DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. ZATERDAG I 29JUEI ff iNo. 177 Kouderd en achttiende jaargang. 1916 Abonaeineofepriis m maaodön 11.— fr. p. post f 125. AdYertentlepriisËacL p. regel, groote letters m plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h« HERMs, COSTER ZOON, Voord#® l Telstar. 3. Margarine. Watersto^raissen Jen. Mei 20 ct. ootrlogstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. De Wethouder, Voorzitter der Raadscom missie van advies inzake de levensmiddelen- voorziening, te Alkmaar, brengt hiermede ter kennis van de in deze gemeente wonende win keliers, dat van 1 Augustus a. s. af zal wor den aangevangen met de beschikbaarstelling van een bepaalde standaardkwali'tiet marga rine, die den naam" „normaal margarine" zal dragen, en iooveel mogelijk zal overeenkomen met de gebruikelijke kwaliteiten, welke thans voor 50 cent per lA K. O. in den kleinhandel verkrijgbaar zijn; de normaal-margarine zal geleverd worden tot den prijs van 39 cent per y3 K. G., terwijl deze voor het publiek moet worden verkrijgbaar gesteld voor 45 cent per X K. G; Zij, die deze margarine in hunne wmkels wenschen te verkoopen, kunnen zich daartoe aanmelden' vóór of op 2 Augustus a. s., ter gemeente-secrtarie, alwaar alle verdere in lichtingen te verkrijgen zija. Alkmaar, den 29 Juli 1916. De Wethouder voornoemd, j. F. LUB BE, HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat heden op de Gemeente-Secretarie ter visie is gelegd het aan hen ingediende ver zoek met bijlagen van J. M. JANSEN, boek drukker aldaar, om' vergunning tot het op richten* van een gasmotor van 1 P.K., voor het in werking brengen van één of twee drukpersen, in het perceel Verdronkenoord, Wijk D, No. 89. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Raadhuize dezer Ge meenfe, mondeling op Zaterdag 12 Augustus e.k., 's voormiddags te elf uur, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kan de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht, op de Secretarie dezer Gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen Alkmaar, den 29en Jyli 1916, Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. BINNENLAND. Gemengd nieuws. UIT KOEDIJK. Gisteren vergaderde de Raad dezer ge meente. Aanwezig waren alle leden. De voorzitter opende de vergadering, heet te de leden welkom en las de no tuier; voor, die onveranderd werden goedgekeurd. Hij deelde hierna mede; dat van Gel. Sta ten waren goedgekeurd terug ontvangen de suppletoire begrooting, de gedane af- en overschrijvingen en eenige andere stukken. Voorts dat de vereische eeden wederom door hem waren afgelegd, zoodat hij zich weder' voor den tijd van zes jaren aan de be langen der gemeente |kon wijden, hetwelk hij hoopte met evenveel genoegen als tot nu toe te kunnen doen. Van de ambtenaren, aan wie in de vorige vergadering een gratificatie was toegekend, was een dankbetuiging ingekomen. Voorts was ingekomen het verslag van het gemeentelijk electriciteitsbedrijf over 1915, waarin o. a. werd opgemerkt, dat dit jaar 10 nieuwe aansluitingen gemaakt waren, in to taal 30928 K.W.U. stroom was geleverd, ter wijl het batig saldo 297.42 bedroeg. Net en meters verkeerden in goeden staat, het personeel vervulde zeer naar genoegen zijn plicht. Deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Van het bestuur der afdeeling Noord-Hol land van den Nederlandschen Bond van Ge meenteambtenaren was een schrijven ingeko men, waarin werd aangedrongen op loons- verhooging. B. en W. stelden voor dit adres bij de be grooting te behandelen, waarmede' de Raad zich kon vereen igen. Een verslag van Gedeputeerde Staten over den toestand van de provincie Noord-Hol land in 1915 werd voor kennisgeving aange nomen, nadat op verzoek van den heer Bol- dewijn de voorzitter uit dit verslag voorlas dat door de Vlotbrug van Koedijk het kanaal waren opgevaren 40 zeeschepen en 18913 binnenschepen, terwijl het kanaal waren af gevaren 34 zeeschepen en 11564 binnensche- pen. Van Ged. Staten was terug ontvangen het besluit tot het aangaan van een geldleening groot 3600, aflosbaar binnen 17 jaar. Ged. Staten blijven bij hun gevoelen, dat 12 jaar de hoogste termijn van aflossing van deze leening mag zijn, en dat dus de aflos sing van 200 op 245 's jaarlijks gebracht moet worden. B. en W. stelden voor aan dit verlangen te voldoen, met dien verstande echter, dat de le aflossing niet in 1917 doch in 1918 plaats zal hebben. Met algemeene stemmen werd dit voorstel aangenomen. Terug ontvangen was voorts de 3de sup pletoire begrooting en het daarmede in ver band staand besluit tot af- en overschrijving. Ged. Staten achten het niet goed om over een gedeelte van bet vermoedelijk batig slot over 1917 te beschikken. B. en W. stellen voor hiervoor m de plaats te nemen een verhooging der inkomsten. Aan de orde was de benoeming van 2 leden van de commissie van bijstand aan het elec triciteitsbedrijf. De heeren Boldewljn en van der Woude werden herkozen. Op de twee dubbeltallen voor de voordracht van 2 leden van het college van zetters wer den de aftredende zetters de heeren Visser en Boldewijn weder geplaatst, benevens de heeren Spaans en Stam. Van den heer Vethake en anderen was to ekomen een verzoek tot afschrijving Van den O. over het loopende dienstjaar, Gesteld in handen van den betrokken commissie. De voorzitter tselde voor om het besluit 7 September 1915 genomen,waarbij kinderen die niet de 6de klasse der sdiool doorloopen hadden In de gelegenheid werden ge«eM herhalmgsotittervYijis M nesim, ook roor dit jaar geldig te éosa zijn. Het vorige jaai 5 leerlinge», van dit onderwijs geprofiteerd. Het voorstel werd aangenomen oder toevoeging datz ij, die het vorige jaar dif herhalingsoa- derwijs genoten, daartoe ook dit jaar in de enheid zouden worden gesteld. Bij de vraag vroeg de heer Stom of voor het planten van boomen op de begraafplaats ver gunning gevraagd moetw orden. Er staat een treurwilg, die nu als 6 a 10 graven beslaat. De voorzitter antwoordde dat er toestem ming gevraagrim oet worden tot het plaatsen van" alle sooiten gedenkteekencn op de gra ven van afgestorvenen. Ze mogen niet van hinderlijkg rooten omvang zijn. Spreker zegde een onderzoek voor dat geval toe, de toestem ming was tot dusverre in alle gevallen ver leend. De heer Stam zeide dat als hij goed was ingelicht er nog slechts 3 graven beschikbaar waren om te verkoopen. De voorzitter antwoordde, dat men een rij 2e klas graven lste klas gemaakt had, kosten enm oeilijkh&den beletten tot dusverre tot ver- groottog der begraafplaats over te gaan, men had bovendien seeds ook beschikking over graven die langer dan 10 jaar in gebruik ge weest waren, hoewel noode zou men hiertoe kunnen overgaan. De heer Boldewijn vroeg naar de zin van het koopen van een graf ala het den kooper, terwijl hij oog levend was weder werd ontno men. Hij vroeg tevens of er erfrecht bestond op de graven. De voorzitter merkte op dat de graven niet verkocht worden, alleen het recht om op een bepaalde plek te begraven zoolang het ge meentebestuur dit ken toestaan. De meeste in gezetenen hadden dit recht. De heer Stam merkte ten laatste op dat, als de Daalmeer electrisch bemalen werd, de; pa len zeker direct naar den molen zouden gaan Spreker vroeg die lijn langs het pad van de gemeente tf, leggen, dan kon men dat donke re stuk weg belichten. De meerdere kosten aan palen kon de gemeente dragen. De voorzitten" ied den heer Stam aan hier over met de commissie van bijstand te spreken die de zaak ongetwijfeld zou behandelen, Deh eer Boldewijn oordeelde dat men dan alle buitenwegen zod moeten gaan verlichten, wat wei wat ver ging. Daar niemand meer het woord verlangde volgde hierna sluiting. UIT AKERSLOOT. Herv, Gem., 10 uur, Ds. Kruizinga. DICHTERLIJKE VERMANINGEN. De wandelaars in Den Hout en in de plant soenen te Haarlem kunnen daar de volgende vriendelijke, vermaning vinden :en Wat g'in uw huis als regel stelt,, Bedenk dat dit voor 't bosch ook geldt. Papieren, schillen, eierschalen, Vindt g'op uw vloer terecht schandalen Houdt steeds in 't bosch dien regel vast, Dan zïjt gij de gewensehte gast. Of het helpt dergelijke vermaningen? Ze zijn vriendelijk en geestig genoeg; daarop valt werkelijk niets aan ie merken. Toch schijnen ze zonderling genoeg maar weinig te baten. Schijnen ze, want wie weet hoe erg het zou wezen, als ze er niet wa ren. Een van de medewerkers van het Hbld. heeft aan dra heer Leonard A. Springer, architect van dra Hout en Plantsoenen te Haarlem, gevraagd of de opschriften het gewensehte re sultaat hadden. „Mijn ervaring", antwoordde de heer Springer, „is niet zoo schitterend. Dikwijls worden er papieren gevonden naast de manden en 's morgens vroeg, vóórdat de papieropzamelaar met zijn priem de ronde gedaan heft##ggen er naast tal van bankjes allerlei papieren. En denk maar niet, dat al léén den mindere man zulke dingen doet. On langs heb ik in den treind gezeten tegenover een heer, die een appel schilde en de schillen onder de bank stopte; toen ik hem er op at tend: maakte, die hij die toch beter door 't open raampje, waar hij vlak naast zat naar buiten gooien kon, gaf hij ten antwoord„de wgen wordt iederen dag schoongemaakt en ik ga er dadelijk uit". Hoe gaat net met het plukken van bloe men?" „In de stad zelf is daar wel wat vooruit gang in gekomen, maar buiten worden nog vaak bloemen geplukt. Een van de plantsoen wachters betrapte eens een juffrouw en maak te haar toen oomerkzaam op een bord, vlak bij, waarop stond dat bloemen plukken ver boden was. ,,'k Ben een beetje bijziende", zei, ze, bij wijze van excuus.. De parkwachter meende, dat 't een rare bijziendheid was, die het groo te bord niet opmerkte ra de kleine bloempjes wel. Zelf heb ik eens een heer en dame aan getroffen, die bloemen plukten. „Er staat toch overal dat het verboden is!" verweet ik hem. „Ja, maar hier niet", zei hij. Alsof we bij iedere bloem een waarschuwingsbord moesten zetten." „Denkt u niet, dat het publiek een soort van oer-opvatting heeft, dat wat in de natuur groeit, voor iedereen is?" „Dat kan wel zijn, vele menschen schijnen er ten minste niets van te begrijpen, dat zij een anders eigendom wegnemen. In 't voor jaar rukken op buitens, waar de vrije wande ling toegestaan, dames heele takkc-u pri mula's m vogelkers af en nemen die mee naar huis; om zulke m andere dingen wor den telkens meer buitens gesloten. Pas Is het nog gebeurd, dat era bewoner van Velp bootura liet vellen in zijn eigra bosch en daar is een critiek op gevolgd in dé pers, zoodat de eigenaar de bezitting heeft geslo ten voor vrije wandeling. De menschen kun nen maar niet begrijpen, dat ienjand bosch laat aanleggen om daar al? het hout rijp is, in te kappen, niet om er een ander in te laten wandelen een boer weet wel beter, maar stedelingen hebben er van die vreemde op vattingen over. Als er een menseh vermoord is, wordt daar twee dagen over gesproken, maar als je een boom omhakt, kan niemand je dat vergeven." „En wordt er veel last veroorzaakt door de honden?" „Menigmaal hebben eigenaars hun honden niet behoorlijk onder appèl ra laten ze maar gemoedelijk wandelen, waar ze willen; de hondensport neemt ook toe, er zijn veel meer honden dam vroeger. Onlangs, toen de vogels broedden, is in ee»r aanplakbiljet op de boo men verzocht, de dieren toch vooral niet te verstoren en dat heeft, maar voor een korte poos, waf geholpen." De heer Sprir.g'er vertelde nog, dat het rijmpje bij' de papiermanden indertijd door den heer G. L. van Lennep "was opgegeven, maar dat hij het onlangs, ergens in Drente, op een ouden merklap had gevonden, 't Is dus blijkbaar al oud." Ongetwijfeld zijn er wel meer dergelijke dichterlijke vermaningen in ons land te vin den. Wie kan er ons nog eenige opgeven? urr SINT PANCRAS. Voor de verkiezing van één lid van den ge meenteraad, v&cature-M. Kalis, zijn als can- didaten opgegeven de heeren P. Groen, K. Lek en C. Zeegers. De stemming zal plaats hebben op 8 Au gustus. UIT WIE RING E RW AARD. Door de alhier bestaande plaatselijke com missie waren de schapenhouders in onze ge meente dezer dagen tot eene bijeenkomst uit- genoodigd. Nadat voldoende inlichtingen waren verstrekt, weid door de aanwezigen 40 procent of 560 sinks van het totaal aantal weideschapen voor export opgegeven. UIT BERGEN AAN ZEE. De uitslag der lawn tennis wedstrijden was gisteren na drie uur als volgt: Gemengd dubbelspel plus voorgift le ron de: Jonkvr. W. v. Lith de Jeude en de heer J. G. Pijnacker Hodijk (-f1/») slaan mej. J. van Oppen ra den heer J. Postma (+1/8) met 6 0, 3 6, 6 2. Open heeren enkelspel. le ronde, de heer J. Ramden slaat den heer J. A. Grothe 6 0, 6 2. De serie slaat de heer J. Ruys 2 4,7 5de heer A. H. Kramp slaat den heer W. J. van Rin gen 7 5, 6 4. Gemengd dubbelspel voorgift. 2e ronde: mej. C. Looyen en de heer J. J. H. J. van Reenen (4- 15.5) slaan mej. J. Kalker en den heer R. Kahn (S. v. R. met 5 6, 63, 6 3. Open heeren -dubbelspel. le ronde: „Cross" en de heer v. Voorst van Beest slaan den heer D. Thierie en den heer bi Engelenberg met 6 - 3. 6 4de heeren J. C. Moilerus en L H. Wurfbain slaan de heeren H. D. A. v. Reenen en J. Kruijtboscb met 6 4, 3 6, 7 5. 2e Ronde: de heeren H. Lebret en M. C. Sigmond Lsaan de heeren G. W. Wetselaar ra M. Wetselaar met 6 3, 6 1. Open dames enkelspel. le ronde: mej. E. M. Veen slaat jonkvr. S. A, van Lennep met 6 3, 6 2jioukvr. C. Gevers «van Marquette slaat mej. J. v. d. Hoeven met 6—1.6 1. Open dames dubbelspel. le ronde Mevr. KochKnottenbelt en Mej. S. Knottenbelt lsaan mej. N. Veen en mej. J. G. de Lange 6—1,6 1. Mej. C. Vriesendorp en mej. A. van Vliet slaan mej. C. Nierstrasz en mej. M Nier- strasz 6 2, 6 2. Open heeren enkelspel. 2e ronde: de heer P. S. R. Kosters slaat J. Neuberg 6 0, 6 0; de heeren G. J. Pijn acker 1 tordijk slaat dra heer J. Postma met 6 ~- 4, 6 2. le Ronde: de heer Johnie Walker slaat den heer F. den Text met 6 0, 6 2. De heer C. C. H. Bienfait slaat „Ready" met 6-1,0 1. Da hoer H. D. v. Reenen slaat dra heer H. Zimmerman met 6 2, 6 0. De heer P. S. R. Kosters (W. 2e Ronde: de heer L. W. H. v. Schuylen- burg slaat den heer C. Hanegraaf met 6 2, 6- 4; de heer J, P. W..van Dijk slaat dra heef M. Wetselaar met 6 3, 6 1. De heer L. A. de Vlaming slaat den heer J. Laan met 6-4, 6-4; de heer J. Kruytbosch slaat den heer J. C. Molerus met 62, 61 de heer J. H. van der Dussen slaat den heer C. M. A. C. Stoffels met 6 1, 6 2. Gemengd dubbelspel plus voorgift. le ronde: mej. C. Nierstrasz en den heer B. Heldring 15.5) slaan mej. J. v. d. Hoeven en den heer A. Ph. van Aken (+*/o) met 6 3,6 4; mej. O. van Lennep en dra heer J. J. v. Dijk 15.2) W. O. Jonkvr. j. Teding van Berkhout en den heer 1. W. fL vaD SchuyloiburcJi (S. C. R slaan mej. j. Jansen ra oen neer H. Engelen berg (-f 15), uitslag 6 5, 6 4. Mevr. Rambounet m den heer J. H. van dei Dussen (S. C. R. slaan Jonkvr. H. v. der Dussen van Nijveld en den heer Ph. Ban- gert (-f-1/®) Q,e* 1» 6 *- UIT EGMOND AAN ZEE. Gisteravond gaf de Gemengde Zangveree- niging „Excelsior" alhier een uitvoering in de concertzaal van den heer J. Halff, voor een groot deel van Egmond's gasten. Wij weten van vroeger, dat „Excelsior" iets goeds ten gehoore kan geven en ook gis teren getuigde het daverend applaus der tal rijk aanwezigen daarvan. Het programma met keurige nummers, waaronder een paar solo's en een duet, wer den uitstekend afgewerkt. Tot slot werd nog eens het „Jagerslied" herhaald en kwam aan het handgeklap geen einde. De ijverige directeur, de heer W. Caro, heeft wederqm succes gehad en de gasten hebben volop genoten. De piano-begeleiding was in uitstekende handen van dra heer Bossrhaart Een prettig bal, ouder leiding van dra heer Jonker, besloot dezen goed geslaagden avond. VERGOEDING VAN WA f ERSNOODSCHADE. Er heerscht onder de verschillende bewo ners van Waterland en de Zaanstreek groote ontevredenheid over iie wijze van verdeeling van vergoe ling voor de geleden seftade dj- dens den watersnood, deelt de Haagsche Nieuwe Courant mede. Verscheiden bewo ners uit deze streken, waarin 17 welvarende derjren en 3 steden gelegen zijn, die gevoeli ge schade hebben geleden, krijgen niets, ter wijl anderen w. o. renteniers en welgestei- den, een niet onaardig bedrag ontvingen. Aan verscheidenra werd geen bedrijfsschade uitgekeerd, terwijl sommigen daarvan alles of bijna alles vergoed kregen, hetgeen dan ook groot misnoegen heeft verwekt. Op de meest willekeurige manier'schijntm ei de lijs ten te'zijn .omgesprongen en onderscheidencn daarvan te zijn geschrapt. Naar wij dan ook van bevoegde zijde vernemen, zegt" het blad, zal het Statenlid Donia, wethouder te Zaan dam, op deze gevallen in de nog deze week te houden Statenzitting terugkomen, ten einde te wijzen op het willekeurige en onbillijke van deze zaak. ZEEWIER ALS VARKENSVOER. In Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen wordt ten gevolge van gebrek aan maïs en duurte van (fit artikel, en wegens gebrek aan kleine aardappelen en ander varkensvoer, thans zee wier en wel de zoogenaamde „klappers" aan de varkens gevoerd. Zij, die de klappers op het strand langs de Westerschelde gaan bij eenrapen, verdienen daarmede een goed dag geld, daar de varkenshouders gaarne 60 cent voor era zak betalen. De varkens laten zich dit nieuwe voedsel goed smaken. KORTE BERICHTEN. Een Duitsche firma besteedde gisteren te Culemborg voor tabaksstelen 0.80 per K.G., een prijs, die tot heden zeker nog niet is gegeven. Over de grenzen deserteeren de Duit- schers bij groote getallen. Bij Lommei zijn 40 uhlanen er tegelijk overheen gekomen Door de rijksambtenaren werd gisteren te Tegelen 600 pond planfenvet in besiag genomen bij zekeren B., dat onder den naam tabak werd vervoerd en ingeslagen. MARKTBSRICHTEN. ALKMAAR, 29 Juli. Tuinbouw- en Han delsvereniging» Algemeen Belang," Spinazie Postelein Sla Andijvie Wortelen Uien Rabarber Prei Meirapen Bloemkool le soort 2e soort 3e soort Roode kool Komkommers Peuren Doperwten Kersen Aalbessen Kruisbessen Aardbeien 14—15 per mandje 6—10 25—42 25 krop 22—50 ®er 23 struik 62»/»82i,3 10 bot 34621per 5 bos 26-36 5 86 p. 5 bos per 5 bos 56—21 p. ituk 11-14 INGEZONDEN STUKKEN. Waarom wordt het water zoo nauwkeurig onderzocht bij ieder geneeskundig ouder-, zoek? Omdat de urine aantoont of de nieren verzwakt of ziek zijn. Als het water dik en bewolkt is, sterk ver kleurd, van een scherpen, doordringenden reuk of branderig, is dit een zeker teeken van nieraandoening. Sommige patiënten moeten 's nachts dik wijls opstaan om het water te loozra dit kan wijzen op niergruis, blaassteen of gevor derde nierkwaal. In normalen toestand worden omstreeks l1/» liter urine per dag geloosd, maai onder enkele vormen van nieraandocniag is deze hoeveelheid veel greoter. Daarentegen kan de hoeveelheid ook beperkt zija en het water branderige pijn veroorzaken-. Anderen kunnen het water niet ophouden en het komt ook voor, dat de urineloozing verstopt raakt Al deze verschijnselen zijn ernstig, niet alleen door dra last dien zij veroprzaken, maar ook doordat zij duidelijk ernstige kwa len aanduiden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken rechtstreeks op de nieren en blaas, en geven spoedig baat in de meeste gevallen van wa terstoornissen, doordat zij de natuurlijke werking der nieren en Blaas herstellen. Vele moeders spraken ook hare tevredenheid uit over de werking van dit geneesmiddel in ge vallen van blaaszwakte bij kinderen (bedwa- teren). Te Alkmaar verkrijgb. bij Nierop en Slof- houber, Langestr. 83. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwis- £<1; seis f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos, die met voorzien is van nevéa- staand handelsmerk. 3-78 12—148 per stuk 9S---112"! per 10 stuks 4—IIs per pond 57 per pond per pond 1022 per pond per pond 19—27 per pond 81/9—11 per mandje Tuinboonen 65—10 per 100 stuks. Siabooneu 23—30 pér 100 stuks. ALKMAAR, 28 Juli. rabriekskuas. Kleine f 57.50. Boerenkaas. Kleine f 61.50, com missie boer®nkaas f 56.50, middelbare boe renkaas f 56.—. Noteering van de Kaasvereeniging Fa- brieks-Edaramer kaas le soort f 56 50. Aangevoerd 567 stapels, wegende 239546 Kilogram. Handel (kleine fabrieksk.) vlug. ALKMAAR, 29 Juli. Aangevoerd 9 paarden i 300 a 500, 56 koeien e,n ossen f 270 a 500, 46 nueht. kalveren f 12.a 26.46 magere schapen f 20.— a f 30.—, vette id. f 0 a,50 lammeren 14 a 18,36 magere varkens f 25,— a 35.—, 148 biggen f 13.a 23.2 bokken en geiten f4,a 12,—. 0 kieine bokjes f 0— a 0.—; boter per kop hoogste prijs f 0.85, iraiddelprijs i 0.80 laagste prijs f 0.72®, aangevoerd 2748 kop, eieren f 6.75 a 7.25 per 100. een deneieren f 0.— a 0.—. LANGEDIJKER GROENTEVEILING. 29 Juli. 8625 bos wortelen, prijs bin nenland f 4.90 a 13.40, prijs buitenland f 13.— a 23.SH per 100 bos. Nam. 6163 zak aardappelen. Diverse muizen binnenland f 1.05 a L70, id. buiten land f 2.65 a 2.70, Gewone Muizen bin nenland f 0,— a 0.—, buitenl. fa— a 0.— Schoolmeesters binnen!, f 1,25 a 2.15, ld. buitenl. f 2.65 a 2.70, ©ladblaadjes f 1.75 a 2.70, Blauwe f 4-30 a 2.40, Ronde f 1.25 a 1.65, Volgelingen f 0 60 a 1.30, Drielingeu f 0.50 a 0.90 per 35 K.O. Graafjes f 1.25 8 f 2.65. 5600 bloemkool f 13.80 a 20.70 buitenl f 18.30 a 24, 2e |s. f £8,30 a!8.50,270,00 roode kool binn f 8.60 a 10.50, buitenl. f 15.40 a 30.1650 gele kooi binnenl. f 13 70 a 17.30, buit. f 19,— a 27.80. 160 wittekool binn. f 18, buit. f 30. Afslag-Vereeniging BEEMSTER PUR- MEREND en OMSTR., 28 JuU. 749 ppr.d peulen f 4.90 a 10.10 per 100 pond, 13393 pond doperwten f 3.50 a 7.30 p, 100 pond, 7550 zak tuinboonen f 0.24 a 1.41 per zak, 25 K.G., sla f 0.80 a 0.90 per 100 krop, aard beien f 9.90 a 20.10 per 100 mandtes. 1344000 Slaboonen f 1.20 a 130 per 1000. NOORDSCHARWOUDE, 28 Jnli. Schot- sche muizen f 1.30 LM), kNm voor het buitenland f 2.35 a 2.70, andere muizen f t.05a 1.25, idem voor bel buitenland f 2.65 a 2.7b, Schoolmeesters i 1.3 1 a 1.60, idem J roo? het üutieniand f 2.Ó5 a 2.70, volge- ■togen i 0,80 a 0.95, drielingen f 0.60a 0.65. Wortelen f 4.— a 6.60, idem voor bet buitenl. f 14.— a 17.ruodekool f 11.a S3. idem voor het buitenland f 19.— a id.Aajifvoer bos wortelen, stuks kool, bloemkool. BIöÈsakooI |f 16.SÖ a 17.50,f,v. h. Buitenl, f 19.a f 21.—. Zilvqpiep f 6.50 a 7.20. HOORN, 29 Juli. Tarwe i a rogge f 0,— a 0,—, gerst f a haver f 0,a 0.witte erwten f a —.0, groene dito f a grauwe f -Sa vaie fa bruine boonen f a karweizaad f a mosterdzaad f 0.a 0.—, 208 biggen f 16.— a 22.—, 0 kippen f 0 a 0, kipeieren f 7.— a 7.25, 1637 kop boter 85 a 87s per kop. T 0Ü 1 ALRMAARSCHE COURANT.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 9