Vergadering t. d. pmeentsraad t. voor het overtollige Nederiandsche vee con senten tot uitvoer zullen worden verleend, op voorwaarde dat Duitsrhland zijn medewer king verleent om den smokkelhandel te be strijden. DE VISSCHERIJ-KWESTIE. De Telegraaf deelt mede dat bij. de Vis- echerij -maatschappij V laar dingen bericht is ingekomen, dat haar stoomvisschersvaartuig „Jlupiter VI" 206, naar Kirkwall is opge bracht. De binnengekomen logger „Jacoba Maria" Ma. 71, rapporteerde, dat op 55 gra den Nb. 4 Hollandsche visschersschepen door Engelsche vaartuigen werden opge bracht. STADSNIEUWS. EINDEXAMENS H. B. S. Voor het heden gehouden eind-examen H. B. S. met 5-jarigen cursus in Noord-Holland slaagden van groep III: Mej. A. M. Bartstra te Alkmaar. Me]. C. H. A. Bletz, te Zaandam. A. W. Goedmakers, te Alkmaar. A. A. Moerel, te Alkmaar. Th. A. A. Meijer, te Amsterdam. Mej. M. W. van der Vegt, te Alkmaar. G. Kraus, te Hilversum. F. van Tetterode te Hoorn. J. A. H. G. Broese van Groenou te Haar lem. Mej. L. M. Burkunk, te Haarlem. L. van Lennep, te Haarlem. Mej. H. Onland, te Haarlem. C. H.T K. H. Toe Water, te Haarlem. W. K. van Baak, te Haarlem. Mej. H. de Nobel, te Haarlem. J. Zuidweg, te Haarlem. Mej. H. J. Zuidweg, Smit Stbinga Jr. Extraneus. EEN „BLINDE" PASSAGIER. Gisteravond zat een man op den buffer van de sneltrein welke ongeveer 10 uur van Alkmaar naar den Helder vertrekt. De chef ie Heerhugowaard, door Alkmaar gewaar schuwd liet den trein stoppen en verzocht den man af te stappen, 't welk hij deed echter pro- testeerende. "Zijn pet was hij kwijt geraakt, doch zijn bagage nad hij zorgvuldig bij el kander gehouden. Op de vraag waarom hij die gevaarlijke plek had uitgekozen, kreeg men ten antwoord dat er in den trein geen plaats meer was. Na opgemaakt procesi-verbaal kon hij met den volgenden trein zijn reis vervol gen. DE OROENTEN-KWESTIE. Gisteravond ten 8 ure vergaderde in „de Korenbeurs" de koopliedenvereeniging. De in de vorige vergadering gekozen commissie bracht verslag uit over de gehouden bespre king met de Tevensmiddeleucommissiè. De vergadering werd bijgewoond door mr. Leesberg in zijn kwaliteit van rechtskundig adviseur van de Hanze, door den heer J. Cloeck als vertegenwoordiger van de winke- liers-vereeniging én door den heer C. W. Keysper, voorzitter van'de Hanze. Langdurige besprekingen werden gevoerd. De voorzitter deelde mede, dat de commis sie opdracht had van de levensmiddelen-com missie om met een zoodanige regeling te ko men, dat de 2200 gezinnen, die houders van -broodkaarten zijn, de aardappelen en groente zonder winst tot den kostenden prijs kunnen bekomen. Hoe de handelaren aan hun winst moesten komen kwam er niet op aan. Tegenover het andere deel van de bevol king werd hun vrijheid van handelen gelaten. De heer Cloeck oordeelde dit een verkeerd standpunt. Levering tegen den kostenden prijs was onmogelijk, bovendien was dit met het brood ook niet geschied.1 De moeielijkheden waren overal velen. Spreker meende dat twee regelingen een leiddraad konden geven. Spreker las uit de (De Haagsche Nieuwe Courant") hiervoor de berichten over Delft en Leiden voor. Spreker meende, dat de handelaren zich met een geringer winst moesten tevreden stel len. Hoofdzaak was, dat men zijn klanten bleef bedienen De gemeente kon z. i .wel de groente koo pen en distribueeren onder de handelaren: Deze moeten dan met een lagen winst tevre den zijn. Met het beschikbaar stellen van groenten voor een groote catagorie van menschen, draait men juist de minst kapitaalkrachtigen onder de venters n.l. zij die. in de arbeiders buurten venten den nek om, daar komt men dus niet mede klaar. De heer Mak wees er op, dat wat in Delft mogelijk is, in Alkmaar niet gaat. In Delft heeft men een exportveiling, in Alkmaar niet. Neemt de burgemeester hier evenals in Delft de groente fn beslag, dan komt er spoedig niets meer aan de veiling en te Broek op Langend ijk kan dc Alkmaaisclu- burgemeester niots in beslag nemen. In Delf houdt men evengoed aanvoer, omdat maar een deel van liet daar aangevoerd voor Delft bestemd is. Spreker deelde nog mede, dat de levensmiddelen-commissie zelfs van 1 cent winst op een bloemkool niets wilde weten. De heer Al meende, dat er voor de levens middelen-commissie geen reden bestond om de gemeentewinkels op te richten. wanneer de levensmiddelen zich met des kundigen had geassumeerd, waartoe zij het recht had, dan zou ze dit zeker niet gedaan hebben. leder denkt dat het aardappelen- en groen tevak een woekervak is. Het tegendeel is evenwel waar. De meesten zijn groote tob- bers en moeten hard loopen om ieder he zijne te geven. Spreker heeft als vakman een 40-iarige ervaring en deze is, dat van de 50 er 40 arm gestorven zijn. Een aardappelenzaak is in.Alkmaar wan neer men hem overdoet niets waard. Voor de zaak, die spreker overnam van van Twisk die er 40 jaar in zat, gaf spreker niets. Hj kocht slechts het pand en nu sprekers zoon zijn zaak overnam ging het evenzoo. Was het zoo'n rijk vak, dan leenden toch zeker deskundigen er zich niet voor om voor een weekgeld voor de gemeente in dienst te gaan. Zij moeten echter wel, aangezien zi* anders niets hebben. Hoeveel tobbers loopen nu niet langs de straat te huilen, omdat zij niets kunnen ver dienen. Met verontwaardiging 'noemde spreker eenige groentehandelaren harde werkers, die jaren in het vak werkzaam geweest en arm gestoiven waren. De vestiging van gemeentewinkel? noemde spreker een schande. Waarom dan ook geen kaas uit de regee- ringspakhuizen tegen den kostenden prijs be schikbaar gesteld. De heer Cloeck las een stuk uit „De Vonk" van Zaterdagavond voor, waarin op de ope ning van meerdere gemeentewinkels werd aangedrongen en betoogd werd, dat de ge meente ook de distributiekosten voor haar rekening moest nemen. spreker betoogde, dat de middenstand met het oog op haar bestaan in de toekomst een tegenovergesteld standpunt moest innemen. De heer Keijsper had vernomen, dat de le vensmiddelen-commissie voorstellen verwacht onafhankelijk van de reeds gevoerde bespre kingen. Mr. Leesberg verklaarde op het standpunt te staan, dat de distributie zoo moest geschie den, dat ieder het zelfde betaalde. De verkoo- pers moesten zich met een lage winst tevre den stellen. Wie die prijzen niet kunnen be talen, moeten op andere wijze geholpen wor den, dit mag evenwel niet geschieden ten toste van een groep middenstanders. De groentehandelaren dienen zich bereidt te verklaren om lijsten aan te leggen, waarin genoteerd wordt wat zij verkoopen. Boven dien diende zij zich te verplichten de artike len van de gemeente ingekocht niqt van ande ren te betrekken. Met een lage winst moest men tevreden zijn. Hoofdzaak was dat men zelfstandig bleef. Ook diende men voor het teveel ingekochte de risico te aanvaarden. Voor de inkoopen zouden de inkoopers de opgave van de orga nisaties hebben af te wachten. De heer de Wever herinnerde er nog aan dat de heer Lubbe in de levensmiddelen-com missie zijn fout om te handelen zonder rugge spraak met de betrokken belanghebbenden, had efkend. Spreker oordeelde dat het kardi nale verschilpunt was, wie de risico voor het te veel gekoche zal hebben te dragen. Mr. Leesberg oordeelde een uniforme groenteprijs in het belang van het algemeen. Dit is te bereiken door de gemeente te laten inkoopen. Heeft de gemeente dan een keer bepaalde groente niet, dan verkoopt men ze niet. Is er te Weinig, dan verkoopt men ze pond pondsgewijze. Te veel zal er wel zel den zijn, aangezien ingekocht wordt wat op gegeven wordt door de handelaren. De heer Al betoogde nog, dat de uitvoer- politiek van de regeering het vak in de war gebracht had. Mr. Leesberg las het artikel uit De Voor hoede van 15 Juli voor: „Hoe voorkomt men gemeentewinkels". Nog werden de toestanden op de veilingen en de moeielijkheden om thans op het juiste moment op de electrische knop voor het mij nen, gewezen. Tenslotte werd besloten om zich bereid te verklaren de aardappelen en groente van de gemeente te betrekken, indien de gemeente bij de distributie over de groenteboeren geen on derscheid maakte in den prijs tusschen welke catagorie van klanten ook. De gemeente zal dan kunnen bepalen welke winst er gemaakt mag worden en de gemeentewinkels opheffen. Mr. Leesberg betoogde nog de noodzake lijkheid om in de voorstellen aan de levens middelen-commissie de winst op te geven die men op de verschillende artikelen noodig acht. De gemeente kan dan een maximum prijs bepalen voor Alkmaar, aangezien de regeeringsprijzen niet gehandhaafd kunnen blijven. Blijkt de levensmiddelen-commissie ongenegen om de voorstellen te aanvaarden, spreker veronderstelde dit evenwel niet, dan kon men een beroep doen op den Raad. Besloten werd om in comité de gewcnschte winst op de verschillende artikelen te bespre- ken. De commissie uit de vorige vergadering zal zich met deze opdracht met de levensmidde len-commissie hebben te verstaan. De voorzitter sloot met een opwekkend woord tpt het versterken van de organisatie. Nader vernemen wij, dat de groentehande laren in comité overeen zijn gekomen, om de levensmiddelen-commissie voor te stellen het winstpercentage voor de gröenteboeren op 20 pCt. te stellen en de winst voor de aard appelen op ct. per K.G. te bepi DE UITKEERINO AAN demobiliseerden. Onder de vrouwen van de gemobiliseerde landstorplichtigen hcerschte hedenmorgen, toen zij ten stadhuize hun uitkeering in ont vangst kwamen nemen, groote ontevreden- heid. De publicatie van dten Burgemeester in ons blad van Zaterdag- en Maandagavond, waarbij deze berichtte, dat ingevolge'beschik king van den Minister van Oorlog, aan de vcrgoedingsgcrechtigden wegens kostwinner schap, voor zoover zulks noodig is, in vcrbanc met'd'e prijzen der eerste levensbehoeften, een bijslag kan worden verstrekt tot ten hoogste 15 procent van het vergoedingsbedrag, dat volgens de bestaande besluiten en aanschrij vingen kan worden toegekend, had bij velen de verwachting opgewekt een verhoogde uit keering te ontvangen. Toen niemand deze ont ving waren de vrouwen daarover allerminst te spreken. Lang bleven zij ér over naspreken Intusschen hebben we even geïnformeerd en liet is ons gebleken, dat zij, die meen en voor dezen toezag in aanmerking te kunnen komen, dezen ben stadhuize moeten aanvra gen. BENOEMD. Onze stadgenoote Mej. M. A. A. Keesom is benoemd als leerares in het Lingerienaaien aan de 's-Gravenhaagsche Vakschool voor meisjes, u VERBETERING In hetgisteren gepubliceerde telegram „Margarine Distributie", komt voor: in de 3e regel van onderenvoor 35 cents per V, K. G. legi dc i-.cc: Bak in de handen van den voor zitter de vereisc'Mc eeden at en neemt na ge- lukweasching van den voorzitter zitting. Aan de vergadering wordt medegedeeld, dat is ingekomen: a. een senrijven d.d- 5 Juli LL, No. 5U van de uea. staten, ten geleide van een uittreksel uit het Kon. besluit van 16 juni 1.L No. ja, iiouuende goedkeuring der Verorde ning op net nellen van een Hoofdelijkcn uuislag een senrijven d.d. 12 Juli LL, No. 23, van hetzelfde college, ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit van 28 Juni 1 L No. 15a, tot het doen van uetaiingen uit den post voor onvoorziene uitgaven der gemeente-begrooting, dienst 1915; het door de Ged. btaten goedgekeurde raadsbesluit van 29 Juni LL, No. 8, tot aankoop van een gedeelte van den Rijks weg Alkmaar-N ïeuwediep d. net door de Ged. Staten, voor zooveel noodig, goedgekeurde raadsbesluit van 2b Juni 1.L, No. 3, betreüende de oprich ting van een schouwburg- en concertge bouw; e. net aoor de Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluit van 28 Juni 1.1., No. 2, (B. Z.), tot aankoop van het perceel Ramen bb en ba; een schrijven d.d. 5 Juli 1.1., No. 39, van de Ged. Staten, ten geleide van eene be schikking op een reclame in hoogei beroep tegen een aanslag in den hootdeiijken om slag; g. een schrijven d.d. 5 Juli 1.1., van het be stuur der Vereeniging „üe Ambachts school voor Alkmaar en omstreken," hou dende dankbetuiging voor de verleende subsidie-verhooging een schrijven d.d. 10 Juli 1.1., van Mej. de wed. D. Koeman, houdende dankbetuiging voor de haar verleende jaarlijksche toela- g®; een rapport der werkzaamheden van het Plaatselijk Steuncomité alhier over het jaar 1915; j. het verslag der tijdelijke arbeidsbeurs al hier over het jaar 1915j a. j. Voor kennisgeving aangenomen, k. een adres d.d. 29 Juni 1.1„ van Mej. C. E. C. Bruining, adjunct-archivaris, houdende het verzoek hare jaarwedde te willen her zien Gevoegd bij de stukken der gemeentebe- netto. dit moet zijn 39 ets. per V* K. G. netto. 6 Ween**»* 30 Juli 1916, 't namiddags 1 uur. Voorzitter de Burgemeester de Heer O. RIPPING. Secretaris de Heer DOMATH. Tegenwoordig 16 leden. Afwezig de hee ren de Lange, Stoel en Luiting. BEëEDIGING VAN HET NIEUWGEKO- ZEN LID VAN DEN RAAD, DEN HEER F. BAK. Binnengeleid door den gemeente-secretaris ^rooting voor 1917. wezen Hij gééft den heer Vonk gelijk, dat nij er om vraagt. Spreker merkt voorts nog op, dat indien afgegaan meet worden op het geheugen van Fellinga, er toch iets aan ha pert Spreker ondersteunt daarom het voor stel van den heer Lubbe. De voorzitter meent, dat hij en de heer Lubbe niet zoo ver van elkaar aistaan. De heer U d o wijst er op, dat de heer Vonk de zaak blijkbaar veel te hoog heeft opgevat en dat er nier gesproken kan wor den van een afschuwelijk misverstand. Waar de heer Cloeck op de meest ondubbelzinnige wijze thans heeft gezegd, dat het hem er niet om te doen was op afkeurende wijze te spre ken over het beheer van den ontvanger, daar acht spreker hier een commissie misplaatst De heer Cloeck herinnert er nogmaals aan, dat het hier speciaal de kwestie gold van het inschrijvender ontvangen belasting op de openbare vermakelijkheden. De heer en Leesberg en Ringers ondersteu nen het denkbeeld van den heer Udo en ach ten een commissie niet noodig. De voorzitter meent, dat dan het schrijven gewoon voor kennisgeving moet worden aangenomen. De heer Udo is van oordeel dat er dan bijgevoegd moet worden, dat de raad in net ocneer van den heer Vonk volkomen ver trouwen stelt De heer Verkerk handhaaft zijn voor stel om een commissie te benoemen, terwijl de voorzitter opmerkt, dat het voldoende zou zijn ais het schrijven werd gesteld in handen een schrijven d.d. Juli 1916 van het Hoofd bestuur van den Alg. Ned. Politiebond, verzoekende aan de lagere politie-beambten een duurte-toeslag te ver leen en Voor kennisgeving aangenomen, m. een schrijven d.d. Juli 1916, van het Ne- deri. Verbond van Vakverenigingen, daar bij toezendende een ï'esoiutie inzake her ziening der loonen van het lagere ambte naren-, -bedienden- en werkliedenperso- Gevoègd bij de stukken voor de gemeente- begrooting. n. een schrijven d.d. 3 Juli 1.1. van J. Ligt- hart, daarbij een stuk weiland aan de ge meente te koop aanbiedende: Gesteld in hadden van B. en W. om bericht en raad. een adres d.d. 17 Juli 1.1. van'de afd. Alk maar van de Ned. R. K Schildersgezellen- bond, houdende het verzoek in bestekken voor gemeentewerken het uurloon voor schildersgezellen te bepahn op 26 cent, en bij onvrijwillige werkelooaheid het be talen van loon verplichtend te stellen; Alsvorcn. een schrijven d.d. 17 Juli 1.1., van den heer G. U. Vonk, Gemeente-ontvanger, houdende het verzoek door deskundigen een onderzoek te doen instellen naar hot financieel beheer en de administratie te zijnen kantore; De Voorzitter stelt voor dit stuk te stellen in handen der commissie tot nazien der rekening van de gemeente die, in deze zitting wordt benoemd. De brief van den heer Vonk is een terugslag1 op hetgeen dc heer Cloeck heeft gezegd in de vorige zitting. De heer Lubbe kan hierin wel meegaan, doch zou het toch wenscheliiker vinden als aan het verzoek van den lieer Vonk werd vol daan. Als wethouder stelt hij zich mede ver antwoordelijk voor de administratie van den heer Vonk.. Die administratie is steeds cor rect in orde bevonden. Wat de heer Cloeck heeft gezegd kan op het publiek oen min o;; meer verkeerden indruk maken. Waar de heer Cloeck niet in de heftigheid van het debat de opmerking heeft gemaakt, doch het op schrift had, is, wat hij heeft gezegd wet overwogen De heer Cloeck wil niet, dat in den raad een kikvorscli wordt opgeblazen tot een olifant. Allerminst wil hij dit; waar hij den heer Vonk al» penningmeester van het Steun comité heeft leer en kennen. Het lag niet in zijn bedoeling het beheer van dien heer hier aan te vallen, dat zal ook wel blijken als het stenografisch verslag er is. Een onderzoek van het beheer der gemeente door een com missie zou alleen tengevolge hebben, dat de heer Vonk zou fungeeren als het slachtoffer en spieker als de valsche beschuldiger. He: onderzoek der commissie, wat spreker niet noodig acht, zou alleen tengevolge kunnen hebben, dat die commissie mogelijk zou zeg gen dat het werk dat de heer Vonk heeft te doen verschrikkeüjkg root is en het hoog tijc wordt dat zijn salaris wordt herzien. Doch zoo n onderzoek acht spreker met noodig, en ten einde te bewijzen, dat hij niet heeft gewild een afkeuring uit te spreken over het beheer van den lieer Vonk, herhaalt spreker wat hij heeft gezegd; hij heeft alleen er op willen wijzen, aat de administratie van de belasting op de publieke vermakelijkheden niet zoo was, dat een duidelijk overzicht werd verkregen over de ontvangsten van de ze belasting. Spreker- herhaalt, dat het geenszins zijne bedoeling was het beheer van den ontvanger af te keuren en daarom acht hij de commissie van onderzoek niet noodig evenmin als inder tijd de voorzitter noodig achtte om andere inrichting te hebben van het beheer. De- voorzitter had niet gedacht, dat het schrijven van den heer Vonk aanleiding zon geven tot een afstraffing van den voorzit ter. De heer Verkerk meent, dat het ook na het voorlezen van den heer Cloeck correct zou zijn, inuien een commissie werd aange- van üe commissie tot nazien der reken mg. Het voorstel van üen heer Udo wordt uaarop met 4 stemmen tegen aangenomen. legen de üeereu Lobbe, iiiomsen, Zaad- uoorüijk en Verkerk. een voorstel van den heer O. J. Verkerk om adnaeste te betuigen aan een adres van Amsterdam, Rotterdam en 'a-Gravenhage, aan de Regeering, inzake het wetsontwerp op de volksvoeding (opgenomen in Bijla ge no. 82); De voorzitter zegt, dat B. en W. geen bezwaar hebben tegen het voorstel van üen heer Verkerk, al verwacht men er niet veel van. De heer Verkerk denkt daarover an ders. Hij verwacht er juist veel van, immers hoe meer gemeenten dwang uitoefenen, hoe eerder de minister geneigd zal zijn de wet in den gewenschten geest te wijzigen. Hij be dankt het college voor zijn bereidverklaring, r. een adres d.d. 24 Juli LI. van het Perma nent comité van actie tegen de duurte, ver zoekende alle artikelen, zoowel wat betreft levensmiddelen, als waschbenoodigdhe- den, schoeisel enz. voor rekening der ge meente te distribueerèn De voorzitter stelt voor dit adres te stellen in handen van B. en W. om bericht en raad. De heer Cloeck wijst er op hoe- tot de oprichting oer gemeentelijke winkels is beslo ten, zonder den Raad daarin te kennen. Waar deze winkels een deel der bevolking, de mid denstand, benadeeit, is deze maatregel een bevoorrechting van een groep en dus niet m het algemeen belang. De lieer Verkerk hoopt dat B. en W spoedig van advies zullen dienen en dat men gevolg zal geven aan het verzoek om de kos ten der distributie voor rekening der gemeen te te nemen. Spreker meent, dat de maatrege len om goedkoope levensmiddelen te ver schaffen, kunnen worden toegepast zonder uitschakeling van den middenstand. Op het geen de heer Cloeck over deze zaak heeft ge zegd, ook naar aanleiding van de gemeente winkels, zal spreker thans niet ingaan, daar voor is deze zitting ongeschikt. Spreker hoopt echter dat aan de levcnsmiddelenvoor- zieiting een afzonderlijke zitting zal worden gewijd. De hcej; Leesberg vraagt of B. en W., nu de wet aanhangig is, nog moeite zullen doen om op dit adres van advies tc dienen, daar alles waarschijnlijk door de wet zal worden voorgeschreven. Laatm en het adres daarom voor kennisgeving aaftemen. De heer Udo is het met den heef Lees berg eens, er is een ander argumentde wet zal wel niet onveranderd worden aangeno men. Laat men dus de wet afwachten. De heer Verkerk blijft het voorste van B. en W. om praeadvies uit te brengen verdedigen. Mén heeft gezegd de wet za spoedig worden aangenomen. Welnu dan zullen B. en W. in hun advies met de wet wel rekening houden. De Beer "Leesberg zegt, dat het ver zoek geldt de levensmiddelenwet en wat men wil wordt wettelijk geregeld. De heer Lubbe meent, dat er dan toch nog wel verschillende zaken te regelen val len. Voorts zegt spreker dat hij onder kos tende prijs verstaat: dc Inkoopsprijs plus dc onkosten, zoodat het de gemeente niets kost. Nu is het niet uitgesloten dat er wel eens een tekort of een overschot lean zijn. Waar men echter er tegen is, de zaak nu verder te be spreken, zal snrekcr er niet verder op ingaan Dc heer Cloeck is er voor, dat het verzoek in handen gesteld wordt van B. en W., al was het maar alleen om het pluimpje dat B. en W. gekregen hebben in „de Vonk," waarin is gezegd, dat zij' bij de groente-dis tributie zooveel personen hebben weten uit te schakelen. De heer Verkerk zegt, dat juist door het voorstel van den voorzitter er aanleiding kon komen om deze zaak en ook de distributie.te bespreken. De heer Udo stelt voor het adres voor kennisgeving aan te nemen en te besluiten in de volgende zitting op de agenda te bren gen: de voorziening van levensmiddelen deze gemeente. De hqer Verkerk zegt dat als men doet wat de heer Udo wil, dan wordt daardoor eigenlijk uitgesproken dat men het niet dé moeite waard acht het adres te behandelen. De heer Sluis kom* daartegen op. Het adres en de wet dekken elkaar. Dat men het de moeite niet waard zou achten het adres te behandelen, bestrijdt 6preker. De heer de Wit acht het niet juist, dat adres en wet elkaar zullen dekken. Er staat meer in en wel dit of de gemeente de kosten van distributie voor hare rekening zal nenien Ten slotte wordt het adres in handen ge steld van B. en W. nadat de heer Leesberg heeft aanbevolen om met het preadvies h wachten tot de levensmiddelenwet is aange nomen een voorstel van der. heer -V G den Boe? terd, om over te gaan tot oprichting van een 'gemeentelijke hypotheekbank. De voorzitter vraagt naar de bedoe- ing van dit schrijven. De heer den Boesterd merkt op dat hij de zaak alleen door dit schrijven eens onder het oog van den raad hee(j willen brengen. De voorzitter stelt voor het schrijven te la- len drukken en dan te-stellen in handen van B. en W om bericht en raad De heer Udo meent, dat het schrijven wel dadelijk in handen gesteld kan worden van B. en W. De heer Ringers zou willen dat de heer den Boesterd vooralsnog de zaak introk om later met een meer gedetailleerd voorstel te komen. Na een opmerking van den heer Lees berg wordt besloten het schrijven te laten drukken. BENOEMING VAN ZETTERS VOOR 'sRIJlKS DIRECTE BELASTINGEN. Herbenoemd de heeren Vonk, Zaadnoor- dijk en Melenbrink. BENOEMINO VAN EEN DIRECTEUR DER BURGERAVONDSCHOOL EN DER AVONDSCHOOL VOOR HANDSWERK LIEDEN. De heer van Reijendam werd met algemee- ne semmen benoemd. HERHALINGSONDERWIJS. B. en W. stellen den "Raad voor voor den cursus herttalingBonderwijs 19161917 te 1 jenoemen lo. tot onderwijzer, belast met de leiding van het herhalingsonderwijs voor jon gens, den heer J. Ji. T. Kooij, onderwijzer aan de Burgerschool; 2o. tot onderwijzeres, belast met de lei ding van het herhalingsonderwijs voor meisjes, Mej. J. Ki aan de Meisjesschoo Benoemd de heer Kooi lstra, onderwijzeres en Mej. Kijlstra. HERHALINGSONDERWIJS. A. Voor het herhalingsonderwijs aan jon gens. Eerst groep (2é leerjaar). J. J. T. Kooy en D. van den Berg voor Ned. TaalA. List en M. J. Lutterot voor rekenen P. Ooykaas en J. R. van Arnhem voor aard rijkskunde; J. van Woerkun en Mej. Tr. Bak ker voor Fransch, benevens Mej. J. M. Floltil voor Engelsch en Mej. A. A. Holsmulier voor Duitsch Tweede groep (le leerjaar). D. van den Berg en J. JL T. Kooy voor Nederl. taal; M. J. Lutterot en A. List voor rekenen; J. R. van Arnhem en P. Odykaas voor aardrijkskunde; Mej. Tr. Bakker en J. van Woerkum voor rransch, benevens Mej. J. M. Flohil voor Engelsch en Mej. A. A. Holsmulier voor Duitsch. De eerstvoorgedragenen worden benoemd benevens mej. Flohil en Mej. Holsmulier. COMMISSIE TOT HET NAZIEN DER GEMEENTEREKENING DIENST 1916. Bij eerste stemming worden gekozen de heer de Lange (voorzitter) en de heeren Cloeck, Meienbrink en Leesberg. De tweede vrije stemming voor het vijfde lid heeft tot uitslag dat er herstemming moet zijn tusschen de heer Udo en den heer Ver kerk. Daarna wordt bij herstemming be noemd de heer Udo met 10 stemmen. HUUR LOKALEN VAN HET GYMNASIUM. B. en W. stellend, en Raad voor. te beslui ten: Burgemeester en Wethouders te machtigen met het bestuur van het Burgerweeshuis al hier eene overeenkomst van'huur en vertiuur aan te gaan, thans voor den tijd van drie ja ren, ingaande 1 Juli 1916, betreffende de huur van de lokalen in het Burgerweeshuis, waarin tot heden het Gymnasium is gevestigd tegen betaling van een jaarlijksche huurprijs van 1000— Afschrift van dit besluit te zenden aan Heeren Curatoren van het Gymnasium, aan den Rector der gemeentewerken en aan het Bestuur van het Burgerweeshuis. Aangenomen. Suppletoire begrooting goedgekeurd. Daarna wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de raad over in een zitting met gesloten deuren ter behandeling van het kohier van den hoofdelijken omslag dienst 1916. Gemengd nieuws. MINISTER POSTHUMA VERZOCHT HEEN TE GAAN. Te Dordrecht is gisteren een adres van de Gemeentelijke Voedingscommissie ter verzen ding aan de Tweede Kamer, waarvan op on derscheidene plaatsen in de gfcmeente ter to kening geftgd, waarvan het slot aldus luidt: Dat mocht de minister van Landbouw iu dezelfde richting willen doorgaan, adressan- ïg zijn, dat liet bevorderlijk de belangen van de burgerbc- ten van mecninj zou zijn aan volking indien Zijne Excellentie mocht kunnen besluiten de portefeuille ter beschikking te stellen. EEN INTERNATIONALE VRE DES ME ET ING Op Woensdag 3 Augustus des avonds S uur belegt het Partijbestuur der S. D. A. P. in het Concertgebouw te Amsterdam een in ternationale vredes-meeting ter gelegenheid van de bijeenkomst der socialistische confe rentie van neutrale landen en ter herdenking van den.twce-jarigen duur van den wereld-, oorlog. j HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. No. 11920, ƒ20 000. Nos. 6797, 12280, 1000. Nos. 8178, 12169, 11548, 400. Nos. 25, 3982, 7225, 16482, 100. KORTE BERICHTEN. De s. s. Willis en Noordam resp. van Rotterdam naar O.-Indië en van Rotterdam naar New-York hebben de mail té Kirkwall moeten lossen. Bij de Vereeriigde Commissie tot leeni- ging van rampen door watersnood in Neder land is in totaal ontvangen ƒ2.693.469.67. Te Hilvarenbeek (N. Rr.) is een zoontje van den landbouwer Jb. D. een kind van 4 jaar in een regenbak achter het huis gevallen en verdronken. Prins Hendrik wordt 14 Augustus uit Zwitserland op het Loo terug verwacht In Augustus gaat opnit uw i en Ned. ambulance naar Oostenrijk.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2