feuilleton. Na lange Jaren Ongeveer midden Juli zullen de bijzondere diensten ten behoeve van het z.g. vreemdelin genverkeer naar Marken en Volendam ge opend worden. DROEVIG. Gisterenmorgen omstreeks hall negen heeft een Belgische jongeman, W. genaamd,inwo nende bij de wed. H. Spanjaardstraat te Midr delburg, toen de 25-jarige dienstbode weder weigerde zijn lief de aan te nemen, deze met een bijl vier slagen op het hoofd toegebracht, zoodlat zij ineenzakte. Hierop vloog de waan zinnige de trap op en riep „jelui moeten alle maal dood". Hij verwondde toen ook den zoon van de weduwe met de bijl. Deze wist hem te ontwapenen en vluchtte toen met zijn moeder. Een ter hulp geschoten buurman trof den Belg aan toen hij met een mes zich zelf den hals afsneed. Hetl ijk van den ongelukkige werd naar het lijkenhuis gebracht. De toe stand der gewonden is vrij bevredigend. MAXIMUMPRIJZEN OP MARKEN. Vrijdagavond werd den groentenventers te Marken opnieuw aangezegd deelt het Han delsblad mede, dat zij niet dan tegen den vastgestelde maximumprijzen verkoopen en een lijst dezer prijzen zichbaar bij hunne wa ren moesten ophangen. Zaterdagmorgen kwamen zij met hunne bootjes aan den kant, doch weigerden te ver koopen. Gezamenlijk trokken de mannen naar het Raadhuis om met den burgemeester te confe- reeren. Na eene samenspreking, waarbij de burge meester beloofde zoo spoedig mogelijk een weg te wijzen, waarin zij hunne waren goed- kooper zouden kunnen inslaan, werd verlof gegeven om boven de maximumprijzen te ver koopen. Men vraagt zich af waarom wel wordt op getreden tegen de groantenhandelaars, maar niet tegen de handelaars in kruidenierswaren, die zich hier, gelijk een ieder weet, niet aan de maximumprijzen storen. urr OUDKARSPEL. Zaterdagavond vergaderde de begrafeüis- vereeniging ten locale van den heer Buck- man. De vereeniging die 4 jaar geleden is opge richt met het doel de netheid bij begrafenis sen in de hand te werken, mag zich in alge- meene belangstelling verheugen. Een leden tal van 608 zooals het jaarverslag aangaf, geeft hiervan voldoende blijk. Door vertrek van den voorzitter, den heer F. Butter, het overlijden van den secretaris, den heer C. Veroon en de langdurige onge steldheid van den penningmeester, de heer C. Rempt, waren drie vacatures ontstaan, terwijl bovendien de heeren A. Swager en K. Schuit aan de beurt van aftreden waren. Reeds eerder waren uit het bestuur tijde lijk benoemd als voorzitter de heer A. Swa ger, als secretaris de heer K. Schuit en als penningmeester de heer S. Vis. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren Jb. de Boer, E. Zaagman en G. de Geus, terwijl de aftredende leden werden her kozen. Meegedeeld werd, dat in de bondsvergade ring is besloten niet meer toe te laten, dat de teraardebestelling van leden door een of an dere corporatie geschiedt. Betreffende een gedaan onderzoek naar de mogelijkheid om rijdende op het kerkhof te komen werd meegedeeld, dat dil afstuitte op aanhangige plannen bij het gemeentebe stuur om een nieuwe begraafplaats aan te leggen of de bestaande uit te breiden. Met het oog op den ongeregelden toestand, Zal hiervan echter voorloopig nog wel niets komen. Uit de rekening van den penningmeester bleek dat dit jaar de ontvangsten 39.63 hooger waren dan de uitgaven. Het spaarbanksaldo en kassaldo was te- samen 315.63. Spaarbank en andere schuld 276. Door de vereeniging zijn in het afgeloopen jaar ter aarde besteld 8 leden en 1 niet-le- den. De heeren C. Kielt en H. J. A. Buck- man zullen de rekening nazien. Medegedeeld werd, dat de rijtuigverhuur ders genoodzaakt zijn de huur van de lijkwa gen te brengen van 8 op 10. Een onderzoek is ingesteld naar de moge lijkheid van aanschaffing van een automa tisch toestel voor het laten zakken der lijk kisten. Daar dit voor de vereeniging een te hooge uitgave zal vorderen en men van de wenschelijkheid van aanschaffing overtuigd is, is aan het gemeentebestuur het verzoek naar het Engelsch, door L. G. MOBERLY. 41) „Ik weet dat ge goed voor haar geweest zijt," daar was een bedaard iejs in de sterke stem, daar was een wereld van medelijden in Brampton's ziel met den man die daar lag te sterven. „Ik zal juffrouw Trevor gaan halen, nadat ze met u gesproken heeft moet u u heel kalm houden en u door uw vrouw laten oppassen.'' „Totdat ik sterf? Ja, dat weet ik. Ik zal al les doen wat ze zegt, totdat ze het gordijn la ten zakken", en met een herhaling van zijn zonderling glimlachje deed de zieke man de oogen dicht, tot dat hij bij het hooren van een zachten voetstap bij het bed, de oogen tot Joy ce opsloeg. „Ik weet niet, of ik geloof in berouw op een sterfbed," begon hij zonder andere inleiding, „maar het spijt mij dat ik een schavuit ge weest ben tegenover je; ik kan het niet onder woorden brengen hoe mij dat spijt. Mijn vrouw denkt dat ik goed ben, zij gelooft in mij, vreemd niet waar?" hij glimlachte flauw, „jij en zij en die beste dokter geven mij een gevoel of ik had willen trachten goed te zijn, als ik er nog eens boven op gekomen was maar dat zal niet meer gebeuren. Dit is het einde." „God is, liefde," zei ze, zijn rusteloos bewe gelijke handen aanrakende. „Hij zal u stellig in een volgend leven de gelegenheid geven die ge hier gemist hebt." gedaan deze voor gemeenterekenmg 9m te schaffen. Ook in de andere Langedijker gemeenten is een zelfde verzoek tot de gemeentebesturen gericht Het verplichtend stellen van een door de vernuurders te leveren stel zwarte paarden zal in de gecombineerde vergadering worden besproken. ba enxeie bespreking van huishoudelijken aard volgde sluiting der vergadering. UIT AKERSLOOT. Het lijk van den heer Westerink alhier, Woensdag j.l. op zoo'n noodlottige wijze op het Alkmaarder meer verdronken, is Zondag den 2 Juli 's morgens 9 uur met het dreggen door de visschers Tijmes alhier dicht bij de plaats van het ongeluk gevonden. UIT BROEK OP LANGENDIJK. In dè week van 26 Juni1 Juli werd aan de veiling aangevoerd 32663 zak aardappe len, 299390 bos wortelen, 70 bos uien, 850 K.G. rabarber en 920 bloemkool. Westelijk. UIT SCHAGEN. Het verzoek van ds. D. E. Boeke, evan gelisatiepredikant, om zijn intrede in de Herv. kerk te houden, is door kerkvoogden niet toegestaan. UIT HEILOO. De commissie van levensmiddelenvoorzie ning, gevormd door de heeren H. G. Hart man, H. Suk en G. Vrijburg, is door het be danken van de heeren Hartman en Vrijburg gereorganiseerd en thans aldus samenge steld: Jhr. N. v. Foreest (burgemeester) voorzitter,, H. Suk, W. J. Venneer en D. Kuy- per. KORTE BERICHTEN. Te Arnhem is het lijk van een 18-jarig meisje, dat daar onder verdachte omstandig heden is overleden, door de justitie in beslag genomen en gerechtelijk geschouwd. Een actie ten gunste van Zondagsrust, is door de vereen, van kappersbedienden te 's-Gravenhage op toiiw gezet, op eenige uit zonderingen na hebben de Haagsche pa troons gisteren gesloten. Ds. J. E. v. d. Pot is te Maastricht ver oordeeld door de rechtbank aldaar tot 100 boete subs. 1 week hecht inzake onderteeke- ning en verspreiding van het dienstweige ringsmanifest Door den voorzitter v. d. Ned. Bond van aardappelen, groenten en fruithandela ren te Dordrecht is een telegram verzonden aan den minister van Landbouw, deelt de Tel. mede. Groote hoeveelheden peen, be- stemo voor hét binnenland, werden door exporteurs opgekocht, met het kennelijk doel om langs een omweg, de Voor het binnen land bestemde groenten, naar het buitenland He vervoeren. Te Meppel zijn 20 wagonladingen aardappelen aangekomen, om door tussclien- komst van de ^groentehandelaren te worden gedistribueerd. Sinds eenigfe dagen hebben de aardappelen geen aftrek meer en worden per 50 zakken bij publieke inschrijving ten gemeentehuize te koop aangeboden. Te Schijf (N. B.) is een smokkelaar door een soldaat-kommies doodgeschoten. Dé minister van kolonieën, mr. P ley te, is Zaterdagavond van zijn langdurig verblijf in Zwitserland te 's-Gravenliage terugge keerd. Zes ploegen tuinbouwarbeiders te Lis- se hebben besloten heden het werk neer te leggen, indien de patroons de gevraagde loonsverhooging van 1.50 per week niet toestaan. In verband met het verbod van invoer van bloembollen in Engeland worden in de bloembollenstreek groote partijen voor vee voeder verhandeld. Het Hulpcomité voor de Joodsche oor logsslachtoffers hier te lande heeft besloten ook de lijdende stamgenooten in Rusland, Polen, Galicië en Palestina geldelijk te steu nen. Het stoomschip Gorontalo, 24 Juni van Rotterdam naar Oost-Indië vertrokken, heeft de post te Kirkwall moeten lossen. H. M. de Koningin heeft zich Zaterdag met H. K. H. de Prinses naar Katwijk bege ven voor het voorgenomen verblijf aldaar. De gemeenteraad te Velsen heeft beslo ten in samenwerking met IJmuiden, Velsen- Santpoort en Beverwijk een ambachtschool op te richten. De bemanningen van twaalf Rijnstoom- „Dat kan wezen, ik weet het niet, het is een vertroostende gedachte, een gedachte die vrou wen als jij kunt koesteren. Maar ik kan het kwaad dat ik gedaan heb niet ongedaan ma ken." De donkere oogen zagen peinzend naar Joyce op. „Hoeveel kans ik ergens anders mag hebben, ik kan het kwaad dat ik hier gedaan heb niet ongedaan maken. Zoo veel kwaad, en ik kan het niet goed maken. Dat is het pijnlij ke van de zaak. Denk hoe ik uw leven heb be dorven, dat kan niet uitgewischt worden alsof het nooit was geschied". „Neen, ge kunt het verleden niet ongedaan maken," antwoordde zij heel ernstig, heel vriendelijk, „het is een van de vreeselijke din gen in het leven, dat wij niet kunnen onge daan maken, wat wij hebben verricht. Maar zij zweeg, „God is zoo goed, dat Hij ons soms in de gelegenheid stelt onze fouten en onze zonden goed te makensomstijds kunnen wij een onrecht herstellenik ben hier van daag bij u gekomen om u te vragen of u dat doen wilt?" „Een onrecht herstelten? Hoe kan ik dat? Ik begrijp het niet. Wat is er dat ik herstellen kan?" Met haar hand nog steeds op de zijne sprak zij heel rustig met hem over Eric Raebura en zijn vrouwterwijl hij naar haar luisterde kwam er een doffe kleur op zijn wangen. „Ge vraagt te veel van mij," zei hij, toen zij had uitgesproken, „ik kan niet doen wat ge verlangt, het is te veel gevergd. Ik zou met kunnen. Ge vraagt te veel." „Ja?" antwoordde zij en haar stem, hoewel vriendelijk, was dringend, „maar bedenk hoe die arme man onrechtvaardig in de gevange nis moet lijdendenk aan zijn vrouw, die in hem gelooftkunt ge aan die beiden denken?" I Zijn donkere oogen, nu zoo ingezonken, ven- booten te Rotterdam, de zoogenaamd Helve- uaoooten, te zamen ongeveer 60 personen, zijn, één kapitein uitgezonderd, in staking ge gaan. De weigering van een loonsverhoo ging is de oorzaak dezer staking. Bij Kon. Besluit is opnieuw benoemd tot lid der Zuivelcommissie in Noord-Hol- iand de heer K. de Boer Cz. te Assendelft. De heer D. Barteis (S. D. A. P.) heeft voor het district Bedum aangenomen, zoodat ui Appingedam een nieuwe Statenverkiezing moet plaats hebben. Prof. Koch, de leider van de ambulance naar Rsuland, die heden zou veiaekxen, beeft zijn vertrek uitgesteld tot niui6m. Te Bussutn storen de groenten- en aardappelen-üandelaren zich nietaan de door den minister vastgestelde prijzen. De burgemeester heeft den minister telegrafisch verzocht maatregelen te nemen om den klein handel in staat te stellen tegen evenredige prijzen groenten en aardappelen in te koo- pen. GEHEELONTHOUDING EN PLAATSELIJKE KEUZE. De Noord-Hollandsche Propaganda-Com- missie van de Ned. Vereen, tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken hield gisteren op het landgoed van jhr. mr; P.- van foreest te Heiloo een meeting voor geheel-onthou ding en plaatselijke keuze. Te ongeveer twee uur kwam de stoet op het landgoed aan, be geleid door drie muziekkorpsen en vele vaan dels ep vlaggen. De natuur werkte mede, om deze samenkomst een feestelijk verloop te doen hebben. Nadat de stoet rondom het ter rein was geloopen, werden de vlaggen en vaandels op een rij geplaatst sa vlijden de dragers en manifestanten zich onder de hoo rnen neer. Gelukkig dat bet weer gunstig was, want anders had het ër treurig uit ge zien voor die toch reeds mm of meer ver moeiden, daar stoelen of banken nergens te vinden waren. Uit de rij vaandels en vlaggen bleek nog, dat vele steden en dorpen zich hadden laten vertegenwoordigen. Men las b.v. S. D. A. P. afd. Haarlem, S. D. A. P. Amsterdam, Humanita3 Loge I Hilversum, voorts Weesp, Schoten, Obdam, Purmerend, Zwaag, Wonnerveer, Krommenie, Velsen, Uitgeest, Edam, Enkhuizen, en Alkmaar, met pl. m. een 25-tal vlaggen en vaandels. Dan waren er transparanten met opschriften als: „Drank verslindt, wat arbeid! wint", „Het eerste glas der matigheid is het glas dér dronkenschap", „Op voor drankvrije samenle ving", „Eendracht onder ons", „De hoop der toekomst", „De drank weert uw ver stand", „Leve de geheel-onthouding", enz. Nadat de muziek zich had doen hooren, werd de meeting geopend door de heeren IJ. G. v. d. Veen en J. L. Klein. Ter verdeeling der massa waren twee spreekgestoelten opge richt, vanwaar gelijktijdig gesproken werd tot het publiek. De heer IJ. G. v. d. Veen heette de meetinggangers en -gangsters minstens een 5 duizendtal welkom en ver heugde zich over het goede weer, want, zei spreker, hoewel wij veel van water houden, vandaag hebben wij het toch liever niet. Spr. dankte den heer van Foreest dat deze weer zoo welwillend zijn terrein had afgestaan om deze meeting te houden, zoodat hij Icon plaats hebben in een zoo mooi plekje bosch. (Appalus). Spr. deelde mede, dat de optocli bestond uit 84 onthoudersvereenigingen, 50 vakvereenigingen, waarin 4 bestuurderever- eenigingen, 24 afdeelingen der S. D. A. P. Verleden jaar, zei spreker, toen een soortge lijke meeting plaats had, waren 135 vereeni- gingen uit Noord-Holland vertegenwoordigd en nu 158, een schoone vooruitgang dua, die tot het doel leidt vanweg met den alcohol, sluif de kroegen. Spr. verzocht het publiek om geen rumper te maken bij dé zanguitvoe ringen, als zijnde hinderlijk voor hen die gaarne muziek en zang hooren, en hiermede verk-laarde hij de meeting geopend. Vervolgens deed zich de zang van veree- nigde Geheel-Onthouders-koren, onder lei1 ding van den heer H. Stolp van Wonnerveer hooren. Gezongen werdén de liederen „Mei", gedicht van A. K. Klaren, muziek van Caro, „woudgedachten" Fr. Abt, en „de Ont- hpuderszang" van O. de Nobel. Na de zaugr nummers sprak de heer J. A. Bergmeijer uit Dordrecht over „Plaatselijke keuze" en de heer Koos Vorriuk uit Vlaanderen over „spe len met vuur". Een muzieknummer werd in een der hoeken op het terrein gegeven. Intus- schen werd het podium in gereedheid ge bracht: „Lentenachts-Fantazie", gezongen zieknummer werd dan ook ten gehoore ge bracht „Lentenachts-Fantasie", gezongen door de G. O. Zangvereeniging „Excelsior" anderden van uitdrukking onder haar vasten blik. „Ge wilt dat ik mij zelf zal brandmerken als een misdadiger inplaast van Raebura, be seft ge wel wat ge vraagt?" „Ik verlang dat ge doet wat rechtvaardig is, een groot onrecht zooveel mogelijk te her stellen. Ik ben hier gekomen om u te smecken dat te doen, en ik weet zeker dat u het wilt." Toen zij zweeg scheen het doodstil in de ka mer te worden en geen andere geluiden wer den gehoord dan uit den tuin, het gezang van hetroodborstje, het zacht krassen van de kraaien in de oluiboomen in de laan. ,De zieke lag doodstil met de oogen geves tigd op den muur tegenover Jiet ned, zijn ge dachten waren blijkbaar zeer ver verwijderd van zijn tegenwoordige omgeving. Toen hij weer sprak was zijn stem zacht en droomerig. „Ik herinner mij ie het eerst, staande tus- schen de pijnboomen zei hij, achter de pijn- boomen lagen de reusachtige sneeuwbergen niet reiner dan jij was je lief onschuldig ge zichtje.' En je had Brampton lief, Christorfel Brampton, diem ij het leven gered heeft; en ik nam je hem weg. Brampton zal mij dezen keer het. leven niet redden, ik zal nu sterven niemand hoeft mij te zeggen dat dit het eind zal wezen. Ik weet het zelf wel". Joyce trachtte den langzamen, droomerigen woordenvloed te stuiten, maar hij lette niet op haar, zijn oogen alleen staarden niet langer vast op den muur, maar vestigde zich weder op haar gezicht. „Ik wou je verwijderen van Bramton ik wou je voor mij zelf hebben en ik bracht je in den waan dat ik je liefde waard was. Maar ik was die niel waard, ik ben die nooit waard ge weest", hij zuchtet onrustig, „en ik dacht je prcies te kunnen laten doen wat ik wou, maar te Wonnerveer. Een cantate voor gemengd koor, soli, strijkorkest en piano. Een woord van hulde mag hier zeker niet ontbreken aan de pianiste mej. D. Luit voor haar keurig spel, en de leiding die zij had als pianiste van orkest en zang. Ook aan mej. S. Stolp, sopraan, en aan den heer J. Helvert, bariton, een woord van lof voor hun zang, evenzoo het strijkorkest, zangsters en zangers, waar op zij de mooie cantate van Pol de Mont, muziek van J. Paardekooper, ten gehoore brachten. Na deze schoone cantate sprak Ds. P. van der Veer uit Deersum het slotwoord met het onderwerp„Vöorwaarts ondanks alles". Spr. schetste den ellendig naren oorlogstijd, waaronder Europa gebukt gaat, onze eigen toestand gedurende dez enoorlog, waaronder iedereen min of meer gebukt gaat. Hij raad de een ieder aan nuchter te zijn, opdat hij zich niet zon laten opwinden. Het ideaal is een geheele wering van alcohol. Een ideaal dat al wordt het ook niet bereikt, want ideaal als het bereikt is, is geen ideaal meer, dat ge tracht moet worden nabij te komen. Zal het ideaal de gelieele wering van alcohol nabij gekomen zijn, dan zal er minder ellen de, minder honger, en misschien geen oorlog meer zijn. Alcohol vreet weg, als een kanker gezwel, maakt den mensch onrechtvaardig en verlaagt hem tot beest. Spr. gaf het woord uit de H. Schrift weer, het woord van Jezus: Gij zult uw naaste liefhebben als u zelf. Zie zei spr.uw naaste lief te hebben als u zelf, dat moet geheel onthouders dubbel treffen. De alcohol verslindt werkkracht, geest, inertie, gij geheelonthouders zijt dius verplicht èn aan u zelf èn aan uw naaste om hem het alcoholgevaar mede te deelen. Spr. schetste den mobilisatietoestand, waardoor velen uit hun gewonen kring gehaald zijn, en door legertoestanden thans weer aan 't drinken zijn gekomen. Het is dus plicht van u allen om uw naaste op die treurige ver schijnselen te wijzen en hen daarover te on derhouden. Spr. besloot zijn rede met de opwekking aan allen, die nog niet tot de Necferi. Vereen, tot afschaffing van alcohol houdende dranken behooren, om zich ten spoedigste aan te sluiten, opdat dan ook zij weer een voorbeeld' mogen zijn voor ande ren. Een oogenblik later liet zich tromgeroffel hooren, zoodat een ieder zich onder zijn vaandel plaatste, de. stoet, opnieuw gefor meerd, zette zich met een muziekmanen in beweging en toog wederom stadswaarts om op het waagplein te Alkmaar te worden ontbonden. EEN GROENE COURANT. Het Nieuwsblad van Friesland verscheen Zaterdag geheel in het groen. Dit geschiedde wegens de papierschaarschte. Wie weet wel ke „kleurige" couranten ons nog te wachten slaan I UIT HEERHUGOWAARD. Tengevolge der Regeeringsmaatregelen zijn de veilingen aan den Langendijk en om streken allen een uur vroeger gezt. Dank zij den raad dier besturen onzer vereenigingen laat de aanvoer niets tew enschen over; doch neemt met den dag toe en men verbaast zich er over dat de binnen la ndschen markt niet nu reeds overvoerd is. Men kan met zekerheid nagaan, dat thans veel meer aardappelen in het land blijven, dan andère jaren in dezen tijd worden geconsumeerd, waar men zich af vraagt of met heel spoedig de Nederlander kenbaar zal zijn aan z'n aardappelbuikje. (Nu, dan de Burger, die onlangs in uw blad schreef, dat dè telers hun aardappelen zouden laten zitten tot half Aug., aangezien het dan nog voeg genoeg was voor het planten van late kool, maar Eet eerst). Dat de veilingen veel werk geven, kan hier uit blijken, dat alle partijen, die voor uit voer in aanmerking komen in tweeën moeten worden geveild, dat van iedere kooper voor het buitenland moest worden aangeteekend, wat hij op elke veiling voor het buitenland koopt, van wien en of h«t gekochte voor Duitschland of Engeland bestemd is. Vele aanvoerders presenteeren de Schotsche mui zen tusschen de zeefmaat van 29 tot 40 cM. als volgelingen, éen prachtige tafelaardappel, wat grootte betreft. STADSNIEUWS. VOORDRACHT. Op de aanbevelingslijst voor leeraar in de Ned. taal en letterkunde aan de H. B. S. met 5 j. cursus te Haarlem komt als no. 2 voor de heer A. A. van Rijnbach, leeraar aan het gymnasium en' handelsdagschool alhier. je onschuld was als een schitterende wapen rusting die je omkleedde. Ik had kwadëbedoe- lingen met je gehad, maar je eigen goedheid heeft je beveiligd." „De Goedheid van God", zei ze fluiste rend. „Je goedheid heeft je beveiligd'', praatte hij maar steeds door, „jullie drieën samen hebt mij de dingen anders doen inzien, al had ik geen lust ze op die manier in te zien. Gij drie- en mijn vrouw en Brampton en jij hebben mij doen inzien dat goedheid grooter is dan 't kwaad. Ik wou dat ik nog tijd van leven had en ik zou er een beter gebruik van maken. Het kon mij vroeger niet schelen, maar gij met u drieën hebt mij het doen begrijpen, ge hebt mij leeren verlangen te trachten mijn nest te doen. „Het Beste is niet buiten uw bereik", ant woordde Joyce heel zacht „het jg altijd daar. en ge kunt u nooit verwijderen uit Gods tegen woordigheid zij omvat u. Wij zijn altijd „Onder de hoede van den Almachtige' „Ik hoor u gaarne over die dingen praten", antwoordde hij, „ge doet mij gevoelen dat het waard is wat ge zegt, ge geeft mij een gevoel van troost, la het verkeerd vroeg hij op zeer ernstig vragenden toon, „is het verkeerd als ik wensen dat mijn vrouw nooit het kwade van mij zal te weten komen? Ik wou liever niet dat zij wist wat een slecht mensch ik eigenlijk was. Zy vertrouwt nu op mij mij". „Ze zal in u blijven gelooven,antwoordde Joyce, „wij zullen haar nooit over u leeren oordeelen. Zij zal nooit de waarheid te we ten komen." „Gij eft Brampton hebt u mooi tegenover mij gedragen hij heeft m ij het leven gered, terwijl hij mij kon laten sterven dat was mooi van nem. En u is hier gekomen ofschoon gij mij verfoeide en vreesde, riet was mooi van KORFBAL. Er begint in Alkmaar langzamerhand veel animo te bestaan voor het korfbalspel en dat is een verblijdend teeken, want dit zoo mooi spel is waard door sportliefhebbers meer beoefend te worden. Een aantal leden van de Alkmaarache Tumclub „Kracht en Vlugheid" en van de voetbalvereeniging „Alc- maria Victrix" beoefenen tegenwoordig gere geld het korfbalspel en mm was thans zoo ver, dat er wel eens een wedstrijd kon ge speeld worden. Zoo had dan gisterenavond dé eerste ontmoeting plaats op het terrein aan de Nieuwpoortslaan tusschen twéé twaalftallen(zes dames en zes heeren) van beide bovengenoemde clubs. De uitslag was 92 in het voordeel van Alcmaria. Wel miste K. en V. eenige goede krachten, maar over het geheel was het spel van Alcmaria toch beter dan dat van K. en V. Vooral de hee ren warm sterker in hun vangen m plaatsen. Met rust was de stand 50. Na de hervat ting wist K. m V. dm achterstand te verklei nen door 't maken van twee doelpunten. Daarna had Alcmaria weer de overhand en doelde nog viermaal. Wij twijfelen niet of deze eerste match zal door meerdere gevolgd worden. Er was gisteren reeds een aardig aantal belangstellenden. VERGADERING VAN LANDBOUW- BESTUREN. Hedenmorgen tm 11 ure vergaderde in café .Central" op uitnoodiging van dm voor zitter van de afd. Alkmaar van de Holland- sche Maatschappij van Landbouw de bestu rm van de afd. Alkmaar van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw m de bestorm van dm Diocesanen Land- m Tuinbouwbond uit de gemeenten Alkmaar, Heilo, Limmen, Castricum, Egmondbumen, Egmond aan Zee, Bergen, Schoorl, Warmenhiuzen, Koedijk, St. Paucras m de gemeenten aan de Langetlij- km, benevens de belanghebbenden bij dm uitvoer van schapen- en varkensvleesch uit genoemde gemeenten, tm einde contact te vormen met het Landbouw Export Bureau. De aanleiding tot deze vergadering was em schrijven van het Hoofdbestuur van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, waarin te kennen gegeven wordt, dat het met het oog op em uniforme regeling nood zakelijk is, dat in elke gemeente een commissie van uitvoering aanwezig is, waarom ver zocht wordt em commissie van 3 personen te kiezen. De regeering zal voor het Ned. Landb. co mité consenten reserveeren voor dm uitvoer van varkensvleesch, waarvan aan te vormen provinciale organisaties em evenredig deel zal worden afgestaan. Teneinde eme zoo gelijkmatig mogelijke verdeding te verkrijgen, zal het noodig zijn, dat aan het bureau der Maatschappij geheel bekend is welk aantal slachtrijpe varkens te onderscheiden in varkens van 80100 K.G., van 100125 K.G., van 125150 K.G. en van boven 150 K. O. levend gewicht op dm eersten van elke maand in elke gemeente aanwezig is in alphabetische volgorde ge rangschikt en dat het bureau em maandehjk- sche opgave ontvangt van de varkens die zijn verkocht. Het Bureau der Maatschappij zal dan geregeld aan iederen correspondent berichten, welk aantal varkens kan worden geleverd en waar zij geleverd moeten worden. Hierbij zal zooveel domlijk rekening worden gehou den met de gebruikelijke marktplaats. De aangeboden dieren worden levend, ter plaatse van levering door deskundigen ge taxeerd; het getaxeerde bedrag wordt aan den eigenaar onmiddellijk uitgekeerd. Van de meerdere opbrengst door liet consent zal 90 pCt. van het nettto overschot pondspondsge wijze over d'e eigenaars worden verdeeld, terwijl aan de overige 10 pCt., nadat daaruit de kosten van het Bureau zijn gedekt, door de bovengenoemde Organisaties eme nadere, dm landbouw ten goede komende, bestem ming zal worden gegeven. De bovengenoemde meerdere opbrengst van netto 90 pCt., zal maandelijks met het Bestuur der Afdeeling worden verrekend, ter nadere uitkeering aan de belanghebbenden. Voor de uitbetaling kan dan natuurjijk ge bruik worden gemaakt van de bemiddeling der gemeentelijke commissiën. Den Afdeelingen kan worden toegestaan van dit bedrag ten hoogste 5 pCt. af te houden tot bestrijding harer kosten, hieron der natuurlijk begrepen die der Gemeentelij ke Commissiën, terwijl een eventueel daaruit ontstaand overschot komt tm bate van de Afdeelingskas. In deze circulaire werd verder gezegd: u om te komen te komen terwijl u niet wist hoe bruut ik tegen u wezen kon. Tér wille van u drieën", hij sprak langzamer en meer ver moeid., „zal ik doen wat u mij vraagt ik zal de waarheid spreken ten opzichte van Rae bura". Nadat hij gesproken had, bleef hij em oo genblik met gesloten oogen liggen, hij scheen geheel uitgeput. Tom keek hij weer op tot Joy- ce. „Laten ze iemand van de rechtbank halm en mijn notaris. Ik zal mijn testament móeten veranderen zoowel als de waarheid spreken," hij glimlachte even, „dat ik dm notaris laat halm" zal mijn vrouw dom denken dat het al leen mijn testament gekit. Zij is niet zeer we reldwijs, het lieve kind. Zij zal er nooit aan- denken dat er meer aan vast is dan em veran dering in mijn testament. Laat ze dadelijk ha lm". Hij hief zich em weinig op om met meer beslistheid te kunnen spreken. „Er is geen tijd te verliezen ik zal spoedig sterven, weet je. En ik ben blij dat je gekomen bent de goedheid staat op je gezient te lezen en op oen duur wint goedheid' het toch". Weder sloten zich zijn oogen en verschrikt door de grauwe kleur van zijn gezicht sloop Joyce de kamer uit om hulp te roepen en te zorgen dat de bevelen van den zieke werden ten uitvoer gebracht. Boven aan den grooten trap s,tond Brampton op haar te wachten en een oogenblik vatten zijn handen dé hare en hielden ze stevig vast. „Ik zal je naar de stad terugbrengen" zei hij. „Wacht benedten op mij, je moet met mijn au to naar de stad terug; ik heb em gevoel of ik je nooit meer uit bet oog mag verliezen." F] F (Wordt vervolgd 1

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2