r m fü m m m m Waterfilters. Willem v. Vuure Drogerijen en Chemlcallënhandel m ROSENDAEL, Adsistent-Apotheker. De Twentsctie Bankvereeniging B. W. Blijdenstein Co. Ysel Yemmn&elea Djunrubriek. Hl Hl S IR 81 Vraag en Aanbod. HÉ ÉH, 9 Eén zelfde ziekte Eén enkel middel. Pink Pillen iÜ i§ Denk aan liet gebruik yan slecht water, om volkomen zeker te zijn, dat geen scha delijke bestanddeelen inliet water bevinden, schaffemen ziek een aan. Verkrijgbaar bij MIEKTT. De bloedarmoede ia de arglistigste ziekte Zij doet zich op zeer onderscheiden wijze voor als zij zich in u genesteld heeft en hare her kenning moeielijk is. Zonder de bleekheid der kleur zou men zich zeer dikwijls vergissen. Kloppingen, benauwdheid, duizelingen, hoofdpijnen, moeielijke spijsvertering, hard nekkige verstopping, zijn de teekenen die zich bij sommigen voordoen. Bij anderen zijn het neusbloedingen, bloedspuwingen; ook komen zeer dikwijls slaaploosheid voor, wanne op stijgingen kleuren plotseling de wangen rood enz Al deze verschijnselen hebben een1 zelfde oorsprong: de verslapping van het bloed dioor verschillende invloeden te voorschijn ge roepen buitensporigheden, overdadige arbeid ontberingen, verdriet, zorgen. Zij bezitten hun zeker tegengif in de Pink Pillen, waar aan de hardnekkigste bloedarmoede geen weerstand biedt. De talrijke genezingen, da gelijks verkregen in de ernstigste gevallen van bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, bewijzen de voortreffelijk herstellende en versterkende deugden van de ze pillen die de krachtigste en de langdurig ste werking op het bloed en op de zenuwen hebben. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a 1.75 per doos en 9 per zes doozen bij het Hoofd depot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Am sterdam en bij de firma Nierop en Slothouber Langestraat Alkmaar. zag je, en die liepen altijd allemaal even hard en ze zagen er allemaal even bleek en onge zond uit. Dat kwam natuurlijk van dat nar de gesjouw, daar kon geen sterveling goed bij blijven. Heè, nou schoot het toch op daar zag ze 't Hoogehuis al liggen, tusschen de zware boomen, 't lag er nou nog krekt als toeo ze weggegaan was, en o, daar zag de stompe oude toren ook al tusschen de hooge boomen om 't kerkhof en kijk daar was waarachtig 'n nieuw huis gekomen naast Jaap Smid z'n oude krotje dat zou Jaap Smid dwars zit ten, die stak z'n neus toch zoo erg in den wind en nou viel z'n klein huisje heelemaal in 't niet, nou er zoo'n half kasteel naast geko men was. Hè, daar stonden ze stil, nou was 't haar tijd om uit te stappen „ja, ja con ducteur, 'k heb het al lang gemerkt", zei ze glimlachend tegen den man in uniform, die de deur openschoof om haar te waarschuwen en bedrijvig pakte ze haar taschjes en koffer tje bij elkaar en schommelde naar buiten. He, gelukkig dat 't al zoo laat was, 't was bijna al donker en d'rl iep geenm ensch meer op straat. Nou kon ze alles es op d'r dooie gemak opnemen. Kijk, Klaas Klomp had waarachtig 'n nieuwe voordeur gekregen en spiegelruiten in zijn winkel wel ja, wie 't breed heeft laat 't breed hangen en daar, bij vrouw de Graaf lagen nog dezelfde verscho ten katoentjes in de uitstalling, die er twee jaar geleden ook al lagen die zop van d'r winkelnering ook nooit vet wordenO wacht die goot was nog altijd verstopt natuurlijk en 't had gister vast net weer geregend, nou moest ze 'n groote stap nemen om op 't achter pad te komen, waaraan haar huisje stond. Hè daar zag ze 't als altijd, alleen de goten en en zoo rustig als altijd, alleen de goten en kozijnen zagen er wel verveloos uit en ze had nog wel geld aan Geertje gestuurd om die te laten opknappen. Afijn, de verver had mis schien nog geen tijd gehad, ze wou d'r tenmin £te maar niet dadelijk over piekeren, dan be derf je de goede stemming en ze wou 't nou vanavond es erg pleizirib houden, dan kon ze morgen wel r's zien. Wat was dat? Was die voordeur al vast? Zou Geert al naar bed we zen? Zoo'n slaapkop—nog geen 9 uur, „toe Geertje maak es los en laat me d'r in", riep ze, toen op har herhaaldelijk geklon aan de deur eindelijk een zeurige stem van binnen vroeg, wie daar nog zoo laat op den avond Ze wachtte en ze wachtte, pakte vlug haar spullen weer op, toen ze eindelijk langzaam geslof in rie gang hoorde. Hè, Geert wat hei je mij laten wachten", wou ze verwijten, maar de woorden bestier ven haar op de lippen' die grauwe, gerim pelde tooverkol met het kromme figuur in dat vuile nachtjak, was dat die Geertje van twee jaar geleden, die er toen nog zoo fleurig uit gezien had? theater hadden de collega's haar gelaat, om dat zij zich ver van hen verwijderd hield, omdat zij een andere opvatting van de kunst had en steeds zocht en zocht naar per sonen die haar opinie deelden Zij duldde niets, zij vergaf niets. Dadelijk was zij op het punt een onwaardigen meerdere den ge helen rommel voor de voeten te werpen. Dat ging alles goed zoo lang zij door Grootmama geholpen werd. Nu moest zij van haar salaris leven. Zij speelde de rol van Magda uit Suder- mann's „Heimat." Al den hoon, de spot en verachting, die in haar was, legde zij in deze rol. Zij bracht iets natuurlijks en eenvoudigs tot stand. Maar „hoe jammer," zei men hier en daar „dat zij zoo weinig beminnelijk zijn kan De vrouw van den directeur zei in de di rectiekamer tot haar man: „Dat kan zoo niet langer zoo lang zij hier is, nog geen enkel nieuw toilet en dan Magda, die zoo op toiletten gesteld is! Wij ifioeten dadelijk na de voorstelling eens met die Reebach praten, versta je?" Haar man knikte. Hij was klein en dik en had heel korte .armen. Aan zijn hoofd, op een zeer korten hals, zaten een paar ko lossale ooren. Hij was zestig en de kleine, handige vrouw dertig. In den schouwburg noemde men haar de regentes. Zijden rokken ruischten om haar slanke gestalte, fijne laarsjes van glanzend leder blonken onder die rokken uit en een sterke heliotroop-odeur omgaf haar. Zij trok haar echtgenoot met zich mee en klopte bij Belhamel's kleedkamer aan. De gardcrobière verdween. De actrice stond voor de directeursvrouw. De beide vrouwen „Wat? Ben jij daar weerom rrrnvr Jans sen?" vroeg Geertje, maar er was geen spoor van opgewektheid in den toon Yan haar stem, „waarom hei je niet es even geschreven? Dan had 'k erop gerekend nou moet je 't na tuurlijk nemen zooals 't is." „Ja, dat zal ik ook", zei ze, wat heel koel nu, en ze stapte Geertje voorbij, als walgde ze van de zware, vieze lucht, die er hing in 't woninkje, waar 't.in haar tijd steeds zoo frisch en zoo heider geweest was. Maar afijn, dat zat er maar buiten op en Geertje was ook al 'n oude meid iedereen was hou eenmaal niet zoo fiks als zij. Liet ze zich er nou maar niet beroerd over maken, dat had ze gauw genoeg weer in orde. „Toe Geert, brouw nou es 'n flinke pot koffie, dan gaan We nog gezellig wat bij me kaar zitten teuten en dan vertel 'k je wat van Amerika", zei ze, terwijl ze al haar pakjes en koffertjes op 'n hoop tegen den gangmuur zette. „Nou nog koffie?" vroeg Geertje stug, „nee, dat gaat niet hoor, 'k heb geen vuur meer in 't fornuis en de petroleumkachel wil niet branden." „Mensch dan léén je maar wat vuur om de kachel aan te leggen, 'k wil vanavond nog koffie hoor, daar heb ik me de heefe dag al op gespitst", zei ze wat bevelend, terwijl ze de deur van de huiskamer open stootte en binnen stapte. Maar toen werd ze plotseling stom van schrik wat dat haar gezellige, oude kamer met d'r goeie, vriendelijke meu beltjes, die ze al haar levensdagen vertroeteld had of 't d'r kinderen waren? Haar mooie, stevige eikenhouten pulpitrum was weg en haar soliede kastklok, die altijd zoo zwaar- goedmoedig tikte, hing er niet meer en op de plaats van haar massieve, vierkante uitttrek- tafel stond 'n mager, wankel, vurenhouten hebbeding, waarvoor een uitdrager nog geen kwartje gegeven zou hebben. „Geert", riep ze met stokkende stem, nadat ze van de eerste schrik bekomen was. Geertje kwam met trage passen aangesloft uit het keukentje, waar ze bezig was vuur aan te leg gen „Wat hei jij met mijn boeltje gedaan?" vroeg ze strak, toen de oude bij haar stond. „Verkocht", bekende Geertje, zonder een zweem van schaamte, „ik kón niet rond ko men." „Kon jij niet rond komen? En je hebt vijf gulden in de week'van je mevrouw is het niet genoeg voor 'n ouwe meid die niks noo- dig heeft as wat aardappels en wat brood1?" „Nou ja 'n mensch kan toch bij brood alleen niet leven staat er in den bijbel", zei Geertje, en plotseling schoot ze in een helde ren, vreemden lach. „Geert, wat mankeert je?" vroeg vtouw Janssen stug. ,,'n Mensch kan bij brood alleen niet leven en daarom haalt Geertje zoo nou en dan es wat onder de kurk", schaterde de gore sloot en zich bukkend, dook ze onder de tafel en kwam weer te voorschijn, met een groote, zwarte flesch in de hand. „Foei, foei Geert", verweet ze met huilerige stem, „en daarvoor heb je „Je pulpitrum verkocht en je klok verkocht en je beddegoed verkocht", lalde de oude met overslaande stem, „want och 't is zulk oud spul en in de keuken heb 'k óók nog een flesch, dat was gemakkelijker voor me, maar och hemel nou gakt het niet langer, nou is 't jouw boeltje weer", ging ze, huilend ineens, verder, „toe, laat me hier bij je blijven, dan hebben we 't gezellig samen en dan wordt het wel weer beter met me." Maar een harde trek was er gegroeid op vrouw Jansseus oude gezicht, koud en stug was de toon waarop ze Geertje gelastte on middellijk haar woning te verlaten. Geertje ging hardJer huilen, met lange uit halen, maar de teleurstelling en de walging hadden vrouw Janssen hard en meedoogen- loos gemaakt. Met strak gezicht nam ze de jammerende, kromgebogen sloof bij den arm, voerde haar de gang door, zette haar op straat en sloot met een smak de voordeur, waarvoor ze met een forschen duw den gren del schoof. Dan, gebroken ineens na de felle opzwee ping, slofte ze terug naar haar ontredderde kamer, die haar vreemd en vijandig gewor den was en liet zich snikkend neer in haar ouden leunstoel, 't eenige stuk dat haar gela ten was van haar vriendelijke, gezellige ge doetje, naar het terugzien waarvan ze zoo in nig had verlangd. AAN DE DAMMERS 1 In de eerste plaats laten wij thans volgen de oplossingen van de problemen 400 en 401Aan hen, die ons van één van de twee of van beiden een correcte oplossing toezon den, onzen dank. Stand van probleem No. 400 (auteur KLEUTE Jr.). Zwart: 4, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 18, 19, 20, 23, 28, 29. Wit: 21, 25, 30, 31, 34, 37, 38, 39, 40, 41, 44, 46, 48. Op lossing 1. 38—33 1. 29:38 2. 48—43 2. 38 49 3. 21—17 3. 12:21 4. 31—27 4. 21 32 5. 40—35 5. 49 29 6. 30—24 6. 19 30 7. 35 22 7. 18 27 8. 37 10 8. 4 15 9. 25 1 Een mooi, éénvoudig probleem. Stand van probleem No. 401 (auteur PELé). Zwart: 2, 4, 5, 6, 8, 13, 14, 18, 19, 23, 24, 25, 30, 36, dam op 12. Wit: 16, 21, 22, 27, 28, 32, 33, 34, 35, 39, 46, 47, dam op 38. Velen hebben zonder resultaat naar de op lossing van dit probleem gezocht. De moei lijkheid is dat de witte dam in 3 zetten naar 45 moet worden gebracht, om vandaar den slag te doen en den eindslag 35'2 mogelijk te maken. Ziehier de o p 1 o s s i n g 1. 38—49! 1. 12:26 5. 47—41 5. 36 47 6. 49—40! 6. 47:29 7. 27—22 7. 18 27 8. 4045 8» 29:40 9. 45 7 (2d. -f 6h.) 9. 2:11 10. 35 2! Niemand verzuime déze ontleding na te spelen. Wij ontvingen goede oplossingen van de heerenW. Blokdijk, D. de Boer, D. Gerling, J. Houtkooper, J. K., G. van Nieuwkuijk, R. W. T. Bosman te Alkmaar, H. E. Lantinga, Haarlem, S. Homan, Wijde Wormer, P. Kleu- te Jr. en G. Lammers, den Haag. Van één der vorige problemen nog een goede oplossing van J. P. de R. te Amster dam. EINDSTAND. Het volgende moge weer eens laten zien, wat een merkwaardige combinaties er nog in kleine eindstanden kunnen voorkomen. De stand is van den heer Kleute. zagen elkander aan met oogen, die elkander niets ontveinsden. Het kleine vrouwtje, waar zij allen voor kropen, riep uitermate woedend uit: „U is een hoogmoedig, onbeminnelijk we zen, weet u dat wel „Ja", kreeg zij ten antwoord. „Maar dat verwijt komt hier toch eigenlijk volstrekt niet van pas", meende cle directeur, „het is hier de kwestie „Jawel", viel zijn vrouw hem in de rede „u brengt ons théaier in discrediet door uw prullige toiletten. Dat gaat zoo niet langer Wij kunnen geen actrice gebruiken, die niets voor haar toilet uitgeeft." „Mijn salaris veroorlooft mij geen groote- re uitgaven", zei Belhamel, teiwijl zij de schouders een weinig ophaalde. „Hm", klonk van de lippen van dén direc teur met breeden lach, „dat is geen kwestie van salaris. Ik heb u al vaak gezegd, er zijn andere manieren „Voor mij niet", viel Belhamel hem in de rede, „dat heb ik u al dikwijls gezegd." „Dus dan is het daarmee uit tusschen ons", verklaarde de directeursvrouw met flikkeren de oogen vol leedvermaak. „De toilet-kwes tie is in uw contract uitdrukkelijk genoemd u is niet in staat aan die voorwaarde te vol doen dus Een oogenblik stilte. De directeur en zijn vrouw verwachtten de noodzakelijke uitbar sting van wanhoop die onvermijdelijk volg de, wanneer zij iemand zijn congé gaven. Zij wachtten te vergeefs. „Dan hebben wij elkaar niets meer te zeg gen", sprak Belhamel met een haast onmerk baar hoofdknikje. De directeur en Zijn vrouw wisten niet hoe zij de deur uitkwamen. Zij stieten op den Zw. 7, 22, 23, 45. W. 14, 21, 32, 33, 46. Waarom mag zwart, die aan zet is, geen dam halen op 50? Wel, dan zou hij op bijzondere wijze, juist op den zet af, verloren zijn door: 1. 32—28! 1. 23:32 2. 21—171! 2. 50 10 of 5 (2 sch.) 3. 17 37 3. 10 41 4. 46 37 en zwart verliest. Ter oplossing voor deze week: drempel tegen elkander aan; hierover ver schrikt, wendden zij tegelijkertijd de oogen op de actrice. Deze had hun reeds den rug toegekeerd. Wat zij zooeven ondervonden had, was niets nieuws in haar tooneel-carrière. Sedert Grootmama's dood had zij drie-, viermaal haar ontslag gekregen wegens de toiletkwea- tie. Een warme kamer wachtte haar thuis. Een koude avondmaaltijd stond op tafel gereed met kokend water voor dé thee. Belhamel was uiterst vermoeid. Zij had vier weken lang bijna eiken avond gespeeld Het was haar totaal onmogelijk over iets na te dénken. Zij at, want ze had vreeselijken honger, dronk het eene kopje thee voor en het andere na, en strekte ziCh daarna uit op de breede, zachte canapé. De lamp werd dichtbij geschoven, Onnut's brief ter hand genomen En nadat Belhamel dé-blaadjes naar rang orde neergelegd had, begon zij te lezen: „O, Belhamel, ik ben gelukzalig. Ik heb zoo'n angst gehad. Luister hoe alles gegaan is. Ik kon niet besluiten je vóór mijn vertrek te schrijven. Ik was zoo bang dat je geen ge noegen zou nemen met mijn plan. mij waar schuwen en mijn eindelijk opgevat besluit aan het wankelên brengen. Maar het zat zoo in mij, ik moest er paar toe. Ik had hem al zoo :ang lief door zijn brieven. Ik heb je verteld hoe hij schreef dat ik allen aanleg had een beroemde schrijfster te worden en dat hi; mij daaraan helpen wou. O, zoo grootsch leek mij mijn toekomst, zoo heerlijk! In ge dachten bouwde ik Reebach reeds op, ik maakte er een slot Reebach van. Ik zag ons allen in de toekomst rijk en gelukkig. Op reis was ik weliswaar weer moedeloos Ik voelde mij zoo klien en schaamde mij erg. Ik besef nu pas welk een komischen in druk Ernestine en ik op die menschen gemaakt moeten hebben Stel e haar voor met een heel klein verschoten hoedje van Sassale op het Wordt vervolgd. PrcWteam 402 vu A. MEANDRI (Ff.). »s ÜSÉ MR Een probleem, dat er eenvoudig uitziet, doch lang niet meevalt. Oplossingen vóór of op 10 Augustus, Bu reau van dit Blad BINNENLAND. Gemengd nieuws. UIT EGMOND AAN ZEE. Het badseizoen is hier in vollen, -vroolij- ken gang. Alle huizen en hotels zijn tjok-vol en er heerscht een recht gezellige toon onder de badgasten. Door de buitengewoon groote breedte van het strand dit jaar, kunnen alle badstoelen en -koetsjes nog genoeg verspreid staan om toch iedereen gelegenheid' te geven een heerlijk uitzicht over de zee te hebben en voor de kinderen is er nog plaats voor het vroolijke vangbalspel enz. Allerlei plannen van kinderfeesten, dans-) en muziekavonden zijn op touw gezet, en Dinsdagavond o. a. was het een alleraardig- hte dag voor de badgasten en hunne kinderen. Een forten-wedstrijd (sterke bergen, sierfor- ten en zandfiguren) bracht eene groote vroo- lijkheid en drukte. De zon begunstigde het feest en de aanblik van het strand met die lange lijn warrelende, zonnige kleuren van 200 kinderen, druk aan 't werk, was voor de ouderen een waar genot. Een paar levens- groote schildpadden in natuurkleur behaal den den welverdienden eersten prijs, terwijl een Noorsch schip „Viking" met den draken kop, een tweeden prijs verwierf. 's Avonds had de uitreiking der 64 prijzen plaats op het hoog-gelegen terras van het ho tel „Trompenberg", en het gejuich en hoera geroep dér honderden kinderen met familiele den daar aanwezig, toonde wel hoe ze geno ten van het aardige, feest. Na nog een portie ijs als slot-tractatie, gingen de kinderen om 10 'uur huiswaarts, terwijl de commissie en verscheidene anderen, na gezellige muziek en dans, den avond' pas véél later sloten. Nog twee feestdagen heeft het comité in voorbereiding in de 2de en 3de week van Au gustus (kinderspelen en gecostumeerde en versierde optochten met lichtstoet). Advert.ntièn v*n 1—1 regels 30 Cts. b. HARTLAND, Koningsweg B 69. eleefd aanbevelend voor IN- en VER KOOP van 2de hands Kinderwagens, Sport karren, Ledikanten enz. Ook aan huis te ont bieden. Aan het zelfde adres «a best VEEREN BED te koop. J. B. L. SIMON, Steenhouwer, Konings weg 46, Marmerslijjp tot onderhoud van marmeren vloeren. Marmerpolitoer voor Schoorsteenmantels, Waschtafels enz. On overtroffen kwaliteit. Beroemde TONGERS RIJWIELEN vanaf f 70.— MED. RIJWIBLTRW8T, Alkmaar, LaogMtate 86. TE KOOF GEVRAAOD oude Kuaetgebitwo, Platina punten van blik semafleiders en oude Platina voorwerpen. HERMAN PLAS, Payglop 15, Alten Let op het jukte adres. Payglop 15. Payglop 15. Ook aan huis te onthiedea. STEENHOUWERIJ A. KALLANSEE. N1EUWESLOOT No. 1. Specialiteit In GRAFZERKEN. Foto gratis, TE HUUR: ZOLDER, 65 meter voor berg- en werkplaats aan den Achterweg, pakhuis drie ruiten. Te bevragen bij J. LI ND, Zevenhuizen 6. TE KOOP BRANDKAST, zoo goed als nieuw, hoog 108, breed 80, diep 53, bi W. A. LEVERT, Hekelstraat 28 TE HUUR 1 groote drooge ZOLDER Te^bevra'gen Keizerstr. 22, Alkmaar Voor de kleinste tot de grootste FLES SCHEN geven wij den hoogsten prijs. JAN DE VRIES, Drogist, Alkmaar. ER BIEDT ZICH AAN een flink PEK SOON voor alle voorkomende werkzaam heden. Leeftijd 28 jaar. Adres te bevragen aan het bureau dezer courant. TE KOOP GEVRAAODQeheele en ook gedeeltelijke inboedels en biedt zich beleeid aan voor het in- en verkoopen van 2e hands MEUBELEN, is ook aan huis te ontbieden. Koningsweg 6762 K VERWER, Alkmaar. BURGEL1JKE STAND. OTERLEEK Juli. Ondertrouwd Jan Vink te Broek op Langendijk en Jitske Catharina van den Bosch. HARENKARSPEL Juli. Geboren Cornells, z. v. Gefben Wierds Wagenaar en Wobbigjen de Jong. Come lia, d. v. Nicolaas Groot en Cornelia Boekei. Engeltje, d. r. Pieter Swager en Aefje Nleuwland. Willem, z. v. Gerrit van der iDord «1 Lourisje Pronk. Cornelis, z. v. Pieter Bonuner en MaFijtje Meester. Ondertrouwd Jacobus Johannes Duinker te Velsen en Grietje Roqp te Haren karspel. Overleden Jacob van Teulingen, oud 43 jaar, echtgenoot van Trijntje Brommer. Trijntje Schouten, oud 4 jaar, Trijntje Hoo- geboom, oud 66 jaar, wed. van Hendrikus Bakker. Maartje de Groot oud 79 jaar, éChtg. van Arie Goudsblom. SCHERMERHORN Juli. Geboren: Simon Petrus, z. v. Johannes Lambertu8 Datema en Wietske Brandenburg Leven 1. aangeg"evenkind van vr. gesl. van Jacob Bos en Pietje van Beek en van Petrus Vendel en Aafje van Ophem. BROEK OP LANGENDIJK. Juli. Ondertrouwd: Jan Glas en Rensje van Gulik. Getrouwd Albertus de Bree, weduw naar van Antje Leegwater, en Dirkje van der Meer, weduwe van Pieter Pool. Jan Glas en Rensje van Gulik. Geboren Jan, z. van P J. de Boer én T. van Soelen. Anna, d. van P. de Boer en Gr. Keiser. Geertje Cornelia, d. van J. D. van Ameide en J. Bruinis. Jan, z. van J. J. Engel en G. Fijn. Cornelis, z. van J. de Waard en M van Schoorl. Gerrit, z. van H Strijbis en M. Stam. OBDAM. Juli. Ge b o r e n Simon, z. v. Nicolaas Mui dér en Anna Meiten. Catharine, d. v. Pie ter Borst en Maria Geertruida Hendrikse. Cornelia Dimphina. d. v. Adrianus Petrus Coppens en Bregitta Maria Noordeloos. Anna Alida, d. v. Dirk van Schagen en Ceci lia Conijn. Overleden Cornelis Duin, echtgenoot van Antje Klaver, oud 72 jaar. TIJDELIJKE ARBEIDSBEURS. Stadhuis. Correspondentschap der Intercommunale Arbeidsbemiddeling. Telefoon 158. Spreekuur lederen werkdag, b. h. Zatredag van 1012 uur, voorin. 5 Augustus. Oevraagd worden: 1 dienstbode (dag en nacht), 4 timmerlie den, 1 voerman (18 j.), 3 werkvrouwen. Bieden zich aan: 1 Gasfitter, 1 Kassier, 2 reizigers, 1 reizig ster, 2 timmerlieden, 1 voerman, 6 werklie den (los), 1 werkvrouw. De Correspondente, A. AUKESTIMMERRS. ADVERTENTlëN. in proeffleschjes 327a cent. Schoutenstraat 10, b. h. Stadhuis, i^)^ryraii ■(- i 2. 22—17 2. 26 12 3. 16—11 3. 6:17 4. 28—22 4. 17 37 WWk Isaaai i Miiiiiiiui Hifi.- 4j|P i'i7JJs=b=== 1X9 ROYAUIL REMOVABL Voor mannelijke leerlingen van Hoogere Burgerscholen met 5-jari- gen cursus en van Openbare Handels scholen (die tot onderbouw hebben eene H. B. S. 3-j. c.) met einddiploma 1916, bestaat gelegenheid tot plaatsing aan de kantoren van Schrifelijke sollicitaties, vergezeld van diploma en officieele puntenlijst, te zenden aan het Secretariaat der Twentsche Bankvereeniging te A'dam. i

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 6