5* Telegrammen van heden. vertroost* wm pwettt, hftt ook wwr eens te willen hebnai over de verhoogiag van hel salaria van Dr. van Pelt. Deze zal daar zeli nooit om komen en hij heeft reeds 25 jaar lang het lief en leed met de burgerij gedeeld. Toch is zijn saians n»g lager dan dat van de vroedvrouw. Spr. meent, dat de dokter wel in de eerste plaats voor een verhooging in aanmerking komt De voorzitter: „Maar 't is nooit ge vraagd." De heer Baltus: „Hij zal dat nooit doen. Dr. van Pelt is van meening, dat voorstellen daartoe uit den Raad moeten komen." Spr. is overtuigd, dat zijn salaris kant noch wal raakte, in vergelijking bij de anderen. De heer Veenhuysen: „Het is slechts een betaling voor de armenpraktijk en de lijk schouw en daarvoor ontvangt hij 300." De heer Baltus: „Zijn salaris is in ieder geval in geen verhouding tot dat van de an deren en 25 jaar lang heeft hij -hier tot te vredenheid van de burgerij gewerkt." De heer Maschmeijer: „Daar komt no, bij, dat de dokter zeer veel menschen, die minder goed betalen kunnen, voor weinig en anderen voor niets helpt." De heer Baltus: „Ja, wanneer hij 't boekje eens bloot legde, wat hij voor zulke gevallen nog heeft te vorderen, dan zal 't niet mis we zen." Spr. bleef op verhooging aandringen. De voorzitter: „Dan zal ik 't vgor de volgende vergadering op de convocatie zet ten? De heer Baltus: „Waarvoor is dat noo- dig? We zijn toch immers allemaal bij el kaar. De voorzitter: Dat zal moeten volgens het reglement." Baltus: „Dan zal i laai rekening mee wijkt er anders zelf wel van af. Ik verwacht een U zocht motief. Ze pan nu vlak uaast ons, hoewel die van de gemeente voor beide be rekend is." Hierna werd aan B. en W machtiging ver leend om ten behoeve van den gemeente-ar chitect voor 314 instrumenten tan te koo- pen. Bij rondvraag bracht de heer Baltus de verb reeding van den weg voor de dOor den heer Kloots gebouwde villa .tegenover die van den heer Coster ter sprake. De voorzitter zeide, dat dit een 30 M. grond betrof, doch dat de heer Kloots daar voor 4 per M. wil hebben, wat hij er ook voor had betaald. Spr. heeft daarop ge zegd, dat men aan den overkant nog uitwijk plaats genoeg had. De heeren Bamaart en Baltus oordeelden, dat het zeer zou opknappen en verklaarden zich'voor den aankoop. Beiden veronderstel den, dat ook het kerkbestuur wel genegen zou zijn, om de houten schutting-aansluiting te verplaatsen. De neer Oldenburg meende, dat de heer Kloots, wanneer hij zooveel met Bergen op had, wat billijker moest wezen. De heer Maschmeijer oordeelde een prijs, die de'heer Kloots zelf betaald had, billijk. De heeren Baltus, Maschmeijer, Bamaart en Veenhuysen stemden voor het aankoopen van den grond tegen den prijs van 4. De heer Swaan wilde buiten stemming blij ad eglen De heer Baltus: „Dan zal ik daar volgende maal rekening mee houden. .Ijkt er anders zelf wel dan ook de volgende maal een voorstel in dezen op de agenda." De heer Veenhuysen: „Met alle respect vooï Dr. Van Pelt, maar hij is benoemd voor de armenpraktijk en de doodschouw." De heer Maschmeijer: „Maar hij is be noemd voor 600. en hij neeft zelf 300 af gestaan, om het mogelijk te maken dat er een vroedvrouw benoemd werd, omdat hij daar eën groot voorstander van was." De heer Veenhuysen: ,j;Neen, wel neen." De heer Maschmeijer: „Zeker." De voorzitter: „Dat zal dan nog wel in de notulen te vinden zijn." De heer Veenhuysen: „Dr. van Pelt heeft zich hier gevestigd uit eigen bewegen en is door den Raad benoemd geworden voor de armenpraktijk en de lijkschouw en daarvoor krijgt hij 300. De vroedvrouw is apart benoemd." De heer Maschmeijer: „Maar dat is niet zoo. Dr. Van Pelt heeft 300 voor de vroedvrouw van zijn salaris laten vallen. Dit staat mij vast voor den geest." De heer Veenhuysen: „Dat is wel uit te zoeken, maar ik ga met uwe zienswijze niet mee." Hierna werd de suppletoire- begrooting vastgesteld. Besloten werd het verzoek van E. Modder in comité te behandelen. De bestaande strafverordeningen werden op nieuw vastgesteld. Mede werd bepaald, in de strafverordeningen een regeling op te ne men, waarbij het verboden zal zijn, om hooi klampen, behoudens dispensatie van B. en W. op minder dan 1 M. afstand binnen dc rooilijn te plaatsen. Besloten werd, om geen bezwaren in te brengen tegen de vastgesteld, verordeningen in de polders op het houden van zwanen en eenden in die polders. Van de heeren N. Stiehl, Brugman en M. Min wa ren dankbetuigingen ingekomen. De voorzitter: „Thans breng ik den per soonlijk aan mij gerichten brief van Mej Hoogvorst, dato 15 Jan., ter sprake, omdat de circulatie van dien brief in den Raad een geheimzinnigheid is genoemd. Spr. las dien brief voor. Hieruit bleek dat adressante zoo mogelijk nog gaarne in het pensioenfonds van 1913 voor de ambtena ren, als ex-gemeente-verloskundige wenschte te worden opgenomen, aangezien haar ge zondheidstoestand van dien aard is. dat zij wel nimmer meer, wat zij steeds hoopte, haar praktijk kan uitoefenen. Waar de verzoekster destijds jiiet voor liet pensioenfonds was opgegeven, daar kon dit nu niet meer geschieden. Besloten werd, haar te berichten, dat de gemeente niets kan doen. Mocht Mej. Hoogvorst door het overlijden van haar man in ongelukkige omstandigheden komen dan zou de gemeente altijd nog kunnen bij springen, aangezien mej. Hoogvorst steeds op verdienstelijke wijze had gewerkt. Besloten werd om dc barak te verzekeren bij de Maatschappij de Nederlanden en we voor 4o cent per mille. De voorzitter deelde mede, dat de tram aan de gemeente dit jaar 773.38 van het renteloos voorschot zal uitbetalen en 5 pO. rente zal uitkeeren. Het reizigersvervoer be droeg 463195 personen; de totale ontvangs ten hadden bedragen 88937.51°. De voorzitter deelde hierop mede, dat bi, B. en W. van het R. K. Parochiaal Kerkbc stuur het verzoek was ingekomen om de R K. begraafplaats aan den Kerkedijk op het land, m gebruik bij de Wed. Nanne, te mo gen aanleggen. Het bestuur hield zich overtuigd, dat inzake deze aanvrage met alle wettelijke bepalingen rekening was gehou den. De heer Baltus begreep niet, waarom de Wed. Nanne er in had toegestemd, om dat stuk land van haar plaats voor dat doel laten wegnemen. Zij toch, had volgens tes tament recht, om de "plaats gedurende haar leven te bewonen. L. i. handelde ook het kerkbestuur verkeerd, door die plaats, waar van het, na den dood van de vruchtgebruik ster, eigenaar werd, zoo te verbrokkelen. De heer Bamaart veronderstelde, dat de Wed. Nanne wel een bedrag per jaar zou ontvangen. De heer Baltus: „Dan moet je net.bij die lui wezen, dan ben je net aan het rechte kan toor. De heer Bamaart: „Dan krijgt ze wel de bovenste plank in den hemel." De heer Baltus: „Maar ze zou het niet doen en de kerk verknoeit zoo ook de plaats waar ze later eigenares van wordt. De heer Maschmeijer: „Ze hebben het mensch bewerkt. Het motief van het R. K Kerkbestuur, als zou de door ons aangelegde begraafplaats te ver zijn, blijkt nu een ge op- ven, aangezien hij den toestand niet ha genomen. De heer Oldenburg deed evenzoo. De heer Baltus informeerde nogmaals naar de te plaatsen lantaarn aan de Studler van Surcklaan. De voorzitter zeide, dat de heer Brugman reeds belast was met het plaatsen. De lieer Veenhuysen wenschte een ver scherpt toezicht op het te hard rijden van motorrijwielen. De heer Oldenburg oordeelde de aanstel ling van een tweeden vasten politie-agent ge- wenscht. De voorzitter zeide, dat dit bij hem ook reeds lang in ernstige overweging was,maar hoe minder politie men noodig heeft, des te gelukkiger de gemeente. De heer Baltus meende, dat dit punt, waar dit niet op de convocatie stond, ook maar in een volgende vergadering besproken moest worden. Hierna werd de vergadering gesloten. KORTE BERICHTEN. Den exporteurs van aardappelen is bij circulaire mcdegedeelt/dat vanaf 3 Juni geen consenten tot uitvoer van consumptie-aardap pelen gegeven worden. De gelegenheid tot uitvoeren van fok stieren, melkgevende en drachtige koeien is opgeheven. Een 40-tal ingezetenen ,van Finksterwol- de (Gr.) hebben zich tot den minister van landbouw gewend verzoekende maatregelen te nemen om het afsnijden der groene rogge in 't Oldambt te voorkomen. Het watersnoodcomité „Waterland" heeft door tusschenkomst van den heer Ph M. Sigling te Purmerend ontvangen 166.25 van de directie van het E. L. Weezenfonds 50, zoodat het totaal thans 2.504.884.04 Dt lieer Wolzak te Oosterbeek, geschorst gemeenteraadslid van Renkum, omdat hij andstormer is, heeft beroep aangeteekend bi O cd Staten disteren is met het lichten van den gezon ken mijnenlegger „De Schelde" in de haven van Nieuwediep begonnen. De takels knapten echter af, zoodat het schip opnieuw gezonken is, doch nu in minder diep water. Wegens gebrek aan Chloorkalk moet de stroostoffabiiek „Phoenix" te Veendam haar bedrijf stopzetten. Een 110 man komen hier voor werkeloos. De 29-jarige li de V. te Rotterdam had het ongeluk in piaats van een geneesmiddel geest van salmouiak in te nemen. Zij werd naar het ziekenhuis overgebracht met inwen dige ernsiige verbranding. Gisteren stuurde een handelaar uit de Kerkstraat te Amsterdam zijn knecht met paard en kar naar zijn klanten. De knecht verkocht eulter ook paard en kar voor j 300. Veel pleizier had hij niet van zijn handel, want geen uur later was hij reeds gear resteerd. Te Dolen (Dr.) sloeg gisteren tijdens een onweer de bliksem in het kerkgebouw, kerk en toren werden licht beschadigd. Het Oostenrijksche toerislenschip „Thalia" te Amsterdam gedokt liggende wordt tot vrachtstoomer omgebouwd. De chef van liet militair hospitaal te 's-Oravenltage heeft ten aanklacht bij de Justitie ingediend tegen deu schrijver van een ingezonden stuk in de N. Crt. Schrijver deelde mee, het hospitaal was vuil, er is geen verplegend personeel enz. enz. Te Oisterveld is een veldwachter, die een arrestant eten bracht mishandeld. Ili, fiep een tiental steek- en snijwonden op. De dader vluchtte doch werd in zijn woning ge arresteerd. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. No. 3254, ƒ50.000. Nos. 2344, 3632,11767, 15043,15948, 18963, 100Ó. Nos. 885, 3593. 4509, 10282, 11023, 12404, 19908, 400. Nos. 619, 8938, 10188, 11546,13261, 200. Nos. 196, 6291, 5667, 8261, 11291, 11334 13667, 18517, 20703, 100. LORD KITCHENER. LONDEN, 7 Juni. De Koning; heeft een legerorder uitgevaardigd, waarin hii zijn diep leedwezen over den dood van lord Kit chener uitspreekt en hulde brengt aan de buitengewone diensten, die deze den Staat bewezen heeft in een tijd van ongeëvenaarde moeilijkheden. Tevens wordt den officieren gelast gedurende een week, aanvangende op 7 Juni, den rouw aan te nemen. DE RIJKSDAG. BERLIJN, 7 Juni. De Rijksdag besloot met alle stemmen, behalve die der beide sociaal-democratische fracties, tot goedkeu ring van de begrooting en met algemeene stemmen, behalve die der sociaaldemocra tische arbeidersgemeenschap (groep Haa- se) tot goedkeuring van nieuwe oorlogs- credieten tot een bedrag van twaalf mil liard mark. OROOTE STAKING IN NOORWEGEN. CHR1STIAN1A, 7 Juni. Nadat het Odel- sting het regeering*v>or8*el betreffende een verplicht scheidsgerecht in arbeidsge schillen met algemeene stemmen, behalve die dér sociaal-democraten, had aangeno men, besloten de vertegenwoordigers van alle vakvereenigingen en het secretariaat als protest tegen het wetsvoorstel in. het geheele land de staking te proclameeren in alle bedrijven, waar door den Bond' van Werkgevers den 18en Mei met uitsluiting werd bedreigd. De staking begint heden. Voorts werd besloten dat alel arbeiders, die zonder opzeggingstermijn zijn aange nomen, eveneens het werk zullen neerleg gen. .In' bedrijven, waar een opzeggings termijn bestaat, moeten de bij de Landen lijke organisaties aangesloten arbeiders den dienst terstond opzeggen. De staking geldt ook voor de Staats- en Gemeentebe drijven. OPRICHTING ZUIVELFABRIEK OP COÖPERATIEVEN GRONDSLAG. PURMEREND, 7 Juni. Alhier worden po; gingen aangewend om eene groote zuivelfa briek op coöperatieven grondslag, op te richten. Men zal trachten met de alhier bestaande kaasfabriek samen te werken. Het plan is een fabriek te stichten evenals te Opmeer, te Zijpe enz. Binnenkort zal de heer Dijkstra, directeur van de zuivelfabriek Obdam, alhier eene le zing houden dienaangaande. Ook melkleveranciers buiten de Purmer kunen zich aansluiten. Het voorloopig bestuur bestaat uit de hee ren. O. J. de Goede, C. Prins, C. Beets Azn R. Doets en S. de Jong. STADSNIEUWS. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Bij de gisteren gehouden herstemming voor een lid van den gemeenteraad in district I (aantal kiezers 1412) vac. Fortuin, werden uitgebracht 1131 stemmen, waarvan op den heer Bak 578 en op den heer Mr. W. C. Bos man 529, terwijl 24 stemmen van onwaarde waren. Gekozen is dus de heer Bak. De ge- detailleerden uitslag is als volgt Stadhuis H. en 1. School 687 Aantal stemmen 444 Bak F. 266 (R. K.) Bosman W. C. 166 (VrijzJ van onwaarde 12 B12 S63 12 Totaal 1131 578 529 24 Zoodat is gekozen de heer BAK. De uitslag van de 30 Mei gehouden stem ming was: Stadhuis M. en I. School Totaal Aantal kiezers 536 876 1412 Uitgebrachte 663 1113 stemmen 450 Van onwaarde 29 28 57 Bak F. 219 242 461 (R.K) Bosman W. C. 89 202 291 (Vrijzg) 158 Elfring J. H. 83 75 (Vrijz.) van 't Veer K. 30 146 UÖ (soc. dem.) KRANIGE JONGEN. Toen gistermiddag de knechten van den heer Leeuwenkamp, alhier met paard en rij tuig den Schermer inreed, langs de Noorder vaart, schrikte het paard plotseling voor de naderenden stoomtram, maakte een zijsprong en geraakte met de wagen te water. De eene kneent wist zich op den kant te redden, doch de andere viel in het Water en kreeg de wagen over zich hoen. Hij zou er stellig niet het leven af gebracht hebben, indien niet Jan Heep, de zoon van den predikant te Stompjetoien, die het ongeluk zag gebeuren, oogenblikkelijk uit dc rijendende stoomtram was gesprongen en [de, den ki na veel inspanning er in slaagde, he Door knecht uit zijn hachelijke positie te bevrijden. die EFSTAL. de politie is aangehouden C. H. ver dacht van diefstal van schoenen en wol, te de Rijp en van kleedingstukken te Schermerhom. Procesverbaal is opgemaakt. TE! WATER. Gisteravond halt acht geraakte een militair met zijn rijwiel te water aan het Verdronken- oord. Een agent bracht man en fiets weer op het drooge, waarna de militair zijn weg kon vervolgen. WEDERSPANNIOHEID. Proces-verbaal is opgemaakt tegen S. F. S., terzake van wederspannigheid. NOORD-HOI.LANDSCHE LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ. Aan het verslag der Noord-Hollandsche Levensverzekering -Maatschappij gevestigd te Alkmaar, uitgebracht in de jaarlijksche al gemeene vergadering van aandeelhouders op o Juni 1916 ontleenen wij het volgende: Het verzekerd kapitaal is gestegen tot ƒ5.111.905, verdeeld over 58.382 polissen, alzoo een vermeerdering van 634.393, ver zekerd kapitaal en 6821 polissen aanwijzend. Aan premie werd ontvangen in 1915 134.837.41 J4, wat dus een vooruitgang van 11.005.97 V, beteekent. De premie-reserve. berekend door den actuaris der Maatschappij den hr. L. Seijffardt, is gestegen met 33.635 en bedraagt thans 261.064; herverzekerings maatschappijen reserveerden hiervan 5.602, deren had kunen traten Onder meer had hij a*n zijn doi Sevenhuiizen geleverd. De verdenking, die men op Gerbrand had was van dien aard, dat veldwachter Ham, destijds nog In functié, uien in beslag nam bij Gerbrand en wel van een soort die mooier en beter waren dan die uien, die Z. zelf had geteeld, zijn gewas was niet meegevallen in dat goedje. Verschillende getuigen brachten vakkundi ge beschouwingen bij, doch heel sterk was het bewijsmateriaal niet. En men had den uien- diefstal niet zien plegen. De Officier van Justitie, requisitoir nemen de, achtte toch voldoende bewijs aanwezig tot het instellen van een strafeisch. Gerequireerd werd 2 maanden gevangenis straf. Mr. Leesberg, verdediger hield een pleidooi waarin hij 't gemis aan bewijs tegen zijn client aantoonde en eindigde met tot vrij spraak te concludeeren. ONEERLIJK. De beklaagde Simon B., een 25-jarig voer man te Den Helder was op 20 April j. 1. half dronken en had wat goederen te vervoeren van Callantsoog naar Den Helder, waaron der zich ook een militaire deken bevond. Deze nu trachtte Simon heel stilletjes te ontvreemden en misschien zou dat gelukt zijn, maar de waakzaamheid ran den sergeant-fou rier van der Veen, die in t burgerlijk leven bij de politie is en die nogal uikijkt zat hem wat in alen weg. Deze beambte begon wat in de equipement- stukken, die B. te vervoeren had, te snuffelen en ontdekte B's poging tot het ontvreemden van den deken. En B. liep er tusschen. Hij vroeg nog wel halfdronken als hij was, óf de beambte er maar niets van zou maken, maar daar werd door dezen niet naar geluisterd. Plicht ging voor. De Offiecier van Justitie vorderde tegen B. 1 maand gevangenisstraf. NIETS TE VERTROUWEN. De ex-schipper Comelis G. te Harencarspel die vroeger met zijn motorvaartuig een beurt- veer op Amsterdam on derhei l d zou als zoo danig een ijskast van de firma Brinkman le veren aan een slager. G. had behoorlijk het geld daarvoor ontvangen maar dit niet afge dragen, doch het ten eigen bate aangewend. Later is G. failliet geraakt en volgens zijn eigen verklaring heeft hij het feit tengevolge van zijn tegenspoed bedreven. De Officier van Justitie eischte een maand gevangenisstraf. VERBODEN UITVOER. Teunis K., een fouragehandelaar -te Edam had getracht verboden uitvoer uit de stelling Amsterdam te plegen-. Hij had te Oudendijk een zak zout en aan mud tarwe op zijn wagen ter vervoer meege nomen en meende dat zaakje netjes mee te ne men. Maar daarbij had buiten den waard of liever buit enden rijksveldwachter Klémjan gerekend, die hem aanhield en verbaliseerde De eisch, die de Officier van Junstitie he den tegen K. instelde, luidde 15 boete of 3 dagen hechtenis. En dit met verbeurdverkla ring der goederen in quaestie. GEBEDELD. De 28-jarige Willem K., geboren te Ben- ningbroek haa op een dag in Mei te Alkmaar gebedeld en dit met geen ander doel dan om zoo gauw mogelijk weer onder dak te komen K. vroeg de politie om een cent en dan is men op den goeden weg om te bereiken het doel dat K. ha Wel moest hij. jonge kerel, wat hooren, dat het nu al zóóver met hem gekomen was, maar toch ging de zaak de door hem bedoel de richting uit, en eischte de O. v. J. 2*maal 3 dagen hechtenis plus 3 jaar rijkswerkin richting NOORDSCMARWOUDC, 6 Juni. Rah- barber f 5.00 a 100 per 100 b9s. Aanvoer '100 bos. Nieuwe aardappelen f 6 a 0.50 per 85 kgr. zoodat voor rekening der instelling komt ƒ255,462. Aan uitkeeringen en afkoop werd betaald 40.395.95, terwijl aan beleening op polissen een bedrag van 7.588.49 J4 ver strekt is. Het bedrag der hypotheken beloopt 154.940.93 Yi. Op onroerende goederen werd ƒ391, afgeschreven, zoodat deze thans paraisseeren voor 25.000. Aan effecten is genoteerd ƒ57.551.94, gemeenteleeningen ƒ12.000. Het totaal der bezittingen der Maat schappij is gestegen tot 296.944.80. Als bijlagen zijn bij het verslag gevoegd het rapport der accountants, de heeren P. A. Kloppenburg en Jhr. F. A. van Suchtelen; het verslag van den wiskundige, een zeer uitge breide lijst der hypotheken, alsmede der effec ten en gemeente-leeningen. De aan de beurt van aftreding zijnde com missaris, Mr. A. Prins, werd als zoodanig herkozen. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Zitting van Dinsdag 6 Juni. 'N LANGDURIGE GESCHIEDENIS. De 21-jarige Gerbrand Z., landbouwer te Warmenhuizen had zich te verantwoorden onder verdenking staande, dat hij uien had gestolen, en wel uit de uienschans van Simon van Wonderen aldaar. Aangenomen werd dat Gerbrand meer had geleverd dan hij volgen* berekening van an- MAHKTBERICHTEN. ALKMAAR, 7 Juni. Tuinbouw- daUvarasiigiag* Algatneen Belang." Han Spinazie Postalain Zuring Radijs Raapstele» Rabarber Sla Uiaa Wortelen Mairapea Bloemkool 10 17' s ear mandie 10-15 5—5* par mandje 30—70 26 bos, 30 54 per 26 bos Aspergea Komkomi Peulen 28—34 per 5 bos 30—57 Vi o 5 bos 45 per 3 boa, le wort 23—25 p. stuk 2e aoorl 14—18 s 3e soort 8 12—32 per boa. Iers 12';i—15 per stuk 16—18 per pond BÖVËNKARSPEL (de Tuinbouw), 6 Juni. Heden besteedde men voorRabarber f 12.50 a 38.50 per 100 boa. Bloemkoo f 10.50 a 10.60 per 100 stuk*. 9atade f 0.50 f 1.— por 100 krop, aardappelen f 5 20 a 6.70 per H L, Meirapen f 7.75 a 8.50 LANOER1JKER ORQENTIVI1LINO. 170 zak Sehotsche muizen f 6.20 a 7.—, 32 zak drielingen f 3.86 a 5.15 per zak 35 kg 7450 boa wortelen f 7.20 a 8.80 per 100 boa, 50 bos uien f 5.per 100 bns. Qroen tan val 1 i ngverea niging „2 A AND A M 6 Juni. en OMSTRE Noteeringen Raapstelen Prei Sla 126-95 kist (50 Kgr.) Bloemkool 360 -250 5—2 per 13 le soort, 40—30 2a 100 bos (dunne (dikke) soort Andijvie Spinazie Radijs Rabarber Aardbeien Asperges Postelein Aardappelen Groote Sjalotten Rapen Wortelen Pieterselie Komkommers Peulen 10—5 3e soort 1615 2e soort 26—21 le soort 3585 per mnd 130—160 per mand le 60ort 250-210 p. kist (12V. Kg.) 250—130 por 100 bos le soort 290-200 160 2e soort. 17—8 per bos 17-11 per mandie per doosje 36—65 per pond. 32—39 dikke witte 1615 dunne (Alkmaarsche zendiug) 65—60 p. mandje 350—320 p. mand 350—310 p mand 5—4 per bos 11-9-8 per zak 165 145. 25—21. 6—14 per bos. 10 per stuk 266—255 per uk (20 p.). BURGELIJKE STAND. GETROUWD: Juni. Theodores van Egmond en Catha- rina Cornelia Verduin. Willem Braak en Pietje Dalenberg. GEBOREN: Juni. Grietje, d. van Oerrit de Wit en Ge- sina Anna Veenman. Juni. Anna Maria, d. van Arend Bood en Trijntje Ruiter. OVERLEDEN: 6 Juni. Hetto de Wijn, 75 jaar. 1 fcUsOKAFitoLH WkkkftkKiU i i 7 JunL Medegedeeld door het Kon. Nader tandact) Matoor©togweh kmëtout te De Bilt Geldig tot den avond van S^Juni. In het gebied van de waarneming ia de ïoogste stand van den barometer ongeveer 760 Zuid-Duitschland. De laagste stand van den barometer 748.4 te Skudesnaes. VERWACHTING. Meest matige zuidelijke tot westelijken wind, meest zwaarbewolkt met opklaringen, waarschijnlijk nog regenbuien met geringe onweerskans, iets zachter. A MS I ERDAMSCHE B'EURb ipgave v^n hel N< )ORDI l< il.LANDSCH LANDBUUWCRIILHE1 Korr» van Staatsleanlngan. JunL 7 Juni. a»* PROLONGATIëN 2X Mededeelingen. De meeste belangstelling bestond heden voor Mijnen, in 't bijzonder voor Redjang Lebong die sterk in prijs oplie pen. Noteeriug 210—245. O lie waarden aan vankelijk vast, doch zakten later in noteering. Koninklijke 53041 slot 532 claims 12.84 1324 Tabakken vast doe hmet weinig af faire. Scheepvaartaandeelen bij opening iets beter, doch later teruglopoend. Amerika onge animeerd. •IV. pCt. 56* i 91* ADVERTENTIëN. J. SMIT Jzn. en G. SMIT—Slot geven hiermede Isenn* van de geboorte vin hun zoon JAN. Bergen, 7 Juni 191G. ft wA V V, 11—40 5 10—64 35 krap NEDERLAND. pCt. Oblig. N. W. S. van 500/1000 5 Oblig. N. W. S. van 500/1000 Oblig. dito 3$ dito dito 3 dito dito Ned. Ind. f 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.v.rtje Kronenr. Jan.-Juli 4 RUSLAND. Óbi. frs. 2500-5000 5 Iwangorod Dombr. OR 625 4J Nicolai Spw. 100 4 Qsconsol OR. 625 4 Rothschild (consols) OR. 621 4 Hope en Co. 1889-90 OR. 625- 4 6e missie, 1894. OR. 623 4 TURKIJE. Bagdad Spw. le serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915. 5 Rotterdam 1915 Bank- en Crediet-instellingen. Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Industrieele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda C. v. v. A. Am. Car. fk Foundry Co. C v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Milnbouw-Ondernemlngen. Ketahoen gew. A. Pref. A. A. 4 Id. RedjangLebong BUITENLAND. Oreat Cobar A. Pittsburg Coal A Cultuurondern. Handelsver. en Handelsvennootach. Quit. Mij. der Vorstenlanden A. 284 Id Id. id. Windstaand 203 Handelsv. Amsterdam Aand. 146 Petroleum-Maatschappijen. Dordtsche Petr. Ind. Aand. 194 Oec. Holl. Petr. Cert. v. A. 211 Kon. Ned. Mlji t. e. v. Petr. br. A. 823 Sum. Palembang Petr. Mlj. 22! New. Schibaioff Petr. Cy. Crt. gew. A id. Id. Crt. pref. A Orion Petrel Mlj. Rubber-Maatschappijen. Amst. Rubb. Clt. Mij. Aand. Scheepvaart-Maatschappijen. Ned. Amerik. Stiuv. Mij. Aand. Ned Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. Afgest. A. int. Mere. Marine Afgest. Pref. A int. Merc. Marine Cy Dep. Cert. v. Oblig. 4] Tabaks-Ondernemingen. A'dani Deli Comp. Aand A'darn Langkat gew. Aand. id. id. Href. Dell-Maatschappij Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Stncmbah Tabak-Mij. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant. C. v. A. Spoorwegen. Deli Spoorweg Mlj. Oblig. 6 Holl. Ijzer. Spoorw. Obi. 5 t. Expl. v. Staatssp. Obi. 5 t. Expl. v. Staatssp. Obi. 41 BUITENLAND. AMERIKA. Atchii. Top S. Fé C. v. g. A Baltimore tk Ohio Certlf. v. A. Denv. tk R. Grande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mlj. Qewone Aand. Kans Cyti South. Rallw. Cy g. A. Missouri Kaus. Tex. C. v. A. N.-York Ont. Western Norf. West. Cert. gew. Aand. Southern Pae. Comp. A. South Rlw. Vot. Tr. Qew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premieleening NEDFRLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100.3 Gemeente Crediet 3 BELOIE. Antwerpen 1887 2"i ingan. '0'U/l6 100 827fe 73 62 lOOi, 01 b/4 100 ll. Mi" 00* 78* 7314 62* Si 68 64 55* 9iw/i. 102* 102* 171' 238 178* 1 59* 46* 74* 12* 27 149 46 96* 71* 216 341 I AS 24 92 246 256* 362* 521 471 '97* 24» 6J9U 106* 102% 102* 99% 163 «I* 14 37* 26%. 6* 120 97* 22* 13»iA. 168'/, •7* 48* 72* 62* 59 102* 102* 172* 169 59% 45* 79 16 40 239 3* 26 304 f 204 242 334 236 46* 73 116 330 169 M'/w 891,4 91* 247 255 304* 523 471 117 '244 10 161* 102* 997/, 103* 86 Vi 137/, 367/, 26 5* 23 22* 136

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2