Notaris SCHöNFELD WICHERS Inboedel, Boéé to Alkmaar Boelhuis V erkoop "BOELHUIS, Meubelen, Huisraad en Inboedel, Een huis met erf te Heerhugowaard. Zaterdag 10 Juni. 200 pcrc. G-raSr, Donderdag 15 Juni 1916, eene Dakker ij -Inventaris Inboedel en onroerend (toed te Inboedel, antieke roodkoperen doofpot» No. 13ft. Honderd en Zeventiende Jaargang. De Schooier naar G. DE MAUPASSANT. Hij had betere dagen gekend, ondanks zijn armoede, zijn gebrek. Toen hij vijitien jaar oud was, waren hem de beide beenen afgereden door een val on der een rijtuig.. Sedert dien tijd slierde hij zich op zijn krukken voort, zijn schouders opgestuwü tot aan zijn ooren, zijn hoofd als gekneld tusschen twee bergen, en bedelende, bedelende langs de wegen, aan de hoeven. In een greppel als vondeling door een pastoor ontdekt en door de barmhartigheid üe eerste jaren opgebracht, bleef hem, ouder geworden en verminkt, zonder eenig genoten opvoeding, niet anders over dan de hand op te heften en te schooieren. Vroegere jaren stond barones d'Avary hem een soort van nachtleger af in een boerderij, Denoorend bij het kasteel, en kon hij er ze ker van zijn, dat, ais hij zeer hongerig was, iiern ten stuk brood en een frisscne dronk wacnuen in de keuken. Dikwijls ontving hij nog enkele koperstukken, die de oude dame door het geopend raam of van het bordes hem toewierp. Nu was zij gestorven. In de dorpen gaf men hem niets; men kende hem maar ai te goed; men nad meer dan genoeg van nem, ai die veertig jaren lang, dat men hem zag ronaschuiven in zijn armzalige plunje, met zijn homen stokken. Toch wa de hij er niet vandaan, hij kende geen ander piekje op de gansche aarde dan dit hoekje, waar tnj zijn droevig bestaan sleet. Hij haa een grens gesteid aan het terrein van zijn oeotlanj, en nij had zich eraan gewend, deze nooit te overschrijden. Hij wist niet of de wereld zich nog achter de boomen verder uitstrekte, die hem het uitzicm benamen. Hij vroeg bet zich ook niet af. En wanneer de boeren, geërgerd hem anijd bij hun akkers tegen 't lijf loopen, hem toeriepen „Waarom ga je niet eens elders heeen, in- plaats van steeds hier rond te springen," ant woordde hij niets en verwijderde Hij zich, door een vage vrees voor het onbekende aan gegrepen, de vrees van den arme, die dui zenderlei dingen angstig ducht als nieuwe gezichten, scneldwoorden, achterdochtige blikken der menschen, die hem niet kennen, veldwachters, die twee aan twee de wegen in- specteeren, en hem, bij instinct, de struiken injagen. Ais hij ze van verre ontdekte, glinsterend in het zonnelicht, kwam plotseling een bij zondere handigheid over hem, de handigheid van een monster, dat een verscholen hoekje moet bereiken. Ijlings ontdeed hij zich dan van zijn krukken, liet zich neervallen als een pak lompen, rolde zich inéén tot een kluwen zoo kiem en onzichtbaar als een opgejaagde haas, de grijs-bruine lompen één met de tint der aarde. Nooit had hij iets met hen te doen gehad, maar hij droeg met zich mee in zijn bloed die angst, die vrees, en die slimheid, mis schien geërfd van zijn ouders, die hij nim mer gekend had. Hij bezat geen wijkplaats, geen dak, geen hut, geen hoekje. In den zomer sliep hij overal; in den winter in schuren of stallen, waar nij met merkwaardige handigheid zich wist in te schuiven. Voordat zijn aanwe zigheid ontdekt was, had hij reeds zijn bie zen gepakt. Hij leefde tusschen de menschen als een dier in de bosschen; hij kende nie mand, hij had niemand lief en verwekte slechts een soort van onverschillige minach ting en gelaten vijandigheid bij de boeren. Men had hem den bijnaam van „Klok" gege ven, omdat hij tusschen zijn krukken hing als een klok tusschen twee spaken. SedertHwee dagen had hij niets gegeten. Niemand gaf hem meer iets. Men had einde lijk heelemaal genoeg van hem. De vrouwen riepen hem vanuit hun woningen van verre reeds toe: „Scheer je weg, vuile bedelaar! Is het niet nog maar drie üagen geleden, dat ik je een stuk brood gaf!" En hij draaide zich op zijn situtten om, liep naar het volgende huis, waar hein een zelfde ontvangst wachtte. De vrouwen riepen elkander van de eene deur na de andere toe: „Men kan toch dien luiwammes niet het heele jaar voeden." Maar die luiwammes had eiken dag voed sel noodig. Verscheiden gehuchtjes had hij afgestrom- peld, zonder een cent of ouwe korst brood op te doen. Op één plaatsje had hij *nog zijn laatste hoop gevestigd, maar hij moest twee mijlen ver gaan langs dén grooten straatweg, en hij voelde zich op, bijna niet in staat verder te gaan, zijn maag was even leeg als zijn beurs. Toch ondernam hij den tocht. Hei was in December, een koude wind sneed langs de velden, floot door de kale takken, de wolken joegen langs den laaghangenden, somberen hemel, in wilde haast, waarheen, wie zou liet zeggen! De kreupele man liep langzaam voort, verplaatste nu en dan zijn krukken met groote inspanning, leunend dan op de eene, dan op de andere kruk. Af en toe ging hij eens in een greppel zitten om eenige minuten uit te rusten. De honger drukte zijn ziel hopeloos terneer. Eén gedachte spookte er slechts in zijn brein: eten, eten, maar hij wist niet hoe er aan te komen. Gedurende drie uren sleepte hij zich langs den weg voort; toen hij de boomen van hei naburige dorpje ontdekte, verhaastte hij zijn schreden. De eerste boer, dien hij ontmoette, en wien hij om een aalmoes vroeg, snauwde hem toe: „Ben je daar nog weer eens, schooier! Zullen we dan nooit van je afkomen?" En „Klok" ging verder. Deur aan deur wees men hem ruw af, en ontving hij niets. Toch bleef hij zijn tocht voortzetten, gedul dig, stijfkoppig. Hij haalde echter geen stui ver op. Toen liep hij op de hoeven toe, over de weeke, doorregende paden; hij wan z<K> uit geput, aai nij nauweujua zijn krukken meer a.un opnemen. Men joeg nem overal weg. net was op een aier kouae, gure dagen, waarin net gemueü zien eiuit, ue stemming gepiikkctu n>, ue ziei aomoer, en ue nauu uuoi zien opent om te geven, noen om nuip te oieuea. loen nij langs alle huizen gegaan was, die nem oeacnu waren, net mj zien m een uroge sioot neerzakken, oij net eri van ooer Ui- quet. Hij ontaeed zien van zijn krukken en oieef geruimen tijd onbewegelijk zitten, door oen nuuger gepijnigd, maar toen te stomp zinnig om zijn onpeilbare ellende volkomen te besetiea. Hij wacntte, hij wist niet waarop, maar met die vage veroeiding, die steeds m ons teelt. Hij wachtte aan den hoek van het ert, bij een snijdenden wind, op de geheimzinnige hulp, die men steeds van den neme! of vau üe menschen verwacht, zonder zich af te vragen, hoe, noch waarom, noch door wie üij tot ons zou komen. Eed troepje zwarte nippen- ariooeide langs hem heen, haar le- veiisunaernouü zoekende in üe aarae, die alle wezens voedt. „Klok" keek ernaar, zonder aan iets te denken, maar opeens kreeg hij het idee, of never was het zijn maag, die üe gewaarwor ding voelde, hoe goed een dier beestjes zou smaken, gebraden op een vuurtje van dorre «innen, u&i nij üieisiai ging piegen, raakte utm met. Hij nam een steen en handig, doodde hij op rake manier üe kip in zijn onmiddellijke naoijheiü. Het dier viel, mu mapperenue vleugels, overzij neer. De ande re vluchtten, op naar dunne pootjes wagge lend, weg en „Klok" zijn krukken oprapend, naastte zich naar zijn ouit, met bewegingen gelijk aan die der kippen. 'loen hij het zwarte lichaampje met rood- oevlekte kop genaderd was, ontving hij een vreeselijken stoot in den rug, die hem de knikken deed verliezen en hem eenige passen voorover liet buiteien. Razend wierp boer Chiquet zich op den dief, roste hem hevig af op hem ranselend als een gek, zooals een boer doet, die bestolen is, met de vuist en met de knie het lichaam van den kieupele beukend, die zich niet verdedigen kon. De lieden der boerderij kwamen op hun beurt allen toegeloopen en met hun baas sioegen ze op den bedelaar toe. Toen zij tenslotte genoeg ervan hadden, raapten ze hem op en versjouwden hem naar de hout schuur, waarna er 'veldwachters werden ge haald. „Klok," half dood, bloedend en vergaande van den honger, bleef op den grond liggen. De avond kwam, toen de nacht, eindelijk de morgen. Nog steeds had hij niets gegeten. Tegen, den middag kwamen de veldwachters opdagen en openden met voorzorg de deur, verwachtende eenigen weerstand, want boer Chiquet beweerde, dat hij door den bedelaar was aangevallen en zich slechts met groote moeite had kunnen verdedigen. De veldwachter riep: „Vooruit, opstaan!" Maar „Klok" kon zich niet meer bewe gen, hij trachtte wel zich op zijn krukken op ie hijschen, maar het lukte niet. Men ver trouwde hem niet, men vreesde een list, een veinzerij, een onwil van den booswicht en üe twee gewapende mannen grepen hem ruw aau en zetten hem met geweld op zijn krukken. De vrees had hem aangegrepen, die aan geboren vrees voor vele kwasten, die vrees van het wild voor den jager, van de muis voor de kat. En met bovenmenschelijke krachtsinspanning slaagde hij erin zich op de been te houden. „Vooruit nul" zei de veldwachter. Hij Kwam voorwaarts. Het heeie personeel der boerderij zag hem heengaan. De vrouwen melden nem haar vuisten voor; de mannen schimpten, hoonden hem; eindelijk was hij dus ingerekend! Dat zou opluchten! Tusschen de beide veldwachters in trok hij heen. De energie der wanhoop bewerkte, dat hij zich nog tot den avond kon voortslee- pen, versuft, niet meer begrijpend de dingen, die om hem gebeurden, afgestompt. De menscnen, die men onderweg ontmoet te, bleven staan om hem na te kijken, en de boeren mompelden: „Zeker een dief!" legen den nacht bereikte men het politie bureau van de gemeente. Hij was nog nooit zoover gekomen. Hij begreep inderdaad niets van wat rond hem gebeurde, noch wat nem wachtte. Al die vreeselijke, onvoorzie ne dingen, die gezichten, die nieuwe huizen brachten hem van de wijs. Hij zei geen woord, daar hij niets te zeg gen nad, omdat hij niets er me-?.r van begreep. Gedurende zoovele jaren dat hij met nie mand ooit meer sprak, had bij het gebruik van zijn tong afgewend; en ook zijn gedach ten waren te zeer verward dan dat hij ze on der woorden had kunnen brengen. Men sloot nem in den gevangenis-toren op. De veld wachters dachten er niet over na, of hij ook honger zou kunnen hebben, en men liet hem voor wat hij was tot den volgenden mor gen. Doch toen men kwam om hem te onder vragen, vroeg in den morgen, vond men hem dood op den vloer. Wat een verrassing! STADSNIEUWS. DE STATENVERKIEZING? In de tuinzaal van de Harmonie hield gis teravond het bestuur der districisfederatie „Alkmaar" der sociaal-democratische arbei derspartij een openbare vergadering. Deze vergadering was matig bezocht. De eerste spreker, de heer O. J. Verkerk, candidaat der S. D. A. P. wees er op, dat de S. D. A, P. dit maal belangstelt in de verkie zingen voor de Provinciale Staten, omdat de ze thans van buitengewone beteekenis zijn voor de arbeidersklasse. In 1913 gelukte het de concentratie en de S. D. A. P. het rechtsche ministerie met zijn reactiotmaire grondwets- wijzigings-ontwerp, zijn tarief-ontwerp en zijn wetsontwerp-Talma, naar huis te zenden. Het tegenwoordige ministerie is gekomen met een voorstel tot wijziging der grondwet, dat ten opzichte van het algemeen kiesrecht, van de Eerste Kamer, van den gemeenteraad, van de invoering van de evenredige vertegenwoor diging, van de oplossing van het onderwijs vraagstuk voor de arbeiders veel gunstiger is. Tegenover de invaliditeitswets-Talma is het staatspensioen ingevoerd, al is het thans be scheiden, maar door propaganda kan worden verkregen een verlaging van den leeftijd en een verhooging der uitkeering. Menschen van links, zooals mr. Veegeos, dj. Bos en mr. Tratö KdJBen zich vroeger met fle meeste min achting over het staatspensioen uitgelaten. Ten opzichte van het kiesrecht is het evenzoo, de menschen van links zijn bekeerd. Zulke bekeeringen komen niet vrijwillig en vanzelf, maar doordat de georganiseerde arbeiders die menschen in hun richting hebben gestuwd Het is de S. D. A. P. geweest, die staatspen sioen en algemeen kiesrecht op het program der concentratie heeft gebracht. De vrijzin nigen moeten echter verder gestuwd worden prof. Eerdmans heeft reeds verklaard, dat hij slechts voor beperkt vrouwen-kiesrecht is, hetgeen spreker noemde een poging om de uit breiding van het mannenkiesrecht te nivellee- ren. Van rechts bezigt men thans bij de ver kiezingen ten opzichte van het staatspensioen argumenten, die echter in strijd zijn met de daden van rechts. Vaststaat evenwel, dat het staatspensioen er is en dat de grondwetswijzi ging er zal komen. In de Tweede Kamer wel te verstaan, want de rechtsche Eerste Kamer zal deze beide wetsontwerpen verwerpen, zal het ministerie Cort van der Linden waar schijnlijk vervangen worden door een rechtsch kabinet. De verkiezingen voor de Provinciale Staten zijn daarom van zooveel belang, omdat zij er toe kunnen leiden, dat de Eerste Kamer bij ontbinding „om" kan gaan. Lauwheid wil zeggen, dat jarenlange propaganda-voor be langrijke eischen vruchteloos zou zijn ge maakt. Hier in Alkmaar moet men het voorbeeld van rechts volgen, moet men zooveel moge lijk stemmen uitbrengen op links, om aldus den viqger waarschuwend op te heffen *e gen de rechtsche Eerste Kamerleden, hen er toe te brengen, de wetten niet af te stem- meh. Spreker vroeg de vergadering te stem men op dén sociaal-democraat. Hij ver baasde zich er over dat de heer Udo, een man die in den Raad toont een gezond stel hersenen te bezitten, gisteravond heeft ge sproken van de sociaal-democratie, die dén boel radicaal in het honderd zou jagen. Maar is er een stelsel denkbaar, dat de boel nog meer in het honderd zou jagen dan het thans is? De sociaal-democratie heeft den oorlog niet kunnen voorkomen, maar zij heeft hem niet gewild en hij is het gevolg van het kapitalistische stelsel. Terwijl overal, in Dordrecht en in Rotterdam en elders, de vrou wen in massa optrekken om aardappelen te krijgen worden er scheepsladingen vol verrot te aardappelen over boord gegooid kan het krankzinniger? Milliarden worden er thans verbruikt en voor een armen arbeider, die steun noodig heeft voor zijn herstel moet een bedrag bij elkaar gebedeld worden. Krachtig wierp spreker het verwijt van den heer Udo van zich. (applaus.) Zeker, de sociaal-demo cratie heeft geconstateerd den klassenstrijd. Zij wil voor een normale arbeids-prestatie een behoorlijk leven door socialeering der pro ductie-middelen. Het kiesrecht is dan ook geen doel, maar middel. En_ de vrijzinnigen zijn in dit opzicht evenzeer gekant tegenover de sociaal-democraten als de menschen van rechts. Ten einde te komen tot betere maat schappelijke verhouding wekte spreker ten slotte op sociaal-democratisch te stemmen. (Applaus). De heer J. Westerhof, secretaris-propagan dist van het gewest Noord-Holland der S. D. A. P., behandelde het onderwerp: „de levens- middelenpolwiek der regeering", dat spreker het urgente onderwerp van dezen tijd noem de, hetwelk de belangstelling heeft van eiken man en elke vrouw. De enorme noodstand van het oogenblik staat in nauw verband met de Statenverkiezingen, immers alleen wan neer de arbeiders in verzet komen tegen den toestand van het oogenblik, komt er verbete ring. Vóór, maar ook in den crisistijd, stond de S. D. A. P. op haar post voor de arbeiders en voor de kleine burgerij, welke eigenlijk bij haar behoort. De vrijzinnig-démocratie zegt wel dat zij strijdt voor de kleine burge rij, maar zij doet dit, omdat zij de bakens heeft verzet, toen het getij verliep. Rechts is nog steeds conservatief omdat het een groot, gedwee kiezerskorps heeft, dank zij de leu gen, dat de S. D. A. P. zich tegen den gods dienst verzet. Liberalen en vrijzinnig-demo craten hebben echter geen kiezerskorps en wanneer zij vooruitstrevend doen, dan ge beurt dat om te visschen in het sociaal-de mocratische water. De heeren hebben andere leuzen noodig dan die van rechts en daarom zijn staatspensioen en algemeen kiesrecht op den voorgrond gekomen, zaken, waarvoor de sociaal-democraten het volk warm hebben ge- maakt.t In dezen felbewogen tijd van maatschappe lijke misère heeft de S. D. A. P. den boel niet in het honderd laten loopen men moet van vrijzinnige zijde voorzichtig zijn met zijn uitlatingen, als men den steun der S. D. A. P. nog wei eens noodig kan hebben maar gepoogd den nood der arbeiders te lenigen. Niets spreekt beter dan feiten. Op 31 Juli 1914, vóór den oorlog, drong de heer Schaper er bij de regeering namens de S. D. A. P. en het Vakverbond op aan maatregelen te nemen tegen de opdrijving van de prijzen van de levensmiddelen, 2 Au gustus d. a. v. kwam de wet-Treub op prijs stijging en inbeslagneming van levensmidde len en het verband liet spr. aan de vergade ring ter beoordeeling. Denzelfden dag sprak mr. Troelstra te Houtrust over den honger- strijd. Den volgenden dag sprak mr. Troel stra in de Kamer bij de mobilisatie-credieten over het hongergevaar, opdat er geen honger in het land zou worden geleden, geen inzin- King van het proletariaat zou plaats vinden. In die lijn is door de S. D. A. P. voortge gaan. 26 Augustus eischte mr. Troelstra, scherper maatregelen, constateerende, dater niet genoeg was gedaan. 6 October eischte mr. Sannes maatregelen tegen de prijsopdrij ving van het roggebrood. 5 November vroeg Schaper een uitvoerver bod van vee, in 't bijzonder van varkens. Tus schen 19 Februari en 4 Maart 1916 eischten de sociaal-democraten toeslag op oe tanve- prijzen, beschikbaarstelling van groenten, vleesch, visch en huishoudelijke artikelen. Op het Paaschcongres stelde de S. D. A. P. haar eischen aan de regeering. 9 April werd een manifest onder de arbeiders verspreid, 25 April hield de S.D.A.P. met het N. V. V. een groote betooging te Rotterdam, speciaal voor prijsverlaging der levensmiddelen, 1723 af gevaardigden vertegenwoordigden er 120000 arbeiders. Hun werd medegedeeld dat de re- feering den vorigen dag besloten had de roodprijzen te verlagen. Na dien zijn groen ten, aardappelen, vet en vleeschprijzen even eens verlaagd. In Juni 1915 verscheen het eerste rijk gedo- camrateertje görw to TX A. F. aan 'de rs- geering. De vereeniging van sociaal-democratische gemeenteraadsladen hield te Amsterdam, Al melo en Leeuwarden bijeenkomsten, ter in structie der sociaal-democratische raadsleden, opdat zij in de gemeenteraden pleiten zouden voor goede toepassing van de regeerings- maatregelen. Spreker noemde nog den melkoorlog, de actie van het N. V. V. voor verhooging der loonen en het wetsontwerp-Mendels tegen uitzetting wegens huurschuld. Door herhaalde aandrang der S. D. A. P. werd de maximum-uitkeering aan miliciens verhoogd van 1 op 1.50 per dag, voor een déél van den landstorm 2. Op 7 Mei belegde de S. D. A. P., het N. V. V. en de Bond van Arbeiders-Coöperaties een vergadering, ter bespreking van nieuwe maat regelen tegen de duurte, die schrikbarend wordt. Een nieuw adres werd opgesteld. Het 20 millioen-ontwerp verliet de regee- ringsbureaux. De actie der S. D. A. P. heeft geen enkelen dag gerust. Is er niet meer bereikt, dan er is bereikt, dan ligt dit aan het gebrek aan in vloed, dan is dit de straf voor de arbeiders, dat zij niet genoeg hebben gedaan voor de machtsvorming. De kiezers kunnen thans door de uitspraak der stembus de regeering laten zi«n, dat zij er zijn. Stijgen de roode stemmen, dan zal de zorg der regeering in de zelfde mate stijgen en anders blijft ze zooals ze is, absoluut onvoldoende. De arbeidende klasse heeft veel offers gebracht, de kapitalis ten hebben de vruchten van dezen tijd ge plukt dat is de vloek van het kapitalisti sche stelsel, dat de tijden van groote arbei dersellende tijden van de groote winsten voor de kapitalisten zijn. Thans worden er oorlogswinsten gemaakt in 19 maanden 1000.000.000 guldens, volgens de Noord- Brabantsche fabrikanten. De helft van die oorlogswinsten was voldoende om de mobi lisatie-schuld te betalen. De heer ter Laan stelde voor bij de oorlogswinst-belasting 50 pot. te heffen, maar daartegen stemden alle li- Deralen en de kerkdijken, behalve de heer Rutgers. Arbeiders maken ook oorlogswin sten in Noord-Scharwoude, waar spreker optrad, zei de voorzitter: praat maar niet te veel over de duurte, want de arbeiders heb ben het goed, hebben loonen van 22 a 23, ongeveer 50 pet. meer dan vroeger maar zij moeten veel dingen ook 50 pet. duurder betalen, zoodat hun oorlogswinst ook weer verdwijnt. De duurte teistert de arbeiders- Klasse geweldig, de levensmiddelenvoorzie ning, de distributie, de prijszetting dienen verbeterd, de uitvoerpolitiek is eenvoudig schandelijk, vleesch en groenten zijn voor ar beiders sinds lang haast niet meer te krijgen, de aardappelennood és geweldig, verschil lende gemeenteraden weigerden te doen, wat de regeering mogelijk maakte. Dank zij het optreden der sociaal-democraten, de initiatief nemers, is er voor de arbeiders en voor de militairen veel gedaan. Hier te Alkmaar is op initiatief van den heer Verkerk een com missie voor levensmiddelenvoorziening inge steld, hij heeft zijn best gedaan om hier goedkoope aardappelen te krijgen, die er van daag voor het eerst waren. Hij heeft de za ken aangesneden, was de soc.-dem. raadsfrac tie sterker, dan zou de Alkmaarsche gemeen teraad meer dan 7500 voor de nooden der arbeiders hebben besteed. De sociaal-demo craten hebben de regeering gezegd, wan zij bij de tegenwoordige toestanden noodig ach ten om de inzinking der arbeidersklasse te voorkomen, al kost dit millioenen. De regee ring moet in dezen optreden en ingrijpen in de zelfregeering der gemeenteraden, zij moet verder alleen laten uitvoeren, wat hier niet noodig is, zij moet den toestand der militai ren verbeteren, zij moet in het kort de toe standen maken als vóór den oorlog. De re geering moet voelbaar merken, dat het volk niet tevreden is. De verkiezingen van de Pro vinciale Staten bieden gelegenheid te zorgen, dat dit de regeering wordt gezegd en boven dien om tot de rechtsche partij te zeggen, dat men de verwerping van de ouderdomsrente en het algemeen kiesrecht niet wil, niet wil haar politiek van bedrog en leugen. Te be treuren valt het, dat de arbeiders niet inzien, hoe belangrijk de politieke toestanden van het oogenblik zijn. De macht der S. D. A. P. moet overal klimmen, ook hier, want de S. D A. P. heeft gestaan en zal staan op de bres voor de nooden van het strijdende proletari aat. (Applaus). De voorzitter sloot de vergadering met een woord van dank aan de sprekers, een aanbeveling van aen taüdidaai en van de col lecte tot het bijdragen in de onkosten. TIJDELIJKE ARBEIDSBEURS STADHUIS. Correspondentschap der Intercommunale Arbeidsbemiddeling. Telefoon 158. Spreekuur iederen werkdag behalve Za terdag, van 1012 uur voormiddags. 10 Juni. Gevraagd worden: 1 Dienstbode (-18 j.), 1 fietsenreparateur, 1 huisknecht, 1 landarbeider, 1 meubelmaker (kunnende beeldh.), 1 sigarenmaker (vorm- werker), 1 smidsleerling, 1 leerling-stoker, 2 timmerlieden, werklieden (los), 2 werkvrou wen. Bieden zich aan: 1 Betonarbeider, 1 handelsbediende, 1 kas sier, 1 kantoorbediende, 1 kamerverhuurster, 2 reizigers, 1 sigarenmaker, 2 timmerlieden, 1 verstelnaaister, 1 zetter-drukker. De Correspondente, A. AUKES—TIMMERS. Trekking van Vrijdag 9 lunl 1916. 5e KLASSE 17e LIJST. Prijzen van f 70.— NIETEN. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 10 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt Geldig tot den avond van 11 Juni. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer 765.0 te Haparanda. De laagste stand van den barometer 755.2 te Skagen. VERWACHTING. Meest matige westelijke tot noordelijken wind, aanvankelijk zwaar bewolkt en eenigs- zins buiïg, later opklarend, zelfde tempera- tuur. ADVERTENTIëN. te RUSSEN zal VRIJDAG 16 JUNI, 's avonds 7 uur, bij SCHUTJEN aldaar, voor de Stad RUSSEN publiek verkoopen: gemest, van de MORS, aldaar. Aan wijzer de Gemeente-opzichter. (wegens vertrek naar het buitenland), op Dlusdag 20 Juni 1010, des nam. 2 nnr,ten huize van den heer C. W1TBA ARD te BAKKUM gem. Castricum, van een net ten goed onderhouden, nog nieuwen waaronder: eiken salon-ameublement (be staande uit tafels, spiegel, canapé, 2 crapeaux en 6 stoelen), tafels, stoelen (met leer be kleed), kasten, spiegels, schilderijen, Singer- trapnaaimachine, pendule met coupes, gas- ornamenten, gordijnen, vloerzeilen, twee 16-els Exminster karpetten, loopers, eetser vies, ontbijtservies, kristal- en glaswerk. Twee-persoons eiken ledikanj metspring- matras en kapokmatrassen, dekens, twte- persoons wachtafel met garnituur. Keukengereerlscliappen, als fornuis, 3-pits gasstel, keukengarnHuur, ketels, potten en pannen, eenige inlegpotten, glas-, aarde-, koper-, tin- en blikwerk enz. enz. Eene nog nieuwe Bchnnr en een kip- penliok met dubbele ren en nachthokken. Een en ander Maandag 19 Juni van 10-5 uur te zien. H. J. HAASBROEK, Deurwaarder, Alkmaar. op Maandag 19 Juni 1916, 's mor gens 10 u u rin 't locaal „Har monie", van Goud en ZilverVelocipedes, Naaimachines enz. Te zien 18 Juni van 12-3 uur. Vooraf 9 uur, VERKOOPING van grove MEUBELEN, verbeur4l verklaarde goederen als Maten Gewichten, Ge- weren, Touw, Zeildoek, oud Ijzer, Zeiden enz. op v.m. 10 uur, ten huize van den heer A. A. KRAGT, aan het Slempad te Heiloo, van: als ijzeren trog, werkbank, grondbaszmle, weegschaal, gewichten, broodpannen en platen, doofpot, veldfornuis, plankenlaag jes, kleeden rijwiel, bagagedrager, diverse manden, speculaasprenten, kruiwagen, roer- ijzers, vuurschop, schieter, divers houtwerk, broodkisten, 400 K.G. Zout, Malasse, Maïs meel, Stroop, Suiker enz. enz alsmede van eenige Meubilaire Goe deren als: armstoel riyjstoeb klspstoei, eiken spiegel^ 6 trijpstoelenschilderijen en kooi. a S. AMOUREUS Deurw. Heerhugowaard. Notaris VAN HOUWINGEN zal op DON DERDAG 22 JUNI 1916, namiddags één uur. ten 6terfhuize van Mejuffr. Wed. D. SPAANKAAI, aan den Basserweg te HEERHUGOWAARD, publiek a contant verkoopen Den geheelen hoofdzakelijk bestaande uit: Kastjes, Tafels, Stoelen, Lampen, Karpet, Vloerzeil, Schilderijen, Kachel, Fornuis, Klok, Wekker, Veeren en andere Bedden, met toebehooren, Petroleumstellen, Waschstellen, Serviesgoed, Glas- en Aarde werk, Tuingereedschap, Kippenhokken, Kip pen en hetgeen verder zal worden gepresen teerd, en voorbehoudens rechterlijke machti ging. Denzelfden dag, DONDERDAG 22 JUNI 1916, namiddags zeven uur, ten huize vafl den Heer J. REIJNE, aan den Basserweg te HEERHUGOWAARD, publiek veilen en ver koopen aan den Basserweg, bewoond' geweest door voornoemde Mejuffr. Wed. D. SPAAN- KAAI. Kadaster Sectie D, nummer 1199, groot 2 Are 41 CeDtiaren. Aanvaarding bij de betaling der kooppen ningen vóór of op 2 Augustus 1916. No 7421 premie van 3000 No. 2065j 1 400. No. 9630 f 100. 1724 5412 6586 8345 11860 13402 15887 19167 2172 5824 7399 8625 12345 14314 16563 19181 -405 6305 8142 11595 12705 15348 17279 183 2598 6984 9225 10783 13680 15231 16294 18379 20301 246 4471 7061 9404 10945 13785 15774 16913 18800 2047. 550 4681 7186 9678 12041 14000 15816 17013 19015 190 481? 7354 9707 12743 14303 15852 17025 15200 1585 5236 7980 10065 13174 1452U 15904 17077 19852 1669 5700 8051 10211 13185 14633 15943 17451 15887 2069 5753 8315 10223 13:20 14750 15957 17645 20017 2292 6888 9164 10656 13614 -15217 16076 18162 200C6 5e Klasse 16« Lijmt: 1627 m z. 1647. 5952 met f 70 m.z. 5682 met f 70- 1155) m.z. 11530. Óp eenige lijsten 527-

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 9