I Tologrammon ran horten. 19!fl, werd, wegen» overlijden van den heer Dapper, de heer D. Duin Wz. benoemd. B. en W. stellen voor op het adres van het Bestuur der Vereeniging „Algemeen Welzijn" te Schoorl, om vertengmg der vergunning tot het gebruik van het oude raadhuis, gunstig te beschikken, en de toestemming te verleenen wederom voor een jaar en onder de bestaande voorwaarden. Bij -de discussie -over het aanbrengen van verbetering aan het inwendige van het oude raadhuis, zeide de heer Bolle er meer voor te gevoelen, dat de kosten daartoe worden ge dragen door de vereeniging „Algemeen Wel zijn". Een1 bepaald besluit dienaangaande werd niet genomen; ook niet of tot verbetering zal worden overgegaan. Aan het bestuur der commissie ter bevorde ring van de jaarlijksche paardenmarkt te Schoorl, werd ter dekking van het nadeelig saldo over 1916 eene subsidie verleend van ƒ65. Aan de schoolfeestcommissie te Groet, werd vereenkomstig verzoek, de gewone toelage van ƒ0.40 per kind verleend, over 1916. Bij de rondvraag zeide de heer M. Hoog- vorst, dat z. i. de wegwerkers tusschenbeiden vreemd omspringen met hun werkzaamheden Raat. Spreker vroeg verbetring. aan de wegen o. a. aan de Houtjeslaan bij De voorzitter zeide dat daar niet een nood zakelijk kwaad te doen valt, maar zeide ove rigens onderzoek toe. De heer Duin vroeg of de werkzaamheden daar behooren tot het toezicht van den ge meente-opzichter. De voorzitter antwoordde dat ze meer den polder opzichter betreffen. Hierna slutting. UIT BERGEN. De Raad vergaderde gisteravond ten 8 ure. Afwezig de heer Leijen Na lezing dej notulen, kwam als eerste punt in stemming het al of niet houden van de kermis, waarover in de vorige vergade ring de stemmen staakten. Het voorstel van B. en W. was, om indien dit ook thans zou geschieden, waardoor de kennis moest doorgaan, te besluiten de ker mis alsdan te houden op 24, 25 en 26 Sep tember a.s. De heer Swaan kwam juist voor de be spreking van dit punt ter vergadering. De heer Baltus las een bij hem ingekomen brief voor, waarin werd gevraagd, met het oog op het vreemdelingenverkeeren vooral met het oog öp het personeel in de pensions, de kermis niet in den drukken pensiontijd te houden. Spreker had' gaarne gezien, dat B en W. een voorstel in dezen geest hadden ge daan. Een algeheele afschaffing had sprekers sympathie niet. De voorzitter zeide, dat B. en W. geen af schaffing op het oog hadden; een verschui ving van den datum was echter wel ge- wenscht De stemmen zouden wel opnieuw staken en daarom oordeelde spreker, dat men het beste deed met te besluiten Gedepu teerde Staten te verzoeken de kermis voor het vervolg te verdagen. De heer Veenhuysen meende dat dit een gewenschte beslissing zou zijn. Steeds valt de kennis gelijk met Alkmaar. Het zou de kermi3 ten goed komen, wanneer zij werd verzet. De heer Maschmeijer verklaarde van een ingezetene vernomen te hebben, dat deze ge weigerd had voor het behoud van de kennis te teekenen, aangezien na de kermis bij velen de centen op zijn en de bakker en de kruide nier zonder geld door kunnen gaan, terwijl het een langen tijd duurt voor dit weer is in gehaald. In het algemeen belang vond hij het hou den van een kermis niet. De voorzitter oordeelde de kermissen ver ouderd. De behoeften der menschen zijn an diers geworden. Indien er evenwel een meer derheid voor het behoud van de kermis, is, dan zal men hen de-kermis niet onthouden. De heer Baltus zou voor de argumentatie van den heer Maschmeijer gevoelen wanneer -overal de kennis afgeschaft zou kunnen wor den. Over het voorstel van B. en w. om dit jaar geen kermis te houden staakten de stem men opnieuw, waardoor dit voorstel ver worpen was en de kennis doorgaat. Vóór-de kermis stemden de heeren Baltus Veenhuysen en Oldenburg en tegen de heeren Maschmeijer, Barnaart en Swaan. Het voor stel van B. en W. om Oedeputeerde Staten te vragen de kermis te mogen houden, op 24, 25 en 26 September en voortaan steeds in het laatst van September, werd met algemeene stemmen aangenomen. De voorzitter deelde hierop mede, dat de districtsschoolopziener, de heer v. Buijsen, tot half Augustus In de examen-commiBsie voor de hoofdacte te Haarlem werkzaam was en dus voor dien tijd den Raad niet kon be zoeken, waarom hij ter inlichting een uitvoe rig schrijven had gezonden. Uit het raads- verslag in de Alkmaarsche Courant had de schoolopziener gelezen, welke bezwaren te gen de voorgestelde regeling waren inge bracht. Hij merkte op, dat de school als vo'sschool gehandhaafd wordt en dat de re organisatie "alleen betreft het toevoegen van een cursus voor het Fransch, die geheel op zich zelf staat en driejarig is. Tot de lste klasse van dezen cursus kun nen worden toegelaten leerlingen der 5e klasse. De le tot en met de 6e klasse vormen dus de volksschool, de 7e klasse vormt voort gezet onderwijs waaraan kunnen deelnemen ae leerlingen, die met vrucht de 6d'e klasse hebben doorloopen. Deze klasse geeft een uitstekende gelegenheid tot voorbereiding voor ambachtsschool, huishoud- en industrie school, kweekschool voor onderwijzers, nor maallessen, landbouvr-winterschool enz. Met behulp van1 deze 7e klasse en den Franschen cursus kunnen mede ook leerlingen worden klaargemaakt voor H. B. S., gymnasium, handelsschool enz. Beter zou zijn een volle dig ingerichte U. L. O. school, doch zoolang deze voor Bergen te bezwarend is. is de bo ven geschetste toestand alleszins bruikbaar. Er moeten, indien de cursus volledig be staat, 12 uur per week Fransch worden gege ven en worden met dit onderwijs drie leer krachten belast, dan kan van overlading, waarvan in den Raad gesproken was, naar het oordeel van den heer van Buysen abso luut geen sprake zijn, ook niet, als in plaats van 4 uur 8 uur door één onderwijzer werd gegeven, Uok acht hij het in het algemeen niet te inspannend voor de leerlingen om op Woensdag- en Zaterdagmiddag gedurende 2 uur onderwijs te krijgen in het Fransch. Voorts merkt hij op, dat in het district Alle rnaar te Alkmaar in 7 jaar wordt voorbereid voor H. b. oi Gymnasium, op alle overige U. L. O, scholen' te Heider, Hoorn en Enk huizen in 0 jaar. feij acht het tenslotte in het belang der ge meente bergen indien tot de reorganisatie wordt besioten, waarvan de kosten geheel of gedeeltelijk kunnen worden bestreden uit het te hellen schoolgeld voor dezen cursus, waarbij B. en W. gentele of gedeeltelijke vrij stelling van schoolgeld voor het volgen van den cursus kunnen verleenen en het school geld verschillend zal kunnen zijn naar ge- iang van de gegoedheid der ouders. L»e heer Maschmeijer verklaarde de uiteen zetting van den heer van Buijsen niet te be grijpen. Deze verklaarde zelf dat in verschil lende gemeenten U. L. O. scholen in 6 jaar voorbereiden. Spreker begrijpt niet hoe het iuer nu met een extra klasse zou kunnen ge beuren. Ook stelt hij zich voor 3 leerkrach ten met het onderwijs in het Fransch te be lasten. De voorzitter: „Die hebben wij dan ook". De heer Maschmeijer: „Maar de kinderen zuhen üan 12 uur les in het Fransch moeten hebben, tk vind, dat daarmede ons gewoon L. O. verknoeid wordt." De heer Veenhuijsen wees er op, dat het de bedoeling is om het gewone L. O. er niet onder te laten lijden. Ook in de steden moe ten de kinderen veel huiswerk buiten de schooluren maken. De heer Maschmeijer meende, dat in hoofd zaak het L. O. in het oog gehouden moest worden. Spreker krijgt alle dagen veel brieven, die allertreurigst slecht gesteld en geschreven zijn. Spreker gevoelde er meer voor indien er wat meer thema's enz. gemaakt werden Ook in deze gemeente zijn er velen, die liever een dag werken, dan een brief schrijven. De heer Veenhuijsen wees nog op het nut van U. L. O. en noemde een voorbeeld uit Winkel, waar iemand daardoor voor den bloembollenhandel vele landen bereist en nu er kolossaal goed voor staat. De voorzitter meende, dat* de heer Masch meijer ten onrechte veronderstelde, dat de cursus in hert nadeel van het L. O. zou zijn. Slechts zij die het wenschen, kunnen dezen cursus volgen. De heer van Hoorn, hoofd der school, kwam inmiddels op verzoek ter vergadering en deelde mede, dat de 12 lesuren voor drie klassen bedoeld zijn. Een leerling zal dus niet meer dan 4 lesuren-in het Fransch per week hebben te volgen. Een afzonderlijken cursus werd bedoeld. De heer Maschmeijer meende, dat daarme de het L. O. niet te maken had. De voorzitter merkte op, dat het leerplan niet op de agenda srtond. De heer Masclimeijer zeide reeds in de vo rige zitting voor het benoemen van leer krachten met bij-akten te zijn geweest. Het geheele voorstel had sprekeris sympathie. Met een vergoeding van 50 voor het bezit van elke akte kon spreker zich vereenigen Alleen wenschte hij in het voorstel te schrap pen de belooning van 50 voor ieder weke lijks lesuur in het Fransch. Daarmede stemt men het onderwijs in het Fransch toe. De heer v. Hoorn wees er op, dat het voor stel een overgang naar een M. U. L. school beoogde. Al» zoodanig kon het z. i. aanvaard worden. Overigens was het naar zijn meening het wenschelijkst dat de openbare school bleet zooals ze was. Er diende voor gewaakt te worden, dan van het gewone onderwijs uren voor -het Fransch werden afgenomen. Als overgangs maatregel was spreker evenwel voor een 7de leerjaar en een l'ransche eursus. Op een vraag van den lieer Baltus zeide de voorzitter dat voor de eerste cursus 6 deel nemers werden verwacht. De meerdere uitgayen zouden een 600 bedragen, stelde mén het schoolgeld op 25 per leerling, dan zou de meerdere uitgave slechts 450 per jaar zijn. De heer Maschmeijer wees er op, dat de vergoeding voor de lesuren daar nog bij kwam. De heer Baltus zeide, dat men zijnerzijds het beste kon krijgen, indien de voorzitter maar de verzekering gaf, dat het voorstel de krachten der gemeente niet te boven ging. Bij de nieuwe belastingregeling werd reeds van alle kanten gezegd, dat ze niet hooger moest worden, aangezien de rijke menschen anders weggingen. Spreker meende, dat die 6 leerlingen beter privaatlessen konden nemen De heer Maschmeijer merkte op, dat ze ook naar Alkmaar kunnen gaan. Het voor beeld van Winkel gaat niet op, daar kan men niet naar een kortbij gelegen plaats. De heer Veenhuysen oordeelde dat niet vergeten mocht worden, dat dan de minver mogenden van het volgen van dit onderwijs verstoken bleven. De heer Maschmeijer was van meening dat dit niet op den weg van de gemeente, die reeds op hooge kosten zit, lag. Met de Ambachtsschool was het wat an ders. De heer v. Hoorn zeide nog gaarne te Zien, dat de te benoemen 6de leerkracht een onderwijzeres werd. Spreker zat anders zeer met de handwerken. Dat er voor den cursus veel leerlingen zouden komen, dacht spreker niet. De voorzitter was van meening dat de hoofdzaak was een geldkwestie. Spreker be treurde het, dat de schoolopziener niet aan wezig was. Om den heer Baltus de ge vraagde verzekering te geven, dat was even wel wat moeielijk. Spreker zou met een beslissing willen wachten tot de schoolopziener de vergade ring kon bijwonen. De heer Barnaart vreesde, dat zoolang men geen U. L. 'O. school stichtte, veie ouders hun kinderen toch naar Alkmaar zouden blij ven sturen. De heer Baltus oordeelde uitstellen over bodig. Indien de voorzitter spreker ver klaarde dat Bergen de uitgave gemakkelijk kan betalen, stemde spreker voor het voor stel. De voorzitter kon hierop geen dirett ant woord geven. Wel hoopte spreker dat aan neming van het voorstel in het belang van de gemeente zou zijn. Een uitvoerige bespreking volgde over het al of niet uitstellen van'de te nemen beslis sing. Algemeen was men voor de salarisvoorstel- len, mits de'Vergoeding voor de wekelijksclie lesuren in het Fransch geschrapt werden. Ten slotte kwamen liet geheele voorstel van B. en W. in stemming met het gevolg, dat ook hierover de stemmen staakten. Vóór stemden de heeren Oldenburg, Swaan en Veenhuysen en tegen de heeren Baltus, Maschmeijer en Barnaart. De heer Baltus oordeelde, dat ook deze stemming bewees, dat men om het zevende raadslid verlegen raakte. De heer Barnaart verklaarde nog tegen ge stemd te hebben uit vrees de draagkracht der gemeente niet te overschrijden. Er was al zooveel gedaan. v De heer Maschmeijer zeide nog te vreezen, dat er voor de rioleering nog zooveel zou komen kijken. Hierna ging de raad in comité. UIT VEENHUIZEN. Maandag van kermis gaf de rederijkerska mer alhier ten beste, het drie-bedrijvige too- "neelspel „De Buste van J. C. de Rooy en het nastukje „Het bedrogen drietal". De Kamer had voor deze gelegenheid juist een paar goe de stukken gekozen. Snedig, geestig van het begin tot het einde wekten de stukken een har- telijken lachlust op en brachten het publiek in een echte kennisstemming. UIT HENSBROEK. Door de K. E. M is tot lirawerker bij het electrisch net aangesteld de heer J. Koning, terwijl door de gemeente tot administrateur bij het gemeentelijk bedrijf is benoemd de heer A. Qunder. UIT OBDAM. In de plaats van de voormalige Boeren- bondsafdeeling is thans opgericht een afdee- ling Spierdijk van den R. K. Land- en Tuin- bpuwbond in het diocees Haarlem. UIT HEILOO. Hedenmorgen werd een paard, toebehoo- rende aan den landbouwer J. Kooij, bespan nen voor een driewiligen kar bestuurd door een jongetje, nabij het hotel „de la Promena de" aangereden door de stoomtram. De jeugdige bestuurder kwam er goed af, de kar bleef onbeschadigd, maar het paard kreeg zoodanig letsel, dat het ter plaatse afgemaakt moest worden. De Handicap-harddraverij op Zondag a. s. tegenover het landgoed Nijenburgh, uitge schreven door de Harddraverü-vereeniging, belooft een succes te worden. Ondanks het feit, dat er in Groningen ook draverijen zijn, is de inschrijving zéér bevredigend. Inge schreven toch zijn 15 paarden te weten Con nie (eig. Flarmeyer Beverwijk), Castro (v. d. Kroon Abcoude), Auto (Gebr. Brast, Amster dam), Charlotte Corday (dezelfde), Catrien R. (J. Schoon Medemblik), Godfried R. S. (de zelfde), Auro (stal Verdegaal te Lisse), Elo- na (C. Stam Nijverdal), Vitesse (H. Schermer- horn, Alkmaar), Eminentie (J. Stammes N.- NiedorpJ, Eben Haezer (dezelfde), Colorado (J. Schoon, Medemblik), Bonnie M. (J. Geer- sen, Woerden), Banddge (J. Bakker, Wierin- gérwaard), Oomelis S. (Th. Schreuder, Wa tergang). DE LAATSTE PAARDENTRAM. De Tel. schrijft: Amsterdam was nog altijd in het bezit van een paardentram op het lijntje van het Haar lemmerplein tot 91oterdijk. Gisteren is ook dat lijntje in electrisch be drijf genomen en voor het civiele prijsje van 2K cent brengt de electrische gemeentetram ae pasagiers thans van het Haarlemmerplein naar Sloterdijk. HOUROPDRIJVING Men schrijft ons uit Amsterdam: De bewo ners van het blok huizen J M. Kemperstraat hoek Groen vju Prirsterenstraat hebben he. doel opgevat een comité op te richten tegen hhuropdrijving Zij noodigen de bewoners (huurders) van het Westerkwartier (Haar lemmerbuurt) uit, die hiermede sympathie- seeren zich bij h*n aan te sluiten, om zoodoen de in alle stadswijken commissies in het le ven te roepen die in samenwerking met de reeds bestaande commissies een geheel vor men. Inmiddels is hun actie tot nog to* met goede resultaten bekroond, wat in hoofdzaak te danken is aan de eenheid van de bewoners van genoemd blok huizen. De nieuwe eige naars, die aanvankelijk de huren met 30 tot 75 cents verhoogd hebben, hebben het reeds op de helft bepaald; doch de bewoners zijn eenparig besloten ook deze verhooging niet te betalen Deze week heeft een samenkomst plaats tusschen huurders en eigenaars om zoo doende tot een' schikking te geraken. WAAR DE PAARDETRAM NOG IN EERE IS De paardetram, die dezer dagen in de moderne hoofdstad als een antiek curiosum in een museum is opgeborgen, is op het tra ject BeverwijkWijk aan Zee nog in al zijn ouderwetsche genoegelijkheid intact geble ven. De wil van den viervoeter om de 5 K.M. lange baan in ordentelijken stijl tot een goed einde te brengen, is doorgaans echter groo- ter, dan van het 19e eeuwsche voertuig op rolletjes, dat zich maar niet kan neerleggen bij de voorgeschreven rout die de rails heb ben aangegeven. De badgasten, die in snel treinvaart te Beverwijk zijn aangekomen, mo gen dan ook blij zijn als zij den afstand naar Wijk aan Zee binnen het uur kunnen afleg gen, want de eigenzinnige Oud-Hollandsche rammelkast, pleegt eiken rit een paar maal buiten het spoor te springen en moet dan met vereende krachten Weer op het goede pad worden gebracht, om nog te zwijgen van de balanceerkunst die van de reizigers wordt evergd om bij bochten den sprmglust van et ding in bedwang te houden! En toch verheugt onze tram zich in een uit gezochte klanditie. Vooral des Zondags, wanneer ettelijke duizenden met levensgevaar om een zit-, staan- of hangplaatsje moeten vechten. Dan daagt er niet minder modegne concurrentie op. Onze arme tuinders, die in deze benarde tijden van nationale eere winsten van alle aanpakken, plaatsen dan hun ledige groentekisten op de platte wagens en bieden u een fantastisch zacht veentnd rib je aan. Zóó bereikt men in den jare 1916 de mo derne badplaats Wijk aan Zee. KORTE BERICHTEN. Gisteren gooide een 12-jarige jongen in de Newtonstraat te s-Gravenhage, een bran dende lucifer in een beerput, waardoor een ontploffing onstond. Deerlijk bezeerd aan ge laat en beide armen is de knaap in het zie kenhuis opgenomen. Te Deume geraakte het twee-jarig zoontje van den landbouwer W. H. in 'n kuip met water, tengevolge waarvan het verdronk. Het 5-jarig zoontje van den landbou wer K. te Deume viel van een hek en bekwam een hersenschudding. Zijn toestand is hoogst ernstig. Nabij de vuurtoren op het eiland Texel is eenm ijn aan het strand gespoeld. Te Andijk (N.-H.) gaat de 86 jarige heer O. Krul, te vier uur in den morgen, mee naar den- bouwakker om mosterd te zichten. Door de laatste stoomtram naar Oos terhout nabij Breda is Zaterdag nabij den Driesprong ondèr Teteringen, zekere P. over reden, die op de rails lag te slapen. De man werd in stukken gereden en was bijna onher kenbaar. De heer J. M. te Terborgsteeg bij Haren viel terwijl hij een toevel kreeg uit de rijdende tram, met het gevolg dat hij overreden werd, en- de armen op twee plaatsen, terwijl het hoofd eyeneens op verschillende plaatsen ge kwetst werd. Opnieuw is te Haarlem ingebroken in een' tijdelijk onbewoond huis. Nadat de bewo ner, kapitein K., die te Nijmegen vertoefde, was gewaarschuwd, bleken een aantal zilve ren. voorwerpen te zijn ontvreemd. Vemioedleijk tengevolge van de duister nis, is de 80-jarige H. A., wonende in de Baanstraat te Gouda, op weg naar huis in het Houtmansplantsoen aldaar yan het pad; ge raakt en in de Fluwealensingelgracht geval len. Zijn lijk is door de politie later opge- vischt en naar zijn woning overgebracht. Ten gevolge van overmatig drankmis bruik <is de 60 jarige JL V. te Gouda in het water van de Naaierstraat geraakt en' ver dronken. Op de Wierickerschans ontbraken op het avondappèl twee geïnterneerde officieren. Men dacht natuurlijk aan een ontvluchting. Er werd getelefoneerd, getelegrafeerd en vrijwillige landstormafdeeling van Bodegra ven kwam in actie om de gewaande vluchte lingen op te sporen. Het bleek echter later, dat ze rustig op het dak zaten' te kijken naar een verafzijnden brand. Zondagmorgen i te ongeveer acht uur tastten de vlammen een boerderij en het woon hui3 te Oldeholtpode (Fr.) aan en wegens gebrek aan water viel er aan blusschen niet te denken. De voorraad hooi, ongeveer 200 duizend pond, ging grootendeels verloren. De hoofddirecteur der rijkswerkinrichtin gen te Veenhuizen, jhr. F. M. van Spengler, heeft wegens gezondheidsredenen' eervol ont slag aangevraadg. Te Herten is het 2-jarig zoontje van den schipper JL in de Maas gevallen en' verdron ken. In de Purmer is een coöperatieve zuivel fabriek opgericht. Het aantal leden, bedraagt 67 met een gezamenlijk aantal koeien van ca. 1100. Tot secretaris is benoemd de heer C. Prins, uit de Puremer, tot directeur-vooorzit- ter de heer O. J. de Goede. Te Texel heeft een landbouwer 7 H. A. te veld staand vlas verkocht voor ruim ƒ10.000. Te Denekamp werd van een troepje smok keiaars, groot 6 man, één, zekere Tijhuis, door de grenswacht doodelijk in 't hart getroffen. Gisteren is de lootgietersstaking te Haarlem geëindigd. De stakers zijn op de voorwaarden (30 cent per uur) aan den ar beid gegaan. In de afgeloopen week werdén door tien stoomschepen uit Engelsche en Schotsche ha vens langs het Noordzeekanaal 10.035.600 kilogrammen steenkolen ingevoerd tegen 1.799.600 kilogrammen door drie stoomsche pen in de week te voren. In verband met de gerezen moeilijkheden en het gevaar voor opbrengen, hebben de IJmuider stoomkorders „Anna" en „Oceaan III" hun IJsland-vaart gestaakt en nemen nu weer deel aan de Noordzeevisscherij. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. No. 6366, 2000 No. 10477, 1500. No. 10999, 10061, 68, 1000. No. 17553, ƒ400. Nos. 15755, 18031, ƒ200. Nos. 4979, 9450, 12770, 17688, 20011, ƒ100. DUITSCH INVOERVERBOD VAN TABAK AMSTERDAM, 8 Aug. Naar aanlei ding van het bericht omtrent het verbod doord en rijkskanselier uitgevaardigd be treffende den invoer van ruwe en bewerkte tabak in Duitschland deelden verschillen de belanghebbenden aan het Persbureau Vas Dias mede, dat presiceering van het verbod hun uit Ehiitschland nog moet berei ken. en dat dan kan worden nagegaan in hoeverre de belangen van onzen tabakshan- del er door kunnen wordten geschaad. Mocht het bericht worden bevestigd, dan gelooft men in de kringen van tabakshaa- del niet dat het verbod van langen duur kan zijn, daar de Duitsche regeering an ders aan de eigen tabaksindustrie een ge voel igen slag zou toebrengen. DE CONSUMPTIEMELKVOORZIENING ROTTERDAM, 8 Aug. Heden had hier een buitengewone algemeene vergadering laats van den Bond vaii Melkveehouders. Iet eerste punt van bespreking, betreffen de de toeslag op consumptiemelk kon ach terwege blijven, wegens een desbetreffende toezegging van den minister. Daarna werd van gedachten gewisseld over de levering van wintermeik, waaruit bleek, dat men het eens was dat het standpunt dat men zal innemen moet vastgesteld worden door het centraal bestuur der vier Provinciën Züid- Holland, Noord-Holland, Utrecht en Gel derland in overleg met het hoofdbestuur. Besioten werd dat in de afdeelingen leden vergaderingen zullen worden belegd en dat in een gecombineerde vergadering van het Centraal en het hoofdbestuur, het aan de regeering te geven advies zal worden vast gesteld. Daarbij werd nadrukkelijk geconstateerd, dat de bond de verplichting gevoeld con sumptiemelk ter beschikking te stellen tegen zeer matigen prijs. EEN NOODLANDING. LEIDEN, 8 Aug. Door een defect aan den motor is op 10 min. gaans van Leiden om 12 uur een noodlanding gedaan door een vliegmachine, waarin gezeten waren de luitenant-vliegenier van Oosten en de adspirant luitenant-vliegenier Collette. De inzittenden hadden geen letsel bekomen. STADSNIEUWS. DE GROENTENHANDEL. Gisteravond te 8 uur hield de vereeniging van groentehandelaren in het lokaal van mej. de Wed. Wagenaar alhier een huishoudelijke, niet voor de pers toegankelijke, vergadering. Een commissie van 8 personen, bestaande uit de heeren: Versteeg, Jonker, Pastoor, Ap pel, Purmer, Pander, D. Winter en Mak, werd benoemd. Deze commissie zal in over leg treden met de commissie van levensmid1 delenvoorziening. Staande de vergadering werd een adres opgesteld en verzonden aan den heer Lubbe, waarin dezen gevraagd werd wanneer hij het dienstig oordeelde dat de commissie door hem ontvangen werd, daar de kooplieden het allen er over eens zijn om de zaken zoo spoedig mogelijk in 't reine te brengen, en er sterk voor zijn om ze goed te handhaven. Hedenmorgen kwam bericht in, dat heden avond te 8 uur ten stadhuize zou vergaderd worden met de commissie voor levensmidde lenvoorziening en de commissie van groente handelaren. De heer F. Bak heeft de uitnoodiging om in de levensmiddelen-commissie zitting te ne men aangenomen. EEN VLIEGMACHINE. Op vrij groots hoogte werd hedenmorgen om 11 uur een vliegmachine boven de. stad waargenomen. HET AUTO-ONGEVAL. Inzake het gisteren vermelde auto-ongeval hebben wij gisteren nog getracht inlichtin gen ook bij de firma Stikkel, Olij en Ten Zeldam in te winnen, hetgeen ons niet ge lukte, aangezien geen der heeren aanwezig was. Thans deelt de firma ons mede, dat zij ver moedt, dat de chauffeur van de firma Haars- ma van Oucoop haar auto aanreed, door te vroeg het rad om halen, om op den weg te komen. Nog gaven zij als hun meening te kennen, dat de wagen van de firma Haarsms. van Oucoop wel niet te water geraakt zou zijn, indien deze bestuurd was geweest door een chauffeur die den wagen meer in zijn macht had. Uit angst sprong de chaffeur te vlug achter het rad van de grootc Spijker auto vandaan. Ook deelde de firma ons mede, dat de chauffeur van de firma Stikkel, Olij en Ten Zeldam niet aansprakelijk gesteld kou wor den voor het niet inlichten van de firma Haarsma van Oucoop. Thuis komende had de betrokkene dadelijk het gebeurde medege deeld en verzocht mevrouw Olij de firma Haarsma van Oucoop op de hoogte te stellen. Waar deze alleen thuis was en de telefoon op Zondag gesloten was, kon zij dit niet da delijk doen. Later vernam men, dat de firma reeas ingelicht was. GESLAAGD. De heer K. Hart, alhier, slaagde gisteren te 's-Gravenhage voor het examen M.O. acte A. Fransch. CONCERT te gavaa door STEDELIJK MUZIEKKORPS. Directeur H. A. Maas. op Woensdag 9 Aug. 1916 van 810 uur in d«a Hout. Programma 1. Les Cadets de Russie," marche, Sellenick- 2. Ouverture zur Oper „Die diebische El- ster", Rossini. 3. Valse interrompue Montagne. 4. Drie Vaderlandsche liederen Philip Loots. 1. Wilhelmina van Nassauwe. 2. Aan Koningin Emma. 3. Naar dien Dam? 5. Grande fantaisie de l'Opera „Herodiade" Massenet (arr. L. Chic) Pauze. 6. Amerikaansche marsch, „The stars Stri pes" Sousa. 7. Fantasie über ein Tyroler-Volkslied Parlow. Solo voor te dragen door den heer Vrijhoef. 8. Potpourri uit de operette „Boccacio", von Suppé. 9. Limburgia-marsch, H. A. Maas. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Zitting van heden. WEI-ONTVREEMDING. In de zitting van heden stond als eerste beklaagde terecht Johannes B., melkrijder te Opmeer, die zich in de loop van Mei en Juni een hoeveelheid wei had toegeëigend ten na- deele van de kaasfabriek aldaar. Beklaagde beweerde de wei aan getuige Beerenpoot, zijn voorganger melkrijder, ten geschenke te hebben gegeven en voor het be zorgen drie gulden te hebben ontvangen. Getuige Beerenpoot had in het ontvangen van de wei geen kwaad gezien, aangezien ze anders dikwijls zoo werd weggegooid. Nie mand kwam er dus bij te kort. De 3 had getuige aan beklaagde voor het bezorgen gegeven. De Officier van Justitie eischte een gevan genisstraf van 14 dagen Beklaagde vroeg een geldboete. Voor het opkoopen van deze in de vorige zaak genoemde wei stond hierna terecht G,er- rit B., landbouwer te Wognum. NcMlerlmid.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2