JfETILLBTON. Na lange Jaren naar het gebouw Vooruitgang." In de Groo te Houtstraat moest de poiitie optreden. Te Rotterdam had de betooging een minder Kalm verloop zegt de Tel., want na dat gisteravond' drie soc. vereenigingsman- nen het adres aan den ingang van het stad huis hadden overhandigd, was het onmoge lijk geworden door dar grooten toevloed van menschen dat de stoet den voorgeschreven weg kon vólgen. De menigte bleet maar op dringen, totdat de politie eindelijk ingreep en de betoogers uiteen joeg. Plotseling' werd van uit de menigte met steenen naar de agenten van politie gewor pen. Toen heef( de politie herhaaldelijk charges uitgevoerd, waarbij van sabeL en gummistok gebruik gemaakt werd. Verschei dene gevoelige slagen zijn daarbij uitge- 1, terwijl enkelen onder den voet ge deeld, raakten. Van enkele winkels aan de Kipstraat en Korte Pannekoekstraat moesten de spiegel ruiten het ontgelden. Na ruim een uur'was de menigte voor het stadhuis verdreven. Bij troepjes zijn toen de menschen de stad ingetrokken, en op ver schillende punten der stad werden nog de spiegelruiten van eenige wipkels ingeworpen. In verband met de wanordelijkheden van gisteravond worden er voorloopig geen ver- gunningen meer verleend tot het houden van meetings en optochten. De nood in Friesland komt ook tot uiting. Het bestuur van den Provincialen Friaschen Bond van Patrimonium heeft zich tot den minister van Landbouw gewend met verzoek algeheele sluiting der grenzen voor den uit voer van vee en aardappelen en tevens ver zocht, maximum-prijzen testellen voör vleesch en aardappelen. NA DEN WATERSNOOD. De plaatselijke commissie te Zaandam, aan welke was opgedragen een onderzoek in te, stellen naar de ten gevolge van den waters nood geleden schade^ is thans met haar werk zaamheden gereed gekomen. De aanvragen om schadevergoeding zijn thans met de adviezen der plaatselijke com missie doorgezonden naar de algemeene commissie, welke bepaalt welke schade zal worden vergoed. LEVENSMIDDELEN-DISTRIBUTIE EN MIDDENSTAND. Het bestuur van den Nederlandschen Bond van Vereenigingen van den Flandeldrijven- den en Industrieelen Middenstand heeft zich per circulaire tot de aangesloten organisaties gewend, om mededeeling te dooi van het verloop der distributie van levensmiddelen enz. in 1915/16 in de verschillende gemeen ten, voorzien van opmerkingen, waartoe de regeer in gsmaatrcgelen aanleiding mochten geven en om een deskundige vertegenwoordi ging te zenden naar een buitengewone verga dering, op 4 Juli te Utrecht te houden, ter bespreking van de distributie. Het Bondsbestuur stelt zich voor, dat door deskundigen uit de betrokken vakken voor lichting wordt gegeven, de verkeerde toepas sing in het licht wordt gesteld,.de te nemen maatregelen besproken worden en dat door gemeenschappelijk overleg het mogelijk zal blijken een doeltreffende distributie te ver krijgen, waarbij rekening wordt gehouden met de belangen- van den Middenstand. Met aller krqphtige medewerking wil het Bondsbestuur trachten om de gevaren, die de bedrijven van den Middenstand dreigen, af te Wenden en cene zoodanige regeling van de distributie te verkrijgen, dat de Middenstand niet kunstmatig uit zijn bestaan wordt ge dreven. VEROIFTIOD DOOR TABAK? Het 11-jarig zoontje van den visscher J. V. te Lemmer, een gezonde, flinke knaap, werd plotseling onwel en begon hevig te braken en overleed denzelfden dag. Men vermoedt tengevolge van nicotine ver giftiging daar de knaap oen laatsten tijd veel zware tabak pruimde. WANDELGipS VOOR ENKHUIZEN. De Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingen verkeer te Enkhuizen heeft een Wandelgids het licht doen zien ten gerieve van de bezoekers der stad. Op een kaartje, voorstellende den platte grond van een deel der stad, wordt in r°°de lijn aangewezen, hoe men gemakkelijk zonder tijdverlies een wandeling kan maken door de meest belangwekkende straten met de verschil lende bezienswaardigheden. Het doelloos ronddwalen en vaak lastig vragen en zoeken wordt met behulp van de aanwijzingen, uie hierop zijn aangebracht, voorkomen Het-titelvignet op het in zakformaat handig toevouwbaar gidsje vertoont het schilderach tig stadsgezicht, gestoffeerd met den Drom- medaris, de brug en de oude huizen aan de Bocht, een reproductie naar de orgineele houtgravure van den heer G. M. amson, en is verder versierd met 'de intialen van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemde,- naar het Engelsch, door L. G. MOBERLV 31) Brampton! Die naam weerklonk steeds in Joyce's nart; en uit het verleden doemde een gezicht voor haar op, een manmengeziuit, heel sterk en heel zacnt, met blauwe oogen vorstandVastigheid en stralende van lieiue voor haar. Was de man, van wien 1 letty sprak, de man, die indruk had gemaakt en in vloed uitgeoefend op het meisje met het moeilijke karakter, dezelfde, welke zulk een groote rol had gespeeld in haar eigen leven Het was zoo geheel de Christoffel dien zij gekend had. Frisschen moed storten in een anders gemoed, hem helpen weder op ie staan en te strijden, hem nieuwe kracht ge ven, dat alles kenschetste den man, wieno aandenkeü nooit in haar hart was verflauwe Ofschoon vele en vele lange jaren waren voorbijgegaan, sedert zij elkaar gekend had den op de met pijnboomen begroeide berg hellingen van het Westen, steeds weder was de gejachte aan hem het plechtanker geweest wanneer ze bijna overweldigd werd door den dwang en de beroeringen van het leven. Meer dan eens, wanneer het hopeloos scheen Vingen verkeer, die dit eenvoudig maar doel-1 matig gidsje gratis beschikbaar ste!t„ept in duizenden exemplaren verspreid naar buiten, om tot een bezoek aan de stad uit te lokken. UIT HOORN. In de gisteren gehouden raadsvergadering werd het heffingspercentage voor de gemeen telijke inkomsten belasting verhoogd van 4.2 tot 5 Y, procent. Een voorstel van B. en W. om niet op te volgen het advies der gezondheidscommissie tot onbewoon baarverklaring van twee wonin gen werd verworpen. Alleen de beide wethou ders stemden voor. B. en W. stemden voor om aan de gemeen tewerklieden en gemeente-ambtenaren een duurtetoeslag te geven volgens de rijksrege ling, den toeslag te bepalen op 80%, den kin dertoeslag op 79, en de grens van het inko men op 1000. Dit voorstel werd aangenomen, echter door een amendement van Mr. Huizenga zóó ge wijzigd, dat de toeslag werd bepaald op 6%, de kindertoeslag op 14.40 en de grens van salaris en kindertoeslag op 1100. _i Een voorstel van den neer Pasman, om B. en W. uit te noodigen met de H. S. M. onder handelingen aan te gaan over het maken van een brug over den spoorweg aan den Koe- poortsweg werd verworpen. Besloten werd om van de winst der gasfa briek, groot ƒ34849.36 een bedrag van 25000 te reserveeren en aan te wenden tot gedeeltelijks dekking van de hoogere prijzen, der in 1916 benoodigde kolen. Wegens het bedanken van den -heer Jl. C. v. d. Blocquery als wethouder werd als zooda nig benoemd de heer M. C. Roos. UIT SCHERMERHORN. Alhier zijn eenige gezinnen ten gevolge van het gebruiken van worst ongesteld gewor den; bij enkelen moest terstond geneeskundige hulp worden ingeroepen. De politie heeft 3e zaak in onderzoek. Tot tijdelijk onderwijzeres te Broek op Langendijk is benoemd Mej. P. Leegwater al hier. UIT WIJDENES. Naar aanleiding van adres van ouders van schoolgaande kinderen,waarin zij hun bezwa ren ontwikkelen te^ ling der schooltn school alhier besloten aan den goedkeuring van B. en W. en den districtsschoolopziener te onderwerpen de volgende regeling: des morgens van 9 12, des namiddags van 2 4 (nieuwe tijd.) tegen de tegenwoordige reg iltijden, heeft het hoofd d< UIT EGMOND AAN DEN HOEF. In de gisteren gehouden vergadering van Kerkvoogden der Ned. Herv. Gem. van Eg- inond Binnen en aan den Hoef is tot organist benoemd den heer E. Harder te Heiloo. Er hadden zich zeven sollicitanten aangemeld. UIT EGMOND-BINNEN. In de gisteren gehouden raadsvergade ring waren afwezig de heeren Groen en J. Apeldoorn. Medegedeeld werd dat er van Ged, Sta ten enkele raadsbesluiten goedgekeurd waren terug ontvangen. Van Ged. Staten was voorts een schrijven ontvangen, over een patiënte, die op kosten van de gemeente in een krankzinnigengesticht was geplaatst, zij was al niet goed toen zij uit Castricum naar huis is gekomen. Nu werd er,medegedeeld, dat'zij ten laste van het rijk zal komen. Van den secretaris was een schrijven ingeko men, waarin hij verzoekt om gezondheidsrede nen in Alkmaar te mogen wonen, welk ver zoek werd toegestaan, Vastgesteld werd een verordening van het Electriciteitsbedrijf. Tot lid der commissie tot wering van school verzuim werd benoemd de heer J. Apeldoorn Cz. De voorzitter zeide dat er voorloopig was besloten om Kramer voor het innen der gel den van het Electriciteitsbedrijf 2 cent per kwitantie te geven, doch spreker wou hier nu een .vaste regeling voor treffen, daar dit te weinig is en hij stelde voor hem 2 procent te geven van het bedrag dat per week door hem wordt geïnd welk voorstel werd goedgevonden Bij de rondvraag wees dé heer Noord op het snoeien der boomen langs de wegen, opdat dit nog gedaan zal worden voor den Hooitijd. De voorzitter zeide dit toe, waarna de open bare vergadering werd gesloten en de raad ter behandeling reclamen H. O. in geheime zitting overging. UIT EGMOND AAN ZEE. Hedenmorgen moesten voor de tram van 8 uur wegens te kort aan materieel, een groot aantal passagiers, waaronder de meeste vis- schers, blijven staan. Ook te Egniond aan den Hoef geschiedde hetzelfde met een groot aan tal. Zal men weder trekschuiten dn dienst •stellen voort te gaan met den strijd en slechts moge lijk de wateren van den tegenspoed over haar hoofd te laten komen en haai verzwelgen; meer dan eens als zij getracht had alle verhe ven idealen op te geven, góedheid eu reinheid te laten glippen en zooveel mogelijk geluk en welvaart te koopen met haar eigen schoon heid, menigmaal wanneer deze verleiding tot haar kwam, had' de herinnering aan Chris- toffel's kalme goedheid haar kracht gegeven, den strijd voort te zetten naar die hooge idea len, die in haar oogen vertegenwoordigd werden door zijn karakter. Zoo James Dou glas de kwade invloed was geweest in haar leven, Clrristoffel Brampton was de invloed geweest ten goede en de gedachte die dik wijls bij haar was opgekomen wanneer zij aan Christoffel dacht, kwam ook nu weer te rug. Zijn mooie naam Christoffel vbe- teekende: drager van den Christus. Was het omdat Christoffel den Christus altijd droeg in zijn hart en zijn leven, zooveel in zijn ver mogen was het leven van Christus leidende, was het daardoor dat zijn invloed op haar en op anderen zoo ver reikend was en zoo diep?. Zij zou nu op het oogenblik een heel andere vrouw geweest zijn indien Christoffel niet zulk een ver reikenden invloed op haar had uitgeoefend. Zij deinsde terug van de ge dachte aan den afgroüd, waarin zij misschien verzonken was, indien zijn onwankelbare in vloed :p haar, haar niet had tegmgthcude^. En met die gedachten, welke elkaar met snd- RA\D VAN St.-PANCRAS. Woensdagmiddag 3 uur vergaderde oe raad oezer gemeente. Atwezig wegens onge steldheid de heer Kali*. De voorzitter opende de vergadering met voorlezing van een schrijven van den heer Kalis, waarin deze wegens voortdurende on gesteldheid zijn ontslag wenscht te nemen als lid van den raad. Onder mededeeling dat steeds in goede ver standhouding met allen is samengewerkt be tuigt hij hiervoor zijn hartelijken dank. De voorzitter zei met leedwezen kennis ge nomen te nebben van dit schrijven. Sinds 18y8 is de neer Kalis lid van uui raad waar van vele jaren als wethouder. Wij weteu al len dat de heer Kalis was een man van groo te plichtsbetrachting, die steeds zijn gezond oordeel onomwonden in het midden iegde. Op voorstel van den voorzitter werd na mens den raad besloten aan den heer Kalis het volgende schrijven te richten: De raad der gemeente St.-Pancras, bijeen gekomen in zijn openb&re vergadering van heden, kennis genomen hebbende van uw besluit tot ontslagname als lid van onzen raad, zegt u door dezen hartelijk dank voor de vele diensten door u aan de gemeente bewe zen. Wenscht u van harte beterschap met uw ongesteldheid toe om kan het zijn nog eenige jaren in gezondheid met de uwen te mogen verkeeren en verzoekt u te aanvaar den de gevoelens van onze oprechte vriend schap ten uwen opzichte, waardoor u in ons collége in aangename herinnering zult ven voortleven. Van Ged. Staten was goedgekeurd terug ontvangen het kohier H. O. Verder was een schrijven van Ged Staten ingekomen met verzoek een kleine wijziging in de verordening op de brandweer, benevens een kleine rédaotioneele wijziging. In een en ander zal de noodige wijziging worden aangebracht. Van den minister van Landbouw was een circulaire ingekomen inzake distributie van levensmiddelen. Na uitvoerige bespreking werd besloten, de distributie van zooveel mogelijk artikelen met den meesten ijver ter hand te nemen. Verschillende regeerings-artikelen waren tot heden reeds beschikbaar gesteld. Naar aanleiding hiervan merkte de heer Nol Op, dat er tegenwoordig reusachtig veel werk op de secretarie wordt verricht, zoodat hij het noodig vond hiervoor aan den secre taris een extra vergoeding te geven. De voorzitter tevens .secretaris zei hiervoor niet veel te gevoelen, doch wel mocht er iets gedaan worden door aan zijn particuliere klerk eenige extra vergoeding te geven. Ook de raad voelde veel voor het een of het ander doch besloot hierover eerst nog eens te denken. Zoo noodig werd aan dén voorzitter voor inkoop levensmiddelen een blanco crediet toegestaan. Met verschillende winkeliers is reeds over dit punt geconfereerd, In verband hiermee was nog een schrijven ingekomen van de Coop. Verbruiksvereeni- ging „Vooruit" te Zuidscharwoude, waarin er op gewezen werd, vooral deze zaak met kraent ter hand te nemen. De voorzitter merkte op dat de coöperatie zich in deze zeer ijverig betoonde, doch dat hun hulp niet noodig is Bovendien zal dit schrijven niet worden beantwoord, daar geen postzegel voor antwoord ingesloten was. Het doel is heel goed en net kan voor die gemeenten die niets doen een aansporing zijn. De heer Nol zou er toch wel voor zijn, dat ook aan aardappelen en peulvruchten de noo dige aandacht gewijd werd. 1 lieraan zal worden voldaan. Besloten werd in de excercltie van de. brandweer een wijziging te brengen. Dit zal voortaan geschieden door een kleine ploeg mannen, die daarvoor dan een vergoeding van 50 ets zullen ontvangen. Bij rondvraag wees de heer Kloosterboer op een haag, die door zijn hoogte gevaar op levert. De voorzitter heeft hieraan reeds de noo dde aandacht" geschonken. Hierna ging de raad in comité voor be sprekingen betreffende vergoedingen kostwin nerschap. UIT DEN HELDER De begrafenis Duiisch Zee-officier. Met militairen eer is giftermiddag de Duitsche marine-officier-vliegenier Curt Fa- ber begraven. Duizenden belangstellenden hadden zich opgemaakt de begrafenis bij te wonen. Talrijke groote kransen bedekten de lijkbaar. Omgeven door de Duitsche vlag daalde de lijkkist langzaam in de groeve en het vuurpeleton vervulde zijn plicht. In een korte rede herdacht de kapitein ter Zee Pieré, die de stellingcommandant verte genwoordigde, den jongen officier, die geval len voor zijn vaderland werd begraven in een vreemd land, ver van vrienden en verwanten. In een kernachtige In het Dultseh gevoerde rede dankte de Duitsche Consul-generaal de officieren, onder-offiecieren en manschappen van land" en zeemacht voor de laatste eer den op het veld van eer gevallen kameraad bewe zen. Hiennede was de indrukwekkende plerttig- heid geëindigd. De menigte spoedde zich stadwaarts en oogenblik daarna lag stil en verlaten één van de honderdduizenden slacht offers van dezen oorlog, waarvan we nu een heel klein stukje ellende gevoeld hadden (gistermorgen is het door het dichten van het' gat onder de waterlijn gelukt de mij- nenlegger „de bchelde" weder drijvende te krijgen. Het «ris p is daarna het dok binnen gesleept om gerepareerd te worden. In de vergadering van de coöperatieve vereeniging tot aankoop van hulpmeststoffen „Tuinbouw'belang' ten huize van den heer H. Gerritsen, onder leiding van den heer P. Gootjes, deelde de voorzitter mede, dat 't gewenscht was, dat de aanwezige superplios- phaat en patent-kali door de leden werd weg gehaald en dat nog pappoeder is af te geven. Dharop werd voorlezing gedaan van da voorwaarden, waarop kunstmest kan worden besteld tegen prijzen van minstens 25 voor chilisalpeter en zwavelzure ammoniak en 8 voor superphosphaat a 17 pCt Na eenige bespreking werden dè kaarten ter invulling uitgereikt en bepaald, dat ze voor a.s. Zaterdagavond terugbezorgd moes ten zijn bij den uitvoerder, den heer Jb. Duif. De vergadering vond goed den uitvoerder voor zijne bemoeiingen uit te keeren 5 ct. per baal en 10 ct. van die, welke in zijn schuur bewaard werden. Na een opmerking, dlat 't gewenscht was, dat ook dé regeering max. prijzen moest vaststellen voor bep. hulpmest stoffen, sloot de voorzitter de bijeenkomst. UIT AKERSLOOT. Morgenavond houdt de Centrale Kiesveree- niging voor de Prov. Staten in het café Kuik- waard, Kerkbuurt, alhier eene openbare ver gadering, waarin de candidaat der Vrijzinni gen in dit district, de heer A. W. Udo. een spreekbeurt zal vervullen. UIT AKERSLOOT. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor een lid van den gemeenteraad (vacature Dil) is bij enkele candidaatstelling benoemd den heer J. van 't Hof. Worden er in de kleistreken soms ab normale hooge prijzen aan landhuur uitgege ven, in deze gemeente n.l. in de Boekeler- meer, grond van veel minder gehalte dan klei, is 3 H.A. verhuurd totaal voor dén hoo- gen prijs van 1550, bestemd voor kool- bouw voor 1 jaar. heid opvolgden, kwam 't verlangen in haar op, zijn gezicht weer te zien, zijn stem te hooren, een verlangen dat haar haast deed schrikken zoo levendig werd het in haar. In dien de Cristoffel Brampton, waar Hetty van sprak, dezelfde was dien zij gekend had, en het scheen onmogelijk daaraan te twijfelen, dan kon het best wezen, dat zij elkaar weer ontmoetten. Zou de oude vriendschap uit haar jonge meisjestijd vernieuwd kunnen worden, de vriendschap die haar leven zoo heel anders gemaakt had? Die vraag schoot haar als een bliksemstraal door het hoofd; en toen de bliksemstraal voorbij was, zei. zé tot zich zelf dat zulke gedachten niet anders wa ren dan kinderachtige droomen, gebaseerd op onmogelijkheden. Christoffel zou haar al lang en lang gele den uit zijn hart/hebben verbannen: waarom zou hij haar daar hebben bewaard? Zij was ontrouw geweest tegenover hem; welke re den kon hij hebben met eenige vriendelijkheid aan haar te denken? Natuurlijk had een an dere vrouw dé plaats ingenomen die zij een maal had bekleed in zijn hart; zij had geen recht, géén grond om te denken dat zij nu nog iets zou tellen iri het leven van Christof fel, indien zij elkaar bij toeval weer mochten ontmoeten. En de waarschijnlijkheid van zulk een ontmoeten was te gering om er de aan dacht bij te bepalen. Zoo toevallig mogelijk had hij Hetty's pad gekruist, en hij had te genover het meisje, dat zich in ongelegenheid de Ongevallenwet 19101 bednrg in Mei ven dil jaar 7350 tegen 5854 in Mei 1015. Te 's-Hertogenbosch is in den ouderdom van 101 jaar de oudste inwoonster mej. Ma ria Verheugd gestorven. Te Enkhuizen is, dit jaar de omzet aan den gemeente-vischafslag reeds gestegen tot ruim een half milliocn. Onder Gendringen hebben Rijksambte naren 319 rijwielbanden in beilag genomen, welke over de grenzen zouden worden gesmok keld. De vleeschhouwer G. Rf, die gister avond. in zijn huis op den Bergweg te Rotter dam zijn zoon heeft doodgestoken, is naar het Huis van Bewaring overgebracht. STADSNIEUWS. UIT SCHOORL. Juist niet begunstigd door mooi weer heer de Tuinbouw-cursus te Benningbroek een uitstapje gemaakt naar de kweekerijen „Duinbosch," directeur de heer A. J. Peek. In 1906 werd voor de gemeente-eigendom- men 20 K. G. dennenzaad uitgezaaid. Dit heeft de stoot gegeven tot het aanleggen van 1 H.A. kweekt rij, uitsluitend voor dennen- kweek, ten behoeve van de duinbebossching en duinpiqnisoen. Zoo is dan thans 25 H. A. bijkans woeste jrond herschapen in een bezienswaardige vweekerij, waar omstreeks 30 personen hun brood vinden en een groote verscheidenheid van Coniferen, Sierheesters, Rozen, Vrucht- boomen en vaste Planten zich onder invloed yan de Noordzeewinden krachtig ontwikke len en gehard worden tegen ons klimaat. De kweekerij hoopt zelfs ouder dezen invloed kankervrije boomen te kunnen garandeeren, terwijl tegen andere ziekten en beschadigin gen van insecten doelmatige maatregelen worden genomen. UIT BERGEN. Door de aangesloten vereenigingen van den Bond van Gem. Zangv. in N. H. zullen onder de bekwame leiding van den heer Ar nold Spoel, directeur van de Kon. Ned. Mu ziekschool te 's-Gravenhage den 9den Juli a.s. te Bergen eenige ensemble-nummers wor den gezongen, waarvan de opvatting, voor dracht en tempo, aan eene grondige bespre king zijn onderworpen. Elk der afzonderlij ke vereenigingen zingt-bovendien twee num mers onder haar eigen directeur, waarvan Arnold Spoel een critisch verslag zal uitbren gen. KORTE BERICHTEN. H. M. de Koningin heeft gisteren mid dag een bezoek gebracht in het staatsspoorsta tion te 's-Gravenhage ten einde den ambulan- cetrcin van het Ned. Roode Kruis te bezichti gen. De vooruitzichten van den oogst hier te lande zijn, volgens het bericht van de directie van den Landbouw, vrij gunstig. Gisteren hebben de verkiezingen voor de Prov. Staten van Gelderland, Groningen en Noord-Brabant plaats gehad. Het aantal ongevalsaangiften krachtens DE AARDAPPELEN-NOOD. Duur zijn de aardappelen hier evengoed als elders. Eén wagon regeerings-aardappe- len is er tot dusverre in deze gemeente gelost en deze vonden tegen den prijs van ongeveer 4,5 ets. per kop, naar wij hoerden gereede afneming. Dit was het eenige middel om ✓den aardappel op de tafel van den werkman te brengen een prijs van 90 ets. of zelfs 1 per 5 kop is eenvoudig niet te betalen door een minvermogende. Hoewel het gemeentebestuur onmiddellijk een nieuwe aanvrage naar den Haag heeft gericht, is daarop tot dusverre geen bescheid gekomen. Elders, waar betoogingen plaats vinden, wordt den klagers aangeraden aan de regeering te adresseeren. Maar de regee ring, welks woordvoerder, de heer Cort van der Linden, gisteren volmondig heeft toege stemd, dat er ten opzichte van den uitvoer van aardappelen een fout, is begaan, zit op het oogenblik in moeilijkheid. Zij zal dé heden door den minister der Tweede Kamer afgelegde verklaring wettigt deze veronder stelling ongetwijfeld haar best doen om niet weer in de herhaling van de fout te val len, doch dat geeft op het oogenblik geen baat. Wij hebben te Alkmaar gelukkig een rusti ge bevolking, welke zich verstandig gedraagt Juist daarom echter dient er voor gezorgd te worden, dat er hier aardappelen tegen mati gen prijs beschikbaar zijn. De prijzen van de nieuwe aardappelen zijn wel is waar plot seling vrij aanzienlijk gedaald, maar nog buitensporig hoog. "Vermoedelijk zuilen ze binnen korten tijd dusdanig zijn, dat de aard appelen weer binnen «het bereik van iedereen vallen. Nu is dit beslist nog niet het geval' En daarom mag gevraagd worden, of het niet de t£ak van het gemeentebestuur is om in deze buitengewone omstandigheden bui tengewone maatregelen te nenjen. Is het niet zéér gewenscht, dat het gemeen tebestuur thans ingrijpt door, tiju er geen re- geeringsaardappelen te verkrijgen zijn, aard- apjpelen in te slaan en deze tegen matigen prijs te distribueeren aan bijv. de bezitters van broodkaarten? Laat de gemeente dan daa'rop een verlies lijden, laat dat 50 procent bedragen zij zal daardoor echter een nut tigen eu noodigen maatregel van voorziening treffen, zij zal talloozen ingezetenen daar door een zeer grooten dienst bewijzen. Men zegge nu niet, dat zulk een voorziening slechts van tijdelijken 'aard zou zijn. Dit ar gument kan immers hoogstens een reden te meer zijn, om deze voorziening gauw tot stand te brengen 1 CENTRALE RAAD VAN BEROEP. In de hedén (Donderdag) te Utrecht gehou den openbare terechtzitting had o.m. de uit-' spraak plaats in de volgende zaak: hooger beroep van C. W. Cz. alhier tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Haarlem, houdende bevestiging der beslis sing van de Rijksverzekeringsbank, waarbij het in de onderneming van eischer uitgeoe fende bedrijf van exporthandel in versche froenten met krachtwerktuig is ingedeeld tot Juli 1914 in klasse 46 met toewijzing van gevarencijfer 56 en van af dien datum in klasse 39, gevarencijfer' 48, met verklaring dat in de onderneming reeds over de beta lingstermijnen gelegen tusschen J Jan. 1913 en 1 Jan. 1916 genoemd bedrijf is uitgeoe fend; de Raad wijzigde echtei het vanat 1 Juli 1914-toegewezen gevarencijfer in 40. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak. BUREAU VAN ADVIES VOOR DEN MIDDENSTAND. In de gisteravond gehouden vergadering bevond, de rol gespeeld van den barmiiarti- gen Samaritaan; ntaar de rol die hij in Het ty s leven had gespeeld was afgedaan, het was al heel onwaarschijnlijk, dat hij meer voor het meisje zou doen dan hij reeds ge daan iiad. Daarom was het ongerijmd de hoop hem weer te ontmoeten te vestigen op zijn tijdelijke bemoeiing met Hetty's zaken en zelf eenige toenadering tot hem zoeken, daar kon zij geen oogenblik over denken. Hij was haar geneeie bestaan zeker al lang vergeten, of hij herinnerde zich haar met een zekeren weerzin. Neen, het was niet waarschijnlijk, dat hij ooit weder haar pad zou kruisen. Maar zijn invloed zou altijd levendig blijven. Zijn invloed behoefde noo.it verloren ie gaan; het beste deel van de liefde, die hij haai" gege ven had, zou zij steeds bewaren, zijn kracht en goedheid konden haar nog dén weg wij zen, dien zij moest volgen om het hoogste te bereiken en 't was zonderling hoe déze ge dachte haar troostte. Maar ze deed haar den draad verliezen van hetgeen Hetty zeide en zij werd plotseling tot het heden terugge roepen door het hooren van een bekenden naam. „Juffrouw Dulcie Graham het is zoo'u lieve naam en zij is geheel en al als die naam. Ik vond' haar heel lief." „Dulcie Graham? Waarom spreek je over Dulcie Graham?" vroeg Joyce met zrsr ver baasde oogen, „hoe, heb je die gezien?" „Ik heb u verteld, dat dr. Brampton mij naar haar pension gebracht heeft. Ik denk dat hij voor haar,ook heel vriendelijk geweest is; zij sprak juist alsof zij het geheel met mij eens was; zij denkt ook dat hij geheel anders is dan andere menschen, verstandiger eu be ter." „Woont Dulcie Graham in een pension?" vroeg Joyce, alsof ze het nog niet goed be greep. „Ik begrijp niet goed hpe jullie el kaar ontmoet hebben of wat zij met dat alles te inaken had." „Ja. Ze woont N<>. 44 Jeremiahstreet Ma ry lebone". Joyce zag haar met toenemendé verbazing aan, „zij vertelde mij dat een vrieür din van haar daar eens gewoond had, een ze kere juffrouw Trevor, ze was naar dat pensi on gegaan, hopende haar daar te vinden. Wat ze zei van die juffrouw Trevor deed,mij aan u denken, ik geloof dat u veel van elkaar hebt." tietty's oogen bleven rusten' op het gezicht varFde oudere vrouw en Joyce kromp even ineen onder den onderzoekenden blik van de donkere oogen. „Juffrouw Graham zei dat juffrouw Trevor wit haar had, net een mooie kroon. Dat vind ik van uw haar ook het is net een mooie zilveren kroon/' Bijna onwillekeurig hief Joyce de handen op naar het zacht opgestreken haar, het wit van die haren deed de jeugdige kleur van haar gezicht nog meer uitkomen, eu toen zij sprak was er éen toon van gejaagdheid in haar stem. |S' 11 N (Wordt vervolgd j

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2