Na lange Jaren FEUILLETON. stellen tot «J <Je begroting Daarvoor heeft moeei woitka. Doo^Jetonkoop js men Dveker iets gevoeld. sprekL - Den heer van der Veen merkt spreker op, dat deze in tweede instantie sprekende wat voor meterhuur gevoelde als het geldt de zuinige verbruikers. Voorts is het wel waar, dat het kookgas en lichtgas gelijk zijn geworden door de vermenging met het waterstofgas, is hei kookgas feitelijk duurder. Men let daar niet zoo op doch het scheelt wel 20% De heer van der VeenDat is gasverval- sching. De voorzitter betoogt verder, dat in elk bedrijf men per slot van rekening de onkos ten van dat bedrijf door de klanten laat beta len, anders was er geen winst. Zoo moet het ook zijn met een gemeentebedrijf. Dat de Middenstand .het ergst getroffen wordt, is niet waar. De Middenstand wordt ontlast, doordat men de schadeposten gaat uitschake len. Spr. wil daar nog iets bijvoegen. Behal ve de winst op de rekening van het gasbe drijf, maakt de gemeente nog een andere winst d'le niet te zien is. De gemeente levert aan zich zelf, doch tegen een prijs van 3 ct. per M8., zoodat ze dus 3 cent in den zak steekt. Spreker wil, dat ook dat anders wordt, dat dat bedrijf goed wordt ingericht. De Raad voelt en bloc, dat er verhoogd moet worden en om nu de verhooging regen te houden, moeten we eerst zorgen, dat er geen schadeposten zijn. Een tweeden keer, als die verhooging ter sprake zal komen, zeg ik, zoo ging spreker voort, er is verlies, omdat de gemeente de helft van den prijs betalend, Vz ton in den zak steekt, dan zeg ik begin dan eerst zeil. te betalen wat het kost. Dan zijn we waar we wezen moeten. Er is gevraagd1: als de meterhuur er niet komt, krijgen we dan verhoogiug van den gasprijs? Spr. antwoordt: Onmiddellijk. Dat staat in de bijlage. Dat er geld noodig Is, kan iedter nagaan. De duurdere grondstoffen waartegen de meerdere opbrengst van de bijproducten niet opweegt, zijn daarvan de oorzaak. Het winst cijfer is klein. Dat komt ook voor een groot deel door de retributie aan de gemeente, waarvan spreker een groote tegenstander is, althans tegen de verhoogde retr ibutie. In den beginne was dat 50 ct., die wil spreker aanvaarden, maar nooit de 1.20 per M., die thans wordt betaald. Dat is een verkapte be lasting. Tegenover den heer Fortuin beweert spreker, dat de gasfabriek steeds een veel te kleine reserve heeft gehad. De nieuwe fabriek had uit de reserve betaald moeten kunnen worden. I let reservefonds was ellendig klein. Het verwijt van den heer Fortuin neemt spre ker niet aan, de heer Fortuin kon weten wat spreker wilde. Dc meterhuur gaat er nooit weer af, zegt de heer Fortuin en ook ande ren. doch het doel zal toch zijn niet meer te bcralen dan den kostenden prijs van het gas en dan doet het er 'weinig toe hoe of men dien prijs betaalt. Het electrisch bedrijf is niet duurder ge- worden,, doch is nog te duur en steeds zal spreker op de bres staan om tot verlaging te komen. Spreker wijst er op, dat hij de meterhuur wil: om de schadeposten te kunner betalen. Hij wil er geen nieuwe belasting bij, doch de belasting van de schadeposLn moet c. af. En de middenstand kan er niet anders dan baat bij hebben, dat die schadeposten er af gaan, dat gt&ft meer voordeel dan hij döor de meterhuur moet betalen. Dc herziening der tarieven, van het electrisch licht spr. wees daar reeds op zal komen, die is beloofd, maar men kan geen twee dingen tegelijk doen. In tegenstelling met den heer Fcniju verklaart de voorzitter zich een tegenstander van het stellen van een minimumverbruik. daar di. het misbruik in de hand werkt, en niet opvoedkundig wt'rki Men gaat dan zeg gen: iaat maar houuen, ik betaal het toch, en dat acht spreker verkeerd. Na dit antwoord van den voorzitter wordi nog weel' door verschillende heeren het woord gevoerd. De heer /an Vuure herhaalt zijn vraag ol er noodzakelijk geld moet zijn cn vraagt of het niet mogelijk is dat men zijn eigen meter neemt. De -voorzitter antwoordt, dat dit moeilijk heden zou opleveren, wat het onderhoud dei- meters betreft. Hij vv ijst er eclitei nogmaals op, dat geen winst gemaakt wordt, en dus niet meer betalen zal, dan indien men zijn eigen meter kon nemen. Spreker heeft alle bedraged p.ccies nagegaan en ze zijn alle la ger dan ze wezen moesten, uitgezonderd die van de 150-lichts-mèïers. De heer van'Vuure meent als er noodzake lijk geld moet zijn, er niets meer te zeggen valt. Behandel dan, zoo beveelt hij den voor- zittei aan, de zaak zoo goed mogelijk. De heer Fortuin meent, dat liet nog met zoo dringend is, men had1,éérst nog wel dë risico kunnen loopen of de gasprijs verhoogd uicb voor den eersten tijd gedekt. Hij wijst ei ook op, dat men nu nog eens al die oude gasmeters moet gaan betalen-. De voorzitter wijst er op, dat men even min als andere plaatsen de verhooging zal kunnen ontgaan; men heeft kolenvoorraad, doch ook dit jaar is er veel gekocht, tegen hooge prijzen, zoodat op het oogenblik reeds het bedrijf geen winst geeft. De heer Fortuin blijft toch.volhouden dat het bedrijf voordeelig wordt geëxploiteerd, waarop de voorzitter zegt: Ja, voordeelig, omdat men niet afschrijft, 1,20 retributie per M. aan de gemeente betaalt. Hij blijft er bij, dat op 't oogenblik verhooging van de inkomsten noodig is voor de goede leiding van het bedrijf. Die verhooging kan men krij gen- doQr de meterhuur, waardoor de gas prijs hetzelfde zal kunuen blijven. Men bedenke toch wel, zegt de voorzitter, Alkmaar is geen wonderstad, dat men hier niet den invloed zou gevóelen van de duurte der grondstoffen. De heer Englander zou de zekerheid! wil len, dat de gasprijs dan niet verhoogd wordt, waarop de voorzitter antwoordt, dat men dat hier niet als voorwaarde kan stellen, wel in den Raad de toezegging die B. en W. in hun voorstel doen aanvaarde men echter. De heer Fenijn zou 'de meterhuur kunnien aanvaarden als gas en electriciteit tegen deu kostenden prijs werden geleverd. Nu zou men echter' meer met een bepaling voor rnini- mumverbruik gebaat zijn. De voorzitter wil gaarne daarover later nog eens spreken, tegen de begrooting. Maar dan hoopt hij, dat er minstens twee zijg die de zaak ook bestudeerd hebben, want het is geen baantje, allerlei vragen te beantwoordden van mensciien die de zaak zelve niet kennen. Na dat nog enkele leden een opmerking hebben gemaakt zegt de heer van der Veen, dat hij ge looft, dat de avond vruchtbaar is geweest. Dank zij de medewerking van het Bestuur en den voorzitter vooral, is men veel wijzer ge worden. Hij dankt voor de toelichtingen. Hij deiikt aan het gezegde: „Een knecht kan slecht twee heeren dienen, wént de een zal hem liefhebben, de ander zal hem verachten." Doch dat acht hij hier niet van toepassing, 't Is toch gebleken dat de voorzitter als dienaar van het algemeen belang, ook zeker handelt in het belang van den Middenstand. Spreker meent dan ook dat toen den voorzitter vrij kan laetn doorgaan. (Applaus). De heer Cloeck wil eerlijk zijn en is den 17 heeren dankbaar er voor, dat zij getoond heoben, dat men met de zaken moet medele ven en hij verklaart dat het hem een genot zal zijn nog meermalen als nu ter verant woording te worden geroepen over de wijze, waarvoor hij meent, dat hij naast dë algemee- ne belangen, die van den middenstand moet voorstaan. Hiermede was de zaak, waarvoor de verga dering bijeen geroepen was, afgehandeld. De voorzitter deelde nu nog mede,- dat was ingekomen van den Middenstandsbond een oproep voor een vergadering te Utrecht te houden op 5 Juli a.s.-, waarin zouden wor den besproken de maatregelen om te voorko men dat bij de distributie der levensmiddelen de middenstand niet werd uitgeschakeld.. De vergadering keurde goed, dat de voorzitter, die zijn standpunt in deze uiteen zette, dat het hier allereerst gaan moet om de belangen van den kiemen middenstander, de vereeni- ging daar vertegenwoordigt. De heer Fenijn bracht daarna nog ter sprake het rapport van de raadscommissie in zake de linoleumlevering en hoopte, dat ook dat nog eens in de vereeniging zou worden oesproken. Dc voorzitter beloofde een vergadering daar v. or te beleggen, doch stond er op, dat deze dan door' 5 leden wordt aangevraagd. 1 lij wenscht dan eerst een voorbespreking met die leden en het bestuur. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter daarop te ruim elf uur de vergade- i ing met een woord van dank. militairen die op marsch waren, zich plat te- Houttil 30, Vtatrdtagen, winkeljuffrouw o-en den weg legden. Het water m het kanaal R- Blankestein, n.b., Geest 20, Haarlem, los werd brui schend omhoog geworpen en ver- werkman. J. Blaauw, d.g. en n.h., Kenne- naar het Engaisch, door L. G. MOBLRLY. 38) Met haar donkere, diep bedroefde oogen merkte zij de groote schoonheid van Joyce op en er was iets ih haar sympathieken blik, dat mevrouw Tracey deed zeggen: „Als u hem ooit gekend heeft,-al Was het dan Lang geleden, dan weet u hoe goeo .uj is Ik kan u niet zeggen hoe wonderlijk goed hij altijd voor mij geweést is, zoo geduldig en lief, ofschood ik maar een vervelend, dom vrouwtje ben, niet möoi, niet verstandig, niets waar een man eigenlijk op gesteld is. Misschien", zij aarzelde en haar oogen -le ven vragend op Joyce rusten „misschien komt u hem iets vragen, omdat hij lang gele den goed voer u geweest is en u weet, dat u er op rekenen kunt, dat hij weer goed voor u zal Wezen." Goed voor haar? Een gevoel van bitter heid overweldigde Joyce en een oogenblik kwam het verledenjnet al zijn ellende, ver driet en verlatenheid haaf voor den geesg met een levendigheid of het werkelijkheid was. Goed voor haar? Zij had kunnen lachen en- de waarheid zeggen, de naakte, afschuwe- lijkc,waarheid'-. Zij had! lust om te vertellen EEN WINDHOOS. Ongeveer kwart over 10 kwam hedenmor gen aan den I leldersdien Weg een windhoos opzetten, ze sloeg door de boomen van dë ■rate boerderij, nam eenige bergen hooi me- oe, draaide ten slotte langs het werk van de nieuwe gasfabriek, nam eenige gegalvaniseer de platen de lucht in cp wierp eenige ladders om. Zonder vérdere schade aan te richten, loste de hoos zicli boven het station op. Ook tu8schen Alkmaar en Heiloo werd zulk een hoos waargenomen en wel in het oosten, waar eveneens een hooiberg, vermoe delijk van den lieer Kooij, werd opgenomen. Hieromtrent veijiemeu we nader: De gemeente-reiniging en de omgeving aldaar hebben er geducht van langs ge had. Men zag eerst van de reiniging af, dat werd bruischend omhoog geworpen derd werd op het terrein van de gemeente- reiniging alles door elkaar gegooid De di recteur, de heer Grootegoed, en een- opzich ter, die aldus het gevaar zagea komen, leg den zich ook plat tegen den grond, om zich te beschermen. Dit was raadzaam ook, want van de paardenstal werden circa een 1000-tai dakpannen gerukt én in dën omtrek ver spreid. Verder vlogen manden en andere voorwerpen de lucht in. Vooral ook de hooi- obgst moest het ontgelden. Het lichte hooi werd dwarrelend door de lucht gedreven en 0. a. op het dak der reiniging verplaatst. Na aldaar uitgewoed te hebben dreef de hoos in de richting Heiloo verder, terwijl eenig hooi in de bliksemafleiders, op het dak der reini ging gebleven, haar een afscheid toewuifde. PROMOTIE. Gisteren werd aan de Universiteit te Leiden bevorderd tot doctor in de geneeskunde de heer A. Welcker, alhiiér. Genoemde graad werd met lof verkregen. CONCERT, te geven door STEDELIJK MUZIEKKORPS. Directeur H. A. M a a s. op Woensdag 28 Juni, van 8 tot 10 uur, in den Hout. Programma. 1. Militaire marsch No. 2. A. L. Maas. 2. Ouverture tot de operette 1 „Penelope" M. W. Petri. 3. Entr' acte aus „Rosamunde.' F. Schubert. 4. Orand divertissement (ballet) de l'opera „Faust" (en sept parties Ch. ©ounod. 1. Allegro tempo di valse. 2. Adagio. 3. Allegretto. 4. Moderato Maestoso. 5. Mode rato CQn moto. 6. Allegretto. 7. Allegro-vivo. N.B. No. 2 en 4 zijn door het Sted. Muziekkorps gespeeld op het groote Festival van Zondag j.l.. gehouden te Purmerend. Pauze. 5. Padvinders-marsch J. v. d. Werf. 6. Singen, lachen, tanzenZiehrer. 7. Fantaisie-biirlesque L. Montagne. 8. Le Corate Lamoraal d'Egmond, marsch Van Ham. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Uitspraken van heden. Jan D., koopman te Alkmaar, leerplicht overtreding, vonnis vernietigd en beklaagde volgens nieuw vonnis veroordeeld tot f 4, boete of 2 dagen hechtenis. Eilke O., den Helder, verkoopen zonder register en wegens het niet aanteekenen in dat register, 3 geldboeten van f 25,—. Hendrik S., metselaar, Zuid-Scharwoude, beleediging politie, f 7,bcete of 7 dagen hechtenis. Nieolaas B., werkman, Wervershoof, mis handeling, f 15,— boete of 10 d. hechtenis. Pieter B., landbouwer, Wieringerwaard, mishandeling, f 30,boete of 14 d. hecht. Dartiël de V., koopman, Amsterdam, an tiek ontvreemden, f 60,— boete of 1 maand hecht, met teruggave van de getuigstukken. Corpelis de W., rietdekker, Texel, belee diging vonnis, f 5 boete of 5 dagen hecht. Antonius Johannes D., Visscher te Hoorn, vernieling, 1 maand gevang. Jaeobus Qerardus den B.. arbeider, Hoorn, beleediging, f 3 boete of 3 dagen hecht. Th. H. P., Amsterdam, verzet tegen de politie. 3 weken gevangenisstraf. KRIJGSRAAD TE 's-GRJWENHAOE De auditeur-militair bij den krijgsraad te 's-Gravenliage mr. Palthe Wisenhage vorder de tegen F. H., landstormplichtig solda it, afkomstig van hier, beklaagd van le desertie, vrijspraak met verwijzing ter disciplinaire cor rectie, op grond dat bekt. vergunning had om zijn korps te verlaten en aus valt onder art. 160 C. W. aan dat vrouwtje, de echtgenoote van Jem, hoe Jem in de jaren van weleer het leven van een andere vrouw had vernietigd1.. Maar de bezorgdheid in mevrouw Tfacey's ernstige oogen, de fiere verzekerdheid van de goedheid wan haar echtgenoot, die geklonken har m de stem van Jem's vrouw, scheen dadelijk deze beelden uit het verleden uit te wisschen, zij zag niets meer dan de kleine ongelukkige vrouw voor haar en haar eigen stem was vol komen kalm toen zij antwoordde: „Het is volkomen waai' dat ik hier naar toe gekomen ben om een beroep te doen op mijnheer Tracey's góedheid. Ik wou hem vra- i-en iemand te helpen die in groote ellende verkeert, iemand dien hij vroeger gekend heeft. En ik geloof dat hij de eenige persoon is die den armen man nu helpen-kan. De zaak is van levensbelang, anders zou ik u niet op zulk een oogenblik zijn komen storen, maar ik voelde dat ik moest trachten den heer l ra- cèy te spreken, juist omdat de zaak zoo drin- ^Dringend en van levensbelang? Zou ik ■de boodschap niet'aan mijn man kunnen overbrengen?. Hij is zoo ziek. De ziekte die wij dachten dat geweken was, is weer teiug- gekomen. Wij hadden hoop dat zij nooit te rugkomen zou, maar James is onvoorzichtig geweest, het hinderde hem Zich in ailerlei opzichten te moeten'ontzien, hij had er een hekel aan invalide te wezen en verschillende dingen'niet te mogen doen. Hij wilde de be velen van den dokter niet zoo strikt opvol gen, als hij had moeten doen hij was roe- GEVESTIGDE PERSONEN. J. C. Kemper, r.c., Houttil 30, Beverwijk, winkeljuffrouw. G. M. van Riel, Y.C., Wes- terweg 44, Hoorn, ass. in de huisih. J. Behrmann, n.-i., Westerweg 53, Amster dam, dienstbode. A. Schoonhoven, d.g., van der Woudestraat 34, de Rijp, leerling machinist. G. Puffing, Geesterweg 1, Ber gen, kleermaker. P. J. Stins, n.h., Nieuw- poortslaan 6. Bloemendaal. T. de Jager, geref., Houttil 34, Arnhem, barbier. D. de Lange, n.h., Kinheimstraat 4, Helder, machi nist H. IJ. S. M., h.H. Addink, n.h., en r.c., Stuartstraat 25a, Stad Doetinchem, fa brieksarbeider, h. A. P. W. Switzar, r.c., meistraat weg 142, Amsterdam, h. A. Visr ser, n.h., Bergerweg 48, Bei-gen, h, M. Tolle, n.h., Gasthuisstraat 3, den Haag, cos- tuumnaaister. A. G. J. Waanders, n.h., Stationstraat^, Ootmarsum, keilner. P J. Portegijs, nJi., Lnidsen 64, Bergen, los werkman, D. Frankfort, n.h., Stations weg 33, Enkiiuizen, dienstbode. J. de Brouwer, Stationsweg 186, Schoten, opzich ter-machinist H.IJ.S.M., h. J. üreidanus, nil., Laat 144, Zaandam, winkelchef, h. -f- K. G. Botter, n.h„ Saaarmanslaan 139, Amster- dam, rijksklerk belastingen. G. Kraak, Parkstraat 9, Loppersum, klerk rijksontvan ger. H. W. C. van Berge, n.h., Turfmarkt 'la, Amsterdam, conducteur Alkm. Packet. S. A. Hoogland, n.h., Houttil 5, Winkel, bak kersknecht. - WecL J. D. de Mooij, rem. Fnid- sen 44, Leiden, h. H. J. Elfring, uit., Geest I, Rijnsburg, broodbakker, h. J. Haazendonk, n.h., en G. K., Landstraat 45, den Haag, koetsier, b. D. Huumink, n.h., Egmondermeer 1, Wamsveld, timmerman H. IJ.S.M., h. J. C. Balder, r.c., Oosterburgr straat 1, Amsterdam. J. G. M. C. de Lugt, d. g., Payglop 3, Haarlem. J. Spaan, n.h Bierkade 9, St. Pancras, sigarenfabrikant, h. H. van Zon, n.h., Zeglis '*46, Rotterdam, vuurstoker, h. C. Marijn, r.c., Snaarmans- laan 78, Deventer, leerl-machinist. S. C Siewers, n.h., Molenbuurt 25, Apeldoorn; machinist H.1J.S.M., h. E. M. J. Nieu- wenhuijzen, r.c., Verdronkenoord 61, Am sterdam, huishoudster. A. Koch, e.l., Spoorstraat 15, Broek op Langendijk, onder wijzeres. W. E. Zomerdijk, r.c., Verl. Landstraat 13, Heiloo, nachtwaker boterfa- briek, h. P. Visser, (wed. Brands), n.h., Steijnstraat 72, Heiloo. C. Marcus-de Jong, n.h., Limmerhoek 44a, Amsterdam, h. A. Schot, nit., Scheteldoekshaven 6, Koe dijk, kraamvrouwverpleegster. A. Kroese, n,h.. Stationsweg 33, Bergen, boekhouder N. 0. I., h. *- J. Tromp7 r.c., Koofstraat 9, Oost-Ind'ië. K. H. Scheppers, L. d. H., Landstraat 41, Utrecht, smid, h. J. W. M. Veer, r.c., Spoorstraat 22, Bergen, onderwij zeres. C. J. de Bruijn, n.h., Zevenhuizen 10, Nijmegen, winkelbediende. D. Veld-' huizen, geref., Ropjeskuil 72," Schoten, strijk ster. J. A. W. Bondam, n.h., Westerweg 21, Schoterland, collectrice Staatsloterij. E. C. Dijkman, n.h., Ritsevoort 1, Haarlem, dienstbode. R. Hoogterp, n.h., Kennemer- straatweg 87, Gouda, dienstbode. B. Flo rijn, r.c., Druivenlaan 49, Uitgeest, arbeider H. IJ. S. M. J. B. Bulten, n.h., Drebbel- straat 17, Winterswijk, rangeerder H. IJ. S. M., h. A. E. W. Wortel, r.c., Friescheweg 2, Velsen, onderwijzeres. M. E. Amoureus, n.h., Geesterweg 16, Utreclit. R. van Noord, van der Woudestraat 20, Helder, leerl.-machi- nist. W. Ertsen, n.h., Lindenlaan 61, Val burg. S. Visser, n.h., Dijk 24, Wonner- veer, assistente huishouding. VER ROKKEN PERSONEN. T. Frankenoudt, n h., Koningsweg 21, Er- melo. N. Heinis, n. h.. Oudegracht 203. Den Haag, modiste. W. Oly, d. g. n. h. Molen buurt 16, Amsterdam, h. C. G. Ootjers, nit., Nieuwpoortslaan 58, Heiloo, db. S. Hoek, r. k. Comp.straat 15, Z. en N.-Scbermer, los wennan. N. de Moor, n. h., Westerhofjel Oudkarspel, vrachtrijder. H. Beke, r. k. Nieuw poortslaan 162, Assendelft, h. J. Walvis, n.h., Nieuweslobt 38, Rotterdam electro-tecïtnicus, h. T. A. Esselaar, r.k., van der Woudestraat 1, Amsterdam. G. van de Kappelle n.h,, Ach terwezel 48, Batavia, h. J. J. Boekholt. ndi., Stationsweg 26, Noordwijk, d.b. M. Groen, r.k., leLanddwarstraat 4, Oudorp, arbeider, h. J. van Maarseveen, d.g. Kennemerstraat- weg 13, Rheden, ass. huish W. J. Rusch, n.h., Geestersingel 49, Noordwijk, slaegrsknecht. J. A. 1 mij kens, n.h., L^ngestraat 63. Aduard, banketbakkersknecht. J. F. van Vegten, r. k., Bloemstraat 26, Noordwijk, schildersknecht. J. H. Koning-Kars, n. h., Hobe Steijnstraat, Z. en N. ScharwotKle. M. P„ Dekker, r. k., Kamemelksbuurt 16, Leiden. A. de Moes, r. k., Tuinstraat 36, Haarlem. W. Stoppels, Ger. Stationstraat 79, Bierum. C. M. Kramer, r. k., Achterdam 31, Schoorl. A. H. I. Broers, r. k., Mient 12, Nijmegen, db. F. Andela, r. k.-, Fnidsen 119, Gaastcrland, huish. F. P. N. Eggers, r. k., Nieuwlandersin- gel 10, Amsterdam, boekh. h. L. M. Rigter, r. k., Dijk 13, Amsterdam. T. van Diepen, r. k., Ramen 21, Harenkarspel, r>Ki N Hoogland, d g, Qcrateraingél 57, Hborn, tabakskerver. J. A. van Geenhutjzen( r. k.. Ver dronkenoord 48, Amsterdam, kantoorbed. E. Domhof, r. k., Vr. en Dr. den Haag, win- kelj. K. Baesjou, r. k., Keetgracht 8a., Hoorn, winkelj. W. J. Victor, e. L Kweerenpad 8, Amstd. arb. H. Schoonhoven, chr. ger. Hekel straat 18, Bergen, kantoorbed. L. H. Schmitz, r±., Geest 11, V'enlo, sigarenmaker, P. Visser dg., Stadsziekenhuis, Amsterdam, verpleeg ster. C. den Nijs, r. k., van der Woudestraat 39. Uithoorn, schilder. J. Oziuga, n.h., Heilig land 8, Rotterdam, huih. A. G. J. Waanders, nJh., Stationstraat 79, Haarlem, kelner. C. Fok, Fnidsen 64, Beemster. Warmoezier. E. Wijnberg, nJi. Gr. Nieuwland 74a Velsen con ducteur, h. E. Banning, n. h. Nieuwpoorts laan 140, Amsterdam, boekhoudster. BINNENLAND. keloos juist doordat hij voortvarend van aard is en dan kan hij het niet uitstaan zich te moeten ontzien." Er was een weinig vrou welijke trots in die woorden, „en nu is hij zoo vreeselijk ziek, alle verschijnselen van vroeger zijn teruggekomen". Flaar stem brak, de zielesmart in haar oogen werd dieper. „Het spijt mij zoo voor u", zei Joyce een voudig, „het spijt mij zoo." „Hij is alles ter wereld voor mij", ging het arme vroiftetje voort met een doife stem van diepe wanhoop, „hij is zoo goed voor mij geweest, het doet mij zooveel verdriet hem te zien lijden. Wat zou ik dankbaar zijn als ik zijn lijden voor hem kon dragen. Als je zoo heel veel van iemand houd, dan is het zoo vreeselijk hem pijn te zien lijden. Hij is mijn heele wereld en ik ben er zoo trotsch op zijn vrouw te zijn." Trotsch 'ae vrouw van James Douglas te zijn. ineen; o! Joyce's hart kromp veel beter dacht zij als hij nu stierf, r zijn vrouw dat verwonderlijk geloof in zijn beter, terwijl goedheid nog koesterde, dan in leven te blij ven en haar geloof en hoop en liefde te doo- den. En hardop zei zij vriendelijk: „Wilt u aan mijnheer Tracey vragen of hu juffrouw Trevor, Joyce Trevor, een oogaiblik zQii kunnen ontvangen, een paar minuten zou kunnen ontvangen, een paar minuten slechtst Ik kan de zaak beter mondeling af doen dan doof een boodschap Het is een moeilijk geval om uit te leggen,.,-,maar de zaak is werkelijk van levensgewicht, bijna een kwes tie van leven of dood'voegde zij er bij, den- nauai strijkster.' Jl. Röt- gers, n.h.,Kweerenpad 15, Amsterdam, siga renmaker, C. C. Verduin. r. k.. Laat 182, Be verwijk. r. Lafargne, n. n., Heiligland 8, Hei loo, db. G. H. P. van de Graaf, n. h., Zeglis 52, Dordrecht. W. Hop. n.h. r. k. Limmerhoek 30, Purmerend, vuurstoker, h. Wed. H. Kies- stra n.h., Augustijnensteeg. 2 Herkingen, ass. huish. h, A. Stuurman, n.h. Oudegracht 247, Batavia, Oost- Indiscli-ambten^ar, h. STATENVERKIEZING. De stand1 van de provincie Overijsel vóór de verkiezingen was 24 zetels rechts tegen 23 links. Na de herstemmingen. 23 zetels rechts 24 links. De Staten zijn thans links geworden doordat in Enschede rechts een zetel verloren heeft. Gemengd nieuws. UIT HESSBROEK. Onder leiding van den voorzitter, den heer T. Schrooder, hield de Gymuastiekvereeni- ging HensbroekObdam bij den heef Man tel alhier haar algemeane jaarvergadering, die flink was bezocht Uit het jaarverslag van den heer J. Schroo-, der bleek, dat de mobilisatie ook, in deze vereeniging zeer storend heeft gewerkt want van de 17 leden-waren 6 onder de wapenen en ook dë directeur J. Schotsman, wiens taak voorloopig werd opgedragen aan Be heeren P. de Vries en P. Kort. Het aantal adspiran- ten was 6, het getal donateurs 40. Hierna bracht de penningmeester verslag uit over den finantieelen toestand, deze was niet ontmoedigend: dë totale ontvangsten be liepen 233,66y2, de uitgaven 198,95, ba tig saldo 34,71V2, evenwel heeft de vereeni ging door den aankoop van werktuigen nog een schuld van 60. Bij de nu volgende bestuursverkiezingen werd tot voorzitter gekozen de heer J. Schrooder, in de plaats van den heer 1". Schrooder, die bedankte, en tot penningmees ter de heer P. Kort, in de plaats van den heer J. Schrooder. Herkozen werd tot secretaris de heer Jac. Bommezij en gekozen tot mede bestuursleden de heeren C. Koning,- P. de Vries, C. Groot en J. Bolkestein. Tot voortumers werden benoemd de hee ren P. de Vries en P. Kort. Besloten werd dezen zomer meer te doen aan buiten-gymnastiek, als speerwerpen, slingerbalgooien, hoog-vérspringen, hard- loopen, enz. UIT HEILOO. In de gisteravond gehouden vergadering van „Heiloo Vooruit" is besloten 50 uit te trekken voor een te houden land- en tuin bouwtentoonstelling. Het bestuur zai opt re- den als commissie voor de verloting, welke bij deze gelegenheid zal plaats hebben. Op dë groote Prov. meeting voor Geh. Onth. en Plaatselijke Keuze, die de Noord- Holl. Comm. der Ned. Ver. 2 Juli a.s. belegt te Heiloo, zal het woord worden gevoerd door de heerea J. A. Ber'gmeiier, Ds. P. van dier Veer en Koos Vorrink Muziek en zang van de vereenigde G. O. koren zullen dë mee ting opluisteren. Als bijzonderheid deelen wij mede, d'at het Wormerveerder koor „Excelsior", onder lei ding van denJheer H. Stolp, zal uitvoeren: „Lentenachtsfantasie", cantate voor gem koor, soli, piano en strijkorkest. Solisten zijn mej. S. Stolp, sopraan, de heer J. Melzert, bariton, mej. D. Luit, pianiste. Een groote optocht met vaandels en mu ziek vertrekt om kwart voor eenen van de Kanaalkade te Alkmaar. UIT NOORD-SCHARWÖUDÈ. Bij de gister gehouden "stemming voor een lid van den gemeenteraad werden uitgebracht 300 stemmen, van onwaarde 5. Het aantal kie zers bedraagt 364. De heer G. Duijves ver kreeg 82 stemmen en de heer Jl. Ootjers 213. Laatsgenoemde is dus gekofcen. UIT ZIUD-SCHARWOUDE. Het hoofdbestuur va nde Gezinsverpleging in het classis Alkmaar heeft tot wijkzuster voor den Langendijk benoemd zuster Streef- land. thans verpleegster in het ziekenhuis te Zaltoominel. kende aan mevrouw Marshall en, aan de wree- de onzekerheid cn verdriet, die zeikte ver haastten, waardoor haar leven werd bedreigd. „Ik zal trachten mijn bezoek bij uw man zoo kort mogelijk te laten duren en het zoo weinig mogelijk op te winden. Maar ik geloof dat het het beste zou wezen als ik hem even zien mocht." „Ik zal het hem zeggen", zei mevrouw Tra cey met eenigen tegenzin; zij was bang dat het den gejiefden patiënt bovenmate zou agi- teeren; maar er was iets in de schoone, over- heerschende persoonlijkheid van Joyce, dat haar tegenzin overwon. „Het is dunkt mij niet -waarschijnlijk dat hij u ontvangen zal", ging zij voort, „maar ik zal hem precies vertellen wat u zegt." Zij ging de kamer uit op dezelfde onhoor- bafe sombere manier als zij was binnen geko men en Joyce bleef eenige minuten alleen, al leen om haar gedachten te verzamelen om trent wat zij zooeven van James Douglas ge hoord' had. Hij was getrouwd. Hij moest dus reeds getrouwd zijn geweest toen hij haar bij toeval ontmoet had op dat kantoor in Londen en hij haar vervolgde met zijn hatelijke onwel kome attenties. Hij was toen getrouwd met dat vrouwtje, met die droevige donkere oogen, en toch had hij op dat kantoor met haar gespro ken alsof hij een vrij man. was. En mevrouw Tracey beschouwde het als goedheid zelve: zij was er trotsch op zijn vrouw te zijn. Trotsch. Hij was de geheele wereld voor ljpar en zij ge loofde in hem met een absoluut vertrouwen. „Zij mag de waarheid nooit te weten komen" Dat besluit rees op uit den chaos van Joyce's UIT HOORN. Tot wethouder der gemeente Hoorn gekozen de heer Mr. A. A. Huizinga. is gedachten. „Wat er ook gebeure, zij zal blij ven gelooven in de goedheid van haar man, indien het mogelijk is de waarheid "voor haar te verbergen. Arm zieltje, o, arm zieltjeI Maar zij zal haar geloof in hem behouden in dien ik haar daarin kan helpen. Zij mag de waarheid nooit te weten komen". HOOFDSTUK XXV. Wilt ge haar leven vernietigen? Eenige oogenblikken nadat mevrouw Tracey de bibliothëek had verlaten werd de deud weer opengedaan en dezen keer kwam een man bin nen, en JoyCe herkende het mooie, losbandige gezicht. En dat herkennen was wederzijdsch. Sir Humphry kwam naar haar toe met een uitroep van verbazing. „Juffrouw Trevor? U hier", zei hij. „U ziet ik ben u niet vergeten, en evenmin onze geza menlijke reis in den trein." Hij lachte haar toe „Komt u mij opzoeken? Maar ik heb haar reeds zonder uw nulp gevondenik heb haar gevonden en weergezien". „Dat weet ik", sprak Joyce ersntig, „ik ben vandaag bij haar geweest, maar het is niet om Dulcie dat ik hier kom, het is om een heel an dere reden,en ik was zoo vervuld van die zaak dat ik er niet aangedacht u hier misschien te zullen ontmoeten. Ik had het mij niet inge dacht. Ik weet zelfs nu nog'niet goed hoe u met dit landgoed in verband staat en met mijnheer James Douglas indien u tenmin ste met hem in betrekking staat". Dit zeggen de keek zij Humprhy vragend aan. (Wordt vervolgd.) VCU1 X. tt.j I

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2