Van Hollands Ier do grootste en meest moderne inricliting, speciaal voor Heeren- en Ki li en op maat. Alkmaar, Telef. 212. Zondags tot 12 uur geopend. Alkmaar, Telef. 212. Zondags tol 12 oar geopend. Firma H. S. CLOECK, Kleedermakers. V8RZEKERT RW RUITEN ONDERLING, TiuLnsfl&fM&N weefiMUMiei. ONDERWIJS I. Prins Az., Bierkade 11. LAAT, hoek Boterstraat, LAAT, hoek Boterstraat, genomen met den reusachtigsten Zeppelin die ooit gebouwd werd' en die voor het eerst vanavond ongewapend voor een vreedzame missie voor handelsdoeleinden het groote verkeer met Amerika zal openen. Deze Zeppelin heeft een maximum-snelheid van 200 K.M. per uur. Men kan dus zeer weinig uitrichten tegen dit monster-ge vaarte. Nederland. VREDESVOORWAARDEN 's-GRAVENHAGE, 7 Aug. Door een aantal vair de vooraanstaande personen in Engeland, waaronder de bekende theoloog Prof. Carpenter, het Lagerhuislid Thomas Bart, het Hoogerhuislid Lord Courtney of Penwith, voorts Edward Fry Engelsch afgevaardigde op de tweede vredesconferen tie de econoom Hobson Ben Turner, de Secretaris van den Textiel Arbeidersbond, Woolf Leiden, Fabian Society is blijkens tnededeeling door den Nederl. Antioorlog- raad een manifest verspreid, Devattende het schema van de vredesvoorwaarden dat groote overeenkomst vertoont met het ma nifest aan de oorlogvoerenden van de neu tralen-conferentie te Stockholm. NTOODLOTTIO SCHOT. NIJMEGEN, 7 Aug. Gistermiddag is in de Waalkazerne de soldaat S., afkomstig uit Limburg, door een sergeant doodge schoten. Het ongeluk want d'it is het hoogstwaarschijnlijk is veroorzaakt doordat de onderofficier den soldaat ge lastte eten te gaan halen. De soldaat S. weigerde, de onderofficier trok zijn revol ver, een woordenwisseling ontstond, en 't schot ging eensklaps af. De kogel door boorde het hart van den soldaat S., die on- middellijk stierf. S. laat een vrouw met eenige nog zeer jeugdige kinderen achter. STADSNIEUW#. DE GEMEENTELIJKE GROENTE WINKELS. De verkoop in de gemeentelijke groenten- winkels was Zaterdag en heden belangrijk minder dan gewoonlijk. Wtfar er Vrijdag uii- verkocht werd hetgeen er was, meenden velen, dat hierna ingevolge het Raadsbesluit van Woensdag deze winkels gesloten zouden wor den. De gemeentewipkels blijven echter zoo lang er met de groenteventers een overeen komst inzake d'e distributie is aangegaan. Na den uitverkoop heeft men voor de affaire op nieuw aardappelen en verschillende groenten ingeslagen. Alles is dus weer verkrijgbaar. De grocntewinkeliers en venters vergade ren hedenavond, om inzake de distributie be slissingen te nemen. DE LEVENSMIDDELEN-COMMISSIE. Zooals Zaterdag reeds in het raadsoverzicht werd medegedeeld, zijn de heeren Ringers en Bak aangezocht om wegens het bedanken van de heeren Stoel en Verkerk, in de levens middelen-commissie zitting te nemen. Naar wij vernemen heeft de heer Ringers hiervoor, wegens drukke werkzaamheden, be dankt. GESLAAGD. Te Haarlem slaagde Zaterdag voor hoofd acteexamen mej. Z. Sieffers, onderwijzeres te Weat-Graftdijk, leerlinge van den gemeentelij ken cursus voor hoofdacte alhier. AUTO TE WATER. Gistermiddag reed een chauffeur van de firma Haarsma van Oucoop met een zwaren Spijkerwagen van Bergen naar Alkmaar. Aan gezien de wagen leeg was, reed hij met een matigen gang. Halverwege werd hij achterop gereden door een auto van de firma Stikkel, Olij en ten Zenlam. Deze auto, bestuurd door een chauffeur, die nog maar drie weken in functie was, had een snellen gang. Bij h,et passeeren van de Spijker-auto, die behoorlijk uitweek, raakte de achterop rijdende auto met zijn achterwiel den vooras van de Spijker auto, waardoor deze zwenkte en in de sloot terecht kwam. Mot behulp van een bok gelukte het den aannemer Oudt en zijn werklieden, daarbij geholpen door eenige voorbijgangers, om de auto des avonds om 11 uur weder op het droge te krijgen. Liet de schade zich aanvankelijk ernstig aanzien, heden bleek deze betrekkelijk gering, zoodat de auto morgen weer dienst kan doen. Hoewel de chauffeur, zijn te water gereden collega, die er persoonlijk zonder ongevallen was afgekomen, beloofd had, om den heer Haarsma van Oucoop met het gebeurde in kennis te stellen, opdat deze ten spoedigste zijn maatregelen zou kunnen nemen, heeft hij deze toezegging niet vervuld. VOETBAL. De voetbalvereeniging Holland speelde gis teren op haar terrein een medaille-wedstrijd tegen Hollandia uit Hoorn, dat ook eenige spelers uit andere vereenigingen in haar elf tal had. Hollandia maakte voor rust twee doelpunten en voerde daarna den stand op t0t 4—0. Toen maakte de centrehalf van Hol land uit een vrije schop een tegeapunt, dat vermelding verdient Hollandia won alzoo met 41 ALKMAARSCHE BAD- EN ZWEMINRICHTING. Van 29 Juli tot en met 5 Augustus werden aan bovengenoemde inrichting genomen: 762 baden door heeren, 58 door dames, 96 door onvermogendea, totaal 916 baden Hoogste temperatuur van het water 72 gr laagste temperatuur 67 gr. BURGELIJKE STAND. GEBOREN: 5 Aug. Maria, d. van Jacobus Bakker en Willemijntje Kortekaas. 6 Aug. Herman, z. van Abel Jan Smith en Geertruida Groot. Nico laas Jo seph, z. van Nicolaas Joseph van de Kamer en Maria Rosa Bierman. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur 1 In uw raadsoverzicht constateert gij, dat ik niet aanhaalde de woorden van den Voorzit ter van den Middenstandsbond: „dat het soms onvermijdelijk blijkt, dat in het alge meen belang tijdelijk in sommige zaken moet worden ingegrepen". Indien dat als verwijt bedoeld is, komt mij dat verwijt niet toe, omdat ik in de Raads zitting woordelijk heb gezegd. „Wethouder Lubbe is niet gemakkelijk te veroordeelen. liet is soms de plicht van gemeentebesturen om in te grijpen, zooals is aangetoond door Mr. J. H. Thiel, Voorzitter en den heer Nagt- zaam, secretaris van de levensmiddelen com missie te Haarlem I Aantoonen Is sterker dan beweren vandaar dat ik meen in deze niet te kort te zijn ge schoten. De Raadsoverzichtschrijver van de Nieuwe Courant schrijft dan ook: „dat ik den groen- telui toeriep: ik acht het plicht den midden stand op zij te zetten, als die knoeit". Met dank voor de plaatsing, J. CLOECK. Lid van den Gemeenteraad. [In de bedoelde zinsnede van ons raads overzicht ligt heelemaal niet het verwijt, dat de geachte inzender er in zoekt. Wij vonden het alleen jammer, dat de heer Cloeck d i e woorden niet heeft aangehaald, omdat daar in, gelijk wij schreven, de kwestie welke den Raad Woensdag bezighield, o. i. zoo zuiver was gesteld, immers, het kan noodig zijn, dat in het algemeen belang, tijdelijk in sommige, zaken wordt ingegrepen, maar de Midden stand heeft er voor te waken, dat zulks niet langer duurt, dan de oogenblikkelijke toe stand vordert.Het is in het geheel niet onze bedoeling geweest, den indruk te wekken, als of de heer Cloeck esn debatings-handigheidje zou hebben gebruikt Red. Alk. Ct.J. Geachte Redactie! Beleefd verzoeken wij U, onderstaande re gels onder de aandacht van de lezers van uw veelgelezen blad te willen, brengen. Bij voorbaat onze dank. Met gemengde gevoelens hoorden wij in de Raadsvergadering van j.l. Woensdag de de batten aan over het verdwijnen of blijven voortbestaan der gemeentelijke gtoentenwin- kels en de uitslag was voor ons een groote teleurstelling. Het zou ons te ver voeren om in te gaan op het gesprokene van de heeren Leesberg en Udo (mede-indieners van het voorstel tot opheffing), doch over de door den heer Cloeck in deze aangelegenheid ge voerde besprekingen, kunnen en mogen wij niet heenloopen, zonder er onze afkeuring over te kennen te geven. De heer Cloeck toch deed' zich kennoi a'1 iemand, die niet opkomt voor de belangen van de „kleine luiden", maar .alleen de be langen bepleit van een kleine groep, n.l. de middenstand. Maar, dat hij het drukke bezoek der Hei looër kermis naar voren bracht en dit op re kening stelde van de Alkmaarsche arbeiders, door te constateeren, dat zij het zijn, die daar hun centen kwijt raken, grieft on3 Immers, niet de arbeiders zijn het, die zoo maar, zon der zich een oogenblik te bedenken, hun geld laten rollen. Het was in hoofdzaak de boe renstand (wien het tegenwoordig uitmuntend gaat), die daar met kwistige hand het geld deed rollen. Het mooie weer van Zondag 30 Juli deed een massa arbeiders en arbei dersvrouwen met hunne kinderen een wande ling maken naar Heiloo. Gij gunt hen dit immers toch wel, mijnheer Cloeck? Als bovenstaande argumentatie dienst moest doen om de gemeentelijke groentenwin- kels te bestrijden, dan waart gij niet bijzon der gelukkig in de keuze daarvan. Indien U een paar dagen een bezoek aan de gemeentelijke groentenwinkels had gebracht, dan hadt ge eens kunnen zien, hoe flink daar van gebruik gemaakt was en in den thans heerschenden noodtoestand was voorzien. Uit alle hoeken van de stad kwamen de ar beidersvrouwen en misschien ook nog wel anderen nwt emmers en mandjes aandra gen, om goedkoopere groenten te verkrijgen, Uoewel de groente nog lang niet goedkoop I was. Zij betaalden immers liever 8 dan 10 cents. Of denkt U dat de nood niet hoog is? Uit uwe houding is ons duidelijk gebleken, dat ge absoluut voor de arbeidende klasse geen gevoel hebt en dat ge hare nooden en ontberingen niet kent; onze conclusie is, dat ge hun goedkooper groenten niet gunt, an ders hadt ge met de heeren Leesberg en Udo zoo n treurig voorstel niet ingediend en doen aannemen. Reeds een dag na het gevallen Raadsbesluit, moest de arbeidende bevolking meer betalen; b.v. 30 ct voor 5 kop kleine aardappelen, 22 ct. voor een 2e soort bloem kool, 10 ct. voor een bosje wortelen (15 stuks), 't Is een schandelijke prijs 1 Ten slotte, mijnheer C., willen we ten sterkste opkomen tegen Uwe verkondigde meening, dat er inzake- de levensmiddelen voorziening en de daarstelling van gemeen telijke groentenwinkels, meer is gehandeld in overeenstemming met den wil der S. D. A. P. dan met het algemeen belang, en dat de le vensmiddelen-commissie zich te veel heeft la ten leiden door p. g. Verkerk. Uwe conclusie, dat in deze materie gold een speciaal partijbelang en het S. D.-pro- gram op den voorgrond stond, is een zeer scheeve voorstelling. In de vergaderingen van het Comité van actie tegen de duurte is geen enkele maal het S. D.-program aange roerd, nooit is er de vraag gerezen of de werkwijze wel zou liggen in de lijn van dat program en nimmer is door onzen partijge noot Verkerk getracht uitsluitend S. D. A. P.- ers en modern georganiseerden van een goe de levensmiddelenvoorziening te doen profi- teerenintegendeel is er steeds naar gestreefd een zoodanige regeling te treffen, dat iedere arbeider en kleine middenstander uitge zonderd dan het kleine groepje groentenhan- delaren voor minder geld zich van aard appelen en groenten zou kunnen voorzien. Zulks noemen wij en zeker duizenden niet- S. D, vrouwen 'een zuiver algemeen belang. U kunt er van overtuigd zijn, dat met ons zeer velen uwe on-democratische houding ten1 zeerste zullen laken, en wij zouden u in ge- moede willen aanraden: „Wilt ge aller res pect veroveren, herzie dan uwe houding en toont, dat het u werkelijk ernst ia het alge meen txyang te dienen." Voor de Soc. Dem. Vrouwenclub: A. JORRITSMASJOLRS, Voorzitster. A. KAAOMAN, Secretaresse. N. DE BAKKER-v. MAARLEVELD, Penn ingmeesteresse. Heer-Hugowaard, 5 Aug. 1916. Geachte Redactie I Vergun me s. v. p. nog eens een weinig plaatsruimte naar aanleiding van hetgeen door den heer Tromp ten be?te is gegeven op mijn schrijven van 3 Aug. - Hoewel geen der vergaderingen van de vei- lingsbesturen te Alkmaar bijgewoond hebben de, aangezien ik daartoe niet in de gelegen heid was, weet ik, dat de vertegenwoordigers der vele Tuinbouw-vereenigingen in ^-Hol land als één man destijds besloten, ten aan zien van den handel op Engeland, den eenig overgebleven weg op te gaan. Doch ik wist ook, dat schadeloosstelling in uitzicht was gesteld, en dat die tot nog toe is uitgebleven, wat, naar ik meen te weten, onze Prov. Com missie aanleiding heeft gegeven om te zeg gen: „Ja, maar zóó doen we het toch maar niet meer". En nu spijt het me heusch, dat In den zin: ik hoop, dat de tuinbouwers zich daarvoor nietzullen laten vinden, op de plaats derhet woordje meer ont breekt, hetzij dan dat dit een fout mijnerzijds is geweest, hetzij, dat het bij het copiëeren is weggelaten. Ik wil er thans aan toevoegen, dat ik met de tuinbouwers tevens op het oog heb onze lasthebbers, vormende de Prov. Comm. Napraten heeft zeker vaak weinig nut, maar ik zie toch heusch niet in, waarom ondergeteekende, omdat hij is dé voorzitter van één der contracteerende vereenigingen er niet de meening op na mag houden en ver kondigen ook dat op deze wijze een lands belang of wil men dab liever, een zeer alge meen belang, wordt gekocht door een be paalde catagorie van menschen. Dit was steeds ook mijn standpunt in zake de distribu tie en nog niets in staaf geweest mij van dit standpunt af te brengen. Trouwens, ik ge loof me in dit opzicht niet te bevinden in slecht gezelschap. Ik geef den heeF Tromp grif toe, dat de Tuinbouwvereenigingen de handen in elkaar hebben geslagen, in zooverre dan, dat er een contract is geteekend niet alleen zelfs voor het gezamentijk dragen van eventuëel te lijden schade, doch tevens tot onderwerping aan eventuëele besluiten der Prov. Comm. Dat men zich daaraan niet al tijd houdt, is natuurlijk niet de schuld dier commissie. Ondergeteekende (schrijvendie als particulier, dus niet in kwaliteit van voorzit ter van „De Noordermarktbond") denkt er. niet aan ook maar één poging te doen dien bond terug te do^n krabbelen, doch ik bliji bij mijn meening, dat de tijd gunstig is, om althans een póging in het werk te stellen, om uit de klauwen der Haagsdie In- Verkoop- vereöiiging te komen. Toen ik eenige weken geleden me tot „Koophandel" wendde, met de vraag, of de handelaars er w e 1 aan deden, zich aan genoemde vereeniging te verbinden, terwijl door de tuinbouwers de poging der heeren Vijn, Vijn, Bennekom, was verijdeld, moest ik uit het antwoord opmaken, dat de tijd voor samengaan van handel en tuinbouw blijkbaar nog niet was gekomen. Mijn ver schijnen in de vergadering der Prov. Com missie had zijn oorzaak in de bij mij geves tigde overtuiging, dat het tijdstip voor samen werking zoo gunstig mogelijk was. Dat d e handelaars de situatie niet prettig vinden en dat d e handelaars walgen van den tegen- woordigen toestand, ik heb het niet ge schreven en zou deze bewering van den heer Tromp niet graag onderschrijven. Waar de heer Tromp de handelaars uit den hoek wil laten komen, komt mij een gemeenschappelijk optreden het meest gewenscht voor. En ik behoud me het recht voor er de meening op na te houden, dat onze bestrijding van de groep „Bennekom" de aanleiding reeds had moeten zijn,' om te trachten in vereeniging met onze handelaars te ontkomen aan den willekeur van de Haagsche In- en Verkoop- vereeniging. Ik meen nog altijd, dat we moe ten trachten daaraan te entkomen, voor de verre toekomst eveneens. En die meening gaf me de verklaring in de pen, dat het resultaat van het samengaan der Noord-Holl. Tuinbouwvereenigingen (3. v. p. niet te verwarren met den arbeid der Prov. Comm.) voor mij niet veel meer dan nihil is. Ik neem van den heer Tromp graag aan, dat de Prov. Comm., roeiende met de beschikbare riemen, redt wat te redden valt en de heer Tromp zal van mij wel willen aannemen, dat het niet in mijn bedoeling heeft gelegen, de Provinciale Commissie bij de Tuinbouwers in miscrediet te brengen; wat mij betreft, ik sluit me gaarne aan bij den Raad van Z. E. den Minister van Landbouw:-versterk uw organisaties zooveel mogelijk, en voeg er aan toe: laat ze kracht zoeken, waar die te halen is om te bestrijden, wat besi reden dient te worden. Voorts aanvaard ik onderdanig den wenk van den heer Tromp: af te wachten, tot de commissie verantwoording zal doen aan hare lastgevers. U dankend voor de plaatsruimte, Mijnheer de Redacteur, UwDw. S BRUGMAN Br Ifc maar één Onderlinge Olasassurantie in Alkmaar. De Agenten zijn Oebr. Molenaar Mfottwaaloot ma J. Misnis, Berj#»rhout. laituursiedan Jfe. Gl»risk. S- J. P. J- A. Woi4sb®r0sn. W. M. R Pm.* W. J. a AfML. Jh. Linp. J. E. Lubbe. J. Rinoers 7 Augustus. Ifrdags'dMid door hst Koa. N'adarlaadaeh Wm*wra.lc©i*<ih taakbtotut te De Bilt. Geldig tot den avond van 8 Augustus bi laf fabfad vam de wwarnsming it de hoogste stand van den barometer 768.0 te Christiansund. De laagste stand van den barometer boven 755 Oost-Duitschland. V»RWA«H<I»IWfc Zwakke tot matige noordelijke tot noord westelijken wind, meest zwaar bewolkt, wei nig of geen regen, zelfde temperatuur. in Boekhonden en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk en examens MARKTBERICHTEN. ALKMAAR 7 Aug. Aangevoerd 15 Koeien en ossen f 250 a 500, 47 vette kalveren f 70 k 185.-r., per K. G. f 1,— a 1.40, 58 nucht. kalveren t 15.^- a 26.—, magere schapen f a —,29 vette dito f 30 a 44 p. stuk. 335 vette varkens 80 a 102 ct. p.ned. pond. AMSTERDAM, 7 Aug. Veemarkt. Aangev. 338 vette koeien f 130 a ct.,2ekw. 120 a 125 ct, 3e kw. f 1.10 a 1.15, 150 melk en kalfkoeien f 350 a 500, 113 nuchtere kalveren f 12t— a 20.— 13 schapen f 25 a 35, 0 lammeren f a - 317 vette varkens, geen handel. MEDEMBLIK, 5 Aug. Groote muizen f 1.25 a 2.45, kleine muizen f 0.60 a 0.85 bonte f 2— a 2.10, blauwe f 2,— a 2.10. Aanvoer 230 manden of zakken. BOVENKARSPEL (Station), 5 Ang. Heden besteedde men voor Groote muizen f 1.20 a 2 50, kleine idem f 0.60 a 1.bloemkool f 8.a 22.00. Roodekool f 6.50 a f 18.50. Wittekoo f 10.- a 22.—. WARMENHUIZEN 5 Aug. Muizen Binnenland f 0.85 a 125, buitenland f 2.45 a 2.56 per 35 K.G., Schoolnseosters binnen land f 1.45 1.90, buitenland f 2.45 a 2.55 Volgelinge* I 0.70 a I.Zilveruien i nep f 0.90 a 8.—, drielingen f 3.50 a 3,90. groote f 3.60 a 3.80. Bank- en Gredlet-inatellingen Amstwdamsahe Bank A ion/, PROLONGATIE 1»/* pCt Mededeelingen. Staatsfondsen vast. Mijnen zonder affaire. Culturen willig. Olie vast, speciaal voor Geconsolieerde Holl. Olie. Rubbers lager en aangeboden, Tabakken wil lig. Marinewaarden vast. Amerika opende vast, verloop kalm, slot prijshoudend. a Opgericht 15 Maart 1865. Eigen werkplaatsen a/Ju magazijn. KINDERCOSTUUMS Opgericht 15 Maart 1865. Eigen werkplaatsen a/k magazijn. Telefoon 220. Afslag-Vereeniging BEEMSTER, PUB- MEREND en OMSTREKEN, 5 Aug.: Ill pond peulen f 2,— a 3,70 per 100 p. 1726 pond doperwten f 3.10 a 5.50 p. 100,, 3384 zak tuinboonen f 0.30 a 1.46 per zak 1284 zak slaboonen f 1,95 a 2,30 per zak 15 K- G„ 13750 snijboonen f 1.60 a 3.20 p. 1000 stuks 103 manden peren f 4,35 a 10 mand, 80 manden appelen f 1,70 a 3,40 per mand. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Voordam C 11, Alkmaar. Koers van Staatsleenlngen. 4 Aug NEDERLAND. pCt Oblig. N. W. S. van 600/1000 5 Oblig. N. W. S. van 500/1000 4* Oblig. dito 31 dito dito 3 dito dito Ned. Ind. f 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-Jull 4 RUSLAND. Obl. frs. 2600-5000 5 twangorod Dombr. OR. 626 4( Nieolai Spw. 100 4 Geconsol QR. 625 4 Rothschild (consols) OR. 625 4 Hope on Co. 1889-90 OR. 626 4 6e missie, 1894. OR. 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw. Ie serie 1904 4 BRAZILIË Funding Ln, 1898 20/100 5 Provincial® en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915. 5 Rotterdam 1915 Nedorlandsahe Bank C. v. A. Ned. Handel Mij. C. V. A. Induafrieele Ondernemingen BUITENLAND. Anaconda C. v. v. A. Am. Car. 8« Foundry Co. C v. A. Amor. Hide Öt Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Miinbouw-Ondprnemlngen. Ketanoen gew. A Prof. id. Redjang—Lebong BUITENl LAND. Great Cobar A Pittsburg Coel A Cultuurondern. Handelsver. en Handelsvennootach. Cult. Mij. der Vorstenlanden A Id. Id. id, WindstMnd Handolsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatsehappljen. Dordtsahe Potr. Ind. Aand. Oec. Holl. Petr. Cert. v. A. Ken. Ned. Mlj. t. e. v. Petr. br. A 5um. Palembang Petr, Mfj. New. Schibaiofi Petr. Cy. Crt. gew. A Id. Id. Crt. pref. A Orion Petrel Ml). A Rubber-Maataehappljen. Amst. Rubb. Clt. Mlj. Aand. Seheepvaart-Maatiehappljen Ned. Amerik. Stmv. Mlj. Aand. Ned, Saheepv. Unie Aand. BUITENLAND. Int. Mero. Marine Cy. Afgest. A Int. Merc. Marine Afgeet. Pref. A Int. MerG. Marine Cy Dep. Cert. v. Oblig. 4 Tabaks-Ondernemingen. A'dam Dell Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. id.. id. Pref, Deli-Maatschappij Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senoaibah Tabak-Mlj. Aand. BUITSNLAND. United Lanhat Plant. C. V. A. Spoorwegen. Deli Spoorweg Mlj. Oblige I Holl. Qwsr. Spoerw, Qbl. 5 Mlj. t. Hecpl. v, Staatssp. Obl. 5 Mlj. t. loopt. v. Staatssp. Obl. 4* BUITENLAND. AMHR1KA. AtohM. Top S. Fé C, v. a- A Balttmoro Obio CertW. v. A. Denv. R. Orande Spw. C. v. A Brie Spw. Mi). Gewone Aand. Ka«« Cyti South. Railw. Cy g. A Missouri Kans. li Tesc. C. v. A N.-Yerk Oat. A Western Norf. West. Cert. gew. Aand. Souther* Pec. Comp. A 8o*th RIw, Vot. Tr. Qew. A. Union Pao. Railr. Cy. C. g. A. Premlelenninaaa. NEDERLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100.—3 Gemeeute Crediet BELQIE. Antwerpen 1887 3% 103 839, 781/, 63i/, 101 451/, 761/, 65 62 59 641/, 67 67'/, 543/8 92*/, 1031/4 1037/, 175 228 178% 1631A, 58 52% 81% 25 43% 164 7 Aug. 102% 101% 84 73 63% 101 4i 62% 59% 65% 67% 92% 1031/4 117 174 164 57% 52% 81% 25 44 165 7w/l6 26 222 f223 365 178 200 499% 226 40 77% 196 Wi 164 24 si 94) 245 247% 298 556 480 204% 253 V, 535 1ÖH/4 193% 103% 101 104 36Vi« 14% 35 24% 5% 28V, 123 94% 22 136% 103 Vie 987,V 657k 222% 223% 364% 207% 500 79% 190 40^% 163 24% 851/4 96% 247 249% 5*9 433 207 253% 337 106% 108% 101 104V# 86»/i4 141/4 351/4 24% 5? 22

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 3