rs. Gewijzigde Zoifdwt 8 Juni. iMd vraagt Schrijfwerk, Door omstandigheden direct gevraagd een dienstbode gevraagd een net meisje, Net Meisje Kanttor en Magazperk. Weggeloopen Een net Dagmeisje Gevraagd een Werkmeid, Bekwame Strijksters en nette Meisjes. Oproeping. DAGMEISJE TffUgriirHHiPM vnn hpffpn. Angst zal u niet beter maken P v H TflflDFN Drukker'i »Da Costa", Dagmeisje gevraagd Firma S KROM wentóesreöïtVTaagBtuk behandeld wordt dat dan de banier voor: Vrouwenkiesrecht, kan opgeborgen worden in een museum voor antiquiteiten en dat dan dat vraagstuk bij de grondwet is vastgelegd. Spreker verliet heit podium en werd opgevolgd door een dub bel mannenkwartet, dat twee liederen ten ge- hoore bracht: o. a. het Ave Caesar van Roesr ke. De presidente, mep E. v. d. Hoeven, kon digde aan een kwartier pauze, wat gerekt werd tot een half uur. Hierna zong het dubbel mannenkwartet: „Mijn moeder", van Wiertz en „Sur les rem- Earts", van Saints, waarna de heer W. van )iesen weer het woord nam, na eerst het kwartet voor zijn prachtige zang en kunst te hebben bedankt. En nu, aldus spr„ roep ik u op voor den komenden strijd op 18 Juni a.s. te Amster dam. Schaart u met de reeds aangesloten bonden en de nog niet aangesloten bonden achter de banier, die door Amstels straten zal trekken op dien dag, en laat 't ook van hier uitgaan, het, al-oude Victorie. Bedenkt goed, het is niet de laatste optocht, maar de eerste, zoodat die dan ook grootsch zij. Grootscher dan alle die nog komen zullen. Laat u niet terugschrikken door een misplaatst gevoel van schaamte, want velen der toezienden zul len denken, als zij het ten minste niet zeggen die vrouwen hebben gelijk. Spreker sloot zijn rede na den oproep, in de hoop, dat blijken, dat er gestreden zal worden voor recht en billijkheid. De voorzitster dankte den spreker en het dubbel mannenkwartet en gaf nog het woord aan mejuffr. N. Carels, dfe secrtaresse der afd. Alkmaar van de Vereen, voor Vrouwen kiesrecht. Deze zeide o. m„ dat het in het belang is van het volk, dat vrouwen mede beslissen kunnen over de volksbelangen, in 't belang van hun gezinnen en hun kinderen, enfin in 't belang der heele maatschappij. Spr. deed een beroep op de mannen die de macht heb ben als kiezers, om te zorgen dat er bij deze frondwetherziening een einde komt aan den iesrechtstrijd in ons land, en dat zoo 't al gemeen mannenkiesrecht wordt aangenomen, dat dan ook het algemeen vrouwenkiesrecht in de grondwet wordt vastgelegd. STOOMTRAMWEG-MAATSCHAPPIJ EGMOND—ALKMAAR—BERGEN. Het jaarverslag van bovenstaande maat schappij constateert,, dat de uitkomsten van het bedrijf dit jaar ghnstig zijn geweestt. Niet alleen is het reizigersvervoer weer op nor maal peil gekomen, maar het groote zandver- voer maakte, dat de post diverse ontvangsten steèg tot 16.678.37% tegen 2593,31% in het vorig jaar. De ontvangsten, die in het jaar 1914 58766 86% beliepen, bedroegen over dit jaar 88.937.51 J4 of ruim 30.000 meer. Afgelegd werden 126.210 treinkilometers tegen 107.045 in 1914. Onder dit bedrag zijn begrepen 7282 treinkilometers afgelegd door convooi, zand en goederentreinen, waarvoor ingevolge het gewijzigd exploitatie-contract, eveneens 0.30 per treinki lometer door de exploiteerende Maatschappij in rekening is gebracht. Voor het medegebruik van het baanvak Alkmaar—Koedijkervlotbrug door de Noor- derstoointramwegmaatschappij, werd de re kening gecrediteerd met 1085.82, voor het gebruik van eigendommen door dien tram weg met 1. Tengevolge van de goede uitkomsten der exploitatie, kan, evenals over het boekjaar 1913, aan aandeelhouders worden voorge steld het dividend te bepalen op 5 pet. Blijkens de winst en verliesrekening be draagt de over het jaar 1915 gemaakte winst 21.043.51 verminderd met het onverdeeld winstsaldo boekjaar 1914 ad 4.71 21.038.80. Dit bedrag, verminderd inct 4 pet. over het maatschappelijk kapitaal groot 120.000,, 4800, geeft een overschot van 16238.80, waarvan 10 pet. voor aflos sing op het voorschot der Provincie en 10 pet. tot aflossing op de gezamenlijke voor schotten van de gemeenten Alkmaar Bergen en Egmond-Rinnen, resp. groot J 20.000, 20.000, 2000, moet worden bestemd. Verdeeld naar verhouding van de bedra gen der voorschotten moet dus worden te ruggegeven: aan de Provincie Noord-Hol land 1623,88, aan de gemeente Alkmaar 773,28, aan de gemeente Bergen 773,28, aan de gemeente Egmond-Binnen 77,32, totaal 3247,76. Boven en behalve de uitkeering van 5 pet. dividend aan de aandeelhouders en de resti- tutiën op de voorschotten van het Rijk. de Provincie en (le gemeenten, kunnen wij in reserve afschrijving Bouwrekening 1750 is ;ereserveerd. Daardoor zal deze post o de het reservefonds 4000 storten, terwijl_ voor ialans komen met een bedrag van 32510. Met de Hollandsche "IJzeren Spoorweg- Maatschappij is eene correspondentie ge voerd over net opruimen van niet meer 6e- noodigde Inrichtingen te Alkmaar op het voorplein van het station Alkmaar van den Staatsspoorweg en de overboeking van de kosten van werken van aanleg op het Staats spoorweg-emplacement te Alkmaar van de bouwrekening van onzen spoorweg op den Staat, bedoeld in art 44 van de overeen komst tusschen den Staat der Nederlanden en de Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maat schappij d.d. 21 Januari 1890. De Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maat schappij is bereid de tramwegwerken en in richtingen gelegen binnen de grenzen van het eigenlijk spoorweg-emplacement die nog niet vervallen zijn, over te nemen voor een bedrag van 22.984,30, volgens een daarvan opge- maakten staat, welk bedrag zal worden ge boekt in mindering van de voorschotreke ning der Maatschappij. Voorts heeft de Hol landsche IJzeren' Spoorweg-Maatschappij een staat gezonden van de op te ruimen tramweg- werken en van ae daaraan bestede aanlegkos- tèn, waarvan is uitgezonderd de abri op stee- nen voeting op het voorplein nabij het sta tionsgebouw te Alkmaar, omdat daaromtrent vermoedelijk eene andere regeling zal wor den gemaakt. Het opbreken van de vorenbedoelde werken en het uitvoeren van enkele andere wei ken dient als werk van: wijziging en uitbreiding te geschieden. De aan de uitvoering verbon den kosten en bat enzijn te verantwoorden op de voorschotrekening der Hollandsche IJze ren Spoorwegmaatschappij, waarvan de reke ning per saldo bedraagt 7200.— De ra ming der kosten voor de werken van aanleg, wijziging en uitbreiding, die van de bouwre kening onzer Maatschappij zal zijn af te voe ren bedraagt 42.570.715%. Bij het schrijven va ndit verslag was de ge vraagde machtiging tot de uitvoering en op ruiming der werken over te gaan, van de Re geering nog niet verkregen. NOORD-HOLLANDSC: 1L STOO MTRAMW tu-MIJ. De verwachting in het vorig jaarverslag dezer maatschappij uitgesproken, dat de re sultaten in een normaal jaar gunstiger zou den zijn, is verwezenlijkt. Het reizigersvervoer bedroeg 258209 passagiers tegen 194982 in 1914. De ontvangsten hielden hiermede ge lijken tred en bereikten het bedrag van 48654,75)4 tegen 3694,8434 in 1914, het goederenvervoer bracht op 9624,9IK tegen 5806,64, terwijl de totale ontvangsten be droegen 61.476.75)4 tegen ƒ46686,61 in 1914. KRING KINHEIM VAN VOLKSONDERWIJS. In de laatst gehouden vergadering van het kringbestuur waren de afdeelingen Alkmaar, Heiloo, Langendijk en St. Pancras vertegen woordigd. De afd. brachten verslag uit van hun werk zaamheden in het winterhalfjaar 191516. Bedreiging van de belangen der openbare school in een tweetal gemeenten in het Noor den van Noord-Holland houdt de aandacht van het kringbestuur bezig. In beginsel werd besloten tot zending van een adres van adheasie aan dat van de Onder wijzersbond met betrekking tot vermeerdering van het onderwijzend personeel aan de O. I School te Zuid-Scharwoude. De besturen der afd Alkmaar, Heiloo en L angendijk waren aangewezen om één be stuurslid aan tew ijzen om zitting te nemen in het Dagelijskch Bestuur der Kring. Voor Alkmaar werd daartoe aangewezen de heer F. J. Aukes, voor Heiloo de heer D. J. Ruijter Jz. en voor Langendijk de heer W. C. Bouman Jz. NIEUWE SNELTREINEN. Met voldoening kunnen wij berichten, dat de H. IJ. S. M. in de dienstregeling nog twee sneltreinen van Amsterdam naar Alkmaar en omgekeerd heeft ingelast en wel een, die van hier rechtstreeks om 11.55 uur naar Am sterdam. DE ZOMERDIENSTREGELING. Een uittreksel van de zomerdienstregeling der spoorwegen voor onze stadgenooten nut tigen noodig is vervaardigd en uitgegeven door den heer C. v. d. Toren. Het is goed uit gevoerd op wit carton en het kleine formaat maakt het gemakkelijk aan den wand te beves- Een supplement met verbeteringen op de vroegere dienstregeling is gratis verkrijg baar voor de koopers van de le uitgave. VERBETERING. v ln de rubriek „Kunst en Letteren", over „Cabaret-Liedjes", voorkomende in ons blad van 8 Juni j.l., vermeldden wij, dat die liedjes alieen verkrijgbaar waren bij de firma Zwaan en Zn., Nieuwesioot. Wij maken de lezers er opmerkzaam op, dat die liedjes eveneens bij alle muziekhandelaren te dezer stede ver krijgbaar zijn. OPENING NIEUWE ZAAK- De heer F. J. Kroese opende' gisteravond in liet perceel Zouistraat 4 zijn nieuwe sla gerij, aie een goeden indruk maakte en voor deze omgeving wel op zijn plaats is. OORLOGSLEENING VOLTEEKEN'D. ST. PETERSBURG, 10 Juni De oorlogs- leening van 2 milliard roebel is volteekend en geplaatst DE DUITSCHERS NEMEN EEN Fi VLSCHE LOOPGRAAF. BERLIJN, 10 Juni. Officieel. Het Bey ersche Jager regement en het Oost Pruisi sche infanterie regement bestormden heden ten westen van Vaux de Franschc loopgra ven. De Franschen weken achteruit, met achterlating van 550 handgranaten, 22 machinegeweren en 28 officieren en 1500 man manschappen en gevangenen. ]V«4«rlM.n4, LEVENSMIDDELENVOORZIENING. •DEN HAAO, 10 Juni. Het Tweede Ka merlid, mr. Sannes, heeft aan den minister van Landbouw dev olgende vragen ge steld: le. Is minister van oordeel dat uit voer dér eerste levensbehoeften slechts ge oorloofd mag zijn voor zoover zekerheid be staat dat voor Binnenlandsche behoeften voldoende voorraad tegen redelijken prijs beschikbaar is en blijft. 2e. Wil de minister overwegen of het mede in het belang dier zekerheid niet noodzakelijk is, ten spoedig ste verdere organisatie en grooter centrali satie te brengen in de regeling onzen bijv. door instelling van een centraal uitvoerbu reau, hetwelk met inachtname van sub 1 be doelden regel het gansche vraagstuk van onzen exjport adviseerënd of reguleerend zou hebben te behandelen. VROEGE AARDAPPELEN. 'DEN HAAG, 10 Juni. In verband met de loopende geruchten omtrent het opkoo pen van den vroegen aardappelen voor re kening van het buitenland en het daarvoor opdrijven dt$ prijzen, kan worden medege deeld, dat dit slechts dan zal wprden toege7 staan wanneer tegen normale prijzen de aardappelen in het binnenland verkocht worden. DISTRIBUTIE. DEN HAAG, 10 Juni. De minister van Landbouw deelt mede dat t enaanzien van de distributie der gerst, haver en lijnkoeken tusschen de regeering enden handel een re geling is getroffen, waarbij importeurs en andere handelaren zooveel mogelijk in de zelfde posities zijn gelaten als in normale om standigheden. De consument enzullen zich 'dus hebben te richten tot diegenen van wie zij voorheen deze artikelen betrokken. ONZE INVOER. DEN HAAG, Wij vernemen uit goede bron, dat de regeering een regeling heeft ge troffen met de Holland-Amerika-Lijn, waar door geregelde aanvoer verzekerd wordt van katoen voor twente en verschillende vetten en oliën. De Holland-Ameri,ka-Lijn heeft o.a. op zich genomen, per maand 2000 ton katoen voor Twente, 1000 ton smeerolie, 200 ton eettóare vetten, 1000 ton margarine grondstoffen en 1200 ton katoe olie aan te voeren. DIEFSTAL MILITAIRE GOEDEREN. AMSTERDAM, 10 Juni. Te Wagenin- gen is een uiterst omvangrijke diefstal ont dekt van haver, hooi en stroo, ten nadeele van bet tijdelijke garnizoen. Een wacht meester en een soldaat moeten maanden lang deze artikelen verduisterd hebben en aan verschillende personen verkocht. Een groot aantal personen is in verhoor geno men en reeds hebben1 verschillende arresta ties plaats gehad. BUITENLAND. DE ONDERGANG VAN DE „HAMPSHIRE". Reuters bijzondere dienst. Aan het Handels blad'seint men: De bijzondere correspondent van de Daily Mail te Aberaecu meldt, dat d'e trUiers en stoombooten die te Aberdeen bin nenvallen, bijzonderheden meedeelen over de „Hampshire". Na met den trein naar het ui terste noorden van Schotland te zijn gegaan, gingen lord Kitchener en zijn staf aan boord van de „Hampshire". Te ongeveer zeven uur Maandagsavonds stoomdë het schip weg. Er woei een stijve bries in de richting van de kust. De ramp had plaats tegen acht uur, aan de westkust van het Mainland der Orkney-ei- landen. Te 8 uur 35 berichtte een patrouille boot, dat een oorlogsschip in'haar buurt in brand stond, maar dat geen ontploffing was gehoord. Twintig minuten daarna was de „Hampshire" gezonken. De bevolking aan wal zag, dat vier booten werden'neugeiatcn, cue echter alle in stukken werden geslagen tegen de rotsen en klippen. Schepen gingen uit om redding te brengen, maar ze vonden geen spoor van het oorlogsschip noch drij vende lijken. De kapiteinssloep spoelde aan wal, leeg. Een vlot of eigenlijk een opgebla zen ring in den' vorm van een reusacMigen reddingsgordel dreef eveneens aan, twaalf man hadden zich hieraan vastgeklemd. Hoe wel hevig geteisterd en uitgeput, konden een paar mannen nog Luisteren, dat Kitchener aan boord was; daarop vielen ze in slaap. Zeventig of tochtig lijken zijn op de rotsen gevonden, enkelen waren nog warm. In den vreeseiijken strijd met de zee waren van en kele alle kieeren afgerukt en in de wanhopige pogingen om tegen de rotsen op te kli;nmen, nadden anderen h'aast alle nagels van vin gers en teenen verloren. DE PRESIDENTSVERKIEZING. Op de republikeinsche conventie werd de canaidaafstelling van Root en rechter Hughes voorgesteld. De naam Hughes werd twintig minuten lang toegejuicht. Senator Fall heeft in dé republikeinsche conventie den heer Roosevelt voorgesteld als candidaat voor het presidentschap. Hij be schreef den heer Roosevelt als een groote fi guur onder de Amerikaansche mannen. De rede van Fall werd ontvangen met toe juichingen en gefluit. Bij fle eerstv stemming in de republikein sche conventie verkregen de heeren Hughes 253, Weeks 105, Root 103, Cummins 82, Bur ton 77, Fairbanks 74, Roosevelt 65 stemmen. Bij de tweede stemming: Hughes 328, Root 98, Fairbanks 88, Cummins 85, Roosevelt 81, Weeks 79, Burton 76, Sherman 65. Het aantal stemmen dat noodig is om ge kozen te worden bedraagt 493 stemmen. JONG-TSJECHEN TER DOOD VEROORDEELD. Voor een militaire rechtbank te Weenen hebben terechtgestaan de jong-Tsjechische af- eenkomst in de buitensocieteit. Die avond was gevaardigden dr. Kratnarsch en dr. Raschin en verder de secretaris van het Jong-Tsjechi sche blad „Marodin Listy", Viniene Cervinka, en de bekendeb oekhouder Josef Zamazal. De beide eersten werden beschuldigd van hoog verraad, de biede laatsten van spionnage. De vier beklaagden zijn na e enlangdurig in bet openbaar gevoerd proces ter dood veroordeeld De verdedigers hebben hooger beroep aan- geteckend. BURGELIJKE STAND. GEBOREN: 9 Juni. Klaas z van Cornelis Kluft en Elizabeth Kuijper. 10 Juni, Maantje Johanna, d. van Cornells de Graaff en Diena Bakker. VERLEDEN 9 Juni. Willem Wijte, 4 jaar. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN Weest opgewekt en grijpt de oorzaak van. uw kwaal aan. Leeft niet in voortdurende vrees voor ziekte. Angst werkt op de zenuwen en maakt kleine kwalen qrooter. Als gij rugpijn hebt, weest dan niet onmiu dellijk bevreesd voor niergruis, waterzucht of Bright's ziekte. Als gij last van rheumatische pijnen weest dan niet dadelijk bezorgd voor chronische rheumatiek. Als gij last van rheumatische pijnen hebt, weest dan niet dadelijk bezorgd voor chroni sche rheumatiek. Zegt tot u zelf: Ik zal er dadelijk voor zor gen, dat mijn nieren genezen en als ik dan verstandig leef, blijf ik gezond. Neemt voldoende lichaamsoefening om het bloed vrij te laten circuleeren door de nieren. Dat houdt het bloed zuiver. Als gij te veel eet, drinkt of werkt, u te veel zorgen maakt ep geen behoorlijke nachtrust neemt, is het ge makkelijk genoeg om deze kwade gewoonten een tijdje na te laten en de verzwakte nieren met roster's Rugpijn Nieren Pillen te gene zen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn enkel voor de nieren en blaas, en bij tijdig gebruik zuiveren zij de urinewegen, wekken zij de nie ren tot grooter werkzaamheid op en bevrijden zij het lichaam van de nadeelige stoffen, die zooveel kwaad kunen veroorzaken. Tobt niet te veel, opgewektheid en Foster's Rugpijn Nie ren Pillen zijn de twee beste geneesmiddelen. Te Alkmaar verkrijgb. bij Nierop an Slot- hnuber, Langesfr. 83. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwis sels f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen weigert elke doos, die niet voorzien is van neven- staand handelsmerk INGEZONDEN STUKKEN. Geachte Heer Hoofdredacteur. Voor het onderstaande verzoek ik u plaat sing in uw blad, bij voorbaat mijn dank. Op den avond van 9 Juni hield de afd. der Vereen iging voor Vrouwenkiesrecht een bdj- bestend tot opwekking voos de groote volks- wildemonstratie te Amsterdam, cp 13 Juni, voor algemeen vrouwenkiesrecht, vastgelegd in de grondwet. Wij, die deze vergadering belegden, bedoelden het als een érnstige zaak, Onze Minister van Binnenlandsche Zaken, Cort van der Linden, zeide zelfs bij de audiën tie, die hij aan de vereeniging verleende. „Ik weet, dat het vrouwenkiesrecht voor u een hei lige zaak is." Is het niet de plicht van ons, vrouwen en moeders, om te trachten naast en met den man onze maatschappij te helpen verbeteren? Voelt ook gij niet, hoeveel wij zouden kunnen bijdragen tot wegneming van de sociale mis standen?" Zoo staat in den oproep tot deelne ming aan onze groote demonstratie. Het gaat hier werkelijk om een zaak die verheffend en ernstig stemt en de aanwezigen op onze bij eenkomst van gisterenavond beseffen dat. Het dubbel-mannen kwartet, onder leiding van den heer Al, bracht door zijn schoon gezang, niet weinig tot die stemming bij. Hoe vreemd trof d'e tegenstelling, toen ons bleek, dat ,de ge meente onze bijeenkomst beschouwt als een publieke vermakelijkheid. Nog altijd wacht Alkmaar op het preadvies van de in Januari in handen van B. en W. gestelde wij zigingsvoorstellen van den heer Cloeck inza ke de verordening op het heffen eener belas ting op de publieke vermakelijkheden. Tot wanneer? E. VAN DER HOEVEN. Hartelijk <Sa»k aaa aïlsa, ile hulp ver eenden na het ongeval, mij den 6 Juni overkomen, inzonderheid aan den jongeheer HEEP. D DE WIT, Achterstraat, Alkmaar. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 9 Juni. Fabriekskaai. Kleine f 55.kleine* boerenkaas f 55.commis sie fabriekskaas f 32.50, commissie boeren kaas f 54.middelbare boerenkaas f 53. Aangevoerd 643 stapels, wegende 306017 Kilogram. Handel (kleine) goed. ALKMAAR, 10 Juni. Aangevoerd 30 paarden f 275 a 600, 74 koeien en ossen f 100 a 500, 100 nucht. kalveren f 15.a 30.55 magere schapen f 20.a f 42 vette id. f 0 a 209 lammeren 16 a 27,50, 30 magere varkens f 28,a 52.179 biggen f 14.a 23.-—, 5 bokken en geiten f 3,— 10,4 kleine bokja» f 1.a 3.— boter, per kop hopgste prije f 0.80 middelprijs f 0.75 f laagste prijs f 0.70aangevoerd 4736 kop, eieren f 6.50 a 7.— per 100. een deneieren f 0,a 0. ALKMAAR, 9 Juni. Tuinbouw- en Han- delsvereeniging,, Algemeen Belang.'' Spinazie 13 I7i/S iper mandje Postelein 814 Zuring 45ris per mandje. Radijs 3067V» 35 bos. Raapstelen 45 57 Be por 25 bos. Rabarber 20—50 5 Sla 50-77 i 25 ferep Uien 24—34 per 5 bes. Wortelen 6590 10 bos. Meirapen 271/« per 5 bos. Bleemkeol le soert 22—32 p. stuk. 2e soort 10— 19i/i 3e soort 5—9 Komkommer» 10—17 'V per stuk Asperges 22—39 ct. per bos. Peulen IC—25 per penei. Doperwten II per pond Aardbeien 33—45 per pond. 1314 per mandje. Slaboonen 37S» per 100 stuks. Aardappelen Schotsche muizen 0.0.— p. V« mandje. BOVENKARSPEL (de Tuinbouw), 9 Juni, Meden besteedde men voor: Rabarber f 0.a per 100 bos Bloemkool f 20.a 25.50 per 100 stuks. Salade f 0.— f 0.per 100 krop, aardappelen f 5.20 a a 6 10 per Vi H.L, Moirapen f 0.— a 0.— MEDEMBLIK. Groote muizen f 5.s 5.30, kleine muizen f. 3.80 a 3 9'. Aanvoer 25 manden of zakken. NOORDSCHARWOUDË, 9 JnnL Rak barber f 0. a 0.— per 100 bos, idem f 0.- a 0,per 100 K.O., muizen f 9.50 a 9.60 per 50 K0, drielingen f 5.10 a 0.—, kl. muizen f 1.10 a 2.80. Afslag-Vereeniging BEEMSTERPUR- MEREND en OMSTREKEN. Doperwten f 10.60 a 12 per 100 pond, spinazie a— ct per dubb- mand, rabarber f 0.— a 0.— par bos, sia f 0.70 a 2.— per 100 krop, peulen 14 30 a 18 ct. par pond. Handel vlug. HOORN, 10 Juni. Tarwe f 14.50 a 15.50 rogge f 0,— a 0,—, gerat f 11.— a 12.25 haver f 8,5® a 0.—, witte nrwten f —.9, groene dito f a grauwe f 30,— a 31,—, vale f24,— a 29.—, bruine b«oiiea f 23.— a 34 harw#izaad f a mosterdzaad f a 0.—, 190 biggen f 14.— a 22.—, 0 kippen f 0 a 0; kipeieren f 7.a 7.25, 3215 kop boter 80 a 82» per kop. ADVERTENT lëN. rjtmm Op den li Juni hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, W. KOOPMA3 Wi. en C. DAM, den dag hunner 40-Jarlge Eohtv®r- ««■ilKlng te herdenken. Hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen, Zijdewind, P. WIT Oude Niedorp. en kinderen. H eer- H. OVERTOOM hugowaard R. OVERTOOM-Koopmsn en kinderen. ii^nt.aac»aaBaE*at4UB»E3£jEaHcwlf Den 14 Juni 1916 hopen onze geachte Kindei en, Cs. BEETS en Qa. STAM, hunne SK-Jarigo Kchtvoroenlglng te herdenken. Hu* dankbare Ouderi, Ks. BEETS, Me. BEETS—Volkers. Koedijk, Juni 1916. irriE!ata*Mi8g3a3»aaatJ>at3c«j«taaaHetaapcs ZITKAMER, SLAAPKAMER metofzön der PENSION gevraagd, op goeden stand voor HEER alleen. -Brieven met prijsop gave onder no. 361 aan het bureau van dit blad. Allen, die iets te vorderen hebben van, verschuldigd zijn aan, of borgtochten onder zich hebben, geteekend door Mejuffrouw RENSJE VAN DE POLL, weduwe van GERRIT HENDRIK MEIJROOS, te Alkmaar overleden 1,4 Mei 1916, gelieven daarvan on gaaf of betaling te doen vóór of op 28 Juni 1916, bij G. N. MEIJROOS, Laat 123, Alkmaar. Een ieder c^ie nog iets te vorderen heeft wegens leverantiën, gedaan de Erven K. ROEMER, te AKERSLOOT, wordt verzocht daarvan opgave te doen vóór den 1 Juli 1916, ten,kantore van den Notaris J. E. HEENK te Uitgeest. AjÊBÊ^^ Door het verbindend worden der eenige nitdeelingHiyst heeft het failliBsemeiit van PI KT Eli KKIHS, broodbakker, wonende te Alk maar, een eind genomen. OFFERS, Alkmaar, 9 Juni 1916. Curator. De door den Ed. Acht. Heer Rechter commissaris goedgekeurde uitdeelingslijst opgemaakt in het failissement van CORNELIS BESSELIN®, aannemer wonende te Hoog- karspel, ligt gedurende tien dagen ter griffie van Arrondissements Rechtbank te Alkmaar en ean het Kantonherecht te Hoorn ter kosteloöze inzage van de schuldeischers. Alkmaar, 10 Juni 1916. De Curator J. P. BOSMAN. De door den Ed. Aehtb. Heer Reehter-Commissaris goedge-; keurde uitdeeling»lUat, opgemaakt in het ralllluuement van DIRK STAM, bak ker, wonende te Uitgeest, ligt gedurende tien dagen ter griffie van de Arrondis- sements-Reehtbank te Alkmaar ter koste- looze inzage van de schuldeischers. Alkmaar, 10 Juni 1916. De Curator, J. P. BOSMAN. Alkmaar—Bergen—Bergen aan Zee, Schoorl, Alkmaar Packet, Amsterdam Alkmaar, Stoomtram e* bijkomende treinenloop, ■poorboekjeu met anplement. l. I, U. IUU&LI1, Koningsweg 7. ■en donker tygerklenrige gladha- rlge HOM II. reu, luisterend naar den naam van „POLLIE." Degeen dit hem terugbrengt of duidelijke aanwijzing kan doen bij D. VAN ESSEN, Onderwegje te" Schoorl, kan op een goedt belooning rekenen. ntt schrift, billijke condities. Duizend adresnen een galden. Ander werk' naar verhouding. Br. onder no. 359 bureau van dit blad. GEVRAAGD. Zondags vrij. Aan te bieden bij Mej. BAT, Zaadmarkt 92. een net MEISJE voor de Zomermaanden Peniion Bergeroord Bergen (N.-H.) Gevraagd te Leidan ▼oorzien ren getuigen, bij Mevrouw JESSE,, Rijnsburgerweg. van goede getuigen voorzien. Mevrouw ASSMANN Park 21. bij Jb. GOVERS Kz.~, Stompetoren. In een klein gezin zonder kinderen wordt door vertrek van het tegenwoordige naar elders, niet beneden 18 jaar, van halfaoht tot hall- acht. Zich te vervoegen Woensdag- of Don derdagavond bij Mevrouw VERMEIJ, Huize „Bijna nabij", Kennemerstraatweg, gevraagd van P. O. Voor Br. fr. eigenhandig geschreven met op gaaf van leeftijd RU». ü48. bur. v/d blad. vraagt direct j

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2