Vergadering y. d. gemeenteraad y. Alkmaar, Heden geen Beurs. hun koopcontracten reeds hadden afgesloten I gischem ilitairen aan het wejk gezet worden, en er cferttalve voor vek handeldrijvenden j Het s. s. „BeabêkiJmi ul f^Her- een directe aanleiding zou bestaan om de dam naar Oost-Indië vertrokken, heeft de post te Vinknoce moeten lossen. De werkstaking de rietmakers bij de firma H. Blenken te Enschede is geëindigd. De arbeiders kregen hun eisch gedeeltelijk ingewilligd. Te Broek-Sittard, nabij de Düitsche grens, is door een ambtenaar en twee mili tairen, aangehouden eep bende van zeven smokkelaars, die 300 kilo tarwemeel over de grens trachtten te brengen. Het meel werd in beslag genomen, tevens is beslag gelegd op 380 pond vet en spek, 17 pond margarine 60 pond meel, benevens eenige flesschen olie. Aan de tramhalte te Sittard was een partij worst gelost groot 2000 K. O. gedekt door consenten. Bij onderzoek bleek echter, dat behalve 2000 K. G. wordst, de lading ook nog bestond uit 3500 K. G. spek en vet, alles was bestemd voor uitvoer. De heele par- werd in beslag genomen en door dne karren werden de 5500 K. G. naar de maréchaus see kazerne gebracht. Gisteren passeerden wederom langs Nieuwe Schans 68 paarden en per extra trein langs Venlo 30 wagons met paarden, met bestemming naar Duitschland. - Te Nieuw Beerta hebben de erwten plukkers het werk'gestaakt. Zij eischen hoo- ger loon. UIT URSEM. De heer D. van Diepen, volontair ter Se cretarie alhier, wonende te Alkmaar, werd bij besluit van B. en W. dezer gemeente d. d. 20 Juli j. 1. benoemd tot ambtenaar ter secreta rie. eurs te bezoeken. Men heeft besloten, hoewel het aantal deel nemers van dien aard is, dat het succes ee- ner beurs in September verzekerd was, om de Eerste Nederlandsche Jaarbeurs te houden van 26 Februari tot 10'Maart 1917. De voorjaaisbeurs heeft ook nog dit voor, dat de tijd van voorbereiding dan ook vol doende is om genoegzame medewerking te verkrijgen uit onze koloniën, terwijl daarenba- ven ook in het buitenland voor deze Neder landsche Jaarbeurs op ruimere schaal propa ganda kan worden gemaakt om de belang stelling te wekken en'zoodoende het bezoek van vreemde kooplieden te bevorderen. DE TUINBOUW EN DE REGEERINGS- MAATREGELEN. In de Donderavond gehouden vergadering van de Vereeniging De Loosduinsche Groen- tenveiling héfeft de heer M. v. d. Gaag Jr. verslag uitgebracht van de vergadering van den' groep van veilingvereenigingen, aange sloten bij den Ned. Tuinbouwraad. Uitvoerig werden de maatregelen bespro ken, door de regeering in den laatsten tijd te gen den tuinbouw en de tunibouwers geno men. Eerst werd de aardappelhandel besproken. Vooral de N.-Hollanders lieten zich scherp uit over de regeeringsmaatregelen, die zoo willekeurig zijn en weinig rekening houden met de producenten. De regeering kan toch heel goed zien, dat er veel te veel in het land blijft voor het eigen verbruik. Hoewel Duitsch land ene vrij hoogen prijs betaald voor de aardappelen, blijven we mtt dien voor het binenland nog 20 ets. beneden den productie- i>é voorzitter deelde mede, dat aan de of- ficieusen eisch van Engeland Wel volstaan moet worden1 om nl. als er scheepsruimte is, 50 pet. vand en aardappeluitvoer en 25 pet van sommige groentesoorten in consignatie daarheen te zenden, willen we nog eenige voe dingsmiddëlen, veevoeder en kunstmeststof fen van over zee betrekken Vele tuinders kunnen' zich hiertoe niet verplichten, daar er volstrekt geen zekerheid bestaat van de te ma ken nriizen. GEEN GOUDEN TIENTJES MEER. In het jaar 1875 werd begonnen de prijzen van den grooten kaotswedstrijd der Perma nente Commissie te Franeker, te doen bestaan uit gouden tientjes. Deze geldstukken wer den dan, in een netje, meest in de nationale kleuren, aan de winnaars overhandigd. Deze traditie werd tot nog toe bij eiken jaarlijkschen wedstrijd gevolgd. Nu moet daarvan worden afgeweken, want nergens zijn gouden tientjes te krijgen. VERMINDERING HOUTAANVOER Wij vernemen, schrijft het Handelsblad, dat er plotseling een einde is gekomen aan de drukke houtaanvoeren per Duitsche stoom schepen uit de Oostzee te Delfzijl, doordien de Duitsche regeering een groot aantal der in deze vaart gebezigde schepen heeft opge eischt voor het ertsvervoer van Zweedsche naar Duitsche havens. Vele reeds naar Delf zijl afgesloten charters moeten dientengevol ge worden vervallen verklaard. HET NOORD-HOLLANDSCH KANAAL WEER BEVAARBAAR. Toen tijdens de overstrooming het water onrustbarend steeg tegen de groote schutsluis te Purmerend, werd op last van den Water staat genoemde sluis dichtgewoipen met zwa re bazaltkeien, rijswerken zand, waardoor het scheepvaartverkeer geheel gestremd werd - Sinds Vmm» mt M» met een baggermolen en duikers bezig ge weest deze dam van oOU a 600 K. G. zwaie keien te verwijderen, welk werk thans gen cd is gekomen. Het Noord-Hollandsch Kanaal is nu weer geheel bevaarbaar. AFbCHEID Ds. VETHAKE. Ds. Vetliake, die Woensdag a.s. zijn ge meente gaat verlaten, heeft van het kerkbe stuur te Koedijk de toestemming gekregen, om morgenavond in de kerk een afscheids woord tot zijn gemeentenareu te richten Deze bijeenkomst zal geen dienst zijn en is slechts toegankelijk voor gemeentenaren en genoodigden. UIT 1IEILOO. Hedenmorgen te ongeveer 9 uur kwamen hier een 450 tat kinderen uit Amsterdam aan, ten einde het vacantie- en kinderfeest te vie ren. Dit feest gaat uit van de afd. Amsterdam van den Bond van Ned. Onderwijzers en de Amst. Gymu. Onclerw. Vereen. Het waren allen kinderen wier ouders geen of minimum schoolgeld betalen, en allen ouder dan 10 jaar. liet eerste en tweede ontbijt werd Q£U kinderen bij groepen aangeboden in verschil lende koffiehuizen (Zomerlust, Rustende Ja ger en de Ondcrnemiug. In dc tusschenurcn konden zij zich vermaken met verschillende spelen in liet bosch van den heer jhr. mr. 1' van Forcest, welk bosch dan ook soms daver de van gejuich, gelach, gejoel der blijde kin derschare. 't Was een heerlijk gezicht die kin dergezichtjes te zien, allen overtogen met een in-gelukkigen lach, allen met, stralende oogén, allen blij en verblijd omdat zij eens konden genieten van de heerlijke vnje natuur. Niet alleen dat de kinderen een eerste en tweede ontbijt kregen, ook s middags wer den zij onthaald op aardappelen, groenten ieder een bal gehakt en..... ieder een puddink je. Van 't spelen dorstig, konden de kinderen zich vervoegen bij hun geleider, die hun dan een bonnetje gaf voor een glas limonade. I le denavond ten 7 uur gaan de kinderen weer per spoor naar Amsterdam terug. Wij willen verwachten, moe van 't spelen moe van dezen voor hén zoo heerlijken dag, KORTE BERICHTEN. Bij de Kon. Metaalwarenfabrieken W J. Stokviscli te Arnhem, dreigende staking is ten gevolge van het vrijwel geheel tegemoec komen door de directie aan de eischen dei werklieden voorkomen. Te Zaandam is Donderdagavond de 10- jarig*e zoon Hendrik van ds. W. B., hij het spelevaren op de Zaan, met zijn bootje omge slagen en verdronken. Door de rijksambtenaren te Emmer Lom pascum zijn gisteren drie'personen uit Mun- sterscheveld aangehouden die 840 pond vet, meel en koffie over de grens trachtten te smokkelen. v. Op de Dekenfabriek vand en heer H. de Wit te Gendrop zal wederom een 40-tal Bel- STADS NIEUWS. EIND-EXAMENS H. B. S. Voor het heden gehouden eind-examen H. B. S. met 5-jarigen cursus, in Noord-Hol land. slaagden van groep II: W. F. K. Gouwe, te Alkmaar. E. C. S. Kipperman, te Helder. W. Slotemaker, te Alkmaar. J. F. Kipperman, fe Helder. W. F. Stoel Wzn., te Alkmaar. Tj. Bakker, te Zaandam. W. K. P. Tegel, te Alkmaar. D. Bos, te Zaandam. A. M. Haas, tè Hoorn. Mej. M. T. W. Holtland, te Zaandam. R. N. Idema, te Hoorn. M. J. J. Oostenbrink, te Amsterdam. W. A. Cohen Tervaart, te Haarlem. J. A. M. Temminck, te Haarlem. M. C. Teves, te Haarlem. W. M. Klein, te Haarlem. C. B. van Niel, te Haarlem. J. Ch. E. W. van Sfirum, te Haarlem. G. D. Swanenburg de Veya, te Haarlem. F. van Rossum, te Hilversum. P. M. Adriaanse, extraneus. 9UBS1DIE OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ. Het Bestuur der vereeniging tot oprichting en instandhouding van een openbare leeszaal en boekerij heeft zich bij adres d.d. 29 Mei 1.1. tot den Raad gewend met het verzoek de jaarlijksche subsidie.te verhoogen en te bren gen op tenminste 1200, waarvan 400 als huurwaarde van het pand Doelenstraat 28 en 800 in geld. Bedoeld adres werd in de raadsvergadering van 28 Juni 1.1. om bericht en raad in handen van B. en W. gesteld Daaraan voldoende, zeggen B. en W., heb ben wij dc eer te berichten, dat wij der Veree niging een goed hart toedragen en gaarne Uwer vergadering voor te stellen wederom te verhoogen. Evenwel komt het ons voor, dat het verzoek, zooals het is gedaan, niet behoort gorden ingewilligd. De vereeniging ontving over de jaden 1914 - 1916 60Ó, waarvan 400 als huurwaarde van het pand Doelenstraat 28 en 200 in geld. Dezt subsidie thans met 50% te verhoo- I gen' komt ons niet raadzaam voor. De Veree- 1 niging is van meening, dat de Aikmaarsghe leeszaal tot ue van gemeentewege iaag ge subsidieerde instellingen behoort. Wij twijfe len aan de juistheid dier meening en het over gelegde vergelijkende staatje pleit mede niet voor haar. waar Bussum 1000, Groningen ƒ1400, Helder ƒ850, Leeuwarden 800, Leiden ƒ450, Middelburg ƒ400, Vlissingen 475, Zutfen 550 geeft, maakt Alkmaar niet ƒ600, geen slecht figuur als men daar bij in aanmerking neemt, dat in 1914 een be drag van 2449.71 van gemeentewege is uitgegeven om het pand in de Doelenstraat voor het doel In te richten. Wij meen-en dus, dat de Raad in deze een ruim standpunt zal innemen, indien uwe ver gadering, waartoe wij haar adviseeren, u~ sluit: aan het bestuur der Vereeniging tot opnch ting en instandhouding van een openbare leeszaal en boekerij, te beginnen met het jaar 1917, eene jaarlijksche subsidie uit de ge meentekas te verleenen yan 1000, waarvan 600 zal worden genoten in geld en het res- teerende of 400, als huurwaarden van het aan de vereeniging in gebruik gegeven woon huis Doelenstraat no. 28. naars, niet van weduwen en aanspraak op de bedoelde tegemoetkoming kan dan ook door de Wed. Huizinga-Boijenga niet worden ge maakt. Echter komt het het college voor, dat scehrpe toepassing der bepaling in deze niet is overeen' te brengen met de billijkheid. De adressante verkeert inderdaad in geheel de zelfde omstandigheden van weduwnaars die een eigen huishouding hetob enen de billijk heid eischt dat daarmede in financieel opzicht rekening worde gehouden. Vandaar dat zij den Rad voorstellen te bsluiten: Burgemeester en Wethouders te machtigen aan mevrouw Huizinga-Boijenga, onderwij- zëres aan die 4de gemeenteschool, wegens te gemoetkoming in de kosten van woninghuur, uit te keereu een bedrag van 150 'sjaars. zoolang zij blijft verkeeren in de omstandig heden' als waarop del aatste alinea van arti kel 2 der desbetreffende Verordening (Ge meenteblad no. 490) het oog heeft. HERHALINGSONDERWIJS. B. en W. noodigen den Raad uit om, inge volge art. 8 der Verordening tot regeling van het openbaar lager onderwijs (Gemeente blad no. 495) over te gaan tot benoeming van het personeel, 't welk gedurende den cursus 1916/1917 zal worden belast met het geven van herhalingsonderwijs aan jongens en meisjes, waartoe, in overleg met den Ar- rondissements-schoolopziener, de navolgende vordrachten zijn opgemaakt: A. Voor het herhalingsonderwijs aan jon gens. Eerst groep (2e leerjaar). J. J,. T. Kooy en D. van den Berg voor Ned. Taal: A. List en M. J. Lutterot voor rekenen; P. Ooykaas en J. R. van Arnhem voor aard rijkskunde; J. van Woerkun en Mej. Tr. Bak ker voor Fransch, benevens Mej. J. M. Flohil voor Engelsch en Mej. A. A. Flolsmuller voor Duitsch Tweede groep (le leerjaar). D. van den Berg en J. Ji. T. Kooy voor Nederl. taal; M. J. Lutterot en A. List voor rekenen; J. R. van Arnhem en P. Ooykaas voor aardrijkskundeMej. Tr. Bakker en J. van Woerkum voor Fransch, benevens Mei. J. M. Flohil voor Engelsch en Mej. A. A, Holsmuller voor Duitsch. VOLKSBOND TEGEN DRANKMISBRUIK. In de ledenvergadering van de afd. Alk maar van bovengenoemden Bond, onder lei ding van den lieer V. S. Ohmstede J.Czn., in het door haar opgerichte Militair Tehuis, de Langestraat, gehouden, werd o. a. door de Commissie van Beheer, bestaande uit de heeren D. W. Hinse en G. W. Van der Veen, verslag Uitgebracht over de exploitatie van dit Tehuis, sedert de oprichting in October 1915. Uit dat verslag bleek» dat de iarichting ruimschoot1 beantwoordt aan het doel, den militairen in staat te stellen hun vrijen tijd in gezellig samenzijn door te brengen, waar voor verschillende spelen, couranten, tijd schriften, een piano en twee,biljarts ter hun ner beschikking aanwezig zijn, terwijl ban ken in tien tuin uitlokken tot een prettig bui ten zitten. Een ruim gebruik wordt van een en ander gemaakt, tot groote voldoening van het Bestuur, dat langs dezen weg een woord van erkentelijkheid uitspreekt tot allen, die door ruimen financieeien en moreelen steun bet Bestuur tot deze onderneming hebben in staat gesteld. In den a tgeloop' cursussen gehouden in de en winter uur, meende, dat er emetig geprotesteerd moet worden tegen deze vernederende behande ling, waardoor aan het Nederlandsche ha- ringbedrijf het vrije visschen in de vrije Noordzee wordt verboden. Er heerschte ter vergadering verbitterde stemming tegen Engeland en met algemeene stemmen werd een motie, aangenomen, waarin .geprotes teerd wordt tegen de bedreiging van de Britsche regeering aan de Nederlandsche visscherij en werd geëischt vrijlating dei- schepen, schadevergoeding voor geleden verliezen en vrije en ongehinderde vis scherij. Deze motie zal ter kennis van den Minister van Buitenlandsche Zaken en de Engelsche autoriteiten worden gebracht. STAKING. DEN HAAG, 22 Juli. Aan de melkin richting „Sierkan" is heden wegens loon- eischen een staking uitgebroken, omvatten de 250 man van het looperspersoneel. Uit breiding der staking bij andere groote melkinrichtingen is dreigende. DOOR DEN ELECTRISCHE DRAAD GEDOOD. OOSTBURG, 22 Juli. Te St. Kruis is gisteravond een der militaire grenswach ten vermoedelijk door onvoorzichtigheid met den electrischen draad in aanraking gekomen. In bewusteloozen toestand werd hij opgenomen en ondanks de geneeskun dige hulp, is hij in den afgeloopen nacht overleden. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. BENNEBROEK. 22 Juli. Gisteravond is op den Rijksstraatweg onder de gemeen te Heemstede een auto uit 's-Gravenhage, bestuurd door een zekere heer B., door het uitwijken voor een hooiwagen tegen een boom gereden. De auto werd getieel ver nield en de twee inzittende dames werden er uitgeslingerd en ernstig gewond opge nomen. Onmiddellijk waren een 7-tal doc toren ter plaatse om hulp te verleenen. Per brancard werden de dames naar Haar lem vervoerd. De toestand zoowel van me vrouw de V. als van juffrouw T. is zeer ersntig. Voor het leven van mevrouw de V. wordt gevreesd. 4. 5. 5. 6. 7. 8. 9. Vaststelling van de 2de suppl. begroo ting der gemeente, dienst 1916. Benoeming van zetters voor srijks di recte belastingen (Bijl. no. 73). Benoeming vail zettere voor 'a rijk» dl ree te belastingen (Bijlage no. 73). Benoeming van onderwijzeres, belast nu. de leiding van het herhaling*"»!1* «wij-. cursus 1915—17 (Bijlage no. 75), Benoeming onderwijzend de herhalingsscholen, cursus 1916- (Bijlage no. 78). voorstel tot het huren van lokalen voet het gymnasium (Bijlage uo. 75.) Behandeling van het kohier van den Hoojïlelijken omslag, dienst 1916. personeel aan INGEZONDEN STUKKEN. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 21 Juli. Fabriekskaas. Kleine f 58.50, kleine boar ankaas f 61.50, oomnals sie fabriekskaas 'f aommissie boeren kaas f 55.50, middelbare boerenkaas f 56. - Aangevoerd 490 stapels, wegende 242170 Kilogram. Handel (kleine fabrieksk.) stug. JALKMAAR, 22 Jhli. Aangevoerd 7 paarde* 200 a 450, 39 koeien en ossen f 160 a 420, 62 uueht. kalveren f 15.— a 30.—, 42 magere schapen f 26.a f 32. vette id. f 0.a,44 lammeren 16 a 20,24 magere varkens f 40, a 45.122 biggen f 13.— a 24.—3 bokken en geiten f4,— a 15,0 kleine bokjes f 0 a 0. boter per kop hoogste prijs f 0.80, middelprijs f 0.75 laagste prijs f 0.70aangevoerd 3380 kop, eieren f 6.50 a 7.25 për 100. een deneieren f 0.— a 0. ALKMAAR, 22 Juli. Tuinbouw- en Han delsvereniging,, Algemeen Belang.' TEGEMOETKOMING IN DE KOSTEN VAN WONINGHUUR VAN EEN ONDERWIJZERES. Volgens de laatste alinea van art. 2 der ■Verordening tot regeling der jaarwedden van de onderwijzers aan de openbare lagere scholen (Gemeenteblad No. 490) wordt aan weduwnaars, die den 28-jarigen leeftijd heb ben bereikt en een eigen huishouding hebben: eene toegemoetkoming in de kosten van wo ninghuur verleend, ten bedrage van 150 per jaar. 1 Ten aanzien der toepassing van deze bepa ling zijn B. en W. voor een moeilijkheid ko men te staan, welke niet door het college, doch door den Raad kan worden opgelost. Mevrouw Huizinga-Boijenga, onderwijzeres aan de 4de Gemeenteschool, heeft zich n.l. tot het college gewend met de mededeeling, dat dé onderwijzers oo wie de bovenbedoelde be- zij in dezelfde omstandigheden verkeert als de onderwijzers op wie de bovenbedoelde be paling der Verordening het oog heeft, wes halve zij verzoekt in het genot der toelage van 150 per jaar te worden gesteld. Indien dor het college, in welk handen de uitvoering der verordeningen is gelegd, in deze eene beschikking wordt genomen, zal dat eene afwijzende beschikking moeten zijn De verordening spreekt duidelijk van weduw- werden enkele moderne talen, waarvoor aan de leiders en leidsters het Be stuur ook hier gaarne zijn dank betuigt. Tót lcdeu van het Bestuur der Afdeeling werden in dc bcstadiide vacaturen gekozen de hccren Hinse, van der Veen en Winkelman; vervolgens werd de rekening van den pen ningmeester goedgekeurd en werd tot. alge- aai digden voor de algemeene vergadering, in Augustus te Amersfoort te houden, be- nourm de voorzitter, de heer V. S. Ohmstede en tot plaatsvervanger de secretaris, de heer M L. C. Pool. Voorts werd ernstig overwogen, na de de mobilisatie, de oprichting van een Volks bond-koffiehuis. PRIJS GEWONNEN. Bij de gisteren gehouden draverijen te Leeuwarden op de Wilhelminabaap, behaalde het paard „Vitesse", eigenaar de heer N. Scherinerhorn, alhier, rijder de heer J. Wit- tevecn, alhier, den 2cn prijs, zijnde 100. CONCLRT, te gevan door STEDELIJK MUZIEKCORPS Directeur H. A. Maas. op ZONDAG 23 JULI, van 7%r-9ya in den Hout. Progr-ain uia. 1. Voor onze jeugd, Schoolfeestmarsch 2. Ouverture zu Oper „Tilus" W. A. Mozart. 3. Familie Frans Ff olijk, Concert- wals H. A. Maas. 4. Grande fantaisie de l'opera „Carmea" O. Bizet 5. „King Cotton" John F. S'ousa 6 Ouverture de l'opera „Les diamante de la Couronne" Aubcr 7. Potpourri-populaire No. 7 Renaud (M. J. H. Kessels) 8. Gelria, Marsch Met gebruikmaking van het Geldersche Volkslied. loloyramnitii van tuMlcn. Nederland. DE ENGELSCHE REGEERINO EN DE NEDERLANDSCHE VISSCHERIJ. DEN HAAG, 22 Juli. In de alhier plaats gehad hebbende, door ruim 200 reeders bezochte vergadering van de Keeders-Ver- eeuiging voor de Nederlandsche Haring- visscherij, naar aanleiding van. uit Enge land ontvangen berichten inzake het op brengen der Nederlandsche haringschepen, deelde de voorzitter mede, van vertegen woordigers der vereeniging in Londen te legrammen te hebben ontvangen, meldende dat de Britsche regeering reeds 60 schepen in beslag genomèn heeft en de bedoeling heeft alle Nederlandsche visschersvaartui- gen te nemen en- voor het Prijzenhof te brengen. Verder dat die regeering den aan koop van haring niet wil overwegen, maar wel wil treden in een passende vergoeding voor het opleggen der vloot, op grondslag van de gewone jaarwinst. De voorzitter Geachte Redactie. In uw blad van gisteren wordt mij door inzenders die zich teekenen „de Alkmaarsche Groentenhandelaren", een vraag gedaan. Die vraag op zich zelve is onzin, even groote onzin als de op de vergadering van groentenhandelaren geuit bewering dat ;k alle groentehandelaren zonder onderscheid, die door de getroffen maatregelen nadeel mochten ondervinden, maar regelrecht naar de Langedijken zou willen dirigeeren, om daar tegen een goed weekloon te gaan wer ken. Met dergelijke kletspraat komen we niet verder. De vraag waarop 't aankomt is in 't kort deze: Hoe kan de voorzitter der levensmid delencommissie voldoen aan de hem ver strekte opdracht om de gemeentenaren, en dan natuurlijk in de eerste plaats de minder koopkraebtigen onder henA van niet te dure groenten te voorzien, zonder daarbij of ten minste zoo weinig mogelijk, afbreuk te doen aan de belangen der hier gevestigde groen tenhandelaren Om tot een beantwoording van deze vraag te komen heeft Donderdagavond een langdu rige conferentie plaats geiiad tusschen de door de groentenhandelaren zelvcn benoem de comnussie en de levensmiddelcncominissie en wil mij tocli voorkomen dat de inzenders nu toch eerst het verslag van hun eigen com missie dienen af te wacuten; wellicht zal een rustige bespicking van uet deor de beidt coinmise.es verhandelde tot eui bevredigende Oplossing leiden. Dat de oplossing van dit groentenvraag-' stuk, in de .egenwooiüige omstandighéuui au maar niet zoo voor de hand ligt, zal ieder begrijpen, die in de bladen de verschillende maatregelen die op verschillende plaatsen ge- nomen zijn, eeuigszins nagegaan. En dat de oprichting van onze geineentewiukels nog zoo lieel slecht niet is. leid ix af uit het be zoek dat onze gemeentewinkels gisteren heb ben guiad van drie gemeentelijke inkooperp van Amsterdam, die echter van de veiling ,net leege handen naar huis moesten en' die ronduit verklaarden dat, wanneer de toestand met spoedig verandert, de oprichting van ge meentewinkels ook voor Amsterdam door nen'noodzakelijk werd geacht. Met dank voer de plaatsing, Hoogachtend, 'Uw. dw., J, F. LUBBE. Spinazie Postelein Zuring Sla Andijvie Wortelen Uien Rabarber Meirapen Bloemkool le soort 2e soort 3e soort Roode kool Komkommers Peulen Doperwten Kersen Aalbessen Kruisbessen Aardbeien TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 22 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Meteorologisch Instituut te De Biit. Geldig tot den avond van 23 Juli. In het gebied van cte waarneming is de hoogste stand van den barometer 768.5 te Christiansund. De laagste stand van den barometer onder 760 OosL-Duitschland. VERWACHTING. Zwakke tot matige noordwestelijke tot noordelijken wind, nevelig tot halfbewolkt, weinig of géén regen, iets warmer overdag. BURGEL1JKE STAND. GEBOREN: 20 Juli. Hendrikus Antonius Frederik, z van Frederik Wilhelm Marie Stol werk en Wilhelmina Margaretha Kaspers. 21 Juli. Anna Maria, d. van Klaas Buur en Maria Catharina Ranzijn. OVERLEDEN: 21 Juli. Jacob Swaag, J5 jaar. Trijntje Hoek, gehuwd met Klaas de Boer, 55 jaar, wonende te Beemster. Woensdag 20 Juli 1010, 's namiddags 1 uur. Punten van behandeling: 1. Beëdiging van den heer F. Bak als lid van den gemeenteraad. 2. Vaststelling der notulen van de vorige vergadering. Mededeelingen ingekomen 'stukken. 3 Benoeming van een Directeur der Bur geravondschool en der Avandschool voor handswerklieden (Bijl. no. 77). ID 14 per mandje 6 -10 3s4 per mandje 20—46 25 krop 35—75 per 25 struik 50—82 L 10 bos 2540 per 5 bos 1634 5 per 5 bos 145—185 p. stuk 7-12 35—6 12$14ö per stuf 80—95 per 10 stuks 105—13 per pond 7—11 per pond per pond 925 per pond per pond 21—27 per pond 8l/a13 per mandje 85—12 per 100 stuks. 46 per 100 2229 per 100 stuks 4580 per kwart Tuinboonen Snijboonen Slaboópen Aardappelen (driel.) mand. LANOEDIJKER GROENTEVEILING. 20 Juli. 9300 bos wortelen, prijs bin nenland f 4. a prijs buitenland 15.a 18.10 per 100 bos. Nam. 10290 zak aardappelen. Schotsche muizen binnenland f 1.05 a 1.90, id. buiten land f 2.75 'a 2.80, Oewone Muizen bin. nenland'f 1.06 a 1.90, buitenl. f2.75 a 2.80. Schoolmeesters binnenl. f 1,20 a 2.25, id buitenl. f 2.75 a 2.80, Gladblaadjes f 2.— a 3.65, Blauwe f 2.20 a 2.25, Ronde f 1.60 a 1.80, Volgelingen f 0 80 a 1.90, Drielingen 0.55 a£1.05 per 35 K.G. Graafjes f 2.10 a 3.20. 2500 bloemkool f 9 a 0—, buitenl. 11.10 a 19.80, '2e soort f 0—, 18785 roode kool binnenl. f 14.30 a 16.30, buitenl. f 15^ a 19.60. Afslag-Vereeniging BEEMSTER, PUR MEREND en OMSTR., 21 Juli. 3148 pond peulen f 6.9U a 7.- per 100 pond, 19357 pond doperwten f 4.10 a 7.p, 100 pond, 5236 zak tuinboonen f 0.60 a I 41 per zak, 25 K G., sla f 0.70 a 1.— per 100 krop, aard beien f 10.30 a 10.50 per 100 mandjes. Slaboonen f 1.60 a 2 80 per 100U./ NOOKDSCHARWuUDE, 21 Jnli. Schot sche muizen f 1.50 a 1.80, Idem voor het buitenland f 2.75 a 2.85 andere muizen 1.40a 1.70, idem voor het buitenland f 2.75 2.85, Schoolmeesters f 1.40<a 190, idem voor, het Buitenland f 2.75 a 2.80. volge lingen f 1.05 a 1.50, drielingen f 0.50 a 0.70. Aanvoer 6110 zak. Wortelen f 4. - a 0 idem voor het buitenl. f 12.— a 15.60. roodekool f,—a idem voor het buitenland f a Aanvoer 2460 bos wortelen, stuks kool. MEDEMBLIK, 21 Juli. Groote muizen 1.40 a '2.80, kleine muizen f 0.50 a 0.65, Schotsche muizen f 0.a 0.— Groote ronde f 0.— Blauwe f 0.—, Bonte f 2.—. Aanvoer 3690 manden of zakken. HOORN, 22 Juli. Tarwe f—a— rogge f 0,a 0,gerst f a haver f 0,— a 0—, witte erwten f a .0, groene dito f a grauwe f f_ a vale f—- a bruine boonen f akarweizaad f mosterdzaad f 0.a 0.213 biggen f 16.— a 24.—. 0 kippen f 0 a 0, kipeieren f 7.a 7.25, 2158 kop boter 80 a 85 per kop. ADVERTENTIëN. Den 23sten Juli a.s. hopen onze ge- K liefde Ouders, Behuwd- en Grootouders O. V. d. «OUD EN Hunne dankbare Kinderen K. ZEEMAN. «r. ZEEMAN—v. d. Oord. 1 ANNIE. Noord-ScharWoude. at-'iiow ë-n ninif mwHCiuwtiniuW» li Voor de.zeer vele betuigingen van deel neming bij het overlijden van onzen lieven zoon HiËNDRIK SIMON HOOGLAND, brengen wij onzen hartelijken dank. Mede namens de familie, D. HOOGLAND. f—als P 3 11 Z A. HOPMAN hunne SB-Jarlge jacliivwreenlglng te herdanken.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2