VAK1A NEDERLAND. stoomfluiten. De bemanning van de Deutsch- land. die met den kapitein op dek stond, werd an de in de haven liggende schepen geest driftig toegejuichd. Een groote menschenme- nigte sloeg uit motor- en 'roeijachten het ver trek gade. De Deutschland werd door den zelfden loods naar buiten gebracht, die het schip de haven binnengeloodst had. Ter be scherming tegen aanvallen werd de onder zeeër door geleide-schepen en politievaartui- gen omgeven. Zoodra ze' bij den vuurtoren van kaap Charles was aangekomen, nam een Amerikaansche torpedojager, die daar al een week voor anker lag, de begeleiding over, terwijl van kaap Henry reeds de oorlogssche pen der bondgenooten naderden. DE L. 19. Berlinske Tidende verneemt uit Göteborg dat een visscher uit Armstrand in het Skage- rak een flesch heeft gevonden, die het laatste bericht bevat van commandant Löwe, den ge zagvoerder van de op 2 Februari 1916 in de Noordzee verongelukte Zeppelin L. 19. De flesch hield een rapport in, gericht aan den korvet-kapitein Strasser, van den volgenden inhoud: „Met 15 op het het platform van de L 19, op 3o O. L. Drijft op hulsel zonder schuitje. Ik probeer laatste verslag te doen. Driemaal averij aan motor. Zwakke tegenwind op terug reis, vertraagde de reis.dreejm ij in mist naar Nederland, waar wij met geweren beschoten werden. Tegelijkertijd haperden drie motoren hetgeen onzen toestand nog moeilijker maak ten. 's Middags ongeveer een uur brak ons laatste uur aan. (w. g.) Löwe." De flesch is een gewone bierflesch en houdt verder in een paar postwissels en bovendien 15 laatste groeten op briefkaarten van de be manning aan de nabestaanden. Löwe schrijft aan zijn vrouw „Laatste uur op het plafonn met mijn manschappen. Denk lang aan je. Vergeef mij alles. Voed ons kind op 1" De eerste-machinist Flade schrijft: „Mijn innig geliefde Martha en kinderen Thans is dus het oogenblik gekomen, waarop ik het leven moet laten in volle zee. Op een wrakstuk van ons luchtschip zend ik je laat ste groeten. Het moet echter zoo zijn. Groet ook ouders, broers en zusters. Laatste harte lijke groeten en kussen van je trouwe man." In een ander schrijven, gedateerd 11 uur 's morgens, 2 Februari 1916, heet het: „Wij l£ven allen nog, doch hebben niets té eten. Vanochtend vroeg was hier een Engelsche stoomtreiler, doch die wilde ons niet redden. Heet King Stephen en was uit Grimsby. De moed zinkt. De storm neemt toe. Je Hans, die ook in den hemel aan je denken zal. Om half 12 hebben wij gebeden. Daarop namen wij afscheid van elkaar." De geneele vondst met de flesch is in han den gesteld van den Duitschen consul- in Gö teborg. ANOSTIGE OOGENBLKKEN. In Engelsche couranten staat een verhaal van een vlieger-waarnemer, die met zijn be stuurder een lange verkenningsvlucht had ondernomen boven de vijandelijke linies en reeds op den terugweg was naar de Engel sche stellingen, toen een granaatkartets vlak onder de machine uiteenbarstte, het vliegtuig beschadigde en den bestuurder een been ver brijzelde. Deze verloor het bewustzijn en de aan zichzelve overgelaten machine dook en viel ongeveer 5000 voet. „Ik had aile hoop reeds opgegeven", zegt de waarnemer, „de aarde leek ons tegemoet te snellen en ik bad dat het einde ten minste plotseling mocht komen en ik niet zou moe ten lijden. Ik sloot mijne oogen en wachtte op den stoot tegen de parde, maar wondei boven wonder veranderde de machine van koers. Ik dorst mijne oogen niet te gelooven en keek naar de plaats van den bestuurder. De koude luchtstroom, d'ie tijdens den val langs ons heen snelde, moet hem tot bewust zijn gebracht hebben en hjj deed krachtige pogingen- om de machine weer in zijne macht te krijgen. Gelukkig had de vijand ons reeds als ver loren beschouwd en opgehouden met schie ten; onmiddellijk begonnen wij weer te stij gen. Dadelijk heropenden de Duitschers het vuur en wij redden het leven alleen door het schitterende werk, dat mijn bestuurder L...., met een verbrijzeld been, waaruit het bloed stroomde, volbracht. Op 8000 voet hoogte scheen hij weder het bewustzijn te gaan verliezen. Haastig krab belde ik een briefje, om hem te zeggen' dat hij dalen tnoest. Hij las het, schudde vastberaden het hoofd, keek mij aan met een eigenaardige glimlach op het doodsbleeke verwrongen ge zicht, wees in de richting van onze eigen stel lingen en bleef op dezelfde hoogte voortvlie- gen. Van tijd tot tijd viel hij weer een oogen blik flauw, maar dan herstelde hij zich weer en spande hij zijne krachten des te meer in. Tenslotte waren wij boven de Engelsche li nies, maar het leek absoluut onmogelijk, dat hij in den toestand waarin hij verkeerde zou kunnen landen. Maar toch deed hij het. Hij kóós een groene weide, ongeveer drie mijlen achter de loopgraven uit, kwam zacht op den grond neer alsof het oefenvlucht was, bracht de machine tot staan en verloren volkomen het bewustzijn." KORTE BERICHTEN. Een officieele Duitsche verklaring zegt dat de toestand der voeding in Duitschland gunstig is. Het Italiaansche legerbulletin deelt me de, dat Marconi, die met den rang van eerste luitenant in het luchtvaartkorps dient, -bevor derd is tot kapitein wegens bijzondere ver dienste. Volgens het Duitsche legerbericht her overden dè Duitschers al het verloren terrein bij Thiaumont en Fleury. Het Russiche legerbericht meldt dat de Russen na een verwoeden strijd aan de Sta- vok, een- linkerzijrivier van de Stochod het dorp Roenska Mirinskaja namen, 600 Duit sche gevangenen maakten en de Duitschers terugwierpen over de Stavok. Engelsche watervliegtuigen deden een aanval op militaire doeleinden te Saint Dé- nis en Meirelbeke. Behalve "het Russiche Japansche ver drag werd een afzonderlijke overeenkomst tuaschen Rusland en Japan gesloten, waarbij O. a. Japan scheepvaartrechten op de Soen- garirivier door Ruslandw orden erkend. Het verdrag betreffende den verkoop van Deensch West-lndil aan de Vereenigde Sta ten is geteekend. Amerika betaalt 62 V» ntilli- oen gulden. De Italiaansche regeering erkent het verlies van twee onderzeeërs, die van een kruistocht indertijd niet terugkeerden. In Duitschland is van regeeringswege een centraal bureau tot bestrijding van woe ker gesicht. f In Rome wordt op het oogenblik een ministerraad gehouden-, waaraan door de Italiaansche pers veel gewicht gehecht wordt Naar het heet behandelt men den militairen toestand. Hevige regens hebben het gevaar van uitbreiding der woudbranden in Canada be zworen. De regeering van Ontario heeft de noodige maatregelen genomen om in de noo- den te voorzien. Handelsschepen- van Engelsche, Japan sche en- Deensche nationaliteit zijn tot zinken gebracht. DE „ZEELAND". Van de 18 opvarenden van het dezer dagen door een Duitsche onderzeeër in den grond geboorde stoomschip „Zeeland" zijn gister avond twaalf van Huil aangekomen met het Neder laudsche stoomschip „Eemstroom'. Wij vernamen, dat .het stoomschip „Zee land met een lading kolen van Methil naar Rouaan onder weg was en Dinsdagavond ongeveer kwart voor 7 op negen mijl afstand van- de Schotsche kust door een Duitsche on- derzeeer werd aangehouden. Na onderzoek der papieren kreeg de bemanning 10 minuten tijd om het schip te verlaten. Door eenige matrozen der onderzeeër werden in de ruimen eenige bommen neerge legd, ,doch wijl deze bij de ontploffing het schip niet dadelijk deden zinken, werden van af de onderzeeër nog 14 schoten op het stoomschip afgegeven, waarna het onderst boven viel en zonk. De opvarenden werden met hunne booten door de onderzeeër op sleeptouw genomen, doch eenigen tijd dahrna weer losgelaten, toen n.l. de onderzeeër opnieuw jacht ging maken op een ander schip. De schipbreukelingen werden echter geluk kig opgemerkt door den stoomtrawler Ag nes" uit Northshield, die de mensdien aan boord en de booten op sleeptouw nam. Na aankomst te Shield reisden de schipbreuke lingen via New Castle naar Huil, vanwaar twaalf via Amsterdam en zes via Rotterdam thuis voeren. Ten slotte deelde men ons nog mede, dat men een nummer niet op. de onderzeeër had kunnen ontdekken. DE VISSCHER1JKWESTIE. Het Hoofdbestuur van den Christelijken Zeeliedenbond heeft bij den Minister van Buuenlandsche Zaken een audiëntie aange vraagd om met een deputatie van vrouwen uit Sdievemngen en Katwijk over de vrijia- ung der zeelieden die in Engeland zijn, 1 te spreken, nadat reeds Maandag een request in üren geest aaii den Minister was gezonden, waarin gewezen werd op de stijgende onge rustheid der vrouwen en het gebrek aan le vensmiddelen aan boord. Aan Sir Edward Grey werd het volgen de -telegram gezonden,deelt het Handeisbiao mede „Vrouwen van I Iollandsche visscher» via geil Uwe Excellentie eerbiedig terugkeer van naar echtgenooten en kinderen." Een officieel „Wolffbericht" uit Berlijn meldt: Het volgende bevel werd in een door een Duitschert onderzeeër tot zinken gebrachte Engelsche boot gevonden: Geheim. Rear Admiral's Office. Peterhead 5/7 1916. Zeilorder. De afdeeling moet Don derdagochtend in plaats van Vrijdag naar Aberdeen tcrugkeeren. Voorloopig moeten geen Hollandsche visschersvaartuigen meer naar Peterhead opgebracht worden. Was geteekend C. R. Simpson, rear admi ral, aan luitenant C. Asquith R. N. R. H.Ms „Onward". Uit dit geheime bevel blijkt, dat de Engel sche regeering het bevel gegeven had om alle Nederlandsche visschersvaartuigen, die men machtig kon worden, naar Engeland op te brengen. Het was de'Engelsche regeering dus onverschillig of enkele d^r opgebrachte vaartuigen verdacht waren, hetgeen het op brengen gerechtvaardigd zou hebben, of niet. Het kwam haar er klaarblijkelijk alleen op aan enkel door geweld een middel in handen te krijgen om de voorgenomen pressie op de Nederlandsche regeering ten opzichte van de Nederlandsche visschers.te kunnen uitoefe nen. In een Donderdagavond onder leiding van den Chr. Zeeliedenbond te Katwijk ge houden vergadering, die hoofdzakelijk be zocht was door vrouwen van geïnterneerde visschers en waar het woord werd gevoerd' door de heeren T. van Popta, voorzitter van dén C. Z. B., en K. Vink, algemeen secretaris van dien Bond, werd met groote instemming een telegram aan de Koningin verzonden: Honderden Katwijksche visschersvrouwen, onder leiding van den Chr. Zeelieden-Bond in vergadering bijeen op 3 Augustus, in de Gemeentezaal te Katwijk aan Zee, brengen eerbiedig onder de aandacht van Uwe Majesteit, dat zij met groote zorg ver vuld -zijn over het lot van haar mannen, zo nen en broeders, die onrechtmatig in Enge land- vastgehouden worden, terwijl de gezin nen alle inkomsten moeten derven, en verzoeken daarom Uwe Majesteit eer biedig de invrijheidstelling van haar trouwe onderdanen zooveel mogelijk te bevorderen., Engelsche bunkerkolen. Volgens alhier ontvangen particulier be richt, fiebben Scandinavische reeders de cher tepartijen van verscheiden stoomschepen, wel ke naar Nederland bevracht waren, a. o. met veevoeder, hout en phosphaat, moeten anulee- ren, daar de Engelsche regeering deze sche pen niet van bunkerkoiem wil laten voorzien, tenzij zij bestemd zijn voor havens van hun eigen land of naar die van geallieerden. GEBREK AAN JUTE. Het N v. d D. verneemt uit Rijssen, van welingelichte zijde, dat de firma ter Horst Go. aldaar binnen enkele dagen genoodzaakt zal zijn hare beide fabrieken stop te zetten wegens gebrek aan grondstoffen (ruwe jute). Sedert langen tijd zijn door de firma onder handelingen gevoerd met de N. O. T., met 't resultaat, dat ongeveer medio Juli een rege ling werd getroffen, waardoor het voor dt jute-industrie mogelijk zou worden van En geland jute te krijgen. Dp onverklaarbare wijze heeft de regeling echter nog niet ge baat, want nog steeds geeft Engeland geen jute vrij, terwijl de Engelsche havens een voorraad jute herbergen, d'ie ongeveer 3 maal het normale bedraagt. In de beide fa brieken hier werken ongeveer 1440 arbei ders. Rijssen met zijn pl. m. 6000 inwoners leeft van de jute-industrie. Komt er dus niet spoedig uitkomst, dan zal dit een ramp voor de bevolking zijn. FABRIEKEN STOPGEZET. De cartonfabr-ieken Brittania en Free Co te Oude Pekela zijn gisteren wegens gebrek aan stroo stop gezet deelt de Tel. mede. Ook de fabriek „De Kroon" zaL deze week het be drijf om dezelfde reden moeten staken; aan laatstgenoemden fabriek worden dan 35 ar beiders ontslagen. AAN EEN OPBRENG ING ONTKO MEN. Een in IJmuiden binnengekomen haring logger deelde mede, door een Engelsche sleen boot, welke als marinevaartuig dienst deed, te zijn aangehouden met de mededeeling, dat hij zou worden opgebracht. Terwijl de sleep boot een paar andere loggers op sleeptouw nam, wist de eerste logger, begunstigd door de duisternis weg te komen en ontkwam hier mede aan een opbrenging. SCHEEPSRAMP? Men meldt ons uit Vlissingen: Sedert Woensdag wordt hier vermist de hoogaars „Vlissingen 15", schipper Jacoo Schroevers. Men vermoedt, dat het schip op een mijn is geloopen. Behalve de schipper be vonden zich nog drie opvarenden aan boord. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN Een kou veroorzaakt vaak nierkwalen. Hoe kou te voorkomen en de kwade gevolgen te vermijden. Houdt uw lichaam in goede conditie en gij vat geen kou. Een geregelde leefwijze, fris- sche lucht, zonneschijn, lichaamsoefening, - licht dieet en voldoende slaap zijn de beste voorbehoedmiddelen. Het is van belang om bij het herstellen van een kou de nieren bij te staan. Het is dan na melijk mogelijk, dat de ingewanden en huid niet bij machte zijn om de opgehoopte onzui verheden te verwijderen. De nieren, verzwakt' door de ongewone inspanning bij het filtree- ren van het met meer onzuiverheden beladen bloed, roepen om hulp en dit is oorzaak, dat rugpijn en waterstoornissen zoo'dikwijls op een kou volgen. Tast iedere kou uw rug aan en geschiedt de waterloozing te veelvuldig? Zijt gij rheu- matisch in de spieren en gewrichten? Hebt gij pafferige zwellingen onder de oogen of in de enkels? Is er bezinksel of zand in uw water? Als gij u ellendig en terneergeslagen, zwak zenuwachtig en vermoeid gevoelt, las! hebt van hoofdpijn, duizeligheid, en rheumatische pijnen, is het waarschijnlijk dat uw nieren niet behoorlijk werken en bestaat er gevaar voor ernstiger kwalen, zooals waterzucht, niersteen en nierontsteking. Foster's Rugpijn Nieren Pillen versterken zwakke nieren en houden de urinewegen werk zaam, zoodat._de nierenonzuiverheden afge voerd worden, voordat zij groote schade kun nen aanrichten. Maar de lijder moet het zij ne tot genezing bijdragen door verstandig te leven door het vermijden van alle buiten sporigheden, niet te zwaar en niet te veel voedsel te gebruiken, behoorlijke rust en slaap te nemen, en door voldoende water en melk te drinken. Te Alkmaar verkrijgb bij Nierop en Slot- houber, Langestr 83 Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwis sels .f 1.75 voor één of f 10voor zes doozen. Elscht de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, weigert elke doos,dieniet voorzien is van neven staand handelsmerk BINNENLAND. Gemengd nieuws. OP EEN TREIN GESCHOTEN. Men meldt ons uit Bennebroek: Gistermid dag is nabij de Waterleiding te Woestduin op trein 318, vertrek van Vogelenzang 2 uur 56 naar Haarlem, een schot gelost. Een vrouwspersoon werd geraakt en aan de hals onder de kaak eenigszins gewond. De vrouw, genaamd Sweris, werd te Haarlem door dea stations-opzichter verbonden en vertrok daar na verder naar Zandvoort, alwaar zij logeer de. MUITERIJ AAN BOORD. De stoomkotter „Ooceaanster I" uit IJmui den kwam aldaar in de haven terug, omdat zich op zëe een meeningverschil tusschen den schipper en eenige der opvarenden had voor gedaan, waarna deze laatsten pertinent wei gerden dé reis naar de visscherijgronden voort te zetten. DE EENDEN UIT DE ONDER- GELOOPEN POLDERS. De Volendammer éénden, deelt het N. v. d. D. mede, welke in Februari naar Amersfoort zijn overgebracht, zullen in de tweede helft van Augustus weer repatrieeren. De „puien" uit Oostzaan en lip zijn reeds naar de plaats van oorsprong terug gevoerd. De leg heeft volledig opgehouden; visch wordt dan ook niet meer aangevoerd. Men is nu bezig met het verzenden van de oude eenden haar Duitschland, waarvoor een derde deel der 90,000 dieren is uitgekozen. Deze worden thans levend verzonden De eer ste verzending van 1200 stuks, eenige weken geleden, ging geslacht en geplukt jjp reis. De moeilijkheden bij het vervoer naar Duitschland waren oorzaak, dat deze ge slachte dieren minder frisch aankwamen AARDBEIEN. E>onderdag zijn de laatste wagons aardbei en uit Beverwijk verzonden waarmede de cam pagne 1916 als geëindigd kan beschouwd worden. Deze duurde ruim 10 dagen langer dan verleden jaar, dank zij het koele weder. In het geheel zijn 864 wagons verzonden-, elk bevatten 4 5 duizend kilo, zoodat het totaal aantal kilo's is te schatten op ruim 4000.000. Zooals reeds eerder gemeld bleef de prijs ge durende de geheele campagne buitengewoon hoog, zoodat de tuinders van deze streek dit jaar niet te klagen hebben. HET NIEUWE „NEDERLANDSCH". Op een van de departementen heeft een mooi woord burgerrecht verkregen. Brieven worden daar nogal eens begonnen niet „Rugzichtelijk op uw schrijven...." (Vad.). DE MEELKWESTIE. De Telegraaf deelt mede: Als gevolg van de besprekingen, die te 's-Graenhage hebben plaats gevonden, tus schen de verschillende groepen van belang hebbenden in het meel- en- bakkersbedrijf, en alwaar op verzoek van minister Pósthuma een regeling voor de bloemindustrie in Ne derland binnenkort een opgave moeten doen van de hoeveelheid bloem, die zij per week noodig hebben. Daar waar getwijfeld wordt aan de juistheid der opgave zullen de betrok kenen verplicht worden hun administratie over het afgeloopen jaar door inspecteurs, te doen controleeren. Het idee der broodkaarten is in de bedoelde conferenitie afgestuit op den tegenstand uit de bakkerskringen. Betoogd werd dat broodkaarten alleen noodig zijn, waar er gebrek aan meel of bloem is, opdat belet wordt, dat de een meer krijgt dan /de ander. WATERS NOODOOMMISSIE. \De Watersnoodcommissie uit het Neder landsche Landbouwcomité zal op 9 Augus tus een vergadering in „Krasnapolsky" hou den, waar besprekingen zullen worden gehou den over het ver leen en van credieten. REISPECH. Van de passagiersboot de Min. Havelaar geraakte Dondertusschen- Enkhuizen en Urk de machjne defect. Door het opzetten van een noodzeil werd genoemd eiland bereikt, van waar men 's avonds met een motorvaartuig naar Enkhuizen werd teruggebracht, deeit het Handelsblad mede, en of 't nog niet ge noeg was: Van de paardentram door de Streek brak te Bovenkarspel een as, waardoor een dér wielen door den vloer van het rijtuig drong. Wel ontsteltenis, doch geen ongeluk ken-. UIT EG MOND AAN ZEE. Onder leiding van den dansmeester den heer Jonker alhier en muziek van de heeren Kroon van. Alkmaar werd gisteravond op verzoek van vele gasten een bal gegeven in ae concertzaal van den heer Halff dat uitstekend geslaagd is. Verschillende dansen werden mooi uitge voerd, maar de kroon spande de door twee in Egmond wonende dames gedanste tango. Dit was schitterend. De zaal was prachtig ver licht door een driehonderd vetpotjes. Het was een gezellige avond voor de gas ten, en we hopen dat er zoo meer zullen vol gen. UIT BERGEN. Voor de vacante betrekking van onder wijzer aan de Openbare Lagere School in de ze gemeente Hebben zich ,7 sollicitanten aan gemeld. De trek van vreemdelingen naar deze gemeente is dit jaar zóó groot dat op het oo genblik geen kamer of hoekje onbezet is. Par ticulieren, die er anders niet over zouden denken, stellen slaapgelegenheid disponibel, waaraan groote behoefte blijkt te bestaan. Met een plaatsje op den vloer wordt somtijds genoegen genomen. UIT SCHAGEN. De heer D. Schwantje alhier, slaagde gis- eren te 's-Gravenhage voor het examen En- gelsch L O. UIT SINT PANCRAS. 't Heeft slechts één dag geduurd de staking in 't veilen van aardappelen voor het buitenland. Donderdag is alom weder voor het buitenland geveild, nu men zeker was normale prijzen te kunnen maken. UIT BROEK OP LANGENDIJK.. De Unie-collecte te dezer plaatse bracht 386,— op. Dit bedrag is ruim 50 hooger dan de opbrengst van net vorige jaar. UIT ZUID-SCHARWOUDE. Herv. Gemeente, Zondag 6 Aug., geen dienst. UIT OTERLEEK. Beroepen bij de Herv. Kerk alhier Ds. Spaargaren te Driehuizen. (Bevestiging van de reeds aangenomen toe zegging). KORTE BERICHTEN. Te Harderwijk is een geval van nek kramp voorgekomen bijbeen Belgisch militair Te Oud-Heusden worden de te veld staande erwten opgekocht en biedt men hoo ge prijzen Men spreekt van 130 en hooger per hont. De Maandag op de drukkerij van den heer H. Wegeling te Vlissingen uitgebroken werkstaking is geëindigd. De gestelde eisch werd ingewilligd. De staking der grondwerkers te .Amster dam omvat ruim 600 man De staking is van 50 man opgeloopen tot genoemd getal. Bij een militair, te Leeuwarden in garni zoen, is nekkramp geconstateerd. De patiënt is na twee dagen lijden overleden. Te Dongen geraakte een schoenmaker tusschen de walsmachine, de man was' op slag dood. Te Winterswijk'zijn gisteren en eergiste ren 7 Oostenrijksche deserteur aangekomen. Te Denekamp werd gisteren van een troepje smokkelaars groot 6 man, één, zekere T., door de grenswacht doodelijk in H hart getroffen. In een gisteren gehouden vergadering van steenfabrikanten in de provincie Gronin gen werd besloten, met het oog op de hooge brandstofprijzen alle stcensoortenprijzen te verhoogen. Er schijnt aan de gemeente gasfabriek te Weesp nu reeds gebrek aan cokes te heer- schen. Een menigte ingezetenen, meestal werklie den, die hunne brandstoffen voor de a s. win termaanden wenschen op te doen kunnen aan de fabriek geen cokes meer verkrijgen. STADSNIEUWS. MILITAIR SPORTFEEST. Daar 11 Augustus de lichting 1916 naar het veldleger zal vertrekken, hadden er Don» derdag j.I. op hetterrein achter de Cadetten» school onderlinge athletische wedstrijden van de 2e compagnie plaats, bestaande uit vèr- springen, discus-werpen, 100 M. hardloopen, enz. Als bijzonder nummer gold een snel loop van pl. m. 8 K.M. langs de Zandersloot naar Heiloo en terug langs den Kennemetstraat- weg, met als eindloop een ronde om het ter rein achter de Cadettenschool. Voor dit nummer hadden zich 7 onderoffi cieren opgegeven, doch aan den start ver schenen er slechts 5, n.l. de onderofficieren Bukman, v. d. Kamp, Nijhoff, de Richemont en Schade. Om 8.40 uur vertrokken de deelnemers en daar het vroeg in den morgen was, hadden allen weinig hindeq van den warmte. Al da delijk werd er door den sergeant van der Kamp een flinke gang ingezet en zorgde de sergeant Nijhoff voor afwisseling door den sergeant de Richemont bij huize Nijenburg te passeeren en op No. 1 in te ioopen, doch dé afstand was te groot om hem in te halen. Na 27 minuten passeerde sergeant v. d. Kamp als No. 1 de eindstreep, gevolgd door Nijhoff. de Richemont, Schade en Bukman, die na 32 minuten binnenkwam. De sergeant Schade werd echter gedisqua- lificeerd, zoodat de sergeant Bukman No. 4 werd. Allen kwamen in goede conditie aan en werden hartelijk toegejuicht door alle aanwe zigen op het terrein en geluk gewenscht door -den heer Haremakers, de commandant der compagnie. Ook de overige wedstrijden hadden een gunstig verloop en er werd hard gestreden voor de verschillende aardige prijzen die be schikbaar waren gesteld. Om ongeveer half vijf werden de prijzen door den leider der wedstrijden, den len lui tenant Lijs, met eenige toepasselijke woorden uitgereikt, waarbij de muziek zich liet hoo- ren. CONCERT op Zondag 6 Augustus 1916, in den Hout, des avonds van 8 10 uur, te geven door het Vrijwillig Militair Muziekkorps, onder leiding van den Kapelmeester A. A Van Hedel, Uitgenoodigd door de Burgersociete.it. Programma 1. Marche des Fédérés. F. Rousseau. 2. Ouverture „Le trésor des Incas", F. Hofman. 3.„Theresen", Grand Valse de "Concert, C. Faust. 4. „Prinsesse Henriette", Gavotte, J. Steenebrugen. 5. Fantaisie „Les cloches de Cornevilk' A. Loger. Pauze. 6. „New-England's Finest" Marsch, v L. Clarke. 7. „Die Mühle im Schwarzwald" (Idyll), R. Eilenberg. 8. Mosaique de l'Opera „Nabuchodonosor G. Verdi. 9. „Ekr Kaiser und die Kaiserin", Walzer, R. Eilenberg. 10. Finale. GESLAAGD. De dames C. Langeveld en T. Ott, beiden leerlingen der Alkmaarsche Huishoud» en Industrieschool alhier, slaagden gisteren te 's-Gravenhage voor het examen L. O. teeke nen BENOEMING AANGENOMEN. Naar wij vernemen, heeft dé heer A For tuin den Secretaris van de Alkmaarsche Ver eniging van den Handeldrijvenden en In-dus» trieelen Middenstand medegèdeeld, dat hij zijn benoeming tot bestuurslid aanneemt. AANBESTEDING. .Men meldt ons uit Amsterdam: Op 3 dezer had ten kantore der Noord-Hoilandsche Tram de aanbesteding plaats voor het her stellen van het baanvak EdamVoiëndam, waaraan door den Watersnood belangrijke schade was toegebracht. Ingeschreven werd als volgt: J. Obdam te Alkmaar voor 25.540; C. Bénard te Haarlem voor 26.700; W. A. Verbrugge te Gouda voor 26 770-; P. de Groot te Purmerend voor 27.900; I. de Vries te Purmerend voor 28.443; V. P. Braun en Zoon te Beverwijk voor 29.500; W. L. J. v. d. Hora te Amsterdam voor 29 800; Jan de Vries te Purmerend voor 30.100;Tiima Byker en Lerk te Utrecht voor 31.150; J. Oldenburg te Bergen (N.- H.) voor 32.500; en H. Ploeger te Amster dam voor 33 900. De toewijzing zal nader plaats vinden. LANGEBAAN-DRAVER1JEN. Donderdag 31 Augustus zullen alhier langebaan-draverijen worden gehouden op het terrein van de Kennemer Sportclub. Ook zal een amateurs-draverij (800 M han dicap) plaats hebben. I PENSIOEN TOEGEKEND. Aan mej. de wed. H. J. de Vries-Bruin is een weduwenpensioen toegekend van 275 per jaar. PROPAGANDA-MEETING TE HEILOO. Zondagmiddag wordt te Heiloo op het landgoed „Nijenburg" van jh^. mr. P. van Foreest. door de Vrije Socialisten-Vereenk ging dé afd Alkmaar van „De Dageraad", de afd. Alkmaar van de Internationale Anti- Mi lifaristen-Vereeniging en het Plaatselijk Arbeiderssecretariaat van de Onafhankelijke Vakorganisatie een pitopaganda-meeting ge houden. Deze meeting vangt te 1 uur aan Otn 12 uur trekken de deelnemers na aankomst van de booten, in optocht naar het terrein. Op de meeting zal het woord gevoerd worden door mevrouw Dfucker, en ae hee ren Domela Nieuwenhuis, B. Lartsink secre taris van het Nationaal Arbeiders-Secretari aat, en J. Spanjer. agitator uit Amsterdam. AANVULLING DAMRUBRIEK. Onder probleem 402 is d'e stand in cijfers abusievelijk niet vermeld Dez: is als volgt: Zwart' 1 4 5. 6 8. 11 12, 11 17 10 21, 26, 35. Wit 22 24, 28, 20 32 13. 16 18 41 44, 45, 47. «AH*.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2