I?* Telegrammen van heden. de Nederlanden mm de Nederlanden *an i84& m» „gHfrosdrf! Een dee! w! door de reserve 3 aangevuld, zoo-dat'er nog een 15-tal ontbra ken. Een politie-bewaking en de beambten van de maatschappij droegen er angstvallig zorg voor dat nocih familieleden, nóch pers, nóch belangstellenden het schip konden naderen. Een half uur voor het vertrek dei' „Lombok" echter werd aan bloedverwanten nog gele genheid gegeven in het wachtlokaal afscheid te nemen van de manschappen. INTERMEDIAIRE* (Van onzen Amsterdamschen waarnemer). Intermediaire stond op zijn kaartje, en aangezien ik nog nooit iemand ontmoet had, die intermediaire van professie was, en ik in ij als goed persman interesseer voor alles, •wat ik niet weet, liet ik hem binnenkomen, en ontving ik hem met slappe thee en mobilisa tie-sigaren. Hij had me noodig, vertelde hij, want hij had een zaak, zoo mooi, dat hij de voordee- len met iemand deelen moest. Het was een zaak van vertrouwen. Hij dacht er dan ook niet aan, mij die in een vloek en een zucht te vertellen. Er hing te veel van af. Dies ver zocht hij mij, of ik eens bij hem zou willen komën. En ik accepteerde. Naïeve lezer, gij die daar zit in Uw stadje of dorpeke, rookend uw pijpje of sigaartje en lezend uw krantje, gij kunt u niet voorstel len, hoe Amsterdam leeft en wurmt en wroet. Gij weet, wat een koffiemakelaar is, het be grip commissionair kent gij ook, maar dat er in de hoofdstad menschen rondloopen, die, zonder een steek nuttig werk uit te voeren, had oplichtend, half handeldrijvend, een in komen verwerven van een kleine ton gouds per jaar, daar kunt gij niet bij. En toch is het zoo. Honderdtallen Am sterdammers, het spijt me, dat ik het erken nen moet, leven van de chantage. Dan zijn er tientallen promotors, die azen op een flink maar kapitaaizwak zakenman als een gier op zijn prooi. Zij zetten kleine firma'tjes in N. V. 's om, gewoonlijk 20 pCt. van het kapitaal voor provisie rekend. Maar de intermediai re is anders dan de promotor. Hij doet slechts in zaken, die niet zwart op wit zijn te geven. Hij doet in liefde en eerzucht 1 lij plakt een willekeurige jongeman aan een wil lekeurige jongedame. Hij verkwanselt ze tels in publieke lichamen en commissariaa- tjes. Voor de meest schunnige dingetjes heeft hij een mannetje evengoed als voor net meest eervolle ambt. Maakt de promotor, voor hij met zijn werk begint, een contract op, waarin vooral zijn honorarium goed wordt bepaald, de intermediaire wacht zich in de méeste gevallen, van hetgeen hij berei ken wil ook maar een letter zwart op Wit te geven. Echter heeft hij de middelen, om zijn cliënten te dwingen, zoo zij later moch ten weigeren, zich aan hun verplichtingen te houden. We zijn bij den intermediaire geweest. Ik was er naar toe gegaan met eenouden vriend, die de donkere kant van Amsterdam even goed kent als de lichte. Maar in de antichambre liet men mijn vriend zitten, en werd ik alleen uitgenoodigd, naar boven te komen in het laboratorium van mijn interme diaire: mijnheer ontving nooit twee menschen tegelijk, hij had daar principieeie bezwaren tegen. Men bracht mij drie trappen op, en ik kwam in een kamer zonder ramen, hol en leeg, gemeubileerd met een oud-hollandsche eiken tafel en twee eenvoudige oud-holland sche stoelen. Op de tafel brandde een kaars, die zeer spaarzaam het groote vertrek ver lichtte. De intermediaire zat in een stoel, en hij noodigde mij met een handbeweging uit, in de andere plaats te nemen. Een gordijn rechts wegtrekkend, vertoonde hij mij een doodkist. En links een kleed verwijderend, liet hij mij het geraamte zien van een zijner vroegere c iënten, die het gegeven woord ge schonden had, en die gemeend had, slimmer te zijn dan de intermediaire. Een op tafel liggende doek werd verwij derd: ik zag een revolver, een ploertendoo- der, een boksijzer, een dolk, een strop, een prop om in den mond te stoppen, een geheim zinnig doosje, waarop een woord geschreven stond, dat erg veel op chloroform leek. Ik zag nog ander moordenaarswerktuig, maar het duizelde mij, ik richtte mijn oogen naar een anderen kant. Nauwelijks had ik mijn hoofd omgedraaid, of het purper en dof fe bellang schoof langzaam uiteen, en met vurige letter, gefankeerd door doodskoppen en ander materiaal, stond tel ezen: „Wee dengene, die de intermediaire probeert te be driegen zijn dagen zijn geteld 1" Ik huiverde, en had niet den moed naar den anderen kant te kijken. Ik stond op, zoo goed en kwaad als het ging en drukte de kille hand van den Intermediaire, die aldiien tijd niets gezegd had, cn ook nu niets meende te moe ten opmerken. Thans weet ik, wat een intermediaire is. Ik hoop van ganscher harte, dat ik er nooit meer mee in relatie kom. KORTE BERICHTEN. Telegrafisch bericht ia ingekomen bij de maatschappij tot beheer van stoomtraw lers en andere visschersvaartuigen, dat de stoomtrawler „Cornelia" naar Lerwick is op gebracht. Te Sas van Gent hebben de douanen het motorschip „Factor 5" aangehouden, in houdende 800 zakken soda wegende 90.000 K. O. daar de lading niet gedekt was door de voorgeschreven documenten. Te Maastricht zijn twee brutale smokke laars aangehouden, die zich als hceren voor deden. iu hun koffers werd een partij ca caoboter (250 K. O.) ontdekt. Te Winterswijk zijn twee grenswacht- sol da tea geverbaliseerd, die 200 pond meel wilden smokkelen alsmede, rijst, spek, boonen en olie. Zekere H. B. te Coevorden, wilde, door drankmisbruik beneveld, zijn zuster mishan delen. Z*aJ}roer trachtte dat te verhinderen, waarop de onverlaat een mes trok en hem eenige steken in het onderlijf toebracht. Iu de machinefabriek N.V. Constructie werkplaatsen te Bergen-op-Zoom is eene sta king uitgebroken onder ae sjouwerlieden. De ongehuwde typografen hebben te Kollum het werk gestaakt. Zij eischen hooger loon en een arbeidsovereenkomst. De stoomschepen „Prinses Juliana" en „Java", van Amsterdam naar Oost-Indië, heb ben de post te Kirkwall moeten lossen. BSf Kon. Besluit van 23 Jtffil is toegela ten als vereeniging uitsluitend in het belang van verbetering der Volkshuisvesting werk zaam, de vereeniging „Woningbouwvereeni- ging Edam", gevestigd te Edam. Het Kon. Nat. Steuncomité heeft tot he den ontvangen 3.694.881,17. Te Middelburg is een bewoner dier stad in arrest gezet omdat hij zich herhaaldelijk in den laatsten tijd in de bosschen in Adams- cosituum vertoonde. STADSNIEUWS. HET SCHOOLFEEST. Wie mocht willen zeggen, dat de Alkmaar- sche belangstelling in het schoolfeest niet verder ging dan van de betrokken familiele den, moest gisteren den terugtocht van „de Alkmaar" eens gezien hebbenHet begop in Schoorl al. In het kleine dorpje was een drukte, zooals daar zeker zelden voorkomt. De kinderen vulden de lucht met hun ge lach en gejoel, somtijds overstemd door de militaire muziek, die gisteren wel onvermoei baar scheen en de vroolüke stemming telkens nog hooger opvoerde. Ook tal van „groote menschen" en een breede schare jongere en oudere fietsers bewogen zich langs de wegen en eskorteerden de jeugd op hun tocht naar Schoorldam. De H. S. M. had op extra ver voer gerekend en een lange trein stoüd in Schoorl te wachten, om straks het wandelend deel van het belangstellende publiek naar Alkmaar terug te voeren. In Schoorldam toonde de bevolking hare belangstelling door zich bij de aanlegplaats der „Alkmaar" op te stellen, om het vertrek der Alkmaarsche jeugd te aanschouwen. Te ongeveer half acht trok de stoet, voorafge gaan door het bestuur van Volksonderwijs en de muziek het plaatsje binnen. Het „inladen" verliep zeer ordelijk in min der dan een kwartier tijds en dadelijk nadat de laatste man aan boord was, werden de touwen losgegooid en vertrok de „Alkmaar" terug naar de stad. Een lange sleep fietsers trotseerde den sterken wind en den fijnen re gen, die bij buiten dwars over het land op den Kanaaldijk kwam aangieren en trapte moeizaam met de boot mede. De feestvierende jeugd scheen onvermoeibaar, de stemming, vergeleken bij 't oogenblik van vertrek, gis termorgen, was geen haartje gezakt, het ge juich was niet van de lucht, de boot van Ge broeders Zur Mühlen en eenige kleinere sche pen, die men passeerde, hadden de meest har telijke en luidruchtige noera'a in ontvangst te nemen. Eindelijk, daar kwam Alkmaar In 't zicht! Een groote menigte had zich weder, als des morgens, langs den Kanaaloever geschaard en holde mee, naar de aanlegplaats aan de Bierkade. Daar was het een gedrang en ge duw van je welste! De inspecteur van politie, de heer van den Berg, en eenige agenten, zorgden echter dat er ruim baan bleef voor de kinderen, die van de boot zouden komen. Toen de „Alkmaar", even over half negen, de bocht van het kanaal om stoomde en aan de Steiger van Zunnühlen meerde, hoorde men allerlei tevreden opmerkingen maken over het mooi op tijd zijn van de boot. Daar werden de loopplanken uitgegeooid en kwamen de kinderen aan wal, voorafgegaan door de mu ziek. Het gedrang van het pulbliek dat toén volg de! Wel werd getracht het op een afstand te houden, maar hier was een moeder, die door de menigte heendrong, vortdurend het ver zoek herhalend toch wat op zij te gaan, dat ze naar haar kleine kon gaan, die anders den weg naar huis alleen niet kon vinden. En wie gaat in zoo'n geval niet op zij Dóór drong ae jeugd onstuimig voorwaarts, om neven en nichten, vriende en vriendinnen te begroeten. Vragen naar- en uitroepen over het plezier datm en gehad had doorkruisten de lucht. Intusschen speelde de muziek maar onverstoorbaar door en lokte herhaaldelijk tot een ronde dansje. Een belangrijk deel van het slagen van dit feest mag zeker mede op har naam gesteld. Eindelijk waren de laatste kinderen door de Keizerstraat afgetrokken en begon de rust weer te keereo. Maar verder in de stad hield de muziek, die een rondgang maakte, nog lang de stem ming er in. OESLAAOD. Onze stadgenoot, de heer B. W. Valk, slaagde gisteren voor het examen Zeevaart school tc Amsterdam. Voor het examen boekhouden vanwege de Federatie van Handels- en Kantoorbedienden, gehouden 14 jen 15 Juni J.L, ter verkrijging van het „Mercurius-diploma", slaagde de heer A. Hekket, alhier, leerling van den heer I. Prins Az. MOOIE PRIJS. Als bijzonderheid kan worden worden ge meld dat deb loemkctol 1ste soort afkomstig van de Rijkstuinbouwschool heden morgen alhier op de veiling is verkocht voor 18.50 de 100 stuks, de 2de soort bracht 13 en het uitschot nog 7 op. JONOENSVISCHWEDSTRIJD. Naar aanleiding van de advertentie, voor komende in ons blad van 11 Juli 1.1., vesti gen: wij er de aandacht op, dat de aangifte voor de jongensvischwedsirijd, te houden op 23 Juli, beslist a.s. Zondag den 16en geslo ten wordt Kinderen van leden van den Hen- gelaarsbond Alkmaar en omstreken kunnen zich tot dien datum opgeven aan het bonds- lokaal ,,'t Wapen van Munster" of bij den heer D. Muntenaar, Landstraat 44. DUITSCH LEOERBERICHT BERLIJN, 13 Juli. Officieel. Oostelijk oorlogsterrein. Het leger van von Bothmer heeft door een omvattenden tegenaanva der Duitsche troepen de bij en ten Noorden van Olesza ten N. W. van Boetsjatska bin nengedrongen Russische troepen terugge worpen en meer dan 400 gevangenen ge maakt Balkan niets bijzonders Westelijk ooriogstooneel. Ten Noorden van de Sonune gelukte het den Engelsdien, zich dn Contalmaison te herstellen. Het artille rievuur wordt metg roote hevigheid voort gezet. Tenz uklen van de Somme hebben de Pransdien ook gisteren met hun her haalde aanvallen aam weerszijden van Bar- leux en ten westen van Espray geen suc ces behaald. Ten oosten van de Maas leven dig artillerievuur. Het aantal gevangenen steeg met 14 officieren en 243 man en be draagt thans 65 officieren en 2395 man. Bij Trenningen aan het La Bassée-kanaal aan de hoogte van de Fille-morte en bij Hirtsbach gelukten Duitsche patrouille on dernemingen. Ten norden van Soissons werd een Fran- sche tweedekker gedwongen binnen onze linies te dalen. Nederland. DE „GEERTRUIDA". DEN HAAO, 13 Juli. Bij navraag aan het ministerie van buitenlandsche zaken is ons gebleken, dat de regeering aan den ge zant te Berlijn telegrafisch instrudies heeft gezonden om bij de Duitsche regeering de vereischte stappen te doen naar aanleiding van de vernieling van het visschersvaar- tuig „Geertruida", gemerkt Sch. 103, dioor een Duitsche onderzeeboot De gezant heeft reeds aan de instrudies gevolg gegeven. TORPEDO VERLOREN. IJ MUIDEN, 13 Juli. Niet ver van de haven van IJmuiden is een aan de Neder- landsche marine toebehoorende torpedo ver laren gegaan, waarvoor het ministerie van Marine thans 250.— uitlooft aan iemand die hem binnen veertien dagen terugvindt en arlevert. Tusschen 14 en dertig dagen wordt het verminderd tot 150 en na dien tijd tot 75.— H. M. DE KONINGIN-MOEDER VERTREKT NAAR SOESTDIJK. DEN HAAG, 13 Juli. H. M. de Ko ningin-Moedér zal a.s. Zaterdagochtend de Residentie verlaten, ten einde eenige weken op Soestdijk door te brengen. WETSONTWERP BUITENOE- WOON OORLOGSCREDIET. DEN HAAO, 13 Juli. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend voor een buitengewoon oorlogscrecüet van 75 millioen gulden. GEEN J3RUINBROOD. DEN HAAG, 13 Juli. In verband met verschillende courantenberichten als züu men binnenkort weer tot het bruinbróod moeten overgaan, deelt het Rijks Graadbu reau mede, dat dat geheel onjuist is. Doch in verband met de tarwe- en meelaanvoer dient er zuinig mede omgegaan. ONBEPAALD VERLOF. DEN HAAG, 13 Juli. (Officieel). De dienstplichtige onderofficieren, korporaals en manschappen dér lichting 1907 van de bereden wapens, pantserfor-artillerie en torpedisten, zullen op Vrijdag 28 Juli 1916 in genot van onbepaald (klein) verlof wor den gesteld. DE NIEUWE DIRECTEUR VAN HET SPORTPARK AMSTERDAM, 13 Juli.' Tot directeur van het Nederlandsche Sportpark is be noemd de heer John Couche, tot dusverre secretaris. MEDAILLES DOOR H. M. DE KONINGIN UITOELOOFD. AMSTERDAM, 13 Juli. Naar wij ver nemen heeft H. M. de Koningin voor de a. s. Sportfeesten voor land- en zeemacht een drietal zilveren medailles beschikbaar gesteld. URGENTIE RADEN. 'o-GRAVfeNHAGE, 13 Juli. Vanwege den Nationalen Vrouwenraad van Nederland wordt gemeld, dat de inschrijvingen in Den Haag met stijgend succes worden voortgezet. Die te Middelburg zijn met een zeer bevredi gend resultaat geëindigd. Zoowel hier als elders geeft het uitnemend gehalte van de in- schrijlster reden tot voldoening. Men hoopt spoedig een volledig verslag te kunnen publi- ceeren. Sedert de laatste opgaaf vormde zich een Urgentieraad in: Zierikzee, Delft, Maas tricht, Groningen, 's-Hertogenbosch en Voor burg. De Urgentie-Raad te Arnhem kwam even eens tot stand en de eerste correspondent schappen werden opgericht, n. 1. te Eibergen (Qelcf.) cn te Woerden. BERICHT VAN INZET. In de op Woensdag 12 Juli 1916 gehouden veiling door Notaris M. GOUVERNE, zijn de perceelen te Alkmaar in bod gebracht als: Woonhuis en Erf, aan de Zuidzijde van de Spoorstraat, wijkn. 75, groot 1.18 aren, op 3605. Winkel en woonhuis en erf, als voren, Winkel- en woonhuis en erf, als voren, wiikn. 77, groot 80 c.a., op 3510. Woonhuis en erf, als voren, wijkn. 74, groot 1.14 aren, op 3665. Woonhuis en erf, als voren, wijkn. 76, groot 1.14 aren, op 3660. Woonhuis en erf, aan de Spoorstraat njz wiikn. 84, groot 1.17 aren, op 3620. Woonhuis met overbouwde steeg, en erf, aan dè Spoorstraat, z.z., wijkn. 89, groot 1.18 aren. op 3700. Woonhuis met bovenhuis en erf, aan den Bergerweg, wijkn. 12 en 12a, groot 1.46 aren, op 4280. Woonhuis en erf, aan de Nieuwpoortslaan o.z., wijkn. 211, groot 96 c.a., op 1455. Woonhuis en erf, als voren, wijkn. 213, groot 76 c a., op 1430. De eindtoewijzing heeft plaats op Woens dag 19 Juli, des avonds na 7 uur, in het kof fiehuis aan de Breedstraat, van den heer Van Gijzen-Peperkamp, GEVONDEN VOORWERPEN. Een zilveren sierspeld, eenige portemon- naies met en zonder geld, twee rijwielen, een schippershoom, een zakje met geld, een rneis- jeshoed, eenig staaldraad, een gouden dames- ring, een boodschappentaschje, een duim stok, eenige handschoenen, een dasje, een zakkammetje, twee hónden, een zilveren arm band, een gouden ring met steen, een étui inh. dames-garnituur, een paar schoenen, een gouden medaillon met ketting, een zilveren halsketting, een fietstasehje en een kinder beursje met geld. Alkmaar, 13 Juli 1916. De fungd. Commissaris van Politie, X H. O. VAN DEN BERO. GEBOREN: 11 Juli. Maria, <1 van Klaas Snijders en Cor- nelia Ruis. 12 Juli. Jan, z. van Paulu» Bijvoet en Enge- lina Jansen. OVERLEDEN: 12 Juli. Hendrik Simon Hoogland, 15 jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 13 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nedarlandsch Meteorologisch Instituut te De Bilt Geldig tot den avond van 14 Juli. In het gebied van de waarneming is de hoogste stand van den barometer ongeveer 765 Zuid-Duitschland. De laagste stand van den barometer 752.4 te Skagen. VERWACHTING. Matige tot krachtige zuidelijke tot westeliji- ken wind, meest zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk eenige regen, zelfde tempera tuur. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 13 Juli. Tuinbouw- en Hhn- delsvereeniging„ Algemeen Belang." Spinazie Postelein Zuring Sla Andijvie Wortelen Uien Rabarber Meirapen Bloemkool le soortj 2e soort 3e soort Komkommers Peulen Doperwten Kersen Aalbessen Aardbeien Tuinboonen Slaboonen 8—111 per mandje 95-11 0—0 per mandje 15—55 25 krop 45105 per 25 struik 476—60 10 bos 30—42 per 5 bos 24-44 5 per 5 bos 17—22 p. stuk 11—13 5—9 65110 per 10 stuks 10—12} per pond per pond 1620 per pond 1025 per pond 1416 per pond 6—7 per mandje 10—16 per 100 stuks per 100 stuks. BURGELIJKE STAND. GETROUWD: 13 Juli. Hendrik Segaar en Arma Alida van WkringflDL Aardappelenronde f 0.muizen f 1.15— 0., drielngen f 0.30f |0.62* p. kwart mand. Sroentenveilingvereenigipg „ZAANDAM en OMSTREKEN." 11 Juli. Het regeeringsdecreet bracht heden be denkelijke storing in het marktbedrijf, dat wellicht binnenkort dreigt te worden stop gezet. Van Alkmaar was geen aanvoer. De prijzen waren boven de maximumprijzen. Dit wekte groote onder de koopers, die op lagere prijzen wachtten. De marld verliep zeer onvast. Noteeriagan t Sla 75—145 per 100 krop, Postelein (Alkmaarsche zendiug) 5580 p. mandje 220—475 per 100 kr 5—8 le soort 513 par stuk 316 per bos, - 12 per pond 8—96 per pond 89s per mandje 1717# p. pond 1620 per pond 24—80 p. stuk 24—27 per 100 3—4 en 11—14 13 per bos 4450 per kist 12 et. per mandje 12 13 12 JuK. Muizen Andijvie Bloemkool Komkommers Peen Peulen Doperwten Aardebeien Aalbessen Meloenen Slaboonen Selderie Boonenkruld Spinazie Zuring Roodekool WARMENHUIZEN Binnenland f 0.95 a 1.55, buitenland f 2.95 a 3.10 per 35 K.Q., Schoolmeesters binnen land f 1.— a41.20, buitenland f 2.95 a 3. volgelingen f 1.10 a 1.55, drielingen f 0.85 a 1.10. ZWAAG, 12 Juli. Veiling „Bangert en Omstreken." De prijzen waren heden Aardebeien 8—10 ct. p. p., rabarber 37 ct. per bos. bloemkool 814 per stuk, aalbessen 12 ct.. kruisbessen 11—12 ct. p E., peulen 14 ct, snijboonen 4550 ct., sla- oonen 20—28 ct. per 100. wortelen 5—0 at. per bos, aardappelen 3i/f—0 ct. per p., perziken 7 ct. per stuk,, frambozen 12—19 ct. per stuk, NOORDSCSHARWOUDE, 12 Jnli. Schot sche muizen f 1.20 a 1.60, idem voor het buitenland fl 3.a 3.05, andere 'muizen f 1.—a 1.10, idem voor het buitenland f 3.— a 3.05, Schoolmeesters f 1.10 a 1.75, idem voor het Buitenland f 2.95 a 3.05, volge lingen f 0.70 a 1.80, drielingen f 0.60a 0.80, Wortelen f 3.80 a 5.20, idem voor he buitenl. f Ï7. a 22.10. roodekool f 10 a 22.90 Afslag-Vereenlglng BEEMSTERPUR- MEREND en OMSTREKEN. 3403 pond peulen f 9.20 a 12.40 per 100 pond, 19430 ?ond doperwten f 6.60 a 11.30 p, 100 pond, 536 zak tuinboonen f 0.76 a 1.82 per zak, 25 K.G., sla f 1.20 a 2.20 per 100 krop, aard beien f 6.60 a 6.90 per 1Ö0 mandies. Slaboonen f 0.a 0.— per 1000. LANGEDIJKER OROENTEVEILIN0. 12 Juli. 83800 bos wortelen, prijs bin nenland f 4.40 a 5.80, prijs buitenland f 13.60 a 19.10 per 100 bos. Nam. 11035 zak aardappelen. Schotsche muizen binnenland £1.10 a 1.85, ld. buiten land f 3.— a 8.10, OBcwone Muizen bin nenland f 1.20 a 2.85, buitenl. f3.-» a 3.10 Schoolmeesters binnenl. f 1,45 a 2.—, Id, buitenl. f 2.90 a 3.—, ©ladblaadjes f 1.65 a 2.80, ©raafjes f 2.— a 3.40, Ronde f 1.10 a 1.60, Volgelingen f 0.90 a 2.—, Drielingen f 0.40 a 1.55 per 35 K.®. 500 bloemkool 1 13.10 |a 18.—, buitenl f 27.— a 28.90, 1365 roodekool binnenl f 12.— a 13.10, buitenl. f 27.— a 28.—, 22500 bos wortelen binnenl. f 8.30 a 6.80 buitenl. f 11.20 a 23.—. SGHAGEN 18 Juli. Aangevoerd werden 4 paarden geen handal. 0 veulens f 0 a 17 stieren f 70 a 600, 16 geldakoeien ("ma gere) f 250 a 370, 98 vette id. f 220 a 580, 20 kalfkoeien f 280 a 460, vaarzen f 0 a 0—* 8 pinken f 135 a 205. 0— graskaT versM f 0 a 28 nushi ld. f 8 a 24,—, 27 magere schapen f 23 a 2849 vette ld. f 23\a 40, 8— «verhoud, f 08 a f 08,— 81 lammeren f 14 a 24.6 hokken en geiten f 1,58 a I0„ mag. varkens f 60 a 19 vette dito 96 a 102 et p. kilo. 47 big gen I II.— a 18.—, 10 konijnen f 8.25 a 0.75, 2S4 kippen i 9.76 a 1.50, 10 eendei f 0.— a 0,80, Duiven f 8.— a 6.—, 864 K.G. boter f 1.45 a 1:55, 100 K.O. kaas f 0.60 a 0.80, 29544 Idpeiaraö f 6,25 a 7,50 en 2000 eenden dito f 7*60 per 100. S r a ad jVersakertag XnbvMkl LevtMverMkwIng-BUattehafflD WIJDENES, 12 JuU. Veiling „Tuinders- jelang" De prijzen waren beden: Frambozen 15ct. p. pond. peulen 18—14 ct., roode aalbessen 15 ct., alles »er pond, slaboonen 23 ct. per 100, perZl- cert 5 ct., .komkommers 8 ct, BOVENKARSPEL (Station), 12 JnlI. Heden besteedde men voor Groote muizen f 1.— a 3.10, kleine f 0.60 a 0.75, bloemkool f 12.50 a 39. MEDEMBL1K, 12 Juli. Oroote muizen f 1.a 3.kleine muizen f 0.50 a 0.55. Schotsche muizen f 1.25 a 1.35, Groote ronde f 0.a 0.Blauwejf 2.— Aanvoer 3310 manden of zakken. HOORN, 13 Juli. Kaas. 25 stapels kleine fabriekskaas f 58,50,29 stapels kleine boeren- caas f 61.50,0 stapels fabrieks commissiekaas f 0.65 stapels boereu eomraissiekaas f 56,50. Aanvoer ongeveer 100000 K.®. Handel goed. 1024) 101 74* 64* 100* AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Voordam C 11, Alkmaar. Koere van Staatsleenlngon. 12 Juli. 13 JuU NEDERLAND. p0t. Obljg, N. W. S, van 500/1000 5 Obljg. N. W. S. van 500/1000 Oblig. dito dito dito dito dito Ned. Ind. f 1000 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrlje Kronenr, jan.-jull RUSLAND. Obl. frs. 2500—5000 Iwangorod Dombr. OR. 625 Nicoiai Spyv. 100 Geconsol OR. 625 Rothschild (consols) OR. 625 Hope en Go. 1889-90 OR. 625 6e missie, 1894. OR. 625 TURKIJE. Bagdad Spw. le serie 1904 BRAZILIË. Funding Ln. 1898 20/100 i Provinciale en Gemeentel. Leaningen. Amsterdam 1915. 5 Rotterdam 1915 Bank- en Credlet-lnstelllngen. Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C v. A. Ned. Handel Ml). C. v. A. Industrleele Ondernemingen. BUITENLAND. Anaconda C. v. v. A, Am. Car. Foundry Co. Cv.A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Milnbouw-Onderneihingen. Ketahoen gew. A. id. Pref. A. Redjang—Leb.ong A. Buitenland, Oreat Cobar A. Pittsburg Coal A. Oultuurondern. Handelsvaren Handelsvennootsch. Cult Ml), der Vorstenlanden A. Id. id. Id. Windstaand Handelsv. Amsterdam Aand. Peiroleum-Maatschappljen. Dordtsche Petr. Ind. Aana. Oec. Holl. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mij. L e. v. Petr. br. J Sum. Palembang Petr. Mij. New. Schibaloff Petr. Cy. Crt. gew. A, id. Id. Grt pref. A Orion Petrel. Ml). A, Rubber-Maatschappijen. Amst. Rubb. Clt. Mlj. Aand. Scheepvaart -Maatschappijen. Ned. Amerik. Stmv. Mlj. Aand. Ned. Scheepv. Unle Aand. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. Afgest. A Int. Merc. Marine Afgest. Pref. A. Int Merc. Marine Cy Dep. Cert. v. Obllg. 4J Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dara Langkat gew. Aand. Id. Id, Pref. Deli-Maatschapplj Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mij. As ad. BUITENLAND. United Lankat Plant C. v. A. Spoorwegen. Dell Spoorweg Mlj. Obllg. Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. MH. t Expl. v. Staatssp, Obl. Ml), t Expl. v. Staatssp. Obl. BUITENLAND. AMERIKA. Atchls. Top 8e S. Fé C. v. g. Baltimore Ohio Certlf. v. A. Denv. 8c R. Grande Spw. C. v. A, Erie Spw. Mlj. Qewone Aand, Kans CyÜ South. Railw. Cy g.A Missouri Kans. Tex. C. v. A. N.«York Ont. 8c Western 8c, Norf. 8c West. Cert, gew, Aand. Southern Pac. Comp. A. South RIw. Vol. Tr. Qew. A. Union» Pac, Rallr. Cy. C. g> A. Fremieleeningen» NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (i 100,—). S Qemeeute Grediaf 3 BELGIB. Antwerpen 188T a* 102* 101 83sl4 74s/, 64s/8 1008/j 7f/i« 66 65 V» 53 92 103 1021* J74V« 228 1757/a 1651* 56 47 27 40 173 26»/i« 221 220 367 47 937* 89 213* 389 175 95* 250 249 297 560 475 205 252 524 106* 103 103 102 102* 87* 14* 35* 25* 61/8 29 128 94w/ii! 22* 135% 1057/a 99* 65* 53* 93 103 174* 165 55* 47* 81 28 45* 173 216* f 21 363 225 501* 228* 89 213 387 1757* 95* 255 250 298 558 478 206 253 525 14* 35* 26* 5* 28* 22* 135* Mededeel ingen: Amerikaansdhe waarden prijshoudend. Oliewaarden eveneens prijshoudend, perder iets beter. Tabakken verdeeld. Culturen en Mijnen onveranderd. Scheepvaartaandeelen beter. ADVBRTBNTm Ondertrouwd: JOHANNES J. TERHORST en MARIA STROBT. H e i I o IS Juli 1916. Algemeene kennisgeving. «asJbcr? 6» 5 4 4 4 4 46* 68s/4 60* 8 204* 222 500 228* 22U/U 82* 64* 47 76* 621 57»/ij 66 64* 267/s 23\fts 83

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 3