dB Boerenplaats Willem v. Vuure 17 bh 15. OPEIIBAiE VEHKOOPINC Huizen en Erven Vraag m Aanbod. HOUTVEILING op Maandag dep Sisten Juli 1916, den netten Inboedel, De Zwakte h de Moeder van alle Ziekten. Damrubriek. To Koop good t© veld staand© Haver, Verhuring bij inschrijving. mot Bouwterrein to Alkmaar. 5 in aanbouw zijnde Heerenhuizen aan de Costerstraat. Mr. A. P. H. DE LANGE, Gij voelt u, op sommige oogenblikkeu, voortdurend moede. De' minste inspanning is lastig en put u uit Zonder dat gij weet waarom, overvallen u dikwijls duizelingen, eerst zeldzaam etl kort, dan dikwijls en aan houdend. Op aüdere oogenblikken schijnt uw gezichtsvermogen beneveld te worden; gij ziet voor uwe oogen een groen, rood, blauw of anders gekleurd rondje. Uwe nach ten zijn onrustig, dikwijls blijft de slaap zelfs uit tot de ochtendschemering. Gij dommelt dan in, maar met de vrees te laat wakker te worden, wat u verhindert uit te rusten. Gij staat dan vermoeider op d'an gij naar bed zijt gegaan. De storingen worden steeds er ger, gij gaat aan tafel tegen uw zin, met af keer zelfs; uw maag weigert het voedsel. Uwe lichaamsfuncties worden onregelmatig. Het hart raakt van streek, klopt nu eens heel snel, dan op eens langzaam. Gij voelt dat uwe krachten langzamerhand minder wor den. Dan zegt gij dat gij misschien iets man keert. Twijfel er,niet aan, gij zijt in een toe stand van fichaamsafmatting, van zwakte die u aan alle ziekten blootstelt. Indien een er van u aandoet, is het te vreezen dat alles er bij komt. want uw uitgeput gestel kan niet den minsten weerstand bieden. Er moet dus zoo spocuig mogelijk gehandeld worden. Heel uw zwakheid komt daaruit voort dat uw bloed verslapt is, 't zij door overmatigen arbeid, 't zij door buitensporigheden; 't zij doordat gij bij de seizoenswisseling verwaar loosd hebt het te zuiveren van de vergiftige bestanddeel en die et in waren opgenomen. Het is nog tijd htt kwaad tol staan te bren gen, maar gij moet een herstellingsmiddel ne men dat uw bloed kan zuiveren en er den omloop van bespoedigen, tegelijkertijd dat het de functies aandrijft en uwe zenuwen staalt. De Pink Pillen hebben daartoe bijzonder merkwaardige eigenschappen. Hun werking ais hersteller van het bloed en versterker der zenuwen is algemeen bekend. Zij blijven het middel dat ten zeerste aangewezen is in alle gevallen van zwakte, van bloedarmoede, van neurasthenie, van zenuwachtige afmatting in het algemeen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar .1.75 per doos en 9 per zes doozen bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam. Te Alkmaar bij Nierop en Slothouber, Langestraat 83. STADSNIEUWS. ALKMAARSCHE VEREENIGINO VOOR DEN HANDELDR IJ VENDEN EN IN- DUSTRIEELEN MIDDENSTAND. (Slot) De rondvraag kwam hierna in behande ling. De heer Teerinlc zou, ook nu de heer Cloeck toch afwezig was (de heer Cloeck had dadelijk na de aanneming van de winkelweek de vergadering verlaten) den heer Wentink willen verzoeken te zeggen wat hij had wen- schen mede le dalen, indien de heer Cloeck aanwezig was geweest. De heer Wentink verklaarde voorop te stellen, dat ook hij de werkkracht van den heer Cloeck waardeerde, maar menschen heb ben fouten cn ook de heer Cloeck heeft ze Zeer speet het spreker, dat hij was vertrok ken. Spr. vroeg of er nog gelegenheid was, om den heer Cloeck ter vergadering tc roe- pen. De voorzitter moest daar het antwoord öp schuldig blijven. De heer Cloeck had spreker even in zijn oor gefluisterd, dat hij wegens familieaangelegenheden niet kon blijven. De heer Wentmk zal nu niet zeggen wat hij gezegd z"u hebben, indien de lieer Cloeck aanwezig was geweest, doch mernde toch in overweging te moeten geven, aan menschen, die in het bestuur van onze middenstandsver eeniging zitten, van welke plaats zij ook ge roepen vvor' n, om ie spreken. Spreker heeft de oprichtingsvergadering van het Bureau van Advies op het oog, me! wat meer waar deering over den middenstand te spreken. Wat de heer Cloeck Dinsdagavond in de vergadering van het Buaau v.m Advies ziid,t en in de Nieuwe Com en. te lezen is, verdient afkeuring. De heer Teerink verklaarde hiermede niet bekend te zijn en daarop dus niet te'kunnen antwoorden. De lieer Trijbetz las de gewraakte alinea uit het verslag voor. Spreker woonde deze vergadering bij en ergerde zich zeer over de woorden van den maligen voorzitter. Dc voorzitter oordeelde, dat men hierover wel met den heer Cloeck van meening zal blijven verschillen. Hij meende daartoe het recht te hebben. Spr. zou dit zelve nooit doen; wil een ander dit wel, dan is dc ver antwoording daarvoor voör hem. Discussie hierover zal weinig baten. Verschillende leden vroegen het woord De heer G. Cloeck wilde opmerken, dat lie aangehaalde artikel nóóit de reden van liet bedanken van zijn broer kon zijn. Deze bedankte, omdat hem den volgenden morgen bleek, dat aan de vergadering van de vorige week iets was voorafgegaan. Zijn meening is. dat het houden van besprekingen vóór de vergadering,, om deze in een andere richting te leiden, niet billijk is. Spr. sprak een lid, die tijdens de vergadering een briefje kreeg, waarop stond: stemt van Viture. Spr. kent een ander lid, wien gevraagd is, om zijn stem op van Vuure uit te brengen. Ook kent spr. iemand, die op een dergelijke vraag ant woordde: „Ik stem altijd dien man, diè zal zorgen, dat het directeurschap van het Bu reau van Advies in die handen komt, waarin het volgens den voorzitter wezen moet Dat lid kreeg toen ten antwoord: „Dan moet je van Vuure niet stemmen." De vraag van iemand, na afloop van dc vergadering, of het gelukt was, met het daar op volgende antwoord: „Ja, van Vuure is ge kozen", is wel voldoende bewijs, dat er een afspraak is gemaakt. Die afspraak was wel geen hetze tegen den voorzitter, maar een streven om een middenstander aan een baan tje te helpen. De voorzitter: „Ik ontneem u het woord, dat is een leugen." De heer Cloeck: „Ik wilde aanhalen, dat die iemand, die aan dat baantje geholpen moet worden, in de vorige vergadering, toen tem werd voorgelezen, dat hij lu de allereer ste vergadering van het Bureau van Advies de voorkeur gaf aan een jurist, het niet eens noodig oordeelde, om te zeggen: „Ik ben van' meening veranderd, ik solliciteer nu zelfs." De voorzitter: „Uwe bewering, dat een lid ten antwoord kreeg: „Stem dan van Vuu re niet", houdt in zich, dat er met mij een ai- spraak bestond, om iemand te kiezen. Dat is een leugen. De stemming heeft mij ten volle verbaasd. De heeren, die mij gestemd hebben, weten niet, of ze met mij dichter staan bij de verkiezing van den door hen gewenschten persoon, dan emi den voorzitter. Een com plot met mij, om mij te stemmen, om iemand jenoemd te krijgen, die mijn stem zou krij gen, bestond niet." De heer Cloeck: „Dat heb ik niet ge zegd." De voorzitter: „Maar dat ligt in uwe be doeling, waar u beweerde, dat een lid ten antwoord kreeg, dat wanneer hij een man wilde stemmen, die tot directeur zou benoe men dengene, dit dit volgens den voorzitter moest zijn, van Vuure niet moest kiezen. Ik wil den schijn, dat ik daarvoor een afspraak gemaakt zou hebben, niet op mij laden." De heer O. Cloeck: „Maar u staat er ook buiten." De heer Fenijn had het bevreemd, dat de heer Cloeck om die reden had bedankt. Be kijkt men de zaak nuchter, dan zal men toch moeten toegeven, stel, dat er een afspraak was, om van Vuure te kiezen, dat met de ver kiezing van den heer Van Vuure tot stemge rechtigd lid daarna de sollicitatie van denge ne, die bedoeld werd, nog niet verwezenlijkt was. Er waren meer sollicitaties en boven dien was de heer van Vuure niet alleen stem gerechtigd lid. Men vertrouwde er op, dat de heer van Vuure in de eerste plaats zou af gaan op de capaciteiten van den sollicitant. In de vorige vergadering vroeg spr. voor de benoeming van een stemgerechtigd lid candidaten te mogen stellen. De heer Cloeck stond dat als voorzitter niet toe. Was dit wel het geval geweest, dan had spr. den heer van Vuure openlijk gesteld en er op gewezen, dat het ongewenscht is, altijd dezelfde menschen te nemen. Men moet voorkomen, dat deze al tijd alles doen. Wij moeten menschen kwee ken, die wat kunnen. Waar de heer Cloeck in de oprichtingsvergadering wegens zijn druk ke werkzaamheden den heer van Vuure hielp verkiezen in het voorloopig bestuur van het Bureau van Advies en de heer Cloeck daarin slechts op verzoek van Hoorn zitting nam, daar oordeelde spr. het des te meer ge- wénscht, om den heer van Vuure te kiezen. Dc heer G. Cloeck: „De vooraf gemaakte afspraak was de reden. Als men mede-oprich ter is van het Bureau van Advia, en' tijdelijk voorzitter daarvan, is het dan niet dwaas, dat men daarin niets heeft te vertellen?" De heer Trijbetz: Men wenscht de vooraf gemaakte afspraak te bestempelen met den naam van complot. Toen den vorigen keer de heer Oudt in het bestuur moest, ging de heer- J. Cloeck rond bij verschillende leden, om hun te radetl, Oudt te stemmen De heer J. Cloeck houdt niet van afspraken. Toen de heer Oudt bestuurslid moest worden van Eensgezindheid, was het de heer J. Cloeck, die rond' ging: „Stemt Oudt". de heer J. Cloeck hou at niet van afspraken. Zoo goed hi; het recht heeft om téb epalen, wie het wordt, hebben wij het recht om af te spreken, wie het niet worden zal. Het was van den heer Cloeck wantrouwen tegenover dc vereeniging. Toen verschillende leden in zake de gaskwestie een vergadering aanvroegen, spreker stond ook op del ijst, zeide de heer Cloedc: „Ben je ook van plan mij een hak te zetten?" Spreker be weerde dat alles geheel ter goeder trouw ge schiedde. De har Cloeck mecride het tegen deel te kunnen bewijzen, doch hij faalde. En het verloop van de vergadering bewees, dat alles vriendschappelijk was' bedoeld. Dat de heer Cloeck zeer iuco.is.quent is geweest, blijkt wel uit het ieit, dia iiij zelf tegen den heer van Vuure gezegd heeft: „Wordt jij nu voorzitter vun het Bureau van Advies. Deze heeft zich .dat laten welgevallen. Wij wisten niet beter, of hij zou gekozen worden, doch op de vorgauering kwam de har Cloeck als tijdelijk voorzitter met het voorstel om een be stuurslid te nemen uit de neutrale Midden- standsvereenigmg en een uit de Hanze. Het was de heer Wonder uit Hoorn, die van dit alles niets wis: en er daarom op aandrong, dat in leder geval de tijdelijke voorzitter in het bestuur bleef. De beer Cloeck liet zich dat welgevallen en waar wij allen het billijk oor deelden, dat een van de twee door Alkmaar aan te wijzen bestuursleden uit de Hanze ge kozen moest worden, daar viel de heer Van Vuure vanzelf af.,Spreker vraagt, of de hou ding van den heer Cloeck tegenover den heer De benoeming van an directeur was niet aan de orde, Met was dus onnoodig. te. zeggen, wat de heer Cloeck zei. Spr. speet het zeer, dat hij' zich zijn benoeming tot stemgerech tigd lid had laten welgevallen. Zijn stem zal hij echter alleen in bet belang van den mid denstand uitbrengen. De heer Jansen constateerde, dat de heer J. Cloeck voor het directeurschap blijkbaar ook iemand op het oog had. De heer Trijbetz oordeelde, dat de groote fout juist een gevolg was van het feit, dat de heer Cloeck het baantje zelf al voor iemand bestemd had. De heer Lewijt betoogde nog uitvoerig het radrt van de leden, om te kiezen, wie men wilde, waarop de voorzitter de discussies rierover sloot. De heer van der Veen bracht de redactie van de Nieuwe Courant nog een woord van lulde voor haar artikel van gisteravond. De voorzitter sloot hierop de vergadering. TIJDELIJKS ARBEIDSBEURS. Stadhuis. Correspondentschap der Intercommunale Arbeidsbemiddeling Tel. 158. Geopend iedere werkdag behalve Zaterdag van 10—12 uur v. m. 28 Juli. Gevraagd worden 1 stoffeerder, 4 Timmerlieden, 3 Werk vrouwen. Bieden zidh aan. 1 Gasfitter, 1 Kassier, 1 Reiziger, 1 Rei zigster (cacao), 2 Timmerlieden, 3 Werklie den, 2 Werkvrouw. De Correspondente, A. AUKESTIMMERS. van Vüurc eerlijk Is of niet. De hoer Joh. Appel zeide, altijd gedacht te hebben, dat 't doe' van de heeren middenstan ders, die in een vereeniging zitten, moest zijn om elkander te steunen en1 te helpen I oen spreker in de vergadering van het Bureau van Advies j. 1. Dinsdag gehouden den heer Cloeck als voorzitter hoorue zeggen, dat nien als directeur niet iemand moestkiezen, die niet in staat gebleken was, om zijn eigen za ken recht te honden, ging nem een rilling door de leden. Spreker kon dit niet met eer lijkheidsbegrippen vercenigen. De heer Cloeck was maar voorloopig voorzitter. Volgens de statuten koml het bestuur met een1 voordrach van twee heeren. Spreker begreep de zinsne de vand en har Cloeck dan ook niet en ge loofde dat hij zich daarin voorbij gepraat. Waarom behoefde hij ons dit te zeggen? Wi allen waren meerderjarig. Spreker had blan co maudaait en zou zeker niemand anders kic zien dan dengene, die hij de allerbeste oor deelde. De uitdrukking vaa den heer Cloeck temeer, waar deze zoo'n groote voorstander van den Middenstand is, betreurt spreker zeer. De har De heer Cloeck: „De tijdelij ke voorzitter van het Bureau van Advies zou zijn mond voorbij gepraat hebben, wanneer het gold een gewoon middenstandsbelang. Maar het gold een sollicitatie voor een open bare betrekking en1 dan mag alles openbaar gemaakt worden, want daarvoor is meer noo dig, rian noogi is voor een vervullen' van een gewone bestuursfunctie". De voorzitter zeide, het daar gesprokene van den heer J. Cloeck ook te sterk te vinden. AAN DE DAMMERS! De oplossing van ons vierhonderdste pro bleem wordt pas vermeld in de volgende rubriek, gelijk met die van No. 401 uit deze rubriek. Tot 3 Augustus kunnen de oplossin gen worden ingestuurd. Ook nu laten wij van elk der heeren Bats en Kleute een combinatie volgen. In den volgenden stand: Zwart: 2, 4, 5, 6, 8, 13,14, 18, 19, 23, 24, 25, 30, 36 en an dam op 12. Wit: 16, 21, 22, 27, 28, 32/35, 39, 46, 47 en een dam op 38. werd het spel aldus vervolgd: 1. 2. 3. 4. 5. 7. 8. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 17—21 12 :21 21—26 3— 9 20 :29 16 27 23 :21 r. 26 :17 48431 33—29! 29—24 27—21 32—27 34: I Van Bats weer omoi gezien I De heer Kleute Jr. had reeds menig kar van den heer de Bruin een partij gewonnen, dikwijls nadat de laatste achter een schijf van Kleute geloopen was. Daarom had de Bruin al gezworen, dat hij dat nooit meer doen zon. Maar zie, toen beiden war een partij spal- den en de volgende stand was bereikt; Zwart: 1, 3, 8, 9,10, 13, 19, 23, 34. Wit: 22, 26, 27, 28, 32, 35, 37, 42, 47, 50. 3. 17—12 3. 8:17 4. 27-22 4. 4« 18 5. 26215. 23 41 6. 21 5 en wint. Mooi gevonden! Ter oplossing voor deze wak: Probleem 401 van G. PILé (Fr.) Dit is nu eens een probleem voor de meest, geroutineerde oplossem. De ingewikkelde ontleding is bijna niet te vinden. Oplossingen vóór of op 3 Augustus, bu reau van dit Blad. Advertentie* van 1—regels 30 Cts. ook bij gedeelten, bij A. J. SCHIP PER te Koedijk. b. HARTLANE», Koningsweg "B 69. eleefd aanbevelend voor IN- en VER KOOP van 2de hands Kinderwagens, Sport karren, Ledikanten enz. Ook aan huis te ont bieden. Aan het zelfde adres oea fcspt VIEKEN- BED te koop. J. B. L. SIMON, Steenhouwer, Konings weg 46, Marmerslijp tot onderhoud van marmeren vloeren. Marmerpolitoer voor Schoorsteenmantels, Wasehtafels enz. On overtroffen kwaliteit. Beroemde FONGER8 RIJWIELEN vanaf f 70.— NËD. RIJWIBLTREIST, Alkmaar, Langeetoaat 18. Zwart: 3, 7, 8, 12/15, 17/20, 23, 25. Wit: 16, 26, 27, 28, 32/35, 38, 40, 43, 45, 48. spalde Kleute: 1, 50—44. Nu zag zwart toch heusch geen gevaar en waagde nog éénmaal te vra gen door: 1. 3440? Maar 't was al weer mis, want er volgde: 2 22—171 2. 40 49 TE KOOP GEVRAAGD oude Kunstgebitten, Platina punten van blik semafleiders en oude Platina voorwerpen. HERMAN PLAS, Payglop 15, Alkmaar. Let op het juiste adres. Payglop 15. Payglop 15. Ook aan huis te ontbieden. VERHURIN© BIJ INSCHRIJVING van aan den Kleiweg te ANNA PAU- LOWNA, bestaande uit Huismans woning Boet, Arbeiderswoning, Tuin, Boomgaard en Weiland, groot 9 H.A. 9 Aren 30 Centiaren. Eigendom van Mevrouw de Wed. E. TIJSEN G.s. te Alkmaar. Huurtijd 5 jaren, ingaande het land dadelijk, de gebouwen en erven 15 Au- Augustus 1916, eindigende voor het land Kersttijd 1921 en voor de gebouwen en erven 30 April 1922, De gesloten inschrijvingsbiljetten moe ten inhouden den huurprijs en namen van twee soliede borgen. Inlevering vtfdr of op don 5 Augus tus 1916, des middags 13 nnr, ten kantore van den Notaris Mr. A. P. H: DE LANGE, aan de Breedstraat A 10 te Alkmaar Het recht van gaaning wordt voorbe- iouden. STEENHOUWERIJ A. KALLANSEE. NIEUWESLOOT No. 1. Specialiteit in GRAFZERKEN. Foto gratis. TE HUUR i ZOLDER, 65 meter voor berg- en werkplaats aan den Achterweg, pakhuis drie ruiten. Te jevragen bij J. L1ND, Zevenhuizen 6. TE KOOP GEVRAAGD, Een of twee Burgerwoonhuizen. Brieven met opgaaf van prijs en waar ze staan onder No. 498 bureau v. d. blad. Een 1 bij J. N1HRO Alkmaar. Zaterdags op het Hof. Te koopi ards TREEMOLEN, koopman Nieuwesloot No. 3 Wegens sterfgeval te koop voor f 250 een nagenoeg ongebruikte REMINGTON-SeHRIJFMACMINE, met toebehooren op eikenhouten tafel Nieuw gekost f300. Brieven onder No. 503 bureau van dit blad. Te koop aangeboden, Gebruikte fietsbanden 28 X U vanaf 50 ot, K. VAN THIJN, Groot Nieuwland 39. TE KOOP: Een Kinderspeelhuis en 2 Tuinbanken. Te bevragen Baanstraat 4. Te koop aangeboden, een Kinderklapwagen met Klapje. Te bevragen Nieuwpoortsiaan E 13. GEVRAAGD, Een flinke SMIDS-LEERLINO bij P. HONDIUS, Snaarmanslaan 50 GEBRUIKTE KINDERWAGEN, te koop te bevragen Eendraehtstraat 20. TE KOOP AANGEBODEN, Een zoo goed als nieuwe DRIEWIELIGE TRANSPORTFIETS. Te bevragen bureau van dit blad. TB KOOP: 20,000 ANDIJVIE-PLAN TEN, ook per 100 bij A. ZAADN(SOR- DIJK, Baansmgel No. 3. TE KOOPEen wollen japon f 5, witte ou f 4, ochtend-japon f 3 en lange Man tel f 3. Adres bureau v. d. blad. ADVERTENTiaN. Te bevragen STATIONS WIG 120. te Oude-Niedorp, des voormiddags ÏO nnr, in de Lefjen a./d. -eijerdijk te Oude Niedorp, ten overstaan van deurwaarder v," d. KAMP, te Schagen, om contant geld, vam als: Spruiten, stellen en leggers in verschil lende lengten en dikten, balken 35 X c.M. lang 51/, en 6 M. zeer geschikt voor vierkant, stijlen 45 X 45 c.M. en 4.50 M. lang. Een zoo goed als nieuwe Wiadpeal 50 X 52 e.M. lang 3.45 M. 1 IJzerenplaat onder de as 2 è.M. dik. Hardsteen lu verschillende dikten, Krui- rad e* hanger, Kettingen,Oud ijzer, Lood en rood koper. Eenige tegels, voorstellende tafereelen uft den Bijbel. 1 groote klamp Riet, en wat verder zal worden gepresenteerd. Alles is best eikenhout en afkomstig van den aldaar geamoveerden molen. Om 12 uur TOUWWERK, als: 1 asjijn, 1 roedjijn, 4 tooijen, enz. te ALKSAAU, in het lokaal van den heer W. MOOIJ aan het Ritsevoorf, op Maandag 7 Augusta* 1916, 's morgens 9i/j nar precies, door Notaris ©OIJVERjrE te Alkmaar, van- nagelaten door den heer A. J. DE VRIES, als: Tafels. Stoelen, Spiegel», Gaskronen, Kast jes, Piëdestallen met beelden, Zilverkait, Buffet, Beeldje», Vazen, Kristal, Porceleiw, Gouden en Zilverèren voorwerpen, Lepels en Vorken, Parelen en Jnwcelen, PIAtfOlA met diverse muziekrollen, Ledikanten, Bed- degoed, Kleeden en andere goederen. Te bezichtigen des Zondags 6 Augs. 1916 van 12 tot 4 ure; tegen betalinh van 10 ct voor de Algemeene Armen. Geen andere goederen mogen ingebracht worden. te ALKMAAR, op Woensdag 10 Augnstus 1919 b Ij opbod en op Woensdag 98 Augustus 1916 bij afslag en eombinatiën, telkens das avond» 6 nnr, in het uafé „Het Wapen van Heemskerk", van de firma A. PEPERKAMP aan de Breedstraat, ten over staan vanlden te Alkmaar gevestigden Notaris van 1. Een Hals en Ert aan den Kenneraer- straatweg uo. 176, groot ongeveer 1 are 29' centiaren. Verhuurd aan den heer D Wagen maker. 2. Een Hnls en Rrf daarnaast no. 178, groot ongeveer 1 are 27 centiaren. Verhuurd aan den heer J. C. van Wijngaarden. 3. Een Hals en Erl daarnaast no. 180, groot ongeveer 1 are 27 centiaren. Verhuurd aan den heer Jb. Zeeman. 4. Een Hals en Krl daarnaast no. 182, groot ongeveer 1 are 26 centiaren. Verhuurd aan den heer H. W. Obbes. 5. Vier perceelen Bouwterrein aan de Nieuwpoortsiaan, achter do huizen gelegen respectievelijk groot ongeveer 1 are 12 centiaren; 93 centiaren; 93 centiaren en 93 centiaren. Behoorende tot de nalatenschap van wijlen den heer J. MUL. Te aanvaarden bij de betaling der koop penningen. Inlichtingen worden gegeven ten kantore van genoemden Notaris aan de Breedstraat A 10 te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 6