DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. laarklasse 1916 en 1910. LANDSTORM No. 177 Honderd en a^Mtieudo jaargang. 1916 Abonnementsprijs per 3 maanden f 1.—, fr. p. post f 1.25. Advertentieprijs 10 ct. p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. HERIfls. COSTER ff ZOON, Voordam C 9. Telefnr. 3. ZATERDAG 29 JULI. NEDERLAND. Oproeping in werkelijken dienst. Met 20 ct. oorlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAAR, 29 Juli. Er is heden belangrijk nieuws van het Oostelijk oorlogstooneel. Gisteren wezen we er reeds op, dat de grensplaats Brody, een belangrijk wegenknooppunt, bedreigd werd. In het Oostenrijksche legerbericht werd me degedeeld, dat ten noorden der stad de Rus sen hun aanvallen voortzetten, steeds op nieuw teruggeslagen werden, doch 's avonds bij een massa-aanval er in slaagden ten oos ten van den naar de stad leidenden straatweg Oostenrijksche stellingen binnen te drin gen en dat de strijd aan den zuidelijken zoom van Brody werd voortgezet. Hier werd dus zijdelings hei verlies der stad te ver staan gegeven. De Russen lichten ons hierom trent nader in en zeggen, dat ze den 28sten Juli des avonds te 6 uur Brody bezet hebben, nadat de Oostenrijkers in het dal van de ri vieren Sloniowka en Boldorewka over de ge- heele linie waren teruggeslagen en achter volgd. i Maar dit is niet het eenige voordeel, dat de Russen hebben behaald. Het legerbericht leert verder, dat ten westen van Loetzk de Russen het geheele front van den vijand heb ben doorbroken. De Russische cavalerie ver volgt den vluchtenden vijand en de Russi sche infanterie zet haar opmarsch voort Tot dusverre werden er 9000 man krijgsgevangen en 46 kanonnen, waaronder 6 mortieren, buitgemaakt. Twee zeer belangrijke feiten dus. Volgens de legerberiehten van gisteren hadden de Oostenrijkers een poging gedaan om het ge vaar van Brody af te wenden en daarbij de Russen inderdaad1 iets teruggeslagen. Maar thans hebben de Russen hier de schade dub bel en dwars ingehaald door de inbezitne ming der stad, welke den lsten September 1915 door de Oostenrijkera werd genomen. Nu is Lemberg in het zicht! En noordelijker zijn de Russen door hun doorbraak ten westen van Loetzk hun voor- loopig. doel, het spoorwegknooppunt Kowel, nader gekomen. Het komt ons voor, dat spoedig het heele Duitsch-Oostenrijksche front in Galicië, Wolhynië en Polen terug zal moeten. In het middengedeelte (bij Tamopol) en noordelij ker (bij Pinsk) zijn de stellingen nog dezelf de gebleven, maar waar deze tusschen de 40 a 50 K.M. oostelijker zijn gelegen, dan de groote bochten welke de Russen westwaarts in het Oostenrijksche front hebben gedre ven, daar zijn ze onhoudbaar geworden. Men mag dan ook verwachten, dat dte Duitsch-Oostenrijksche troepen zoover zullen moeten teruggaan, dat ze een nieuwe linie van weerstand kunnen innemen aan Boeg, Swinta, Djnestr. Dan zal het front, gemeten van Pinsk tot Brest-Litowsk, in het geheel een 150 K.M. westwaarts zijn teruggedreven. Niet onwaarschijnlijk zal dan ook de noor delijke Duitsche vleugel een heel eind moeten gorden teruggetrokken, om het noodzakelij ke front-verband' te kunnen behouden. Zoo is dus de stand van zaken op het oogenblik, waarop de Oostenrijksche com muniqué-schrijver constateert: „Tegen midden Juli heeft, de vijand, na een rust van vier weken, het offensief in Wol hynië weer ingezet. Wat hij tot op heden be- leikt heeft, kan men aldus samenvatten: ons front is over een breedte van 80 K.M. en een diepte van hoogstens 16 K.M. achterwaarts gedrukt. Deze geringe terreinwinst heeft de vijand verkregen door een onafgebroken reeks aanvallen te doen, en ten koste van ont zaglijke offers." En de Russische overwinningen komen nog wél op het oogenblik, waarop zij van grooten invloed kunnen zijn op de houding van Roemenië, waarop de Koning van dat rijk een Kroonraad heeft bijeen geroepen,, waarin defenitief zal worden beslist, welke buitenlandsche politiek zal worden gevolgd. Zij hebben dus niet alleen .strategische, maar waarschijnlijk ook politieke beteekenis. De Russen geven' thans den geallieerden in het Westen een mooi voorbeeld van een offen sief, dat alleen kan volgen, wanneer langs het geheele front wordt aangevallen. Overal is actie op het oostelijk front, overal wordt de vijand1 bestookt en geattaqueerd. Maar in het westen blijft het offensief beperkt tot het stuk front aan weerszijden van de Somme. Van Fransche zijde is dan ook reeds opgemerkt, dat dit nog maar een inleiding is, dat de op perste legerleiding op het punt staat nieuwe besluiten te nemen, die onmiddellijk ten uit voer zullen worden gebracht en die een front •van ettelijke hondferden kilometers in brand zuilen steken en'den strijd het ergste zul len doen woeden op die plaats, waar de vij and zich het zwakst betoond. Vandaar waar schijnlijk het zoeken en tasten over en weer. De Engelschen berichten, dat zij de laatste versterkingen van Longueval in hun handen hebben, de Franschen, dat eenige Duitsche aanvallers in Champagne en bij Verdun zijn mislukt en wat de Duitschers melden is hiermede niet in strijd. Intusschen duurt de artillerie-actie voort. Van dezen kanonnen strijd krijgt men eenig denkbeeld door een Reuter-telegram, méldende dat in de laatste vier weken alleen de Engelschen ongeveer 5.000.000 granaten in de Duitsche stellingen hebben geworpen 1 Het Duitsche militaire gezag heeft weer de gelegenheid te baat genomen, om nieuwen haat en ergernis bij vijanden en onzijdigen te wekken. Onlangs werd het Engelsche stoomschip „Brussels" opgebracht een aardig staaltje van stoutmoedigheid bij de Duitsche marine. Kapitein van dat schip was Charles Fryatt, die den 28sten Maart een poging had gedaan om een Duitschen onder zeeër te rammen en daarvoor een gouden horloge ontving en met lof in het Engelsche Lagerhuis werd vermeld. Deswege heeft de gevangen genomene zich moeten, verant woorden. Naar het Wolffbureau meldt, heeft de marine-krijgsraad te Brugge hem, die ver klaarde op last der Britsche admiraliteit te hebben gehandeld, ter docx^ veroordeeld en is het vonnis reeds voltrokken. „Een van de vele schandelijke franctireurs-handelingen der Engelsche koopvaardij jegens onze oor logsbodems is wel is waar laat, maar recht vaardig geboet", aldus luidt het slot van het bericht Daar hebben we weer de kwestie van het onmenschelijke oorlogsrecht, dat, met recht wordt betiteld, Men kan zich voorstellen, dat in den harden oorlogstijd een franc-tireur, die, wetend dat hij zijn leven op het spel zet, wanneer hij een militairen indringer poogt te vermoorden, ter dood veroordeeld wordt. Plicht van elke overheid is het dan ook, dit den volke duidelijk te maken ook in vre destijd. Maar met dien kapitein van de „Brussels" is het geval iets anders. Dat die man franc-tireur is geworden, dat heeft de Duitsche marine-bestuur aan zich zelf te wij ten. Immers het marine-bestuur heeft door het „rücksichtlos" hanteerm van het wapen der onderzeeërs wederrechtelijk onschuldige pas sagiers omgebracht Een kapitein van een Engelsch schip Wist, wanneer er een Duitsch onderzeeër in de buurt was, dat al de opva renden kans liepen gedood te worden. Is het wonder, dat hij poogde het gevaar te ontwij ken door te pogen den onderzeeër te ram men? Trouwens verricht de onderzeeërs-com- mandant, die naar het heet als koopvaarder op Spanje optreedt, maar onderweg een vij andelijk schip tot zinken brengt) nog niet veel „minner" werk? En wat zouden de Duitschers een keel opzetten, wanneer die man, in vijandelijke handen gevallen, gefusi- leerd werd. Op iederen buitenstaander moet de ter doodbrenging van kapitein Fryatt den indruk maken van een hoogst willekeurige, onrecht vaardige, onmenschlievende daad. Waar Duitsch land zelve voor zal hebben te boeten en niet alleen door weerwraak-maatregelan van zijn vijanden I Op één omstandigheid dient bijzonder te worden gewezen. Men weet thans dat een koopvaardij-kapitein, die wil optreden voor zijn bemanning, voor zijn passagiers, een kind des doods is, wanneer hij daarna in Duitsche handen valt. En dit is van belang, Omdat er immers in Duitschland tegenwoor dig geroepen wordt om een nieuwen „rück- sichtlosen" onderzeeërs-oorlog en de regee ring indertijd tegenover Amerika er op ge zinspeeld heeft, dat zij tot een dergelijken maatregel nog wel eens,zou kunnen komen. Daarom is het thans zoo snel ten uitvoer ge legde doodvonnis des te gruwelijker. KORTE BERICHTEN. Volgens het Zwitsersche blad de Bund zijn de kansen op het slagen van nieuwe on derhandelingen tusschen Zwitserland en de Entente gering en zou Zwitserland bij mis lukking der onderhandelingen handelsbe trekkingen met Duitschland heginen. Te Tynemouth zijn de bemanningen ge land van acht haringbooten, die waren ver nield door een Duitsche onderzeeër. Overstroomingen van de Dnjestr belet ten de Russische operaties. In den nacht van Woensdag op Don derdag is in de Finsche stad Uleaborg brand uitgebroken. De halve stad is in puinhoopen veranderd en 800 menschen zijn dakloos. Menschenlevens zijn niet te betreuren. De Engelsche regeering heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat de Turken in den veldtocht aan de Dar dartellen slechts 19 of ficieren en 319 manschappen gevangen heb ben gemaakt. Deze getallen kwamen voor op de lijsten van de Turksche regeering ontvan gen- Een Belgische berichtgever van de Tijd meent te kunnen voorspellen dat burgemees ter Max van Brussel eerlang uit Duitsche ge vangenschap in de hoofdstad van België zal terugkeeren. Reeds lang is van verschillende zijden bij het Duitsche militaire gezag aan gedrongen op zijn vrijlating en eerlang is een beslissing, waarschijnlijk in gunstigen zin, te verwachten. Dezelfde berichtgever meldt dat de heer Max binnenkort in den adelstand zal worden verheven met den titel: graaf Max van Brus sel. De demobilisatie van het Qrieksche le ger is voltooid. Volgens een' draadloos telegram uit Athene zal het koninklijk besluit tot ontbin- ding der Qrieksche kamer einde Augustus uitkomen. iDe nieuwe verkiezingen zullen op 8 October worden' gehouden. De kracht waarmede het Duitsche stati on voor draadlooze telegrafie te Nauen be richten' de wereld inzendt, is volgens de Ro- meinsche Secoio dermate versterkt, dat Nau en alle andere draadlooze tijdingen, behalve die nog van de Eiffeltoren, ovqrstemt. Het ge volg is, dat vele stations buiten Europa, die vroeger de officieele berichten der beide strij dend^ partijen opvingen, b. v. de Italiaansche bericht niet meer kunnen verstaan. AANHOUDING VAN GRAANSCHEPEN. Naar de N. Rott. Crt. verneemt is de reden van de aanhouding der met (50.000 ton) Re- geeringsgraan beladen schepen door de En gelsche autoriteiten deze, dat de firma, die de aflading bezorgd heeft, op de Zwarte lijst voorkomt. Er bestaat verbouwen, dat de zaak spoedig-in orde zal komen en de graansche pen hun reis zullen kunnen voortzetten. DE VISSCHERIJ-KWESTIE. Ten aanzien der onderhandelingen van een deputatie uit de Reedersvereeniging voor de Nederlandsche Haringvisscherij, te Londen gevoerd, naar aanleiding van de moeilijkhe den aan onze visscherij in den weg gelegd, verneemt het Handelsblad, dat deze niet tot een bevredigend resultaat hebben geleid. Het ligt) echter in het voornemen der Visscherij- Vereeniging, het overleg te hervatten. Binnen eenige dagen hoopt men bepaalde voorstellen aan de Engelsche autoriteiten voor te leggen. Gisteren werden te 's-Gravenhage breed voerige besprekingen gehouden tusschen het hoofdbestuur van de reedersvereeniging voor de Nederlandsche haringvisscherij en het da- gelijksch bestuur van de vereeniging ter be vordering van de Nederlandsche visscherij met de afgevaardigden der vcomóemde ree dersvereeniging, die inzake de aanhouding van visschersschepen naar Engeland zijn ge weest. In den loop van den middag werd eene de putatie uit de vergadering door den Minister van Buitenlandsche Zaken in audiëntie ont vangen, waarna de vergadering werd voort gezet. Begin van de volgende week, vermoedelijk Maandag, zal een vergadering van belang hebbende reeders worden belegd. De commissie uit de vergadering, welke gistermiddag door den Minister van Buiten landsche Zaken in audiëntie werd ontvan gen, ten einde rapport uit te brengen nopens de in Engeland gevoerde onderhandelingen, bestaat uit de heeren mr. Ankerman, Dirk zwager, voorzitter van de commissie, welke naar Engeland was afgevaardigd, en Woud stra, voorzitter van de Reedersvereeniging. Bij de reederij „Hollandsche Zeevissche- rij", directie firma Jan Schippers te Vlaardinr gen, is bericht ontvangen, dat de motorlog- gers VI. 18, stuurman J. Poldervaart, en VI. 20, stuurman L. Man in 't Veld, naar Kirk wall zijn opgebracht Bij de reederij te IJmuiden is bericht in gekomen, dat haar stoomlogger IJ. M. 97 „Burgemeester Vening Meinesz" door een Engelsch marinevaariuig is aangehouden en naar de haven van Lerwick is opgebracht. UITVOER VAN SCHAPEN. Daartoe uitgenoodigd door het bestuur van de afdeeling Schagen en omstreken der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, hebben de schapenweiders in de gemeente Schagen, St. Maarten en Harenkarspel in een te Schagen gehouden bijeenkomst, belegd met het doel den uitvoer van schapen naar Engeland te bevorderen, 1400 schapen voor den uitvoer beschikbaar gesteld. VEULENS NAAR DUITSCHLAND. Bij besluit van dén Duitschen Bondsraad d.d. 24 dezer, deelt de TeL mede, is de invoer van veulens tot VA jaar-verboden, ten einde te voorkomen, dat opkoopers in het buiten land door wilde concurrentie de prijzen op jagen tot nadeel der landbouwers in 't alge meen. Aan landbouwvereenigingen kan in voer bij uitzondering onder zekere voorwaar den worden toegestaan. BOTER NAAR DUITSCHLAND. In Duitschland bestaat het vermoeden, zegt de Tel., dai tegenwoordig per spoor groote hoeveelheden boter zouden worden inge voerd, waarvoor in Nederland wel consenten tot uitvoer zijn afgegeven, doch die aan de controle vanwege de Z. E. S. (Zentral-Ein- kauf-Stelle) worden onttrokken. Dientengevolge worden nu alle wagons op de Duitsche grensstations na aankomst aldaar voor de „Zollschuppe" (douaneloods) gerangeerd en, daar het niet mogelijk <s om deze wagons vooi onderzoek te lossen onder „Zollverschluss" (douaneversluiting) ge bracht, waarna zij op het station van bestem ming aan een grondig onderzoek worden on derworpen DE MAXIMUM-GROENTENPRIJZEN VOOR HET BINNENLAND. Het veilingsbestuur uit Broek op Langen- dijk bracht Donderdag den Minister van Landbouw een bezoek in verband met de ver warring die ingevolge hiet instellen van de maximum-grossiersprijzen op de veiling heerscht. Het afmijnen was een onmogelijk heid geworden. De groente werd tenslotte toegewezen bij loting en kwam dan vefelal in het bezit van hen, die ze het minst noodig hadden. Het bestuur kreeg van den Minister verlof om het percentage voor het binnenland ook in vrije veiling te verkoopen. Gisteren had wederom, zeer tot genoegen van de kooplieden en de bouwers, een vrije veiling plaats. De bloemkool, die niet hooger dan voor 9 verkocht mocht worden, bracht evenwel nu 14 tot 29,70 per 100 stuks op. De groentêgrossiers, die hier steeds voor den voorraad van de handelaren zorgen, verklaarden ons vanmorgen, dat zij van den burgemeester een maximumprijzen-lijst voor de groenten hadden ontvangen, waarop ver meld stond, dat zij de bloemkool niet hooger dan voor 12 cent mochten verkoopen. Mocht hieraan de hand gehouden worden, dan zouden zij, wat begrijpelijk is, met hun producten wegblijven. Het beste oordeelden zij, dat men de maximumprijslijsten maar voor kennisgeving aannam. De aardappelen b. v. werden belangrijk la ger verkocht en de noteering van de peulen was de helft lager. De bloemkool, die veel hooger werd inge kocht, kon men evenwel onmogelijk voor den maximumprijs verkoopen. MAXIMUM KAASPRIJS. De Minister van Landbouw heeft den ma ximum kaasprijs voor binnenlandsch verbruik behalve voor room- en lunchkaas, komijne kaas in Leidsch of Delftsch model en kaas bereid onder rabbinaal toezicht, gedurende de maand Augustus 1916 bepaald: A. voor den verkoop in het groot, voor vol vette Goudsche kaas met Rijksmerk, seizoen 1915, ƒ55; volvette Goudsche kaas, seizoen 1915 ƒ53; Goudsche en Edammer kaas (40+) seizoen 1915 ƒ51; volvette Jonge Goudsche kaas 39jonge Goudsdie en Edammer kaas (40+) ƒ38; jonge Goudsche en Edammer kaas (30+) 32; jonge Goud sche en Edammer kaas (20+) ƒ26; jonge magere Goudsche en Edammer kaas (voor zoover voorhanden) ƒ16; nagelkaas, in fa brieken gemaakt, 19;'alles per 50 K. G. B. Voor den verkoop in het klein (de aan gegeven prijzen zijn resp. voor A K. G. en voor 1 H. G.)voor volvette Goudsche kaas met Rijksmerk, seizoen 1915, 0.68 en ƒ0.14 volvette Goudsche kaas seizoen 1915 ƒ0.66 en 0.13% Goudsche en Edammer kaas (40+) seizoen 1915 0.60 en ƒ0.12; vol vette jonge Goudsche kaas met Rijks merk 0.50 en ƒ0.10; volvet te jonge Goudsche kaas ƒ0.48 en1 ƒ0.10; jonge Goudsche en Edammer kaas (40+) 0.46 en 0.09 Ajonge Goudsche en Edam mer kaas (30+) 039 en ƒ0.08; jonge Goudsche en Edammer kaas (20+) en 0.3234 en 0.0634jonge magere Goud sche en Edammer kaas (voor zoover voorhan den) ƒ0.20 en ƒ0.04; nagelkaas, in-fabrie ken gemaakt, 0.23 en 0.05. Onder kaas gemerkt 40+, 30+ of 20+ wordt kaas verstaan, welke resp. 40 pet. of meer, 30 pet. óf meer of 20 pet. of meer vet in de droge stof bevat. Exporteurs zij verplicht ten behoeve van den kaasverkoop Voor binenlandsch verbruik aan de centrale pakhuizen te leveren tegen 5 beneden den maximumprijs voor verkoop in het groot. De in in de centrale pakhuizen' aanwezige kaas wordt aan bij; de Rijkscommissie van toezicht op de Kaasvereeniging ingeschreven grossiers geleverd tegen 3 beneden den ma ximumprijs voor verkoop in het groot. Het is den' detaillisten verboden onaange- sneden kaas te verkoopen. GEEN WITTEBROOD MEER? De Bakkers-Patroons-Vereeüiging te Rot terdam ontving het volgende bericht van den Minister van Landbouw: „Dat door de regeering aan de afnemers De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter kennis van belanghebbenden, dat onderstaande landstormpticliltgeu, voor zoover zij daarvan niet zijn vrijgesteld of voorloopig vrijgesteld oftot nadere orde buiten oproeping worden gelaten, worden opgeroepen om In werkelijken dienst over te gaan en zich te dien einde op na te noemen datum te Haarlem, in het gebouw „Den Doelen", Gasthuisstraat 32, moeten bevinden, ten einde voor den Pro vincialen Adjudant te verschijnen, die hen zendt naar de plaats van hunne bestemming; de Iandstormplichtigen der jaarklasse I9ie eu voorts van de jaarklasse 1910 de dienst plichtigen toegewezen aan de infanterie (hier onder begepen de hospitaalsoldaten en de ziekendragers) wier geslachtsnamen beginnen met een der letters A„ en B, en de dienstplichtigen, toegewezen aan de genie troepen, wier geslachtsnamen beginnen met een der letters A tot en met F, op V r ij- dag 18 Augustus 1916, des voormiddags te 11 uur. Aan eiken landstormplichtige, voor zoo ver hij in werkelijken dienst zal behooren op te komen, zal daartoe, voor zoover zijn adres ter gemeente-secretarie bekend is, een oproepingsbrief worden bezorgd, uitgereikt of toegezonden. De Iandstormplichtigen der jaarklasse 1910, die thans nog niet worden opgeroepen, zullen vermoedelijk moeten opkomen ten deele omstreeks 1 October en ten deele omstreeks 10 November a.s. Alkmaar, 29 Juli 1916. De Burgemeester voornoemd, G. RIPPING. van meel en bloem een recht van voorkeur ia toegekend, bij bestellingen aan die fabrieken, waarvan zij gewoon waren vóór 1 Augustus 1914 geregeld meel en bloem te betrekken. De regeering is van oordeel, dat indien deze regeling in acht wordt genomen, aan dte bezwaren der bakkers-patroons zal tegemoet gekomen zijn." De Tel. teekent hierbij aan: De bakkerspa troons achten daarmede allerminst aan hun bezwaren tegemoet gekomen, omdat er geen meel meer aan de fatbrieken is. Hun verzoek betrof juist, dat de Minister maatregelen zou nemen, opdat er weer voor raad komen zou. Geschiedt dit niet spoedig, dan is het te vreezen, dat er de volgende week geen witbrood meer gebakken zal kun nen worden. KNOEIERIJ MET VARKENSDISTRIBLJTIE. Door de justitie te Tiel is een ambtelijk on derzoek ingesteld naar onregelmatigheden, welke zich hier zouden' hébben1 voorgedaan bij de distributie van varkens, en wel naar de laatste methode: aankoop van varkens bij particulieren en verantwoording aan de re geering. De uitslag van dat onderzoek is nog niet bekend. ZEPPELINS BOVEN NEDERLAND. Het Handelsblad deelt mede: Bij navraag aan de Departement van Bui tenlandsche Zaken is ons gebleken, dat de ge zant te Berlijn de aandacht der Duitsche re: geering gevestigd heeft op het feit, dat op 5 Juli 1.1. het Duitsche luchtschip L 9 in de on middellijke nabijheid van den schoener „Wel daad" een bom heeft laten vallen, die blijk baar voor dien schoener was bestemd. De ge zant heeft de Duitsche regeering tevens ver zocht afdoende maatregelen te nemen om te voorkomen, dat aanvallen van Duitsche luchtschepen óp Nederlandsche schepen wor den herhaald. DE MELKKWESTIE. De Nederlandsche Melk-Hygiënische ver eeniging, afdeeling Melkverzorging, heeft gistermiddag te 's-Gravenhage een buitenge wone algemeene vergadering gehouden ter behandeling o. a. van het besluit van de Kaasvereeniging tot inhouding van een toe slag op consumptiemelk. De voorzitter, de heer J. Noordam, wees er in zijn openingswoord op, dat het besluit der'Kaasvereeniging allen had verrast. Nie mand had verwacht, dat hét in deze dagen zou kunnen komen. De melkaanvoer toch gaat dagelijks met sprongen terug en de kaasprijzen zijn reeds sedert geruimen tijd stabiel gebleven. De binnenlandsche markten zijn zelfs stijgende. Stagnatie schijnt niet buiten gesloten, in dien niet de vereeniging op haar besluit te rugkomt. Want doét ze dit niet, dan moet öf de melk producent het met een cent per liter melk minder doen, öf de consument moet een cent per liter meer betalen. De melkprijsverhoogingen zijn, naar spre ker opmerkte, bij het publiek zeer impopu lair en hebben meer de aandacht dan andere prijsverhoogingen. Een der leden betoogde, dat dte melkinrich tingen weer het kind van de rekening dreig- gen te zullen worden. De toestand wordt z.i. onhoudbaar, daar de melkinrichtingen ge drongen worden tusschen dte boeren, het pu- ALKMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1