten is gestaakt en dat het met de vredeskansen voorshands is gedaan. Het eerste is de nieuwe rede van den Duit- schen rijkskanselier, waarin hij verklaarde, dat bij niet te vinden is voor een politiek, welke Duitschland onder pressie van presi dent Wilson de vruchten der overwinning zou ontnemen, welke verklaring werd afge legd na een uitlating van den nationaal-libe- ralen afgevaardigde Bassermann, die zeide, dat het gebed van alle Duitschers is gericht op een grooter en sterker Duitschland en een van den vrijzinnigen heer Payer, die betoog de, dat Duitschland na de oorlogsellende voor goed veilig, versterkt en yergroot moet zijn en dat zijn macht, eer en welstand be stendig moeten groeien. Er zijn dus niet al leen voorloopig geen nieuwe vredesvoorstel len van Duitschland te wachten, maar zelfs al kwamen er zulke voorstellen van de ande re partij, dan zouden die niet aannemelijk worden verklaard, indien zij geen gebiedsuit breiding inhielden.'Duitschland wil dit is de eindindruk van de rede geeh vrede zonder annexatie, maar het laat zich er niet over uit, waar het nieuwe gebied gelegen moet zijn en het zegt ook niet, of het tevre den is met gebiedsvermeerdering alleen in het Oosten. Het tweede feit, dat de hoop op een snel len vrede doet verdwijnen is de dood van lord Kitchener, welke ieder in Engeland en in de overige entente-landen niet alleen zwaar schokt, maar welke ook een nieuwen drang zal uitoefenen om dit zware verlies te wreken, om den strijd vol te houden, om nieuwe krachtsontwikkeling te- scheppen. Engeland heeft in dezen buitengewonen man niet slechts een volksheld verloren, den genialen schepper van het grootste Britsche leger, dat ooit heeft gestreden, den kundigen krijgsman, wiens gezag in den oppersten krijgsraad der entente zonder weerga was, die slechts naar Gallipoli had te gaan om den Ongelukkig gevoerden veldtocht daar te doen eindigen, en die nu op 's Tsaren ver zoek' en met een opdracht der Britsche re geering naar Rusland toog, maar het verlies wordt zoo pijnlijk gevoeld door de omstan digheden waaronder het werd toegebracht. Lord Roberts verloor het leven tengevolge van een op het Westelijk oorlogstooneel ge vatte koude, het kostbare leven van Kitchener ging verloren, door een handeling van den vijand, het moge dan het afschieten van een torpedo of wel het leggen van een mijn we zen. De ondergang van de Hampshire met lord Kitchener en zijn staf (generaal Arthur Ellershaw, sir Frederick Donaldson, tech nisch adviseur van den minister van munitie en mr. O'Beime diplomaat) zal in Engeland zoo zwaar worden gevoeld, omdat het een sprekend bewijs is van het gevaar, dat op de zee ook dreigt voor de natie, voor welke de beheersching der zee alles is. Een ander zal de laak van den heengeganen minister van oorlog overnemen men noemt reeds Sir William Robertson, die zich aan het de partement van oorlog deed kennen als knap organisator, maar ook lord Milner, die in Zuid-Afrika zijn sporen heeft verdiend en lord Derby, de man van de werving, terwijl ook de heer Winston Churchill in aanmer king zou kunnen komen niet zoo goed wellicht als zijn groote voorganger volbren gen, maar in het volk zal te heviger het ver langen gisten, om den oorlog tot een goed einde te brengen. Zoo leeren de twee bovenbedoelde feiten, dat nóch in Duitschland nóch in Engeland de illusie van overwinner te zullen worden, is prijsgegeven. En dat dit niet zal geschie den, voordat de strategische toestand zieh dusdanig heeft gewijzigd, dat er voor de tegenpartij geen ontkomen aan is of voordat aan alle verwachtingen voor de toekomst voorgoed de bodem is ingeslagen. Zonder deus ex machina, zonder tusschenbeide ko men van een wijs man of een toevallige om standigheid, zal de oorlog voortgezet wor den tot het allerbitterste einde. Daaraan is nu geen twijfel meer mogelijk. In hoeverre de noodlottig afgeloopen reis van lord Kitchener naar St. Petersburg ver band hield met te verwachten gebeurtenissen op het Oostelijk oorlogstooneel, zal mis schien na den oorlog blijken. Nu het te ple gen overleg niet heeft kunnen plaats hebben, zal wellicht een kleine vertraging in de voor- genomen plannen intreden-. Omtrent het Russische offensief tegen de Oostenrijkers deelt het legerbericht uit St. Petersburg mede, dat de Russische troepen voordeel trekken uit het op 5 Juni behaalde succes en dat er tot dusverre 480 officieren, meer dan 25.000 manschappen gevangen ge nomen, nog 27 kanonnen en meer dan 50 mi- trailleusen buitgemaakt zijn. Ook nu weer blijft de detailleering van het succes uit en wijzen alleen de getallen aan, dat het Russi sche leger in het voordeel is. De Weensche legermacht maakt evenwel melding van een terreinwinst door de Russen. Ten noorden van Oky maar dat zal wel moeten zijn Okna, waar volgens het voorgaande Oosten- rijksche stafbericht om het bezit der voorste Oostenrijksche stellingen hardnekkig werd gestreden hebben de Oostenrijkers zich 5 K.M. moeten terugtrekken op een gereed ge maakte linie. Hier, op de grens van de Boe- kowina en Bessarabië, hebben de Russen dus een voordeel behaald. Overal elders heeten de Russen teruggeworpen, alleen ien westen van Olyka, in de streek dus van de vesting Loesk, welke 31 Augustus van het vorige jaar in Oostenrijksche handen viel, waar de Russen zich steeds maar versterken, wordt onafgebroken gevochten. Deze laatste zinsne de klinkt als een voorbereiding voor een me- dedeeling in het volgende Weensche legerbe richt, dat men ook daar zijn stellingen heeft moeten ontruimen. Uit het Oostenrijksche hoofdkwartier wordt gemeld, dat de Russische pogingen zonder gevolg moeten blijven en op den loop der gebeurtenissen aan het italiaansch-Oostenrijksche front geen invloed kunnen hebben. Dat zal nader moe ten blijken. Voor het oogenblik is de toe stand echter zoo, dat de Russen eenige kleine successen hebben behaald en- dat de Oosten rijkers op het 300 K.M. lange front overal verdedigend optreden. Deze stand van zaken valt salnen met een verslapping van het Oos tenrijksche offensief tegen Italië.. Bij Verdun duurt de strijd onveranderd, maar verwoed voort. De Fransche batal jonscommandant Raynal, die met zulk een taaie kracht het fort Vaux verdedigt is tot commandeur van het Legioen van Eer be noemd. Den lóden Juni zal op verzoek der regeering de Fransche Kamer de interpellatie- Favre over de militaire operaties bij Verdun behandelen. Minister-president Briand heeft verklaard, dat hij bereid is aan de Kamer (in geheime zitting) alle mogelijke gedocumen- teerüe mededeelmgen te doen, teneinde de discussie breed genoeg te doen zijn, opdat de regeering mededeeling kan doen van aue omstandigheden in hare politieK gedurenu; den oorlog. ten Oosten van Yperen, waar de Duit schers veel artillerie en infanterie hebben sa meegetrokken tegenover de Engelsche linie wordt hevig gestreden. 1 en noorden van het plaatsje Hooge deden de Duitschers een reeks mijnen ontploften, en wisten ze in de frontloopgraven door te dringen. Het pas ontvangen Engelsche legerbericht meiut, dat de Engelsche hooidluue nog intact is en dat de strijd voortduurt Daar er blijkbaar in Engeland munitie-gebrek wordt gevreesd, zal net ontbranden van een verwoeden strijd den Engelschen wel zeer ongelegen komen. LORD K1ICHENER. t De Engelscne Admiraliteit heeft officieel oekenü gemaakt dat de kruiser Hampshire (liuüU ton, lyU3) met Lord Kitchener, oen Engeischen minister van oorlog aan boord, Maandagavond op weg naar Rusland, bij de Orkney-eilanden door een mijn of een torpe- dot tot zinkeu is gebracht. Uit nadere be richten blijkt dat zoo goed als zeker niemand is gered. Horatio Herbert Kitchener was op 24 Juni 1850 geboren en heeft dus den leeftijd van bijna 66 jaren bereikt. In 1870 streed hij als vrijwilliger met de Franschen tegen de Duitschers. In 1882 trad hij als majoor in Egyptischen dienst. nam als generaal-kwartiermeester deel aan de Nijlexpeditie van 1884, werd in 1886 gou verneur van Soeakim, voerde van 18881889 bij de gevechten van Soeakim een brigade aan, verkreeg in 1892 het opperbevel over de Egyptische troepen en onaemam in 1897 den beslissenden veldtQcht tegen Madhi. Hij veroverde Dongola, bezette Berber, versloeg den 8sten April 1898 de Derwisjen bij den Atbara en versloeg den 2den September het leger, dat door den Madhi zelf werd aange voerd, geheel en al bij Omdoerman. Voor de ze overwinning verkreeg hij het peerschap en den titel van Lord of Chartoum and of As- pall en boYendien een dotatie van het parle ment In Januari 1899 werd hij benoemd tot gouverneur van'Soedan, in December van hetzelfde jaar tot luitenant-generaal bevor derd en daarna als chef van den generalen- staf van lord Roberts naar Zuid-Afrika ge zonden. Hij leidde hier de operaties, die ten slotte tot de nederlaag der Boeren leidden. Naar Engeland teruggekeerd, werd hij tot burggraaf Kitchener verheven en ontving we derom een aanzienlijke gratificatie. In 1902 werd hij benoemd tot opperbevelhebber der Britsche troepen in Indië. In 1910 werd hij tot lid van de Commissie voor de Rijksverdediging benoemd. Enkele dagen na het uitbreken van den oorlog werd Kitchener, ter vervanging van Asquith, die in verband met de Iersdie troebelen tijdelijk de portefeuille van oorlog voerde in opvolging van kolonel Seely, aan het hoofd van het de partement van oorlog geroepen. De snelle organisatie van een aanzienlijk expeditie korps „Kitchener's Army" wordt als zijn voornaamste werk in dezen oorlog be schouwd. JOEANSJIKAI. t' President Joeansjikai van China is Maan dagochtend overleden. De N. Rott. Crt. tee kent hierbij aan: De president der Chineesche republiek, den 6en October 1913 als zoodanig gekozen, is zoo plotseling en onverwacht gestorven, dat men geneigd is de doodsoorzaak te zoe ken in den binneniandschen toestand die de laaste maanden zeer verward was uithoofde van de opstanden in de zuideüjke provincies en de gespannen verhouding ten opzichte van Japan, dat zijn invloed in China steeds meer uitbreidde. Het herstel van het keizerschap, hetwelk in het plan van president Joeansjikai lag, heeft hij niet kunnen doorzetten, zoowel we gens de onlusten in het binnenland als we ens het verzet van buiten, voornamelijk van apan. Een later Reuter-f>eriQnt meldt, dat de pre sident aan uraemie is overleden. Joeansjikai is.de mat van den opstand in China van 1911 geweest^ aanvankelijk door het Hof aangewezen het geschil bij te leggen, wist hij den keizer tot aftreden te nopen en zichzelf tot president te doen verkiezen. Vóór dien tijd had hij een voornamen rol gespeeld in den Japansch-Chiheeschen oor log en den bokseropstand. Veel heeft Joean sjikai ook voor de reorganisatie van het Chi neesche leger gedaan. KORTE BERICHTEN. De Zweedsche Rijksdag heeft besloten, credieten toe te staan voor bijzondere verdedi gingswerken. In den Duitschen Rijksdag beantwoord^ den verschillende partijleiders de rede van den rijkskanselier. De Britsche Admiraliteit ontkent, dat bij den zeeslag bij Jutland een Engelsche onder zeeër tot zinken is gebracht. De verliezen aan boord van de Engelsche schepen die in den Noordïeeslag niet in den grond zijn geboord hebben bedragen. 161 ge dood, 137 gewond, 5 vermist. Er is een nieuwe oproep tot de Engel sche meisjes gericht om op het platteland té werken. Er zijn 250.000 manen uit den boe renstand naar het front getogen en nog slechts 50.000 vrouwen hebben hun plaats tij delijk ingenomen. Veel boeren hebben hun melkvee al moeten slachten uit gebrek aan melksters. Nu worden overal meisjesbrigades opgericht om hulp te verleenen. De Duitsche Bondsraad heeft Maandag een verordening inzake uitvoerverboden vast gesteld. De verschillende staten mogen vol gens deze verordening geen uitvoerverboden maken zonder toestemming van den rijkskan selier, terwijl reeds bestaande verboden op zijn verzoek en in overleg met hem zullen moeten worden opgeheven. De afvaaridging van Dublinsche huis eigenaren, die Maandag haar opwachting bij minister Herbert Samuel .heeft gemaakt om over schadevergoeding van door den opstand geleden schade te spreken heeft voorgesteld dat de regeering de schade zal dragen die niet door verzekering gedekt is. De minister heeft een commissie Eenoemd om de schade- eischen te beoordeelen. De Duitsche keizer zond aan den heer Krupp een telegram uit Willemshaven, waar in hij zijn erkentelijkheid betuigt, dat Duitsch land zijn overwinning ter zee ook dankt aan de deugdelijkheid van het geschut en de mu nitie van Krupp. REGEERINO EN JOURNALISTIEK. DEN HAAG, 7 Juni. Aan den minister van Binnenlandsche Zaken, aan diens ambtgenoot van Oorlog, en aan den Op perbevelhebber van leger en vloot is verzon den het volgende schrijven Excellentie, Wij hebben de eer Uwe Excellentie hier onder afschrift te doen toekomen van eene, in onze bestuursvergadering van 3 Juni 1. 1. mét algemeene stemmen aangenomen Motie: „Het Bestuur van den Nederlandsche Journalisten Kring; kennis genomen hebbende van de mededee- lingen, door den minister van Oorlog ge daan in de vergadering der Tweede Kamer van 26 Mei 1., namelijk dat, inzake de schorsing der periodieke verloven, op 17 April door den opperbevelhebber een voor het Leger bestemde circulaire aan de Korps commandanten is gezonden, met het doel de militairen te wijzen op den ernst van den toestand en op te wekken tot berusting en gehoorzaamheid, eg dat daarop later een tweede circulaire is gevolgd, van oordeel, dat publicatie van deze cir culaires door de pers, zoowel ter bevorde ring van het daarmede beoogde doel, als ter algemeene inlichting van het Neder landsche volk in hooge mate gewenscht wa re geweest, spreekt zijne verwondering en leedwezen er over uit, dat van hooger hand een der gelijke publicatie niet is bevorderd, besluit deze motie ter kennis te brengen van Regeering, Opperbevelhebber en pu bliek, en gaat over tot de orde van den dag." GEEN VERHOOGING DER SIGARENPRIJZEN. In de Bestuursvergadering van den Neder- andschen Bond van Sigarenwinkeliers-Veree- nigingen werd gisteren het besluit genomen, geen medewerking te verleenen aan 'n verdere verhooging van sigarenprijzen. Het bestuur grondt zijn besluit op de meening, dat, waar de gevolgen der eerste verhooging nog niet zijn te overzien en er voorloopig nog geen ter men aanwezig zijn, welke een nieuwe verhoo ging zouden rechtvaardigen, de tijd ook nog niet gekomen is, om het publiek met een nieu we en ditmaal niet te verantwoorden prijsver- ïooging lastig te vallen. BINNENLAND. PROVINCIALE STATEN. IN NOORD-HOLLAND. HAARLEMMERMEER: het aftredende lid, jhr. mr. P. Teding van Berkhout (C. H.), te Bloemendaal. (Ingeleverd werd nog een candidatenlijst ten name van G. Spaargaren (S. D.' A. P.) te Aalsmeer, welke lijst evenwel ongeldig werd verklaard). District HAARLEM: Volgens de besluiten der kiesvereenigingen zouden heden bij de officieele candidaatstelling voor de drie ze tels, waaronder vacature-jhr. G. S. Böreel,. ;esteld worden de heeren jhr. mr. D. E. van ennep (C.-H., aftr.), jhr. mr. J. W. G. Ba reel van Hogelanden (V. L., aftr.), mr. J. H. Thiel (V. D.), dr. J. Timmer (U. L.). mr. J Bomans (R. K.) mr. J. H. Monnik (anti-rev) D. Peereboom (S.-D.), L. J. C. Póppe (S.-D.) en M. A. Runalda (S.-D.). ZAANDAM (2 zetels.) B. W. Binnendijk, (S. D. A. P., aftr.)J. W. Dekker (Lib.)Ji. E. W. Duijs (S. D. A. P., aftr.)D. L. Harms (A. R.,); R. P. F. Hulselman (R. K.,); P. v. Mever (vrijz. dem.) District VELSEN: H. van Leeuwen (V. D.,) hoofd eener openb. lagere school te Scho ten; P. Vermeulen (A. R., aftr.); oud-hoofd eener christelijke school te Velsenen Z. Gul den (S. D. A. P.,) lid van den gemeenteraad te Amsterdam. District SCHAGEN: K. Breebaart Jz.,(af tredend Vrijz.) te Winkel, mr. A. Dorbeck (R. K., te Alkmaar, W. A. Michels, (S. D. A. P., te Helder, P. Verburg (A. R., te Noordschar- woude, S. G. A. Verstegen (S. D. A. P., te Helder, en J. Zijp Kz., (aftr. Vrijz.,), te Wie- ringerwaard. District HOORNCandidaat zijn gesteld A. Commandeur (r.k.,) te Berkhout, A. W. Michels (S. D. A. P.,) te Helder, J. Winkel, (lib., aftr.) te Medemblik. UIT PURMEREND. Heden werden candidaat gesteld voor de verkiezing van 2 leden van de Provinciale Staten de heeren: J. Koopman, Beemster, lib., aftredend; C. Nolet, de Rijp, kath.; J. Ver dam, ant. rev.Amsterdam, A. de Vries, S. D. A. P., Zaandam; J Wildschut, Jisp, lib., af tredend. Gemengd nieuws. UIT BERGEN. De Raad vergaderde hedenmiddag om 3 uur. De heer Leijen was met kennisgeving "afwezig. De notulen werden ongewijzigd goedgekeurd. De voorzitter zeide, dat eenige posten op de begrouing van 1G15 belangrijk waren overschreden, waardoor eenige af- en over schrijvingen noodig waren. Tot het doen daarvan werd besloten, aah gezien alles uit de begrooting kon geschie den. De voorzitter oordeelde het een gunstig verschijnsel, dat met de toename van de uit gaven ook een toename van ontvangsten ge paard ging. Het gewone saldo zal dit jaar 5451 be dragen, daarbij komt 5 pCt. voor de tram- aandeelen benevens een bedrag voor afschrij ving renteloos voorschot, waardoor de reke ning van 1915 sluit met een voordeelig sal do van ruim 7000. De suppletoire begrooting voor 1916 kwam hierop in behandeling. B. en W. stel den hierbij voor, het traktement van den doodgraver met 25 te verhoogen en op 200 te brengen. De heer Veenhuysen was er voor met het oog op de levensomstandigheden. Met algemeene stemmen werd hiertoe be sloten. De veldwachter, aldus de voorzitter, vraagt ook verhooging. B. en W. willen den Raad gunstig adviseeren en de gevraagde verhoo ging zijnde 100 met ingang van 1 Januari toestaan. Met algemeene stemmen werd hiertoe be sloten. De voorzitter las hierop het ingekomen De BURGEMEESTER der gemeente ALK MAAR brengt, overeenkomstig art. 55 der Kieswet, ter algemeene kennis, dat de STEM MING ter benoeming van één lid van de PROVINCIALE STATEN in het Kiesdistrict ALKMAAR zal plaats hebben op MAAN DAG 19.JUNI a.s., van des voormiddags 8 tot des namiddags 5 uur. Candidaten zijn: GEVERS, Jhr. Mr. H., UDO, A. W., VERKERKj O. J. Artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht luidt: „Hij, die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deel neemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar". Alkmaar, den 7 Juni 1916. De Burgemeester voornoemd, G. RIPPING. HINDERWET. BURGEMEESTER en "WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat zij bij hun besluit van heden vergun ning hebben verleend aan J. Z. LUITING, slager aldaar, tot het oprichten van een elec- tro-motor van 6 P.K., dienende tot het in werking brengen van twee mengmachines, een gehaktmolen en een slijpsteen, in het perceel Spanjaardstraat, Wijk C, No. 3. Alkmaar, den 6 Juni >1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. adrep van den Schoolbond, houdende het ver zoek, om met het oog op de toename van het kindertal, thans reeds 191, waarmede de toe name van de contributie geen gelijken tred houdt, mede door de stijging van de kosten van de versnaperingen, ae subsidie te ver hoogen. De heer Veenhuizen verdedigde het ver zoek. De heer Oldenburg zeide, dat het school- feestbestuur van de R. K. school ook 50 jgt. Deze heeft met een grooter aantal kinderen te doen. Krijgt de eén meer dan is spreker er voor, dal de andere het ook kreeg. De heer Maschmeijer achtte het wenschelijk indien de kinderen wekelijks wat betaalden. De heer Baltus gevoelde hier wel wat voor. Spreker oordeelde het vele rooken van de jongens zoo ergerlijkr dat spreker het wel zou willen verbieden. Spreker had liever gezien indien een bepaald bedrag gevraagd was. De heer Barnaart wenschte beide school bonden met 20 pCt. subsidie te verhoogen. De heer Veenhuysen merkte nog op dat de geleiders op den feestdag, hetgeen zij gebrui ken, nog uit eigen zak betaalden. De voorzitter stelde hierop voor om aan beide schoolbonden ieder 25 verhooging te geven en jaarlijks over het toe te kennen be drag te beslissen. Met algemeene stemmen werd hiertoe be sloten. De heer Baltus betreurde het, dat de uit reiking van het deelbrood niet meer volgens de voorschriften plaats had. Alle oude ge bruiken gaan op deze wijze verloren. De voorzitter betreurde dit met den heer Baltus, doch wees er op dat deze zaak het Kerkbestuur aanging. Ook spreker veronderstelde, dat hierbij in strijd met het testament gehandeld werd. Van J. Westerbeke, telefoonkantoorhouder te Bergen aan Zee, was op uitv9erige gron den het verzoek ingekomen om alsnog zijn salaris met 100 te verhoogen. .Uit een schrijven van den Directeur-Gene raal bleek, dat de belooning van 100 .te weinig was. De voorzitter achtte het billijk, dat al thans eenige vergoeding voor vuur en licht gegeven werd. De heer Barnaart veroordeelde het, dat de verzoeker zijn functie voor zo® weinig had aangenomen. De salarieering oordeelde spreker wel laag. De heer Maschmeijer meende, dat het sa laris, ook te gering was. Wat de man op andere wijze aan inkomen heeft, kwam er volgens spreker weinig op aan. De voorzitter oordeelde den toeètand wel scheef; inwilliging van het verzoek was niet onbillijk. Er tegen was dat de man nog zoo kort in functie was. B. en W. dachten het salaris met 50 te verhoogen. De heer Barnaart meende, dat dit weinig was. De heer Baltus had niets tegen het verhoo gen met 100 mits spreker de zekerheid kreeg, dat de man zijn functie kon blijven waarnemen. Was dit niet het geval dan was spreker liever van hem verlost. Met algemeene stemmen werd besloten aan adressant 50 verhooging toe te kennen. De heer Baltus stelde voor, het pleintje voor de nieuwe Begraafplaats te bestraten. De voorzitter zeide, dat dit wel een 500 zou kosten; met grint kostte het minder en spreker oordeelde dit veel natuurlijker. De heer Baltus zeide dat het begrintien voor lijkwagens daar een ongewenschten toestand zou scheppen. Met algemeene stem men werd tot het bestraten besloten. De heer Baltus zeide, waar een boom niet in één klap viel, nu men toch zoo aan het ALKMAARSCHE COURANT. Li JT

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1