loggers, voor welker belangen een deputatie uit -ie hariflgreederijen naar tngftauü ia, thana reeds voor de tweede maal, zegt de N. Rott Crt. ONZE GRAANSCHEPEN. Inzake de graankwestie verneemt het Haag sdie Correspondentiebureau, dat te 's-Gra venhage, bericht is ingekomen, dat hedenmor gen instructies gegeven zijn om de graan schepen los te laten. DE DUITSCHE DESERTEURS. De commissie tot vrijlating van Duitsdie deserteurs te Bergen zond in het begin dezer maand aan den Minister van Oorlog het volgende schrijven: Excellentie! Op het door ons inzake vrijlating van in Bergen geïnterneerde Duitsche deserteurs aan de regering gericht adres, is door Uwe Excellentie goedgunstig beschikt in een ant woord van 3 Mei 1916. Sedert zijn 44 deserteurs vrijgelaten. Onze commissie had als gevolg van hare actie gel den verzameld, om de deserteurs, die in het interneeringskamp zulk een angstigen tijd hadden doorgebracht, van burgerkleeding en handgeld te voorzien. Tevens werd voor werkverschaffing gezorgd. Thans doet zich een eigenaardige moei lijkheid voor: Er worden steeds weer nieu we deserteurs van de grenzen naar Bergen gestuurd, die na zeer korten tijd worden vrijgelaten en dan door de militaire overheid naar ons worden verwezen. Wij meenen echter, dat het niet op onzen weg ligt, voor deze menschen te zorgen, die niet tot de .groep behooren, wier onzekere toestand on ze belangstelling had gewekt. Deze zijn verzekerd van hunne invrijheid stelling. Toch brengt het feit van hun intemeering ook hen in een toestand van hulpbehoevend heid en wij hebben, voor zooveel doenlijk, ook hen geholpen. Wij zien echter met bezorgdheid, hoe die rij nakomers wordt verlengd. Wij achten ons niet verplicht, hen verder te ondersteunen en onze kas raakt uitgeput. Wat moet er gebeuren? Blijvende intemeering van deserteurs zou den Staat geld kosten. Hun vrijlating spaart geld aan den Staat. Zou daarom niet mede hulp van Staatswege kunnen worden verkre gen? En zou het aantal deserteurs, dat naar Bergen wordt gezonden, niet kunnen worden gereduceerd? Wij veronderstellen, dat grenscommandan- ten, die niet voldoende op de hoogte zijn van de beslissing Uwer Excellentie, of die hun taak te gemakkelijk, opnemen, meer de serteurs naar Bergen opzenden, dan noodig zou zijn. Doel van dit schrijven is dus tweeledig. Ten eerste, Uwe Excellentie eerbiedig te verzoeken, te doen ordonneeren, dat zooveel mogelijk deserteurs aan de grenzen worden vrijgelaten; Ten tweede, Uwe Excellentie er attent op te maken, dat vrijgelaten deserteurs, hun uni form niet kunnende dragen, indien zij zonder geld zijn, van de noodige kleeren, enz. moe ten worden voorzien en dat de commissie te Bergen hare taak feitelijk heeft volbracht en binnenkort geen gelden meer beschikbaar zal hebben, waarom medewerking van overheids wege wenachelijk zou zijn. Namens de Commissie, enz. Sindsdien zijn er weder een tiental deser teurs vrijgelaten en nog door de commissie geholpen. Op het schrijven van de commissie kwam dezer dagen van den Minister van Oorlog het volgende antwoord in: Naar aanleiding van uw schrijven inzake Duitsche deserteurs, heb ik de eer, uw co mité mede te deelen, dat het vrijlaten van de serteurs aan de grenzen niét oorbaar is. Er moet n.l. behoorlijk geconstateerd worden, dat men met deserteurs te maked heeft; om dit te kunnen doen, is soms een onderzoek noodig, dat natuurlijk eenigen tijd in beslag neemt. Gedurende dat onderzoek worden die personen naar het interneeringsdépót gezon den, ten einde aldaar voorloopig geïnter neerd en dus onder toezicht zijpae, de beslis sing af te wachten. Vanaf het oogenblik, dat zij als deserteur uit de voorloopige intemeering zijn ontsla gen, heeft het Departement van Oorlog geen Bemoeienis met hen. Mitsdien geef ik u in overweging, u met een verzoek als bedoeld in sub II van uw schrijven te wenden tot den Minister van Binnenlandsche Zaken De Minister van Oorlog, BOSBOOM. Waar de bij de commissie ingekomen gel den thans op zijn, besloot de commissie haar taak als geëindigd te beschouwen. Een klein saldo werd ten behoeve van de nog vrij te la ten deserteurs aan den commandant van het interneeringskamp afgedragen. De commis sie was van meening, dat een nieuw beroep om geld aan het publiek niet meer gedaan mocht worden. Ze meende bovenal tot ont binding te moeten besluiten, omdat de zaak principieel in ons land op de' gewenschte wijze tot oplossing is gekomen. BINNENLAND. Gemengd nieuws. NA DEN WATERSNOOD. In verband met de officieele mededeeling van den Commissaris der Koningin, dat de schaden, uitbetaald in de dorpen uit Water land, niet meer zullen worden herzien, zijn in bijna alle plaatsen vergaderingen gehou den en heeft men besloten een adres te rich ten aan den Commissaris, waarin op de mis standen en den willekeur van handelen ge wezen wordt, en waarin dringend verzocht wordt, deelt de Tel. mede, een hernieuw" on derzoek in te stellen. Honderden ingezetenen van Waterland en de Zaanstreek zijn van de lijsten geschrapt geworden of hebben slechts een zeer geringe gift ontvangen. DE BLOEMSCHAARSTE. Te Rotterdam is een vergadering gehou den van bakkers. De voorzitter, de heer O. K. Schoep Jr., wees er in zijn openingswoord op, dst de toe stand van de bakkerij, mei 't ook op de voor- naamste grondstof, de bloem, verre van .roes- kleurig |s. Reedg miigé welcea geleden- rijn het bestuur klachten ingekomen van ver scheidene bakkerijen. Het bestuur heeft zich toen in verbinding gesteld met de commissie in zake de levensmiddelen. Het bestuur en de voorzitter hebben van de levensmiddelencommissie echter niets meer gehoord. In eeni te 's-Gravenhage gehouden vergadering van belanghebbenden is een dis tributieplan vastgesteld, hetwelk den minister is voorgelegd. Deze voelde voor dit plan blijk baar met veel, maar ook daarvan is sedert niet naders vernomen. De voorzitter deelde verder nog mede, dat uit de inlichtingen van den minister gebleken is, dat er bloem genoeg moet zijn. De fout schijnt daarin te zitten dat veel meel en bloem aan het vee wordt gevoerd. Verscheiden bak kers van buiten verkoopen blijkbaar bloem en meel met een aardige winst aan de veehou ders. De heer Schoep deed nog mededeeling van een telegram van het correspondentiebureau, meldende, dat te 's-Gravenhage bericht is ont vangen, dat instructies zijn gegeven, de graan schepen vrij te laten, die de Engelsche regee ring heeft vastgehouden. Tenslotte werd de volgende motie aange nomen, die ter kennis van den minister zal worden gebracht De vergadering der' Rotterdiamsche bakkers patroons, kennis genomen hebbende van den meelnood, welke hier ter stede heerscht, waar door vele bakkerijen genoodzaakt zijn te koo- pen uit den kleinen voorraad Amerikaansch meel, die nog in de tweede is, welk meel in meel, die nog in de tweede hand is, welk meel in prijs 5 of 6 boven dien van het inlandsche meel gaat; vernomen hebbende dat reeds drie weken geleden vanwege den- Neder landsch en Bakkersbond en de Vereeniging van werkgevers in het bak kersbedrijf, aan den Minister van land bouw, Handel en Nijverheid een distri- butieplan is aangeboden, ten opzichte waar van de Minister zich sympathiek heeft uitge laten, hetwelk waarborgde, dat elke bakker zijn benoodigde hoeveelheid meel wekelijks zou ontvangen; spreekt met klemmenden aandrang den wensch uit, dat de Minister dit plan alsnog ovememe, of zulke maatregelen treffe, dat aan dezen hopeloozen toestand een einde komt. i UIT HEILOO. In de hedenmorgen gehouden raadsverga dering was de heer Bakker met kennisgeving afwezig. De op 28 Juli gehouden kasopname, van den gemeente-ontvanger wees overeenkomstig de boeiten een bedrag aan van 854,56. Van den gemeente-secretaris was een schrij ven ingekomen, waarin hij met ingang van 1 Juli 1917 rijn ontslag vroeg als secretaris. De voorzitter (tevens secretaris) zeide hier over met den Commissaris der Koningin ge sproken te hebben. Ook deze oordeelde het gewenscht, dat het burgemeesters- en secreta risambt niet in één hand vereenigd was. Meermalen had ook spreker er over gedacht en aangezien met 1 Juli 1917 zijn functie als burgemeester verlengd moet worden, oor deelde hij het wenschelijk om tegen dien tijd zijn ontslag aan te vragen. Deze mededeeling gaf geen aanleiding tot discussie. Hierüa werd tot het doen van eenige af- en overschrijvingen besloten. Een supplctoire begrooting groot 15000, .noodig voor den aankoop van regeerings- en andere levensmiddelen, werd vastgesteld. Een ontwerp-verordening, regelende het schoolgeld voor de Ambachtsschool, werd hierna overeenkomstig het ontwerp van B. en W. goedgekeurd. Voor leerlingen wier ouders een inkomen beneden 700 hebben, zal de gemeente de subsidie van 40 pér jaar geheel betalen. Op ouders wier inkomen van 700 tot 800 be draagt, zal voor het eerste kind 10 en voor de volgende hiervoor 5 per leerling ver haald worden. Deze bedragen zijn voor ou ders met een inkomen van 800 tot 900: 15 en 7,50. Voor ouders met een inkomen van 900 tot 1000. 20 en 10. Voor ou ders met een inkomen van 1000 tot 1200: 30 en 15. Voor ouders met een inkomen van 1200 tot 1500: 40 en 20, terwijl van ouders met een inkomen boven de 1500 voor iederen leerling de volle 40 verhaald zullen worden. De gemeente-rekening over 191S, sluitende met een nadeelig saldo groot 584,735, werd in handen gesteld van de commissie, bestaande uit de heeren Zwart, v. d. Molen en Bakker. De voorzitter merkte nog op, dat het na deelig saldo mede een gevolg was van het herstellen' van den toren. B. en W. boden hierop de gemeente-be grooting voor 1917 aan. Deze begrooting wees voorloopig aan een ontvangst van 3261814 en een uitgaaf van 32.288,69 Het saldo voor onvoorzien zou alsdan 329,443 bedragen, doch dit zou al 100 minder moeten worden, aangezien het Burgerlijk Armbestuur op zijn begroo ting de gemeentfe-subsidie op 700 aangaf, terwijl B. en W. deze op 600 hadden ge dacht. Het vorig jaar was deze subsidie wel 800, doch B. en W. veronderstelden, dat bet Arm bestuur nu minder noodig zouden hebben. De heer van der Molen deelde mede dat dit ook het geval was. Het bestuur vreesde voor dit jaar evenwel een tekort. Reeds had het een rekening van het St. Eli sabeth gesticht groot 250 en daar kwam de doktersrekening ook nog bij. De voorzitter wees er nog op, dat volgens deze voorloopige begrooting de Hoofdelijken omslag 8000 moest opbrengen, wat 1500 meer was dan het vorige jaar. Br en W. meenden evenwel deze 1500 zonder belastingverhooging te kunnen vinden', indien1 de raad besloot om dé aanslagen over eenkomstig die van het kohier voor de Rijks inkomstenbelasting te regelen. De heer Zwart meende dat 1500 nog al heel wat was. Waar de begrooting in handen van dezelf de commissie als die belast met het nazien van de rekening over 1915 werd gesteld, was de voorzitter van meening, dat deze commissie nog altijd met voorstellen kon komen om en kele posten te schrappen of op andere wijze aau die 1500 te komen. De heer v, d. Molen vreesde er voor om het kohier van de Rijks inkomstenbelasting a's maatstaf aan te nemen z. i. was deze voor velen wel wat te hoog vastgesteld. De heeren Mulder en Zwart hadden hier over ook wel wat gehoord. De voorziter wees er op, dat zij die te hoog waren aangeslagen altijd konden reclamee ren. De heer van der Molen betoogde, dat hij ook al moest hij 1.50 te veel bétalen er toch geen' lust in had can rijn zaken bloot te leggen en zoo waren er meerderen. De heer Maas Geesteranus wees er op dat de commissie na het nazien van de begrooting nog altijd met andere voorstellen kunnen ko men om aan die 1500 te komen. De voorzitter verklaarde zich nog bereid om in de vergadering van de commissie te mo tiveeren waarom B. en W. de verschillende posten op de aangegeven bedragen geraamd hadden. De heer van 't Veer veronderstelde dat er misschien nog wel wat bezuinigd kan wor den. De heeren van der Molen en Bakker oor deelden een verhooging van den hoofdelijken omslag met 1500 een zeer ingrijpend voor stel. De voorzitter bleef er bij, dat het geld er toch op de een of andere manier zal moeten komen. De heer Butter voelde meer voor een pro gressie heffing. De voorziter wees er op dat deze al .pro gressief geregeld was. Het voorstel van B. en W. was slechts om bij het vaststellen van den aanslag het kohier van den Rijksinkomsten belasting tot grondslag te nemen. Bij den rondvraag vroeg de heer Butter of er geen rekwest van den neer Veldman was ingekomen. De voorzitter zeide, dat dit een gewoon schrijven om durtetoeslag wes geweest en dat er in de vergadering van B. en W. besloten was om hierop niet in te gaan. Hierop»werd de vergadering gesloten. UIT BERGEN. De groote Soirée Varié welke gister avond in „de Rustende Jager" werd gehou den, was een succesavond. Spoedig waren, wat in Bergen nog nimmer geconstateerd kon worden, alle beschikbare plaatsen uitverkocht. Een groot aantal be langstellenden moest men zelfs teleurstellen, doordat men hen niet meer kon toelaten. Het publiek is dan ook waarschijnlijk wel het ineest ingenomen met die avonden waarop het niet geheel passief moet blijven. De heer A. Englander, dansmeester te Amsterdam, thans gemobiliseerd in Bergen, toonde zich een elegante balletmeester. Slan ke meisjes in balcostuums dansten temidden van huismoeders in hun gewone kleeding. Maar het was er gezellig. Als artist op de rolschaatsen behaalde de heer Englander een welverdiend applaus. De heer Felleman zong als cabaretzanger het eerst de 5 internationale zieken. Het pu bliek bleef met moeite rustig toen er in de eerste coupletten aan het adres van Frankrijk, Rusland en Engeland eenige goedkoope zet ten gezegd werden en kwam pas tot een krachtig applaus toen dezelfde aan het adres van Duitschland door de zaal klonken. „Jantje'» Offer" was een ernstig nummer uit het leven. „Heldenloon" was evenwel ook te tendentieus. Een aanhoudend applaus kon de heer Vel- teman niet bewegen nog een toenummertje te zingen. Na de pauze nam het prijsdansen een aan vang. Dit nummer verwekte veel bewonde ring. De eerste prijs behaalde de heer Koppes en mej. van Bennekom. De tweede en derde werden door een viertal dames gewonnen. De heer Meijer en mej. .Nas hielden hierna een dansdemonstratie. Op keurige wijze voerden beiden een Braziliaansche dans en een Bostondans uit; zij oogstten een welver diend applaus. Nog vertoonde de heer Engelander zijn kunsten als rolschaatsenrijder op elegante wijze. Ten 2 ure kwam men aan het einde van den feestavond, waarvan velen een spoedige herhaling wenschen. UIT SINT PANCRAS. De raad dezer gemeente vergaderde Don- derdagmidag voltallig. 1 Vacature. Na opening door den voprzitter werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Aan de orde kwam de rekening over 1915. Bij monde van den heer Kloosterboer werd medegedeeld dat de commissie de rekening in volkomen orde bevonden had, waarna z werd vastgesteld met een batig saldo van 4375.58. Hierna kwam aan de orde de begroobng voor 1917. Naar aanleidin g daarvan wordt besloten den H. O. te brengen van 2000 op ƒ2100, het kohier hondenbelasting te bren gen van 25 op 50 en het salaris van den teiefoonhouder wegens toenemende werkzaam heden te brengen van 250 op ?75. De begrooting werd hierna voorloopig vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op 83174.81**. De heer Kloosterboer zei den laatsten nog al eens gemopper te hebben gehoord over de gotenkwe8tie der school en zou hierin gaarne eens verandering zien. De voorzitter antwoordde, dat het salaris van den schoolschoonmaker Kriek destijds van 70 op 100 gebracht is, opdat hij dan tevens de gooten zou schoonmaken. Hij schijnt echter dftze zaak toch niet goed te behartigen en heeft nu ook bezwaar gemaakt tegen het schoonmaken der goten, doch niet tegen het schoonmaken der school. Besloten werd deze zaak nog nader te be spreken. De plaatselijke politie-verordening en de bouw- en woningverordening werden zonder eenige verandering opnieuw van kracht ver klaard. Ter tafel kwamen hierna de geloofsbrieven van het nieuwgekozen lid de heer C. Zeegers, De stukken werden in handen gesteld van de heeren Düif, Kloosterboer en Gootjes, die na inzage deze goedkeurden en tot toelating ad viseerden. Rondvraag De heer Kloosterboer bracht over een klacht van den caféhouder Gerrit sen, dat daar gedurende de kermis zoo wei nig politietoezicht was. Er waren de meeste menschen en de minste politie. Een paar ma len kwamen de gemoederen in opstand, doch politie was er met. De getneente-vetdwaenter Dekker zei, rijn toezicht met beter te kunnen verbeteren. Op een vraag van den voorzitter deelde hij mede, dat hij het niet noodig geacht heeft om bij den caféhouder Gerritsen binnen te gaan. Hierna ging de raad in comité voor den H. O. en hondenbelasting. SCHILDERIJVERVALSCHING. Ten einde het verkoopen van nagemaakte schilderijen en met kennelijk doel om die voor origineele te doen doorgaan te keer te gaan, geeft een lezer in de N. Roti Crt een middel aan de hand. N.l.De kunstenaar kon dat geknoei zelf voorkomen, door op zijn werx zijn vingerafdrukken te plaatsen. Hoe wei er dan aan het schilderij een min of meer politiebureau-luchtje gaat zitten, komt het toch ten goede van de geldzak van den kun stenaar en geeft het de zekerheid dat geen minderwaardig werk in den handel wordt ge bracht onder den naam van een of anderen bekenden meester. Tevens wordt aangeraden een bureau van schilderij-waarborg op te richten, waarbij enkele experts geïnteresseerd zijn;~- DE NIEUWE GOUVERNEUR VAN SURINAME. Zooals wij reeds mededeelden is de heer G. J. Staal, secretaris generaal bij het dep. van koloniën benoemd tot gouverneur van Su riname, Suriname is voor den heer Staal geen onbekende, want van 1 Mei 1906 tot 1 Sept. 1909 was hij aldaar werkzaam als tijd. waant van het ambt van secrtaris van het gouverne ment Suriname. De heer Staal werd 5 Sept. 1870 te 's-Gravenhage geboren. Als erkenning zijner diensten werd hem ge schonken het oficierskruis der Oranje-Nassau Orde en het ridderkruis der orden van den Ned. Leeuw. KORTE BERjICHTEN. De 14-jarige C. B. te Nieuwendijk vond een lossen geweerpatroon, dien hij door een slag met een hamer deed ontploffen. Daarbij sprong hem een stukje koper in het oog. Door den gemeenteraad van Broek in Waterland is besloten, de huurders van ge- meenle-landerijen vrij te stellen van huurbe taling, onder voorwaarde, dat rij het land voor 1 October a. s, hebben' geëgd, gégrep- peld en' de slooten uitgediept. De president en de secretaris van den Ma- trozenbond te Soerabaia zijn gearresteerd omdat de wijze waarop het bestuur van dien bond weigert deel te nemen aan de vergade ring voor de Indische defensie op Koningin nedag, beleedigend geacht wordt. Aan, de aardappelfabriek te Klooster- veen (gem. Smilde), is onder de arbeiders een staking uitgebroken. Te Volendam vermiste sinds een paar jaren een weduwe een gouden slot met kora len, ter waarde van 80. Zij vond dezer da gen de sieraden, in een papier gewikkeld, bij den ingang barer woning terug. Te Zeist is in een sloot door eenige kinderen het lijkje gevonden van een pasge boren kind. De politie doet onderzoek. Gisteren is te Babberik een warmoeze- nler, zekere H., aangehouden; onder de groenten was een groote partij smokkel waar, bijna 150 pona spek, verborgen. Te Zuidlarea en omstreken wordt voor roggestroo door de papierfabrikanten per 1000 K.G. 44 geboden. Ook te Ilpendam begint men het gebrek aan meel te gevoelen. Daar bij de bakkers geen roggemeel meer aanwezig is en dit niet verkregen kan worden, hebben zij het bakken van roggebrood moeten staken. De heer J. L. van Oelder te Arnhem, die nu reeds bijna tien maanden in Duitsche gevangenschap verkeert, en 2 Augustus werd overgebracht naar het gevangenkamp te Ha- velberg, vertoeft daar te midden van Russi sche krijgsgevangenen. Wegens gebrek aan grondstoffen zullen binnenkort meerdere cacao-fabrieken den ar beid moeten staken (de fabriek Erven Caspar Flick staat reeds stop), ómdat Engeland geen cacao naar Nederland doorlaat. Drie leden van de bemanning van de „Qeertruida" zijn door den krijgsraad te Wilhelmshafen vrijgesproken. STADSNIEUWS. DE KAASMARKT. De aanvoer was heden wederom belangrijk. De prijzen waren belangrijk hooger, terwijl de handel vlug was. - De verhooging van de prijzen was wel een gevolg van het feit, dat de consentrechten van uitvoer van 5 per 50 K.G. op 2,50 per 50 K.G. gebracht zijn. Gemiddeld werd ,er 60,besteed. Deze prijs was de vorige week 56, De boeren stonden toen evenwel voor een feitelijke marktverlaging. Wel was deze prijs 14 dagen, geleden ook niet hooger dan 56,doch toen behoef den de boeren slechts 20 pet. van hun aan voer voor het binnenland af te staan. Hier voor ontvangen zij slechts 30,per 50 K.G., indien de markt 56,is, zoodat zij gemiddeld 50,80 ontvingen. De vorige week wa3 de gemiddelde ont vangst 48,20 en deze bedroeg nu 51,60, zoodat ook in vergelijking met de markt van vóór 14 dagen de markt nog ƒ1,omhoog gegaan is. De Algimex had haar prijzen nog niet ver hoogd en zal dan ook, indien zij dit niet doet, wel geen aanbiedingen kunnen ver wachten. Wil zij iNoord-Hollandsche kaas ontvangen, dan zal zij haar prijzen hebben te verhocgen. De Hoomsche kooplieden en ook vele an deren blijven doorgaan met boven de Algi- mex-prijzen in te koopen. In Zuid-Holland is ook spoedig een ver andering in de regeling te wachten. De Noord-Hollanders wisten in tegenstel ling met de Friezen en de Zuid-Hollanders t de vorige markt nog gedeeltelijk hoog te dan door de Algijnér was vastgesteld Of de consentenverlaging op aandrang van Duitschland geschiedde, kunnen wij niet met zekerheid zeggen. Wel is het opmerkelijk dat deze verlaging komt nadat Duitschland er bij de contractanten op had aangedrongen om mede te deelen wat er met de per 50 K.G. voor de consenten gedaan werd. In ieder geval komt deze consentenverlaging de boeren ten goede.Deze maken wel hooge prijzen, doch beweren dat ze met de tegen woordige bedrijfsverhoudingen niet lager mogen zijn ook. In het bureau van verkoop schijnt de ver houding niet zoo gezond te zijn. De andere leden stelden het lid Keg uit Zaandam met zijn ontslag als lid van het bureau in kennis. Deze neemt hiermede evenwel geen genoegen en is van meeningt da, hij zonder ontbinding niet uit een mede door hem opgericht bureau ontslagen kan worden. GESLAAGD. Te Utrecht slaagde voor het examen getuigschrift A voor lichamelijke ontwikke ling de heer J. A. Haakman, aimer. EEN WINKELWEEK. In de gisteravond gehouden gecombineerde bestuursvergadering van de Alkmaarsche Vereeniging voor den Handeldrijvenden en Industrieëlen Middenstand met de R.-K. Mid- denstandsvereeniging „de Hanze" is besloten een winkelweek te houden van 20 tot en met 26 September, dus tijdens de Lahdbouwfees- ten. De bedoeling is de winkeliers vrij te la ten in de keuze hunner artikelen, terwijl uit stallingen van speciaal Nederlandsch fabri kaat zeer gewenscht zijn. De banketbakkers- vereeniging heeft bereids medewerking toege zegd. Wij hopen, dat ook andere vereenigin- gen het belang van een dergelijke winkel week zullen inzien^ en dat de Alkmaarsche winkelstand op z'n best uit zal komen. D.w.ri dat er niet alleen smaakvolle uitstallingen worden gemaakt, maar dat ook nog eens ex tra-duidelijk wordt getoond, wat er hier al te koop is, zoodat men niet naar elders behoeft te gaan, om zijn inkoopen te doen. Wij twijfelen er niet aan of door handige reclame zal op deze Alkmaarsche winkelweek in stad en omgeving de aandacht worden ge vestigd, welke zij verdient NED. HEIDE MAATSCHAPPIJ. De 28ste algemeene vergadering der Ned. Heide maatschappij zal dit jaar alhier gehou den worden op 20 October in het gebouw „de Unie". Na afloop der vergadering zal een bezoek worden gebracht aan het landgoed „ter Coul- ster' van den heer M. van der Feen de Lille, terwijl den volgenden dag, 21 October, een excursie zal worden gemaakt naar de bebos- schingen van de Staatsduinen onder Schoort en naar het landgoed van den heer J. van Reenea te Bergen. DURE HAVER. Als een bijzonderheid deelt men ons mede, dat de haver hedenmorgen op de graanmarkt alhier verkocht is voor 12 k 14 per 50 Kilo. KENNEMERSPORTCLUB. Blijkens het programma voor de drave rijen, te loopen op de baan aan de Nieuw- poortslaan, op Donderdag 31 Augustus 1916, zijn ingeschreven: Voor den Kermisprijs. (afstand 1700 M.) Prijzen ƒ200, ƒ100 en ƒ25. Inleggeld ƒ10): Et la Loi, (1650 M.); Frcderika B, (1650 M.); Floris V, (1665 M.); Elona, (1665 M.); Deldine, (1675 M.); Eminentie, (1675 M Dorathea, (1675 M,); Dienares, (1715 M.); Doorlooper, (1715 M.); Clemence, (1730 M.). Voor den' Augustusprijs. (Prijzcndraverij 3 de en 4de klasse. Prijzen 250, 100 en 25. Inlegegeld 10). Eglendtne II, (1950 M.); Eben Haëzer, (1975 M.); Ella Rose, (1975 M.); Dorathea, (1975 M.); Doorlooper, (2000 M'.); Barones, (2015 M.); Bandage, (2015 M.); Colorado, (2015 M.); Cecilia W, (2030 M.); Duncan, (2030 M.): Ciampi, (2075 M.). Voor den Arnaeursprijs. (Draverij korte baan. Maximum afstand 800 M. Prijzen be-, staandle uit kunstvoorwerpen ter waarde van pltn. 75, 50, 25 en 10) Floris V, (700 M.); Et la Loi, (700 M Eben-llaëzer, (700 M.); Chriemhilde, (700 M.); Hetta, (700 M.); Cornells S, (700 M Albert R, (700 M.); Keesje S, (710 M.); Fre- derika B, (710 M.); Betsy M, (710 M); Elo na, (710 M.); Deldine, (720 M.); Drusbacka, (720 M.); Cecilia W, (740 M.); Betty Brook, (740 M.); Dienares, (750 M.)Ella Rose, (750 M.); Doorlooper, (750 M.); Barones, (760 M.); Colorado, (760 M.); Alexandra, (760 M.)Ciampi, (760 M.)Dumas (770 M.); Vitesse, (780 M.); Auto, (780 M.); Au ra. (780 M.). Voor den Konlnglnneprijs. (Afstand 1600 M. Prijzen 300 benevens 50 voor den 2en aankomende in de beslissende heat) Et la Loi, (1600 M.); Eminentie, (1600 M.); Frederika B, (1610 M Elona, (1610 M.); Dfeldine, (1620 M.V: Drusbacka, (1620 M Bandage, (1630 M Duncan, (1630 M.); Cecilia W, (1640 M.); Betty Brook, (1640 M.); Barones, (1660 M.); Colorado, (1660 M.); Clemence, (1660^4); Aura, (1680 M.); Ciampi, 1600 M.); Auto (1690 M.). CONCERT te geven door STEDELIJK MUZIEKKORPS. Directeur A. H. Maas. op ZONDAG 27 AUGUSTUS, van 2)4 4x/2 uur, in den Hout. Programma 1. Radetsky-marsch Joh. Strauss. 2. Ouverture „Ein Morgen, ein Mittag, ein Abend in Wien" F. von Suppé. 3. La Czarine, mazurka russe L. Ganne. 4. Rumünisches Liebes Lebeu, Walzer Ivanovici. 5. Fantaisie de l'opera „Traviata" G. Verdi. Pauze 6. Oranje Nassau, concert- marsch Jas. Kespels. 7. Der Kuiser pa rade Eilenberg. 8. „Elck wat wils", potpourri Kersten. 9. Leve de vreugd I marsch

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2