DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Van het Oostelijk Oorlogsterreln. Broodvoorziening. WOENSDAG 30 AUGUSTUS. No. Jtamtfprili psr 3 mmla 1.— fr. p. post f 1.25. AdTeMepritil^ft p. regel, groots letters naar pteatoroinrte. Brieven fr. N. V. Boek- en Bandelsdrnkkeril vl HERffls. COSTER S ZOOR, Voordam C 1 Telefnr. 3. YARU NEDERLAND. VERGA DEBING va» den femeenteraad van Alkmaar, Met 2G ct ooriegstoeslag op den abonnementsprijs per 3 maanden. ALKMAAR, 30 Augustus. Roemenië houdt natuurlijk de pers van alle landen bezig. In de bladen der midden-mo- gendheden wordt de Roemeensche oorlogs verklaring beschouwd als een tegenvaller, waarop men gerekend had en welke men te boven zal komen men schrijft daar, alsof Roemenië's beslissing een laatste besluit van een zelfmoordenaar is. In de couranten der entente-landen wordt daarentegen verzekerd, dat het feit der Roemeensche interventie be- teekent, dat de meest belanghebbende neutrale het lot van Duitschland bezegeld acht, dat de overwinning van de entente naderbij gebracht is. Als Oostenrijk, zoo leest men, tusschen de Italianen en Roemeniëra genepen, om genade zal roepen, als de vereeniging der Russen met het leger van generaal Sarrail Bulgarije en Turkije zal hebben geïsoleerd, dan zal het uur van den vrede spoedig slaan. Slechts en kele Parijsche bladen waarschuwen, dat men niet moet gelooven, dat de oorlog geëindigd is, daar er nog een zware taak te vervullen blijft. De Roemeensche gezant te Parijs heeft er op gewezen, dat Roemenië geen langen oor log zal kunnen uithouden. Waarschijnlijk doelt hij op de geïsoleerde ligging van het rijk, dat met zijn opgeslagen munitie-voor raad zijn slag zal moeten slaan, daar alleen Rusland voor de aanvulling kan zorgen. Het Tageblatt vestigt de aandacht op de geweldige frontverlenging, welke het gevolg s van het meedoen van dezen nieuwen strij- ler: het blad spreekt van 1300 kilometer. Tver het Roemeensche veldtochtsplan blijft iet nog bij gissingen. De een meent, dat Roemenië zich eerst weinig zal bekommeren >m de Hongaarsche grens, maar zal begih- ïen met een inval in Bulgarije, de ander ver vacht, dat juist in de eerste plaats op het legeerde Zevenburgen zal worden afgetrok- :en. Intusschen is een oorlogsverklaring tuv chen Roemenië en Bulgarije nog niet afge- ;ondigd en hebben er aan de Oostenrijksch- toemeensche grens reeds ontmoetingen ilaats. Daarbij hebben Roemeniërs Oosten- •ijkers teruggedreven in het Oostenrijk- ;che legerbericht wordt gezegd, dat de grena- roepen met elkaar in aanraking zijn gekomen ai dat slechts de breedë uitbreiding van ster- ce Roemeensche omsingelings-colonnes de /oortroepen er toe kon bewegen op de ach- erwaarts aangelegde, volgens een vast plan iangewezen stellingen terug te trekken; dat lijn dus wel woorden om een tegenslagje te lemantelen. Gisteren schreven we, over den invloed, lie een strategisch genie op het krijgsbedrijf '.ou kunnen uitoefenen. Vandaag wordt ge- neld, dat de Duitsche Keizer bij kabinetsor- ler den chef van den generalen staf van het reldleger, von Falkenhayn, generaal der in- anterie, van wiens diensten elders gebruik ml worden gemaakt, van zijn functie heeft mtheven en tot chef van den generalen staf ran het veldleger generaal-veldmaarschalk 'on Hindenburg benoemd heeft, tot eersten ;eneraal-kwartiermeester (sous-chef) luite- ïant-generaal Ludendorff, met bevordering :ot generaal der Infanterie. Ongetwijfeld beschouwt men in Duitsch- and veldmaarschalk von Hindenburg als mik een genie. Hij zal nu kunnen toonen, >f hij dit inderdaad is, of hij zoover boven djn tegenstanders uitblinkt, dat hij óf een werwinning kan behalen, óf een nederlaag ran voorkomen. Stellig zal hij door de Duitsche pers beter ontvangen worden dan zijn voorganger. Toen de minister van oorlog von Falken hayn den 9den December 1914 definitief tot chef van den generalen staf werd benoemd (hij', de voorstander van den aanval langs de kust had deze functie reeds tijdelijk voor gene raal von Moltke, de man van de beweging achter de Maaslinie om, waargenomen) had hij een weinig gunstige pers voorzoover de censuur een critisch oordeel toestond. Toen werd verwacht, dat von Hindenburgs rechter hand von Ludendorff, die thans sous-chef is geworden, voor de functie van chef van den generalen staf zou worden aangewezen. Na dien is echter vaak gezegd, dat von Hinden burg zelf de rechte man op deze plaats zou zijn. Nu komen beiden in het groote hoofd kwartier. En zou generaal von Falkenhayn, die blijkbaar niet geheel aan den dijk gezet wordt, naar het Oosten worden gedirigeerd? Op het Westelijk oorlogstooneel belemmert het slechte weer de operaties. Van de Som- me wordt niets nieuws gemeld, bij Verdun wonnen de Franschen terrein ten zuidoosten van Thiaumont, terwijl de Duitschers te ver geefs aanvielen bij het dorp Fleury en het werk Vaux. Van het I ta 1 iaansch-Oostenrij ksche ge vechtsterrein wordt medegedeeld, dat de Ita lianen een succes hebben behaald op de Monte Cimone en op den top van den Cau- riol, die zich boven steile rotsen verheft tot 2495 meter. DE OORLOO VAN ROE MEN Ië. Het Oostenrijksche legerbericht meldde gis teren1: De Donau-monitor Alnos vernielde door zijn vuur verscheidene militaire werken bij Toernoe Serezin. Aan alle overgangen van het 600 K. M. lange Hongaarsch-Roemeensche grensge bergte zijn onze grenswachten n gevechten ge wikkeld. De vijand haalde, overal waar hij op onze troepen stiet, bebloede koppen, vooral ten noordoosten van Orsova, bij Petroseny, in de streek van den Voeroestorony- (Rote Turm pas en op de hoogten ten zuiden van Kroon- setadt (Brasso), waar het dappere Szekler in- fanterie-regiment No. 82 den vaderlandschen grond verdedigde, en in het Gyeryo-gebergte. Slechts door het veromvat ten van sterke Roe meensche omsingelings-colonnes is het ge lukt, onze vooruitgeschoven afdeelingen te noodzaken, zich op achterwaarts gelegen, van te voren daarvoor bestemde, stellingen te doen terugtrekken. BEZOEK VOOR DE OEWONDEN. In de „Westminster Gazette" vertelt een „pelotons conmmandant" van zijne ondervin ding als gewonde in een hospitaal te Lon den. „Ik ben bezocht geworden ik mag zeg gen terdege bezocht geworden door eenige van de vriendelijkste en liefste menschen ter wereld. Ik hield vroeger veel van bezoek. De helft van het pleizeier dat men van een won- heeft, is, je vrienden ervan te vertellenen de andere helft bestaat in het laten behandelen van de wond. Een wond is iets veel vooma- mers dan andere aandoeningende menschen kunn enniet naar je komen kijken zooals wan neer je aan verstopping lijdt, en ze je kunnen aanzien met een gezicht alsof ze wil len zeggen, dat het ze spijt, maar dat het je eigen1 schuld is. De gewonde ge voelt zijn meerderheid omdat hij weet dat net niet zijn eigen schuld is. Daarom wil een zie ke dikwijls geene en een gewonde altijd bezoe kers hebben. Bezoekers van een hospitaal kan men in twee groepen verdeelen. de vrienden en fami lie. De familie komt het eerst; dat is heel na tuurlijk. Zij zijn gekomen toen je gedoopt werd en als ze je overleven zullen zij aan je fraf staan. Het is merkwaardig, dat dit de rie eenige gelegenheden zijn de doop, het hospitaal voor gewonden en het graf waar op iemands familie hem kan bezoeken of hij het goed vindt of niet. Ik heb een oude nicht van vaderezij, die mij geregeld kwam bezoeken. Dat was haar „deel" van de oorlogslasten, dat bezoek van drie tot vijf; dat kon men haar aanzien als ze naast het bed zat te breien en van tijd1 tot tijd knikte. „Oaat het wat beter?" vroeg ze me telkens als ze wegging. „Ja, dank u wel, nicht Suzanna" antwoordde ik dan. Eens echter op een keer heb ik haar, zonder het te willen, beleedigd en zij is daarna nooit terug gekomen. Ik vroeg om mijn „tabletten". Dat waren kleine langwerpige witte dingetjes met een beetje morphine er in, die de dokter me had voorgeschreven voor de gevallen dat ik rust noodig had. „Wat zijn dat voor dingen?" vroeg nicht, toen de verpleegster ze op een bordje bracht en ik ze telkens met een slokje water opslikte. „O, een geneesmiddeltje, nicht" antwoord de ik. ;,Het zijn morphine-tabletten, mevrouw", zei de verpleegster, „die neemt hij in als hij slapen moet". „O nee. het is niet alleen een slaapmiddel, nicht. Ik neb ze ook nog voor andere doelein den; soms bijvoorbeeld als ik lastige bezoe kers heb" en toen mijn nicht haastig opstond en ik merkte hoe ik de boel in de war geschopt had, zei ik nog haastig:,,Ik heb vandaag in het geheel geen slaap". Nicht Suzanna kwam nooit terug. KORTE BERICHTEN. De Rijkskanselier is naar het groote Hoofdkwartier vertrokken. De Duitsche Keizer heeft den chef van den generalen staf van het veldleger, gene raal von Falkenhayn, ontslagen en veldmaar schalk von Hindenburg in zijn plaats be noemd. Koning George van Engeland zond een telegram aan den honing van Roemenii, waarin hij namens het geheele Engelsche volk de voldoening uitspreekt die het toetre den van Roemenië tot de Entente wekt. In het hoofdkwartier ontving keizer Wil helm. dr. Lohman, de stichter der Oceaan- reederij en kapitein Körtlg van de „Deutsch- land". Hij wenschte beide heeren geluk met hun succes. Beide betrokken partijen in het spoor weggeschil in de Vereenigde Stalen betoonen wenig neiging bemiddelingsvoorstetllen van president Wilson aan te nemen. Het Noorsche s. s. Isdalen (1400 ton) is in de Middellandsche Zee door een Duit sche onderzeeër tot zinken gebracht. Poincaré heeft den Italianschen ko ning telegrafische gelukgewenscht met het besluit Duitschland den oorlog te verklaren. De Turken melden, dat ze de Arabische opstandelingen ten N. W. Van Mekka versla gen hebben en vervolgen. De moordenaar van Jaurès is ontoere kenbaar verklaard. In het Duitsche leger dienen 45000 stu denten van verschillende Hoogescholen. Er zijn in Engeland bijna 2500 steun comités voor Belgische vluchtelingen op par ticulier initiatief tot stand1 gekomen. Prins Hohenlohe, de Oostenrijksche minister van birtnenlandsche zaken, wien we gens zijn gezondheidstoestand verlof is ver leend, heeft zich overwerkt. Hij gaat voor her stel naar Mariënbad. Zaterdag zijn te Lissabon verscheidene Duitsche schepen door Portugal in beslag genomen, aan vertegenwoordigers der En gelsche regeering overgegeven. Daaronder is de groote pakketboot Bülow, die tot hospitaal schip zal worden ingericht. De Belgische gezant te Parijs, baron Guillaume is van zijn post ontheven. In de buurt van Lyon gleed een vrouw van een brug in de Loire. Een juist voorbij komende Duitsche krijgsgevangene sprong haar na en redde haar, hij zelf verdronk ech ter. In de Humanité wekt de heer Renaudel de Duitsche socialisten op tot verzet. Hij schrijft. Duitsche socialisten om zich los te maken van de misdaden van hun rijk. Zij loo- pen gevaar, een fout van blinde politiek toe te voegen aan de schande hunner medeplich tigheid. Renaudel eindigt zijn artikel met de woorden: Het is een internationalist, die tot hen spreekt. DE MEELNOOD. De „Bakkersbondscourant" schrijft over het gescharrel met bloem en meel voor grutters en winkeliers ten plattelande: Reeds tijdens de bruinbroodperiode hebben wij er herhaaldelijk op gewezen, dat winke liers en grutters konden doen wat zij niet la ten wilden, terwijl de bakkers aan banden werden gelegd. Zoq ook thans. De bakkers mogen dit en mogen dat niet. Zij kunnen slechts zoo en zooveel meel krijgen, althans theoretisch. En dat is allemaal, omdat °r 1 veel meel en bloem als veevoeder verdwijnt. Wie werken waar echter sterk aan mee? De dorpswinkeliers, gruttere, enz., die met hm - ne wagens met winkelwaar den boer opgaan en tusschen de pondjes suiker, zout en soda, halve baaltjes meel naar de boeren brengen. Dacht gij soms dat het allemaal was om olie bollen en pannekoeken te bakken? En wat is de deugdelijke controle, die daarop wordt uitgeoefend? Er is nog nooit één enkele win kelier, grutter of grossier gestraft, omdat hij deed wat hij niet doen mocht in dezen. De mi nister vaardigt eene circulaire uit, waarbij de burgemeesters worden uitgenoodigd streng toe te zien, dat geen meel en bloem tot var kensvoer bestemd wordt, en 90 procent van de ze circulaires wordt natuurlijk met een edele zwier door de burgemeesters naast zich neer gelegd. Zij hebben in déze troebele tijden ge noeg werk. Het aanleggen van een1 zwarte lijst waarop alleü, die overtredingen plegen wor den geplaatst, evenals dit geschiedt, door de Engelsche regeering en de N. O. T. zou ten minste vrees voor deze straf medebrengen. Nu bestaat deze vrees bij gebrek aan straf heelemaal niet en niemand stoort zich aan hetgeen de minister ordonneert Naar aanleiding van 't vrijlaten der graan schepen, die in Engeland werden1 opgehouden schrijft het blad o. m.: Zoo komen dan dezer dagen de 32 schepen geladén met allerlei granen hier aan. Het werd de hoogste tijd. Men meene echter niet, dat er nu weer volop is. Integendeel. De vast gehouden schepen bevatten in hoofdzaak voe- dergranen. Bovendien zal pas later den in vloed van het vasthouden dér schepen merk baar worden. Wij bedoelen daarmede, dat nu verscheidene dezer schepen circa twee maan den in Engeland stilgelegen heben, zij al dien onttrokken waren aan den geregelden aan voer van granen. De stagnatie in den aan voer daardoor ontstaan wreekt zich natuur lijk pas eenigen tijd later. Wij zullen nu maar hopen, dat de schepen spoedig gelost en wel dra op weg zullen zijn naar de Nieuwe We reld om nieuwen voorraad te halen. Ook duurt het nog wel eenige weken voor het nu aangekomen graan, gemalen en bij de bakkers in huis kan zijn. Dat inmiddels minister Posthuma zich aan 't werk stelle om een goed-loopend en billijk distributieplan vast te stellen, opdat herha ling van deze meelcrisis in de toekomst worde voorkomen. DE MOEILIJKHEDEN AAN DE HE MB RUG. Dagelijks wordt bijna melding gemaakt van de moeilijkheden die zich aan de Hem- brug voordoen. Verschillende bonden hebben zich vereenigd om de wenschen (eischen) van alle Rijkswerklieden te formuleeren. De „ei schen" der werklieden zijn: le. hooger loon, 2e Een scheidsgerecht, 3e. medezeggingschap van de besturen van vakbonden bij tariefbe paling, 4e korteren werktijd voor 't dagwerk en 5e Rechtspositie van losse rijkswerklieden. Vooal het laatste daar een specialen Hem- brug-misstand te constateeren valt, daar los se rijkswerklieden aan de Hembrug absoluut minder rechten hebben dan anderen in Rijks dienst. Ten einde een conflict aan de Hem- burg te voorkomen heeft de regeering zooveel doenlijk aan de eischen der werklieden ge hoor gegeven (wisseling dag- en nachtploeg, vergoeding bij enkele bedrijfsziekten e. a.) De kwestie echter is dezeDe rijkswerklieden zoowel losse als vaste kiezen voor hun nog te wenschen verwachtingen de Hembrug als aanvalspunt, hoewel er feitelijk geen re den' of aanleiding bestaat om speciaal aan de Hembrug een staking uit te lokken. Het Comité van actie der rijkswerklieden meldt: In de Maandag j. 1. gehouden vergade ring van het Comité van Actie, samengesteld uit. den Algemeen en Nederlandschen Rijks- werkliedenbond; den Bond van losse Rijks- werklieden den Bond van R. K. personeel in openbaren dienst; de Vereeniging van Chr. Rijkswerklieden, werd o. m. besproken een door den Minister van Oorlog aan den op- perbevelheber en alle autoriteiten der Land macht gerichte order, luidtnde: Onderwerp: Werklieden. Ik heb de eer u te verzoeken door tusschen- komst van de in de verzendingslijst genoem de, autoriteiten, uiterlijk onder dagteekening van 31 Augustus a. s., den bijgevoegden staat ingevuld en zonder begeleidend schrij ven aan mij in te zenden. 's-Gravenhage, 19 Aug. 1916. De generaal, op last de Kolonel, (w. g.) Schotman. Machinebankwerkers, metaaldraaiers, frai- sers, metaalboorders, metaalslijpers, instru mentmakers, gereedschapmakers, koper- en blikslagers, arbeiders in willekeurige fabrie ken. Het comité is van meening, dat het geen twijfel lijdt, of deze order moet in verband worden gebracht met de conflicten' aan de Hembrug. De bestuurders meenden', dat deze order van den opperbevelhebber op last van den Minis ter van Oorlog ten zeerste afkeuring verdient, omdat deze maatregel er op schijnt te wijzen, dat de Minister zich wil voorzien van een re serve van militairen, om ingeval van een sta king, aan de Rijksinrichtingen dezen als „onderkruipers" dienst te laten doen. Het Comité roept de Nederlandsche vakbe weging in het bijzonder in het geweer, om krachtig stelling te nemen tegen de houding van den M. v. O., ingeval de metaalbewerkers onder de wapenen zijnde, worden opgeroepen om als strijdbrekers van hunne georganiseer de mede-arbeiders dienst te moeten doen. Wovuadng SO Aug. 1010, 's namiddags 1 uur. Voorzitter da Burgemeester de Heer Q. RIPPING. Secretaris de Heer DONATH. Tegenwoordig 16 leden. Afwezig de hee ren Stoel, Luiting en Sluis. De beide laatsteu met kennisgeving. Aan de vergadering wordt medegedeeld, dat is ingekomen: a. 'een schrijven d.d. 23 Augustus 1.1., no. 51, van de Gedeputeerde Staten, houdende ver zoek de zienswijze van deze vergadering te mogen vernemen omtrent eene verhooging der jaarwedden van den Secretaris en den ontvanger. üed. Staten geven hierin te kennen, dat naar hunne meening het salaris van den se cretaris en van den ontvanger der gemeente met voldoende is, waarom zij het wenschelijk zouden vinden het salaris van den secretaris te brengen op 3200 en van den ontvanger ook te verhoogen in verhouding met dat van den burgemeester en den secretaris. Vóór 15 September verwachten Ged. Sta ten antwoord. B. en W. verwijzen zooals de voorzitter mededeelt, naar hetgeen is voorgevallen bij de begrooting van 1915 en herinneren er aan, dat de Raad toen van meening was, dat de jaarwedde van den secretaris moest bedragen 3300. Wanneer daartoe wordt besloten, dan zal dat van den ontvager op 2900 moeten worden gebracht en indien de secreta ris 3200 ontvangt, zal de ontvanger 2800 behooren te hebben. De heer U d o wijst er ook op wat de mee ning van den Raad reeds eerder was, dat het salaris van den secretaris en den ontvanger hooger moest zijn. De zaak nader bespreken de, zegt spreker, dat in verhouding met an dere gemeente- en rijksambtenaren, wier werkkring zeker niet meer omvattend is dan die van secretaris en ontvanger, doch ook dat van den burgemeester absurd laag is. Spre ker betoogt dit in den breede en wijst er op, De BURGEMEESTER der g<#neente ALKMAAR brengt hiermede ter kennis van belanghebbenden dat de eerstvolgende verwisse ling van brood- en meelkaarten zal plaats hebben op Donderdag 31 Augustus a.s., in het bureau voor levensmiddelenvoorziening Limmerhoek 8, alhier, welk bureau daartoe dien dag geopend zal zijn van 9—1 en van 2—5 uur, en dat aan bakkers en meelhande laren dien dag geen meel zal kun nen worden verstrekt. Alkmaar, den 29 Augustus 1916. De Burgemeester voornoemd, G. RIPPING. De COMMISSARIS VAN POLITIE te Alkmaar verzoekt ieder, die op Vrijdag 25 Augustus j.l. aan een als weesjongen gekleed persoon, goe deren (onder- en bovenkleeren, horloge met ketting, hoed, schoenen, enz.) verkocht heeft zich-onmiddellijk aan het bureau van po litie aan te melden. Bedoelde weesjongen is 17 Jaar oud, 1.70 Meter lang, heeft sGhraai en bleek uiterlijk en donker geknipt krulhaar. Hij was waarschijnlijk in het bezit van een rieten handkoffertje. Alkmaar, 30 Augustus 1916. De Commissaris van Politie voornoemd, W. E. R. VAN ©R1NTHUIJSEN. dat bij alle gemeente-ambtenaren er ook vele rijksambtenaren bestaan periodieke verhoo gingen. Bij burgemeester, secretaris en ont vanger is dit niet het geval. Dit acht spreker abnormaal. Ook in vergelijking met de sala rissen dezer ambtenaren in andere gemeenten. Over het bedrag van de jaarwedde wenscht spreker zich thans niet uit te laten, doch hij zou willen, dat de Raad kon goedvinden aan Ged. Staten te antwoorden, dat het wensche lijk wordt geacht voor de genoemde ambte naren ook een salarisregeling met periodieke verhoogingen te ontwerpen. Daar geen der leden daartegen bezwdar heeft, wordt goedgevonden dat aan Ged. Sta ten zal worden bericht, zooals dat door B. en W. wordt voorgesteld, terwijl daarbij ge voegd zal worden, dat de Raad het wensche lijk acht, dat aan burgemeester, secretaris en ontvanger ook periodieke verhoogingen zul len worden toegekend. b. Amendementen van den heer Verkerk op het voorstel van B. en W., inzake de ge meentelijke arbeidsbeurs. (Opgenomen in Bijlage no. 98.) Te behandelen bij punt 7. c. een schrijven d.d. 28 Augustus 1.1. van mevrouw Huizinga Boyenga, onderwijzeres aan de 4de gemeenteschool, houdende dankbetuiging voor de haar verleende te gemoetkoming in de woninghuur. Voor kennisgeving aangenomen. d. een adres d.d. 28 Augustus 1.1. van de Vereeniging voor Kindervoeding, daarbij voor het jaar 1917 een subsidie uit de ge meentekas verzoekende van 500. Gevoegd bij de stukken der begrooting van 1917. BENOEMING VAN PERSONEEL AAN DE HANDELSSCHOOL, DE HANDELSDAGSCHOOL EN DE HAN DELSAVONDSCHOOL. De volgende aanbevelingen zijn opgemaakt: io. Voor den cursu3 19161917: A A. voor de betrekking van leeraar in het Boekhouden (8 uur), Handelsrekenen (8 uur) eu Handelsrecht (2 uur) aan de Haudelsdag- school en in het rfandelsrecht (2 uur) aan de Handelsschool: 1. E. J. B. Kuijper, te Ani- steidam; 2. P. C. G. Setteur, te 's-Graven hage. 13. voor leeraar in de Staatsinrichting aan de HandUsdagschool (2 uur) en aan de Handelsschool (1 uur): 1. N. Meijer, te Alk maar; 2. G. H. Mouw, te Utrecht. C. voor leeraar in het Duitsch (16 uur) en Aardrijkskunde (4 uur) aan de Handelsdag- schooi: 1. W. P. Weber, te Haarlem; 2. A. Zuidervliet, te Amsterdam. Mejuffrouw Frese, ten vorigen jare tijde lijk benoemd, wenscht, wegens studiebelan- gen, niet voor eene herbenoeming in aanmer king te komen. Voorts te benoemen als leeraar in het En- gelsch (8 uur) aan de Handelsdagschool: den heer J. B. van Amerongen, leeraar aan het Gymnasium, alhier. 2o. Voor vast te benoemen: a. als leerares in het Schrijven en de Steno grafie aan de Handelsdagschool (6 uur) en als leerares in het Schrijven aan de Handels school (1 uur): Mejuffrouw J. G. Th. van Eijbergen, leerares in het Teekenen aan de Handelsdagschool; b. als leeraar aan de Handelsdagschool: den heer A. J. M. H. Schillings, thans tijde lijk aan die inrichting verbonden: c. als leeraar aan de Handelsdagschool en de Handelsschool: den heer J. H. de Groot, thans tijdelijk verbonden als leeraar aan de Handelsdagschool; d. als leeraar aan de Handelsdagschool en aan de Handelsschool: den heer G. Lou waars, than3 tijdelijk aan beide inrichtingen verbonden. ALKMAARSCHE COURANT. O

Alkmaarsche Courant | 1916 | | pagina 1