22 i^.*U.gll.Stl3.S toegrint mijn teg-en sterk, verminderde prijzen Telegram in cn van lieden. ONDERWIJS I. Prins Az., Bierkade 11. poogd is het voor tte stellen alsof dit bericht ontleend zou zijn aan een officieele bekend making en dus daaraan feitelijk te wijten zouden zijn de nadeden door de maatregelen van Engeland aan onze haringvisscherij toe gebracht, wordt er onze aandacht op geves tigd, dat zulk een officieele bekendmaking niet is geschied UIT ZUID-SCHARWOUDE. In het verslag van Zaterdag over den Raad werd medegedeeld, dat op de voordracht staat voor onderwijzeres: no. 1 Mej. N. Vos van Zon te Oudkarspel, no. 2 Mej. I. Sieiers te No. 3 Mej. C. A. Melchi- or te Everdingen. De voordracht luidde echter: no. 1 Mej. N. Vos van Zon te Oud karspel, no. 2 mej. I. Siefers te Alkmaar, no. 3 mej. C. A. Melchor te Everdingen en Mej. M. van Dijk te Alkmaar. UIT BERGEN. In de tooneelzaal van „de Rustende Ja ger" zal Woensdag een liederen- en duetten- ayond worden gegeven door de dames Speet (Sopraan), Francken (alt) en den Hertog- Speet (pianiste). Het weer is van dien aard, dat vele zomer gasten stellig de directie erkentelijk zullen zijn voor het orgamsee?en van een dergelij- ken avond. In de heden gehouden raadsvergadering staakten de stemmen wederom over het voor stel van B. en W., om aan de openbare lage- re school een cursus te verbinden in het Fransch, waardoor de kinderen toelating konden verkrijgen tot de H. B. S., enz. Hier mede verklaarde de voorzitter tevens de voor gestelde salarisregeling vervallen, 'legen stemden de heerenBaltus, Maschmeijer en Barnaert. Vooraf had een vergadering plaats in comité met den districts-schoolopziener, de heer van Buijsen.* Deze vergadering duurde een uur. De voorzitter deelde nog mede, dat van den heer Leijen een schrijven was ingekomen, waarin hij berichtte wegens hoogen ouderdom als lid van den raad ont slag te nemen. De voorzitter wijdde eeuige woorden van waardeering aan den heer Leij en. Met algemeene stemmen werd tot school- sciioonmaakster benoemd mej. wed. C. T. de Meijer-de Vries. UITVOER PRODUCTEN VAN NE VENCULTURES DER BLOEMBOLLEN TEELT. De Minister van landbouw brengt ter ken nis, dat met" het oog op de ongunstige toe standen in het bloerubollenbedrijf, blocmbol- lenhandelaren in de gelegenheid worden ge steld als exporteur tq worden ingeschreven voor sonunige producten der nevencultures van de bloembollenteelt, met name groenten, aardappelen en tuinbouwzaden, met inbegrip van zaad-erwten en zaadboonen. Om als exporteur te worden ingeschreven, dienen belanghebbenden zich te wenden: voor groenten tot de Rijkscommissie van Toezicht op de vereeuiging Groenten-Centra le, Pieter Bo'thstraat, 's-Gravenhage; voor de aardappelen tot de Rijkscommissie van Toezicht op de Aardappelenvereeuiging, Zeestraat 52, 's-Gravenhage; voor tuinbouwzaden tot den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel. KORTÉ BERICHTEN. In den nijpenden havernood te Rotter dam is nog geenerlei veroudering gekomen. Een stal met 50 paarden kon Zaterdag met zeer grooto moeite en tegen enorme betaling slechts twee zukken haver krijgen. De aungetcekende stukken, die verloren zijn gegaan bij het zinken van het stoomschip „Koningin Wilhelmiua" van de Maatschappij „Zeeland", zal geen schadevergoeding wor den uitgekeerd, omdat het hier geld een ge val van overmacht. Op liet Loo begaven zich gisternacht op een bewooud erf een paar mannen, zeker met geen goede bedoelingen. Door den waakhond werden evenwel hunne pogingen verijdeld. Eén hunner schijnt evenwel wraak genomen te hebben, want het dier, dat toch niets meer dan zijn plicht deed, werd den volgenden morgen kermende gevonden, met een diepe messteek in de zijde. Buren hadden de mannen zien loopen, doch niet herkend Zaterdag Werd door den inspecteur der belastingen te Sittard, onder de gemeente Susteren een 'tiierbottelaar uit Grevenbicht aangehouden, die met een wagen, geladen niet fleschjes bier, naar de Duitsche grens reed Bij onderzoek bleken de meeste flesch jes gevuld te zijn met peper. 7- De beambte der stedelijke gasfabriek te Leiden, W., die er met ongeveer 200 van door was gegaan, is door de politie te Rot terdam aangehouden. Een groot deel van het geld was nog in zijn bezit.. Een ernstig ongeluk overkwam den bij ds. (jiessen te winschoten gelogeerden ser geant M. Hesselink, van Glimmen (Gr.), in garnizoen te Assen. Aan den grintweg ge raakte de heer H., doordat een hond onder den motor kwam, onder een zwaren vracht wagen. De heer H. werd bewusteloos onder de wagen van daan gehaald. Hoewel ernstig gewond, bleek de toestand niet levensgevaar- "L De heer H. had wonden aan het hoofd, een arm en een schouder; de tanden waren ten deele weggedrukt. Per auto werd de heer H. naar ds. Giessen vervoerd. Twee oud-weezen van het Ned. Herv Weeshuis te 's-Gravenhage, hebben uit Si- toebondo (Java) aan den regent-boekhouder een wissel groot 600 toegezonden, uit dankbaarheid voor de opvoeding jaren gele den in het Weeshuis door hen genoten. Bij een hevig onweder is gistermorgen de bliksem geslagen in de landbouwschuur van A.' de Teijter, in den Zaamslagpolder, ge meente Zaamslag. De schuur brandde'af, waarbij drie paar den omkwamen en een groote partij graan verloren ging. Gisteren werd de ambtenaar-kommies S. gevankelijk naar Roermond overgebracht, verdacht van knoeierij met van smokkelaars aangehouden goederen. De politie te Vlissingen had kennis ge kregen, dat een melkverkoopster haar melk vervalschte door toevoeging van water. Door zich verdekt op te stellen, heeft de politie de vrouw een paar maal op heeterdaad betrapt, en thans proces-verbaal opgemaakt. Te Hoogkarspel is Zaterdagnamiddag de groote boerderij van den heer H. Schipper geheel afgebrand. Oorzaak was hooibroei. De aanbieding aan de regeering van twee ambulance-treinen, ingericht tot het ver voer van gewonden, zal plaats hebben op a.s. Woensdag, des namiddags half drie, in de wachtkamer van het Weesperspoorstation te Amsterdam. Aan de Oldenzaalsche straat te En schedé is het 3-jarige dochtertje van B., dat met haar 7-jarige zusje op een stilstaanden wagen speelde, van den wagen gevallen en overreden, toen de voerman, die de kinderen niet had bemerkt, de paarden aanzette. Het meisje was dadelijk dood; haar hoofd werd verbrijzeld. Naar het Wilhelmina-gasthuis te Am sterdam is een werkman vervoerd, die in een fabriek aan de overzijde van het IJ In een pan met kokend water was gevallen. Ten gevolge van hooibroei ontstond te. Middelie brand bij den veehouder J. K. De brand werd beperkt tot het hooi. Te 's-Gravenhage is Zaterdagavond een fietsend meisje van ongeveer 20 jaar in een der singelgrachten gereden en verdronken. Gistermiddag wilde een 22-jarig chauf feur uit Rijnsburg op de electrische tram van Katwijk naar Leiden stappen toen dezen in vollen gang was. Hij stapte mis en kwam onder de tram, zoodat twee wagens over hem heen reden. Hij was onmiddellijk dood. De Zeeuwsche kunstmestfabriek, die eerst te Vlissingen zou worden gebouwd, wordt niet daar, maa rte Rotterdam opge richt. Het 3-jarig zoontje van de Vrizer te Brielle had de onvoorzichtigheid naar een bord heete pap te grijpen, zoodat de inhoud hem over het hoofd en borst ging. Het knaapje beliep zoo hevige brandwonden, dat het kind na een smartelijk lijden Is overleden. Het driejarig zoontje van C. K. te Beemster geraakte op een onbewaakt oogen- blik in de sloot langs het huis. Toen het er uit gehaald werd en direct ingeroepen ge neeskundige hulp was toegediend, viel alleen den dood te constateeren. Alles wat eetbaar is op het gebied van veld- en tuinvruchten wordt te Amerongen cn in de omstreken voor hooge prijzen opge kocht. Vooral voor erwten en boouen be steedt men enorme prijzen. Doperwten wor den gekocht voor 5 a 6 cent per pond, terwijl de geheele teelt van pronkers, ecu groote, voedzame boonsoort, zijn verhandeld voor 45 gld. per 100 K.G Ook zijn er aanzienlijke partijen tabak, het z.g. kleingeel, opgekocht voor 50 h 60 per 100 K.G. De tabaksplan ters beleven een gouden tijd. ENGELSCH SGHIP GETORPIL- LEERD. KONSTANTINOPEL, 21 Aug. (Offici eel). Op 18 Augustus is nabij Alexandrië een Engelsch schip getorpilleerd. 18 Man waaronder ook de kapitein en vier officie ren, werden gevangen genomen. DE GEREDDEN VAN DEN NOOR- SCHEN SOHOENER „RUFUS." 's-GRAVENHAGE, 21 Aug. Te Sche- veningen zijn heden door visschersvaartui- gen aangebracht de kapitein en de beman ning, samen 7 personen, van den Noor schen schoener „Rufus", van den reeder B Torstrup te Stavanger. De boot met een lading hout, onderweg van Frederikshlad naar Sunderland, is Zaterdag 12 Augus tus door een Duitsche onderzeeër op de Noordzee in brand gestoken. Na van voedsel te zijn voorzien, werden de gered den van Scheveningen overgebracht naar Rotterdam, om daar in het Skandinavisch Zeemanshuis te worden opgenomen. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. No. 3438 5000. Nos. 2662, 8012 1500. No. 11636 1000. Nos. 4136, 18414 400. Nos. 1892, 2453, 2553, 8224, 10041, 15802, 19543 100. STADSNIEUWS. CADETTENSCHOOL. Bij Kon. besluit van 18 dezer is, met in gang van 1 September 1915, benoemd tot geëmployeerde in het physisch kabinet en in het scheikundig laboratorium van de Ca dettenschool de gepensionneerde korporaal C. H. Raemakers, thans tijdelijk als burger oppasser) alhier werkzaam. VOETBAL. Bij de gisteren te 1 Jmuiden gehouden serie- wedstrijüen der IJ. V. V. „Stormvogels", be haalde de Alkmaarsche Voetbalvereeniging „Alkmaar" (spelende yoor de 2e ronde), na een spannenden wedstrijd een overwinning op „Q. C. C. I. (Zaandam) met 32. Stand rust 02. VAKORGANISATIE. Naar men ons mededeelt, worden er po gingen aangewend om hier ter stede een afdeeling van den Ned. Bond van manne lijke en vrouwelijke arbeiders in de klee- dingindustrie en aanverwante vakken te stichten. De secretaris, de heer T. v. d. Heeg, zal in een Woensdagavond te houden ver gadering in het gebouw „Voorwaarts" al hier spreken over de noodzakelijkheid van organisatie voor ,de Alkmaarsche Kleerma kers in verband met de loonsverhoogingen in andere steden van Nederland." GYMN. VER. „DE HALTER", „de Halter" behaalde bij de gister te Edam gehouden Atletiek wedstrijden den 4den prijs Hindernisbaan in 867/a0 sec. Mej. M. Verwer, lid van de dames- afd. van „de Halter" behaalde in de (hin dernisbaan - slingerbaljen verspringen) drie kamp den 2en prijs. Dit is een mooi succes, want toch niet minder dan 47 deelneemsters waren voor dezen driekamp ingeschreven. ONTSPOORD. Hedenmorgen ontspoorde aan de Molen huisjes, gem. Castricum, de machine en een wagon van de N. Z. T. M. tram, die 12.14 hier moest zijn. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. De materieele schade kon nog niet worden opgenomen, daar de machine te diep In het zand zit. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. EEN VOLKSLIED. „Wilhelmina van Nassau" is de titel van een klein gemengd koor door onzen stadge noot J. Kuilman Wz. gecomponeerd. Het is een volkslied en daarom zijn de woorden ook van den componist bestaande uit vier coupletten van een eenvoudige melodie "voor zien die men spoedig in het geheugen heeft. Die melodie is uitsluitend voor de sopraan geschreven; zij kan dus ook éénstemmig ge zongen worden. De bijgevoegde koorpartij en zijn eveneens niet moeilijk en practisch ge schreven, zoodat het ensemble zeer goed klinkt. Het lied, waarvan iedere stem in noten- en cijferschrift bestaat, is verschenen bij de heeren G. Alsbach en /oon te Amster dam, die voor een nette uitgave zorgden. INGEZONDEN STUKKEN. BELGISCHE EN DUITSCHE KINDE REN IN NEDERLAND. Er zijn Nederlanders, die het afkeuren, dat slecht gevoede Duitsche kinderen naar ons land worden gezonden, ten einde ze eenigszins op hun verhaal te doen komen Dat is het goed recht van ieder, die zoo wenscht te oordeelen, wanneer men dan maar niet terugschrikt voor de conclusie, dat bij het Voeren van oorlog alle menschelijkheid opzij behoort te worden gezet De oorlogs- noodzaak behoort volgens hen mede te bren gen, dat alle Duitsche kinderen (ook met het oog op de toekomst) thans behoorlijk mede uitgehongerd worden. En het is een schen ding van de neutraliteit, het is immoreel, het strijdt met onze nationaliteit, wanneer men wil trachten althans bij eenige honderdtallen van Duitsche kinderen de nadeelige gevolgen van ondervoeding te voorkomen. Prof. Dr. D. van Embden zet deze stellin gen in een stuk in het Algemeen Handels- bla3 (avondblad van 14 Augustus j.l.) op klemmende wijze uiteen. Hij toont zich ge heel en al de in oorlogslogica bevangen ge leerde, gelijk wij et in deze tijden zoowel bin nen als buiten onze grenzen wel meer tot stichting van het publiek aan het woord heb ben gezien. De Redactie van het Handelsblad voorzag het stuk van een naschrift, dat een poging bevat om menschelijkheid, redelijkheid en ge voel ook nog een woord te doen medespreken. Dat ontheft ons van de noodzakelijkheid om op het stuk van den heer Van Embden ter verdediging van onze bemoeiingen in dezen meer uitvoerig in te gaan; waartoe de verleiding anders wel groot zou zijn, als men Prof. van Embden hoort betoogen dat wij indirect de annexatie-eischen van be haalde Duitsche kringen steunen, door in Nederland aan eenige honderden Duitsche anderen huisvesting te verkenen! Zooveel nvloed op internationaal politiek gebied ïadden wij ons niet durven toekennen 1 Doel van dit schrijven is dus niet om te verweren tegen het requisitoir van den heer Van Embden. Dat veroordeelt zich zelf wel. Maar het lijkt ons (ook in verband met het geen in den laatsten tijd in allerlei bladen daaromtrent voorkwam) noodzakelijk thans een korte uiteenzetting te geven van wat ons Genootschap zoowel voor de Belgische als voor de Duitsche kinderen in den aanstaan den herfst en winter hoopt te doen. Half Juli kwam van Belgische zijde de vraag of wij huisvesting konden verschaffen voor een aantal slecht gevoede Belgische kin deren. Wij namen op ons in ons grootste Koloniehuis te Egmond aan Zee van al 2 September een 200-tal kinderen op te te men, welk getal van af half October, door het leeg bomen van de beide andere huizen aldaar onzerzijds zou kunnen worden opge voerd tot 340 kinderen. Tevens zouden te Egmond in andere daartoe geschikte huizen nog een 260 kinderen kunnen worden ge huisvest, zoodat in totaal aldaar plaats was te maken voor 600 Belgische kinderen te ge lijk. Voorts richtten wij tot de andere Vereeni- gingen voor Vacantiekolonies in ons land de vraag of zij hunne huizen tot dat doel zou den willen afstaan, waarop van vele dier ver- eenigingen toestemmend antwoord inkwam. Al deze plaatsruimte wordt gereserveerd Voor Belgische kinderen. Terwijl wij met deze voorbereidende maat regelen "bezig waren, werd ons (eind Juli) gevraagd of wij ook nog Duitsche kinderen konden opnemen, waarop wij besloten ons Koloniehuis te De Steeg na afloop der ge wone verpleging (dat is tegen half October) voor deze kinderen beschikbaar te stellen. In dat Koloniehuis is plaats voor 70 kinderen, zoodat, wanneer van dit aanbod gedurende den geheelen winter gebruik gemaakt wordt en elke groep er 4 weken verblijf houdt, er op die wijze in totaal een '490 Duitsche kin deren gedurende een maand gehuisvest 1 en gevoed kunnen worden. Meerdere ruime hebben wij noch voor Bel gische, noch voor Duitsche kinderen beschik baar. Ons herstellingsoord te Nuntspeet (den geheelen winter onbepaald) blijft dus ook de zen winter bestemd voor het zwakke Neder landsche kind. - Voor wat ons Genootschap betreft, is het aantal te huisvesten Duitsche kinderen dus niet groot. Wij hebben geen ruimte meer en de Duitsche aanvrage kwam in, toen wij reeds over bijna al onze ruimte beschikt hadden voor de Belgische kinderen. Nu schat „de Telegraaf" het aantal Duit sche kinderen, dat een tijdlang in ons land verzorgd zal worden, op 300.000; Prof. van Embden schat het op 500, 1000 (d 2000?), wat bescheidener dus en allicht meer nabij de waarheid. Doch dat gaat voor het grootste deel buiten ons Genootschap om; de heeren zullen zich moet eninformeeren bij het Duit sche Comité. Maan wel wenschen wij er den nadruk op te leggen, dat noch de verpleging van de Belgische, noch die van de Dutsche kinderen zal geschieden „voor rekening" van het Genootschap. Wie met de organisatie van ons genootschap bekend is, zal daarvan de Wat ons betreft, zij en blijve Nederland de gastvrije wijkplaats, ook voor het Duitsche, slecht gevoede kind. Namens het Dagelijksch Bestuur van het Centraal Genootschap voor Kinderherstel- lings- en Vacantiekolonies, L. M. ROODENBURG, Voorz. A. VAN DER ELST, Secr. 18 Augustus 1916. onmogelijkheid dadelijk hebben ingezien. Het Genootschap, heeft daartoe niet de middelen, maar mag overigens niet anders dan aan de Comité's die er zich voorgespannen hebben, den kostenden prijs in rekening te brengen. „De penningen zijner contributie en subsi dies" zal het Genootschap dus, gelijk Prof. van Embden eischt, blijven gebruiken voor „het Nederlandsche doel, waarvoor het die ge kregen heeft". Het Genootschap stelt enkel werkkrachten, huizen en inventaris beschik baar. En laat Prof. van Embden zichnu niet noodeloos bezorgd maken: in onzen gewonen verpleegprijs is ook begrepen de salarieering van het veipegend en administratief personeel benevens afschrijving op huizen en inventaris. Rest nog de vraagWaren wij gerechtigd het Nederlandsche kind achter te doen staan bij het Belgische en Duitsche? Deze kwestie moet intusschen tot haar ware verhoudingen worden teruggebracht. De meeste onzer kolo niehuizen stellen wij eerst beschikbaar na af loop der gewone verpleging: daaraan komt geen enkel Nederlandsch kind dus iets te kort. Alleen hebben wij ons grootste koloniehuis te Egmond aan Zee voor de maand September vrijgemaakt ten behoeve der Belgische kindé ren, door de ingeschreven Nederlandsche kin deren in andere huizen onderdak te brengen. Gevolg was natuurlijk, minder plaatsruimte dan andere jaren en onmogelijkheid om aan alsnog inkomende aanvragen, ook die om ver lengd verblijf te voldoen. Dat is de opoffering welke wij van onze afdeelingen gevraagc hebben, en welke wij ons gerechtigd achtten te vragen. Alleen het meest gruwelijke natio- naal-egoisme kan tegen betrekkelijk zoo ge ringe opoffering bezwaar hebben. Aan den wensch van den heer van Embden om de ten aanzien der Duitsche kinderen ge dane toezegging terug te nemen, zal door ons tot ons leedwezen niet kunnen worden voldaan in Boekhouden en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk en examens. 7H PROLONGATIE 1pCt. Mededeelingen. Nederlandsche en Russi sche staatsfondsen kalm. Tabakken vast. Oliewaarden prijshoudend. Culturen vast. Scheepvaart-aandeelen lager. Marinewaar- den prijshoudend. Amerika onveranderd. Zomer-Restanten-Uitverkoop Neii«r!Antt. Telefoon 339. AMSltKDAMSy IE BEURS Opgave van bet NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Voordam C 11, Alkmaar. Koers van Staafsleenlngen. 18 NEDERLAND. pCt. Oblig. N. W. S. van 500/1000 5 Oblig. N. W. S. van 500/1000 4f Oblig. dito 3) dito dito 3 dito dito 2f Ned. lnd. f 1000 5 BUITENLAND. OOSTENRIJK. Bel.vrije Kronenr. Jan.-Juli 4 RUSLAND. Obl. frs. 2500-5000 5 iwangorod Doinbr. OR 625 4) Nicolai Spw. 100 4 Oeconsol QR. 625 4 Rothschild (consols) OR. 625 4 Hope en Co. 1889-90 OR. 625 4 6e Emissie, 1894. OT<, 625 4 TURKIJE. Bagdad Spw. Ie serie 1904 4 BRAZILIË Funding Ln. 1898 I 20/100 5 Provinciale en Gemeentel. Leeningen. Amsterdam 1915. 5 Rotterdam 1915 Bank- en Credlet-lnstelllngen. Amsterdamsche Bank A Nederlandsche Bank C. v. A. Ned. Handel Mlj. C. v. A. Industrieels Óndernemingen. BUITENLAND. Anaconda C. v. v. A. Am. Car. Foundry Co. C v. A. Amer. Hide Leather Comp. Unit. Stat. Steel Corp. C. g. A. Mllnbouw-Ondernemingen. Ketanoen Aug. 21 Aug. id. ew. A. ref. A. A. A. A. an RedjangLebong BUITENLAND. Great Cobar Pittsburg Coal Cultuurondern. Handelsver Handelsvennootsch. Cult. Mij. der Vorstenlanden A. Id.,- Id. Id. Wlndstaand Handelsv. Amsterdam Aand. Petroleum-Maatschappljen. Dordtsche Petr. Ind. Aaud. Qec. Hpll. Petr. Cert. v. A. Kon. Ned. Mlj. t. e. v. Petr. br. A. Sum. Palembaug Petr. Mlj. New. Schlbaioff Petr. Cy. Crt. gew. A. Id. Id. Crt. pref. A. Orion Petrel Mlj.. A. Rubber-Maatschappijen. Anist. Rubb. Clt. Mlj. Aand. Scheepvaart-Maatschappijen. Ned. Amerik. Stmv. Mlj. Aand. Ned. Scheepv. Unie Aand. BUITENLAND. Int. Merc. Marine Cy. Afgest. A. Int. Merc. Marine Afgest. Pref. A. Int. Merc. Marine Cy Dep. Cert. v. Oblig. 4) Tabaks-Ondernemingen. A'dam Deli Comp. Aand. A'dam Langkat gew. Aand. id. la. Pref. Deli-Maatschapplj Aand. Deli Batavia Aand. Medan tabak Aand. Rotterdam Deli Aand. Senembah Tabak-Mlj. Aand. BUITENLAND. United Lankat Plant. C- v. A. Spoorwegen. Deli Spoorweg Mlj. Oblig. 6 Holl. Ijzer. Spoorw. Obl. 5 Mlj. t. Expl. v. Staatssp. Obl. 5 Mlj. t. Expl. v Staatssp. Obl. 41 BUITENLAND. AMERIKA. Atchis. Top B< S. Fé C. v. g. A Baltimore Ohio Certif. v. A. Deiiv. R. Qrande Spw. C. v. A Erie Spw. Mij. Gewone Aand. Kans Cytl South. Railw. Cy g. A Missouri Kans. 8t Tex. C. v. A. N.-Ybrk Ont. Western Norf. West. Cert. gew. Aand. Southern Pac. Comp. A. South Rlw. Vot. Tr. Gew. A. .Union Pac. Railr. Cy. C. g. A Premieleeningen. NEDFRLAND. Amsterdam Stad 1874 (f 100.—). 3 Oemeeute Crediet 3 BELQIE. Antwerpen 1887 2i/, 1031/4 1017/s 84 74 Vs 64 01 45 78, 62s/4 62 V, 588/8 64 66 69 563/4 926/8 103i/, 104 180 2271/, 1743/4 17U/, 61 56 86 221/, 41 169)/, 7u/u 26 1031/4 1017% 741/4 64 1017/8 431/4 78 62»% 628/8 586/g 66 69 568/4 103% 104 172 «1/. "7', 86 22,/, 2211/, 228 360 184 196 500 2273/s 43 76 941/, 409 64 s/, 34 97 1013/4 243 V, 233 290 5451/, 473 2001/8 246 525 1067/8 1038/4 1033/4 1017% 1036/8 147 353/4 25 53/8 29 123 951/4 138»/* 1037/w 97 64Vw 223 233 8*'/i 95i/, 500 43 76 195 416 163 347/8 99 IO21/4 240 298 543 175 200 1067/g 1033/4 1033/4 867/8 147/b 353/4 §V3 96 1033/8

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 3