beschuldiging die hei gemeentebestuur van An.idcrdi.ffl n!V iced verdiend. De gedane beloften van het gemeentebestuur worden nagekomen. Burgemeester wijst er op dat, wie anders mocht spreken, «oorzaak kunnen zijn, dat de burgemeester van Amsterdam noch in zijn eigen kamer, noch in de raads zaal hem en wie hem vergezellen meer wil ontvangen. Het gaat voorts niet aan, te komen met be dreigingen over het ingooien van ruiten enz. Daarmede bereikt men niets anders dan dat" 'spreker den hoofdcommissaris van politie en den commandant der stelling Amsterdam zal verzoeken een oog in het zeil te houden. Hij wijst er verder op dat zij die geen bruin brood kunnen verdragen, op een attest van den dokter wittebrood kunnen verkrijgen, en wat melkvoorziening aangaait, voor zieken of half zieken, dat dit ook op attest van een ge neesheer gratis verkrijgbaar is. Het gaat niet aan, zegt spreker, om met dergelijke confe renties eiken dag op het stadhuis te komen, de macht zit in Den Haag. Hier dos* men wat men kan. Spr. zegt: stuurt dan eens gezamen lijk een goed' gesteld request naar Den Haag, naar den Minister van Binnenlandsche Za ken, nu de Minister van Landbouw ziek is. De burgemeester wenscht thans niet verder te c®nfereeren. Een der afgevaardigden: „De klaagsters staan buiten." De burgemeester verwijst hen naar de be voegde plaats, waar zij hun klachten kunnen deponeeren. Dq afgevaardigde ging door ovqr „Zwen- delpolitiek". De burgemeester wilde dergelijke dikke woorden niet hooren. De afgevaardigde wilde, dat het gemeente bestuur zich tot de regeering zal wenden. Burgemeester zegt, dat hij zelf wel weet wat hij doen moet. Wil de burgerij zelf de zaak mede ter hand, nemen, laat men dan een adres tot de regeering richten en hiermede verklaarde hij deze bijeenkomst voor afgeloo- pen. Nadat de afgevaardigden het stadhuis ver laten hadden, deelden zij de betoogers op de binnenplaats het resultaat van hun onder houd mede. De zitting was door inspecteurs van poli tie en talrijke persvertegenwoordigers bijge woond. BEGRAFENIS VAN EEN FRANSCHEN VLIEOER. Zaterdag a.s., meldt de Tel., 1 des namid dags te 3 uur, zal het lijk van den jeugdigen Franschen luit.-vlieger, Fr. Ch. P. Wadding- ton, uit Lyon, welk lijk Vrijdag j.l. te IJmui- den werd aangebracht, met militair eerbewijs ter aarde worden besteld. BINNENLAND. Gemengd nieuws. UITVOER VAN VEE. S Gisteren zijn 145 drachtige en melkgeven de runderen van Rot eer dam D. P. naar Duitschland uitgevoerd. y EEN MISDADIO PLAN. De Rotterdamsche politie heeft dezer dagen een onderzoek ingesteld naar de handelingen van zekeren L. Ioud 25 jaar, te Antwerpen en geboren Nederlander, te Rotterdam woon- 'aclitig, die verdacht werd een plan be raamd tc hebben, om een der booten van de Harwicli-lijn op zee in de lucht te doen springen, schrijft de N. Rotterd'. Ct. Het .zou In zijn bedoeling gelegen heb ben, door bemiddeling van een Rotterlamscli koopman een partij aniline naar Engeland te zenden in kisten, waarvan sommigen bom men in een dubbelen bodem zouden bevatten. Bij die bommen zouden gevoegd worden uurwerken, welke, wanneer liet schip in volle zee was, de bommen tot ontploffing zouden brengen. De verdachte zou erkend 'hebben uadat ontkenning niet meer kon baten, doordat eeu gesprek hierover, tusschen hem en be doelden koopman, door de politie was afge luisterd uu plau te hebbui betaamd, doch weder in vrijheid gesteld zijn, uit overweging dat een „begin van uitvoering", vereischt door artikel 45 Wetboek van Strafrecht voor liet vaststellen van strafbare poging, zich niet zou hebben geopenbaard. Het blad vernam nog, dat het dossier in deze zaak thans in handen is van dien Minis ter van Justitie. zelf is geheel en al liefde." Deze woorden maakten grooten indruk op Brampton. „Zq zelf is geheel en al liefde." Ecu on deelbaar oogenblik kwam hem de herinne ring voor den geest aan een jong meisje, wier oog en hadden gestraald als grijze ster ren, een meisje dat hem de geest der liefde had toegeschenen, in die lang vervlogen .da gen op (te berghelling, waar ue rivier bruiste beneden in de kloof, en de pijnboomen een dicht woud vormden achter het houten huis je, met rose rozen langs de deur. Het visioen verflauwde, hij keerde met zijn geheel i aan dacht terug naar het meisje in zijn armstoel, dat eh maarzelend haar geheele geschiedenis vertelde, van haar tehuis en haar vlucht; en toen haar verhaal geëindigd was, kwam hij tot een vlug besluit omtrent haar naaste toe komst. „U zegt, dat u niemand hier in Londen kent, nietwaar en u hebt geen geld? welnu, het eerue wat u doen moet is telegrafen en aan uw moeder en hfiar zeggen, dat u hiei veilig bent en dat ik voor u zorg. U is niet in staat vandaag naar huis te gaan; zoodia u uitgerust is zal ik u naar een pension bren gen, waar u vannacht kunt logeeren met een- dame, die ik ken, juffrouw Dulci Graham. Ik twijfel er niet aan. of u zult morgen wel in staat zijn naar huis te gaan; ik weet zeker, dat dat het beste is. En als ik u was hij sprak langzamer, „zou ik aan die juffrouw Dane, waarvan u gesproken hebt, alles ver tellen van uw gevoel van eenzaamheid en eentonigheid en uw verlangen naar iets an ders. Bespreek het alles met haar, evenals u het met mij gedaan hebt. Indien zij inderdaad is, zooals u haar beschrijft, zal zij ei wc wat voor u op vinden, en ze zal alles begrij pen. Vertrouw haar, lief kind, tracht niet op u zelf verandering te brengen in uw leven, 'deel haar al uw bezwaren mee en indien zij de vrouw is, die u beschreven hebt, zal zij een uitweg Ivoor u vinden en ze zal u begrij pen!" De jongeman moef reeds in verschillend^ sirc!.1- la ijcn euvkken zijn >..-wce3t .en ztiïa daarvoor gevangenisstraf ondergaan hebben. DE QUACK-SCHIIF. Bij het Depót-Bataljon der VIIe fnf. Brig, zijn goed geslaagde proeven genomen met een nieuw soort schijf, uitgevonden door den com mandant van het Bataljon, den kapitein G M. A. Quack. De inrichting der schijven is uiterst eenvou dig en zeer vernuftig gevonden. De schijven, in den vorm van poppen, vallen bij elk treffen om, en kunnen van de plaats van den schut ter ai, door trekken van een touw, weder recht overeind worden gezet. Een z.g. kuilbedie- ning is overbodig en de kans op ongelukken dientengevolge uitgesloten! De schijven zijn gemakkelijk vervoerbaar en kunnen op nagenoeg alle terreinen vlug worden geplaatst. Ook op ander gebied heeft de kapitein Quack zich reeds onderscheiden, en deze laatste vinding, over wier aankoop, naar wij vernemen, onderhandelingen met 't legerbe stuur zijn aangeknoopt, zal dezen kundigen officier in staat stellen, de animo van 't sdiie- ten bij ons leger en ook bij burger-vereenigin- gen zeer te doen toenemen. DE DUURTE. De Bond van Atnsterdamsche buurtvereni gingen zond gisteren, meldt het N. v. d. Dag, een adres aan de Tweede Kamer, met verzoek bij de Regeering aan te dringen ten spoedig ste zoodanige maatregelen te nemen, dat eerst dan voedingsmiddelen en noodzakelijke arti kelen voor huishoudelijk gebruik mogen worden uitgevoerd, wanneer die in voldoen den voorraad tegen matige, door de Regee ring vast te stellenf maximum-prijzen, voor die inwoners verkrijgbaar zullen zijn. LEVENSVERZEKERINGMAAT SCHAPPIJ N. O. G. In de algemeene vergadering van deelheb bers der Levensverzekeringmaatschappij, op gericht door het Nederlandsch Onderwijzers- Genootschap, op 13 Juni in het gebouw van den Werkenden Stand te Amsterdam, onder voorzitterschap van den heer J. Grooten, ge houden, werden balans en verliesrekening en voorstel van commissarissen over de winst- yerdeeling (6 pet. der gestorte premieën) aangenomen. Len voorstel der directie, om over de ver houding van het N. O. Gen. een rapport sa men te stellen tn na overleg met commissa rissen, de commissie van deelhebbers en met het Hoofdbestuur van N. O. G. dit rapport ter kennis van"deelhebbers te brengen, even- een^ aangenomen. Een door de directie voorgesteld en door den voorzitter nader toegelichte wijziging in het reglement, dat alleen de bepaling zal gel den voor na 31 December 1901 ingegane ver zekeringen dat bij de berekening der winst niet meer dan 40 jaarspremies in rekening zullen worden gebracht, werd zonder hoof delijke stemming door de vergadering aan genomen. Ook aan het door de directie aan elk deel hebber gezonden concept-reglemenit schonk de vergadering haar instemming waarop de bijeenkomst, die bijzonder vlot van stapel liep, werd gesloten. TOESLAG BIJ DE S. S. In een onderhoud inzake een d'uurtetoe- slag voor liet personeel, heeft de directie van de S.S. toegezegd, dat met ingang van 15 dezer aan liet ongehuwde personeel 1 en aan' het gehuwde personeel 2.25 per week toeslag zal worden gegeven; het personeel inci eeu salaris van 2000 en meer zal 6 pet. toeslag ontvangen. DOOR EEN AUTO ONTVREEMD. Door eene bewoonster van den Amsteldijk te Amsterdam is kennis gegeven, dat zij Maandagavond bij het oversteken van den njweg op het Sopliiapleiu, werd aangereden door een auto. I laar handtaschje, waarin on geveer 25, bleef aan de kruk van. het por tier hangen en werd op die wijze medegeno men. Zij zelf kwam te vallen, doch bekwam geen letsel. Op de Leidsche vaart te 1 laai lem slipte gistermiddag een fietsrijder, de 35-jarige P. Meijer, alhier, vlak voor den auto van dien heer v. R., uit Aerdenhout. Bewusteloos en met een levensgevaarlijke schedelwonde werd hij per electrische tram HOOFDSTUK XIX. EEN MOEILIJK GEVAL VOOR JOYCE. „Volkomen gezond, kom morgen thuis. Hetty." Laat in den avond van den dag, volgende op Hetty's verdwijnen, werd dit telegram Joyce ter hand gesteld en ofschoon mevrouw Marshall begon met op boozen toon te ver klaren, dat zij haar dochter nooit zou toe staan een voet over haar drempel te zetten, trachtte Joyce de strengheid der moeder te verzachten vóór Hetty's komst. Een zeer ou derworpen en ernstige Hetty groette haar gouvernante aan de deur, het mei3je omhels de de andere vrouw met een hartstochtelijk heid. die genoeg zei. „Hij zei, dat ik u vertellen moest hoe het mij spijt, dat ik u zoo ongerust heb ge maakt", riep zij uit, zondter te beginnen met 'n gewonen groet en haastig sprekende, „en het spijt iriij ook efg. Ik kan niet uitstaan te, denken, dat ik q verdriet deed. U is zoo goed voor mij geweest." „Wat hij vroeg Joyce verbijsterd, terwijl zij het meisje uit de gang en in de kamer trok. „O Hetty, ik ben zoo dankbaar, dat je veilig en wel terug dent, maar over wien spreek je?" „Over den dokter, die mij geholpen heeft; hij heeft mij gevonden en ik weet niet, wat ik gedaan moest hebben als ik hem niet ge had had. Hij zorgde voor mij en praatte met mij en deed mij de dingen inzien", zei Hetty in onsamenhangende woorden, de woorden rolden er uit op een heel moeilijk te volgen wijze, „u en hij zijn de eenige men- schen, die mij ooit beschaamd hebben ge maakt." Terwijl zij daar stond in de weinig mooie zitkamer, gaf zij Joyce, evenals zij Brampton gedaan had, ademloos verslag van haar ver blijf in Londen, van al den schrik, dien liet haar had ingeboezemd en eindelijk van haar ontmoeting met dien dokter. En zij besloot naar h<* Gasthuis te Haarlem vervoerd. Uok henen wjts mj nog orwuStCiCUs, -A zijit toestand hoogst, ernstig. POKKEN. Het gemeentebestuur van Amsterdam ver strekt geen communiqué'» meer aangaande üie pokken, om de verblijdende reden dat zich geen nieuwe gevallen meer hebben voorge daan. VICTORIA-WATER. Van de Maatschappij tot Exploitatie van de Victoria-bron ontvingen wij eenige aar dige redame-artikelen van het ïctoria-water, o. a. ook een gedicht op V luuria-water met origineel® penteekeningen. WATERSNOOD-COMMISSIE. Door het Watersnood-Comité te Oost- Graf tüijk is 1000, afkomstig uit eeu collec te, afgedragen. Het totale bedrag is nu 2.507.849.11. DUURTETOESLAG. De Noord-Ziu d-Hollahdsche Tramweg- Maaischappij heeft aan haai" personeel een duurtetoeslag toegekend: aan de gehuwde beambten 1,50 per week plus 0,25 voor ieder kind tot eeu maximum van J 2,25 en aan de ongenuwüe beambten J 0,75 per week; aan de gehuwde ambtenaren 0,50 per maand plus 1,18 voor ieder kind tot een maximum van 9,75 en aan de ongehuw de amoienaien 3,25 per maand. VAN TEXEL Op de gisteren gehouden lammerenmarkt werüen pi. in. 160U lammeren aangevoerd. Prijzen ongeveer 2 a 3 lager dan de vorige week. Handei tengevolge deze prijs vermindering niet vlot. UIT HENSBROEK. In ons dorp circuleert een adres aan den Gemeenteraad met bezwaren tegen den inge- voerden zomertijd in verband met het vee- houdersbedrijf en de vroege schooluren. Adressanten zouden gaarne de oude tijdrege- ling weder zien ingevoerd. UIT SCHOORL. De tweede Pinksterdag was voor de ne ringdoenden in ons dorp een groote teleur stelling door de zeer slechte weersgesteld heid. Het1 in gewone omstandigheden zoo overdrukke bezoek op dezen dag bleef thans zeer beperkt, 't Leek er dan ook naar, dlat Pinkster drie met onze iaarlijksclie tentoon stelling en paardenmarkt eenzelfde lot zou den ondergaan. Toch 't is nog vrij goed gegaan, de wedstrijd in 't schoonrijden van aangespannen paarden trof het vrij goed met het weer, en het terrein, gunstig gelegen in de luwte der bosschen7 bood nog bij zon neschijn een prettig aanzien. De paardenmarkt was slecht bezocht en veel werd er niet verkocht. Wat er echter werd1 aangevoerd was van goede kwaliteit en de toegekende prijzen hadden dan ook alle recht van bestaan. Met paarden van 4 jaar en ouder behaalde de heer C. Nieuwland van Burgerbrug de eerste, de heer Simon Hoog- vorst alhier dm tweedten prijs, terwijl de hee- ren J. Bas van Callauitsoog en w, Seven- huijsen van Schoorluam ieder voor hun paard een eervolle vermeldingontvingen. Met paarden van 3 jaar oud: le prijs de heer D. Duin, 2e pr. de heer C. Louwe. Eerv. vermelding de heer F. Bas, allen te Schoorl. Met paarden van 2 jaar oud: 2e prijs de heer C. Louwe, alhier; eervolle vermelding de lieer C. Nieuwland te Burgerbrug. Met 1-jarige paarden: le prijs de heer H. Bakker, 2e pr. de heer Jan fioogvorst, eer volle vermeldingen de heer Jan Hoogvorst en de heer D, van Essen, allen alhier. Met merries met veulens: le prijs de heer G. Kuiper. Nieuwe Weg te Schagen, 2e pr. de heer W. Sevenhuijsm te Schoor ldam, eer volle vermeldingen, de heer D. van Essen, alhier, en C. Kraakman te Zuid-Zijpe. Met pluimvee, dat weinig aanwezig was, behaalde dc heer C. Stoop alhier eeu lm pr. met Partijs Wyandottes, de heer N. Kaaij, alhier, 2e prijs met zwart Minorca's, de heer D. van Essen alhier, een eervolle vermelding, eveneens met zwarte Minorca s, terwijl de heer J. W. Schoone, alhier, een 2e prijs be haalde met Orphington's. In de afdeding Konijnen werden de vol gende prijzen toegekend: Vlaamache Reuzen: le prijs de heer J. Boom, Alkmaar; 2e pr. de heer J. W. Schoo ne, alhier. Lotharinger Reuzen: le pr. de heer J. W. Schoone, alhier. i lavanna's: le m 2e pr. de heer J. Boom, Alkmaar. haar haastige volzinnen met de ernstige woorden „ik zal dota wat hij mij gezegd heeft, dat ik dom moet, ik zal u vertellen., waarom ik weg wou gaan van hier, hoe vreeselijk ik naar iets anders verlangde", zij spreidde haar handen veelbeteekenend uit, „hij begreep al les wat ik hem vertelde eu hij zei, dat u het ook wel begrijpen zou. Hij zei, dat ik u al les vertel lm moest, omdat u het wel begrij pen zöu." Joyce glimlachte. ".Zeg mij den naam van dim geheimzinm- gea „hij", zei ze, „je moeder slaapt, ze is zeer vermoeid na al haar angst van gisteren, en ze slaapt nu ems goed, wij kunnen dus wat langer samen praten, je kunt toch nog niet naar haar foe gaan." Deze verteederde Hetty, die door haar nieuwe ondervindingen zooveel van haar ou de knorrige ontoeschietelijkheid scheen te hebben afgeschud, was toegankelijker dan ze ooit geweest was m Joyce, bedenkende dat het verstandig was het ijzer te smeden terwijl het heet was, moedigde het meisje aan tot spreken, terwijl de neiging haar hart te ope nen nog sterk in haar was. „De uaam van dm dokter is Brampton, Christoffel Brampton", antwoordde Hetty, te vervuld van haar eigen overpeinzingen om op te merken, hoe Joyce schrikte bij net hoo ren van dim naam. „ik heb nog nooit een man ontmoet zooals hij. Hij maakte mij be schaamd en toch, ofschoon het vreeselijk is, zich zoo te schamen, gaf hij mij de vaste overtuiging, dat ik van voren af aan kon be ginnen en trachten heel anders te worden, hij deed mij voelen, dat ik het in mijn eigen macht had iets beters te worden." (Wondt vuVolgd.) Hcilarrdsche Konijnenle en 2? ?r prijs di neer j. boom, Alkmaar. Black ana Bleu and lans: le CQ 2e prijs de heer J, Boom, Alkmaar; 2 eervolle ver dingen de heer J. C. Nieuwland Ca. le Bur gerbrug. 'I Beste Konijn, onverschillig welk raa: le prijs de neer t% C. Ligmari, 2e pr. de heei J. Boom. eervolle vermelding de heer B. R. ten Brink, allen uit Alkmaar. Voedsters mot Jongen: lp pr. de heer H. C. Ligüiart te Alkmaar met nest Blauwe Wee- ners, 2e pr. de heer J. Bogtman te Bergen. Voorts waren er mooie inzendingen land bouwwerktuigen, huishoudelijke arukeim, rijwielen, tuigen, enz., welke allen eene eer volle vermelding verkregen. De respectieve inzenders van deze artikelen waren de hoe ren. H. Knuwer met dekens, karpeten, enz., Jn. Hoogvorst met dekens en naaimachines, A. Peereboom met zadeimakersartikelen Jb. Timmerman met dekens, W. van Vuure met ijzerwaren, K. Greeuw en Jb. Peijs met rij wielen, C. Kaal met kuipersartikelen, Jan Louter met waschmachines, firma Rozenhart met zaddxnakersartütelem Voor het Land- bouwhuis: de heeren Jb. Smit, Jb. de Jong, Joh. de Leeuw, Jb. Zeeman en C. van Bode graven, allen met landbouwartikelen, D. Hengstman met rijtuigen, en A. Mienes met\ uurwerken. - Aan de Schoonrijderij namen 18 nummers deel, tc weten de heeren F. Bas, S. Hoog vorst, A. Nieuwland, C. Nieuwland; W. Se- veoliuijsen, I. Bas, w. Keetman, P, Kater, D. Marees, H. Eriks, Lieftink, D. Duin-'Wzn., G. Sevenh trijsen, V. Kater, Jb. Kooij, Jan Hoogvorst, Jb. Jn. Stroomer en Jn. Stroo- mer. Hier behaalde de heer Jb. Jn. Stroomer den eersten prijs, de heer D. Marees den tweeden en Sevenhuijsen den derden prijs, terwijl voor het schoonste geheel den eersten prijs werd toegekend aan den heer Jb. Kooij. UIT OUDKARSPEL. De Geheelonthoudersverecnigmg afd. A. N. G. O. B. vergaderde gisteravond in het lokaal van den heer C. Nap, Na mededeeling van huishoudelijke zaken, deelde de secretaris mede, dat voor het op nemen van stembiljetten voor hoofdbestuurs leden zijn aangewezen de heeren Ekkers, Bakker en S. 'ian. De stembiljetten en réferendumbiljetten voor hoofdbestuursverkiezing en reglements wijziging algemeen reglement zullen deze week den leden uitgereikt worden. Medegedeeld werd, dat van het gehouden St. Nicolaaskiuderieest een batig saldo aan wezig is van 24, wat het volgende jaar als eerste post bij de ontvangsten komt. De gehouden drankweertentoonstelliag le verde een tekort op van 18.10. Van het Drankweercomité was een voorstel ingekomen, om bij een eventueele verkiezing van gemeenteraadsleden aan hen de vraag te stellen of ze vóór afschaffing of verminde ring van het aantal drankgelegenheden zijn en er vóór zijn de drankbestrijding te steu nen, om dan bij een gunstig antwoord dien candidaat aan te bevelen. Met een klemt meerderheid wordt hiertoe besloten. Als secretaris van het Drankweercomité is benoemd de heer J. Swart Az. Uit het jaarverslag van de N. H. P. C. blijkt, dat met inbegrip van de subsidie van de Prov. Staten, groot 250, de ontvangsten hebben bedragen 600.19y2, de uitgaven -/ 524,10, zood'at het saldo 76,09 y2 is. De begrooting voor 1916 is 616,49 X. Als commissieleden voor de bondsbrochu- res-rekening werden benoemd de heeren P. Visser en L. Paarlberg. Voor het nazien, der boeken werden aange wezen de heeren S. Tan en J. Vlug. Als afgevaardigden naar de algemeene ver gadering werden benoemd de heeren J. Bier steker Sr. en C. Paarlberg. Als lid van het Hoofdbestuur zullen be halve de aftredenden, worden gesteund de candidaten de heeren A. Hofland te Beverwijk en A. Martinus te Den Haag. Hierna slui ting. UIT ZUID-SCHARWOUDE. De openlucht-samenkomsten schijnen ook alhier eenige aantrekking te krijgen. Vanwege het comité dier bijeenkomsten der Vriiz. Her- Vormden in Noord-Holland, zal op 23 Juli Vs. een hagepreek wortlcn gehouden met N 2 sprekers, vermoedelijk de heeren ds. de Graaff, herv. pred. te Schagen, en ds. Huizin- ga, doopsgez. pred. te Schagerbrug. Ook door den Bond voor Staatspension- neering afd. Zuid-ScharwoudeBroek op Langendijk is een openlucht-samenkomst in voorbereiding. Twee sprekers van den Bond worden aangezocht, terwij F zoo goed als ze ker is, dat het fanfarecorps „Kunst na Ar beid" en de zangvereeniging „Gemengd Koor" medewerking verleenen. De datum is bepaald in Augustus. In de gisteravond gehouden gecombi neerde bestuursyergadering van de R. K. Lan- arbeidersS. D. A. P. en coöp. „Vooruit" is besloten aan de resp. gemeenteraden te ver zoeken stappen te doen ter verkrijging van goedkoopere levensmiddelen. UIT NOORD-SCHARWOUDE. Ter voorziening in de vacature voor lid van den gemeenteraad (vacature Slotemaker) heeft de vrijzinnige kiesvereeniging candidaat gesteld de heer Jn. Ootjers en de katholieke kiesvereeniging de heer G. Duijves. UIT OTERLEEK. De raad vergaderde hedenmorgen ten 10 ure in voltallige zitting. De notulen der vorige vergadering wer den ongewijzigd goedgekeurd. Van de Nederlandsthe vereeniging tot be vordering van het Vreemdelingenverkeer in ons land, was het verzoek ingekomen om een subsidie van minstens 50 ,te verleenen inge komen. Besloten werd om dit verzoek voor kennis geving aan te nemen. Van Mpj. W. J. Schild, de heeren Albada, Deun en Mej. Leegwater, waren dankbetui gingen ingekomen voor de verhoogingen van hun jaarweddél. Van den heer Zwiep was het verzoek inge komen om de verhooging van onderwijzers met 25 en 30 dienstjaren, ook toe te kennen aan de schoolhoofden. Besloten werd dit aan het einde van de agenda te behandelen. ITiema weid tot het doen van eenige af- en overschrijvingen besloten. De straal ordeningen worden ongeneigd opuieuw vastgesteld. Overeenkomstig een ontwerp van dtu voor zitter werd een regeling vastgesteld op het verhalen van. de door de gemeente verschul digde 40 per jaar en per leerling die uit de gemeente de Ambachtsschool bezoekt. 'De regeling werd zoodanig vastgesteld, dat het zuiver inkomen zonder aftrek voor het noodzakelijk levensonderhoud en kinderaftrek in verordening genoemd wordt, met als grondslag het kohier van den hoofdelijken omslag. Hierdoor zullen ouders met een bruto inko men beneden 700 niets hebben bij tt* dra- ge?L Die met een inkómen van 700 tot ƒ800 zullen 5 per jaar hebben te betalen en die met een inkomen van 800 tot 1000 10, van 1000 tot 1250 20, van 1250 tot 1500 30, terwijl op de ouders met een bruto inkomen boven 1500 de volle./ 40 verhaald zal worden. Hierna kwam het verzoek van den heer Zwiep ter sprake. Dc heer ülijnis oordeelde het billijk om de hoofden ook een verhooging te geven, aange zien de onderwijzers deze ook hebben gehad. De heer de Jong wenschte in verband hier mede de instructies voor het onderwijzend personeel te wijzigen. De voorzitter las de bestaande verordening voor en wenschte het 3-maandelijksche verlof van een gehuwde onderwijzeres voor én na de bevalling te vervangen door een verlof van 3 maanden voor en een van 2 maanden na de bevalling. Hiertoe werd besloten. Spreker concludeerde, dat thans het ver band in de verordening verbroken was, aan gezien thans het maximum salaris voor een onderwijzer zonder hoofdakte 200 boven het wettelijk minimum is en dat van een schoolhoofd 150. De heer de Jong meende dat het evenwicht door een kleine wijziging wel hersteld kon worden. De heer Vader stelde voor om aan dè hoofden met 25 en 30 dienstjaren evenals aan deri onderwijzer verhoogingen van 50 toe te kennen. Op voorstel van den voorzitter werd beslo ten om de salarisregeling voor de hoofden zoodanig te Fegelen, dat zij met minder dan 20 dienstjaren behalve vrij wonen 1200 sa laris genieten, met meer dan 20 1250, en met meer dan 30 dienstjaren 1300 salaris ontvangen. Het aanvangsalaris voor hen is 1000,* bovendien ontvangen zij met 10 dienstjaren 50 verhooging. De salarisregeling voor het onderwijzend personeel werd mede op voorstel van den voorzitter zoodanig gewijzigd, dat deze met 5 dienstjaren een verhooging van 50 ge nieten en dan alzoo 700 ontvangen. Met 10 dienstjaren zal .dit salaris 800, met 20 dienstjaren 925 en met 30 dienstjaren 1025 bedragen. Bij den rondvraag vroeg de heer Vader aan den Voorzitter over het Landbouwhuishoud- kundig onderwijs of hij nog niets naders ge hoord had. De voorzitter zeide vernomen te hebben dat zich een 12-tal leerlingen hadden opgegeven. Of er nof iets van zou komen wist spreker niet. Misschien verdiende het wel aanbeveling om er een dansclub aan te verbinden. Het aantal deelnemers zou alsdan stellig wel grooter zijn. Toen althans het vorig jaar een dansclub werd opgericht, waar overigens niets op viel te zeggen, bedroeg het aantal deelnemers een 80. Hierna ging de raad in comité. KORTE' BERICHTEN. - Z. K. H. de Prins der Nederlanden zal zich Donderdag a.s. voor eenige dagen haar Het Loo begeven. Te Ammel heeft een onbekend gebleven individu, naar het Eindh. Dagbl. meldt, de letters W. I. D. B. gekrast in de kerkbeschil- dering, op de heiligenbeelden, op de kruis wegstaties en op de Mariabeelden. De kras sen zijn niet te verwijderen. Zondag is te Vogelenzang bij een 5-ja- rig kind meningitis geconstateerd. Te Bergen-op-Zoom is het zinken dak van het concertgebouw „Thaiia", dat 34 jaar oud is, voor 600 verkocht aan een ijzerhandelaar, op voorwaarde dat deze een geheel nieuw mastiek dak met toebehooreu in ae plaats levert. Het voorstel tot een blijvende steunver- leening van overheidswege aan de verzeke ring tegen de geldelijke gevolgen van werk loosheid is bij de Tweede Kamer ingekomen. Ook eeu voorstel tot bevordering der arbeidsbemiddeling heeft de Tweede Kamer bereikt. Hot gedenktceken voor de schilders ge broeders Mans zal 17 dezer worden onthuld. De opgebrachte stoomtrawler „Trio" is weder vrijgelaten en gisteravond van Ler- wich in IJmuid'en teruggekeerd. 5TA0SNIKUWS. MAATSCHAPPIJ VAN NEDERL. LETTERKUNDE. In de heden (Woensdag) gehouden jaarver gadering van de Maatschappij van Nederl. Letterkundè werd benoemd tot Binnenl. lid van die Maatschappij, o. a. de heer Dr. G. E. W. van Hiiie, rector aan het Gymnasium te Alkmaar. DEMONSTRATIE VAN VROUWENKIESRECHT. Voor de demonstratie van Vrouwenkiesrecht die uitgaat van de vereeniging voor Vrouwen kiesrecht, te houden op Zondag 18 Juni a. s. wordt een oproep gedaan aan alle vrouwen en- mannen, leden of niet-lèden, ten einde mede te doen aan den optocht en meeting, welke ge houden zal worden tusschen 12 en 1 uur op het terrein van de IJsclub, achter het Rijks museum te Amsterdam. Zij die van uit Alkmaar op een gezelschaps biljet wenschen tc reizen, kunnen daarvan op gave doen tot uiterlijk 15 Juni as. aan mej. A. F. Bossert, Huigbrouwerstraat 11 onder bijvoeging van 1 voor de reiskosten. De trein vertrekt 's morgens om 9.37 uur. PRIJZEN BEHAALD. Men schrijft ons: De Gymnastiekvereeniging D. O. O. te Utrecht schreef ter gelegenheid van haar 20- jarig bestaan aldaar een nationalen wedstrijd

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2