Cij kunt er door zijn aangetast yan HENRI TER HALL Plaatskaarten Telegrammen Van lieden. De heer Stam begreep niet op welke wijze de gemeente weder over verkochte graven kan beschikken. De voorzitter ea de heer Beet-s wezen er op, dat een graf niet verkocht werd, doch al leen het uitsluitend recht om er in te begra ven. De heeren Stam en Boldewijn oordeelden het gewenscht, dit wat meer uit te laten ko men. Velen zijn van meening, dat zij, wan neer zij een graf hebben gekocht, daarvan ei genaar blijven. De voorzitter wees er op, dat B. en W. de genoemde graven pas zullen doen gebruiken, wanneer de omstandigheden daartoe dringen. Zoover is men nog niet en wanneer men zoo ver is, dan zal natuurlijk begonnen worden met de 16 leege graven van de buiten de ge meente wonenden. Voor dit alles was even wel nog voldoende speling. Algemeen was men van oordeel, dat er voor het vergrooten van de begraafplaats nog geen motieven aanwezig zijn. De heeren Stam en v. d. Woude betoog den nog de wenschelijkheid om ook de gra ven van de uitwonenden onaangetast te laten. De herziening van de Algemeene Politie verordening kwam hierna ter sprake. Besloten werd haar opnieuw zonder be langrijke wijzigingen vast te stellen. De heer Stam betoogde nog de wensche lijkheid om de verordening inzake het zand- strooien bij gladde wegen wat meer te hand haven. Algemeen oordeelde men het evenwel wen- schelijker om het zandstrooien van gemeente wege te doen. Over de snelheid van het rijden van auto's en motorrijwielen in de gemeente ontspon zich nog al eenige discussie. Algemeen oor deelde men het gewenscht om een maximum snelheid te bepalen. De voorzitter stelde voor om deze snelheid in de kom op 14 K.M. te bepalen. Hiertoe werd besloten. De voorzitter- deelde mede, dat B. en W. zich in verband met de begrooting genood zaakt zien den hoofdelijkea omslag met 2000 te verhoogen. Besloten werd hiertoe na het onderzoek van de begrooting een besluit ,te nemen. Hierna sluiting. UIT EGMOND AAN ZEE.' Omstreeks 5 uur gistermiddag vond men op het strand een 1000 meter ten zuiden van van het badbedrijf, een nog nieuwe rieten kof fer met een geheele inhoud van een vermoede lijk ontkleede zwemmer. In den koffer vond men ook een portefeulle met brieven, waaruit was op te maken, dat het zekere O. A. was, herkomstig uit Hoorn. UIT DEN HELDER. Militaire Sportdemonstraties. Op Woensdag, Donderdag en Vrijdag zijn op het keurig met vlaggen versierde militaire sporterrein voor het fort D. A. militaire sport demonstraties gehouden. Het doel hier van was te toonen, welke resultaten verkregen Waren na een bijna 2-jarige sportbeoefening onzer landsverdedigers. Tien compagniën hadden elk 50 manschap pen afgevaardigd, de beste ploeg gaat op 7, 8 en 9 September naar den Haag om niet de beste ploegen van andere stellingen en gar nizoenen onze Koningin te laten zien wat voor soort mannen er klaer staan om te waken te gen elge aanranding van welke zijde dan ook Als bijzonderheid dient te worden opge merkt dat het bovengenoemde terrein met on geveer 200 vlaggen versierd was, waartan 1 Nederlandsch, en nog wel heel klem ai in een vergeten hoekje. U}T HEILOO. Oaarne brengen we hier het verzoek van de feestcommissie voor het muziekfeest aan de bewoners van den Straatweg over, om morgen te vlaggen, met twijfelende of de meesten zullen daaraan wel willen voldoen en aldus er toe medewerken om den bezoe kers een feestelijke ontvangst te bereiden. Achttien muziekkorpsen nemen aan het festival, georganiseerd door den Provincia len Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen, deel. Daaronder is een militair corps uit Ril land Babt. Om ongeveer elf uur heeft morgenvroeg de opstelling bij de'muziektent in den Alkmaar- der Hout plaats. Om half twaalf neemt de muziltale optocht naar het feestterrein een aanvang. Om beurten worden door de corp sen in den optocht marscheu gespeeld. Door oe vereeniging „Heiloo Vooruit" is een ver guld zilveren, door de feestcommissie, door de sociëteit „de Heilooër Kring" en door de commissarissen van „de la Promenade" zijn zilveren medailles beschikbaar gesteld ter uitreiking aan die vereenigingen, weike naai liet oordeel eener jury in den optocht bet beste figuur maken. De jury-directeur en le den van liet Alkmaarsche militaire corps zal zich in drie groepen van drie leden op ver schillende niet te voren bekend gemaakte pun ten van den weg opstellen en letten op orde lijk inarcheeren, houding van de executanten, alsmede pp de wijze, waarop het vaandel is versierd ea wordt medegevoerd. Ie één uur heeft de officieele begroeting plaats in de zaal van „de Rustende Jager", waar namens het gemeentebestuur aan direc teur en president van iedere vereeniging de eerewijn zal worden aangeboden. Daarna worden/ onder leiding der heeren Mart J Wolthers en J. H. Schuitemaker, van Amsterdam, een drietal nummers door de meer dan 4U0 executanten gezamenlijk uit gevoerd. Om half twee speelt ieder korps in den tent, welwillend door Alkmaars gemeente bestuur afgestaan en geplaatst in den tuin van „de la Promenad?', een te voren bekend gemaakt nummer en voor zoover de tijd het toelaat ook nog een marsch. Na afloop van het festival worden de me dailles uitgereikt, terwijl de dag wordt be sloten met een avondfeest in den verlichten tuin van laatstgenoemd hotel, waar een bal- champêtre wordt gehouden. Wanneer het weder nu maar een beetje me dewerkt, zal het morgen hier dus een drukke, gezellige dag worden. KORTE BERICHTEN Te Deventer is sinds eenige dagen geen roggebrood meer te verkrijgen. Gisteren is bij Schoondijke een Engel* sche vliegmachine gedaald, die door de Duitsdjers vvas aangeschoten De vlieger wns ongedeerd en zal geïnterneerd worden'. De 83-jarige H. T. te Nuenen, werd in een auto van zijn werk gehaald, ten einde voor de 25ste maal zijn str^f te ondergaan als strooper. Een Oostenrijker, zich bevindende in een trein naar Duitschland, met ongeveer der tig duizend francs goudgeld, verborgen op het lichaam is te Zevenaer gearresteerd. Te Haarlem is een werkstaking uitge broken onder de stucadoors, arbeidende aan den bouw van 80 -arbeiderswoningen aan den Harmenjansweg. Door den Haarlemschen Bestuurders- bond, het Plaatselijke Arbeidssecrtariafit, den» Christelijken Bestuurdersbond, het Neu traal Vakverbond en den Roomsch-Katholie- ken Volksbond is een-commissie gevormd, om de duurte der levensmiddelen- tegen te gaan om toezicht te houden op de handhaving der maximumprijzen. In de gisteren gehouden vergadering van den Raad te Almelo werd besloten den gasprijs met ingang van 1 Sept. te verhoogen met 2 cent per kub. meter. De N.V. Goirlesche Jutespinnerij te Goirle werkt reeds eenigen tijd slechts 4 da gen per week en de fabriek zal midden Sep tember geheel worden stop gezet. Hierdoor zullen de 250 aldaar arbeidende personen broodeloos worden. Te Groningen hebben onderscheidene bakkers hunne klanten niet kunnen bedienen, wegens gebrek aan meel. STADSNIEUWS. „UIT DEN RAAD". De Woensdag gehouden raadsvergadering gaf ons geen aanleiding tot het schrijven van een overzicht KERMISPRET VOOR DE KINDEREN. Ondanks den voor het couranten-bedrijf zeer ongunstigen toestand, hebben wij ge meend, den kinderen onzer abonné's ook dit jaar de kermispret, bestaande in het zoo goedkoop bezoeken van de inrichtingen van den heer Ant Benner, niet te mogen onthou den: In h^t nummer van Maandag wordt een bon geplaatst, waarop men aan ons bureau tegen betaling van 2ya cent per kaartje hoog stens 6 kaartjes kan verkrijgen, welke Woens dagmiddag tot 's avonds 8 uur geldig zijn. DE KERMIS. Zullen wij dit jaar een ouderwetsche ker mis beleven? Wat het weer betreft bestaat hier zeer veel kans op. Reeds vannacht viel de regen bij stroo men uit de lucht en ook vanmorgen regende het, hard en herhaaldelijk. v Ondanks de regenbuien waren de belang stellenden voor het politie-bureau vanmorgen bij het proefdraaien van de draaiorgels zeer talrijk. Het aantal instrumenten die aan deze keuring onderworpen werden, was ditmaal echter zeer klein. Slechts een vijftal waren voor de keuring voor het bureau van politie opgesteld en waar er 5 verlof konden krij gen, werden allen toegelaten. Onder hen be vond zich ook de blinde orgelman, die het vorig jaar werd afgewezen. Zijn collega's waren met de gunstige beslissing blijkbaar zeer ingenomen. Het- gering aantal candida- ten schreven wij toe aan het feit, dat er thans ook twee belangrijke kennissen in Friesland gehouden worden. In tegenstelling met het vorige jaar stond men dit jaar over het doorgaan van de ker mis niet in twijfel. Een actie om de kermis niet te laten doorgaan bleef achterwege en een raadsbesluit om de kermis niet aï te stel len was eveneens onnoodig. Wel heeft de ker mis haar karakter van vroeger geheel verlo ren. Dat het echter uitgesloten is, op de ker mis een gepast genoegen te smaken, is even wel onjuist. Ook dit jaar moet men het bekende circus van Corty Althof weliswaar missen, maar er zijn nog andere belangrijke attracties genoeg die om hun kostbaarheid alhier onder gewo ne omstandigheden niet zouden kunnen ko men. Wij noemen slechts Henry ter Hali's revue ,Halt hiér blijven", die van een zoodanige kostbaarheid is, dat er iederen avond op een uitverkochte zaal gerekend wordt. Men kan ^de tent van den heer Ter Hall aan het einde van de Laat vinden. In de Harmonie zal een zeer gunstig be oordeeld operette-gezelschap optreden, dat de eerste drie dagen „Een brave Hendrik" op voert. Hetgeen het gezelschap van Cesar van Cou- wenberghe in Delmonte's Schouwburg achter de Groote Kerk zal geven met de opvoering van „Gebrs. de Grave", zal zeker ook velen bekoren. Een groot aantal kermisbezoekers zullen zich mede over de aanwezigheid van het Schouwburggezelschap van ijlen heer Wijl- acker niet het minst verheugen. De tent van dit gezelschap heeft een staanplaats in de doorbraak gevonden, &elk terrein hiervoor al zeer geschikt bleek te zijn. Het gezelschap moet uit zeer goede krachten bestaan en de directie verzekert ons kosten noch moeiten te hebben gespaard. Anton BennePs electrisch lichtpaleis is was kostbaarheid betreft zeker een inrichting, die men alleen bij zulke gelegenheden naar fceen plaats kan trekken. Zi] die er zich zelve te oud voor dergelijk vermaak, doen1 goed om bij de heeren Dirken of Willig dit jeugd' gedoe maar gade te slaan. Zeker zal dit aan hun humeur geen scha de doen. - De voor Alkmaarders zoo geliefde Beig- netskraam vand en heer Hoefnagel vindt men ook ditmaal evenals andere jaren op de Stee- nenbrug. Men kan er zich weer temidden van een schitterend licht, onder 't aanhooren van opwekkende muziek en geestigeliedjes, te goed doen. Op den Paardenmarkt vindt men evenals het vorige jaar L. Benner's figuur 8 baan. Dat velen zich in deze reuzeninrichting naar hartelust zullen vermaken, mag men, gezien hetgeen men het vorig jaar kon waarnemen, wel veronderstellen. Anton Benner's Aeroplaan kan men daar ook vindén. De bekooring van deze eleetrische vlieginrichting is nog groot, dat bewezen de kinderen vaö onze lezers, toen zij het vorige jaar op de bekende Woensdagmiddag, daar van zoo'n groot gebruik maakten. De paradetent van den heer Klein is mede op den Paardenmarkt aanwezig. Ook vindt men daar Dam's keurige lucht- schommel. Keeren's biertent ontbreekt er evenmin. Tegenover de Schoolstraat zal men weder om Dobben-Steffens-Minerva kunnen raadple gen. Op de Nieuwesloot vindt men verder Ak- kerini's Vlammendanstent en Brantenaar's Schiettent. Hierop volgt Meijers Glasblazerij, waarop we nog wel eens terugkomen. ,Op den hoek van den Hoogstraat vindt men Roselli's Cabaret evenals het vorige jaar. Even verder staat men voor de Hoepla van Hendricks. De keurige nette Poffertjes kraam van Gez. van der Steen, voor het eerst op de kermis, doch op de reis zeer gunstig bekend. (Alles wordt daar in de Roomboter van de Wilhel- minafabriek alhier gebakken), volgt op deze hoepla. Ronkema's bekende gebakraam vond mede op de Nieuwesloot een plaatstje. Eveneens kan men daar Kabalt's Minerva vinden en Vader's Vischvermaak. Op het Dodenveld staat dit jaar de over bekende danssalon van Schulte met zijn" spie gelgladde dansvloer. Regter's lachhuis, de grootste attractie van de E. N. T. O. S. vond daar eveneens een plaats. Lachen is gezond en men zal dit vooral nu wel eens willen. Een bezoek aan deze inrich ting brengt een ieder tot lachen. Aan bezoe kers zal het aldaar dan ook zeker niet ont breken, Professor Mullen's dochter kan men dit jaar op de laat nabij de Huigbrouwerstaat raad- legen. Van der Zee's Wafelenkraam, gedurende jaren een trouwe bezoeker van de Alkmaar sche kennis vond ook dit jaar op de Steenen- brug een plaatsje. IDe draaimolen van Galjaard} werd dit maal op de Korte Nieuwesloot, die vaa van Dam op de Laat geplaatst. Van de Huigbrouwerstraat tot aan de Koor straat vindt men diverse kramerijen, waaron der ook tal van oude bekenden. De kennis biedt dus overvloedige gelegen- genheid om zich te amuseeren. Dat ook dit jaar weer de kennis op gepaste wijze moge verloooen. Het" bekende café-chantantgezelschap van Jos. G. de Munnik treedt weer in 't Wapen van Haarlem" op. In „Het Koning Willemshuis" kan men het specialiteiten-Gezelschap onder directie van Joë en Nelly van Breda gaan hooren. Het gezelschap Roelofs treedt in het hotel „De Zon" op. In het „Zijper Wapen" is gedurende de kermisdagen het café-chantantgezelschap van het vorige weer te vinden en Williams Trio laat zich in het Hotel café restaurant „De Amstel" hooren. In het „Gulden' Vlies" treedt gedurende de kennis het gezelschap van Laar op. Zoo ziet men ook op dit gebied verscheiden heid. KONINGINNEDAG. Men schrijft ons: Ofschoon de ernstige tijdsomstandigheden waaronder Wij nog steeds leven, medebrengen dat op den verjaardag van onze vorstin Ko ningin Wilhehnina, zoo weinig mogelijk fees telijkheden plaats hebben en dit ook geheel overeenkomstig het verlangen van Hare Ma jesteit is, hebben de- Afdeelingen Alkmaar van de Diocesane Vereeniging tot bevorde ring van dm Volkszang en van de Nationale Vereeniging voor den Volkszang gemeend, de zen dag toch niet ongemerkt te mogen laten voorbijgaan, te meer waar deze nationale ge denkdag eene uitmuntenden gelegenheid biedt propaganda te maken voor dei' 1 lollandschen Zang. Door de zangscholen dezer vereenigingen zal onder leiding van den heer Joh. Kuiper, musicus te dezer stede, op 31 Augustus a. s. des namiddags van half drie tot half vijf in de muziektent in den Hout, voor dit doel door het Dagelijksch Bestuur dezer gemeente .welwillend afgestaan, eene gecombineerde uitvoering van eenige Hollandsche liederen worden gegeven met medewerking van het Stedelijk Muziekkorps onder leiding van den heer H. A. Maas. Het liederprogramma wordt vóór de pauze aangegeven staat op de tekstboekjes, die Maandag a.s. door jonge dames aan de hui zen zullen worden aangeboden tegen gerin gen prijs, i Het aanwezig publiek wordt uitgenoodigd eeni viertal liederen mede te zingen zooals geven' staat op de tekstboekjes, die Maandag a. s. door jonge dames aan de huizen zullen worden aengeboden tegen geringen prijs. De kinderen worden opgesteld in de Ko renbeurs en gaan om twee uur onder geleide in optocht door de stad, voorafgegaan door de muziek, waarbij de volgende route wordt genomen Van Korenbeurs lang Luttik Oudorp, Zij- dam. Voordam. Waagplein oversteken, Hout- til, Langestraat, Koor$traat, Ritsevoort, Ken- nemerstraatweg, Hout. De stad in vlaggentooi, het oranje op aller borst en zonnig helder weder, ziedaar onze wensch. GESLAAGD. Te Rotterdam slaagde voor het examen ter veredeling van het ambacht voor den Mees tergraad in het schilderen de heer C. Kooij, lste schilder gemeentewerken alhier. Hedeni slaagde ,te 's-GraVenhage voor het examen Fransch L. O. de heer G. C. Van Gu- lik, onderwijzer aan de O. L. school no. 2 alhier. HERZIENING JAARWEDDEN DER ONDERWIJZERS. Gevolg gevende aan de ten vorigen jare bij gelegenheid der behandeling van de gemeen- tebcgrooting voor 1916, gedane belofte, doen B. ea W. den Raad toekomen eene herziene regeling der onderwijzersjaarwedden. Vol gens deze worden de jaarwedden der hoofden van alle openbare iagere scholen met ƒ300 verhoogd en worden de vier periodieke vet boringen van J 100 gebracht op f 125 De aanvangsjaarweridoji van de onderwijzers van bijstand, thans 700 bedragende, worden op 750 gebracht, terwijl de zés periodieke ver- hoogmgeo elk van" 75 op 100 zijn ge steld, Geschrapt is in de bestaande vei orde ning de bepaling, dat aan onderwijzers, met verplichte hopfdakie, die als zoodanig door den Raad zijn benoemd of aangewezen, bo vendien een verhooging hunner jaarwedden met 100 wordt toegekend. Dit geschiedde op verzoek van de onderwijzeres zeiven, die deze bepaling verouderd noemden, welke opvatting door het college wordt gedeeld. Dategenover wordt voorgesteld om den1 onderwijzer, die met de waraneming der betrekking van hoofd der school gedurende meer dan eene maand onafgebroken is belast geweest, aanspraak op eene belooning berekend naar 400 in het jaar, in plaats van 200 in het jaar, te ge ven. Eveneens wordt voorgesteld de onderwij zeressen, uitsluitend met het geven van onder wijs in dé handwerken belast, zes periodieke verhoogingen van 10 procent harer jaarwed den toe te kennen. Ten slotte achten B. en W. eene bepaling noodig krachtens welke de „onderwijzeres met verplichte hoofdakte" aan wie vóór deze regeling 100 is toegekend, in het genot dier toelage blijven. Wordt deze regeling door den raad aan vaardt, dan zullsn de kosten voor het „lager onderwijs" op de bpgrooting van 1917 met 11470 moeten worden verhoogd. Aan de verordening ontieenea we nog de volgende bepalingen. De jaarwedden van de hoofden der open bare lagere scholen bedragen voor: het hoofd der zes gemeentescholen 1500, het hoofd der Burgerschool 1800 en der Meisjesschool 1900. Deze jaarwedden worden, tenzij daartegen overwegende bezwaren bestaan, na 3, 6, 9 en 12 jarigen dienst als hoofd; met 125, door Burgemeester en Wethouders verhoogd, den Arrondisements-schoolopziener en de Com missie van toezicht op het lager onderwijs ge hoord. De hoofden der vierde en zesde gemeente school ontvangen bovendien voor het geven van onderwijs in de Fransche taal, aan de leerlingen hunner scholen, died en cursus in die taal volgen, 75 per Wekelijksche lesuur. De hoofden genieten vrije woning, Ingeval hun geen vrije woning kan ver- schcut worden ontvangen zij eene vergoeding voor huishuur ten bedrage van 400 's jaars. BENOEMING VAN PERSONEEL AAN DE HANDELSSCHOOL, DE HANDELSDAGSCHOOL EN DE HAN DELSAVONDSCHOOL. De volgende aanbevelingen zijn opgemaakt: lo. Voor den cursus 19161917: A. voor de betrekking van leeraar in het Boekhouden (8 uur), Handelsrekenen (8 uur) en Handelsrecht (2 uur) aan de Handelsdag school en in het Handelsrecht (2 uur) aan de Handelsschool: 1. E. J. B. Kuijper, te Am sterdam; 2. P. C. G. Setteur, te 's-Graven- hage. B. voor leeraar in de Staatsinrichting aan de Handelsdagschool (2 uur) en aan de Handelsschool (1 uur): 1. N. Meijer, te Alk maar; 2. G. H. Mouw, te Utrecht. C. voor leeraar in het Duitsch (16 uur) en Aardrijkskunde (4 uur) aan de Handelsdag- school: 1. W. P. Weber, te Haarlem; 2. A. Zuidervliet, te Amsterdam. Mejuffrouw Frese, ten vorigen jare tijde lijk benoemd, wenscht, wegens studiebelan- gen, niet voor eene herbenoeming in aanmer king te komen. Voorts te benoemen als leeraar in het En- gelsch (8 uur) aan de Handelsdagschool den heer J. B. van Amcrongen, leeraar aan het Gymnasium, alhier. 2o. Voor vast te benoemen a. als leerares in het Schrijven en de Steno grafie aan de Handelsdagschool (6 uur) en als leerares in het Schrijven aan de Handels school (1 uur): Mejuffrouw J. G. Th. van Eijbergen, leerares in het Teekenen aan de Handelsdagschool; b. als leeraar aan de Handelsdagschool: den heer A. J. M. H. Schillings, thans tijde lijk aan die inrichting verbonden c. als leeraar aan de Handelsdagschool en de Handelsschool: den heer J. H. de Groet, thans tijdelijk verbonden als leeraar- aan de 1 landelsdagschool d. als leeraar aan de Handelsdagschool en aan de Handelsschool: den heer G. Lou waars, thans tijdelijk aan beide inrichtingen verbonden. Ten slotte stellen B. en W. voor de t ij d e- 1 ij k e vervulling van 3 lesuren in de Natuur wetenschappen (physica) aan de Handelsdag school op te dragen aan den heer W. Kaas, leeraar aan de Handelsschool en de tijdelijke benoeming van Mejuffrouw J. W. Wakker, als leerares in de Engelsche taal (6 uur) aan de 1 landelsavondschool, in eene vaste aan stelling te veranderen. WINKELRUIT INGEDRUKT. Hedenmidag is het groote spiegelruit van den heer Brugman in het Payglop, doordat twee wagenbestuuftiers niet voor elkander uit weken geheel vernield. GEMEENTELIJKE HYPOTHEEK BANK. De heer A. O. den Boesterd schreef aan den' Raad: Aangezien de Toelichting op het voorstel van ondergeteekende, d.d. 25 Juli j.l., nog eenige aanvulling eischt, zoo heb ik de eer daaraan bij deze te voldoen. De in gemeld voorstel genoemde bedragen van 1930000 en 3000 zijn aanvankelijk te beschouwen als maxima. Het op gemakkelijke wijze en langen termijn, tegen billijke rente steeds verkrijgbaar stellen van hypotheek, en het hiermede van wege het beheer der Hypo theekbank gepaard gaande uit te oefenen toe zicht op het bouwen, zal m. i. zeer bevorde ren: a, het bouwen van soliedef tegen billijken huur- of koopprijs te verkrijgen woonhuizen, waaraan op neden groote behoefte is; b. door het in voldoende mate beschikbaar zijn van de sub a gemelde woonhuizen, het zich hier vestigen van elders wonenden, waarbij dan de zeer gunstige ligging dezer gemeente van belangrijk grooteren invloed zal kunnen zijn. Blijkens in mijn bezit zijnde gegevens of bescheiden kan aangenomen, dat, in normale omstandigheden, de bedrijfskosten in hoofd zaak zullen worden gedekt door heffing van een klein percentage, aanvankelijk b.v. van K procent, van het saldo der verstrekte hypo theken. Ten slotte kan bij dit bedrijf zoo goed als geen risico worden geloopen voor verlies, maar slechts bevorderd de uitbreiding en het tot bloei komen dezer gemeente. N. V. CACAO- EN CHOCOLADEFA BRIEK „ALCMARIA". Lezen wij in andere bladen, dat het In de cacao-industrie niet naar wensch gaat en binnenkort meerdere fabrieken 'zullen moeten staken, omdat Engeland geen cacao naar Ne derland doorlaat, ook in onze stad gaat het deze tak van industrie niet naar wensch. De directeur toch van de Naaml. Venn. Cacao- en Chocoladefabriek „Alcmaria-", alhier, deelde ons mede, dat zijn fabriek reeds van af 1 April stil staat en dat, indien in den toestand niet spoedig verandering komt, de fabriek het geheele jaar 1916 wel niet meer zal gaan draaien. BURGELIJKE STAND. GEBOREN: 25 Aug. Nanny, d. van Adriaan Arie de Groot en Jacoba Bierdrager. Hendrik, z. van Gerrit Remmelt Fennado Visser en Maria Jonker. Dirk Jacobus Johannes, z. van Jan Poll en Johanna Frederica Lucia Pfaltzgraff. JYagebomen advertentie. 9eruchten dat de Schouwburg aan de Laat voor morgen (Zondag avond) reeds uitverkocht is, zijn ongegrond. voor ie INGEZONDEN MEDEDEEUNOEN. zonder het te weten. Nierkwalen bekruipen u onverdacht. Zij kunnen jaren bestaan, zonder dat de patiënt zich ervan bewust is en plotseling onder ge vaarlijke vormeif optreden. Eenvoudige rug pijn is soms een waarschuwing. Daarom zijn rugpijn (zelfs licht en voor bijgaand), troebele urine, met bezinksel, voortdurende aandrang tot loozing, hoofd pijn, duizeligheid, moeite bij bukken, opzwel ling der voeten en een algemeen onwelzijn verschijnselen, die men van het eerste oogen- blik af dient te behandelen. Verwaarlooznig dezer verschijnselen leidt tot ernstige kwalen als niersteen, waterzucht, nier- of blaasont steking, enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen herstellen de goede werking der nieren en blaas, reini gen de urinewegen en verdrijven het urine zuur de groote oorzaak van rheumatiek, jicht, ischias, niersteen, enz. en eveneens het overtollige water, dat waterzucht veroorzaakt Zij kunnen zonder gevaar door iedereen, man nen, vrouwen, grijsaards en kinderen gebruikt worden. Te Alkmaar verkrijgb. bij Nierop om Slot- houbar, Langastr. 83. Toazending geschiedt franco na mntv. v. postwis- km sals f 1.76 voor één, »f 10'voor z06 doozen. jéWEfytEischt de echte Fosters' ipjSriiOTJaïrgV Rugpijn Nieren Pillen waigert elke doos, die niet voorzien ie van neven- staand handalanaerk. Nederland. PLAATSVERVANGEND VEEVOEDER. DEN HAAG, 26 Aug. De Minister van Landbouw heeft aan de burgemeesters bij circulaire medegedeeld, dat aanvragen om plaatsvervangend veevoeder, maïs of voer- rogge, in ruil voor 'de afgeleverde rogge van den oogst 1916 ten behoeve der land bouwers kunnen worden Ingediend bij de Provinciale Broodcommissic. De aange vraagde hoeveelheid mag in geen geval grooter zijn dan de afgeleverde hoeveelheid .rogge en moet strikt noodzakelijk zijn voor' de voedering van het vee van den betreffen de landbouwer. De prijs van bedoelde maïs of voerrogge zal met inbegrip der kosten niet hooger zijn dan 250 per last van 2000 K.G. REGELING TUSSCHEN DE ENGEL SCHE REGEERING EN DE IJMUIDER REEDERS. IJMUIDEjN, 26 Aug. Inzake de over eenkomst tusschen de Engelsche regeeriug en de reeders te IJmuiden gesloten, verne men wij dat Engeland de visch in het ver volg op de markt te IJmuiden zal koopen, doch dat voor de verschillende soorten door haar maximumprijzen zijn gesteld. In het geval de visch voor hoogere dan de maxi mumprijzen gekocht wordt hebben de reeders te IJmuiden op zich genomen het te veel betaalde te restitueeren. TREURIG ONGELUK. DEN HAAG, 26 Aug. Bij een nachtelij ke oefening waarbij de landstorraer J. S. af komstig uit Wormer het duin af rende, viel hij in de gevelde bajonet van een andereu zijn niet eerder verkrijgbaar dan op den dag der voorstelling. Alsdan aan het bureau van 10 uur af. De Kaarten voor Zondag zijn verkrijg baar vanaf Zondagmorgen 10 uur.

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 2