f Wordt gij t« spoedig oud 1 Telegrammen yan heden. ie pelen nemen en in optocht trokken zij naar net stadnuis De hoofdinspecteur van politie heeft echter een deputatie van de aardappel handelaars te woord gestaan en de klachten aangehoord, welke aan den burgemeester zullen worden overgebracht. Na h«t onder houd met den hoofdinspecteur trok de op tocht weer terug naar het veilingsgebouw. DE AARDAPPELEN VOOR DU ITSCHL AND. Burgemeester H. Vijn te Twisk, die onlangs zooveel van zich liet spreken inzake voorge nomen vergadering tot levering van alle nie- we aardappelen aan Duitschland, deelt het N. v. d. D. mede, heeft thans verklaard, dat hij de uitnoodiging daartoe heeft verzonden, op verzoek van anderen; dat hij op bedoelde vergadering zich niet in de bespreking heeft gemengd en sedert niets meer over een en an der vernam. Hij beweerde, dat 't alleen in de bedoeling lag, tegenover de Duitsche Inkoop- vereen iging eene andere vereeniging te plaat sen. HET GEKNOEI MET AARDAPPELEN. De Telegraaf deelt mede: Sedert eenige dagen ligt in de spoorhaven te Heerenveen een schip, geladen met aardap pelen. Deze aardappelen waren bestemd voor uitvoer naar Duitschland. Ze werden echter van de grenzen terugge zonden, wijl bleek, dat de lading niet enkel uit witvleezige aardappelen, maar ook uit Red Stars en andere soorten bestond, waar van de uitvoer verboden was. De lading ging terug naar Leeuwarden en werd daar overgeladen in een schip naar Heerenveen. Men zou probeeren ze van haar per spoor over de Duitsche grenzen te krijgen. Toen kwam het algemeene uitvoerverbod van aardappelen Heden was het juist 3 weken geleden, dat deze aardappelen, na een reis naar en van de grenzen, in het schip geladen waren. Ze had den erg gebroeid en wareg vaak zacht als vij gen. Volgens usance had de schipper het recht met zijn gazin gratis van de aardappelen te gebruiken, maar hij had daarvan niet gepro fiteerd, omdat het geen eten meer was. Kras ser uitspraak is er zeker niet, die door den daad van den schipper in dezen duren tijd nog meer afdoende wordt.. Heden zijn die aardappelen per spoor naar Rotterdam gezonden voor de consumptie. Smakelijk eten 1 NOG EEN DUURTEBETOOGING. Gistermiddag omstreeks vijl uur, meldt de Haagsche N. Crt., reed een file van een 20-tal met paarden bespannen groentenwagens in de richting van het stadhuis te 's-Gravenha- je. De wagens waren bezet met aardappe en- en groentenhandelaren, die voornemens waren aan den burgemeester te gaan vra gen, dat maatregelen zouden worden geno men opdat zij, die de regeeringsaardappelén verkochten, ook goed'koope regeeringsgroen ten krijgen konden. Een1 deputatie van de belanghebbenden trachtte den burgemeester te spreken, doch deze liet weten, dat hij in vergadering was en belanghebbenden hun klachten maar zoo spoedig mogelijk moes ten indienen. Deze ongewone betooging had veel be kijks. BLOEMKOOL EN BOSJESPEEN. Uit Rotterdam wotdi aan het Handelsblad bericht Niettegenstaande dezer dagen een bericht verscheen dat de uitvoer van bloemkool en bosjespeen verboden was, kan pien toch het verschijnsel waarnemen, dat er sinds den ia talen termijn nog uitvoer ongehinderd heeft plaats gehad. De blijkbare tegenspraak tus- schen deze beide feiten moet, naar wij verne men, al (Jus verklaard.worden, dat het uit- voerverbód der regeering (wat men daaruit zeker niet lezen kan) betrekking hééft op den vrijen uitvoer, doch dat uitvoer op consent nog altijd veroorloofd is. Het zal dus zeker van de veelvuldigheid dezer consenten af hangen of er inderdaad in de eerstvolgende dagen sprdke kan zijn van een eenigszins be- teekenende prijsvermindering, die zich nu nog niet voordoet, al zal men bij de beoor deling ook niet het schrale weer der Juni maand buiten beschouwing mogen laten, het welk zeker niet meehelpt in de richting van overvloedige productie en prijsdaling. INBESLAGNEMING VAN GROENTEN. Er heerschte te Deventer, meldt de Tel., in de laatste dagen groote schaarschfe aan ver- sche groenten, wat zijn oorzaak vond in het feit, dat reeds in den aanvang van de twee maal per week gehouden groentenmarkt na genoeg alles door opkoopers werd aange kocht en naar elders vervoerd. Om in dezen nood te voorzien werdén door den burgemeester gistermorgen rnaatrö- - gelen genomen, om het vervoer naar elders te voorkomen. Alle voor elders bestemde groenten werden in bezit genomen en des middags van wege de gemeente gedistribu eerd. HET MILITAIR KLEEDING- MAGAZIJN BESTOLEN. Voor den zooveelsten keer heeft weer eene diefstal in het militair kleedingmagazijn te Amsterdam, aan de Sarphatistraat te Amster dam plaats gehad, schrijft de Tel. Waren eenige maanden geleden schoenzolen, 'thans - betreft het militair laken, waterproof, voe ring, haken en oogen, die op de ateliers in de Sarphatistraat gebruikt worden. Deze diefstal is niet ontdekt in het klee dingmagazijn, maar bij een opkooper. De da ders zijn reeds gearresteerd, n.l. een rijks ma gazijnbediende en twee helpers. LEVENDE PHOTO'S. Men is er nu. ook in Amsterdam mee ge komen, zegt het Hbld. Velen kennen ze al uit andere plaatsen van ons land. En wie ze niet kennen, zullen nu, met deze typisch-Ameri- kaansche uitvinding, die ons onze vriendën en bloedverwanten op kilometers afstand d'oet zien, schuddend van den lach, kunnen kennis maken. De fotografie-inrichting „Daguerre", Utrechtschestraat 68, heeft gis terenavond de kunstige vinding gedemon streerd. Het verrassende resultaat wordt ver kregen, doordat er drie opnamen worden ge maakt, die op de foto vlak naast elkander komen te staan, doch waarvan twee steeds bedekt zijn door een raster van lijnen, dat bij het bewegen verschuift. EEN VREDES-ZONDAG. De Nederlander schrijft: De Nederlandsche afdeeling van den We reldbond der Kerken tót het bevorderen van een goede verstandhouding tusschen tie vol ken, heeft aan de Algemeene Synode en alle kerkeraden der Ned. Herv. Kerk het verzoek gericht, te willen medewerken, „dat in alle kerken van ons vaderland de eerste Zondag van Augustus een dag voor ons en on^e kin deren van zoo smartelijke herinnering, ge maakt worde tot wat men zou kunnen noes men een Vredes-Zondag, opdat op dien Zon dag in de-prediking worde gewezen op de roeping der Kerk, te lang verzuiigd en te wei nig begrepen, om door de kracht van het evangelie de verhoudingen der volken onder ling te heiligen. EEN ELDORADO VOOR INBREKERS. Uit de kas op-het compagnies-bureau van een der korpsen te Ede is door braak ont vreemd een bedrag van pl. ,m 800, n.l. pl. m. 300 zilver, 200 bankpapier en pl. m. 300 zilverbons van 1. Dit is nu de vier de maal, in nog geen 6 weken tijds. DE VERZWARING DER DIJKEN. Volgens de Tel. zal Dinsdag 20 dezer door dijkgraaf en heemraden van den Zuid polder aanbesteed worden de verhooging en verzwaring van den zeedijk, bij dien polder in onderhoud. De rijweg van Edam naar Warder, die thans boven over den dijk loopt, wordt naar beneden naar de binnenzijde van den dijk verlegd, waarvoor de bermsloot zal worden gedempt. Voor meerdere stevigheid zal de scheiding tusschen den dijk en de landerijen niet meer door een sloot, maar door hekken geschieden. De plannen tot herstel van den dijk, bij den Zuidpolder in onderhoud, (van Edam tot Volendam) zijn reeds driemaal, telkens ge wijzigd, naar den Provincialen Waterstaat opgezonden, doch nog steeds niet goedge keurd. Daardoor is met de verzwaring en ophooging nog niet begonnen. Ook daar wordt de bermsloot gedempt en de weg naar de binnenzijde van den dijk verlegd. In den polder Katwoude is het polderbe stuur, door den watersnood, niet in, staat zelf voor de verzwaring van den dijk te zorgen. Opmaken der bestekken, enz. wordt daar di rect door den ambtenaar van den Provincalen Waterstaat verricht. POLDER OVERSTROOMD. De buiten den zeedijk gelegen polder „Het Hemmeland" bij Monnikendam is ten gevol ge van den hoogen stand van het zeewater ondergeloopen, meldt het N. v. d. D. Het vee, dat bij uitzondering ten gevolge van de schaarschte aan gras in Waterland, thans in dezen polder liep, is bijtijds gered kunnen worden. De zee blijft ten gevolge van de noqrdelij- ke winden hoog, derhalve is afspuiïng nog niet mogelijk. VERKIEZINGSKNOEIERIJ. De N. Arnh. Crt. meldt, dat een justitieel onderzoek wordt ingesteld naar het stellen van onwettige handteekeningen op de candi- datenlijst voor de Statenverkiezingen in het district Eist, op de candidatenlijst van den lieer G. A. C. Erdkamp (r.-k.), omdat daarop voorkomen handteekeningen van personen, die zich onder de wapenen bevinden en zelf niet hebben kunnen teekenen. De heer Erdkamp wenschte diet in aanmer king te komen. UIT HEILOO. Eenige personen hadden gisteren gevolg ge geven aan den uitnoodiging van het bestuur van „Heiloo Vooruit" aan verschillende be sturen ter bespreking van het houden eener tentoonstelling. De vergadering werd gehou den in „De Rustende Jager" van mej. de wed. v. d. Horst. De heer Berkhout verwelkomde de aanwezi gen en nam de leiding der vergadering op zich. Men stelde zich ten doel. het houden van een tentoonstelling van land- en tuinbouw, veeteelt, pluimvee enz. In principe was men voor eene algemeene tentoonstelling. De besprekingen leidden er toe, dat eene comniisie werd benoemd tot verder onderzoek en tot regeling, in welke commissie hebben zitting genomen de heeren Berkhout, Maas Oeesteranus, Zeeman, van Gemeren, Hart man, Vrijburg en Jhr. N. van Foreest als Eere voorzitter. Er' heerschte in de vergadering een opge wekte geest, en de besprekingen waren van be gin tot het einde zeer geanimeerd. UIT ZUID- EN NOORD-SCHERMER. Donderdag vergaderde de Raad met op één na alle leden, wegens afwezigheid van dén heer Smit. Na beëediging van het in de plaats van den heer Wb. Schermerhom benoemd raads lid, de heer A. Raat, en na vaststelling der notulen, werd door den voorzitter kenbaar gemaakt: Proces-verbaal der laatste kasopname bij den gemeente-Ontvanger, waarbij altes in or de werd bevonden. Voor kennisgeving aan genomen. Terwijl aangaande een verzoek van de vereeniging „Het Groene Kruis", om een jaarlijksche subsidie voor de Bemidde lingsdienst tot ontsmetting van boeken, met aanbeveling tevens van dien dienst voor schoolboeken, in handen wordt gelaten van B. en W., om dienaangaande naar goeddun ken te handelen. Vervolgens werd in de vacture, ontstaan door het vertrek van den heer Schermerhom, de heer F. Posch benoemd tot lid van dé schattingscommissie voor de Rijks inkomsten belasting, terwijl mede de heer Posch werd benoemd tot ambtenaar van den burgerlijken stand. De thans geldende strafverordeningen, n.l. de algemeene politieverordening en de bouw verordening, werden ongewijzigd opnieuw vastgesteld. Na eenige door den voorzitter medegedeel de financieele beschouwingen in verband met den schoolbouw te Driehuizen, werd bij de rondvraag gewezen op de moeilijkheden'wel ke gepaard gaan aan de nieuwe tijdregeling in verband met de vervroegde schooltijden met het resultaat dat deze aangelegenheid in de bijzondere aandacht van B. en W. wordt aanbevolen, door middelen te beramen om hierin zoo mogelijk wijziging te brengen, waarna de vergadering werd gesloten. UIT HARENKARSPEL. In den polder Woudmeer is een verordening vastgesteld, waarbij het van brongasinrichtingen afhankelijk gesteld van een vergunning van het bestuur. Dat bestuur is voornemens aan het verleenen der vergunning de voorwaarde te verbinden dat een bepaald bedrag jaarlijks in den polderkas moet worden gestort als bijdrage in de kosten van extra bemalin1, veroorzaakt door het water hetwelk door welputten in den polder gebracht wordt. politie- nebben wordt polder- UIT BERGEN. De namen van. de zangverenigingen, die deei zuilen nemen aan her Zangconcours, uit geschreven door den Bond van Gem. Zang- 'vereenigingen in Noord-Holland, in den tuin van „de Rustende Jager", op Zondagmiddag 9 Juti as., zijn: „Caecilia" Barsingerhom„Kolhom", van Kolhom„Thalda", van Hoogkarspel„On derling Genoegen", van Assendélft; „Ge mengd Koor", van Zuid-Scharwoude; „T.A. V.E.N.U" van Andijk; „Zanglust", Obdam. UIT KOEDIJK. Te Amersfoort is overleden de em. pred. J. F. Tenthoff. Ds. Tenthoff Leeft alhier als predikant der Ned. Herv. Kerk lang den H. Dienst der kerk waargenomen. KORTE BERICHTEN. In de dorpstraat te Nieuwendam ge raakte, een 8-jarig jongetje onder de wielen van een Amsterdamschen vrachtwagen. Het knaapje was onmiddellijk dood. De arbeider' G. S., werkzaam bij de fir ma D„ te Zaandijk, geraakte op het Zaandijkerwijd van een dekschuit af te water, met het gevolg dat hij verdronk. De onge lukkige was 28 jaar en ongehuwd. Het 2-jarig kind van A. K. te Wijk-bij- Duurstede wist een flesclije met creoline, van de beddeplank machtig te worden en dronk daaruit. L)e kleine is aan de gevolgen overle den. Uit Amersfoort werd Donderdag een geheele wagen lucifers naar Duitschland verzonden, welke daar in den omtrek waren opgekocht. 1 Em buiteggewone reis maakte de IJmui- der stoomtrawler „John Brown", die na ne gen dagen teruggekeerd is, met een vangst, welke J 23,000 opbracht Aan de stoomdrogerij vau den heer de W. te Best is een flinke partij aardappelen in beslag genomen, vermoedelijk bestemd y6or uitvoer. Te Zaamslag werd een jonggeborene bij vergissing gewasschen met water, vermengd met carbol. Het wicht is daarop terstond overleden. De uitvoer van staal- en ijzerafval, be nevens oud ijzer en oud staal is verboden. De uitvoer van spinazie, andijvie, poste lein, peulen, doperwten en capucijners is Ver boden. Vrijdagmorgen werd de groentenkoop- man N., uil Velsen, die met paard' en wagen bij Santpoort reed, door de stoomtram Haar- iemAlkmaar aangereden. Hij viel van den wagen, kwam onder de tram en overleed kort daarop. Fe Huizen (N.-H.) worden groote par tijen Zuiderzee-bot gerookt' en per spoor naar Keulen, uitgevoerd, zegt de Tel. De vischrookers Koupen zooveel mogelijk op. De prijzen loopen voortdurend op. Ie Venlo past men sedert een paar da gen een bijzonderen maatregel toe op de massa s iDunsehcrs, die bij kleine hoeveelhe den ten uitvoer verboden goederen komen koopen rn de stad. Maréchaussee en politie houd; nu iederen Duitscher aan en voert hen •weder ae grens over naar de Heimaith. Gistermiddag half drie werd te IJmui den het stoffelijk overschot van den veronge lukten Franschen otiicier-aviateur Ch. P. Waddington ter aarde besteld. STADSNIEUWS. DE SCHOUWBUKüPLANNEN. Gisteravond werd in liet gebouw „Voor waarts" een bijeenkomst gehouden van een V-tal op socialistisch standpunt staande or ganisaties, te weten: de S. D. A. P. afd. Alk maar, de Vrije Socialisten-Vereeniging, de Alkinaarsche Bestuurdersbond, het Plaat selijk Arbeiderssecretariaat, het Vrije Too- neel, de afd. Alkmaar van de Vrijdenkers- Vereeniging „de Dageraad", de aid. Alk maar van de Anti-Militairisten-Vereeniging. Besprbken werd welke houding door hen moest worden aangenomen inzake het amen dement van de heeren van den Bosch en Mr. Leesberg betreffende de censuur, door de /in te stellen commissie uit te oefenen over ver gaderingen, opvoeringen en tooneelvertoo- ningen in de te bouwen schouwburg te ge ven, over welk amendement in die laatste raadsvergadering de stemmen staakten. Algemeen was men het er over eens, dat deze in te stellen censuur niet geaccepteerd kon worden. Men stelde zich op het standpunt, ttat de verschillende richtingen over hetgeen in deze toelaatbaar is, wel zullen blijven verschillen en was. van meening, dat de gemeente geen gelden beschikbaar mag stellen voor een in stelling, waar door dit meeuingsverschil een deel.van de burgerij zal worden geweerd. Besloten werd een commissie te benoemen om In adres met memorie van toelichting te ontwerpen, waarmede de genoemde vereeni- gingen zich tot den Raad zullen richten. COMJTé VAN ACTIE. In de gisteravond gecombineerde bestuurs vergadering van de afdeeling der Sociaal-De- movratische Arbeiderspartij, den Alkmaar- schen Bestuurdersbond en de Algemeene Ar beiders Coöperatie „Voorwaarts", is na breed voerige besprekingen over den nood der le vensmiddelen, een'motie van actie opgericht, bestaande uit 6 personen (2 van elke organi satie) Het bestuur is samengesteld uit de heeren J. van Cleef, Voorzitter, K. van 't Veer, secrtaris en G. Oukes, penningmeester. Tegen Woensdagochtend 10 uur a. s. zal een onderhoud worden aangevraagd met Burge meester en Wethouders dezer gemeente en de maatregelen zullen worden bepleit tot ver krijgbaarstelling van goedkoope aardappelen enz. EEN STADGENOOT GEHULDIGD: Men schrijft ons uit Den Helder: Op Donderdagavond j. 1. is den deelnemers aan de bootochten door den res, le luit. van Hulst een feestavond aangeboden in het Ca sino van het voordeelig saldo dat met de 9 reizen gemaakt was. Ih zijn openingsrede wees den heer van Huls er op, dat er ongeveer 6000 personen wa ren vervoerd en het saldo 100 bedroeg. Vol gens hem hadden dus de genoodigden maar recht op 1 %c ent p leizier dezen avond, al wat ze meer kregen was toegift. Nu, die toegift aan -plezier is nog al groot geweest. De bekende illusionist enen gedach ten lezers Oogstten veel bijval met hun wonder liike toeren, terwijl de d'ichter-componist Dirk Witte met groot succes eenige van zijn beken de liedjes voordroeg. Namens alle militairen werd na de pauze den len luit van Hulst uit dankbaraheid voor alle moeite die hij zich ge geven heeft, om in April en Mei de booten te, laten varen een gouden potlood aangeboden, terwijl hij tevens onder luide toejuichingen een* groote lauwerkrans in ontvangst had te nmm GESLAAGD, Gistere nslaagde te Leiden, aan de Univer; sitèit aldaar, voor het doctoraal e:;amen in de rechten, mej. M. C. Bosman, alhier. Heden slaagde in den Haag voor diploma Kinderjuffrouw, mej. H. EkkeJ, alhier, leerlin ge van mej. B. Bakker. R. K. MIL1TAIRE-VEREENIGING TE ALKMAAR. Program ma, aangeboden door het Symphonie-orkest „JUBAL'h Directeur H. A. MAAS, op WOENSDAG 21 JUNI, van 73/i 9% uur. in het R K. Militair Tehuis, Lindengracht 10. 1. Amerikaansche marsch (trot and one step) Wolfe Gilbert. 2. Ouverture „La Couronne" Kastner 3. Moderne Stijl, Gavotte', Berger. 4. The Julian, Waltz, Kleinecke. 5. „Krotalon", Xylophon-solo H. A. Maas Voor te dragen "door den heer L. Goettel, 6. a. Wilhelmus, Mamix v. St. Aldegonde. b. Wien Neerlandsch B'oed Wilms Arrangementen van H. A. Maas. Pauze. 7. Hello Boystwo step Harry von Filzer 8. Ouverture „Die drei Musge- tiere" Blankenman. 9. Ave Maria F. Schubert. Arrangementen van H. A. Maas. 10. a. Loin du Bal Gillet b. „Jubal" marsch H A. Maas ALKMAARSCH BIOSCOOP-THEATER. De directie van bovengenoemd théater be richt, dat zij deze week een zeldzaam prach tig1 programma geeft, w. o. vooral uitmunten de twee fraaie hoofdnummers„En 't nood lot ging de deur voorbij", waarin de hoofd rollen vervuld worden door de 1ste Fransche actrices, de dames Gabrielle Robinne en Ma rie Louise Derval, en „de droom van een Zeeman", waarin een zeer fraaie opname in voorkomt van een brandend schip in volle zee. INGEZONDEN STUKKEN. DE GEZINSVERPLEGING TE HEERHUGDWAARD. Ondergeteekenden zijn zoo vrij de lezers te doen opmerken, dat in het verslag der Algem. Vergadering van de Gezinsverpleging in de Alkinaarsche Crt. twee onjuistheden geslopen zijn. Primo, dat Heerhugowaard niets voor de Gezinsverpleging doet. Wel, behalve een groot aantal contribueerende leden, geeft de gemeenteraad jaarl. 25 en de Herv. Diaco nie ƒ10. Is dat dan niets? Voorts wordt gemeld dat onze nieuwe dok ter, mijnheer Spierings, geen sympathie ge voelt voor de Gezinsverpleging, en dat bijge volg hier op den dooa uitloop zal. Wel, tot onzen blijdschap kunrien wij,, na onderzoek be slist het tegendeel betuigen'en kunnen wij op diens medewerking rekenen. Pus aller reden voor het hoofdbestuur dezer nuttige vereeni ging om met vertrouwen en ijver te blijven uitzien naar een nieuwe zuster, die hier be geerd wordt. Ds, Jl. BROEKEMA, J. MOEIES, Oud. Heer Hugowaard, Juni 1916. [Wij merken even op, dat de „onjuisthe den" voorkomen in het jaarverslag der Ver eeniging. Red. Aikm. Crt], onder consumenten hunner gemeenten tegen dén kostenden prijs, vermeerderd mei het zuiver onkostenbedrag. Zij moeten er tegen waken dat de beschikbaargestekte visch andermaal wordt verhandeld. Het uitven ten van gemeentewege moet onder onafge broken daadwerkelijk toezicht geschieden, Uiterlijk den 25sten van elke maand zullen de leveringsprijzen aande gemeente voor de volgende maand worden vastgesteld. ARRESTATIE INZAKE MALVER SATIE GEMEENTE SLACHTHUIS. ARNHEM, 17 Juni. In verband met de ontdekte malversaties aan het gemeente slachthuis alhier is de heer C. c. d. B., (boekhouder) op een 'der stembureaux waar hij zitting had gearresteerd. De ongeregeld heden zijn meest gepleegd met van de door de regeering opgedragen werkzaamheden. FABRIEK STOP GEZET? ARNHEM, 17 juni. Wegens gebrek aan chemicaliën zal de Ned. Kunstzijde-fabriek alhier over 14 dagen stappen móeten doen om haar fabriek te sluiten. Daar door ko men 250 "werklieden broodeloos. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Waakzaamheid kan jaren aan ons leven toevoegen. Sommigen zijn oud op zestigjari gen ledtijd, anderen jong als zij tachtig zijn. Uw levenswijze maakt dat gij gezonde of zwakke nieren liebt goed of slecht bloed want zwakke nieren zijn oorzaak, dat urinezuur zich in uw bloed ophoopt en uw gezondheid verwoest. Zorgt dat uw nieren altijd goed werken en vooral na den middelbaren leeftijd. Dit voor komt rheumatische, zenuw- en waterstoor nissen, stijve en, verlamde gewrichten, ver zwakking van het gehoor en gezicht, en ver harding der bloedvaten. Houdt uw nieren in rust door overwer king, zorgen en het gebruik van sterken drank te vermijden, door regelmatige ge woonten, dagelijksche wandeling, door niet te zware voeding en voldoenden slaap. En gebruikt bij het eerste teeken van rugpijn, rheumatische pijnen en waterstoornissen Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen. Zij zijn een spe ciaal niergeneesmiddel, dat de nieren helpt öm Uit het bloed het overtollige urinezuur te (jltreeren, hetwelk rugpijn, spit, waterkwalen, waterzucht, rheumatiek en niergruis of -steen veroorzaakt. Gij zoudt weten hoe goed zij werken, als gij spraakt met menschen, die Foster's Pillen gebruikt hebben Ti Alkmaar verkrijgb. bij Nierop sn Slot- kiuber, Langestr 83 Toezending gwehiedt franco na ontr. v. postwia- sels f 1.75 voor één of f 10,voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen weigert elke doos,dieniet voorzien is van neven- staand handelsmerk Nederland. GRAANDISTR1BUTIE. DEN HAAG, 17 Juni. Het Rijksgraan- bureau meldt: Het ligt in de bedoeling der re geering op de veiling van Amerikaansche bloem te Rotterdam op den 20en dezer zoo- noodig binnenkort andere te laten volgen te Amsterdam en Rotterdam. REGEERINGSVISCH. DEN HAAG, 17 Juni. De minister van landbouw heeftbij circulaire den burge meesters bericht dat uiterlijk 1 Juli een nieuwe regeling zalw orden getroffen voor dé beschikbarstelling en distributie van zee- visch. (Noordzeeharing inbegrepen). Deze visch zal voortaan uitsluitend beschikbaar worden gesteld voor de gemeentebesturen onder bepaalde voorwaarden, volgens wel ke zij zich o. a. verbinden om de geleverde visch zelf te dustribueeren of onder hun verantwoordelijkheid te doen distribueeren TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 17 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederlandseh Meteorologisch Instituut te De Bilt Geldig tot den avond van 18 Juni. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand! van den barometer 767.7 te Vlissingeh. De laagste stand van den barometer onge veer 750' Oost-Pruisen. VERWACHTING- Meest matige noordelijke tot westelijken wind, zwaarbewolkt mót tijdelijke opklarin gen, in het zuid-westen weinig of geen regen, wellicht eenige regen in het noorden én oos ten, zelfde temperatuur. BURGELIJKE STAND. GEBOREN: 16 Juni. Margaretha, d. van Paulus Corne- lis Nicolai en Guurtje Palenstein. 17 Juni. Louise Renske Elisabeth, d. van Wilhelmus Autonius Smit en Antje vin Drunen. OVERLEDEN: 13 Juni. Jan van den Tooren, 78 jaar, over leden te Uitgeest. AMSl ERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. van 17 Juni Staatsleeningen NEDERLAND. Oblig. N. W. S. van 500/1000 5 Oblig. N. W. S. van 500/1000 4) Oblig. dito 3j dito dito 3 ditct dito 2( Ned. lnd. f 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-Juli 4 RUSLAND. OKI. frs. 2500—5000 5 Iwangorod Dombr. OR 625 4[ Nicolai Spw. it 100 4 Oeconsoi QR. 626 4 Rothschild (consols) OR. 625 4 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 4 6e missie, 1894. QR. 625, 4 TURKIJE. Bagdad Spw. Ie serie 1904 4 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 t 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915. 5 Rotterdam 1915 Bank- en Crediet-lnstellingen Amsterdanische Bank A Nederlandsche Bank C. v, A. Ned. Handel Mij. C. v. A. Industrieele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda C. v. v. A. Am. Car. Foundry Co. C v. A. Allien Hide Leather Conrp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mijn bo u W-Ondernemingen. Ketahoen gew. A. id. Pref. A. RedjangLebong A. BUITENLAND Great Cobar A. Pittsburg Coal A, Cultuurondern. Handelsver. en Handelsvennootsch. Guit. Mij. der Vorstenlanden A. id. id. id. Windstaand Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Ma at schappijen. Dordtsche Petr. lnd. Aand. Oec. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mlj. t. e. v. Petr. br. A Sum. Paleinbang Petr. Wllj. New. Schibaioff Petr. Cy. Crt. gew. A. id. id. Crt. pref. A Orion Petrel Mlj. A. Rubber-Maalechap pijen Amst. Rabb. Cft. Mlj. Aand. Scheepvaart-Maatschappijen. Ned. Amerik. Stmv. Mlj. Aand. Ned Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND, int. Merc. Marine Cy. Afgest. A Int. Merc. Marine Afgest. Pref. A. lilt. Merc. Marine Cy Dep Cert. v. Oblig. 4J Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. id. id. Pref. Deli-Maatichappij Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mlj. Aand BUITENLAND. United Lankat Plant. C. v. A. Spoorwegen. Deli Spoorweg Mij Oblig. 6 Holl. ijzer. Spoorw. Obi. 5 Mlj. t. Expl. v. Staatesp. OBK 5 Mlj. t. Expl. v Staatssp. Obi. 4( BUITENLAND. AMERIKA. Atchis. Top S. Fé C. v. g. A Baltimore Ohio Certif. v. A. Denv R. Grande Spw. C. v. A. Erie Spw. Mlj. Gewone Aand. Kans Cyti South. Railw. Cy g. A Missouri Kans. Tex. C. v. A. N.-Y6rk Ont. Western St. Norf. West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A. South Rlw. Vot. Tr. Qew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premieleeningen. NEDIFRLAND. Amsterdam Stad 18T4 ff VOO.— 3 Gemeente Gradiet 3 BELG1E. Antwerpen 1SS7 2t4 Koers 16 Juni pCt. 02 n/i 1003/ie 84 74 Va 631/, 101 46»'4 74', 72 Vs 63 59 65V* 66 Vis 64l/< 54 93 103 1027* 174 233 ÓS»/* 170 661/4 47 801/, '19 33i/, 170 S 27 !97 f2031/, 362 1941/» 239 52t 236 46«/i 96 85 20912 373 171 22»/, 92'4 95»/, 2491/, 252 3011, 633 438 203 j 245 522 1061', 1021 e 1021%, 108W f 051/4 87'./, 141„ 371', 251 j 6i,, 28 126 97H*l 2l3/„. 137 1 oa?', 071VJ i02y:t 1 Ous/ia 731/4 63 V, 101 58V4 65 531/, 93 108 167 169'V 60%« 46i/, 797/b 19'/, 34 Mi 166 208 206 360 239^6 524 237 871„ 209i, 388 171 s/4 23 92 94 T/, 2491/, 535 202l/, 245i/t 527 1027/» IOOI/4 105 141/4 361/, 25', 60/e 23 21's 136^,

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2