DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. S No. 185 Honderd en achttiende jaargang. i9i§ rils par 3 maanden f 1.— fr. p. post f 1.25. Adwrtentieprijsföct. p. regel, groote letters naar plaatsruimte. Brieven fr. N. V. Boek- en Handelsdrnkkeru ?1 HERIfls. COSTER ZOOS, foordam C 9, Telefnr. I DINSDAG 8 AUGUSTUS VAKIA NEDERLAND. Mei 20 ci. oorloastoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAAR, 8 Augustus. In het Oosten zoowel als in het Westen wordt het bloedige spel van aanval en tegen aanval voortgezet met wisselend succes. Het is moeielijk te bepalen, wie er in het Westen het best afkomt. De entente maakt vorderin- gèn ontegenzeggelijk. Maar h'et is de vraag, of de bereikte vooruitgang geëvenre- digd is aan het doel, dat men zich vóór den aanval heeft gesteld en de offers, daarvoor, gebracht. Is dit niet het geval, dan is de winst tenslotte toch nog maar een schijnbare. Zeker is, dat het aantal in deze dagen ge vallenen zéér groot is de legerberichten blijven bij voortduring verzekeren, dat de tegenpartij zware verliezen lijdt Voor Verdun blijft het een worstelen om en bij het werk Thiaumont en het dorp Fleu- ry. De toestand is er nog net als gisteren: het eerste Fransch, het tweede half-om-half. De strijd is echter nog niet uit en beide par tijen trachten den staait van zaken zooveel mogelijk ten hunnen gunste te brengen. Aan het Sommefront het andere brand punt der linie draagt de strijd eenzelfde karakter, maar schijnt op het oogenblik min der hevig. Ook daar een loopgraven-strijd. De Engelschen weren Duiitsche tegenaanval len af, de Franschen hebben bij het Hem- bosch een loopgraven-linie bezet Men blijft aan beide kanten blijmoedig ge stemd. De Engelsche pers verheugt zich over de terreinwinsten, die klein, maar soliede zijn, en ziet aanwijzingen, dat de Duitschers steeds meer moeite hebben, o/n voor de linies bezettingsmanschappen te vinden. En de Duitsche pers verheugt zich, dat de Engel schen en Franschen geen grootere vorderin gen maken bij zulke aanzienlijke verliezen majoor Moraht zegt dat Engeland blijkbaar vastbesloten is de toekomst van den oorlog op de Sommekaart te zetten en dat het leven van Frankrijk er van afhangt, of Engeland bereid is nog meer bloed te vergieten, dan het tot dusverre gedaan heeft Aan het Oostelijk front is het precies een der gesteld. De entente-pers verheugt zich over het succes van het offensief van generaal Broesilof en de Duitsche pers verzekert, dat het elastisch terugbuigen van de fronten de hoofdmacht der midden-mogendheden voor verdere gebeurtenissen onaangetast heeft ge* laten en dat nieuwe strijdkrachten naar de bedreigde punten zijn gezonden om de be slissing te bevechten, waaraan voorafgegaan is een nieuwe groepeering der legers en een nieuwe regeling van de posten der bevelheb ber^ Wij moeten afwachten wat de toekomst op levert. Op het oogenblik staat het zoo,' dat de Russen hun successen aan' Stochod en Se- reth kunnen voortzetten, maar slechts in zeer geringe mate, en dat de Duitschers en de Oostenrijkers in de Karpathen met hun te gen bewèging een weinigje terrein winnen. Eenigszins verrassend komt het Russische legerbericht mededeeten, dat in den Kauka- sus de Russische troepen ten westen van Ker- mandsjak onder pressie van de Turken terug getrokken zijn. Van meer belang is echter, dat de Italianen tot een nieuw offensief zijn overgegaan, dit maal weer aan de Isonzostreek. Of generaal Cadoraa van het Trentinofront niets meer verwacht, dan wel of hij in het Isonzofront meer heil ziet, valt niet te zeggen. Men weet, dat er aan laatstgenoemd front reeds geducht is gevochten, doch dat het bewegeloos is blij ven staan. Thans hebben de Italianen op verscheiden punten aanvallen gedaan, met name in de buurt van Monfalcone, waar de heuvels 85 en 121 zijn het gaat altijd en overal maar om hoogten. Het Italiaansche legerbericht zegt, dat heuvel 85 vrijwel ge heel bezet is en bezet bleef, ondanks herhaal de tegenaanvallen, dat er voorts verscheide ne opeenvolgende Oostenrijksche loopgraven- linies zijn veroverd, dat er 3600 gevangenen (van wie 100 officieren) gemaakt werden en dat dé buit aanzienlijk is. Het Oostenrijksche legerbericht meldt: „Tegenaanvallen hebben het grootste deel van de door den vijand in diens eersten stormloop veroverde en geheel stukgeschoten voorste stellingen weer in ons bezit gebracht. Om enkele loopgraven wordt nog hevig gestreden. Tot dusverre hebben wij 32 officieren en 1200 manschappen ge vangen genomen." Hieruit blijkt duidelijk, dat de Italianen met hun offensief aanvankelijk succes hebben. Niet onwaarschijnlijk, dat wegens d vaarlijken toestand Hindenburg ook In elk geval binden zij ook hier troepen, die niet elders kunnen worden gebruikt De stad Oörz, van vroeger wel bekend, staat voortdurend onder zwaar artillerievuur en in de stad zijn reeds verscheiden branden veroorzaakt. IN GALICIë. De Weensche correspondent van de N. R. Ct. schrijft d.d. 3 Aug.: Hoewel Brody reeds op den 27en Juli is veroverd, mag er pas sinds gisteren over ge schreven worden. Op den 26en en 27en werd Brody, dat door Weensche regimenten en Galicischen landstorm werd verdedigd, door groote overmacht beschoten en bestormd. Drie dagen duurde de slag totdat het aan den Russischen generaal Sacharow lukte om op den straatweg van Radziwilow naar Bro dy door den vijand heen te breken. Gedu rende de hevige gevechten die toen plaats hadden verschenen nieuwe Russische afdee- lingen in de Oostenrijksche flank, zoodat de stad moest worden opgegeven. Brody, dat vlak aan de Russische grens ligt, is een open stad zonder strategische waarde. Maar het ligt slechts 80 Kilometer van Lemberg en de verovering der hoofdstad zou weer het ver lies van een groot deel van Gaiicië ten gevol ge kunnen hebben. Dat moet tot eiken prijs vermeden worden, weshalve verkondigd is dat reeds een nieuwe versterkte linie gereed is, waarin de uiterste tegenstand zal geboden worden. In het begin van dien oorlog werd in Przemeslany, een dorp van de Zlota Lipa, allerhevigst gevochten. Ete nederlaag aldaar had het verlies van Lemberg ten gevolge. den ge- WB genera lissimus geworden is over het O.-H. legér. Reeds vroeger is generaal Mackensen dit ge weest, die belast werd om de Russen uit Ga iicië te jagen, wat ook gelukt is. De samen werking van O. H. en Duitsche leger on der een eminent hoofd heeft toen prachtige resultaten opgeleverd. Ditmaal geldt het de eenheid van het front, geplaatst onder bevel van een opperbevelhebber onverschillig tot welke groepen'de legers behooren die in het oogenblik van het gevaar samengetrokken worden en waarover de meest beroemde ge neraal van de centralen gesteld wordt. Het is de amalgameering of samensmelting van allerlei legers tot één geheel, onder één commando en tot een bepaald doel, nu de Russen, geholpen door dé techniek van Fran schen, Engelschen, Belgen en Japanners, met ongehoorde kracht komen opzetten om Gaii cië te heroveren en Hongarije binnen te drin gen. EEN VERKLARING VAN GENERAAL JOFFRE. Vertegenwoordigers van de Amerikaan- sche pers rijn eergisteren d'óor generaal Jof- fre ontvangen. Hij heeft hun het volgende medegedeeld. Wij weten stellig dat onze vijanden, hoe verwoed ze ook thans nog strijden, hun laatste reservetroepen aan het oproepen zijn. Tot dusver konden zij, gelijk hun gewoonte was, hun reserven van de eene plaats naar de andere vervoeren, maar tenge volge van de gemeenschappelijke inspanning der bondgenooten is hun dat thans onmoge lijk. Het is niet aan mij om te zeggen hoe lang de Strijd nog duren zal misschien we ken, misschien minder voor de slotinzin- king van de krachten van den vijand komt. Het is volstrekt zeker, dat deze komen zal. Gij voelt evengoed als wij, dat wij reeds een keerpunt in den oorlog bereikt hebben en de vijf maanden tegenstand van de Franschen bij Verdun hebben het plan van' de Duitschers verijdeld en de weegschaal voorgoed' doen overslaan. De Engelsch-Fransche troepen bieden het hoofd aan 122 divisies over den geest in het Fransche leger wil ik nu niet uitweiden. Na twee jaar strijdens heeft zich de geestkracht van onze troepen nog ontwik keld. Het land is vastbesloten den oorlog tot een zegevierend einde te brengen; de bondge nooten zulten niet ophouden,, voor de vrij heid der wereld voor goed verzekerd is. ZEPPELINS NAAR AMERIKA? De Berlijnsche correspondent van „De Tijd" meldt: (Wij geven dit bericht heden in zijn geheel, omdat een verkrote telefonische mede- deeling gisteren' niet heelemaal juist is over gekomen.! Toen ik in ditv oorjaar berichtte, dat eer lang handels-onderzeeërs eene Duitsche ha ven zouden verlaten om onder water Ameri ka te bereiken, vond mijn bericht weinig ge loof in Holland. Toch is het door den koenen toch der „Deutschland" bevestigd. Wellicht zal men het voorshands evenmin igeloofwaardiig vinden, dat binnen enkele maanden Zeppelins over den oceaan zullen vliegen. Nochtans is het een feit, dat op het oogenblik boven het meer van Constanz proe ven worden genomen met den reusachtigsten Zeppelin, die ooit gebouwd werd, en die be stemd is om, ongewapend, slechts als vreed- zame koerier en voor handelsmissies, een' ge- eld luchtverkeer met Amerika te openen, niéuwste Zeppelin is geheel ingericht op een ontzagglijk stijg- en draagvermogen, terwijl hij een uiterste snelheid van 200 K.M. per uur Jcan bereiken. Zoowel faef snelheid»- pegeld als hoogte-record zal het 'aan vijandelijke vliegtuigen onmogelijk maken, ietst egen den vreedzamen luchtreiziger uit te richten', die nu reeds verre tochten' over de Noordzee heeft ge waagd. Met den handelsonderzeeër „Deutsch land" was het: „Duitschland, Duitschland, onder allés", de nieuwe handels-zeppelin -— eveneens „Deutschland" gedoopt zal het „Duitschland, Duitschland boven alles" tot letterlijken' waarheid maken. Graaf Zeppelin zelf heeft reeds de eerste reis van het luchtgevaarte tot aan de kusten van Engeland bestuurd1. Andere' Zeppelins zijn, uitsluitend voor handelsverkeer, nog in aanbouw. DE DUITSCHERS IN FRANKRIJK. Fransche Senatoren en Kamerleden, die af gevaardigd zijn door het thans bezette ge deelte van Noord-Frankrijk, hebben een pro test uitgevaardigd tegen hetgeen er te Rijsel is voorgevallen. In dit protest wordt o. m. het volgende gezegd: Het Duitsche leger, dat er niet mede te vreden is het land verwoest, zijn fabrieken vernietigd en aan onze bevolking haar eigen bestaansmiddelen ontroofd te hebben, is niej voor een allerafschuwelijkste misdaad terug gedeinsd. Te Rijsel, Roubaix en Torcoing en in tal van andere plaacen, heeft het vrouwen, jongemeisjes en jongelieden aan hun gezin nen ontrukt om hen, in een kudde als slaven in de oudheid, in betreurenswaardig ge mengd gezelschap, naar andere streken weg te voeren, onder voorwendsel door deze jeugdige stedelingen ruwen landarbeid te doen verrichten, die over 't algemeen het werk is van onze sterkste buitenlui. Deze roof misschien is dit woord te zwak deze roof is gepleegd onder gruwe lijke omstandigheden. Smeekbeden, tranen van moeders en verwanten konden de solda ten, die met deze lagetaak belast waren, niet tot toegeven bewegen. Ziende, dat elke te genstand nutteloos was, dat zij werden weg gevoerd, hebben velen van deze heldhaftige kindeten van Frankrijk hun geboorteplaats onder het zngen van. de Marseillaice verla ten. Het optreden van de Duitschers zal Frank- rijks vasten wil niet doen wankelen. Moge echter de eenstemmige afkeuring van allen, die een eigen haard hebben, den wreeden be zetter van deze gruwelijke maatregelen doen terugkomen. £)e Franschen zijn edelmoedig, maar zij weten degenen, die zich buiten de beschaving plaatsen, te tuchtigen. KORTE BERICHTEN. De koning van Montenegro heeft Woens dag te Parijs een bezoek aan president Poin- caré gebracht, bij wuen hij is blijven dejeunee- ren. Na het dejeuner heeft de koning een langdurig onderhoud met minister Briand gehad. Een gewone Fransche soldaat is tot ridder van het legioen van eer benoemd, om dat hij „na in Februari 1915 uiterst zware verwondingen opgeloopen te hebben, gedu rende de lange behandeling, die hij daarvoor moest ondergaan, blijk gegeven heeft van een bewonderingswaardige geestkracht, aldus aan alleen schoon voorbeeld van stoïcisme ge vend". Op 3 Augustus zijn in Oostenrijk ijze ren dubbeltjes (20 Hellerstukken) in omloop gekomen. Er is voor gezorgd dat zeniet roes ten zullen. De staat heeft het nikkel van de vroegere dubbeltjes noodig. De Engelsche visschersboot Lochlomond is gezonken. Ook de Aranda (1800 ton) en-het Engel sche stoomschip Espiral zijn gezonken. De Pruisische Staatscourant meldt, dat van Duitsche zijde van Italiaansche produc ten tarieven worden geheven onafhankelijk van de verdragen. De invoer van tabak in Duitschland is met eenige uitzonderingen, verboden. DE VISSCHERIJ-KWESTIE. Het hoofdbestuur van den Christelijken Zeemansbond heeft, naar aanleiding vaa de telegrammen uit Katwijk aan Zee en Scheve- ningen, door de, onder leiding van den Chr. Zeeliedenbond vergaderde visschersvrouwen, op den' 4 en 5 dezer, aan de Koningin toege zonden, een brief ontvangen, waarin gewezen wordt op de rede van den minister van bui- tenlandsche zaken. De vergadering wordt voorts gegeven, dat de aandacht van dé re geer ing met dén grootsten ernst op deze aan gelegenheid gevestigd blijft. De opvarenden' van den' logger Dirk K. W. 44 hebben bij aankomst te IJmuiden meege deeld, dat zij aan opbrengen ontkomen zijn. Ze waren- den 13en Juni zeilende op ongeveer 39o 36o Noorderbreedte en 1 o 3o Oosterleng- te, toen twee Engelsche grijs geschilderde slagschepen naderden en een* er van den logger aanhield. Een boot werd uitgezet en de logger kreeg drie Engelschen aanboord, i waarvan een gebood de zeilen te strijken, om dat de logger naar Kirckwall zou worden1 opgebracht. Een zelfde lot onderging de log ger Kinderdijk M. A. 119, die zich op enke le mijten afstand bevond. Men maakte de log gers aan elkander vast en ze werden op sleep genomen' in West-Zuidwestelijke richting. Ie dere logger hield 2 Engelsche matrozen aan boord. Nadat men ons ongeveer van 1.30 tot bij half acht in die richting gesleept had mét een vaartje van 10 mijl per uur, werd onver wacht het bevel toegeroepen- in dezelfde richt- ting door te varen naar Kirkwall. Men haal de daarop met eeni scheepsboot dé matrozen van de schepen, en- de bemanning zag daar op het slagschip dat op den spiegel den naam M. O. N. S, 2 A. voerde met groote snelheid in Zuidwestelijke richting terugko men. De M. A. 119 zette de reis in de door hetoorlogsschip aangewezen richting nog eenigen tijd door, doch de K. W. ging om de Oost en vervolgde zijn visscherij, en heeft geen oorlogsschip teruggezien-. Voor. zoover bekend behoort ook de M. A_ 119 niet tot de in Kirkwall liggende schepen en ook deze logger zou dlan den dans ont sprongen' zijn. j HET TEKORT AAN BLOEM. Gisteren heeft de Haagsche Broodbakkers patroons vereeniging het volgende telegram verzonden aan den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel „Excellentie!. De bakkerij komt stop te staan. Heden zal bakker (volgt naam en adres) niet meer werken, omdat hem 500 K. G. bloem ontbreekt Spoedig volgen vele an deren. Schaft s. v. p. raad. BINNENLAND. UIT INDIë. Officieel. Bij het departement van koloniën zijn de ondervolgend'e berichten ontvangen De Indische regeering houdt zich bezig met de vraag, welke maatregelen behooren te worden genomen tegen den inlandschen arts Tjipto Mangoenkoesomo, die te Semarang in een rede, voor de vereeniging Insulinde ge houden, waartoe sedert eenigen tijd' verschil lende vreemdelingen zijn toegetreden, tot om verwerping van het gezag zou hebben opge zet. Ook de dagbladschrijver Razoux Kühr te Bandoeng tracht haat te zaaien tusschen de verschillende groepen der bevolking. (J. R. Razoux Kühr, gewezen ambtenaar, oud-re dacteur van verschillende Maleische en Chi- ueesch-Maleische bladen en thans, met Tjipto Mangoenkoesomo redacteur van het orgaan dér vereeniging „Insulinde.") Men vermoedt dat hier vreemde invloeden in het spel zijn. Onder voorzitterschap van mr. H. 's-Ja- cob, voorzitter van de Kamer van Koophan del, ce Batavia, is aldaar een commissie ge vormd, die zich ten doel stelt het tot stand komen en de uitvoering van een plan tot ver dediging van Nederlandsch Indië te bevorde ren. Men stelt zich voor, in verband daarmede op 31 dezer te Batavia een volksbetooging te houden en in den komenden, herfst eenige voorstanders van het denkbeeld uit de. in- landsche maatschappij naar Nederland af te vaardigen ten einde met invloedrijke staats lieden over invoering van militie en andere gewichtige Indische belangen van- gedachten té wisselen. In Soerabaja loopt het gerucht, dat vreemdelingen pogingen aanwenden om ver schillende particuliere landerijen in handen te krijgen. Ook zouden buitenlanders onderhandelin gen voeren over den aankoop der Tégal-Wa- roeianden in de residentie Batavia, afdeeling Krawang, gelegen. Deze landerijen, welke padi, vogelnestjes en boschproducten opbren gen, hebben een uitgestrektheid van ruim 60.000 H. A. en worden door ongeveer 50.000 opgezetenen bewoond. Bij .de regeering zijn plannen tot aankoop of onteigening ten algemeenen nutte in over weging. De vooruitzichten omtrent den rijstoogst luiden niet onbevredigend. BOND VAN ANEMONEN- EN RANONKEL-KWEEKERS. Indertijd is de oprichting te Uitgeest ge meld van den Bond van Anemonen- en Ra nonkelkweekers. Het doel van dezen bond is het geknoei tegen te gaan, wat hoofdzake lijk bestond in de levering van soort-onechte partijen en het rerkoopen tegen buitensporige of ver beneden minimum prijzen. De bond deelde dezer dagen aan haar le den mede, dat verschillende partijen op soort echtheid zijn onderzocht en al» verkooper is aangesteld de heer D. Smit te Uitgeest. Voor de hoofd-handelsoorten zijn de vol gende minimum-prijzen vastgesteld: Turk- sche ranon-kel 1, Romano 0.45, Séraphige 0.70, Souci doré 0.80, Viridiflora 0.4t), Turban black 0.80, Turban dor 0.45, Grootvorst 0.40, Hercules 0.45, Rosalie 0.60, Grootvorstin 0.50, Purpurea 0.35 (gemengd 0.30), Perzische Ranonkel, laune suprème 0.50, Orange brillant 0.60, Ko ningin der Nederlanden 1.50, Oeil noir 1.25, Cramoisi a coeur vert 1.25, Fireball 0.80, Barbaröussa 0.80, Vuurkolom 0.40 (voor collectie 0.80), gemengd 0.50, Schotsche ranonkel in soorten 0.60, gemengd 0.50, Fransche ditq, Primrose Beauty 0.25, Mathilda Christine 0.25, Thalia 0.50, Emperor of China 0.40, voor collecties 0.35, gemengd 0.20, Dubb Anemone op soort 0.80, blauw *1, ge mengd 0.55, Enk. Anemone gemengd 0.40, de Casu 0.50, op soort 0.80, the Bridé 0.45, Scarlet 0.40; blauw 0.50, ditó op soort 0.70, Dubb. Anemone, St Brigid 1, alles per 100. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeené ken nis, dat zij bij hun besluit van heden vergun ning hebben verleend aan N. J. VAN VUU* RE, fabrikant aldaar, tot het oprichten van een MOFFELOVEN, dienende voor het mof felen van kachels en haarden, in het perceel Hekelstraat, Wijk C, No. 15. Alkmaar, den 7en Augustus 1916. Burgemeester en Wethouders voornoemd, O. RIPPINO, Voorzitter. DONATH, Secretaris. besloten, een adres te richten tot Ged. Staten van Noord Holland in zake het opruimen der honderden- veenbonken en den desolaten toe stand bij Zuiderwoude en dit adres is den lOen Juli j.l. verzonden. Men heeft, zegt de Tel. daaromtrent nog niets vernomen, hoewel nadien bijna weder een maand verstreken is. Thans heeft genoemde commissie besloten, au diëntde bij den minister aan te vragen. Dan zal meteen het verzoek ter sprake worden ge bracht, om de bedrijfsleider uit de overstroom de streken, die als landstorm er dienst moeten doen-, niet in te lijven, doch in hunne woon- laatsen te oefenen, zoodat zij evengoed hun edrijf zullen kunnen voortzetten. Uit de com missie daartoe werden in de gehouden verga dering te Landsmeer gekozen" de heer C. No bel, rijkslandbouwleeraar, de heer Uittenthuis te Broek in Waterland en de heer Visser te Landsmeer. HET HERSTEL EN DE VERZWARING DER ZEEDIJKEN. Naar verluidt, wordt door de ingenieurs van den Provincialen Waterstaat het bedrag dat voor de henstelling en- de verzwaring van den zeedijk in de provincie Noordhol'land noodig zal zijn, geschat op twaalf en een half mill'ioen gulden. Van Den Helder tot voorbij Muiderberg zal nu overal, waar geen vóórland aanwezig is, de weg naar dén binnenberm worden ver legd. Daar vete dorpen langs den dijk zijn ge bouwd, levert dit groote bezwaren op. Zoo moeten tusschen* Enkhuizen en Medemblik meer dan honderd- woningen worden' gesloopt. DE AARDAPPELEN IN ZEEUWS- VLAANOEREN. Niet alleen op het eiland Tholen, maar ook in Zeeuwsch-V l aan deren bedreigt vol gens de Tel., de aardappelziekte de zooge naamde „plage" den oogst. Meer en meer slechte plekken treft men op de akkers aan. De knollen' rotten of het loof sterft en de vruchten zijn in gering aantal. Er zijn echter niet zooveel aardappelen- gepoot als op ande re jaren De kooplust blijkt in verband met da Gémengd nieuws. DE TOESTAND IN DE OVERSTROOM DE STREKEN. Door de commissie ten behpeve van den landbouw op de overstroomde gronden was ziekte, zeer gering. DE MOORD OP SLAGER SCHUT. Ingevolge art 70 W. v. S., volgens hetwelk een misdrijf waarop levenslange gevangenis straf staat, na 18 jaar is verjaard, is de man die zich heeft aangemeld bij de politie te Utrecht als te zijn degeen die in 1894 den slager Schut heeft vennoord, op vrije voeten gesteld. DYNAMÏET-ONG'ELUK. Zekere K. ging gisteren naar deMaas in de huurt van Roosteren (L.)om aldaar met dy namiet te visschen deelt de Tel. mede. Het schijnt dat de dynamietpatroon te vroeg ont- loft is, want K. werd gevonden aan den aasoever met afgeslagen handen en een diepe borstwonde. Bovendien waren zijn bei'de oogen uitgerukt. In hopeloozen toestand is K. die vader ia van 6 kinderen naar het hospi taal te Heerlen vervoerd. UIT SCHOORL Bij 'de opening der gister gehouden raads vergadering sprak de voorzitter eenige waar- deerende woorden ten aanzien van het overle den raadslid, de heer A Dapper. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en1 onveranderd vastgesteld'. Medegedeeld werd dat de in de vorige vergadering vastgestelde financieele beslui ten door Gedeputeerde Staten zijn goedge keurd. Aan «koopsommen voor pensionnee- ring van den Burgemeester, zal de gemeente hebben te betalen in tien jaren 569.33; van den secretaris ƒ21.van den gravenmaker 51.en van den1 telefoanhouder 19.50. Van het plaatselijk Steuncomité was 100 terug ontvangen over den dienst 1915 van het in gemeld jaar verleende voorschot van ƒ300, in zake de brandstoffen-distributie. De overige 200 zullen' over het dienstjaar 1916 worden terug ontvangen. Aangeboden werd de gemeenterekening over het dienstjaar 1915, aan ontvangsten ƒ31050.41, aan uitgaven 31393.46)4, met een nadeelig saldo van 343.05)4. Tot leden leden der commissie voor het na zien der rekening werden benoemd de heeren J. Frans, D. Duin Wz. en M. Hoogvorst. Voor benoeming als zetter, wegens perio dieke aftreding van J. N. Kroon en Jb. Kui per, werdien' de volgende dubbeltallen opge maakt J. N. Kroon en J. de Graaf; Jb. Kuiper en D. van Essen. De rekening van het burgerlijk armbestuur over 1915, werd vastgesteld, in ontvang op ƒ1318.75, in uitgaaf op ƒ1177.97, met een batig saldo van f 14Q.78. De begrooting van het burgerlijk armbe stuur over 1917, werd vastgesteld op 1468.78 in ontvangst en uitgaaf. De gemeentelijke subsidie werd daarbij ge raamd op 100over 1916 bedraagt ze J 200 In de commissie voor de belastingreclames ALKMAARSCHE I II I Uil HliWl

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1