ratel en M\mM Verjaring yan Schuldvorderingen. Aangifte yan Leerlingen. TOELATING 1' 8» 12* Telegrammen Tan lied en. Handelsdagschool met 3-jarigen cursus te ALKMAAR. GESLAAGD. Te Nijmegen plaagde gisteren voor het eind-examen Camilius College (gymnasium^ ae heer L. Schlichting alhier voor diploma B ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING Genomen baden van 10 Juni tot en met 17 Jluni: Heeren 84, Dames 13, Onvermogend Totaal 97. Temperatuur hoogste 60o. Laagst 57o. VROUWENARBEID TIJDENS DE MOBILISATIE. Men schrijft ons: De Vereeniging tot Behartiging van Plaat selijke Belangen heeft in haar laatst gehou den vergadering besloten, dat ook in: Alk maar een Urgentieraad zal worden opge richt. Als leidsters treden op: Mevr. A. AukesTimmers, Mevr. M. J. Dor beek Hortmann en Mej. M. E. J. v. Rijn. De afgevaardigden van bij de Vereeni; van Plaatselijke Belangen aangesloten eenigingen zijn: Mevr. Chr. de Lange TiglerWybrandi voor Tesselschade, Mej. C. J. v. d. Lee voor Toynbe, Mevr. Verwaal Schaardenburg voor de Vereenniging tot verhooging van het Zedelijk Bewustzijn, mej. M. E. J. v. Rijn voor huisverzorging, mej. N. Carels voor de Vereeniging van Vrou wenkiesrecht, mevr. G. SchroderBoonacker voor de Vereeniging Vacantiekolonie, mevr. J. v. d. PloegWever, voor den Bond van Vrouwenkiesrecht, mevr. J. Holsmuller Zaadnoordijk voor de Protestantsche Vrou- wenvereeniging. Het bestuur der H. en I. school wees nog geen afgevaardigde-aan. Medewerking is voorts toegezegd door de R. K. Vrouwenbond en de Geref. Vrouwen- vereenniging met de S. D. Vrouwenclub zijn wij in bespreking. Mochten er in Alkmaar nog andere veree- nigingen zijn die wenschen toe te treden, dan kunnen zij zich opgeven bij een der drie leid sters. Wij willen graag alle vrouwen in Alkmaar bereiken. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Zitting van heden. OVERTREDING LEERPLICHTWET. Voor de overtreding van de leerplichtwet had zich te verantwoorden Jan D., koopman te Alkniaar. Beklaagde was tegen een vonnis van den kantonrechter in verzet gekomen en ver klaarde zijn dochtertje van- bijna 14 jaar, dat dat niet van de leerplichtwet was vrijgesteld, te hebben thuis gehouden om de huishou ding te doen, aangezien zijp vrouw wat ver diende met het aardappelen schillen voor de militairen, welke verdienste voor zijn gezin niet gemist kqnden worden. De Officier van Justitie eisthte bevestiging Van het vonnis 'n.1. 4 boete of 2 d. hechte nis. BELEEDIGING POLITIE. Hendrik S., metselaar te Zuid-Scharwoude, had zich te verantwoorden voor het beleedi- gen van den Rijksveldwachter Dekker te St. Pancras, toen deze hem voor het rijden zon der licht aanhield. Beklaagde verklaarde zich driftig ge- maaki te hebben, aangezien hij den veld wachter bekend had gemaakt met de omstan digheden waaronder hij zonder licht reed. Hij toch had alle moeite gedaan om een lan taarn te krijgen, terwijl ae Broekertram al weg was. De Officier eischte 3 boete of 3 d. hech tenis. Op de vraag van de president of hij nog iets naar aanleiding van dezen eisch had op te merken, zeide beklaagde „Het valt mij niet af." OPKOOPEN ZONDER REOISTER. Eilke B., koopman te Den Helder had zich te verantwoorden voor het opkoopen van goe deren zonder deze in een register te vermel den. Bekl. legde een foto over van zijn huls om aan te toonen dat hij geen winkelhoudend opkooper was. Sinds een 6 tal jaren had bekl. /.iji' zaak verbouwd jen het geen hij kocht no teerde hij sindsdien niet meer in het register, omdat het hem voorkwam, dat hij niet meer viel onder art. 437 Wetboek van Strafrecht. De officier was van oordeel; dat beklaagde wel een winkelhoudend opkooper was aange zien hij een magazijn hield en inkoopt, z. i. had beklaagde evenwel aannemelijk gemaakt, dat hij geen register hield. „O, het is totaal onnoodig den held te spe len," zei Fenwich lachend, een zachte, boos aardige lach; „je moeder heeft men tot tranen toe veiveeld met haar kermende en weeklagen de goedheidzij is uit een Psalmzingend ge slacht m kon die smet nooit kwijtraken. Ik heb vroomheid nooit kunnen uitstaan en zij was er Scheel van doortrokken. Vermoedelijk heeft zij ie liefhebberij aan jou overgedragen. Zij heeft mij, zoolang zij leefde, het leven tot een last gemaakt «n jij „Ik ben er trotsch op haar zoon te zijn", Hal hein iö de rede en zijn toom was ten top gestegen: „zij was het zachtste wezen dat ooit geleefd Heeft, de beste vrouw die ik ooit heb ?ckend en u hebt haar ten grave doen dalen, ooals ik reeds zei, als ik u te veel aan haar herinner, dan kan ik u best van menn tegen woordigheid ontslaan." „1 loe gauwer hoe liever" zei Fenwich met een spottenden lach, „en zal deze jonge dame je vergezellen? Alles wel beschouwd, haar zachtheid van karakter is in vele opzichten niet tc vergelijken met die van je moeder. Ik zou je raden je niet tc bemoeien met haar en haar ianiilie. Zij is een helleveeg, beste jon gen". Hal sprong overeind met een woesten kreet, maar de oudere man was hem te vlug af. Hij hief net handvatsel van een zware rijzweep op die hij in dé hand had en bracht een hevigen' slag toe aan dén jóngen man, die als een steen necistortte op de heideplanten aan Hetty's voeten, terwijl Fenwcih terugwandelde naar den straatweg. Hety lichtte Hal's hoofd op legde het op haar schoot, met bezorgde oogen zag ze hem aan. De bleeke kleur van den bewusteloozen man verschrikte haar, de vreeselijke gedachte, dat hij dood zop wezen, deed haar hart bon zen met bevende vingers raakte zij zijn wang aan en eeirsnik van angst kwam uit haar keel Of het de aanraking was van haar hand of het geluid van haar snikken dat hem deed ont waken, hij opende oogen. (Wordt uMMolgd.) Z. E. vroeg dan ook vernietiging van het vonnis van den kantonrechter a. 1. ae veroor deeling wegens 3 delikten tot 3 maal 25.— boete en vroeg van de rechtbank opnieuw rechtdoende beklaagde's veroordeeling we gens het niet houden van een register tot een boete van 25 of een hechtenis van 5 daggp MISHANDELING. Tegen Nicolaas P., werkman te Wervers- hoof werd wegens mishandeling van Barnar dus Sleutel, vrachtrijder te Wervershoof een geldboete van 15 of 10 dagen hechtenis ge- ëischt. Jacob O., veehouder te Westwoud, had zich te verantwoorden wegens mishandeling van de 74-jarige Jacob Ettes, arbeider te Westwoud. Beklaagde ontkende, hij had getuige gesla gen omdat deze hem in zijn keel greep. Getuige Ettes zeide, dat beklaagde hem met een stuk hout op zijn erf tot bloedens had geslagen. De Officier eischte 7 dagen gevangenis straf. EEN KOEIENKWESTIE. Pieter B., landbouwer te Wieringerwaard, had de koopman Jan Kok te Heer-Hugo- waard, die hem een koe verkocht had welkq niet deugde, mishandeld, omdat Kok weiger-; de schadevergoeding te geven. Mej. Wilhelmina Roggeveen te Schagen verklaarde gezien te hebben dat beklaagde getuige, terwijl deze op de grond lag, op zijn hoofd schopte. De Officier eischte een veroordeeling tot een gevangenisstraf van 14 dagen. Beklaagde oordeelde dat Kok de straf toe kwam doch hij niet EEN KOOPMAN IN ANTIEK. De 64-jarige Daniël de V., koopman te Amsterdam, stond terecht wegens het ont vreemden van twee oude porceleuen kopjes te den Helder. Getuige Christna Helder, dienstbode bij mevrouw Bloos, verklaarde, dat beklaagde op 1 Mei kwam om mevrouw te spreken. Zij verzocht hem te wachten doch bekl. volgde haar tot in de huiskamer en toen zij naar de keuken ging, zag zij beklaagde in de suite, waar hij, toen zij terug kwam in tegenwoordigheid van mevrouw met twee kopjes in de handen stond'. Hij gal mevrouw er 3 voor, doch mevrouw wei- gerde dit en trachtte de kopjes uit zijn zak te halen. Beklaagde zeide een eerlijk fatsoenlijk koopman te zijn, waarvoor hij in geheel Ne derland bekend stond. Nimmer was hij met de justitie in aanraking geweest. Men kon de kopjes door experts lajen taxeer en, zij waren niet meer dan 5 waard. De president merkte op, dat beklaagde dan slechte experts had, de kopjes waren door experts van de rechtbank op 15 getaxeerd. Beklaagde verklaarde nog over de inbe slagname van de kopjes verwonderd te zijn geweest. Deh geheelen middag was hij na het koopen van de kopjes met deze voorwer pen in zijn. zak, nog huis aan huis gaan vra gen naar oudheden. Overal zegt hij, beweert men geen oudhe den te hebben, dringt men aan dan kan men soms toch iets koopen. Beklaagde oordeelde het gebeurde een volg van het veelal voorkomende berouw dat dikwijls ontstaat als men verkocht heeft, omdat men dan veelal denkt, dat het verkochte veel meer waard was. Wegens hooge leeftijd werd mevrouw Bloos niet gehoord. Nog werd gehoord mej. Antje v. d. Leek die verklaarde, dat beklaagde aan dc naaste woning waar zij diende gevraagd had of de woning van mevrouw Bloos door oude menschen bewoond werd. De officier oordeelde dlat het wettig en over tuigend bewijs in deze zaak is geleverd door de verklaringen van de eerste getuige die zeer beslist was. Niets pleit er voor, dat aanneme lijk kan maken, waarom zij in strijd met de waarheid zou verklaren. Zij heeft alles gezien en bij de politie en bij de rechtbank omstandige verklaringen afge legd geheel overeenkomstig die van mevrouw Bloos. Een wettig bewijs oordeelde Z. E. het feit, dat bekl. erkent had, de kopjes uit de kast ge haald en in zijn zak te hebben gestoken. Het bewijs dat beki. aldus gehandeld had zich de kopjes wederrechtelijk toe nen, oordeelde Z. E. geleverd door de ver! ringen van de eerste getuige, waar deze ver klaarde, dat mevrouw absoluut niet wilde ver- koopen en dat beklaagde de kopjes in strijd met dien wil van mevrouw had medegenomen. Dat gehandeld was krachtens een overeen komst van verkoop oordeelde spreker uitgeslo ten omdat de aangifte van die mevrouw op den zelfden dag daarmede in strijd was. Spr. ker oordeelde het onaannemelijk, dat iemand van 84 jaar geheel in strijd daarmede zou verklaren. Beklaagde had met onbeschaamdheid ge handeld. In het huis van de oude dame was hij als heer en meester opgetreden. Dit kan niet genoeg worden veroordeeld. Ten slotte eischte E. een gevangenisstraf van 3 maanden. Beklaagde wees er nogmaals op niets mis dreven te hebben. Na het koopen van de kop jes had hij met mevrouw nog wat gepraat, waarna hij verder huis aan huis om oudheden was gaan vragen. Mr. Prins wees er als verdediger op, dat beklaagde ontkend heeft de kopjes wederrech telijk te hebben toegeeigend. De eerste getuige was niet bij alles tegen- lordig gewetst, de officier vergat dit te veel. Gedurende de aanwezigheid van de dienstbo de iu de keuken gaf mevrouw toestemming de pleit er zelfs voor. De bekentenis van beklaagde dat hij de kop jes uit de kast heeft genomen zegt niets, aan gezien hij er uitdrukkelijk aan toe voegt, dit met toestemming van mevrouw te hebben ge daan. De practijk wijst er op, dat in vele gevallen na den verkoop net berouw komt uit de vrees, dat men meer had kunnen maken. Dit kan ook lier het geval zijn. Het feit, dlat de aangifte na de thuiskomst van den zoon geschiedde, pleit het zelfs voor. Waarom was het noodig daarop te wach ten? Het meisje, zooals wij dat nier gezien ïebben, was wel in staat geweest, om indien er werkelijkheid: redenen voor waren, onmid dellijk aangifte te doen. Iemand die wil ontvreemden noemt niet zoo als beklaagde, dadelijk zijn naam en gaat daarna niet huis aan huis, ook bij den com missaris van politie verder. Pleiter conclu deerde vrijspraak. Mocht de rechtbank toch meenen, dat er een veroordeeling moest vol gen, dan vroeg pleiter subsidair een boete os een voorwaardelijke veroordeeling. De beklaagde zat gedurende het pleidooi zenuwachtig ie snikken. Op een vraag van den president zeide getui ge Helder nog, dat zij na haar komst uit de keuken, beklaagde in de suite bij mevrouw aantrof. Ze was slechts ongeveer een minuut weg ge De zoon, een commies aan de posterijen, kwam ongeveer 3 kwartier na het gebeurde thuis. Mevrouw had niet te kennen gegeven de kopjes te willen verkoopen. Ook had ze niet gezegd „neem de 3 maar weer mee, blijk baar had ze te veel aan haar kopjes gedacht. De Officier oordeelde, dat de verdediger al zeer zwak in zijn argumententatie was ge weest en bleef bij zijn eisch. Mr. Prins repliceerde. Aan het slot zeide bekl. na een vraag van den president, de kopjes eerst voor 2.50 en daarna voor 3 gekocht te hebben. „Ik heb niets misdreven, maar mocht de rechtbank denken dat ik schuldig ben, maar ik heb niets gedaan, dan heb ik graag een geldboete." De uitspraken in alle zaken werd bepaald heden over 8 dagen. Als laatste zaak diende een kinderzaak, waarvoor mr. Sluis als verdediger optrad. BELEEDIGING. Comelis ac W. te Texel had zich wegens be leediging van den heer "Ijalke H. Vellinga leeraar aan de Zeevaartschool aldaar te ver antwoorden. Beklaagde had getuige, die bij hem in de kost was geweest, toen deze hem den 15en Mei 1.5.kwam betalen en een kwitantie eischte, terwijl beklaagde meende 30.— te hebben te vorderen de woorden toe gevoegd „Je komt eerst de boel opmaken en gaat dan weg, je bent geen man van eer. Ik noem het oplichting of een schurkenstreek." Getuige zeide de zaak niet te kunnen laten passeenen, omdat dit geschiedde in tegenwoor digheid van zijn leerlingen. Reeds eerder be- leedigde beklaagde getuige, doch hierbij wa ren geen personen tegenwoordig, waardoor getuige zich niet beleedigd achtte. Mr. 'Leesberg trad als verdediger op. De officier eischte 15 of een hechtenis van 10 dagen. De verdediger vroeg een minimum geldboe te. VERNIELING. De beklaagde Antonius Johannes D., vis- scher te Hoorn was niet verschenen. Hem was ten laste gelegd, dat hij, nadat hij den 16 Mei des avonds om half twaalf door de politie uit het café van den heer Boot te Hoorn te zijn verwijderd, omdat hij een mes in het reil van van de toonbank gestoken had, daarna zijn klomp door het buffet had gesmeten. De Officier van Justitie eischte een maand gevangenisstraf. BELEEDIGING. Jacobus Gerardus den B. te Hoorn had op den avond van 11 Mei 1916 met een handwa gen gereden zonder lantaarn en den inspec teur van politie W. G. Weijers te Hoorn thans te Rotterdam, toen deze hem aanhield belee- digde. De Officier eischte 3 boete of 3 dagen hechtenis. Beklaagde zeide, dat de inspecteur hem steeds ongenegen was. Reeds eerder had deze hem om eenzelfde feit geverbaliseerd, dit kost te hem 2 boete terwijl hij maar 20 ct. ver diend had. De inspecteur had hem bij zijn schouder gegerepen en dit liet hij zich niet doen VERZETZAAK. Beklaagde Th. H. P. uit Amsterdam had op 6 Maart te Hoorn betaling op een spaar bankboekje geëischt wat niet mogelijk was zonder dat beklaagde 0.75 betaalde voor een telegram naar Amsterdam, omdat dit boekje dan alleen betaalbaar was. Beklaagde had dit geweigerd en stelde zich zoo aan dat de dienst werd gestoord waar door hij verwijderd moest worden, waartegen hij zich verzette. Beklaagde meende dat hij volkomen in zijn recht stond, om 0.75 te betalen voor de uib betaling van 25 daar bedankte hij voor. Dit was z. insoliede. De president merkte op, dat dit volgens al gemeen geldende voorschriften moest, z. i. moest beklaagde maar niet met de Rijks spaarbank als hij dit niet wilde, in zee zijn egaan. >e beklaagde vroeg waahnede hij wel in zee kon gaan, als men dit niet kon met de Rijks postspaarbank. E>ep resident voerde hiertegen aan dat bekl. vroegtijdige overschrijving van het boekje had kunnen vragen. Beklaagde zeide zenuwachtig te zijn ge weest, aangezien hij pas uit de RijksWerkm- richting was ontslagen. De Officier oordeelde, dat het vonnis juist was gewezen en vorderde bevestiging van dat vonnis n.l. drie weken gevangenisstraf. BURGELIJKE STAND. GEBOREN: 19 Juni. Herman, z. van Hannes Jacobus Kraan en Margaretha Weel. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 20 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederlanctsch Meteorologieüh Instituut te De ESift Geldig tot den avond van 21 Juni. in het gebied van de waarneming is ée hoogste stand van den barometer 765.7 te Maastricht en Vlissingen. De laagste stand van den barometer 749.1 te Skagen. VERWACHTING. Zwakke tot matigen noordwestelijken tot zuidwestelijken wind, zwaar tot halfbewolkt, weinig of geen regen, koelen nacht, overdag iets zachter. Laatste berichten. UIT HEILOO. In verband met de groote deelneming (o. a. uit Millingen, Baarle-Nassau, Leeuwar- dèn enz.) aan den rondrit, uitgeschreven door de Ned. Ver. A. A. v. A D. afdeeling Heiloo, wordt de aandacht er nogmaals op gevestigd dat de sluiting voor da inschrij ving Woensdagavond is. Medailles zijn beschikbaar gesteld door verschillende vereendgingen1 zilveren van den Ijsbond H. N. K., 2 verguld zilveren door de vereeniging Heiloo Vooruit, terwijl verschillende prijzen van den volksbond en rijwielhandelaren zijn geschonken. DE VEEUrrVOER. De doorvoer uit Nederland door Duitsch- land van levend rundvee, varkens, schapen, versch en toebereid vleesch van deze dieren, boter, vleeschwaren is verboden, doch veroor loofd wanneer die bestemd zijn voor Oosten- rij k-Hongarije en vergezeld van een Durch fürhbewiiligung vaa het Duitsche ministerie van Landbouw, en van een doorvoer vergun ning van d enReichs Kommissar te Berlijn deelt het N. v. d. D. mede. Deze laatste ver gunning is echter niet noodig bij de zendin sche Syndikat für Vich und 'Fleischeinfuhr in Wienwaren. Nederland. DE DUURTE. DEN HAAG, 20 Juni. Minister Cort van dre Linden ontving heden aan zijn de partement een deputatie van 3 vrouwen en 1 man die namens de Amsterdamsche vrou wen inzake de duurte der levensmiddelen ene adres kwam aanbieden. De conferentie duurde bijna anderhalf uur, van het onder houd en de resultaten dezer conferentie wer den aan de pers geen inlichtingen verstrekt, daar het comité besloten was van een en an der eerst op de vergadering van vrouwen, welke Donderdag te Amsterdam zal worden gehouden, mededeeling te doen. DEN HAAG, 20 Jluni. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een adres van dé N.V. De Courant te Amsterdam te geleide van 45301 verklaringen, betrekking hebbende op 22247 personen, waarbij de onderteeke naren mededeelen, dat de duurtetoestand hen niet langer veroorlooft de kosten der meest noodzakelijke levensbehoeften uit de uitkomsten van het gezin te bstrijden. Dit adres is verzonden, naar de commissie voor de verzoekschriften. VLOOTUITBREIDING. DEN HAAG, 20 Juni. Naar wij verne men is een wetsontwerp tot verhooging van het hoofdstuk Marine der Staatsbegrooting voor 1916 en van hoofdstuk I der Indische begrooting voor 1916 strekkende tot aanvrage van geld voor nieuwen aanbouw voor de verdediging van Nederlandsch Indië, naar den Raad van State gezonden. TENTOONSTELLING TÉ BROEK IN WATERLAND. AMSTERDAM, 20 Juni. De Commis sie van advies voor den wederopbouw van het overstroomde gedeelte van Noord- Holland heeft een tentoonstelling georga niseerd, welke morgenmiddag om half drie zal worden geopend in het Raadhuis te Broek in Waterland. Het doel der ten toonstelling is het publiek te doen zien dat men voor weinig geld ook zeer aar dige huisjes kan bouwen, Jongens en meisjes, die het onderwijs wen schen te volgen aan de HANDELSDAG SCHOOL, worden verzocht zich in persoon of schriftelijk vóór 25 Juni a. s. aan te melden bij den directeur, den heer A. VERSTEEGE aan het schoolgebouw (Doelenstraat, hoek Nieuwesloot) bij voorkeur op DONDER DAGMIDDAG van 1 tot 2J4 uur en ZA TERDAGMIDDAG van 2 tot 4 uur. Als leerlingen worden toegelaten a. zij, die in het bezit ziin van een verklaring of getuigschrift, waaruit blijkt, dat zij de zes of zeven klassen eener lagere school met uitge breid leerplan met vrucht hebben doorloopen; b. zij, die in het bezit zijn van een verkla ring of getuigschrift, waaruit blijkt, dat z(j de zevende klasse eener lagere school met vrucht hebben doorloopen en een voldoend examen in de Fransche taal hebben afgelegd; c. zij, die den leeftijd van 12 jaren hebbende bereikt het toelatings-examen met goed gevolg hebben afgelegd. Het sub c bedoelde examen omvat: het lezen, het schrijven, het rekenen, de begin selen der Nederlandsche- en Fransche taal, der aardrijkskunde en der geschiedenis. Zij, die op grond van de bepaling sub a. en b. zon der examen wenschen te worden toegelaten of die in aanmerking wenschen te komen voor het bepaalde in artikel 10, alinea 2 der veror dening op de Handelsdagschool, worden ver zocht daarvan bij de aangifte kennis te ge ven. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR herinneren belanghebbenden er aan, dat de schuldvorderingen ten laste der Gemeente over het jaar 1915, ingevolge de bepalingen der Wet van 8 November 1815 (Staatsblad No. 51), vóór of op den laatsten JUNI a.s. moeten worden ingediend, bij ge breke waarvan zij verjaard of nietig zijn. Voor zoover nog vorderingen moeten in komen, wordt eene spoedige inzending daar van aanbevolen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JAN DE WIT Dz., Voors. La Burg. DONATH, Secretaris. BURGEMEESTER ea WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter kennis van be langhebbenden, dat zjj die na afloop der ao* mervacantie hunne kinderen dfe Burgerschool of de Meisjesschool wenschen te doen bezoo- ken daarvan aangifte moeten doen vóór of op 15 Juli a. s. bij die hoofden dezer scholen, on der overlegging van het geboorte-.en ine©- tmgsbewijs van het betrokken kind. De kinderen moeten den leeftijd van zes ja ren hebbei bereikt. Kinderen, die binnen de eerstvolgende zes maanden na het tijdstip der toelating, dien leeftijd zullen hebben bereikt, kunnen, onder goedkeuring van Burgemeester en Wethouders, op de genoemde scholen wor den toegelaten. De gelegenheid tot aangifte voor de Bar- erschool is aan het schoolgebouw in de Bril- tsieeg op Maandag en Donderdag van half een tot half twee uur en voor de Meisjesschool op Maandag en Vrijdag van 3 tot 4 uur, aan het gebouw der school aan de Oude gracht, waarbij de ouders worden uitgenoo- digd die aangifte voor zooveel laatstgenoem de school betreft, te dom vóór 1 Juli e. L De ouders of verzorgers van z. g. buiten- leerlingen worden uitgenoodigd de aanvragen tot toelating ren vóór 1 Juli a. s. tot de betrokken gemeentebestu- Ten slotte noodigen Burgemeester en Wet houders belanghebbenden uit, hunne aanvra gen niet tot het laatste oogsnblik uit te stei- leo. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JAN DE WIT Dz„ Voorz. Lo. Burg. DONATH, SecrtariS. Alkmaar 15 Juni 1916. PROLONGATIE 2% pCt •Mededeelingen. Nederlandsche Staats fondsen prijshoudend. Russische Staats fondsen vast. Mijnen vast. Culturen prijs houdend, Oliewaardem prijshoudend, Scheepvaariaandeelen aanvankelijk vast doch zaken later in. Marinewaarden lager. Ta bakken vast doch zonder affaire. Amerika iets lager. 'P/is 1003/ig lüO)/« 2® ty» 4J«h :ige- kla- I "j" u- ""'i 'voi>-inv.;xiii <02y, 100* 100* 47 AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH EANDBOUWCREDIET. Koers van Staatsleenlngen. 17 Juni. 19 Juifl. NEDERLAND. pCt. Oblig. N. W. S. van 500/1000 5 Oblig. N. W. S. van 500/1000 Oblig. dito dito dito dito dito Ned. Ind. f 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-Jull RUSLAND. Obl. frs. 2500—5000 Iwangorod Dombr. QR. 625 Nicolai Spw. 100 Oeconsol OR. 625 Rothschild (consols) OR. 625 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 6e missie, 1894. QR. 625 TURKIJE. Bagdad Spw. Ie serie 1904 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915. 5 Rotterdam 1915 Bank- en Credlet-lnstellingen. Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. v. A ill. One BUITENLAND. Anaconda C. v. v. A. Am. Car. 8t Foundry Co. C v. A. Amer. Hide 8t Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mijnbouw-Ondernemingen. 5 4 4 4 4 5 Ned. Handel Mli. C. v. A. Industrieele Óndernemingen Ketahoen gew. A, id. Pref. A Redjang—Lebong A, BUITENLANS. Great Cobar A. Pittsburg Coal A Gultuurondern. Handelsver. en Handelsvennootsch. Cult. Mij. der Vorstenlanden A, ld. id. id. Windstaand Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatschappijen. Dordtsche Petr. Ind. Aand. Qec. Hall. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. t e. v. Petr. br. A. Sum. Palembang Petr. Mlj, New. Schibaioff Petr. Cy. Crt. gew. A. id. fd. Crt. pref. A, Orion Petrel. Mij. a. Rubber-Maatschappijen. Aoi*t, Rubb. Clt. Mlj. Aand. Scheepvaart-Maatschappijen Ned. Amerik. Stmv. Mlj. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND. Ink Mere. Marine Cy. Afgost. A Int. Merc. Marine Afgeit. Pref. A. Ink Merc. Marine Cy Dep. Cert. v. Oblig. 4j Tabaks-Ondernemingen. A'dam Dell Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. id. id. Pref. Deli-Maatschappij Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Sencmbah Tabak-Mlj. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant. C. v. A. Spoorwegen. Deli Spoorweg Mlj. Oblig. Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. 6 5 MH. t. Exp!, v. Staatssp. Obi. 5 Mq. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 41 BUITENLAND. AMERIKA. Atchis. Top S. Fé C. v. g. A Baltimore Ohio Certif. v. A. Denv. R. Grande Spw. C. v. A, •Erie Spw. Mlj. Gewone Aand. Kans Cyti South. Railw. Cy g. A. Missouri Kans. Tex. C. v. A. N.-York Ont. Western 8k Norf. 8( West. Cert. gaw. Aand. Southern Pac. Comp. A. South Rlw. Vot. Tr. Gew. A. Union Pac. Railr. Cy. C. g. A. Premieleeninaen. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (if 100,—). 3 Qemeeute Srediet 3 BELQ1E. Antwerpen 1887 837/, 73»/, 631/, 101 46»/, 74i/, 58i 65)/lg 65Vi« 53 64 67 65 641«/w| 531/, 93 103 1021* 174 224* 167 1697* 6O1/1» 461* 797/8 341* 166 8 27 208 206 360 195i/4 2391* 522- 237 96 871* 2091* 383 171»/* 23 92 947/, 249t* 252 3011* 533»/, 430 2021* 245»/, 522 I06V* 1027/, 103 1021 Vu 103 100* 105 104* 87* 141/4 14 36* 35* 257i« 25 6* 57* 28 128 21 21 136 135 1031A, 97"/!. 62 *m I72V* 173 168 58 45 78i* 29 39 194 812 f 21 j 361 241 523 237 85 211 412 173 981* 94i* 537 430 208 245 '23*

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 3