FEUILLETON. Na lange Jaren weaen de Rijkscommissie ra* Toezicht op de Eiervereeniging te 'eGravenhage (adres H. B. de Beaufort, pluimveeteeltconsulent te Amersfoort, telefoon nr. 284). UITVOER VAN AARDAFFtLtN. Vanwege de Aardappelen-vereeniging wordt medegedeeld, dat nu de prijzen der nieuwe aardappelen betrekkelijk laag zijn en de aanvoeren grooter worden, blijkt dat op verscheidene plaatsen belangrijke hoeveelhe den oude aardappelen te veel zijn, zoodat tel kens nog verzoeken om uitroer-consenten bij de Aardappelenver. inkomen. Zooals eeni- gen tijd geleden reeds is gepubliceerd, kan aan deze verzoekea niet worden voldaan. DE DISTRIBUTIE VAN GOEDKOOPE TABAK. Naar het Hbld verneemt hebben zich in het geheel 540 fabrikanten aangemeld voor de verkrijging van goedkoope tabak. Deze fabrikanten hebben tezamen 12800 werklie den in hun dienst. Door de regeling, welke hun patroons hebben aanvaard, zijn dezen dus verzekerd gedurende den crisistijd niet te worden ontslagen. Deze week zal worden begonnen met de verzending der kaarten, vermeldende hoeveel tabak een ieder kan krijgen. De meest ernstige maatregelen heeft de commissie gepomen om te zorgen^, dat de distributie zoo onpartijdig mogelijk geschiedt. Zoo zijn b.v. alle aanvra gen genummerd en ten overstaan van een notaris is door het lot aangewezen, dat met No. 150 zal worden begonnen. Vooraf zijn ook de partijen tabak, welke uitgegeven wor den, genummerd, en precies op volgorde zal een ieder het hem toegewezene aan het Vries- seveem te Amsterdam kunnen afhalen. MAXIMUMPRIJZEN VOOR AARDAPPELEN EN GROENTEN. De burgemeesters van de Zaansche ge meenten hebben den Minister van Landbouw, Handel en Nijverheid, naar aanleiding van diens jongste circulaire betreffende vaststel ling van maximumprijzen voor groenten en vroege aardappelen in een gemeenschappelijk schrijven te kennen gegeven, dat deze circu laire voor de Zaanstreek niet toepasselijk kan worden .verklaard, omdat daar voor vele artikelen de inkoopsprijzen hooger zijn dan de door den Minister vastgestelde maximum prijzen. De Zaansche burgemeesters hebben daar om den Minister in overweging gegeven de Zaandamsche veilingsprijzen 'als maaitsiaf aan te nemen, met een zekér winstpercentage daarboven voor den kleinhandel. DUITSCHE DESERTEUR. In de buurtschap Kolten, Winterswijk, is een Duitsche deserteur aangekomen, deelt de Tel, mede. De man, reeds op jaren, behoef de niet naar het front, doch de militaire be handeling stuitte hem zoo tegen de borst, dat hij deserteeren verkoos boven langer verblijf in zijn vaderland. Hij zou 8 dagen straf moeten ondergaan, omdat hij over honger geklaagd had. Ofschoon hij onge wapend overkwam, is hij toch naar het in terneer in gskamp te Bergen gebracht. BINNENLAND. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Naar de Tel. verneemt zullen de sociaal democraten in de Provinciale Staten van Noord-Holland, in verband met de te behar tigen waterschapsbelangen, niet den heer Gerhard, doch den heer v. d. Waerden, die als ingenieur in dit opzicht de voorkeur ver dient, candidaat stellen voor Gedeputeerde Staten. Gemengd nieuws. EEN ONGEVAL BIJ DE DRAVERIJ. Bij de Zondag te Groningen gehouden harddraverij kwam de sulkey van Ebenhaezer van den heer J. Stammes te Nieuwe Niedorp in aanraking met die van Clemence van den heer C. Bakker te Oegstgeest. De sulkey van Ebenhaezer zakte in elkaar, het paard bleef staan men weet, dat hij verleden jaar hier in specialiteit was. De heer Tj. Witteveen, die achter Clemence zat, maakte een buiteling de bruine merrie liep alleen de geheele drave rij mede, meest in galop, maar een enkel oogenblik ook in draf, zij veroorzaakte geen naar het Engelsch, door L. G. MOBERLY. 42) HOOFDSTUK XXVII. Des morgens is er gejuich. Toen Bampton's auto het hek van Addera- ham Grange doorreed en den straatweg naar Londen insloeg, straalde het uitgestrekte land schap in het maanlicht als of de wereld met een zilveren roede was aangeraakt en bedekt met een zilveren pracht. Rechts van den weg hield het landgoed plotseling op en over de lage heggen zagen de man en de vrouw in de auto de groote uitgestrektheid, begroeide vlak te en ooschraucl, heuvels en vlakte zich uit- breidenbreiden in net zachte licht onder onme telijke hemelgewelf. De lucht had reeds iets van de frischheid van een najaarsavond, maar de frischheid was hoegenaamd niet kil en de lucht was welriekend van al de geuren verspreid over 't veld en de heuvels en de vlak ten, die zich voor hen uitstrekten als een ne velachtige zee. Langen, langen tijd nadat de wagen het hek van de Grange was uitgereden en zich voortspoedde langs den weg, zoo snel als de chaffeur durfde rijden, werd geen woord gewisseld tusschen'het tweetal daar binnen, maar Christoffel hield Joyce's hand stevig vast en zijn oogen rustten op haar ge- zich bleek en etherisch in het maanlicht alsof hun verlangende blik haar nooit genoeg had aangezien. „Waarom heb je mij nooit gezegd waar ik je vinden kon?" zei hij op eens met feeder ver wijt in zijm toon. ongeluklcw en wud oa afloop gemakkelijk gegrepen. CENTRAAL BUREAU VOOR PLAATSING VAN HANDELSREIZI GERS. Verschenen is het rapport der commissi» van voorbereiding tot oprichting van een centraal bureau van plaatsing van handels reizigers. De commissie heeft aan de organi saties eenstemmig den raad gegeven: lo. af te zien van het voornemen tot stichten van een eigen Centraal Bureau van Plaatsing: 2o. zich in een adres te wenden tot de regeering met het verzoek een Centraal Bureau van Plaatsing voor Handelsreizigers te willen stichten; 3o. de Commissie van voorberei ding opdracht en machtiging te verleenen een zoodanig adres aan Z. Exc. den Minister van Waterstaat te verzendien. ZELFBESTUUR. De kinderen der openbare lagere school te Purmerland hebben, meldt het Nieuws v. d. Dag, den raad der gemeente verzocht, tot hoofd te benoemen den onderwijzer die de school nu waarneemt. Deze moet echter de hoofdakte nog halen. DROOGMALEN KIJNSELMEER. Nu zo ogoed als al 't land drooggelegd is, meldt de Tel., en het verkeer in Water land weer hersteld is, is men begonnen de overblijfselen van den watersnood, in 1825, eveneens uit den weg te ruimen. Over kor ten tijd zal het Kijnselmeer, tusschen Dur- gerdam en Ransdorp, drooggemalen wor den. Het geheele meer is thans met kist dammen omgeven. De grondslagen voor de door de Nederlandsche Fabriek te plaatsen pompmachine zijn geplaatst. Van de zeezij de af zal door eenige zuigen van het Mui- derzand grond1 over den dijk worden inge spoten. EEN NIEUW SMOKKELARTIKEL. In de Igatste dagen wordt veel gesproken over het smokkelen van een nieuw handels artikel, namelijk peper, dat volgens de Tel., door de Duitsche soldaten veel wordt ge vraagd en duur betaald. Op één kilogram wordt soms 30 k 40 gulden verdiend, peper wordt gebruikt bij het vullen van bommen en het maken van traanverwekken- de gassen. ANNA-PAULOWNAPOLDER. Het N. v. d. D. deelt mede dat de strijd met het water nog niet is geëindigd. Ten ge volge dér overstrooming is de duiker, waar door de Oostpolder zijn water op de van Ewijcksvaart loost en die onder deze door loopt gesprongen. Tot herstel heeft men nu de vaart gedeeltelijk afgedamd. Daardoor kan te Van Ewijcksluis niet meer afgepuid worden op de Zuiderzee, en door den groo- ten tegenspoed dien het herstellingswerk on dervindt, zal dit ook de eerste weken niet kunnen geschieden. Het water uit de Van Ewijcksvaart en uit den Oostpolder zal nu door het stoomgemaal te Kleine Sluis door de Molenvaart naar het Noord-Holl. ka naal gevoerd worden. Verwacht wordt dat dit groote schade zal toebrengen aan de landerijen in den Westpolder, die niet over stroomden, en nu eenigen tijd met zout wa ter zullen gedrenkt worden, terwijl men berekent, dat de visscherij in het binnenwa ter geheel zal teloor gaan. DE URGENTIERAAD. Gistcmamiddag is in hetAmerican hotel te Amsterdam een druk bezochte vergadering gehouden, belegd door den Urgentieraad van Amsterdam, ter inleiding van de heden te openen inschrijving van werkwillige vrou wen. (Vrouwenarbeid tijdens de mobilisatie). Het gehoor werd gevormd door vrouwen en meisjes van allerlei stand. Tot de aanwe zigen behoorden ook verscheidene leden van het revolutionaire vrouwen-comité, dat door de „honger"-vergaderingen en optochten zooveel van zich deed spreken. De vergadering werd gepresideerd door mei. Johanna Naber. Daarna voerde het woord' de presidente van den Nationalen Vrouwenraad van Ne derland, mevrouw H. van Biema-Hijmans, die nader het doel van de "Urgentieraden uit eenzette. Verschillende aanwezigen gaven zich op voor de gedachtenwisseling. „Hoe kon ik dat zeggen?" Joyce's stem beefde, „ik wist niet eens of je getrouwd of ongetrouwd was, ik wist niets. Hoe kan ik weten 'dat je altijd gewenscht heb weer iets van mij te hooren, nadat ik ie zoo ellendig be handeld had? De natuurlijke gevolgtrekking zou wezen dat je wilde vergeten dat ik ooit had bestaan." „Stil", viel hij haar in de rede, haar dichter naar zich toetrekkende, „dat geheele akelige gedeelte van het verleden is voor altijd voor bij. Wij zullen er alleen het beste van behou den, de rest is begraven. Wij zullen nooit meer denken aan al dat' verdriet en de bitterheid van dien tijd. Alles wat ik mij wil herinneren is de blik uit je oogen als je aan de deur stond van het houten huisje, en de rose ro zen in bloei stonden. Zoo zie ik je altijd voor mij, omlijst door rose rozen met een achter grond van pijhboomen en groote met sneeuw bedekte heuvel3. Je oogen schitterden dan als grijze sterren toen ze in de mijne blikten, zij schitterden ook als grijze sterren toen ze de mijne vandaag ontmoetten. Joyce beteekent dat, dat je weer van mij houdt, evenals toen je woonde in de schaduw der bergen?" „Of ik nog van je houd?" Er was een on derdrukte onstuimigheid in haar stem „ik heb nooit opgehouden je lief te hebben, sedert sedert ik wist welk een groote gave ik weg geworpen had, sedert ik je verloren had. Ik geloof dat ik je door alles heen steeds heb lief gehad, de ander was als een akelige be- toovering, de liefde voor jou bleef door alles heen". „En nu hebben wij elkaar weergevonden." Groot, verheven geluk sprak uit Christof- fel's stem. „Wij hebben elkaar weergevon den, na lange jaren." „Ach, maar ik ben ouder geworden," zij" trachtte maar tevergeefs zich los te maken uit zijn omarming. „Ik ben nu geen jofig meisje meer, er is niets overgebleven van wat Mevrouw Dnickw meende, dat de vrou wen beter zouden doen. met te ageer en tegen den dienstplicht (Applaus). De voorzitster merkte op, dat de bespre kingen onmiddellijk verband moeten houden met het onderwerp. Mevrouw Drucker antwoordde, dat zij binnen het kader van deze vergadering blijft. Als de man thuis kan blijven, gaat de zaak niet achteruit, behoeven er geene voorziening en getroffen te worden. Wij moeten de re geering niet in de gelegenheid stellen, de mannen te mobiliseeren. Omdat wij legers Hebben, krijgen wij oorlog. De organisatie, die men wil, zal gaarne ooriog zien komen, om haar werk te kunnen beginnen. Wèl is spreekster voor een organisatie om altijddu rend werk te doen voor de gemeenschap. Daarvoor zou spreekster gaarne Urgentiera den willen zien opgericht. Mevrouw Emmeloth-De Jong meende ook, dat de Urgentieraden zullen dienen om den oorlogsmannen den weg te effenen. Mevrouw Van Zelm sloot zich almede hierbij aan. Zij wekte de vrouwen op, te ver hinderen, dat haar mannen en zonen zullen dienen als kanonnenvleesch. En als de man nen niet den moed hebben om te weigeren, dan moet de staat het onderhoud' van de ach tergebleven gezinnen op zich nemen. Een der mannelijke aanwezigen' protesteer de er tegen, dat de „dames" in deze vergade ring gelachen hebben, toen een der „vrou wen" gesproken had van de ellende der „vrouwen". (Kreten van ontkenning en groot tumult). Overigens sprak ook deze spreker tegen het militarisme en den oorlog. Mevrouw Van Biema-Hijmans wees er in haar antwoord op, dat er n u een noodtoe stand is, en daarin voorzien' moet worden. Niet de oorlog is het doel van de Urgentie- raden, maar voorziening in d'e nooden van het oogenblik. Waarom zou men de mannen, die reeds twee jaar op kantoor zitten zondter eenige vacantie te hebben genoten, niet mo gen aflossen? Waarom zouden wij niet trach ten de verpleging in de militaire hospitalen te verbeteren? Een stem: Neem werkloozen, als gij be hoefte aan werkkrachten hebt. Mevrouw Van Biema-Hijmans: Wij denken er natuurlijk niet aan, het werk op te nemen, dat bestemd is voor werkzoekenden. De vergadering was hiermede afgeloopen. De bestuurstafel werd ontruimd. Mevrouw Van Zelm, op een stoel geklom men, wekte de vrouwen op, zich aan te slui ten bij het comité tegen de duurte, en dit co mité tot een landelijk lichaam uit te breiden. De vergadering ging, zegt de N. Rott. Ct., daarna langzaam uiteen. urr WIJDENES. Gisteren werden van hier de eerste zwarte bessen naar Huil verzonden. UIT URSEM. De heer T. Evers, onderwijzer alhier, is als zoodanig benoemd te Landsmeer. UIT HOORN. Uit het verslag der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Hoorn blijkt, dat de Kamer in 1915 nuttig werk vereischte, door als tus- schenpersoon op te treden bij verschillende verlofsaanvragen door militie- of landweer- plichtigen, gericht tot den Minister van Oor log en voor zoover deze noodzakelijk waren in 't belang van handel en nijverheid. Ook zijn viel certificaten van oorsprong afgege ven, waarvan vooral exporteurs in Hoorn en omgeving hebben geprofiteerd. Een bijzondere studie heeft de Kamer ge maakt van de verbinding van Hoorn per bin nenwater met de gemeenten Alkmaar en Pur merend. Het geldt een bijzonder groot belang voor de Hoornsche Kaas- en Groentenmarkt, wan neer die verbinding tot stand komt. De Kamer wil daartoe Hoorn met Aven- hora verbinden, waar het kanaal door een schutsluis zou moeten loopen tót de Beem- sterriugvaart. De Kanier houdt met het plan rekening met dat tot drooglegging van die Zuiderzee. Bij inpoldtering toch van het Hoornsche Hop en het gedeelte van de Zuiderzee tus schen Monnikendam en eten Blokkerhoek, bestaat, volgens de desbetreffende plannen, het voornemen een scheepvaartkanaal te gra ven, loopende vanaf Monnikendam tot Schar- ik vroeger was, van wat je eens behaagd heeft. Tiet leven en zijn strijd heeft al de jeugd en liefelijkheid, die vroeger in je smaak vielen, weggen' het bestaan is zoo moeilijk geweest, smaak vielen, weggenomen; de strijd om "ijk geweest, die heeft al mijn bloei geroofd. Ik ben niet meer lie strijd een jong en mooi meisje. Ik ben een vrouw met grijze haren, niet geschikt om je vrouw te worden, niet geschikt voor je liefde." „Stil 1" viel hij haar weer in de rede en een oogenblik hield hij zijn hand stijf op haar lip pen, je bent tegenwoordig duizendmaal mooi er dan toen je buiten het hutje stond onder de rose rozen. Al de beminnelijkheid van je gezicht geschreven; al wat je gedaan en geleden nebt, heeft slechts een edeler vrouw van je gemaakt." En peinzend met de oogen op haar gevestigd, ging hij voort: „Wij mogen de teere kleur of de poezele zachtheid van een rond meisjes gezichtje bewonderen, maar er is zoo weinig karakter in 't gelaat van een jong meisje. Het leven, het leven alleen brengt het ken merk van het karakter op een gezicht en dat leven heeft op jouw gezicht het merk ge drukt van grootmoedigheid en kracht." „Och I" fluisterde zij, „je ziet mij door een rooskleurige bril." „Neen, dat is zoo niet," zijn eigen stem ivas vast, „ik zie je zooals je bent, een vrouw die er zich doorheen geslagen heeft, die den goeden strijd heeft gestreden, en de overwin- ng is in haar oogen geschreven." „Je zegt zulke mooie dingen tegen mij," antwoordde zij, zich dichter tegen hem aan vleiend, „ik verdien ze in de verste verte niet, maar het is zoo prettig het te hooren." „Je verdient alles wat ik zeg,.luidde het antwoord, „en ik weet zeker, dat ik nog heel wat meer te zeggen heb, voordat ik ben uitge praat. En dat witte haar van je" hij zweeg en lachte zachtjes, „dat witte haar is als een zilveren kroon, en ik zou voor niets ter wereld wourfe e» van daar door het Hoornsche Hop langs Hoorn naar den Blokkerhoek, waar dat kanaal dan uitmondt in het te vormen tjasl- atts. Daar dit kanaal in verbinding zal worden gebracht met het Groot Noordh. Kanaal, zal daarlangs een communicatie ontstaan tus schen Hoorn en de gemeenten Alkmaar en Punnerend. Deze lange weg zal aanmerkelijk te bekor ten zijn, door een zijkanaal te graven van Scharwoude tot de Alkmaarsche jaagvaart. Deze vaart nu vormt een deel van het ont worpen kanaalplan HoornAvenhom en door haar voor grootere schepen bevaarbaar te maken, zal bedoeld kanaal vanzelf aanslui ten bij het stelsel van kanalen van den later te vormen' Zuiderzee-polder. De schutsluis te Avenhom zal' daarom een lengte moeten krij gen van ongeveer 50 Meter. Op de Hoornsche kaasmarkt werden in 1915 aangevoerd: 2745295 K.G. kaas. De heer H. F. A. Schenner, alhier, slaagde gisteren voor het eerste gedeelte Notarieel Staatsexamen te 'sGravenhage. UIT HENSBROEK. De heer Jn. Stammes, thans gemobiliseerd, isbij Kon. Besluit met ingang van 1 Septem ber benoemd tot leeraar in de gymnastiek aan de H. B. S. te Den Helder. UIT SCHAGEN. De regeeringsprijs voor groente heeft Maandag alhier ecne algeheele staking onder de groenteboeren veroorzaakt Zij beweren, dat zij bij de vastgestelde maximumprijzen niet kunnen vërkoopen. De marktprijs is voor vele groenten hooger, dan het aangewezen tarief. Een handel met verlies zal daarvan voor hen het gevolg zijn. Het gemis van aardappelen en groente veroorzaakte eene groote beweging onder de huisvrouwen. Ge lukkig kwam er een schuit met aardappelen, bloemkool en wortelen van de Lang tot lager prijs, toch nog goede zaken maak te. Wanneer de staking voortduurt, is aan voer van daar vrij zeker. KORTE BERICHTEN. De onderwijzer P. te Haarlem heeft bij de politie aangifte gedaan bezoek je hebben gehad van een militair, zich noe mende Zadelhof, zoon van een onderwijzer te Dordrecht, die mededeelde naar Drente te moeten, doch geen reisgeld te hebben. De heer P. gaf den man 10 gulden en bemerkte later de dupe te zijn van een oplichter. Te Scheemda zijn aan het spoorweg station 16000 K.G. huiden, vóór den uit voer in beslag genomen. De minister van koloniën, Mr. Pleyte, heeft gisteren zijn ambtsbezigheden aan zijn departement hervat. Gisteren passeerden twee luchtschepen, gaande in westelijke richting, Nes op Ame land. Door het. gemeentebestuur van Lands meer zijn ernstige pogingen in het werk ge steld om bet dorp rechtstreeksche telephoon- verbinding met Amsterdam te doen verkrij gen. Esq groot voordeel zou dit zijn voor het vooruitgaande handelsdorp. In een kleine Zeeuwsche gemeente ver zuimden gisteren 27 kinderen de school. Zij waren in dienst bij den voorzitter van de commissie tot wering van schoolverzuim. Te Amerongen wordt nu al tabak op gekocht voor 40 per 50 K.G., een tot nu toe ongekende hooge prijs. Een molenaar in de Betuwe kocht 6 jaar geleden een hit voor 160. Het dier werd hem nu te oud, hij zette het van de hand voor 550. Te Arnhem dreigt een werkstaking te komen bij het personeel der metaalwarenfa- briek W. J. Stokvis, wanneer het uurloon niet met 3 cent wordt verhoogd. Te Edam is bij den heer A. N. T. F., houthandelaar, ingebroken. Daar de inbre kers dé deur der brandkast niet konden ope nen, hebben zij de kast geforceerd van achte ren, doch hun moeite was te vergeefs, daar zij nog niet bij het geld konden komen. Eenig geld en een aantal postzegels werden ontvreemd. De sociaal-democratische fractie der Provinciale Staten van Groningen besloot, in verband, met hare thans verkregen sterkte, hanspraak te maken op een zetel in het colle ge van Gedeputeerde Staten. Te Velzen is het 9-jarig zoontje der willen, dat het anders was." „En heb je mij werkelijk al die jaren niet vergeten?" vroeg Joyce, „ik dacht dat je mij erg zoudt veraent hebben en je best gedaan mij uit je hart te verbannen. Ik dacht dat een betere, lievere vrouw dan ik je al lang ge lukkig had gemaakt." „Er was maar één vrouw die mij gelukkig kon maken" antwoordde hij eenvoudig, „en toen ik haar niet vindan kon, werkte en wacht te ik en hoopte dat zij wel eenmaal bij. mij te rug 2ou komen. En nu is zij terug gekomen." De klank van jiibelende vreugde in zijn stem deed Joyce's hart sneller kloppen en toen hij haar eeü oogenblik later hartstochtelijk in zijn armen nam en haar gezicht met kussen bedekte, klonken de woorden van den Psalmist in haar ziel als een zegelied. „Des avonds komt het geween overnachten, des morgens is er gejuich." De rit naar Londen was te kort voor dit tweeetal, dat elkaar eindelijk had weergevon den ei\ het was met het roevige gevoel van een jeugdigen minnaar, dat Brampton Joyce afzette op de stoep van haar pension no. 44 Jeremiahstreet en smeekte met een jeugdig vuur of hij haar den volgenden morgen zoo vroeg mogelijk mocht komen bezoeken. Maar Joyce weigerde beslist hem dit toe te staan, voordat hij zijn ochtendtaak had volbracht. Zij zei dat ze zich zooveel mogelijk aan Dul- cie moest wijden en haar helpen en troosten. „Zij is zoo ongelukkig, arm kind I" zei Joyce en ik ben zoo gelukkig, ik moet haar alle hulp geven, die ik bij machte ben haar te schenken. Kom mij halen om ergens te gaan lunchen en breng mij 's middags weg wan neer ik terugkeer naar de Marshall's, maar laat mij den ochtend aan Dulcie geven." „Terug naar de Marshali's daar ga je toch niet weer naar toe?" „O ja zeker wel." Joyce had den sleutel reeds in het slot gestoken, maar zij wachtte Weduwe K, spalanUs ia tiet haventje bij de StooKjpont gemakt en verdronken. Het vertrek naar Oost-Indië van de 50 zee-miliciens is thans vastgesteld op a.s. Za terdag 8 dezer, van Amsterdam per stoom schip „Lombok". Twee melkveehouders te 's-Gravenhage dié in de gemeente vervalschte melk hebben geleverd, zullen ingevolge beslissing van' den burgemeester den melktoeslag resp. over 15.000 en 20.000 L. niet ontvangen. De koopman C. B. v. d. B., te Schore, dronk dezer dagen bij vergissing uit een fiesch met azijn-essenoe. De man is na hevig lijden aan de gevolgen daarvan overleden. Te Breda zijn in een paar dagen tijds niet minder dan zeven rijwielen ontvreemd, die even tegen een huis onbeheerd waren blij ven staan. Tot dusver zijn de daders onbe kend, niettegenstaande de recherche zeer ijve rig speurt. STABSNtEUWS. BENOEMING. De heer D. Kruimel, candidaat-notaris te Amersfoort, is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Alkmaar, ter standplaats gemeente Medemblik. DUURTE-ACTIE. Het Permanent Comité van Actie tegen de duurte uit de besturen van de S. D. A, P., den Alkmaarschen Bestuurdersbond en de coöperatie „Voorwaarts" hield gister avond in de tuinzaal van de Harmonie een gecombineerde ledenvergadering, om te be spreken wat er tegen de opdrijving van de prijzen der eerste levensmiddelen gedaan kan worden. Besloten werd om a.s. Woensdag op het door B. en W. bereids toegestane Dodenveld een meeting te houden, met de heeren A. B. Kleerekooper en J. Westerhof als sprekers. Na afloop van deze meeting zal den burge meester een adres worden aangeboden. Aan de regeering zal een adres gezonden worden betrekking hebbende op de aller eerste levensbehoeften en hetgeen men dien aangaande wenscht. CONCERT, te geven door STEDELIJK MUZIEKKORPS. Directeur H. A. M a a s. op WOENSDAO 5 JULI 1916 van 8—10 uur in den Hout. Programma. 1Ons Vorstenhuis, feestmarsch A. Tierolff 2. Ouverture zur Oper „Fierrabras" F. Schubert 3. Seid Umschlungen Millionen! walzer J. Strauss 4. Transcriptions Humoristiques d'&pres un thème Allemande S. Ochs I. Thema. II. Allo. non troppo III. Andante IV. Andante V. Valse VI. Allo. mo. VII. Adagio VIII. Allo, grandioso IX. Andante X. Allegretto XI. Andrn Bach Haydn Mozart Strauss Verdi Gounod Wagner Mendelssohn Schuman Brahms Meyerbeer Suppé antino XII. Tempo di marcia XIII. 'Marche-milifaire P a u t 5. Oeuldal Marsch Jos. Kessela 6. Fantasie de l'operette „La fille de madme. Angot" Lecocq 7. Ballsirenen aus der operette „Die lustige Wittwe" Léhar 8. Finale. EEN WATERTOCHT MET HINDER NISSEN. Gisteravond, omstreeks 7 uur, roeiden twee militairen in een kano in de Geester Singelgracht bij de JBergerpoort Plotseling sloeg ae kano om en buitelden de twee mili tairen in het water, kopje onder. Een hun ner zwom naar den wal en klauterde daar op. De tweede kreeg echter kramp en zOu verdronken zijn, als niet een voorbijgaande militair hem op kranige wijze wist te red den, en wel door van de brug te water te springen, onder te duiken en den drenkeling naarboven en later op het droge te brengen. even met omdraaien en keek Brampton glim lachend aan. Ik kan mevrouw Marshall en Hetty toch niet in den steek laten omdat „Omdat je dadelijk met mij trouwen gaat, antwoordde hij op gezaghebbende toon met zijn hand op haar arm. „Niet dadelijk. O, je moet mij de Mars hali's goed laten behandelenwij hebben niet het recht ons eigen geluk met zelfzucht te koopen. Gun mij 'n weinig tijd, lieve man, Iaat mij de Marshall's mijn vertrek fatsoen lijk aankondigen en mijn best voor hen doen tot het einde toe en dan haar gezicht bloosde in het maanlicht, „dan kom ik bij je." Maar de hulp en troost die zij Dulcie had toegedacht waren niet noodiig Zij en het jonge meisje zaten na het ontbijt samen in het kleiüe, sombere voorkamertje toen Dulcie een telegram ontving, binnengebracht door het vuile dienstmeisje. „Ik begrijp het niet, ik begrijp er heelemaal niets van" zei Dulcie, terwijl ze het telegram las. „Ik weet niet wat hij meent" en haar oogen wendden zich van het lichtroode pa pier naar het gezicht van joyce. „Ik begrijp het niet" herhaalde Dulcie, „het kan niet waar zijnhet is te buitengewoon om waar te zijn „Wat kan niet waar zijn?" Er kwam een straal van hoop op Joyce's gezicht. „Wat is er lieve? Zeg net mij." „Humphry telegrafeert Engagement ver broken. Zij zijt volkomen vrij. Zal u niet weer lastig vallen." „Wat beteekent dat?" „Het beteekent, dat God heel goed voor je geweest is, Dulcie, mijn lieveling.5' De oudere vrouw kwam naar haar toe en sloeg de ar men om het verbaasde meisje, „het beteekent dat ik nu dadelijk een brief ga schrijven aan Mr. Tom Lancing, van wien Christoffel mij verteld heeft; en het beteekent dat jij en hij, zooals dat schoone vers zegt: „wederkomt met gejuich, dragende uw schoven." (Wordt vervolgd i

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2